8 بهترین ابزار نظارت بر شبکه سیسکو

8 بهترین ابزار نظارت بر شبکه سیسکو

سیسکو سیستم ها سوئیچ ها و روترها و بسیاری از انواع دیگر دستگاه های شبکه را تولید می کند. این شرکت دارای کاتالوگ بزرگی از سخت افزار شبکه شامل دروازه ، فایروال و نقاط دسترسی بی سیم است.

این که آیا شما سیسکو را برای تمام تجهیزات شبکه خود انتخاب کرده اید یا اینکه محصول شرکت شما برخی از خدمات شبکه خود را ارائه می دهد ، باید نظارت و مدیریت آنها را انجام دهید.

در این راهنما توضیح خواهیم داد گزینه های در دسترس شما هنگام جستجوی نرم افزار نظارت بر شبکه. ابزارهای شبکه زیادی در بازار وجود دارد و بررسی تمام آنها بسیار طولانی خواهد بود. این راهنما جستجوی شما را فقط به ده سیستم محدود می کند.

بهترین ابزارهای نظارت بر شبکه برای دستگاههای سیسکو

در اینجا لیست ما از هشت بهترین ابزار نظارت بر شبکه سیسکو:

 1. مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds (آزمایشی رایگان) مانیتور شبکه پیشرو در صنعت
 2. مانیتور شبکه Paessler PRTG (آزمایش رایگان) بسته ای از مانیتور شبکه ، سرور و برنامه ها
 3. Site24x7 مانیتورینگ شبکه سیسکو (آزمایش رایگان) سیستم مانیتورینگ همه در یک مبتنی بر ابر برای زیرساخت های فناوری اطلاعات ، برنامه ها و کاربران نهایی.
 4. ManageEngine OpManager ابزاری برای نظارت بر شبکه و سرور
 5. دستیار شبکه سیسکو مانیتور شبکه تولید شده توسط سیسکو سیستم
 6. مانیتور شبکه Spiceworks مانیتور شبکه ای رایگان با تبلیغات
 7. LogicMonitor سرویس نظارت بر شبکه ابری
 8. Zabbix مانیتور شبکه رایگان

می توانید در بخش های بعدی با هریک از این ابزارها اطلاعات بیشتری کسب کنید.

1. مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds (آزمایشی رایگان)

مانیتور عملکرد شبکه Solarwinds

SolarWinds تولید کننده پیشرو ابزارهای نظارت و مدیریت زیرساخت ها است و سابقه طولانی در زمینه برقراری ارتباط با دستگاه های سیسکو دارد. مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds می توانند با آنها ارتباط برقرار کنند فایروال های سیسکو ASA و سوئیچ ها و روترهای شرکت.

ابزار شبکه را در هنگام نصب اسکن می کند و تمام دستگاه های متصل به آن را کشف می کند. این منجر به تولید خودکار نقشه توپولوژی شبکه می شود. مانیتور عملکرد شبکه هر 5 دقیقه یکبار به نظرسنجی در مورد همه دستگاه های ثبت شده برای وضعیت آنها می پردازد. نتایج این بررسی وضعیت در داشبورد ابزار نشان داده شده است – همانطور که تفسیر می شود نمودارها و نمودارهای رنگی و همچنین داده. بررسی های دوره ای نیز به طور خودکار موجودی دستگاه و نقشه توپولوژی شبکه را به روز می کند.

سیستم مانیتور اجازه می دهد تا دستگاه ها بدون نیاز به انتظار برای درخواست وضعیت ، مانیتور عملکرد شبکه را از مشکلات آگاه کنند. این اعلامیه های اضطراری هشدار نامیده می شوند و در داشبورد ابزار نشان داده می شوند. مانیتور عملکرد شبکه همچنین می تواند هشدارها را از طریق پیام کوتاه یا ایمیل به اعضای تیم ارسال کند.

این پیامهای بررسی وضعیت و هشدارها رویه های مقرر در کار می کنند پروتکل ساده مدیریت شبکه (SNMP). این بدان معنی است که مانیتور عملکرد شبکه می تواند تقریباً با تمام دستگاه های شبکه ارتباط برقرار کند ، مهم نیست که چه کسی آنها را تولید کرده باشد – تمام تولید کنندگان تجهیزات شبکه تجهیزات بارگذاری دستگاه های دستگاه SNMP را قبل از حمل و نقل بر روی محصولات خود قرار دهند..

آنالایزر ترافیک SolarWinds NetFlow قادر به برقراری ارتباط با سوئیچ های سیسکو از طریق NetFlow پروتکل این برنامه بومی Cisco است که هدر بسته ها را ضبط می کند و آمار ترافیک را جمع می کند. آنالایزر همچنین می تواند آمار را از طریق جمع آوری کند IPFIX, sFlow, و جی جریان, که به زبانهایی گزارش می شوند که توسط تجهیزات شبکه تولید شده توسط تولید کنندگان دیگر استفاده می شود. آنالایزر NetFlow قادر است با ایجاد صف در سوئیچ ها که در اولویت بندی انواع خاصی از ترافیک قرار دارد اقدامات شکل دهی به ترافیک را انجام دهد..

می توانید یک آزمایش 30 روزه رایگان از مانیتور عملکرد شبکه دریافت کنید و SolarWinds همان آزمایش آزمایشی را برای تحلیلگر ترافیک NetFlow ارائه می دهد. این نرم افزار بر روی ویندوز سرور اجرا می شود.

SolarWinds Monitor Network MonitorDownload آزمایشی 30 روزه رایگان

SolarWinds NetFlow Analyser TrafficDownload 30 روز آزمایشی رایگان

2. مانیتور شبکه Paessler PRTG (آزمایشی رایگان)

PRTG Monitor Monitor Network آپلود تصویر

مانیتور شبکه Paessler PRTG مجموعه ای از مانیتورهاست که “حسگرها” نامیده می شوند. این ابزار قادر به نظارت بر شبکه ها ، سرورها و برنامه ها است. سیستم اصلی مورد استفاده توسط مجموعه نظارت برای تماشای دستگاه های شبکه SNMP است. این به PRTG می دهد autodiscovery عملکرد در نصب و موجودی دستگاه به طور مداوم به روز شده است. این ابزار همچنین به طور خودکار نقشه های توپولوژی شبکه را از داده های موجودی ترسیم می کند.

وضعیت همه دستگاه های شبکه در داشبورد نشان داده می شود. درک تجسم توسط تجسم داده ها ، مانند نمودارها ، کنتورها و نمودارها ، که دارای کد رنگی هستند ، آسانتر می شود. PRTG قادر است وضعیت همه دستگاه های شبکه را کنترل کند ، نه فقط آنهایی که توسط سیسکو سیستم ایجاد می شوند.

  راهنمای CPU Monitor - 10+ ابزارهای نظارت بر پردازنده بررسی شده است

هنگام خرید PRTG ، هزینه ای از سنسورها پرداخت می کنید. Paessler کل بسته سنسورهای ممکن را به کلیه مشتریان ارسال می کند. با این حال ، شما با تصمیم گیری در مورد اینکه کدام سنسور را فعال کنید ، اجرای خود را سفارشی کنید. سنسور سیستم سلامت سیسکو به طور خاص وضعیت سخت افزاری دستگاه های سیسکو شما را بررسی می کند.

از دیگر مانیتورهای موجود در این بسته ، یک سنسور NetFlow است – همچنین سنسورهایی برای sFlow و J-Flow وجود دارد. یکی دیگر از مانیتورهای خاص سیسکو در این بسته ، سنسور IP SLA است. این دسترسی دارد “توافق نامه سطح خدمات“داده های جمع آوری شده در سوئیچ سیسکو برای بررسی کیفیت انتقال های VoIP. سنسور ADSL Cisco قادر است داده های توان و ظرفیت لینک را از روترهای سیسکو بدست آورد.

اقدامات شکل گیری ترافیک را می توان از طریق PRTG با حسگر CBQoS Cisco ردیابی کرد. این اطلاعات صف از سوئیچ های سیسکو را جمع آوری می کند. فایروال Cisco Adapterive Security Appliance (ASA) با استفاده از سنسور ترافیک SNMP Cisco ASA VPN Traffic و سنسور کاربران Cisco ASA VPN کاربران پرسشی می شود.

می توانید یک آزمایش 30 روزه رایگان از PRTG با سنسورهای نامحدود دریافت کنید. اگر تاکنون فقط 100 حسگر را فعال کنید ، این نرم افزار برای همیشه رایگان است. بسته در Windows Server اجرا می شود.

Paessler PRTG Network MonitorFully کاربردی رایگان 30 روز محاکمه

3. Site24x7 مانیتورینگ شبکه سیسکو (آزمایش رایگان)

8 بهترین ابزار نظارت بر شبکه سیسکو

Site24x7 مانیتورینگ شبکه سیسکو ماژول متکی است SNMP سیستم برای ردیابی وضعیت دستگاه های شبکه. پروتکل ساده مدیریت شبکه شامل یک برنامه نماینده است که گزارش را در صورت تقاضا به یک کنترلر گزارش می دهد. همه سوئیچ ها و روترهای سیسکو شامل یک عامل SNMP هستند و Site24x7 به عنوان مدیر SNMP عمل می کند و گزارش های وضعیت را از آن دستگاه های سیسکو جمع آوری می کند. Site24x7 همچنین قادر به نظارت بر فایروال های سیسکو و سایر لوازم متصل به شبکه است.

Site24x7 است سرویس مبتنی بر ابر, برای استفاده از آن نیازی به نرم افزار در سایت خود ندارید. این دستگاه قادر است با لیست طولانی دستگاههای سیسکو ارتباط برقرار کند. سیستم SNMP Site24x7 را قادر می سازد تا به طور خودکار تمام دستگاه های شبکه را در شبکه مانیتور شده ردیابی کند و یک نقشه توپولوژی زنده و یک موجودی دستگاه از آن شبکه ایجاد می کند. هر دو نقشه و موجودی هر دو به صورت خودکار به روز می شوند ، در صورت جابجایی ، اضافه شدن یا حذف هر وسیله ای.

در صورت تشخیص مشکلات در تجهیزات کنترل شده ، مجبور نیستند منتظر درخواست اطلاعات باشند. در این مثال ، مامور “دام“پیام به سیستم Site24x7 ، که آن پیام را تفسیر می کند زنگ یا هشدار در داشبورد سیستم.

Site24x7 در هر دو نسخه رایگان و پولی موجود است. نسخه رایگان محدود به نظارت بر پنج وب سایت یا سرور است. بنابراین ، این سرویس برای مشاغل بسیار کوچک مناسب است. چهار نسخه پرداخت شده وجود دارد پيش غذا, حرفه ای, کلاسیک, و شرکت، پروژه. هر یک از این موارد برای a موجود است محاکمه رایگان 30 روزه.

Site24x7 Cisco Monitoring NetworkStart آزمایشی 30 روزه رایگان

4. ManageEngine OpManager

صفحه OpManager Plus

OpManager ، از ManageEngine بسته های مانیتورینگ شبکه و سرور است. این قادر به مدیریت است دستگاههای Cisco ASR ، سری Catalyst ، Nexus و UCS. این یک ابزار کلی برای نظارت بر شبکه است که می تواند با دستگاههای تولید شده توسط همه تهیه کنندگان و نه فقط سیسکو سیستم ارتباط برقرار کند. این نرم افزار قادر است شبکه های بی سیم و همچنین LAN های معمولی را با استفاده از سیستم Cisco WLC از نقاط دسترسی بی سیم شرکت ردیابی کند..

مانیتور شبکه قادر به برقراری ارتباط در پروتکل های ایجاد شده سیسکو NetFlow ، IP SLA ، CBQoS و NBAR است. سیستم NBAR است تشخیص برنامه مبتنی بر شبکه. این برنامه ها را در هنگام عبور و مرور از طریق روتر مشخص می کند. این سیستم به شما امکان می دهد اقدامات شکل گیری ترافیک را با استفاده از برنامه ، مسدود کردن برنامه های خاص یا بازگرداندن ترافیک با توجه به کاربرد آن ، انجام دهید..

OpManager شما را قادر می سازد تا همه این تنظیمات سوئیچ و روتر را برای همه دستگاه های خود از یک کنسول مشاهده کنید. پروتکل اصلی مورد استفاده OpManager برای نظارت بر شبکه SNMP است ، به این معنی که به طور مداوم وضعیت همه دستگاه ها را بررسی می کند ، از جمله آنهایی که توسط سیسکو سیستم ارائه شده است. مانند اکثر پیاده سازی های SNMP ، OpManager کامپایل a موجودی دستگاه وقتی شروع به کار کرد ابزار همچنین ترسیم می کند نقشه توپولوژی شبکه و هر دو نقشه و موجودی را به روز می کند ، هر چند سوالات مربوط به وضعیت SNMP معمولی آن.

  11 بهترین ابزار نظارت بر سرور SQL برای سال 2023

داشبورد این ابزار بسیار برنامه ریزی شده است و قادر است اطلاعات زیادی را در هر صفحه نمایش دهد. این شامل چشم نواز است نمودارها و نمودارها و هشدارهای ارسال شده توسط عوامل دستگاه را که مشکلی در وضعیت موجود دارند ارسال می کند. شما می توانید قوانین هشدار خود را ایجاد کرده و حتی داشبورد را نیز شخصی سازی کنید. ManageEngine OpManager را در یک آزمایش 30 روزه رایگان ارائه می دهد. این نرم افزار بر روی ویندوز سرور و لینوکس اجرا می شود.

5. دستیار شبکه سیسکو

دستیار شبکه سیسکو

به نظر می رسد یک سیستم نظارت بر شبکه از سیستم های سیسکو راه حل ایده آل برای افرادی است که یک شبکه را شامل می شوند که شامل دستگاه های سیسکو است. واقعیت این ابزار است رایگان آن را حتی وسوسه انگیز تر می کند. با این حال، گرفتن وجود دارد. این ابزار فقط می تواند بر روی شبکه ای نظارت کند که حداکثر 80 دستگاه داشته باشد. بنابراین ، این یک انتخاب خوب برای یک شرکت کوچک و متوسط ​​است. نکته منفی دیگر این است که بیشتر ویژگی های آن فقط برای محصولات سیسکو کار می کنند ، بنابراین اگر سایتی با ارائه دهندگان دستگاه مختلط دارید ، در این صورت اطلاعات کاملی درباره تجهیزات غیر سیسکو دریافت نخواهید کرد.

دستیار شبکه همه دستگاه های سیسکو شما را ردیابی و وارد می کند و آن را نیز ترسیم می کند نقشه توپولوژی شبکه. این سیستم شامل گزارش وضعیت ، هم برنامه ریزی شده و هم در صورت تقاضا می باشد و هشدارهایی را در آستانه عملکرد و شرایط دستگاه به نمایش می گذارد. همچنین اطلاعات مربوط به گارانتی در مورد هر دستگاه و امید به طول عمر خدمات ، برگرفته از پایگاه داده Cisco Cisco را نشان می دهد.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد این محصول خدمات دسترسی به دستگاه آن است. اکثر مانیتورهای شبکه دستورات را تفسیر کرده و آنها را در دستگاه پیاده سازی می کنند – مثلاً اقداماتی مانند اجرای صف بندی. این ابزار به شما امکان می دهد از طریق داشبورد مانیتور به منوی مدیریت دستگاه دسترسی پیدا کنید.

نرم افزار مانیتور اجرا می شود ویندوز حرفه ای, Windows Ultimate, سرور ویندوز, و سیستم عامل مک. این ابزار ممکن است همراهی مفیدی برای یک نرم افزار نظارت بر شبکه کامل باشد ، اما مگر اینکه شبکه شما فقط دستگاه های سیسکو داشته باشد و آنها را در اختیار داشته باشد ، برای نظارت بر سایت شما کافی نخواهد بود.

6. مانیتور شبکه Spiceworks

تصویر Spiceworks

Spiceworks می تواند شبکه ها را با ترکیبی از مارک های دستگاه از جمله تجهیزات تهیه شده توسط سیسکو سیستم مدیریت کند. این ابزار به دلیل دارا بودن برای شبکه های کوچک طراحی شده است حد 25 دستگاه. با این حال ، استفاده رایگان است. این شرکت درآمد خود را از تبلیغات در داشبورد کسب می کند ، بنابراین شما مجبور خواهید بود که با آن مقابله کنید.

این ابزار به عنوان مانیتور شبکه استاندارد عمل می کند و ابزار خاصی برای مدیریت دستگاه های سیسکو ندارد. با این حال ، آن را شامل می شود autodiscovery ویژگی ، که لیستی از تجهیزات شبکه خود را که دائماً به روز می شود به شما می دهد. مانیتور از SNMP برای رأی گیری کلیه دستگاه ها برای وضعیت در فواصل منظم استفاده می کند و همچنین شامل آن می شود دام SNMP سیستمی که منجر به پیامهای هشدار داده شده در داشبورد می شود. هشدارها را می توان سفارشی کرد.

Spiceworks ابزاری دیگر به نام Spiceworks Inventory تولید می کند که مسیر بهتری را در تمام دستگاه های خود به شما می دهد و همچنین امکانات حسابرسی و بروزرسانی نرم افزار را نیز شامل می شود. این ابزار مراحل کشف را به صورت تقاضا انجام می دهد.

یکی دیگر از ابزار Spiceworks که به شما در بررسی عملکرد دستگاههای سیسکو کمک می کند ، اتصال داشبورد اتصال نامیده می شود. این ابزار ابزاری برای عیب یابی است که وضعیت اتصال بین دو نقطه انتهایی را بررسی می کند ، که می تواند در شبکه یا در سراسر اینترنت باشد. در هر صورت ، بازخورد این مرکز ، هر مشکلی را که در تجهیزات سیسکو خود دارید ، شناسایی می کند.

Spiceworks با وجود اینکه تولید کننده ابزارهای رایگان است ، ارائه می دهد پشتیبانی کامل حرفه ای برای نرم افزار نظارت بر شبکه این شرکت همچنین یک انجمن کاربر چشمگیر را اجرا می کند و از آنجا می توانید از سایر کاربران Spiceworks نکاتی را دریافت کنید.

مانیتور شبکه Spiceworks ، داشبورد اتصال و موجودی Spiceworks روی آن نصب می شوند پنجره ها. موجودی Spiceworks همچنین به عنوان یک سرویس آنلاین در دسترس است.

7. LogicMonitor

LogicMonitor

LogicMonitor یک سرویس آنلاین است ، بنابراین نیازی نیست نگران نصب یا نگهداری نرم افزار آن باشید. لازم است یک عامل جمع آوری داده ها را روی سیستم خود نصب کنید. ارتباطات بین جمع کننده و ابزار مدیریت از راه دور همه است رمزگذاری شده.

  راهنمایی برای حملات احتجاج و نحوه پیشگیری از آنها

این مانیتور تمام دستگاه های شما را بطور خودکار کشف می کند ، آنها را در یک رجیستر وارد می کند و یک را ایجاد می کند نقشه توپولوژی شبکه. موجودی شامل ساخت و مدل هر دستگاه است ، بنابراین شما قادر خواهید بود به سرعت تجهیزات سیسکو خود را شناسایی کنید.

مانیتور شبکه LogicMonitor از SNMP برای ثبت وضعیت دستگاه استفاده می کند و همچنین تله های SNMP را به هشدار در داشبورد پردازش می کند. این ابزار از سیسکو استفاده می کند NetFlow سیستم برای نظارت بر سطح ترافیک و پهنای باند.

نماینده LogicMonitor با روترهای سیسکو ، سوئیچ ها و نقاط دسترسی بی سیم (AP) شما ارتباط برقرار خواهد کرد. وضعیت وضعیت ماژول دستگاه و در دسترس بودن CPU کارت ، استخر حافظه و دما را ردیابی می کند. این می تواند آمار ترافیک و تنظیمات مربوط به کیفیت خدمات VoIP ، IP SLA و اقدامات شکل گیری ترافیک را جمع آوری کند. این ابزار هنگام برخورد با قابلیت های اضافی دارد Cisco Nexus سوئیچ ها.

با کلیدهای Nexus ، LogicMonitor می تواند مدیریت پیکربندی و همچنین نظارت را انجام دهد. علاوه بر نظارت بر وضعیت CPU و حافظه ، مانیتور می تواند وضعیت کارت ناظر و حالت های افزونگی ، وضعیت اجکتور و کارت خط ، وضعیت FRUN و ترسیم قدرت ، وضعیت VDC ، عملکرد فن و دما را ردیابی کند..

LogicMonitor در سه سطح خدمات وجود دارد: Starter ، Pro و Enterprise – هیچ کدام رایگان نیستند. با این حال ، می توانید یک آزمایش 14 روزه رایگان از LogicMonitor دریافت کنید.

8. Zabbix

8 بهترین ابزار نظارت بر شبکه سیسکو

Zabbix عالی است مانیتور شبکه رایگان که می تواند گسترش یابد تا قابلیت های خاص داشته باشد. مکانیزم افزودنیها “قالب هادر Zabbix. سیستم مانیتورینگ استاندارد از SNMP استفاده می کند ، بنابراین با این مانیتور می توانید کشف دستگاه ، نظرسنجی وضعیت و هشدار دریافت کنید.

قالب های موجود برای تجهیزات سیسکو کانالهایی را به شما می دهد تا مستقیماً به دستگاه های سیسکو متصل شوید ، از آنها پرس و جو کنید و تنظیمات آنها را به روز کنید. قالب هایی برای انواع تجهیزات سیسکو از جمله فایروال وجود دارد. این قالب ها در دسترس هستند رایگان از انجمن کاربر.

داشبورد خدمات بسیار جذاب است و همچنین قابل تنظیم است. شما یک صفحه نقشه شبکه دریافت می کنید ، که به طور خودکار از حالت عادی به روز می شود SNMP بررسی وضعیت. شما همچنین می توانید موجودی دستگاه را در داشبورد دریافت کنید. وضعیت و رویدادهای تجهیزات بر روی متن به صورت متنی و همچنین در نمودارها و نمودارهای رنگی نمایش داده می شوند. مانیتور با تعدادی گزارش استاندارد ارسال می شود ، اما شما همچنین می توانید خود را بنویسید یا آنها را از جامعه کاربر دریافت کنید.

بر خلاف سایر مانیتور شبکه های آزاد ، محدودیتی در تعداد دستگاه هایی که می توانید با Zabbix نظارت کنید وجود ندارد. سازمان های بزرگ ممکن است از سیستم استاندارد Zabbix دور شوند زیرا این سرویس شامل خدمات پشتیبانی حرفه ای نمی باشد. با این حال ، شما می توانید هزینه پشتیبانی را بپردازید, که در پنج بسته سطح سرویس موجود است: برنز ، نقره ، طلا ، پلاتین و تصدی. این شرکت مراکز پشتیبانی در ایالات متحده ، ایرلند ، ژاپن و روسیه را اداره می کند.

Zabbix شامل برخی عملکردهای اضافی است که معمولاً در مانیتورهای شبکه استاندارد موجود نیستند. اینها شامل تجزیه و تحلیل ترافیک ، ویژگی های پیش بینی و تشخیص ناهنجاری برای جلوگیری از نفوذ است.

انتخاب یک ابزار نظارت بر سیسکو

لیست ما شامل ابزاری است که برای شبکه های کوچک و سایر موارد مناسب است که برای سیستم های بزرگ مناسب است. برخی از آنها به خوبی کار می کنند شرکت هایی با هر اندازه. مرحله بعدی برای محدود کردن گزینه های شما ، حذف ابزارهایی است که برای اندازه شبکه و تعداد دستگاه های شما مناسب نیستند. همچنین باید به ارائه دهندگان تجهیزات شبکه خود توجه کنید. اگر تمام تجهیزات شبکه شما از سیستم های سیسکو تهیه شده است ، می توانید از هرکدام از مانیتورهای موجود در این لیست استفاده کنید. اگر دستگاه های سازندگان دیگر دارید ، احتمالاً بهتر است از دستیار شبکه سیسکو خودداری کنید.

سایر ملاحظات شما در هنگام انتخاب ابزار نظارت باید بودجه و تعداد سایتها و سرورها باشد. بسیاری از ابزارهای موجود در این لیست می توانند نظارت کنند میخواد و شامل خدمات مبتنی بر ابر. با این حال ، برخی ، مانند هزینه PRTG برای نرم افزار خود در هر سایت و سرور.

متوجه خواهید شد که SolarWinds و ManageEngine سایر ابزارهای مدیریت زیرساخت را تولید می کنند که با برنامه های توضیح داده شده در این راهنما ادغام می شوند. در صورت نیاز به نظارت بر دستگاه های تلفن همراه ، اضافه کردن کارکردهای میز کمک یا اضافه کردن ابزارهای ویژه نظارت برای مجازی سازی یا دستگاه های امنیتی.

از جستجوی یک مانیتور جدید برای دستگاه های Cisco خود لذت ببرید. اکنون شما می توانید بهترین ابزارهای مورد نیاز برای تمرکز را بدانید ، فشار زمان خاموش است و می توانید از بهترین پیشنهادات رایگان از این ابزارهای توصیه شده نهایت استفاده را ببرید تا واقعاً آنها را از طریق قواعد خود قرار دهید..

About the author

Comments

 1. As an AI language model, I do not have a personal opinion, but I can provide a translation of the text. Here it is:

  “Cisco Systems produces switches, routers, and many other types of network devices. The company has a large catalog of network hardware, including gateways, firewalls, and wireless access points. Whether you have chosen Cisco for all your network equipment or your companys product offers some of your network services, you need to monitor and manage them. In this guide, we will explain the options available to you when searching for network monitoring software. There are many network tools on the market, and reviewing all of them would be very time-consuming. This guide limits your search to ten systems.

  The best network monitoring tools for Cisco devices are listed here. SolarWinds Network Performance Monitor (Free Trial), Paessler PRTG Network Monitor (Free Trial), Site24x7 Cisco Network Monitoring (Free Trial), ManageEngine OpManager, Cisco Network Assistant, Spiceworks Network Monitor, LogicMonitor, and Zabbix. You can learn more about each of these tools in the following sections.

  SolarWinds Network Performance Monitor (Free Trial) is a leading network monitoring and infrastructure management tool with a long history of communicating with Cisco devices. The SolarWinds Network Performance Monitor can communicate with Cisco ASA firewalls, switches, and routers. The network tool scans during installation and discovers all devices connected to it. This leads to the automatic generation of a network topology map. The network performance monitor polls all registered devices every five minutes for their status. The results of this status check are displayed in the tools dashboard – as interpreted by graphs, charts, and data. Periodic checks also automatically update device inventory and network topology maps. The monitoring system allows devices to alert the network performance monitor of issues without waiting for a status request. These emergency notifications are called alerts and are displayed in the tools dashboard. The network performance monitor can also send alerts to team members via SMS or email. These status checks and alerts follow the Simple Network Management Protocol (SNMP) protocol. This means that the network performance monitor can communicate with almost all network devices, regardless of who made them – all network equipment manufacturers load SNMP device information onto their products before shipping them.

  SolarWinds NetFlow Traffic Analyzer can communicate with Cisco switches via the NetFlow protocol. This native Cisco program records packet headers and collects traffic statistics. The analyzer can also collect statistics reported in IPFIX, sFlow, and J-Flow, which are reported in languages used by network equipment produced by other manufacturers. The NetFlow analyzer can shape traffic by creating a queue in switches that prioritizes specific types of traffic. You can get a 30-day free trial of the network performance monitor, and SolarWinds also offers the same trial for the NetFlow traffic analyzer. This software runs on Windows Server.”

 2. As an AI language model, I do not have a personal opinion on the topic. However, I can provide a translation of the text from Persian to English for better understanding:

  “Cisco Systems produces switches, routers, and many other types of network devices. The company has a large catalog of network hardware, including gateways, firewalls, and wireless access points. Whether you have chosen Cisco for all your network equipment or your companys product offers some of your network services, you need to monitor and manage them. In this guide, we will explain the options available to you when searching for network monitoring software. There are many network tools on the market, and reviewing all of them would be very time-consuming. This guide limits your search to only ten systems.

  The best network monitoring tools for Cisco devices are listed below:

  1. SolarWinds Network Performance Monitor (Free Trial)
  2. Paessler PRTG Network Monitor (Free Trial)
  3. Site24x7 Cisco Network Monitoring (Free Trial)
  4. ManageEngine OpManager
  5. Cisco Network Assistant
  6. Spiceworks Network Monitor
  7. LogicMonitor
  8. Zabbix

  You can learn more about each of these tools in the following sections.”

 3. As an AI language model, I do not have a personal opinion on the topic. However, I can provide a translation of the text from Persian to English for better understanding:

  “Cisco Systems produces switches, routers, and many other types of network devices. The company has a large catalog of network hardware, including gateways, firewalls, and wireless access points. Whether you have chosen Cisco for all your network equipment or your companys product offers some of your network services, you need to monitor and manage them. In this guide, we will explain the options available to you when searching for network monitoring software. There are many network tools on the market, and reviewing all of them would be very time-consuming. This guide limits your search to just ten systems.

  Best Network Monitoring Tools for Cisco Devices:

  1. SolarWinds Network Performance Monitor (Free Trial)
  2. Paessler PRTG Network Monitor (Free Trial)
  3. Site24x7 Cisco Network Monitoring (Free Trial)
  4. ManageEngine OpManager
  5. Cisco Network Assistant
  6. Spiceworks Network Monitor
  7. LogicMonitor
  8. Zabbix

  You can learn more about each of these tools in the following sections.”

Comments are closed.