8 بهترین ابزارها و نرم افزارهای به روزرسانی سرویس دهنده Windows (WSUS)

WSUS چیست؟?

7 بهترین ابزار WSUS
سرویس Windows Update Services ، که به عنوان WSUS شناخته می شود ، تسهیلات به روزرسانی نرم افزاری است که در ویندوز سرور همراه است. این ابزار به طور خودکار بروزرسانی ها ، رفع اشکالات و تکه های را به نرم افزار مایکروسافت بررسی می کند و سپس آنها را در تمام رایانه های موجود در شبکه توزیع می کند..

به روز نگه داشتن همه نرم افزارهای خود محافظ مهمی در برابر ویروس ها و مزاحمت های شبکه است. هکرها در همه زمان ها سوء استفاده های جدیدی را در نرم افزار کشف می کنند و به محض اینکه حملات جدیدشان کشف شد تولید کنندگان نرم افزار برای بستن شکاف خود مسابقه می دهند. این تعطیلات سوء استفاده به صورت تکه و به روزرسانی می شوند.

ما در این پست ابزارهایی را در عمق زیر پوشش می دهیم ، اما در صورتی که شما فقط برای خلاصه سریع فرصت دارید ، در اینجا ما هستیم لیست بهترین ابزارهای WSUS:

  1. ابزار تشخیصی SolarWinds برای عامل WSUS (بارگیری رایگان) – یک جادوگر عیب یابی برای اتصالات WSUS که تازه کار نمی کند.
  2. ابزار تشخیصی مشتری Microsoft WSUS – ابزار قطعی تشخیص مشتری برای WSUS.
  3. ManageEngine Patch Manager Plus (آزمایشی رایگان) – مدیریت پچ برای ساکن نرم افزار در ویندوز ، Mac OS ، Linux و Cloud.
  4. نمونه کار جمع آوری گزارش دهی مایکروسافت WSUS – یک سرویس ادغام به روز رسانی برای گزارش وضعیت در اجرای چند سرویس دهنده WSUS.
  5. ابزار WSUS برای Spiceworks AFDesign – پایان جلوی ارائه شده توسط کاربر توسط فرایند استاندارد WSUS.
  6. ابزار آفلاین WSUS – نیاز به بروزرسانی نرم افزار را در دستگاه های آفلاین ثبت می کند.
  7. BatchPatch – رابط مبتنی بر ویندوز به روشهای WSUS.
  8. SolarWinds Patch Manager (آزمایشی رایگان) – این ابزار مدیریت پچ کامل را به شما می دهد و مانیتورینگ SCCM را در اختیار شما می گذارد. این ابزار می تواند نرم افزار را در سیستم عامل های مک ، یونیکس ، لینوکس و ویندوز به روز کند ، اما این نرم افزار فقط در ویندوز سرور اجرا می شود.

به روز کردن آخرین نسخه سیستم عامل خود از اهمیت ویژه ای برخوردار است. سوء استفاده در سیستم عامل می تواند هکرها را به سیستم عامل اصلی رایانه شما دسترسی دهد و به آنها اجازه دسترسی نامحدود به کلیه نرم افزارها و داده های ذخیره شده در تجهیزات شما را بدهد. بنابراین ، WSUS ابزاری اساسی برای هر مشاغلی است که محیط ویندوز سرور را اجرا می کند.

WSUS یک سرویس به روزرسانی خودکار رایگان است ، اما به عنوان یک سیستم مدیریت پچ ، کمی مورد توجه است. این سیستم باعث ایجاد سیاهههای مربوط می شود ، اما شانه کردن این کارها به صورت دستی دشوار است. خوشبختانه ، تعدادی از نرم افزارهای کوچک می توانند داده های تولید شده توسط WSUS را سازماندهی کرده و به شما کمک کنند تا نسخه های نرم افزاری را که در شبکه شما کار می کنند ، ردیابی کنید..

توابع WSUS

WSUS بطور دوره ای سرورهای مایکروسافت را برای به روز رسانی نرم افزار بررسی می کند و آنها را در یک مخزن مرکزی بارگیری می کند. به عنوان یک مدیر ، شما می توانید به روزرسانی های خاص را تأیید یا مسدود کنید. همچنین می توانید تاریخ توزیع نرم افزار را مشخص کنید. همچنین می توان از پیش تنظیمات عملکرد توزیع برای تعریف رویه های اتوماتیک برای کلاسهای مختلف به روزرسانی استفاده کرد. بنابراین, می توانید مشخص کنید که به روزرسانی های مهم و امنیتی به صورت خودکار نصب می شوند ، در حالی که بسته های سرویس و به روزرسانی های درایور در انتظار تایید دستی هستند.

آ عملکرد تشخیص در WSUS گزارشی را درباره به روزرسانی های موجود برای هر دستگاه ایجاد می کند. این موجودی از نرم افزار مایکروسافت را در هر نقطه پایانی با وضعیت نسخه هر برنامه فراهم می کند. سایر تنظیمات موجود در WSUS باعث تغییر دستی در محصولات مایکروسافت در هر رایانه می شود.

ابزارهای WSUS و SCCM

اگرچه WSUS یک سرویس مدیریت پچ را به خوبی انجام می دهد ، اما شکاف در عملکرد آن توسط ابزارهای دیگر قابل پر کردن است. WSUS فقط با محصولات مایکروسافت سر و کار دارد, بنابراین شما باید در جای دیگری به دنبال امکاناتی برای پوشش مدیریت پچ نرم افزارهای دیگر باشید. SCCM, ابزار مدیریت پیکربندی سیستم سرور ، یکی دیگر از سرویس های مهم مدیریت پچ است که در محیط ویندوز فعالیت می کند. روبرو شدن با ابزارهایی که می توانند با آنها تعامل داشته باشند معمول است هر دو WSUS و SCCM برای ارائه خدمات جامع تر مدیریت پچ.

همه ابزارهای مدیریت پچ با WSUS ادغام نمی شوند ، بنابراین در این گزارش ، ما فقط روی ابزارهایی متمرکز شده ایم که قابلیت های WSUS را ارتقا می بخشند یا WSUS را در یک سیستم مدیریت پچ گسترده تر و گسترده تر برای بروزرسانی های اتوماتیک ادغام می کنند..

بهترین ابزارها و گزینه های WSUS

هنگام انتخاب ابزار برای این لیست ، ملاحظات اصلی ما قابلیت اطمینان و استحکام ابزار در موارد استفاده متنوع در صنعت ، نحوه نگهداری و به روزرسانی نرم افزار ، چگونگی تنظیم و استفاده از نرم افزار آسان ، در دسترس بودن اسناد و پشتیبانی و قابلیت های کلی و کارایی.

1. ابزار تشخیصی SolarWinds برای عامل WSUS (بارگیری رایگان)

SolarWinds WSUS ابزار تشخیصی

SolarWinds یک کتابخانه گسترده از نرم افزارهای مدیریت زیرساخت را در اختیار شما قرار می دهد و مخصوصاً در ابزارهای نظارت بر دستگاه شبکه قدرتمند است. این ابزار رایگان از SolarWinds WSUS را تقویت می کند و گامی بین قابلیت های برهنه WSUS و مدیریت کامل پچ است. اگر فقط یک شبکه کوچک دارید و واقعاً نمی توانید هزینه یک مرکز مدیریت پچ کامل را توجیه کنید ، این ابزار می تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

ابزار تشخیصی SolarWinds برای WSUS نماینده WSUS وضعیت مشتری را که در نقاط انتهایی در شبکه شما اجرا می شود ، نظارت می کند. این یک دیدگاه جایگزین از اقدامات به روزرسانی به شما می دهد ، بنابراین لازم نیست به گزارش های وضعیت داده شده توسط سرور WSUS مرکزی اعتماد کنید.

  راهنما برای جنگلها و دامنه های اکتیو دایرکتوری

چشم انداز عامل این ابزار کمک می کند تا موقعیت هایی حل شود که کل سیستم WSUS درست کار نکند. بسیار خوب است وقتی همه چیز مطابق آنچه تصور می شود عمل کند ، اما شما به عنوان یک مدیر سیستم می دانید که بخش بزرگی از کار شما شامل معامله با کارهایی است که اشتباه انجام می شود. SolarWinds با این فرض که همه چیز درست پیش خواهد رفت ، شروع شد و این یک نقطه شروع منحصر به فرد به این ابزار می دهد.

چه می کنید اگر یک نقطه پایانی فقط در WSUS نشان داده نشود؟ چرا برخی از به روزرسانی ها برای همیشه نصب می شوند و برخی به طور مکرر از بین می روند? WSUS یک بسته بندی موجود است که بعضی اوقات می تواند کمی غیرقابل تصور باشد. بنابراین ، یک مکان خوب برای شروع بررسی در هنگام بررسی مشکلات ، اطمینان از دستیابی جریان دستگاه WSUS به دستگاه های مختلف در نقاط انتهایی است..

با استفاده از این ابزار می توانید با اطمینان از این که هر عامل WSUS در واقع کار می کند شروع کنید و سرور WSUS مرکزی می تواند با هر یک از آنها ارتباط برقرار کند. ابزار تشخیصی همه مقادیر پیکربندی هر عامل را بررسی کرده و در مورد آنها گزارش می دهد تا به شما یک پایه بدهم. نه بار از ده مورد ، این بررسی اکثر مشکلات همگام سازی به روزرسانی شما را برطرف می کند. با این حال ، در مواردی که مشکل برطرف شود ، شما با ابزار تشخیصی سطح دیگری از کمک دارید.

این ابزار گزارش خطا را در هر عامل بروزرسانی مشکل ایجاد می کند. كدهاي خطا توضيح داده شده است و ابزار توصيه هايي درباره اقدامات مورد نياز براي انجام مجدد درست كاركرد مشكل به شما ارائه مي دهد. این ابزار کمک بزرگی است و هیچ هزینه ای ندارد.

ابزار تشخیصی SolarWinds برای WSUS Agent در صورت خراب شدن کارها کمک بزرگی است. شما همچنین می توانید از آن برای انجام بررسی های دوره ای سیستم استفاده کنید تا از نقاط احتمالی شکست جلوگیری کنید. این ابزار کنسول مدیریتی کلیه کارهایی را که می توانید از نماینده بروزرسانی WSUS دریافت کنید ، شامل می شود. اگر به دنبال جایگزینی برای کنسول SCCM هستید ، باید در مورد SolarWinds Patch Manager که در این لیست نیز ظاهر می شود ، تحقیق کنید.

انتخاب سردبیر

ابزار تشخیصی SolarWinds برای مدیران شبکه که به دنبال نظارت و تشخیص مشکلات WSUS هستند ، مناسب است. بر اساس این فرض که WSUS خطا کند ، به شما امکان می دهد اتصالات را آزمایش کنید ، علل خرابی را شناسایی کنید و به شما در ترمیم خطاهای عامل Windows Update Agent کمک می کند. ابزاری عالی که هر مدیر سرور باید از آن استفاده کند.

دانلود: بارگیری رایگان در SolarWinds.com

سایت رسمی: https://www.solarwinds.com/free-tools/diagnostic-tool-for-the-wsus-agent

سیستم عامل: سرور ویندوز

2. ابزار تشخیصی مشتری Microsoft WSUS

ابزار تشخیصی مشتری WSUS

مایکروسافت همچنین می داند که سیستم WSUS همیشه به راحتی اجرا نمی شود و ابزار تشخیصی عامل خود را برای سهولت روند به روزرسانی مایکروسافت در دسترس قرار داده است. این ابزار رایگان شبیه به ابزار تشخیصی SolarWinds برای عوامل WSUS است – در دنیای WSUS ، “مشتری” یا “عامل“همان مقدار است.

همانطور که از تصویر بالا مشاهده می کنید ، ابزار تشخیصی مایکروسافت از خط فرمان اجرا می شود. این رابط کاربری پیشرفته GUI که ابزار رایگان SolarWinds ارائه می دهد ندارد. تفاوت دیگر بین این دو ابزار در ابزار Microsoft است روی دستگاه مشتری اجرا می شود و از یک نقطه مرکزی کار نمی کند. بنابراین ، شما باید این گزینه را داشته باشید که از هر نقطه پایانی ، نصب فایل اجرایی و اجرای آن در آنجا یا استفاده از نرم افزار مدیریت از راه دور برای نصب برنامه و اجرای آن از یک مکان مرکزی استفاده کنید. در هر صورت, بازخورد روی صفحه نمایش گرفتن سوابق تجزیه و تحلیل از این سیستم را دشوار می کند.

بسیاری از مدیران سیستم دارای “تامین کننده اول“خط مشی هنگام استفاده از ابزارهای تشخیصی. این نگرش کاملاً قابل درک است بهتر است گزارش خطا تولید شده توسط ابزارهای تشخیص دهنده تهیه کننده نرم افزار اصلی را دریافت کنید. بنابراین ، اگر می خواهید بدانید که چرا یک محصول مایکروسافت به درستی کار نمی کند ، بهتر است از یک ابزار تشخیصی مایکروسافت استفاده کنید. این به ویژه در مورد سایر محصولات مایکروسافت مانند Active Directory ممکن است در بروز این مشکل نقش داشته باشند. به همین دلیل است که مایکروسافت WSUS Client Diagnostic Tool در این لیست گنجانده شده است.

اگر شما نیاز به تماس با مایکروسافت برای پشتیبانی دارید ، ممکن است از شما انتظار داشته باشند که این ابزار را اجرا کنید تا بتوانید قبل از کمک به شما در حل مشکل ، این وضعیت را به آنها ارائه دهید. گفت, مایکروسافت کاملاً روشن می کند که این ابزار “همانطور که هست” ارائه شده است و هیچ گونه حمایتی برای خود ابزار ارائه نمی دهد.

بنابراین ، حتی اگر از این ابزار بسیار تحت تأثیر قرار نگرفتید ، احتمالاً بهتر است آن را بارگیری کنید و آن را در دسترس داشته باشید ، فقط در صورت. این ابزار هیچ هزینه ای ندارد و فضای بسیار کمی را اشغال می کند ، بنابراین زحمت زیادی نخواهد داشت که فقط در صورت بروز مشکلات عملکرد ، آن را حفظ کنید.

3. ManageEngine Patch Manager Plus (آزمایشی رایگان)

ManageEngine Patch Manager Plus

ManageEngine یک سرویس مانیتورینگ نرم افزاری را ارائه می دهد که به شما امکان می دهد تمام برنامه های کاربردی خود را بصورت خودکار به روز کنید. مدیر وصله پلاس بخشی از پایدار ابزارهای مدیریت زیرساخت IT است که توسط شرکت ارائه شده است و همچنین می تواند به عنوان افزونه ای در Spiceworks ادغام شود.

نرم افزار Patch Manager Plus در محیط Windows و Windows Server اجرا می شود. با این وجود ، مأمورانی در دسترس هستند که سیستم را قادر می سازد وضعیت نرم افزار را در سیستم عامل های مک و لینوکس نیز نظارت کند. نمایندگان Patch Manager Plus می توانند بر روی Debian، Ubuntu، CentOS، RHEL و SuSE Enterprise Linux فعال شوند.

این ابزار تمام نقاط انتهایی قابل تماس را اسکن می کند موجودی از نرم افزارهای آنها بررسی آخرین نسخه های هر یک از این محصولات نشان می دهد که ماژول ها به روز نیستند. Patch Manager Plus سپس با سرورهای تولید کنندگان نرم افزار مربوطه ارتباط برقرار می کند و تمامی لک های لازم را بارگیری می کند. این تکه ها سپس می تواند به صورت خودکار نصب شود بدون دخالت انسان با این وجود ، می توانید مشخص کنید که برای تأیید انسان ، همه لک های نامزد باید ابتدا در داشبورد لیست شوند.

  NetFlow - راهنمای نهایی برای آنالایزرهای NetFlow و NetFlow

فرآیند تأیید ممکن است به روزرسانی جدید را امتحان کند. رابط مدیر پچ به علاوه شامل یک سیستم تست که ابتدا نسخه جدیدی را در تعداد کمی از دستگاه ها امتحان می کند تا بتوانید تأثیر تغییرات نرم افزار را قبل از اینکه به کل شبکه خود منتقل کنید ارزیابی کنید..

همه امکانات مدیر وصله پلاس برای نرم افزارهایی که روی یک سرور ابری اجرا شده اند در دسترس هستند. با این حال ، این سرورها باید ویندوز را اجرا کنند. این ابزار برای نصب در محل یا به عنوان یک سرویس مبتنی بر ابر در دسترس است. ManageEngine نسخه رایگان Patch Manager Plus را ارائه می دهد ، اما این فقط بر 25 دستگاه نظارت دارد. اگر شبکه بزرگ تری دارید ، می توانید بین نسخه حرفه ای ، LAN یا نسخه Enterprise را پوشش دهید ، که برای مدیریت نرم افزار در سراسر WAN های چند سایت مناسب است ، تصمیم بگیرید. می توانید یک آزمایش رایگان 30 روزه را برای هر یک از این گزینه های پرداخت دریافت کنید.

مدیریت آزمایشی PlusDownload 30 روز آزمایشی رایگان

4- ابزار نمونه برداری گزارش WSUS مایکروسافت

ابزار نمونه برداری گزارش WSUS

نمونه کار جمع آوری گزارش مایکروسافت WSUS مایکروسافت است نرم افزار رایگان به روز رسانی مایکروسافت و رابط بسیار بهتری نسبت به ابزار تشخیصی مایکروسافت دارد. این یک پسوند از عنصر سرور WSUS است ، بنابراین شما فقط باید آن را در یک مکان نصب کنید ، نه بر روی هر نقطه پایانی. اگرچه به نظر می رسد مایکروسافت بیشتر از ابزار تشخیصی خط فرمان کارهای بیشتری را برای تولید این امکانات انجام داده است ، اما هنوز در اسناد این ابزار می گوید: هیچ پشتیبانی از آن را ارائه نمی دهد. بنابراین اگر نمی توانید این ابزار را به درستی کار کنید ، با تیم پشتیبانی مایکروسافت تماس نگیرید.

جمع کردن“عنصر در نام این ابزار به هدف آن اشاره دارد سرویس تلفیقی برای محیط هایی که شامل چندین سرور WSUS هستند. این ابزار گزارش دهی گزارش وضعیت را از کلیه سرورهای WSUS در شبکه جمع آوری کرده و آنها را به عنوان داده های یکپارچه ارائه می دهد. این که آیا همه داده های همه سرورها را ادغام می کنید یا آنها را شمارش می کنید ، مربوط به شماست. ابزار جمع آوری گزارش کاملاً قابل تنظیم است. انتظار می رود کاربران اسکریپت های گزارش خود را بنویسند. این یک کار تخصصی است و ممکن است شما مهارت لازم برای نوشتن اسکریپت های خود یا زمان یادگیری زبان برنامه نویسی را نداشته باشید. اینجاست که “نمونه“بخشی از نام ابزار وارد می شود.

با بارگیری این ابزار ، تعدادی از قالب های گزارش از پیش نوشته شده همراه با آن نیز دریافت می کنید. اینها گزارشهای نمونه ای هستند که می توانید همانطور که هستند استفاده کنید ، یا کد را تنظیم کنید تا گزارش های خود را ایجاد کنید در مدت زمان کمتری از زمان لازم برای ایجاد یک اسکریپت گزارش از ابتدا. این کمک بزرگی برای سرپرستان سیستمهای شلوغ است که اوقات فراغت کمی در روز دارند. به یاد داشته باشید ، این ابزار است فقط برای شبکه هایی که دارای بیش از یک سرور WSUS هستند استفاده می شود. بنابراین ، اگر فقط دارای یک شبکه کوچک با یک سرور WSUS مرکزی هستید ، نیازی به این ابزار ندارید.

5. ابزار WSUS برای Spiceworks AFDesign

ابزار Afdesign WSUS

Spiceworks ” جامعه کاربر افزونه ها و ویژگی هایی را برای برنامه مدیریت شبکه Spiceworks رایگان ایجاد می کند. یکی از ابزار رایگان در دسترس است از جامعه Spiceworks است ابزار WSUS AFDesign. کد منبع این برنامه در صفحه برنامه در وب سایت انجمن Spiceworks موجود است.

این فیلمنامه است خودکار نمایش داده شد و نمایش داده شد که می تواند توسط برنامه wuauclt.exe استاندارد انجام شود, که با WSUS حمل می شود. این برنامه روی دستگاه های مشتری اجرا می شود ، بنابراین اگر دوست دارید این ابزار WSUS را داشته باشید, شما باید آن را بر روی هر نقطه پایانی نصب کنید. اگر نرم افزار مدیریت از راه دور دارید ، می توانید اسکریپت را از محل مرکزی خود نصب و اجرا کنید.

از آنجا که این نرم افزار فقط از اجرایی استاندارد Microsoft استفاده می کند ، می توانید با آگاهی از این که نرم افزار شخص ثالث را اجرا نمی کنید که می تواند به شبکه شما آسیب برساند یا بدافزار نصب کنید ، مطمئن باشید.. خودتان می توانید از طریق کد شانه بزنید و ببینید هیچ مشکلی در آنجا نیست.

برنامه استفاده می کند روش استاندارد تشخیص WSUS به عنوان نقطه شروع. این اطلاعات را به شما می دهد که در آن سرویس های نماینده مشتری برای سرور قابل رویت هستند. این نرم افزار حسابرسی مشتری را مجدداً راه اندازی می کند و یک حسابرسی را بر روی آن انجام می دهد. این شما را به یک گزارش زمانی محدود تبدیل می کند تا یک پرونده ورود به سیستم بی پایان برچسب خورده.

اسکریپت اتوماسیون فرایند هر مشتری را بررسی می کند. این نوع ابزاری است که احتمالاً می توانید خودتان بنویسید. با این حال ، همانطور که کسی این مطلب را برای شما نوشت ، ابزار AFDesign WSUS در حالی که باعث می شود در هنگام تشخیص تشخیص بیماری صرفه جویی کنید.

6. ابزار آفلاین WSUS

ابزار آفلاین WSUS

WSUS با نقاط پایانی که دسترسی مستقیم به اینترنت ندارند با استفاده از روندی به نام به روزرسانی آفلاین WSUS سروکار دارد. با این حال ، این سیستم فقط نصب می کند “بحرانی“و”امنیتتکه های وضعیت ، انتهای انتهایی را از همگام سازی با مجموعه کامل تکه های موجود در مایکروسافت خارج نمی کند. ابزار آفلاین Anoop WSUS آن کسری را برطرف می کند.

این ابزار تمام تکه های موجود را برای نوع دستگاه انتهایی برنامه ریزی کرده و آنها را از یک سرور بارگیری مرکزی تهیه می کند. آنوپ سی نیر, کسی که این ابزار را نوشت ، آن را فقط برای محیط های توسعه و sandbox توصیه می کند ، نه برای سیستم های زنده. در اصل ، این ابزار ماشینهای آفلاین را برای همه به روزرسانی های نصب شده پرچم گذاری می کند ، نه فقط با وضعیت بالاتر.

  10 بهترین نرم افزار و ابزار ITSM

7. BatchPatch

BatchPatch

BatchPatch یک رابط کاربری گرافیکی جالب و رنگارنگ را به سرور WSUS شما اضافه می کند. BatchPatch در بالای سرویس اساسی WSUS قرار دارد برای ارائه عملکردهای بهتر مدیریت و گزارش دهی نسبت به امکانات WSUS لخت. این ابزار رایگان نیست – قیمت ابزار 399 دلار برای مجوز یک کاربر است با یک سال پشتیبانی گنجانده شده است. قیمت ها برای مجوز 15 کاربره به 2،999 دلار می روند و در صورت خرید یک بسته پشتیبانی دو ساله با آن ، به 2799 دلار افزایش می یابد.

BatchPatch روی سرور مرکزی کار می کند و شامل یک بخش پرس و جو از مشتری است ، که به شما امکان می دهد از راه دور به هر مشتری دسترسی داشته باشید و اسکریپت های سفارشی را برای اهداف تشخیصی اجرا کنید. این عملکردهای از راه دور به شما امکان می دهند به صورت دستی راه اندازی مجدد یا خاتمه نقاط انتهایی فردی را انجام دهید و از شبکه Wake استفاده کنید. نصب آفلاین به مشتری همچنین از طریق BatchPatch قابل مدیریت است. بنابراین ، عملکرد این ابزار هم عناصر سرور و هم مشتری را با هم ترکیب می کند ، اگرچه هیچ برنامه BatchPatch در هر رایانه مشتری نصب نخواهد شد.

اول از همه ، این ابزار به شما می دهد تمام عملکردی که بسته استاندارد WSUS را شامل می شود؛ فقط دیدن فرامین آسانتر می شود. تلاش بیشتری برای جستجوی وضعیت هر نقطه انتهایی نسبت به سیستم استاندارد WSUS انجام می دهد. طیف وسیعی از قالبهای گزارش از پیش نوشته شده به شما کمک می کنند وضعیت دستگاههای شبکه را مشاهده کنید. یک سیستم گزارش دهی گسترده برای شبکه هایی با چندین سرور WSUS در دسترس است.

BatchPatch فراتر از WSUS است زیرا این به روزرسانی از دیگر تولید کنندگان خدمات سیستم ها ، مانند Adobe و Oracle را مدیریت می کند. زبان برنامه نویسی BatchPatch به شما امکان می دهد تا به روزرسانی های توالی را برای مدیریت بهتر وابستگی نرم افزار انجام دهید. این امر در سراسر ارائه دهندگان گسترش می یابد ، بنابراین می توانید بدون توجه به اینکه این نرم افزار از کجا تهیه شود ، نرم افزار پشتیبانی لازم را برای هر نسخه نصب کنید.

BatchPatch یک قدم جلوتر از سیستم WSUS سر راست است زیرا ارائه می دهد سیستم مدیریت پچ تمام عیار برای کلیه نرم افزارهای خدمات با این حال ، به عنوان یک ابزار مدیریت پچ برای همه نرم افزارها ، یعنی برنامه ها ، تبلیغ نمی شود و نرم افزار و خدمات سیستم عامل. قابلیت های این ابزار شامل بارگیری ، انتقال و نصب به روزرسانی ها ، تشخیص مشتری های مشکل و گزارش فعالیت ها است.

می توانید یک نسخه آزمایشی رایگان از BatchPatch. این محدودیت زمانی ندارد ، اما فقط برای پوشش دادن چهار نقطه انتهایی محدود است.

8. SolarWinds Patch Manager (آزمایشی رایگان)

Solarwinds Patch Manager

این لیست شامل طیف گسترده ای از ابزارهایی است که با WSUS کار می کنند ، از برنامه های گزارش دهی سریع گرفته تا سیستم های مدیریت پچ کامل.. بهترین ابزار مدیریت پچ خطی که از WSUS استفاده می کند ، SolarWinds Patch Manager است.

مدیر Patch شامل امکاناتی است که توسط ابزار تشخیصی SolarWinds برای نماینده WSUS ، در بالا ذکر شده است. با این حال ، این ابزار برای ارائه آن گسترش می یابد توابع مدیریت کامل پچ. آی تی مانیتورینگ SCCM تعامل با عوامل در حال اجرا دستگاه های Mac OS ، Linux ، Unix ، iOS و Android و همچنین طیف گسترده ای از سیستم عامل های ویندوز. بنابراین ، این ابزار مدیر پچ ، اگرچه روی Windows Server اجرا می شود, قابلیت های وصله را به کل شبکه گسترش می دهد و چیزی بیش از فقط کنسول مدیریت WSUS یا حتی یک جایگزین کنسول SCCM نیست.

فرآیندهای پچ با تأیید تشخیصی بطور خودکار اعمال می شود ، بنابراین نیازی نیست که یک تحقیق جداگانه را انجام دهید تا دریابید که آیا هر یک از نقاط انتهایی در شبکه همگام نیستند یا خیر؟. ابزار دلایل عدم موفقیت در بروزرسانی وصله را گزارش می کند. می توانید از لیست کشویی گزینه هایی که در برابر هر رکورد به روزرسانی شکست خورده ظاهر می شود ، عملی را انتخاب کنید.

با تشکر از SCCM ، SolarWinds Patch Manager فقط به روز کردن نرم افزار و خدمات سیستم محدود نمی شود. می توانید به روزرسانی های مربوط به کلیه نرم افزاری که در دستگاه های شما اجرا می شود ، از جمله برنامه ها. انواع نرم افزاری که مدیر Patch می تواند در سیستم های مدیریت محیط مجازی گسترش دهد. تنظیمات مدیریت تا کنترل GPO گسترش می یابد ، از جمله عواملی مانند سیاست گروه محلی.

داشبورد Patch Manager دستگاه های شما و نرم افزار نصب شده روی هر کدام را نمایش می دهد. این به شما می دهد یک مرور کلی, و لیست کاهش یافته به روزرسانی های ناکام در دستگاه ها را نشان می دهد یا دستگاه هایی که در نسخه های نرم افزاری خود عقب افتاده اند. آسیب پذیری های نرم افزار همچنین می تواند در گزارش ها برای توزیع به سایر بازیگران سازمان شناسایی شود.

SolarWinds شامل یک سرویس پشتیبانی است که تقریباً در بازار مدیریت شبکه بی نظیر است. آی تی تکه های موجود از همه تولید کنندگان اصلی نرم افزار را تست کنید, بنابراین می توانید همه آنها را بطور خودکار و بدون ترس از نرم افزارهای مخرب یا نرم افزارها نصب کنید. Patch Manager شامل یک برنامه زمانبندی است ، بنابراین می توانید تکه ها و به روزرسانی های خارج از ساعات کاری را نصب کنید. سرویس پیش نمایش غربالگری SolarWinds یک بخش اساسی در تهیه ابزار برای انجام کلیه کارها برای شما در هنگام خواب است..

همه این ویژگی ها با قیمتی همراه هستند. قیمت SolarWinds Patch Manager از 3690 دلار شروع می شود. این قیمت پایه باعث می شود تا از دائماً از نرم افزار برای پوشش 250 گره شبکه استفاده کنید. بزرگترین شبکه ای که مدیر Patch می تواند اداره کند شامل 60،000 گره است که برای شما 147،495 دلار هزینه دارد. می توانید یک آزمایش 30 روزه رایگان دریافت کنید برای امتحان کردن مدیر patar SolarWinds.

SolarWinds Patch ManagerDownload 30 روز آزمایشی رایگان در SolarWinds.com

انتخاب یک ابزار WSUS

تعریف “ابزار WSUS“بسیار گسترده است ، بنابراین این بررسی کل طیف را پوشش داده است. اگر فقط می خواهید با گزارش خطا در مورد بارگیری های ناموفق ، مشکل را بدست آورید ابزار تشخیصی SolarWinds رایگان به خوبی در خدمت شما خواهد بود.

با کمال تعجب تعداد کمی از ابزارهای موجود در بازار فقط بر تقویت WSUS متمرکز شده اند. خیلی بیشتر احتمال دارد از سیستم WSUS با سیستم های مدیریت پچ پشتیبانی کنید مانند BatchPatch یا SolarWinds Patch Manager. شاید ارزشمند باشد که به سیستم های مدیریت دستگاه شبکه و مدیران کاربر نهایی توجه کنیم. بسیاری از این موارد به خوبی با مدیریت پچ ادغام می شوند تا امنیت شبکه شما بهبود یابد.

About the author

Comments

  1. وسیع تری از نرم افزارها باشید. SCCM یکی از این ابزارهاست که به شما اجازه می دهد تا به راحتی نرم افزارهای مختلف را در شبکه خود مدیریت کنید. با SCCM می توانید به راحتی به روزرسانی های نرم افزاری را برای تمام دستگاه های شبکه خود اعمال کنید و همچنین می توانید تنظیمات مختلفی را برای هر دستگاه تعریف کنید. با استفاده از SCCM می توانید به راحتی نرم افزارهایی را که در شبکه خود نصب شده اند ردیابی کنید و همچنین می توانید به راحتی گزارشات مختلفی در مورد وضعیت نرم افزارهای شبکه خود دریافت کنید. به طور کلی ، SCCM یک ابزار قدرتمند برای مدیریت نرم افزارهای شبکه است که به شما کمک می کند تا به راحتی به روزرسانی های نرم افزاری را برای تمام دستگاه های شبکه خود اعمال کنید و همچنین به راحتی نرم افزارهایی را که در شبکه خود نصب شده اند ردیابی کنید.

Comments are closed.