8 بهترین گیرنده Wifi برای Windows و Mac

بهترین گیرنده های WiFi برای ویندوز و مک

یک گیرنده WiFi کانالهای موجود و قدرت سیگنال روترهای بی سیم را در محدوده آن تشخیص می دهد. همچنین می تواند نشان دهد که چند کاربر دیگر در حال حاضر از شبکه استفاده می کنند. با استفاده از این اطلاعات می توانید سیگنال کم جمعیت تری را انتخاب کرده و روتر خود را روی یک کانال واضح تر تنظیم کنید.

بنابراین ، stumbler WiFi دو سرویس ارائه می دهد: دستیاری برای پیدا کردن یک شبکه بی سیم بدون حل و فصل و اطلاعاتی را برای کمک به تنظیم روتر خود ارائه دهید.

متأسفانه, هیچ گیرنده WiFi آنلاین نیست زیرا ، برای استفاده از وب سایت ، شما باید از قبل به روتر متصل شوید. اگر در یک مکان جدید قرار دارید و یک نقطه دسترسی بی سیم مناسب را برای اتصال به آن اسکن می کنید ، ابزاری که نیاز به اتصال به اینترنت دارد ، خیلی خوب نخواهد بود. هدف از یک گیرنده WiFi جستجو در کلیه مشخصات شبکه از خارج است. بنابراین ، بیایید نگاهی به Stumblers WiFi بیندازیم پنجره ها و سیستم عامل مک.

بهترین گیرنده های WiFi برای Windows و Mac:

Wifi StumblerWindowsMac
NetStumbler آره نه
Lizard Systems Wi-Fi Scanner آره نه
اکریلیک آره نه
اکتاهو گرما مپ آره نه
قابیل & هابیل آره نه
WirelessNetView آره نه
NetSpot آره آره
Homedale آره آره

در اینجا جزئیات بیشتری درباره هر یک از این گزینه ها آورده شده است.

1. NetStumbler

NetStumbler

برنامه NetStumbler فقط است در دسترس برای ویندوز. نسخه سبک وزن به نام MiniStumbler در Windows CE و Windows Mobile کار می کند. این ابزار می تواند شبکه های WiFi را با استفاده از 802.11a ، 802.11b و 802.11g استاندارد - در مستندات ابزار درباره 802.11n یا 802.11ac هیچ اشاره ای نشده است. این ابزار با تمام کارتهای شبکه بی سیم کار نخواهد کرد. شما فقط باید برنامه را بارگیری کنید تا ببینید که آیا با شما کار خواهد کرد یا خیر.

این ابزار است رایگان برای استفاده, اما توسعه دهنده از یک کمک مالی قدردانی می کند. وقتی برنامه باز می شود, اسکن به صورت خودکار شروع می شود و به طور نامحدود اسکن را ادامه می دهد. رابط کاربری دارای طرح مشابه با ویندوز اکسپلورر است به این دلیل که دارای یک پانل اصلی است که سیگنال روتر انتخاب شده در حال حاضر و یک صفحه جانبی را نشان می دهد که شامل یک ساختار درخت است که تمام شبکه های موجود را نشان می دهد. برای دریافت جزئیات کلیه کانالهای موجود برای آن روتر ، روی یک سیگنال در صفحه فهرست کلیک کنید.

2. اسکنر Wi-Fi Systems Lizard Systems

Lizard Systems WiFi Stumler

اسکنر Wi-Fi از Lizard Systems است رایگان برای استفاده شخصی. کاربران تجاری باید هزینه این نرم افزار را بپردازند ، اما می توانند آن را از طریق نرم افزار دریافت کنند آزمایش آزمایشی 10 روزه قبل از ارتکاب پول ، بررسی کنید که آیا این کار می کند. این ابزار بر روی ویندوز اجرا می شود سیستم های عامل.

اسکنر Lizard Systems WiFi سیگنال های پایین را ردیابی می کند 802.11 a / b / n / g و 802.11ac روترها اسکنر تمام روترهای موجود در محدوده را تشخیص می دهد. اگر در ردپای سیگنال روتر قرار داشته باشید ، در صفحه اصلی ابزار فهرست می شود. برای مقایسه آسان عملکرد شبکه WiFi, نمودار خطی از داده های زنده قدرت سیگنال هر روتر را که گرفته شده نشان می دهد.

داشبورد لیست را نشان می دهد SSID از هر شبکه و روتر آدرس MAC. در کنار این اطلاعات شناسایی ، شما را مشاهده خواهید کرد قدرت سیگنال, حداکثر میزان توان داده, کانال عامل, و سیستم امنیتی برای هر روتر.

شما ابتدا از این ابزار استفاده می کنید در حالی که به هیچ شبکه ای وصل نشده است. یکی از دلایلی که افراد از stumbler WiFi استفاده می کنند ، یافتن جزئیات در مورد گزینه های موجود است تا بتوانید تصمیم بگیرید که به کدام شبکه وصل شوید. می توانید از درون گیرنده متصل شوید و به یک شبکه وصل شوید. همچنین می توانید از داخل برنامه به آداپتور بی سیم خود دسترسی پیدا کرده و آن را دستکاری کنید.

3. آکریلیک

اکریلیک

اکریلیک یک برنامه شناخته شده برای خراب کردن بسته WiFi است. این برنامه فقط در ویندوز قابل نصب است. نسخه پرداخت شده برای استفاده در مشاغل و نسخه رایگان این برنامه برای کاربران خانگی در دسترس است. این ابزار بسیار شبیه به اسکنر Wi-Fi Lizard Systems است ، به جز اینکه دارای رابط کاربری حرفه ای تری است.

داشبورد اصلی به صورت افقی به دو نیمه تقسیم می شود. قسمت بالایی رابط ها لیستی از هر روتر در محدوده را نشان می دهد. برای هر ضبط در این لیست ، روتر را مشاهده خواهید کرد SSID, آن آدرس MAC, و نسخه های 802.11 که روتر می تواند با آن کار کند. جزئیات برنامه قدرت سیگنال برای هر روتر, کانال شماره ، و حداکثر سرعت انتقال داده که می توانید از آن انتظار داشته باشید. این برنامه جزئیات مربوط به WEP / WPA / WPA2 پیاده سازی در هر روتر ، تولید کننده روتر ، و WPS نسخه گزارش نشان می دهد سازنده از هر روتر نیمه پایینی صفحه نمایش اختصاص داده شده است نمودار زنده ای که قدرت سیگنال همه روترها را نشان می دهد در محدوده.

این ابزار ویژگی های جالبی دارد ، از جمله قابلیت دریافت کلمه عبور عمومی برای هر روتر که آن را تشخیص می دهد تا بتوانید روی آن وارد شوید.

4. نقشه گرما Ekahau Heat Mapper

اکتاهو گرما مپ

نقشه گرما Ekahau Heat Mapper است یک ابزار رایگان قابل نصب بر روی پنجره ها. برنامه را نشان می دهد نقشه همه سیگنال های WiFi اطراف با ردپای رنگی نشانگر قدرت سیگنال هر روتر است. "نقشه گرما" نشان می دهد که سیگنال های روتر در یک مکان خاص قوی تر است ، و بنابراین "داغ تر" است.

سیستم Ekahau با سیگنال هایی عمل می کند که در زیر می آیند 802.11a ، b ، g و n استانداردها ، اما به نظر نمی رسد با 802.11ac سازگار باشد. نقشه گرما بر داشبورد حاکم است. با این حال ، یک صفحه جانبی در صفحه نمایش روترهای مواجه شده را فهرست می کند. با کلیک بر روی یکی از این مدخل ها ، جزئیات بیشتری در مورد روتر خاص ارائه می شود ، به عنوان مثال ، آن SSID و آدرس MAC. گرمای نقشه بردار تنظیمات امنیتی از جمله تنظیمات WEP ، WPA و WPA2 روی هر روتر.

Heat Mapper در نظر گرفته شده است تا به کاربران خانه و افرادی که دفاتر کوچک یا خانگی دارند ، خدمت کند. بنگاههای بزرگتر با ابزاری جامع تر به نام Ekahau Site Survey پذیرا هستند.

5. قابیل & هابیل

قابیل و هابیل

قابیل & Abel به عنوان یک ابزار هک شناخته شده است و ISP شما ممکن است دسترسی شما به وب سایت این ابزار را مسدود کند. برخی از ویژگی های آن طیف وسیعی از ترفندهای هکرها را شامل می شود که شامل مسمومیت ARP و حملات انسان در وسط است. این ابزار شامل امکاناتی برای رمز ورود رمزها است ، بنابراین نوعی ابزار نیست که شما نمی خواهید به اشتباه بخورید. با این حال ، در دسترس هر کسی است و حتی اگر از استفاده از آن امتناع کنید ، هکرها می توانند به راحتی دست خود را بدست آورند. شما همچنین ممکن است به آن نگاهی بیندازید ، به ویژه آنگونه که هست رایگان. در صورت یافتن این ابزار مفید ، توسعه دهنده از شما می خواهد که کمک مالی کنید.

به عنوان یک ابزار هکر ، قابیل و هابیل موارد زیادی را شامل می شوند صفحه نمایش های ویژه برای رمز عبور رمز عبور و نظارت بر رفتار. با این حال ، شما فقط می توانید به عنوان یک استفاده کنید گیرنده WiFi برای به دست آوردن آدرس های IP و آدرسهای MAC از روترهای بی سیم در محدوده. سایر عملکردهای ابزار شما را قادر می سازد کاربران متصل به روتر را مشاهده کنید و حتی ضبط بسته های داده از آنجا که آنها از هوا عبور می کنند. ابزار شامل یک دنباله دار عملکردی که از سرعت و مسیر مسیرها به سمت یک آدرس IP مشخص گزارش می کند.

داشبورد این ابزار برای استفاده بسیار آسان است ، اما برای یادگیری همه پتانسیل های ابزار باید تعداد زیادی از زبانه ها و دکمه ها بررسی شود. این نرم افزار قابل نصب است پنجره ها.

6. WirelessNetView

WirelessNetView

برنامه WirelessNetView اجرا می شود پنجره ها. این هست یک برنامه رایگان و یکی از بسیاری از ابزارهای شبکه تولید شده توسط NirSoft است. این برنامه نیازی به تدوین ندارد ، بنابراین می توانید آن را روی یک حافظه ذخیره کنید و آن را از همانجا اجرا کنید.

وقتی ابزار را باز می کنید ، آن را برای سیگنال اسکن می کند و هر 10 ثانیه آن را اسکن می کند. برای شناسایی نقاط دسترسی بی سیم اطراف ، نیازی به اتصال به اینترنت ندارید. صفحه نمایش همه سیگنال های شناسایی شده و آنها را لیست می کند SSID, آدرس MAC, کیفیت سیگنال در قطب آخر, کیفیت متوسط ​​سیگنال, الگوریتم تأیید اعتبار شبکه, الگوریتم رمزگذاری, نشانگر قدرت سیگنال دریافت شده است, فرکانس کانال, و شماره کانال.

خروجی سیستم اطلاعات بسیار خوبی را برای کسانی که می خواهند عملکرد روتر WiFi را بهبود ببخشند ، می دهد زیرا این کار باعث می شود به شما کمک می کند تا قدرت هر کانال موجود را کشف کنید. گزارش ها و داده های خام را می توان در پرونده ها نوشت. و همچنین رابط کاربری گرافیکی ، می توانید از این برنامه به عنوان ابزار خط فرمان استفاده کنید.

7. NetSpot

NetSpotاگر منتظر یک stumbler WiFi هستید سیستم عامل مک در لیست ظاهر می شود ، در اینجا آن را دارید. این ابزار قابل استفاده است پنجره ها کامپیوترها نیز ابزار NetSpot هم در استفاده از خانه و هم در دفتر هدف قرار دارد. از شما می خواهد که در یک برنامه از دارایی خود بارگیری کنید. اگر نقشه طبقه ندارید ، می توانید یکی از ابزارهای نقشه برداری ابزار را ترسیم کنید.

پس از بارگیری طرح ، روی موقعیت رایانه خود در برنامه کلیک کنید. در این برنامه سیگنالهای بی سیم موجود در منطقه بررسی خواهد شد و ردپاهای سیگنال همه روترها را در محدوده خود بکشید. اگر همه روترهای موجود را انتخاب نکردید ، کافی است لپ تاپ خود را به منطقه دیگری منتقل کنید و دوباره اسکن را اجرا کنید. با این روش, می توانید یک نقشه گرما ایجاد کنید که تمام ردپاهای سیگنال را نشان می دهد.

هنگامی که NetSpot اطلاعات مربوط به همه سیگنال های موجود در فضای شما را جمع آوری کرده است, می توانید نمایش های مختلفی از سرویس WiFi را به نمایش بگذارید. رابط سطوح مختلف مقاومت سیگنال در اطراف ساختمان را نشان می دهد. این می تواند هرگونه تداخل را از منابع خارجی یا تجهیزات موجود در دیوارهای شما نشان دهد و کیفیت سرویس WiFi شما را مختل کند.

ابزار همچنین دارای یک کشف حالت با این کار ناحیه فوری در اطراف رایانه شما نظرسنجی می شود و همه سیگنال هایی که در آن نقطه با آن روبرو می شود را لیست می کند. بیشتر این سیگنالها از دستگاههای دیگر به جای روترها خواهند بود. در هر حالت ، مشاهده خواهید کرد SSID مبدل سیگنال و روتر که با آن ارتباط برقرار می کند. شما همچنین خواهید دید شماره کانال, فرکانس و سیستم امنیتی برای آن انتقال سوابق حالت Discovery نشان می دهد فروشندگان دستگاه های انتقال دهنده و نسخه استاندارد 802.11 از WNIC استفاده می کند. شما باید ببینید قدرت سیگنال که در هر برخورد با یک وسیله خاص مشاهده شد.

این ابزار شگفت انگیز به صورت رایگان موجود است. امکان ورود به یک طرح طبقه ، رابط کاربری NetSpot را به زیبایی می بخشد و باعث می شود تا مشکلات سیگنال WiFi آسان شود..

8. Homedale

Homedale

Homedale یکی دیگر از stumbler های WiFi است که می تواند روی هر دو نصب شود سیستم عامل مک و پنجره ها. اسکنر می تواند سیگنال های موجود را تشخیص دهد 802.11a ، b ، g ، n و 802.11ac روترها رابط به متصل می شود سیستم های موقعیت یابی نقشه ، گوگل ، موزیلا یا OpenWLAN برای نمایش مکان دقیق ردپای سیگنال WiFi.

هر یک از انتقال های بی سیم که سیستم تشخیص می دهد در کنار هم نشان داده شده است قدرت سیگنال و کانال فرکانس. هر سیگنال توسط آن مشخص می شود منشاء SSID و آدرس MAC روتر است که مدیریت انتقال را کنترل می کند. سایر جزئیات نمایش داده شده در داشبورد برای هر گیربکس شناسایی شده شامل فروشنده دستگاه و آن وطن و سیستم امنیتی مورد استفاده.

داشبورد Homedale قدرت سیگنال هر روتر را در یک نمودار خطی که از آزمایش شبکه ای دوره ای تهیه شده نشان می دهد. این یک ابزار عالی برای کار کردن در جایی است که سیگنال روتر شما به چه میزان می رسد و اینکه بارگیری آن زیاد است. اطلاعاتی که از Homedale به دست می آورید به تصمیم گیری در مورد جابجایی روتر و اینکه آیا کانال عامل آن را تغییر دهید کمک می کند. همچنین می توانید در دستگاه هایی که به محافظت از سیستم بی سیم خود در برابر مزاحمان می پردازید ، مراقب دستگاه های موجود در شبکه باشید. Homedale به صورت رایگان در دسترس است.

گیرنده های WiFi برای دستگاه های تلفن همراه

اگر می خواهید سیگنال های WiFi را هنگام دور بودن از خانه جستجو کنید ، ممکن است خود را بدون لپ تاپ یا مک بوک و فقط دستگاه تلفن همراه خود پیدا کنید. بنابراین ، مفید است بدانید که چه کسی گیرنده های WiFi در ویندوز موبایل ، اندروید و iOS کار می کنند.

WeFi

WeFi یک ابزار رایگان برای Android ، iOS و Windows Mobile است. همچنین برای ویندوز و Mac OS نیز موجود است. این ابزار برای دسترسی به نقاط دسترسی بی سیم در محدوده مورد نظر اسکن می کند و سپس به یک بانک اطلاعاتی پرجمعیت جامعه مراجعه می کند تا گزارشی را ارائه دهد که در آن شبکه ها بهترین خدمات را ارائه می دهند.

نقشه WiFi

WiFi Map یکی دیگر از برنامه های جامعه محور رایگان است و برای Android و iOS در دسترس است. برنامه در سراسر جهان به یک پایگاه داده شلوغ از نقاط دسترسی بی سیم دسترسی دارد. وقتی دستگاه شما در محدوده یک قرار می گیرد ، برنامه رمزعبور را برای آن تهیه می کند تا بتوانید به صورت رایگان به سرویس WiFi دسترسی پیدا کنید. این یک برنامه بسیار محبوب است.

آنالایزر شبکه توسط Techet

Network Analyzer ابزاری رایگان برای Android و iOS است. وب سایت خانگی سرویس چندان پیشرفته نیست ، اما برنامه خود دارای امکانات و گرافیکی بسیار خوب تولید شده است. برنامه برای شبکه های بی سیم در محدوده اسکن می کند و همچنین می تواند در شبکه هایی که به آنها متصل هستید ، تجزیه و تحلیل کند. می توانید داده ها را در زمان پاسخ به مقصد ، گزارش های DNS و اطلاعات مسیر جمع آوری کنید.

تحلیلگر WiFi توسط Farproc

این آنالایزر شبکه بی سیم رایگان نمونه دیگری از برنامه است که دارای نمودارها و طرح بندی های پیشرفته در برنامه است ، اما ارائه بسیار پراکنده در وب سایت سرویس است. این ابزار در Google Play از رتبه بسیار بالایی برخوردار است و دارای یک بررسی خوب است. برنامه شبکه های بی سیم اطراف را ردیابی می کند و همچنین پهنای باند پهنای باند هر کانال را که در دسترس شما است ارزیابی می کند تا بتوانید ارتباط سریع تری داشته باشید.

آنالایزر و اسکنر فای

در دسترس برای Android ، iOS و Windows Phone ، WiFi Analyzer و Scanner یک برنامه رایگان محبوب است. بیش از یک میلیون بار نصب شده است. این نه تنها یک ابزار مناسب برای پیدا کردن کانال وای فای مناسب برای اتصال به هنگام خارج شدن است بلکه می تواند به شما در یافتن بهترین مکان در خانه برای روتر WiFi خود کمک کند..

آنالایزر WiFi توسط Master App Solutions

این ابزار رایگان کشف WiFi برای Android و iOS است که در مورد همه دستگاه های دیگر که به همان AP متصل هستند نیز گزارش شده است. آنالایزر WiFi شامل ابزارهای تشخیصی است ، بنابراین می توانید ارتباط خود را با آدرسهای راه دور ارزیابی کنید.

یک stumbler WiFi را امتحان کنید

تجزیه و تحلیل سیگنال از نقطه دسترسی WiFi و میزان ردپای آن به شما کمک می کند تا روتر خود را تنظیم و انتقال دهید بهترین پوشش از دارایی خود را دریافت کنید. عملکرد نقشه گرما برخی از گیرنده های WiFi در این لیست می تواند مستقیماً به شما نشان دهد که روتر شما در جای اشتباهی قرار دارد یا اینکه در اطراف بیش از حد دخالت می کنید..

بیشتر stumblers WiFi در لیست ما رایگان است, بنابراین اگر واقعاً امتحان کنید ، دیگر چیزی برای از دست دادن ندارید. سرعت و پوشش به دست آمده از تنظیم روتر WiFi شما به این معنی است خدمات رایگان می تواند در هزینه شما پس انداز کند و عملکرد شبکه را بهبود بخشد.

آیا از stumbler WiFi استفاده کرده اید؟ آیا ابزاری را امتحان کرده اید که در لیست ما وجود ندارد؟ با گذاشتن پیام در تجربه ، تجربه خود را با stumblers WiFi به ما اطلاع دهید نظرات بخش زیر.

تصویر: روتر Wifi از PXHere. حوزه عمومی

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + 1 =

Adblock
detector