توان شبکه چیست؟ به علاوه 7 بهترین ابزار برای نظارت بر توان

7 بهترین ابزار برای نظارت بر توان شبکه

توان شبکه میزان داده هایی است که از مدت زمان مشخصی از طریق یک رسانه شبکه مشخص منتقل می شود. به عنوان مثال ، اتصال اترنت که توان 30 مگابیت بر ثانیه دارد ، 30 مگابیت بر ثانیه را منتقل می کند.

در اینجا بهترین ابزارهای تست عملکرد شبکه برای اندازه گیری توان وجود دارد:

 1. بسته آنالایزر پهنای باند شبکه SolarWinds (امتحان رایگان) - به راحتی نظارت بر ترافیک شبکه ، برترین اسپیکرهای موجود در شبکه خود را شناسایی کرده و استفاده از پهنای باند را در اولویت قرار دهید.
 2. مانیتور پهنای باند در زمان واقعی SolarWinds (ابزار رایگان) - نظارت بر استفاده از پهنای باند در زمان واقعی. آسان برای درک نمودار ارائه می دهد.
 3. ExtraHop - راه حل سازمانی با قابلیت تشخیص خودکار و همبستگی مسائل شبکه
 4. تست سرعت مقایسه - تست رایگان و ساده است که اگر فقط بخواهید یک یا تعداد معدود دستگاه را بررسی کنید کامل است.
 5. Iperf - ابزار منبع باز که برای اندازه گیری فعال توان در شبکه استفاده می شود.
 6. NetCPS - مانیتور پهنای باند باند رایگان. NetCPS یک برنامه Windows Command Line است.
 7. Netperf - رایگان برای استفاده و ابزاری نسبتاً محبوب برای اندازه گیری سرعت شبکه و محک سرعت شبکه.

در بقیه این قطعه ، ما به اصول اولیه توان خواهیم پرداخت و سپس مروری بر برخی از محبوب ترین راه حل های نظارت بر توان موجود در بازار امروز ارائه خواهیم داد.

براساس تعریف فوق ، می توان دریافت که توان عملیاتی به ما در درک و کمیت عملکرد شبکه کمک می کند. عملکرد شبکه اغلب تفاوت بین یک روز مولد و یک محصول غیرمولد است. با توجه به این امر ، نیاز به اندازه گیری و نظارت بر توان عملیاتی مشخص می شود. نظارت بر توان عملیاتی می تواند به درک نحوه عملکرد شبکه شما کمک کند ، به شما این امکان را می دهد که بهتر در برابر تنگناها واکنش نشان دهید ، به بهبود برنامه ریزی شبکه کمک کرده و به عیب یابی شبکه مؤثرتر منجر شوید.

تفاوت بین توان و پهنای باند چیست?

تفاوت بین توان شبکه و پهنای باند می تواند برای بسیاری گیج کننده باشد این امر با توجه به نحوه استفاده اصطلاحات و برخورد با همان موضوع (مقدار داده منتقل شده از طریق یک رسانه معین) قابل درک است. به اختصار, پهنای باند حداکثر مقدار داده است که می تواند از طریق یک رسانه معین عبور کند و توان ، مقدار داده ای است که در واقع از طریق آن رسانه عبور می کند. اگر در حال خرید سرویس اینترنتی هستید ، به خاطر داشته باشید که به پهنای باند ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) خود بپردازید و توان خود را دریافت کنید.

در عمل ، بازده همیشه کمتر از پهنای باند شما خواهد بود. علاوه بر این ، توان عملیاتی شما در یک نقطه معین از زمان معمولاً حداکثر توان شما نخواهد بود. به عنوان مثال ، اگر همه افراد در دفتر ویدئویی با کیفیت بالا پخش می کنند ، داده های بیشتری از آنجا که همه فقط ایمیل های متنی را ارسال می کردند منتقل می شوند.

یکی از راهکارهای مفید برای مفهوم سازی پهنای باند و توان عملیاتی ، قیاس بزرگراه است. پهنای باند تعداد خطوط در بزرگراه است در حالی که توان آنها اتومبیل هایی است که در آن بزرگراه حرکت می کنند. اضافه کردن خط (پهنای باند) می تواند سرعت ترافیک را بهبود ببخشد ، اما تمام مشکلات سرعت شما را برطرف نمی کند. در بزرگراه ، برخورد و وسایل نقلیه با کندی می تواند اوضاع را کند کند. به طور مشابه ، در یک شبکه ، برخورد ، تأخیر و سربار می تواند باعث ایجاد تاخیرهایی شود که لزوماً با افزودن پهنای باند حل نمی شوند.

اندازه گیری توان (MB در مقابل Mb، سرعت گیگابیت و غیره)

هنگام بحث در مورد توانمندی ، چندین اختصار وجود دارد. تمام اندازه گیری های مختلف به نوعی به مقدار داده (معمولاً بیت یا بایت) در طی یک بازه زمانی (معمولاً ثانیه) اشاره دارند. درک اینکه محبوب ترین اندازه گیری ها در واقع به چه معنی است می تواند به شما در درک بهتر توان کمک کند. در زیر شرح سریع برخی از اندازه گیری ها و اصطلاحات متداول مربوط به توان ارائه شده است.

 • بیت - کمترین اندازه اطلاعات باینری که توسط دستگاه های رایانه ای استفاده می شود. یعنی افراد و صفرها در ریاضیات باینری.
 • بایت - 8 بیت
 • مگابیت - 1 میلیون بیت
 • مگابایت - 1 میلیون بایت
 • گیگابیت - 1 میلیارد بیت
 • گیگابایت - 1 میلیارد بایت
 • مگابیت در ثانیه - مگابیت در ثانیه
 • مگابیت در ثانیه - مگابایت در ثانیه
 • Gbps - گیگابیت بر ثانیه
 • GBps - گیگابایت در ثانیه
  راهنمایی برای حملات احتجاج و نحوه پیشگیری از آنها

یكی از مهمترین موارد مورد استفاده در اینجا: 1 مگابایت هشت برابر بیشتر از 1 مگابایت است. در مورد GB vs Gb هم همینطور است. این را در هنگام مقایسه آمار توان و برنامه های خدمات ISP در نظر داشته باشید.

تأثیر تأخیر در توان

تاخیر می تواند تأثیر زیادی در توان داشته باشد. زمان تأخیر مقدار زمانی است که داده ها را برای گذر از یک مسیر مشخص انجام می دهد. اگر به قیاس بزرگراه خود فکر کنیم ، مدت زمانی که برای طی کردن بزرگراه ها طول می کشد زمان تأخیر است. مهم نیست اگر همه ترافیک یک طرف باشد ، اما وقتی به فکر کردن می روید ، می فهمید که چطور می تواند بر توان تأثیر بگذارد. TCP به شدت متکی است تصدیق, این بدان معناست که یک گیرنده باید یک فرستنده را برای ادامه کارها تشخیص دهد. اگر مدت زمان زیادی طول بکشد تا بسته ها به فرستنده برگردند ، زمان تلف شده و کارآیی کمتری خواهد بود.

تأخیر زیاد ممکن است به دلایل مختلف از تنگناها تا تعداد هوپس بین مقصد تا فاصله فیزیکی بین سایتها رخ دهد.

تأثیر از دست دادن بسته در توان

اگر بسته TCP رها شود ، باید خشمگین شود. این افزونگی تأثیر منفی بر توان دارد. یک فرستنده می داند که یک بسته باید بر اساس زمان بندی یا عدم اذعان برای بسته (های) معین خشمگین شود. از بین رفتن بسته ممکن است به دلایل مختلفی از جمله تأخیر زیاد ، جرقه (سرعت متناقض در اتصال) ، مشکلات سخت افزاری و اتصال یا اشکالات نرم افزاری رخ دهد.

برای هر پهنای باند مشخص چه توان عملیاتی را باید انتظار داشته باشم?

هیچ پاسخی برای اندازه این سوال وجود ندارد. تعدادی از قطعات متحرک بر توان کارایی تأثیر می گذارد ، بنابراین هر موقعیتی بی نظیر است. با تکنولوژی فعلی ، زمان تأخیر و بسته بندی در بالای سر با توجه به آنچه آنها هستند ، شما به سرعت مطابق با پهنای باند خریداری شده از ISP خود دسترسی پیدا نمی کنید.

به عنوان مرجع "بهترین سناریو" ، این مقاله CableFree یک شیرجه عمیق را به حداکثر توان تبدیل کرد و مشخص کرد که اتصال اترنت 1 گیگابیت بر ثانیه پتانسیل بهره وری 94٪ (یعنی 940 Mbps) را دارد. را قادر می سازد قاب های جامبو پتانسیل را تا 99٪ کاهش می دهد (990 Mbps).

آنچه می تواند اندازه گیری توان را به شما کمک کند انجام دهید?

در یک کلمه: اندازه گیری توان به شما کمک می کند تا شکایات مربوط به "کند" بودن شبکه را حل کنید. دلیل این است که اندازه گیری توان به شما کمک می کند ارتباط شبکه و عملکرد واقعی آن را بهتر بشناسید. نظارت بر بازده می تواند به موارد زیر کمک کند:

 • شناسایی تنگناها
 • مقایسه عملکرد در دنیای واقعی با SLA
 • طراحی و برنامه ریزی شبکه
 • ایجاد خط مقدماتی
 • عیب یابی

آیا می توان توان پیش بینی کرد?

دریافت یک پایه از توان فعلی شما به شما کمک می کند نقطه قله ها و فرورفتگی های حجم. اگر قصد ندارید خدمات جدیدی را به شبکه اضافه کنید ، وظیفه بعدی شما اطمینان از وجود ظرفیت کافی برای رشد روند حجم ترافیک خواهد بود. اگر در حال راه اندازی یک پروژه توسعه هستید ، باید انتظار افزایش تقاضا را در زیرساخت های شبکه خود داشته باشید.

در هر دو حالت ، به استفاده کمک می کند ابزاری که می تواند داده های واقعی ترافیک را بازنشر کند و همچنین حجم ترافیک اضافی ایجاد کند برای بررسی اینکه پهنای باند شما در دسترس است قادر به مقابله با آن تقاضای جدید است.

ابزار برنامه ریزی ظرفیت مانند بسته نرم افزاری SolarWinds Flow Tool در این سناریوهای آزمایشی مفید واقع شوید. بسته نرم افزاری شامل سه ابزار است که با اختراع سیسکو کار می کنند NetFlow v5 سیستم. هنگامی که قابلیت های NetFlow را در روتر سیسکو خود روشن می کنید ، تمام هدرهای بسته را به یک جمع کننده منتقل می کند. همچنین می توانید از NetFlow برای پرس و جو از روتر استفاده کرده و داده های جمع شده را از آن خارج کنید.

بسته نرم افزاری شامل یک رابط برای روشن و خاموش کردن قابلیت های NetFlow در روترهای شما است. ابزار دوم ترافیک ضبط شده را در اطراف شبکه شما پخش می کند و یک ابزار سوم در بسته نرم افزاری ، ترافیکی جعلی برای ارسال به شبکه ایجاد می کند ، ظرفیت پهنای باند کلیه تجهیزات و نرم افزار شبکه شما را نیز آزمایش می کند..

بسته نرم افزاری ابزار 100٪ رایگان SolarWinds Flow Tool

چگونه می توانید توان خود را بهبود بخشید?

با این ایده که توان عملیاتی چیست و چه تاثیری بر آن می گذارد ، اکنون در مورد کارهایی که می توان برای بهبود توان کارایی انجام داد صحبت خواهیم کرد. باز هم ، هیچ پاسخی برای همه وجود ندارد ، مهم است که علت مشکلات توان عملیاتی خود را برای رسیدگی به آنها بفهمید. در زیر چند روش متداول برای بهبود توان استفاده شده است.

 • پهنای باند را افزایش دهید - گاهی اوقات اضافه کردن خط به بزرگراه همان چیزی است که شما نیاز دارید. این یکی از راه حل های بارز است ، اما به یاد داشته باشید که پهنای باند می تواند گران باشد و ممکن است دلیل اصلی مشکلات شما نباشد. همچنین اگر در آن مسیر حرکت می کنید ، زیرساخت شبکه را برای پشتیبانی از به روزرسانی های پهنای باند خود در نظر بگیرید. از این گذشته ، اتصال 10 گیگابیت در ثانیه به معنای زیادی در شبکه پر از 100 سوئیچ مگابیت بر ثانیه نیست.
 • تنگناها را از بین ببرید - تنگناهای شبکه نقاطی در شبکه است که باعث کند شدن ترافیک می شود. به عنوان مثال ، اگر کل شبکه خود را با سرعت 1 گیگابایت به روز کنید ، یک سرور قدیمی با رابط شبکه 10 مگابیت در ثانیه ممکن است تنگنا ایجاد کند.
 • به روزرسانی به فیبر - اطلاعات مربوط به اتصالات فیبر نزدیک یا با سرعت نور حرکت می کنند. اطلاعات مربوط به اتصالات مس بطور قابل توجهی کندتر می شوند (برای کسانی که به علم شما می رسد ، سرعت فوتون در مقابل سرعت الکترون است). مس در حدود 10 گیگابیت در ثانیه حداکثر می شود در حالی که فیبر می تواند به سرعت ترابیت یا بالاتر برسد (بررسی کنید این مقاله Engadget برای مثال) در حالی که 10 گیگابیت بر ثانیه برای اکثر شبکه ها خوب است ، فیبر بسیار کمتر مستعد ابتلا به سر و صدا است و می تواند زمین بیشتری را برای اجرای مس مقایسه کند ، و افزودن مزایای اضافی که می تواند به افزایش توان کمک کند.
 • MTU را تنظیم کنید - تنظیم MTU (حداکثر واحد انتقال) اندازه در روتر می تواند منجر به بهبود توان شود. به عنوان مثال ، MTU های بزرگتر می توانند سربار را به حداقل رسانده و توان عملیاتی را افزایش دهند. برای اطلاعات بیشتر ، بررسی کنید این مقاله NetGear برای کمک به شما در بهینه سازی اندازه MTU روی روتر طراحی شده است.
 • از QoS استفاده کنید - پیکربندی QoS (کیفیت سرویس) در روترها و سوئیچ های شما یک روش دیگر برای بهبود توان کارایی است. از QoS می توان برای اختصاص پهنای باند ، مدیریت تراکم شبکه ، شکل دادن به ترافیک شبکه و تعیین اولویت ها در ترافیک شبکه استفاده کرد. برای یک شیرجه عمیق تر در مورد موضوع ، بررسی کنید این سند سیسکو. QoS لزوماً عملکرد شما را بهبود نمی بخشد ، می تواند به شما کمک کند تا اطمینان حاصل کنید که برنامه های حساس به تأخیر (VOIP ، پخش ویدیو و غیره) کمتر می شوند..
 • از CDN استفاده کنید - در صورت برخورد با موقعیتی که بسیاری از کاربران شما از سرورهای شما (به عنوان مثال یک وب سایت) فاصله دارند ، یک CDN (شبکه تحویل محتوا) می تواند به شما در نزدیک کردن مطالب شما به کاربران کمک کند. بنابراین ، یک CDN ممکن است راهی عالی برای بهبود کارآیی باشد. در پروژه سلامت انسان, ما استفاده می کنیم CloudFlare به عنوان CDN.
  10 بهترین نرم افزار پشتیبان گیری از سرور

ابزارهای برتر برای اندازه گیری توان

1. بسته آنالایزر پهنای باند شبکه SolarWinds (آزمایش رایگان)

SolarWinds NetFlow آنالایزر

بسته آنالایزر پهنای باند شبکه SolarWinds یک راه حل نظارت ممتاز است که تیمهای IT را در سازمانهایی با اندازه SMB (مشاغل کوچک و متوسط) به شرکت امکان می دهد تا به طور مؤثر نظارت بر توان را انجام دهند. پکیج آنالایزر پهنای باند شبکه در واقع دو محصول SolarWinds بهم پیوسته است: مانیتور عملکرد شبکه (NPM) و آنالایزر ترافیک NetFlow (NTA). می توانید اطلاعات بیشتری در مورد هر یک از این ماژول ها در ما داشته باشید NPM و NTA بررسی.

به اختصار, NPM یکی از محبوب ترین قطعات است نرم افزار نظارت بر شرکت ارائه شده توسط SolarWinds و کارهای بسیاری را انجام می دهد پروتکل ساده مدیریت شبکه (SNMP) و نظارت از بالا یا پایین که شما از A انتظار دارید سیستم مدیریت شبکه (NMS). اضافه كردن NTA مخلوط پشتیبانی برای نظارت بر پروتکل های مختلف جریان مانند NetFlow, sFlow, jFlow, و غیره ، این دو ابزار به یک راه حل جامع ، غنی از ویژگی های نظارت بر توان تبدیل می شوند.

شما می توانید نسخه ی نمایشی NTA مستقیماً از مرورگر خود اینجا. همچنین می توانید یک آزمایش آزمایشی 30 روزه رایگان را بارگیری کنید پکیج آنالایزر پهنای باند شبکه که شامل هر دو ابزار است.

آنالایزر پهنای باند شبکه SolarWinds PackDownload آزمایشی 30 روزه رایگان

2. مانیتور پهنای باند در زمان واقعی SolarWinds (ابزار رایگان)

مانیتور پهنای باند SolarWinds

اگر به دنبال ابزاری رایگان هستید که بتواند به شما در نظارت بر دستگاههای فردی کمک کند و تعیین کند که چه میزان پهنای باند آنها را مصرف می کنند ، مانیتور پهنای باند در زمان واقعی SolarWinds ممکن است برای شما مناسب باشد. این پهنای باند ویندوز استفاده از ابزار نظارت SNMP (v1 ، v2C و v3 پشتیبانی می شوند) ترافیک داخل و خارج از رابط های داده شده. مقیاس پذیری اگر به دنبال نظارت بر تمام دستگاه های موجود در شبکه هستید ، به احتمال زیاد تبدیل به مشکل خواهید شد. اگر فقط نیاز به نظارت بر تعداد معدودی از دستگاه ها دارید تا مشخص کنید که آیا یک گره پهنای باند در شبکه خود دارید و مشکلات مربوط به توان شبکه شما را ایجاد می کند ، ممکن است این فقط نیاز شما باشد.

  8 بهترین ابزار مانیتورینگ سیستم برای ویندوز و لینوکس

می توانید بارگیری کنید مانیتور پهنای باند در زمان واقعی SolarWinds رایگان.

مانیتور پهنای باند SolarWinds در زمان واقعی دانلود 100٪ ابزار رایگان

3. ExtraHop

ExtraHop

ExtraHop یک راه حل نظارت در سطح سازمانی با پشتیبانی از ویژگی های پیشرفته مانند هوش متنی, تحقیقات پزشکی قانونی, تجزیه و تحلیل در زمان واقعی, و بیشتر. ExtraHop راه حلهای نظارت برای امنیت ، عملکرد شبکه و ابر را ارائه می دهد. بخش این نرم افزار سازمانی که ما در اینجا روی آن تمرکز کرده ایم قابلیت های نظارت بر عملکرد شبکه است. یکی از نقاط مهم فروش ExtraHop راه حل عملکرد شبکه توانایی تشخیص خودکار و همبستگی مسائل شبکه است که به کاهش میانگین زمان برای حل مشکل کمک می کند. بخشی از راه حل آن شامل معیارهای دقیق و نمودارها را پوشش می دهد متوسط ​​استفاده از پهنای باند, توان متوسط, توان پروتکل, "گویندگان برتر" (نقاط پایانی با بالاترین توان متوسط) و موارد دیگر. اگر به دنبال یک راه حل سطح سازمانی برای مشکلات نظارت بر توان خود هستید ، ممکن است بخواهید نگاهی بیندازید ExtraHop. شما می توانید نسخه ی نمایشی ExtraHop مستقیماً از مرورگر خود (اطلاعات تماس درخواست می شود ، اما دسترسی نسخه ی نمایشی بلافاصله پس از آن داده می شود).

4- تست سرعت مقایسه ای

تست سرعت مقایسه ای

اگر نیاز دارید که از طریق یک رایانه یا دستگاه تلفن همراه با یک مرورگر وب ، توان خود را بررسی کنید, تست سرعت بسیار شخصی ما یک راه عالی برای انجام این کار و کمک به جمع آوری پول برای امور خیریه است. تست سرعت ما سرعت بارگیری فعلی ، سرعت بارگذاری و زمان پاسخ پینگ را بررسی می کند. من فهمیدم که تست های سرعت آنلاین نیز روش خوبی برای تعیین اینکه آیا مشکلی که با یک برنامه خاص دارید با سرعت شبکه شما ارتباط دارند یا خیر (به عنوان مثال برای بررسی اینکه آیا شما Netflix را ملاقات کرده اید یا خیر) توصیه های سرعت اتصال به اینترنت) علاوه بر این ، برای هر تست (حداکثر یک در هر کاربر) ، Comparitech یک درصد به خیریه اهدا می کند.

 5. ایفرف

ایپرف یک ابزار منبع آزاد و آزاد است که برای گرفتن اندازه گیری فعال توان در شبکه استفاده می شود. این به طور رسمی پشتیبانی می شود CentOS, FreeBSD, و سیستم عامل مک. مطابق با صفحه Github ، تعدادی از سیستم عامل های دیگر مبتنی بر * nix با استفاده از موفقیت آمیز گزارش شده اند ایپرف, و من توانستم آن را بدون مشکل در Linux Mint 17.1 اجرا کنم. ایپرف می تواند اندازه گیری کند TCP (پروتکل کنترل انتقال, UDP (پروتوکل دیتاگرام کاربر) ، و SCTP (پروتکل انتقال کنترل جریان) توان.

ایپرف 1

ایپرف از پیکربندی مشتری / سرور استفاده می کند ، به این معنی که نرم افزار برای اندازه گیری توان لازم باید در هر دو نقطه انتهایی نصب شود. می توانید بارگیری و نصب کنید ایپرف اینجا (توجه: من توانستم از نصب ipf-apt-get در Mint 17.1 استفاده کنم).

در مثال زیر ، دویدم ایپرف در حالت سرور با اجرای دستور iperf –s, سپس با اجرای دستور به سرور متصل شوید تا توان TCP را اندازه گیری کنید iperf –c 10.0.2.15 (10.0.2.15 آدرس IP آدرس بود ایپرف سرور) برای اطلاعات بیشتر در مورد Iperf ، آن را بررسی کنید صفحه گیتوب.

iperf 2

6. NetCPS

NetCPS یک برنامه Windows Command Line است که برای اندازه گیری توان از الگوی مشتری / سرور نیز پیروی می کند. مدت زمان طولانی است ، اما هنوز هم می تواند برای بسیاری از سیستم عامل های مدرن ویندوز مفید باشد (برای من ویندوز 10 به خوبی کار کرد).

NetCPS این نرم افزار رایگان است ، با این استثنا که برای مصارف دولتی یا نظامی مجاز نیست. می توانید کد منبع را بارگیری ، اطلاعات بیشتری کسب کرده و مشاهده کنید NetCPS اینجا.

در مثال زیر ، من استفاده کردم NetCPS برای اندازه گیری توان کارایی در آدرس loopback یک رایانه محلی. اول ، از دایرکتوری که پرونده NetCPS.exe بارگیری شده است ، من دستور را اجرا کردم NetCPS.exe –s برای قرار دادن NetCPS در حالت سرور ، سپس در یک پنجره cmd.exe جداگانه من دستور را اجرا کردم NetCPS.exe 127.0.0.1 برای تست آدرس IP loopback.

NETCPS1

NETCPS2

7. نتperf

NetPerf ابزاری CLI است که در سیستم عامل های * nix استفاده می شود (همچنین در ویندوز کامپایل می شود) شبیه به ایپرف که در ابتدا توسط هیولت پاکارد ساخته شده است. اگرچه از نظر فنی منبع باز نیست ، استفاده رایگان است و ابزاری کاملاً محبوب برای اندازه گیری سرعت شبکه و محک سرعت شبکه.

برای اطلاعات بیشتر در مورد نتperf, وارسی دستی و نتپرف گیتوب.

پسندیدن NetCPS و ایپرف, نتperf از یک مدل مشتری / سرور استفاده می کند. می توانید سرور را با استفاده از دستور شروع کنید netserver –p و سپس با استفاده از دستور از یک مشتری متصل شوید netperf –H -p . در مثال زیر ، ما سرور درگاه 15222 را از هاست با آدرس IP 10.0.2.15 شروع کردیم.

Netserver برای netperfنتperf

نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

این دوره خرابی ما در کارآیی و لیست ابزارهای اندازه گیری توان بود. آیا ما چیزی را ترک نکردیم؟ آیا در مورد ابزارهایی که در اینجا به آنها اشاره کردیم سؤال دارید؟ به ما در بخش نظرات زیر اطلاع دهید.

About the author

Comments

 1. این اندازه گیری ها آمده است:

  – Mb/s: مگابیت بر ثانیه
  – MB/s: مگابایت بر ثانیه
  – Gb/s: گیگابیت بر ثانیه
  – GB/s: گیگابایت بر ثانیه

  تأثیر تأخیر در توان
  تأخیر در شبکه می تواند تأثیر زیادی بر توان عملیاتی داشته باشد. هرچه تأخیر بیشتر باشد ، توان عملیاتی کاهش می یابد. به عنوان مثال ، اگر یک بسته داده ای با حجم 1 مگابایت را برای ارسال از یک دستگاه به دستگاه دیگر ارسال کنید و تأخیر 1 ثانیه باشد ، توان عملیاتی شما به طور قابل توجهی کاهش می یابد. این به این دلیل است که در طول آن 1 ثانیه ، دستگاه نمی تواند داده های دیگر را ارسال کند.

  تأثیر از دست دادن بسته در توان
  از دست دادن بسته ها در شبکه می تواند تأثیر زیادی بر توان عملیاتی داشته باشد. هر بسته از دست رفته به معنای این است که داده هایی که باید از طریق آن منتقل شوند از دست می روند. این می تواند باعث کاهش توان عملیاتی شما شود ، زیرا دستگاه باید دوباره برای ارسال داده ها تلاش کند.

  برای هر پهنای باند مشخص چه توان عملیاتی را باید انتظار داشته باشم؟
  توان عملیاتی برای هر پهنای باند مشخص نیست و به عوامل مختلفی بستگی دارد ، از جمله تأخیر ، از دست دادن بسته و ترافیک شبکه. با این حال ، برای پهنای باند 1 Gb/s ، می توانید توان عملیاتی حدود 125 MB/s را انتظار داشته باشید.

  آنچه می تواند اندازه گیری توان را به شما کمک کند انجام دهید؟
  اندازه گیری توان می تواند به شما در درک بهتر عملکرد شبکه کمک کند و به شما این امکان را می دهد که بهتر در برابر تنگناها واکنش نشان دهید ، به بهبود برنامه ریزی شبکه کمک کرده و به عیب یابی شبکه مؤثرتر منجر شوید.

  آیا می توان توان پیش بینی کرد؟
  توان عملیاتی قابل پیش بینی نیست و به عوامل مختلفی بستگی دارد ، از جم

Comments are closed.