9 بهترین ابزار اسناد بانک اطلاعاتی

9 بهترین ابزار اسناد بانک اطلاعاتی

هنگام مدیریت یک پایگاه داده ، اسناد و مدارک همیشه اولین چیزی نیست که در ذهن همه است. علاوه بر این ، نوشتن مستندات دقیق در مورد بانکهای اطلاعاتی شما هیچ شاهدی ندارد. با این حال ، اسناد دسترسی به اطلاعات مهم بیشتر در این خط را آسانتر می کند. داشتن یک نقطه مرجع به هر کسی که نیاز به تعامل با بانک اطلاعات داشته باشد ، کمک خواهد کرد. هر کس از معماران پایگاه داده ، توسعه دهندگان ، تحلیلگران تجارت و سرپرستان یک منبع مفصلی برای کمک به درک اطلاعات شما خواهد داشت.

در نهایت داشتن منبعی که بتواند از آن استفاده کند ، به معنای بهره وری بیشتر در سازمان شما است زیرا کاربران به داده های مورد نیاز خود دسترسی دارند. استفاده از ابزار اسناد بانک اطلاعاتی روشی بسیار مؤثر برای تهیه مستندات است.

فقط برای یک نگاه سریع وقت دارید؟ در اینجا لیست از 9 بهترین ابزار اسناد دیتابیس:

  1. ApexSQL Doc یک ابزار مستندات دیتابیس برای SQL ، MySQL ، SSIS ، SSAS ، SSRS و Tableau. در نسخه های توسعه دهنده و DBA موجود است.
  2. RedGate SQL Doc به طور خودکار پایگاه داده ها را اسناد می کند. بخشی از RedGate SQL Toolbelt.
  3. dbForge مستندساز مستندات خودکار برای MySQL و MariaDB. سازگار با خدمات پایگاه داده ابری.
  4. دیتادو این ابزار با داشتن لیست طولانی از سیستم های مدیریت پایگاه داده ، شامل ایجاد ERD و تغییر ردیابی است.
  5. DBScrib ابزار مستندسازی پایگاه داده مبتنی بر DDL برای MySQL.
  6. SentryOne DOC xPress دستیار اسناد برای SQL Server. نرم افزار را بطور کامل خریداری کنید یا اشتراک سالانه را انتخاب کنید.
  7. Innovasys Document X ابزار اسناد بانک اطلاعاتی برای Oracle ، SQL Server ، OLE DB و بانکهای داده دسترسی.
  8. پایگاه داده توجه Taker هدف از پشتیبانی از طراحی ، ایجاد و نگهداری فرآیند بانک اطلاعاتی است.
  9. GenesisOne T-SQL کد منبع Unscrambler تولید کننده کد برای ایجاد خودکار اسکریپت برای تکثیر یا بازیابی بانک اطلاعاتی.

بهترین ابزارهای اسناد دیتابیس

بسیاری از ابزارهای ذکر شده در زیر از اتوماسیون برای کارآمد تر ساختن مراحل ساخت اسناد استفاده می کنند ، به طوری که شما وقت کمتری را برای انجام کارهای دستی و زمان بیشتر در واقع مدیریت بانک اطلاعاتی خود می گذرانید..

1. Doc ApexSQL

ApexSQL

ApexSQL یک ابزار مستند سازی دیتابیس است SQL, MySQL, SSIS, SSAS, SSRS, و تابلو. کاربر می تواند توضیحات سفارشی ایجاد کنید برای اشیاء SQL از طریق رابط کاربری گرافیکی. طرح بندی اسناد می تواند سفارشی شود و به کاربران امکان کنترل کامل بر ساختار مستندات خود را می دهد.

اتوماسیون و برنامه ریزی کاربر را قادر سازد تا به طور مرتب اسناد را بدون هیچ گونه ورودی دستی ایجاد کند. ApexSQL در اسناد تولید می کند CHM, HTML, PDF, DOC, و DOCX بنابراین اسناد می توانند به شکلی از انتخاب شما تحویل داده شوند.

دو بسته اصلی برای خرید در دسترس است: توسعه دهنده و DBA. نسخه Developer با 20 ابزار شامل ApexSQL Analyze ، ApexSQL Build ، ApexSQL Doc ، ApexSQL Script و هزینه 1،299 دلار (1 پوند).

نسخه DBA با 10 ابزار مانند ApexSQL Audit ، ApexSQL پشتیبان گیری ، ApexSQL مدیریت ارائه می شود و به ازای هر نمونه 2،499 دلار (1،930 پوند) هزینه دارد. می توانید نسخه آزمایشی رایگان را ثبت کنید و بارگیری کنید.

2. RedGate SQL Doc

Redgate SQL Doc

RedGate SQL Doc هست یک راه حل اسناد برای SQL که به طور خودکار پایگاه داده ها را اسناد می کند. کاربر می تواند یک نمای کلی از a را بدست آورد شمای پایگاه داده, وابستگیهای بین جسم, وابستگی بین پایگاه داده, با حاشیه نویسی برای کمک به کاربران در یافتن آنچه مورد نیاز است. می توانید با کلیک راست بر روی اکتشاف کننده ، پایگاه داده ها را در SSMS مستندسازی کنید.

ابزار سازگار است HTML, PDF, Microsoft Word, و علامت گذاری فایل ها. برای افزودن یک تماس شخصی ، شرکت ها می توانند با مارک شخصی خود اسناد سفارشی تولید کنند.

RedGate SQL Doc به عنوان بخشی از موجود است RedGate SQL Toolbelt. قیمت بستگی به تعداد کاربرانی دارد که شما باید از آنها پشتیبانی کنید. بین یک تا چهار کاربر قیمت 385 دلار (297.41 پوند) برای هر کاربر است.

برای سازمانهایی که دارای پنج تا نه کاربر هستند ، قیمت آن به 327 دلار (252.61 پوند) و 308 دلار (237.93 پوند) برای سازمانهایی که دارای 10 کاربر به علاوه هستند ، می رسد. می توانید یک محاکمه رایگان 14 روزه را بارگیری کنید.

3. dbForge مستندساز

dbForge مستندساز

dbForge مستندساز هست یک ابزار ایجاد اسناد برای MySQL و MariaDB که به طور خودکار اسناد پایگاه داده MySQL را ایجاد می کند. جزئیات dbForge مستندساز کشش از پایگاه داده ها را شامل می شود انواع شی, خواص, وابستگیهای بین جسم, و کدهای DDL. هنگامی که داده ها از پایگاه داده گرفته شد ، می تواند به عنوان ارائه شود HTML, PDF و نشان دادن فایل ها.

استفاده از این ابزار آسان و بسیار قابل تنظیم است. به عنوان مثال ، کاربر می تواند بین طیف وسیعی از موضوعات و طرح اسناد جداگانه را سفارشی کنید. کلیه اسناد قابل جستجو هستند تا کاربر بتواند به راحتی حرکت کند. به عنوان مثال ، هنگام تایپ یک شیء در قسمت جستجو ، رابط کاربری متن متناظر را برجسته می کند.

dbForge مستندساز یک راه حل با قابلیت استفاده بالا و نقطه قیمت رقابتی است. نسخه استاندارد برای هر پروانه 99.95 دلار (77.21 پوند) هزینه دارد. این نرم افزار همچنین با آن سازگار است Amazon RDS, Google Cloud, آمازون شفق, اوراکل, MySQL ابر, و علی بابا ابر. می توانید نسخه آزمایشی رایگان را بارگیری کنید.

4- دیتادو

9 بهترین ابزار اسناد بانک اطلاعاتی

دیتادو یک ابزار پیشرفته مستند سازی پایگاه داده است که می تواند پرونده های HTML ، PDF و Excel ایجاد کند. Dataedo از پایگاه داده هایی مانند پشتیبانی می کند سرور SQL, MySQL, اوراکل, PostgreSQL, MariaDB, IBM Db2, لاجورد SQL, Amazon RDS, آمازون شفق, Google Cloud SQL, Percona MySQL, انبار داده های Azure SQL, آمازون Redshift, و بیشتر.

برای ایجاد مستندات ، می توانید توضیحات مربوط به اشیاء پایگاه داده را اضافه کنید, جداول, و ستون ها به فرهنگ لغت داده. تجسم مدل داده ، درک نحوه عملکرد بانک اطلاعاتی شما را آسان تر می کند نمودارهای ER.

شما می توانید ایجاد کنید نمودارهای ER توسط جداول کشیدن و رها کردن از پایگاه داده خود وارد بخش ERD شوید. همچنین امکان ایجاد پایگاه داده های متقابل و کراس پلتفرم برای متحد کردن مدیریت داده وجود دارد.

سه نسخه وجود دارد دیتادو موجود برای خرید: حرفه ای, حرفه ای+, و شرکت، پروژه. نسخه Pro با پشتیبانی از ایمیل استاندارد و پنج فیلد سفارشی در هر ماه 39 دلار (30.11 پوند) هزینه دارد. نسخه Pro + در هر ماه با 10 فیلد سفارشی و پشتیبانی از اولویت 79 دلار (60.99 پوند) در هر کاربر هزینه دارد.

نسخه Enterprise برای 100 فیلد سفارشی با ویژگی های اضافی مانند 159 دلار (122.74 پوند) در هر ماه در هر ماه هزینه دارد پیگیری تغییر طرح و واژه نامه تجارت. می توانید نسخه آزمایشی رایگان را بارگیری کنید.

5. DBScrib

DbScribe 2

DBScrib هست یک ابزار اسناد دیتابیس برای سرور SQL که از قالبهایی مانند پشتیبانی می کند HTML, قالب راهنما Microsoft HTML, و Microsoft Word. برنامه استفاده می کند کد DDL / XMLA برای مستند سازی پایگاه داده خود می توانید با یک ابزار از طریق یک جادوگر و یک رابط خط فرمان تعامل برقرار کنید ، که به سرعت بخشیدن به روند ساخت اسناد کمک می کند.

همچنین وجود دارد قالب های قابل تنظیم می توانید استفاده کنید ساخت اسناد حرفه ای برای به اشتراک گذاشتن با سایر اعضای تیم خود شما حتی می توانید نمایه های سفارشی را ذخیره کنید برای اسناد بعدی استفاده کنید این ویژگی ها به شما میزان بالایی از کنترل نحوه ارائه مستندات خود را می دهند.

وقتی صحبت از مدیریت جداول است, DBSribe دارای ویرایشگر توضیحات ویرایشگر توضیحات به شما امکان می دهد عناصری مانند جداول, ستون ها, فهرستها, محرک ها, کلیدها, و موارد دیگر از یک مکان.

اگر به دنبال ابزاری هستید که بتوانید از آن راحت و با قیمت رقابتی استفاده کنید DBScrib همه جعبه ها را تیک می زند. DBScrib 1.4 را برای SQL Server 99 دلار (76.44 پوند) برای هر پروانه هزینه کنید. نسخه های دیگری نیز وجود دارد DBScrib برای Oracle ، MySQL ، PostgreSQL و DB2 در دسترس است. همچنین یک آزمایش رایگان 30 روزه وجود دارد.

6. SentryOne DOC xPress

SentryOne DOC xPress

SentryOne DOC xPress یک ابزار مستند سازی برای پایگاه داده است. با SentryOne DOC xPress تو می توانی بطور خودکار پایگاه داده ها را مستند می کند برای SQL Server در قالب های مختلفی از جمله SSAS, SSIS, SSRS, برتری داشتن, و بیشتر.

ابزار نیز به طور خودکار ابرداده پایگاه داده را اسکن می کند برای به روزرسانی اسناد بدون هیچ گونه تعامل دستی از کاربر. برای کمک به مدیریت پایگاه داده و رعایت مقررات نظارتی وجود دارد ویژگی تجزیه و تحلیل خط دیتا. این ویژگی به شما امکان می دهد تا ببینید که چگونه تغییرات در یک شی واحد بر بقیه پایگاه داده تأثیر می گذارد. شما همچنین می توانید وابستگی های داده را تجسم کنید برای درک آنچه اتفاق می افتد تو می توانی ایجاد فرهنگ لغت با حاشیه نویسی برای کمک به نظارت بر تغییرات داده.

دو گزینه قیمت گذاری برای آن وجود دارد SentryOne DOC xPress: مجوز اشتراک سالانه و مجوز سازمانی. مجوز اشتراک سالانه 749 دلار (578.50 پوند) در هر ماه برای 10 منبع هزینه دارد. بسته مجوز Enterprise به نیازهای شرکت شما تنظیم می شود. می توانید محاکمه رایگان دو هفته ای را بارگیری کنید.

7. سند Innovasys! ایکس

سند X

سند Innovasys! ایکس یک ابزار مستند سازی دیتابیس است اوراکل, سرور SQL, OLE DB, و دسترسی پایگاه داده. می توانید از این ابزار برای مستند کردن جداول بانک اطلاعاتی ، ستون ها ، نمایش ها ، روابط ، ایندکس ها ، وابستگی ها ، محرک ها ، نقش ها ، کاربران و موارد دیگر استفاده کنید..

وجود دارد قالب مبتنی بر HTML قابل تنظیم که می توانید برای انتخاب نحوه سازماندهی اسناد خود استفاده کنید. برای راحتی بیشتر ، می توانید لینک ها را به وب سایت های خارجی اضافه کنید تا در توصیف عناصر به شما کمک کنند.

تعامل با محتوای بانک اطلاعاتی در سند Innovasys! ایکس بسیار ساده است در واقع ، اگر شما استفاده کرده اید SQL, T-SQL یا PL-SQL, کد منبع منبع نظر و سپس این به طور خودکار در اسناد شما استفاده می شود. برای آسانتر خواندن و حرکت در کد منبع ، رنگی می شود.

روش دیگر ، می توانید از ویرایشگر پرونده محتوا اگر ترجیح می دهید اسناد را ایجاد و مدیریت کنید. توضیحات را وارد کنید با ابزارهای مدیریت سرور SQL یا طراح جدول دسترسی برای اضافه کردن توضیحات برای عناصر مانند جداول و فهرستها.

سند Innovasys! ایکس به عنوان یک محصول واحد یا به عنوان یک بسته با HelpStudio 2019.1 با نام Document در دسترس است! X and Help Studio Bundle 2019.1 Innovasys برای مجوز اشتراک 482 دلار (379 پوند) هزینه دارد یا 380 دلار (299 پوند) برای مجوز. نسخه بسته نرم افزاری برای مجوز اشتراک 698 دلار (549 پوند) یا 571 دلار (449 پوند) هزینه دارد. می توانید نسخه آزمایشی رایگان را بارگیری کنید.

8- Taker Note Database

پایگاه داده توجه Taker

پایگاه داده توجه Taker هست یک ابزار اسناد دیتابیس که مدیریت بانک اطلاعاتی را برای طیف وسیعی از بانکهای اطلاعاتی از جمله Microsoft SQL Server ساده می کند. شما می توانید یک پروژه جدید را در برنامه ایجاد کرده و نوع بانک اطلاعاتی را که می خواهید داده های طرحواره را وارد کنید ، انتخاب کنید. سپس می توانید اشیاء پایگاه داده خود را از طریق Explorer Object.

Explorer Object اشیاء پایگاه داده را که با اسناد پشتیبانی نمی شوند برجسته می کند. به عنوان مثال ، وجود دارد نماد هشدار قرمز در کنار مؤلفه های جدول که به اسناد اضافی احتیاج دارند. سپس می توانید برای ویرایش اطلاعات روی شی کلیک کنید. پس از پایان ویرایش ، می توانید آن را منتشر کنید XML یا HTML قالب.

برای کمک به شرکت ها در تغییر بانک اطلاعاتی همکاری کنند, پایگاه داده توجه Taker ردیابی تاریخ ردیابی تاریخ به شما امکان می دهد تا بدانید چه کسی با اسناد و مدارک در تعامل برقرار کرده است و چه موقع ویژگی ردیابی شما را قادر می سازد تا در بالای ویرایش ها و تغییرات نگه دارید.

یکی از بزرگترین مزایای پایگاه داده توجه Taker این است که برای استفاده شخصی و تجاری رایگان است. برای ارزیابی می توانید برنامه را به صورت رایگان بارگیری کنید.

9. GenesisOne T-SQL کد منبع Unscrambler

GenesisOne TSQL کد منبع Unscrambler

GenesisOne T-SQL کد منبع Unscrambler یک ابزار مستندات دیتابیس است که بطور خودکار اسناد کد را برای پایگاه داده شما تولید می کند. می توانید از طریق ویرایشگر توضیحات جدول و سپس با پایگاه داده خود در تعامل باشید تولید مستندات که در PDF, PNG, و SVG قالب ها.

تعدادی ویژگی نیز وجود دارد که به ناوبری کمک می کند GenesisOne. لینک های داخلی به شما امکان می دهد بین عناصر بانک اطلاعاتی جابجا شوید و گزینه وجود دارد به طور خودکار اسناد را چاپ کنید بعد از تغییرات اگر به تجسمی تجسمی نیاز دارید ، دیدگاه گرافیکی روابط شیء به بهبود وضوح کمک می کند.

برای شرکت هایی که به دنبال ابزاری برای اسناد بانک اطلاعاتی هستند که کاربران فنی و غیر فنی می توانند از عهده آن برآیند ، نباید فراتر از این باشد Genesis One T-SQl کد منبع Unscrambler.

دو نسخه وجود دارد GenesisOne T-SQL کد منبع Unscrambler در دسترس برای خرید: یک ماه اشتراک و حق بیمه. یک نسخه اشتراک یک ماه 29،95 دلار (23.14 پوند) در هر ماه هزینه دارد. نسخه Premium برای هر سرور اضافی 195 دلار (150.65 پوند) و 49.95 دلار (38.59 پوند) هزینه دارد. نسخه آزمایشی رایگان نیز وجود دارد.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 1

Adblock
detector