7 سرور رایگان SCP رایگان برای ویندوز ، لینوکس و مک

7 بهترین سرور SCP رایگان

سرور SCP چیست؟?

SCP یا پروتکل کپی ایمن وسیله ای برای انتقال ایمن پرونده ها بین میزبان محلی و میزبان از راه دور یا بین دو میزبان از راه دور است..

در اینجا لیست ما از بهترین سرورهای SCP آورده شده است:

  1. SolarWinds SFTP و سرور SCP رایگان (بارگیری رایگان) - اجرای SCP رایگان برای ویندوز از تولید کننده نرم افزار نظارت بر شبکه پیشرو.
  2. Bitvise - یک ابزار SFTP و SCP برای ویندوز.
  3. FreeSSHd - یک بسته نرم افزاری رایگان از خدمات شبکه برای ویندوز که شامل SFTP است.
  4. OpenSSH برای ویندوز - یک ابزار خط فرمان مبتنی بر متن برای ویندوز که شامل SCP است.
  5. Cygwin برای ویندوز - یک ابزار رایگان SSH و SCP برای لینوکس که برای اجرای روی ویندوز سازگار شده است.
  6. سرور OpenSSH SCP - ابزاری SCP که در اکثر دیتروس های لینوکس از قبل نصب شده است.
  7. Dropbear SCP - سرور SCP سبک وزن که برای استفاده در سیستم های تعبیه شده در نظر گرفته شده است.
  8. سرور SCP بومی MacOS - سرور SCP که در سیستم عامل Mac OS گنجانده شده است.

وقتی در مورد "سرور SCP" صحبت می کنیم ، منظور ما "انتقال داده ها به سرور SSH" است که تمام مزایای امنیت ، رمزگذاری و محرمانه بودن SSH را با آن به همراه می آورد. به همین ترتیب ، هیچ چیز به عنوان سرور SCP وجود ندارد. در عوض ، یک سرور SSH برای انجام کپی فایل استفاده می شود.

SSH هست "پوسته امن,"که شامل رمزگذاری برای تأمین انتقال از طریق شبکه های ناایمن است. هنگام اجرای SCP ، باید سرور SSH ایجاد کنید. این سرویس برای ایجاد یک عمل کپی کردن شبکه استاندارد در معامله Secure Copy ، از امنیت اضافی مراقبت می کند.

پروتکل های زیادی وجود دارند که انتقال پرونده ها از طریق شبکه را تسهیل می کنند. برخی از موارد اولیه که امروزه هنوز درحال استفاده هستند پروتکل انتقال فایل و پروتکل انتقال پرونده بی اهمیت (FTP و TFTP) روش دیگر ، ایمن تر ، امن سازی است کپی �� (SCP) در حالی که FTP می تواند با استفاده از آن ایمن تر شود امنیت لایه حمل و نقل (TLS), SCP ذاتاً امن تر است زیرا این فقط یک جلسه SSH است که فقط برای انتقال پرونده ها استفاده می شود. FTP با TLS / SSL به عنوان "FTPS" شناخته می شود.

SCP و SFTP: گزینه های امن برای FTP

اگرچه FTP هنوز تا امروز به طور گسترده در شبکه ها و اینترنت مورد استفاده قرار می گیرد ، اما ذاتاً ناامن است. در صورت نیاز به اعتبار ورود به جلسه ، نام کاربری و رمزعبور با متن ساده ارسال می شود ، به این معنی که هر رهگیری می تواند آنها را بخواند.

SCP یکی از دو گزینه مطمئن برای کارهای FTP شما است. گزینه دیگر این است پروتکل انتقال پرونده امن (SFTP) ، همچنین به عنوان شناخته شده است SSH FTP زیرا مانند SCP از SSH برای محافظت استفاده می کند.

تفاوت بین SCP و SFTP

تفاوت بین SFTP و SCP در این است که مورد بعدی صرفاً یک سیستم انتقال فایل است ، در حالی که SFTP شامل دستوراتی برای پرس و جو و تغییر ساختار فهرست رایانه از راه دور است.

FTP از SSH

برای افزودن به سردرگمی گزینه های امن FTP ، ممکن است درباره "FTP over SSH" نیز بشنوید. این است بیشتر از یک تکنیک است تا یک پروتکل. شما یک جلسه FTP استاندارد را در یک جلسه SSH باز می کنید ، که به عنوان "تونل زنی" طبقه بندی می شود. هنگامی که فهمید FTP برای تشکیل جلسه به دو اتصال جداگانه احتیاج دارد ، می فهمید که FTP از طریق SSH به زودی می تواند دچار مشکل شود..

FTPS SSL را اضافه می کند

روش FTPS روشی را شامل می شود لایه سوکت ایمن (SSL) حفاظت (جایگزین Security Layer Security) در یک جلسه FTP. این ترکیبی از پروتکل ها دارای نقاط ضعف امنیتی است ، به دلیل این که دستورات برای شروع اقدامات امنیتی با متن ساده ارسال می شوند و می توان آنها را رهگیری کرد.

جایگزین TFTP با SCP برای رمزگذاری

TFTP به هیچ وجه اقدامات امنیتی ندارد و فقط باید در شبکه های خصوصی از نظر جسمی استفاده شود. شما می توانید جایگزین SCP را برای TFTP برای افزودن رمزگذاری به توزیع پرونده های پیکربندی در شبکه خود ، زیرا این سیستم انتقال امنیت پرونده سبک تر از SFTP است.

پیاده سازی سرور SCP

SCP نام خود را از دستور cp Unix می برد ، که معمولاً برای کپی کردن پرونده ها استفاده می شود. از آنجا که Secure Copy به عنوان "cp با رمزگذاری" توسعه داده شد ، مواجه شدن با آن در سیستم های یونیکس و یونیکس مانند (لینوکس ، BSD رایگان و انواع لینوکس) بسیار ساده تر است. همچنین معمولاً به عنوان دستور اجرا می شود. سرورهای SCP ، برنامه های SCP با رابط های کاربر گرافیکی و SCP برای سیستم های ویندوز برای منبع دهی بسیار مشکل هستند. می توانید آن را به عنوان یک دستور در یک بسته سرور SSH بیابید. بنابراین ، برای اینکه لیستی از گزینه های سرور SCP را در اختیار شما قرار دهیم ، ما نیز سرورهای SSH را در این راهنما گنجانده ایم.

در اینجا لیستی از بهترین سرورهای SCP آورده شده است:

سرورهای SCP ویندوز

1. سرور SolarWinds SFTP / SCP (ابزار رایگان)

سرورهای خورشیدی بدون scp-scp

SolarWinds مجموعه کاملی از ابزارهای فناوری اطلاعات را شامل می شود که ترکیبی را شامل می شود سرور SFTP / SCP. این برنامه به عنوان یک سرویس Windows اجرا می شود و این بدان معنی است که عملکرد اصلی آن باید برای مدیران سیستم های Windows آشنا باشد.

بر خلاف SCP مبتنی بر لینوکس, سرور SolarWinds SFTP / SCP از ایجاد کاربران مجازی پشتیبانی می کند. اینها حسابهای کاربری هستند که می توانند برای تأیید اعتبار در سرور SCP به منظور کپی کردن فایلها مورد استفاده قرار گیرند. اما ، این حسابها حسابهای ویندوز بومی نیستند ، بنابراین در واقع در سیستم وجود ندارند. این یک سطح امنیتی مناسب را ایجاد می کند. در صورتی که اعتبار حساب SCP به خطر بیافتد ، نمی توان از آن استفاده کرد تا مستقیماً به عنوان کاربر وارد سیستم شوید..

سرور SolarWinds SFTP / SCP یک رابط گرافیکی ارائه می دهد و به جای اینکه یک سرور SSH عمومی باشد ، بر SCP متمرکز است. گزینه های جایگزین برای ویندوز یا گران هستند یا از طرف تهیه کنندگان کمی شناخته شده وارد بازار می شوند که خطر را ایجاد می کند.

اطلاعات بیشتر در مورد سایت رسمی آداب و رسوم:

www.solarwinds.com/free-tools/free-sftp-server/

SolarWinds SFTP / SCP ServerDownload 100٪ ابزار رایگان

2. Bitvise

تنظیمات bitvise-ssh-server

از آنجا که SFTP و SCP بیش از SSH کار می کنند ، سرور Bitvise SSH هر دو پروتکل انتقال فایل امن را پشتیبانی می کند.

Bitvise امکان استفاده از ویندوز را نیز فراهم می کند حسابهای کاربری بومی یا کاربران مجازی. این امر انعطاف پذیری زیادی را ایجاد می کند زیرا نیازی به ایجاد حساب کاربری ویندوز کاملاً گسترده برای ایجاد دسترسی موقت به دایرکتوری های فایل امن نیست.

Bitvise نیز به مدیران سیستم اجازه می دهد تا اتصالات را فقط به SCP محدود كنند. در بسیاری از پیاده سازی های SCP ، دسترسی به SCP حاکی از دسترسی SSH (پوسته) است. این مسئله معمولاً برای سیستم عامل های یونیکس ایجاد نمی شود زیرا این سیستم ها دارای امنیت در سطح حساب هستند و از سیستم خارج شده اند. با وجود سیستم های ویندوز ، این دسترسی ناخواسته می تواند به دسترسی ناخواسته به مواردی مانند Power Shell منجر شود. با توجه به این نکته ، Bitvise از امکان اجازه دسترسی به SCP پشتیبانی می کند ، اما دسترسی اولیه پوسته را مجاز نمی کند.

3. FreeSSHd

freesshd-options

FreeSSHd همان چیزی است که به نظر می رسد. این هست یک SSH رایگان Daemon برای ویندوز. در نسخه یونیکس ، یک شبح شبیه سرویس Windows است.

FreeSSHd می تواند روی هر سیستم ویندوزی جدیدتر از و از جمله ویندوز NT 4 (که تقریباً همه آنهاست) اجرا شود و یک ردپای حافظه و منبع بسیار کمی ایجاد کند. این برنامه از کاربران مجازی و یک رابط کاربری آسان برای نظارت ، و شروع یا متوقف کردن سرویس پشتیبانی می کند.

4. OpenSSH برای ویندوز

OpenSSH_CLI

Open SSH نوه همه سرورهای SSH است. حدود سال 1999 است که اولین بار به عنوان بخشی از سیستم عامل OpenBSD منتشر شد. از نظر فنی ، OpenSSH مجموعه ای از ابزارها است ، اما بیشتر وزنه برداری توسط برنامه Open SSH انجام می شود. این دستگاه برای انتقال به سیستم عامل دیگر طراحی شده است و به همین دلیل احتمالاً پرکاربردترین سرور SSH در این سیاره است. همراه با SSH ، SCP همراه است ، بنابراین Open SSH احتمالاً در رده SCP نیز صدرنشین است.

سرور مایکروسافت Open SSH هنوز در دست توسعه است ، اما نسخه ای از پیش نسخه در اینجا موجود است (از تاریخ 17 اکتبر 2017). برخی از بخش های مدیر ویندوز به آن نیاز خواهند داشت زیرا به طور عمده به مهارت های خط فرمان Power Shell نیاز دارد تا آن را تنظیم و کار کند.

اگرچه ممکن است در حال حاضر در حال انتشار باشد ، Open SSH دارای چنان صفات قدرتمندی است که احتمالاً دقیقاً مانند سایر سیستم عامل ها اکنون به سرور SCP defacto در ویندوز تبدیل می شود..

5. Cygwin در ویندوز *

* بیشتر مدیران سیستمهای لینوکس از یک پروژه کاربردی به نام Cygwin آگاه هستند. همچنین عادلانه است که بگوییم تقریباً هیچ کس دیگر چیزی در مورد آن نشنیده است ، با این حال ، بسیاری از سرپرستان سیستم های ویندوز احتمالاً می توانند از Cygwin بهره مند شوند.

7 سرور رایگان SCP رایگان برای ویندوز ، لینوکس و مک

Cygwin یک پروژه منبع باز است که یک پرونده DLL ویندوز را در اختیار شما قرار می دهد که شامل مقدار زیادی از توابع POSIX API است. این یعنی چی؟ این بدان معناست که می توان بسیاری از برنامه های لینوکس را برای استفاده از Cygwin مجدداً تنظیم کرد و بنابراین می توان این برنامه ها را روی ویندوز اجرا کرد.

در این مقاله از Cygwin ذکر شده است زیرا بسیاری از سرورهای SSH و SCP لینوکس وجود دارد که ظاهرا فقط به عنوان بسته های لینوکس در دسترس هستند ، اما حفر کردن کمی عمیق تر اغلب نشان می دهد که آنها دارای بسته های Cygwin نیز هستند. سرپرستان سیستمهای ویندوز که از هر نوع برنامه لینوکس راحت هستند ، باید در صورت موجود بودن بسته Cygwin تحقیق کنند.

سرورهای SCP لینوکس

5- سرور OpenSSH SCP برای لینوکس

آرم گشوده

اکثر توزیع های لینوکس با Open SSH نصب شده همراه هستند ، اگرچه معمولاً به طور پیش فرض اجرا نمی شود. به احتمال زیاد مجبور خواهید بود که Daemon Open SSH را شروع کنید تا اتصالات SSH فراهم شود که به نوبه خود ، اجازه می دهد نسخه های پرونده SCP.

نام بسته در بیشتر موارد ، serversh opensh است.

سرور جستجوی APT-cache
opensh-server - سرور پوسته ایمن (SSH) ، برای دسترسی ایمن از دستگاه های از راه دور

نصب آن باید به آسانی باشد که دستور نصب مدیر بسته خود را اجرا کنید.

سرور opensh-install را نصب کنید

پس از نصب و راه اندازی سرور ، کاربران سیستم موجود می توانند از یک سرویس دهنده SCP برای اتصال استفاده کنند و پرونده ها را از دایرکتوری های موجود در سرور جایی که مجوزها را خوانده اند ، کپی کنند. بر خلاف FTP که معمولاً برای دسترسی چند کاربر به همان مجموعه ای از دایرکتوری های بارگذاری و بارگیری تنظیم شده است ، SSH به طور پیش فرض کاربران را در فهرست خانه خود قرار می دهد. اگر دوست دارید کاربران شما بتوانند به دایرکتوری های دیگر روی سرور دسترسی پیدا کنند مجوزهای سیستم فایل خود را نیشگونگیر کنید.

6. سرور SCP Dropbear

ممکن است موقعیت هایی وجود داشته باشد که یک سرور SCP تمام عیار امکان پذیر یا مطلوب نباشد. در این حالت ، سرورهای SCP با کیفیت پایین تر مانند Dropbear می توانند کمک کنند. Dropbear در سیستم های جاسازی شده مانند روترهایی که ممکن است به عملکرد SSH یا SCP احتیاج داشته باشند انجام می شود اما می تواند به عنوان یک سرور SCP در هر پلتفرم سازگار با POSIX مورد استفاده قرار گیرد..

مدیران سیستم که مایل به سفارشی کردن Dropbear هستند ، باید مهارتهای متوسطی داشته باشند. کارهایی مانند غیرفعال کردن SSH اساسی ، اما عملکرد SCP را ترک می کند ، در ساخت Dropbear به اصلاحاتی نیاز دارد و مجدد مجدد از اجرایی.

 سرورهای SCOS macOS

7. سرور SCP بومی macOS

به عنوان یک سیستم عامل مشابه یونیکس ، macOS از SSH و بنابراین SCP پشتیبانی بومی دارد. برای فعال کردن SSH در رایانه MacOS خود ، به تنظیمات سیستم بروید -> به اشتراک گذاری اپلت و گزینه Remote Login را فعال کنید. این کار SSH را برای کلیه کاربران موجود در دستگاه فعال می کند.

macos_sharing_settings

کلمات نهایی

دلایل زیادی برای انتخاب SCP بر روی FTP و FTPS وجود دارد ، اما دلایل کمتری برای انتخاب SCP بر روی SFTP وجود دارد. هر دو SCP و SFTP در واقع انواع خاصی از جلسات SSH هستند به همین دلیل جوانب مثبت و منفی یک جلسه استاندارد SSH را ارائه می دهند. در مقابل FTP و FTPS از امنیت کمتری برخوردار هستند ، بنابراین اگر در حال اجرا هر یک از این نوع سرورها هستید ، باید به SCP یا SFTP مهاجرت کنید.

همچنین مشاهده کنید:

  • بهترین سرورهای TFTP
  • بهترین سرورهای SFTP
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 13 = 18

Adblock
detector