8 بهترین ابزار مانیتورینگ سیستم برای ویندوز و لینوکس

8 بهترین ابزار مانیتورینگ سیستم برای ویندوز و لینوکس

با رشد سازمان شما ، تعداد سرورها ، دستگاه ها و خدماتی که به آنها وابسته هستید نیز افزایش می یابد. اصطلاح "سیستم" کلیه منابع محاسباتی سازمان شما را در بر می گیرد. هر عنصر در زیرساخت سیستم به خدمات اساسی متکی است یا به مؤلفه هایی که به کاربر نزدیکتر هستند خدمات ارائه می دهد.

در شبکه سازی ، معمولی است که یک سیستم را به عنوان یک لایه لایه دار فکر کنید. نرم افزار کاربر در بالای پشته قرار دارد و برنامه ها و خدمات سیستم در لایه بعدی به پایین قرار دارد. در زیر سرویس ها و برنامه های کاربردی ، با سیستم عامل ها و سیستم عامل روبرو خواهید شد. عملکرد عناصر نرم افزاری باید به عنوان یک برنامه کاربردی کنترل شود.

بعداً در راهنمای بیشتر به جزئیات بیشتری در مورد هر ابزار می پردازیم ، اما اگر مدت زمان کوتاهی دارید ، در اینجا خلاصه ای از ما آمده است لیست هفت ابزار کنترل سیستم هشت:

 1. مانیتور سلامتی سرور SolarWinds (بارگیری رایگان) - ابزار رایگان که در ویندوز سرور اجرا می شود. این کار دسترسی ، سلامتی و عملکرد حداکثر 5 سرور را کنترل می کند.
 2. Site24x7 سرور مانیتورینگ (آزمایش رایگان) سرویس مانیتورینگ مبتنی بر ابر که عملکرد شبکه ها ، سرورها ، برنامه ها و وب سایت ها را ردیابی می کند.
 3. مانیتور شبکه Paessler PRTG (آزمایش رایگان) - شبکه ها ، استفاده از پهنای باند ، سرورها و برنامه ها را تحت پوشش قرار می دهد. این ابزار تا 100 سنسور رایگان است.
 4. سرور SolarWinds و مانیتور برنامه (آزمایش رایگان) - سیستم نظارت جامع که شامل نمای کلی از منابع و خدماتی است که از هر برنامه پشتیبانی می کند.
 5. Atera (دادگاه رایگان) سیستم نظارت و مدیریت زیرساخت IT که از ابر تحویل داده شده و برای استفاده توسط MSP ها در نظر گرفته شده است.
 6. ManageEngine OpManager (آزمایشی رایگان) - مانیتور جامع عملکرد دستگاه شبکه که می تواند با سایر ابزارهای مدیریت منابع از مدیریت Enge همراه شود.
 7. Nagios XI و ناجیوس هسته - Nagios XI مانیتور پولی است و Nagios Core رایگان است. هر دو مورد توسط هزاران مورد افزودنی که از انجمن انجمن کاربر در دسترس هستند قابل گسترش هستند.
 8. WhatsUp Gold - ابزاری برای نظارت بر شبکه قابل ارتقا با روشهای SNMP که زمینه های اصلی بررسی سلامت دستگاه را دارد.

کاربران با نرم افزار مورد استفاده خود متوجه مشکلات عملکردی می شوند ، اما این مشکلات به ندرت در آن نرم افزار بوجود می آیند. برای پیدا کردن علت اصلی مشکلات عملکرد ، باید تمام لایه های برنامه کاربردی بررسی شود. شما باید مشکلات مربوط به نظارت در زمان واقعی را پیش از وقوع آنها برطرف کنید. ابزارهای مانیتورینگ به شما کمک می کنند تا خطاها و خرابی های خدمات را قبل از شروع کار به کاربران مورد بررسی قرار دهید.

پشته سیستم در زیر نرم افزار ادامه دارد. از طریق نظارت می توان از مشکلات سخت افزاری جلوگیری کرد. شما نیاز به نظارت بر سرورها ، دستگاه های شبکه ، عملکرد رابط و ظرفیت پیوند شبکه دارید. شما باید بر روی انواع مختلف عناصر سیستم در حال تعامل نظارت داشته باشید تا بتوانید خدمات فناوری اطلاعات خود را به طور روان اجرا کنید. در اینجا ما به شش بسته پیشرفته نظارت بر سیستم برای ویندوز و لینوکس خواهیم پرداخت.

چرا نظارت سیستم

وقتی کامپیوتر درست جلوی شماست ، دانستن اینکه رایانه دارای مشکلات باشد ، کاملاً ساده است. (دانستن چه چیزی باعث این مشکل شده است؟ این کار سخت تر است.)

اما یک رایانه که به خودی خود نشسته است به همان اندازه مفید نیست. حتی کوچکترین شبکه کوچک / اداری خانگی دارای چندین گره است: لپ تاپ ، دسک تاپ ، تبلت ، نقاط دسترسی WiFi ، دروازه اینترنت ، تلفن های هوشمند ، سرورهای پرونده و / یا سرورهای رسانه ای ، چاپگرها و غیره. این بدان معناست که شما مسئولیت "زیرساخت ها" را بر عهده دارید نه فقط "تجهیزات". هر مؤلفه ای ممکن است رفتار بدی داشته باشد و می تواند برای دیگران مشکلاتی ایجاد کند..

شما به احتمال زیاد به سرورها و سرویسهای خارج از محل نیز اعتماد دارید. حتی یک وب سایت شخصی سؤال ناخوشایند را مطرح می کند ، "آیا سایت من هنوز تمام شده است؟" و هنگامی که ISP شما مشکلی دارد ، سود شبکه شبکه شما رنج می برد. شما به یک مانیتور فعالیت نیاز دارید. سازمانها بیش از پیش به سرورها و خدماتی که در ابر مستقر هستند تکیه می کنند: برنامه های SaaS (ایمیل ، برنامه های اداری ، بسته های تجاری و غیره). ذخیره فایل؛ میزبانی ابری برای پایگاه داده ها و برنامه های شخصی شما. و غیره این نیاز به یک راه حل پیشرفته نظارت دارد که می تواند محیط های ترکیبی را اداره کند.

ابزارهای پهنای باند پهنای باند و آنالایزرهای ترافیکی مبتنی بر NetFlow و sFlow به شما کمک می کنند تا از فعالیت ، ظرفیت و سلامت شبکه خود آگاه باشید. آنها به شما اجازه می دهند وقتی از روترها و سوئیچ ها عبور می کنید ، ترافیک را تماشا کنید ، یا وارد شوید و میزبان را ترک کنید.

اما میزبان های موجود در شبکه شما ، سخت افزار آنها و سرویس ها و برنامه های کاربردی که در آنجا کار می کنند چیست؟ نظارت بر فعالیت ، ظرفیت و سلامت میزبان و برنامه های کاربردی محور نظارت بر سیستم است.

مبانی نظارت بر سیستم

به منظور نگه داشتن سیستم شما برای اهداف مناسب ، فعالیت های نظارت شما باید اولویت های زیر را تحت پوشش قرار دهند:

 • سرعت تحویل قابل قبول
 • در دسترس بودن مداوم
 • نگهداری پیشگیرانه
 • نظارت و پچ کردن نسخه نرم افزار
 • تشخیص نفوذ
 • یکپارچگی داده
 • نظارت بر امنیت
 • کاهش حمله
 • پیشگیری و تشخیص ویروس

کمبود بودجه ممکن است باعث شود شما برای نظارت بر کامل بودن سازش کنید. هزینه نظارت به دلیل آن قابل توجیه است:

 • هزینه های پشتیبانی کاربر / مشتری را کاهش می دهد
 • از از دست دادن درآمد ناشی از قطع سیستم یا آسیب پذیری حمله جلوگیری می کند
 • از نشت داده ها که منجر به دادخواست می شود جلوگیری می کند
 • از آسیب دیدن سخت افزار و از بین رفتن داده های مهم اقتصادی جلوگیری می کند

هزینه های نظارت بر سیستم باعث کاهش هزینه ها در سایر زمینه های بودجه IT می شود.

ابزارهای اساسی نظارت بر سیستم

هرکسی که نسبت به ایستگاه کاری یا عملکرد لپ تاپ خود کنجکاو باشد ، به احتمال زیاد با Windows Task Manager یا روان و بالاتر Linux روبرو شده است. (با تجربه بیشتر Sysinternals در ویندوز و htop ، بالای ، pgrep و pstree در لینوکس.)

Windows Task Manager اطلاعات کاربردی سطح بالا را نشان می دهد.

Task Manager مثال خوبی از اطلاعات اولیه نظارت بر فعالیت است که می توانید در مورد میزبان یاد بگیرید ، با شروع کارهایی که انجام می شود و در حال حاضر بیشترین منابع را مصرف می کنید.

Windows Task Manager استفاده از سیستم سطح بالایی را نشان می دهد.

به یک سطح صعود کرده و استفاده فعلی و اخیر را برای منابع اصلی مانند CPU ، حافظه ، دیسک و اتصالات شبکه به شما نشان می دهد. سایر برگه ها جزئیات بیشتری در مورد فرآیندهای در حال اجرا ، خدمات سیستم عامل و سایر داده های کلیدی را نشان می دهند.

بالای یونیکس / لینوکس استفاده از سیستم فعلی و فرایند را نشان می دهد.

یونیکس و لینوکس ابزارهای مشابهی دارند ، مانند بالا.

مدیر وظیفه و بالاتر نمایشگر مداوم و به روز شده از استفاده را ارائه می دهند. این ابزارهای ساده نظارت بر زمان واقعی برای نظارت اولیه موقت یک دستگاه واحد مناسب هستند ، برای دیدن اینکه چه چیزی در حال اجرا است و چه چیزی منابع سیستم را مصرف می کند.

حداقل قابلیت های نرم افزار نظارت بر سیستم

بسته پیشرفته تر نظارت بر سیستم ، طیف گسترده ای از قابلیت ها ، مانند:

 • نظارت بر چندین سرور. مدیریت سرورهای فروشندگان مختلف که سیستم عامل های مختلفی را اجرا می کنند. سرورهای مانیتورینگ در چندین سایت و در محیط ابری.
 • نظارت بر طیف وسیعی از معیارهای سرور: در دسترس بودن ، استفاده از CPU ، استفاده از حافظه ، فضای دیسک ، زمان پاسخگویی و نرخ بارگذاری / بارگیری. نظارت بر ولتاژ CPU و ولتاژ منبع تغذیه.
 • برنامه های نظارت. استفاده از دانش عمیق در مورد برنامه ها و خدمات رایج برای نظارت بر فرآیندهای سرور کلیدی ، از جمله سرورهای وب ، سرورهای پایگاه داده و پشته برنامه ها.
 • به طور خودکار به شما هشدار می دهد از مشکلات ، مانند سرورها یا دستگاههای شبکه که بیش از حد بارگیری یا پایین می آیند ، یا روندهای نگران کننده است. هشدارهای سفارشی شده که می توانند از چندین روش برای ارتباط با شما استفاده کنند - ایمیل ، پیامک متنی SMS ، پیجر و غیره.
 • اقدامات فعال در پاسخ به هشدارها, برای اینکه بطور خودکار کلاسهای خاصی از مشکلات را کنترل کنید.
 • جمع آوری داده های تاریخی درباره سلامت و رفتار سرور و دستگاه.
 • نمایش داده ها. خرد کردن داده ها و تجزیه و تحلیل روندها برای نمایش تجسماتی روشن از داده ها.
 • گزارش ها. علاوه بر نمایشگرها ، تولید گزارشهای از پیش تعریف شده مفید که به کارهایی مانند پیش بینی ظرفیت ، بهینه سازی استفاده از منابع و پیش بینی نیازهای نگهداری و به روز رسانی کمک می کند..
 • گزارش قابل تنظیم. امکاناتی برای کمک به شما برای ایجاد گزارشهای سفارشی.
 • قابلیت تنظیم آسان, با استفاده از روش هایی مانند کشف خودکار و دانش انواع سرور و برنامه ها.
 • غیرقانونی بودن: تحمیل سربار کم روی ماشینها و خدمات تولیدی شما. استفاده هوشمندانه از مأمورین برای بارگیری بیش از حد در صورت لزوم.
 • مقیاس پذیری: می توانید با تجارت خود ، از یک تجارت کوچک یا متوسط ​​(SMB) گرفته تا یک شرکت بزرگ ، رشد کسب کنید.

بهترین ابزارهای نظارت بر سیستم

گذشته از انتخاب حداقل نرم افزارهای مانیتورینگ سیستم که در بالا به آن اشاره کردیم ، هنگام انتخاب ابزار در این پست ، برخی از معیارهای زیر را نیز مورد توجه قرار دادیم:

 • سهولت نصب و استفاده ، از جمله در دسترس بودن اسناد ، انجمن های انجمن و پشتیبانی
 • تعهد به روزرسانی های مداوم ، پیشرفت ها و نگهداری مداوم.
 • قابلیت حل مسئله در دنیای واقعی و یک مجموعه ویژگی قوی.

1. مانیتور سلامتی سرور SolarWinds (بارگیری رایگان)

SolarWinds مجموعه ای از محصولات را برای نظارت و مدیریت جامع شبکه ایجاد می کند. برای نظارت بر سیستم ، دو مورد مهم هستند: یک ابزار رایگان ، سرور مانیتور سلامت و یک ابزار هزینه ، سرور و مانیتور برنامه.

رایگان مانیتور سلامت سرور (SHM) در صورت داشتن نوع مناسب سرورها ، میزان دسترسی ، سلامتی و عملکرد حداکثر 5 سرور را کنترل می کند.

 • سرورهای پشتیبانی شده عبارتند از: Dell PowerEdge ™ ، HP ProLiant و IBM eServer ™ xSeries.
 • محفظه های تیغه پشتیبانی شده عبارتند از: Dell PowerEdge M1000e ، و HP BladeSystem c3000 و c7000.
 • و Hypervisors های پشتیبانی شده عبارتند از: VMware vSphere® ESX Hypervisor و ESXi ™ Hypervisor.

SHM از SNMP ، WMI و CIM برای رأی گیری اجزای استاندارد در هر سرور از جمله منبع تغذیه ، سرعت فن ، دما ، CPU و باتری استفاده می کند..

پس از نصب SHM ، پیکربندی ساده است. برای هر سرور ، نام میزبان یا آدرس IP را مشخص می کنید و اعتبار لازم را برای SNMP ، WMI یا / یا VMware ارائه می دهید. همچنین می توانید فاصله رأی گیری را تنظیم کنید.

مانیتور سلامت سرور SolarWinds وضعیت سطح بالای سرورهای تحت نظارت را خلاصه می کند.

برگه داشبورد سلامت کلی سرورهای مانیتور شده را نشان می دهد. برای به دست آوردن جزئیات آن می توانید بر روی یک سرور کلیک کنید. هر سنسور در آن سرور ذکر شده است ، و می توانید برای به دست آوردن جزئیات بیشتر ، بر روی یک سنسور کلیک کنید.

مانیتور سلامتی سرور SolarWinds می تواند به وضعیت تفصیلی روی سرور انتخابی برسد.

SHM به شما می دهد تقریباً در زمان واقعی از سلامت مجموعه کوچکی از سرورها استفاده می کنید. به عنوان یک ابزار ورود به سیستم ، مکانیزمی برای ارسال هشدارها در هنگام حضور در جلوی صفحه یا ایجاد گزارشی از مواردی مانند روندهای تاریخی شامل نمی شود.

انتخاب سردبیر

سلامت ، وضعیت و در دسترس بودن سخت افزار سرور را کنترل کنید

دانلود: نسخه رایگان را در SolarWinds.com بارگیری کنید

سایت رسمی: www.solarwinds.com/free-tools/server-health-monitor/

2. مانیتورینگ سرور Site24x7 (آزمایشی رایگان)

Site24x7 تمام جنبه های نظارت بر سیستم را پوشش می دهد ، به شما امکان مشاهده در شبکه ، سرور و عملکرد برنامه را می دهد. این ترکیب از شایستگی ها برای کسانی که مجازی سازی می کنند بسیار عالی است. این ابزار قادر به نظارت بر Microsoft Hyper-V و VMware است و همچنین می تواند فعالیت ظروف Docker را ردیابی کند.

به عنوان یک سیستم مبتنی بر ابر ، Site24x7 بی طرف است. تیم مدیریت زیرساخت شما نیازی به قرارگیری فیزیکی در همان ساختمان با امکاناتی ندارد که مدیریت می شوند. داشبورد از طریق یک مرورگر قابل دسترسی است و همچنین یک برنامه برای دسترسی به دستگاه های تلفن همراه وجود دارد.

نظارت بر سرور به روزرسانی های مداوم در مورد وضعیت هایی را شامل می شود که شامل پردازنده ، حافظه ، دیسک ، رابط شبکه ، سیستم عامل نرم افزار ، پورت و بررسی سیستم فایل هستند. در کل ، این ابزار بیش از 30 عامل عملکرد مختلف سرور را در بر می گیرد.

8 بهترین ابزار مانیتورینگ سیستم برای ویندوز و لینوکس

صفحه نمایش نظارت بر برنامه در این برنامه نمایش زنده ای از کلیه فعالیت های شبکه شما را نشان می دهد. به دنبال تجزیه و تحلیل خطوط کد ، دلایل خطاهای شناسایی شده را جستجو می کند.

8 بهترین ابزار مانیتورینگ سیستم برای ویندوز و لینوکس

نظارت فقط به یک سایت خاص محدود نمی شود. بسته Site24x7 قادر به دسترسی به شبکه می باشد تا در سیستم های چند سایت و سیستم های از راه دور بررسی شود. اگر سرورهای خود را اجرا نمی کنید ، اما از منابع ابری استفاده می کنید ، همچنان می توانید مانیتور Site24x7 را مستقر کنید تا از دید عملکرد شبکه خود مطلع شوید. این ابزار می تواند سرورهای AWS و Microsoft Azure را رصد کند.

در محل ، سایت 24 7 می تواند بر دستگاههای دارای Windows ، Windows Server ، Linux ، FreeBSD Unix و OS X نظارت کند. این ابزار قادر است داده های فعالیت مفصلی را برای هر سوئیچ در شبکه شما ارائه دهد و همچنین قادر به نظارت بر شبکه های بی سیم است.

8 بهترین ابزار مانیتورینگ سیستم برای ویندوز و لینوکس

Site24x7 در بسته هایی متناسب با مشاغل وب سایت محور و MSP ها و همچنین آجر و ملات به طور منظم ارائه می شود. این سرویس بر اساس اشتراک شارژ می شود و یک نسخه رایگان محدود وجود دارد که می تواند تا پنج سرور را کنترل کند.

میتونی به دستش بیاری یک محاکمه رایگان 30 روزه سیستم اگر در پایان دوره آزمایشی اقدام به خرید نکردید ، به نسخه Free تغییر می دهید.

Site24x7 سرور MonitoringStart آزمایشی 30 روزه رایگان

3. مانیتور شبکه Paessler PRTG (امتحان رایگان)

مانیتور شبکه Paessler PRTG یک راه حل "شامل باتری ها" است که بر روی سرورها و دستگاه های شما ، ترافیک شبکه و موارد دیگر نظارت می کند. PRTG می تواند از NetFlow و sFlow استفاده کند ، و ما در اکتشاف آنالیزورهای رایگان ترافیک NetFlow به اطلاعات جزئی آن پرداختیم..

مانیتور PRTG Network روی ویندوز اجرا می شود. این سرویس دهنده سرورهای پستی ، وب سرورها ، سرورهای پایگاه داده ، سرورهای پرونده و سرورهای مجازی را تحت نظر دارد. PRTG می تواند چندین سایت و سرویس های ابری را رصد کند. از SNMP ، WMI ، NetFlow ، sFlow ، پینگ ، ssh ، API های REST و خرابکاری بسته استفاده می کند.

راه اندازی ابزار کمی پیچیده است اما یک جادوگر راه اندازی و چگونه فیلم به شما مراحل را منتقل می کند. این ابزار بسیاری از دستگاه ها و سرورها را از طریق کشف خودکار پیدا می کند.

درخت دستگاه PaTler PRTG سرورهای موجود در شبکه شما را نشان می دهد و سنسورهایی که بر آنها نظارت دارند.

در رابط کاربری ، نمای اصلی درخت دستگاه است که دستگاه ها (از جمله سرورها) را در شبکه شما نشان می دهد و سنسورهایی که هر کدام را رصد می کنند.

10 معیارهای سرور برتر Paessler PRTG وضعیت بحرانی سرورهای شما را بالا می برد.

از طرف سخت افزار سرور ، سنسورهای آن می توانند بار CPU ، حافظه ، دیسک ، محیط اتاق سرور و غیره را کنترل کنند. از طرف برنامه های کاربردی ، بیش از 200 نوع سنسور برای خدمات شبکه مشترک از جمله HTTP ، SMTP / POP3 (ایمیل) ارائه می شود. ، FTP و غیره.

Paessler PRTG موارد را تشخیص می دهد ، آنها را در یک لیست نمایش می دهد و آلارم می فرستد.

شما می توانید آستانه های هشدار را تعیین کنید ، و PRTG می تواند اعلان های مربوط به موارد شناسایی شده را از طریق چندین روش از جمله ایمیل و پیامک ارسال کند. این مجموعه طیف وسیعی از گزارش ها و امکانات از پیش تعریف شده را برای طراحی گزارش های سفارشی فراهم می کند. گزارش ها همچنین می توانند برنامه ریزی شوند.

نسخه رایگان پس از یک آزمایش 30 روزه به 100 سنسور محدود می شود که می توانید در اینجا بارگیری کنید. از آنجا که یک سنسور یک جریان داده جداگانه است ، به طور معمول هر سرور و دستگاه به چندین سنسور نیاز دارد.

نسخه رایگان PRTG Network Monitor یک جعبه ابزار مناسب برای نظارت بر شبکه کوچک را در اختیار شما قرار می دهد.

Paessler PRTG Network MonitorDownload آزمایشی 30 روزه رایگان

4. سرور SolarWinds و مانیتور برنامه (آزمایش رایگان)

سرور و برنامه مانیتور SolarWinds (SAM) بخشی از مجموعه هزینه های Orion برای نظارت و مدیریت شبکه است. ما در مقاله خود در مورد بهترین آنالیزورهای ترافیکی sFlow به مؤلفه های مجموعه Orion نگاه کردیم. SAM در جایی که Monitor Health Monitor بتواند نیازهای یک فروشگاه کوچک را برآورده کند ، SAM می تواند مشاغل کوچک را به شرکتهای بزرگ بپردازد. SolarWinds یک آزمایش 30 روزه رایگان SAM را ارائه می دهد.

همانطور که از نام این محصول پیداست ، SAM بر سلامتی و عملکرد سخت افزارهای سرور و سرورهای مجازی از فروشندگان متعدد و همچنین نظارت عمیق بر صدها برنامه نظارت می کند. این می تواند چندین سایت و محیط های ابری مانند Azure و AWS را رصد کند.

مجموعه SolarWinds Orion به طور خودکار میزبان ها و دستگاه های موجود در شبکه شما را کشف می کند. سپس می توانید شروع به نظارت بر آنها کنید.

سرور SolarWinds و برنامه مانیتور بصورت گرافیکی وضعیت سطح بالای سرور را نشان می دهد.

پس از شناسایی سرور و نظارت بر عملکرد ، زیر بخش Node Details را مشاهده کنید تا SAM عملکرد و گره اطلاعات گره را ببینید.

SolarWinds SAM جزئیات مربوط به سرور را در جداول و گرافیک ها نشان می دهد.

داده های وضعیت سرور به صورت گرافیکی و جداول نمایش داده می شوند.

اسکن کشف دوم مورد نیاز است بنابراین SAM می تواند برنامه های در حال اجرا بر روی گره هایی که قبلاً کشف شده اند را تشخیص دهد.

کشف برنامه کاربردی SolarWinds SAM سرورهایی را که به دنبال برنامه های شناخته شده هستند از لیست انتخاب شده شما اسکن می کند.

می توانید اسکن کشف برنامه را پیکربندی کنید تا مشخص کنید برنامه های SAM باید به دنبال چه چیزی باشند. سپس اعتبارنامه SAM را برای دسترسی به اطلاعات در گره های مختلف فراهم کرده اید.

SolarWinds SAM وضعیت برنامه های موجود در شبکه خود را در جداول و گرافیک ها جمع آوری می کند.

یکی از SAM برنامه ها را شناسایی کرده و اسکن مرتب آن را آغاز کرده است ، خلاصه برنامه وضعیت سطح بالا را برای برنامه های در حال اجرا روی سرورهای شما نشان می دهد.

SolarWinds SAM وضعیت سرورها و برنامه های کاربردی را در جداول نشان می دهد و دریل را فعال می کند.

این خلاصه شامل هشدارها و وقایع برنامه ، 10 گره برتر با بار CPU ، حافظه فیزیکی ، حافظه مجازی ، عملکرد I / O و غیره.

SAM با همکاری SolarWinds از ابزارهای نظارت و مدیریت شبکه ، طیف کاملی از ویژگیهای داشبورد قابل تنظیم ، تجزیه و تحلیل ، هشدار ، گزارش و غیره را ارائه می دهد..

SAM و مجموعه SolarWinds بسته های سازمانی هستند ، بنابراین ارزان نیستند و خواستار منابع قابل توجهی در سرور میزبان آنها هستند. اکثر مؤلفه ها با هزینه اضافی مواجه هستند. اما اگر شبکه شما بزرگ یا رو به رشد است ، مجموعه SolarWinds با SAM ارزش کاوش دارد.

اطلاعات بیشتر در مورد سایت رسمی آداب و رسوم:

www.solarwinds.com/server-application-monitor/

سرور SolarWinds و برنامه MonitorDownload آزمایشی 30 روزه رایگان در SolarWinds.com

5. Atera (دادگاه رایگان)

آترا یک سیستم کنترل و نظارت از راه دور (RMM) است که برای استفاده توسط ارائه دهندگان خدمات مدیریت شده (MSP) طراحی شده است. این ابزار فراتر از نظارت سیستم است زیرا تعداد زیادی از برنامه های مدیریت سیستم مانند مدیر patch را شامل می شود.

سرویس Atera تکنسین MSP را قادر می سازد از طریق نصب نرم افزار عامل در آن سایت از راه دور ، زیرساخت های فناوری اطلاعات مشتری را کنترل کند. با شروع سرویس برای یک مشتری جدید ، سیستم Atera از طریق شبکه مشتری جستجو می کند و تمام دستگاه های متصل را ثبت می کند. این یک موجودی تجهیزات ایجاد می کند و روند نظارت را برای هر دستگاه آغاز می کند.

8 بهترین ابزار مانیتورینگ سیستم برای ویندوز و لینوکس

آترا همچنین در تمام نقاط پایانی و سرورها جستجو می کند تا آنچه را که نرم افزار در سایت نصب کرده است ضبط کند. این جستجو به توابع مدیریت مجوز در سیستم تبدیل می شود. جستجوی تجهیزات و همچنین ورود به سیستم نرم افزار فرصت هایی را برای MSP تنظیم می کنند تا بتوانند دقیقاً بر چه زیرساختی نظارت بر این سرویس نظارت کنند - بسیاری از مشتری ها قبل از شروع قرارداد MSP دقیقا نمی دانند چه تجهیزات و نرم افزاری در سایت خود دارند..

سیستم نظارت شامل نظارت بر شبکه ها ، سرورها و برنامه های کاربردی است. مانیتور سرور تمام مشکلات عملکرد استاندارد یک سرور را بررسی می کند. اینها شامل CPU ، حافظه و ظرفیت دیسک و استفاده از آن است.

8 بهترین ابزار مانیتورینگ سیستم برای ویندوز و لینوکس

عملکرد برنامه ها با وضعیت سرورهایی که میزبان آنهاست نزدیک است. این امر به ویژه در مورد مجازی سازی ها صادق است. Atera قادر است طیف گسترده ای از برنامه ها از جمله سرورهای وب و ایمیل ، بانک اطلاعاتی ، مجازی سازی و خدمات ارتباطی را رصد کند..

سیستم Atera شامل ماژول های مانیتورینگ برای استفاده در خانه توسط MSP است. اینها شامل مدیریت قراردادها ، مدیریت مشتری و مدیریت تیم است.

فراتر از فرآیندهای نظارت ، Atera شامل نرم افزار مدیریت میز کار است که شامل دسترسی از راه دور و امکانات چت برای استفاده تکنسین هایی است که در حال کمک به میز کار هستند..

Atera یک سرویس مبتنی بر ابر است ، بنابراین MSP برای استفاده از آن نیازی به نصب هیچ نرم افزاری ندارد. همه دسترسی به داشبورد سرویس از طریق یک مرورگر وب استاندارد انجام می شود. خدمات با هزینه ای که برای هر تکنسین در ماه در نظر گرفته می شود به صورت اشتراکی انجام می شود. همچنین تعرفه سالانه موجود است که ارزانتر عمل می کند. Atera برای تست در a موجود است محاکمه رایگان 30 روزه.

آزمایشی 30 روزه AteraStart رایگان

6. ManageEngine OpManager (آزمایشی رایگان)

ManageEngine مجموعه کامل مدیریت شبکه را تولید می کند و نسخه های رایگان برخی از ابزارهای آنها را ارائه می دهد. در گردآوری نرم افزار مانیتورینگ پهنای باند رایگان ، ما قبلاً به نسخه رایگان ManageEngine OpManager نگاه کردیم.

تنظیم OpManager یک فرآیند چند مرحله ای است اما کاملاً پیچیده نیست. پس از ارائه پارامترهای زیر شبکه و SNMP ، OpManager زیر شبکه های شما را اسکن کرده و دستگاه های شما را کشف می کند.

OpManager در دسترس بودن و معیارهای عملکرد سرورهای فیزیکی و مجازی نظارت دارد. افزونه Monitoring Performance Application امکان نظارت بر برنامه ها را می دهد. OpManager از SNMP ، WMI و CLI از طریق SSH یا telnet استفاده می کند.

ManageEngine OpManager استفاده و در دسترس بودن سرورهای شما را نشان می دهد.

برگه "سرور 10" حداکثر استفاده و در دسترس بودن سرورهای فیزیکی کشف شده را نشان می دهد.

ManageEngine OpManager به طور مشابه در دسترس بودن و استفاده از سرورهای مجازی را نیز نمایش می دهد.

برگه "خلاصه مجازی سازی" معیارهای سرورهای مجازی شما را نشان می دهد.

OpManager شامل امکانات پیشرفته ای برای هشدار و گزارش ها است. می توانید هشدارها را بر اساس آستانه تنظیم کنید. و انواع گزارشهای مفید کنسرو شده ، اعم از پشتیبانی عیب یابی تا برنامه ریزی ظرفیت و صورتحساب ، و همچنین امکاناتی برای ایجاد گزارشهای سفارشی.

گزارش از پیش تعریف شده بهداشتی مدیریت EnEngine opManager اطلاعات سلامت سرورها را جمع آوری می کند.

گزارش های از پیش تعریف شده شامل "وضعیت سلامت شبکه" می باشد که به کلیه میزبان های شناسایی شده ارائه می شود.

افزونه نظارت بر عملکرد برنامه فقط برای یک محاکمه 30 روزه بصورت رایگان در دسترس است. این نظارت بر پشته ها و سرورهای برنامه ، سرورهای وب و خدمات ، پایگاه داده ها ، ظروف و محیط های عمومی و ترکیبی ابر اضافه می کند..

نسخه رایگان ManageEngine OpManager یک مجموعه کاملاً گرد از قابلیت ها را برای نظارت بر 10 دستگاه یا کمتر در یک شبکه کوچک فراهم می کند..

ManageEngine OpManagerDownload آزمایشی 30 روزه رایگان در ManageEngine.com

7. Nagios XI و Nagios Core

Nagios یک استاندارد ماندگار در نظارت بر شبکه است. Nagios Core نسخه رایگان منبع آزاد است و Nagios XI یک نوع تجاری ارزان قیمت با ویژگی های اضافی و کمک خودکار برای پیکربندی است. Nagios شهرت داشتن قدرتمند ، قابل اعتماد ، مقیاس پذیر و بسیار قابل تنظیم - و پیکربندی پیچیده آن را دارد.

نسخه رایگان دارای یک منحنی یادگیری بلکه یک جامعه فعال است. دقیقاً مانند نسخه تجاری ، سرورها ، خدمات و برنامه ها را تحت نظر دارد. این شامل گزارش از طریق ایمیل و پیام کوتاه ، رابط کاربری اصلی (از جمله نقشه شبکه) و گزارش های اساسی است.

Nagios Core فاقد کشف خودکار است ، و شما باید یاد بگیرید که پیکربندی پیچیده را تنظیم و نگهداری کنید. از طرف مثبت ، انعطاف پذیری زیادی برای شخصی سازی و گسترش ابزار به شما می دهد. افزونه های توسعه یافته جامعه می توانند کشف و کمک به شما در شروع کار با پیکربندی انجام دهند.

شما می توانید از یک محاکمه 60 روزه رایگان برای ارزیابی نسخه هزینه استفاده کنید و اگر تصمیم گرفتید که با نسخه رایگان بروید ، قبل از حذف نسخه eval ، فایلهای پیکربندی تولید شده توسط خود را از / usr / local / nagios / و غیره ذخیره کنید. سپس می توانید از آن پرونده ها به عنوان نقطه شروع برای پیکربندی نصب جدید خود استفاده کنید.

نسخه تجاری Nagios XI دارای طیف گسترده ای از ویژگی ها است ، از جمله پشتیبانی خودکار برای کشف دستگاه ها و میزبان های شما ، پیکربندی خودکار ابزار و افزونه های پشتیبانی تجاری. این رابط کاربری بسیار پیشرفته تر و گزارش پیشرفته تری دارد که روند ، کمک به برنامه ریزی ظرفیت و غیره را در بر می گیرد.

Nagios XI برای اجرای روی Red Hat Linux و CentOS ساخته شده است. برای ویندوز ، از یک دستگاه VM با Hyper-V یا VMware استفاده کنید. این شامل یک ابزار کشف خودکار و یک جادوگر پیکربندی برای اضافه کردن یک دستگاه ، میزبان یا برنامه جدید است).

داشبورد Nagios XI Op Center وضعیت کلی شبکه را نمایش می دهد.

پس از نصب و نظارت بر Nagios XI ، صفحه Operations نمایش سطح بالایی از وضعیت فعلی شبکه را به شما می دهد ، و مرکز عملیات به شما امکان می دهد تا موارد ذکر شده را پایین بیاورید..

صفحه وضعیت میزبان Nagios XI میزبان ها را نشان می دهد و سوراخ کردن را قادر می سازد.

صفحه وضعیت میزبان خلاصه ای از اندازه های میزبان تحت نظر را نشان می دهد. می توانید برای دیدن جزئیات از جمله نمودارهای عملکرد ، اطلاعات برنامه ریزی ظرفیت ، آلارم و غیره به میزبان شخصی بروید.

وضعیت خدمات Nagios XI وضعیت خدمات در حال اجرا بر روی سرورها را نشان می دهد.

در صفحه وضعیت خدمات ، وضعیت خدمات نظارت شده خلاصه می شود.

Nagios یک راه حل مناسب برای نظارت بر شبکه است. مانند سایر ابزارهایی که یک نسخه مبادله تجاری کاملاً رایگان در مقابل نسخه تجاری ارائه می دهند ، باید تصمیم بگیرید که آیا تخصص و زمان استفاده از ابزار رایگان را دارید (یا توسعه می دهید) ، یا اینکه آیا پرداخت هزینه اتوماسیون از این با صرفه تر خواهد بود یا خیر. پشتیبانی از نسخه تجاری.

8. Gold WhatsUp

WhatsUp Gold ابزاری برای نظارت بر شبکه طولانی است که از IPSwitch ساخته شده است. این یک سرور از ویژگی های خوب اما سر راست و ابزار نظارت بر برنامه است.

WhatsUp بر روی سرورها ، سرورهای مجازی ، سرویس های ابری و برنامه ها نظارت دارد. همچنین بر ترافیک شبکه نظارت می کند. نظارت بر ابر شامل محیط ابر ترکیبی برای لاجوردی و AWS است.

نسخه رایگان یک مجوز پنج نقطه ای رایگان برای نظارت بر پنج منبع است (به عنوان مثال ، پنج سرور).

WhatsUp باید روی ویندوز نصب شود. راه اندازی ساده است و از کشف خودکار استفاده می کند. رابط کاربری دیدگاه های مختلفی از جمله نقشه شبکه تعاملی و امکان تمرینی برای بررسی مسائل را فراهم می کند. داشبورد قابل تنظیم است.

همچنین بسیاری از گزارشهای کنسرو شده و گزارش سفارشی سازی را نیز ارائه می دهد. گزینه های مختلفی برای اطلاع رسانی از جمله ایمیل و پیامک وجود دارد. عملکردهای ایجاد شده همچنین می توانند برای پاسخگویی خودکار به هشدارها مشخص شوند.

نمای لیست WhatsUp Gold میزبان تحت نظر را نشان می دهد.

نمای لیست WhatsUp میزبان ها و دستگاه های کشف شده را نشان می دهد و ویژگی ها و وضعیت آنها را خلاصه می کند.

نمای نقشه WhatsUp Gold نقشه منطقی میزبان تحت نظر را نشان می دهد ، اجازه می دهد تا به پایین بیاید.

نمای نقشه یک نقشه تعاملی برای تجسم مؤلفه های شبکه و وضعیت آنها است. برای بازرسی در دسترس بودن و عملکرد گره های انفرادی ، می توانید پایین بکشید.

10 نمای برتر WhatsUp Gold وضعیت بحرانی میزبان تحت نظر را نشان می دهد.

10 نمای برتر وضعیت بحرانی در شبکه شما را نشان می دهد.

افزونه نظارت بر عملکرد برنامه هزینه ، امکان نظارت بر برنامه ها و خدمات مشترک را می دهد.

نسخه آزمایشی رایگان WhatsUp Gold ابزاری ساده و کاملاً برجسته برای نظارت و مدیریت یک فروشگاه کوچک است. فارغ التحصیلی از نسخه ارزان قیمت به شما امکان می دهد تا شبکه های بزرگ را تحت پوشش خود قرار دهید.

نتیجه

علاوه بر ابزاری برای نظارت بر سیستم های شما ، برای حل مشکلات و پاسخ به حوادث به پروتکل نیاز دارید. بهترین شیوه های نظارت بر سیستم نیاز به تفکر و توجه به طراحی دارد.

ابزارهای رایگان وسوسه انگیز هستند ، خصوصاً اگر بودجه تندی داشته باشید. نسخه های رایگان نرم افزار پرداخت شده معمولاً در ظرفیت آنها محدود است به طوری که آنها فقط می توانند از شبکه های کوچک پشتیبانی کنند. برخی از نرم افزارهای رایگان راه خود را در مجموعه ابزارهای سرپرست شبکه فصلی و عمدتاً از سطح آشنایی قرار داده اند. با این حال ، این ابزارهای کم هزینه معمولاً تحت حمایت و براق هستند.

برنامه ریزی مرحله اصلی هنگام خرید نرم افزار جدید نظارت است. شما باید به دنبال مجموعه ابزارهای نظارتی باشید که کل پشته سیستم را پوشش می دهد. به یاد داشته باشید که هزینه برای نظارت باعث صرفه جویی در هزینه در سایر زمینه های بخش IT می شود و از افت درآمد در کسب و کار به دلیل خرابی سیستم جلوگیری می کند.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 4 = 4

Adblock
detector