9 بهترین ابزار نظارت بر کانتینر داکر

9 بهترین ابزار نظارت بر کانتینر داکر

داکر به یکی از پر کاربردترین ظروف در جهان تبدیل شده است اما بدون چالش های آن نیست. بهترین ابزارهای نظارت بر کانتینر حوضه ها به رفع این عدم شفافیت کمک می کند. سرویس های مانیتورینگ که در جایی بین میزبان و لایه برنامه قرار دارند بدون نرم افزار مناسب کار دشواری است.

ما هر ابزاری را در عمق زیر پوشش می دهیم ، اما در صورتی که شما فقط برای یک نگاه وقت داشته باشید ، اینجاست که ما هستیم لیست نه بهترین ابزار مانیتورینگ کانتینر داکر:

  1. سرور SolarWinds & مانیتور برنامه (آزمایش رایگان) صنعت stalwart ، روی سرور ویندوز اجرا می شود که می تواند داده های عملکرد داکر را مانند CPU ، حافظه ، بروزرسانی و موارد دیگر اندازه گیری کند.
  2. مدیر برنامه های کاربردی ManageEngine (دادگاه رایگان) نمای داشبورد در مورد ظروف شامل معیارهای مربوط به CPU ، استفاده از دیسک ، در دسترس بودن و سلامتی را به شما می دهد.
  3. AppOptics Docker Monitoring با APM (امتحان رایگان) سیستم نظارت بر برنامه ها و زیرساخت ها که شامل یک مانیتور عملکرد داکر است.
  4. SolarWinds Librato (آزمایشی رایگان) پلت فرم نظارت بر زمان واقعی برای برنامه های مبتنی بر داکر ، از پیش تنظیم شده برای نظارت بر معیارهای داکر.
  5. پویا پیکربندی آسان سرویس آنلاین با autodiscovery هنگام نصب ظروف و میکرو خدمات.
  6. دیتادوگ به خوبی با Docker کار می کند ، می تواند هنگام ایجاد و یا نابودی ظروف ، شناسایی و گزارش دهد.
  7. Sematext می توان بر روی میزبان docker با دستور docker run یا از طریق docker-compose برای نظارت بر معیارهای داکر اجرا کرد.
  8. منطق سومو نرم افزار سازگار با Docker و نرم افزار نظارت بر ورود به سیستم با استفاده از داشبورد خوب از معیارها و نمودارها.
  9. SignalFx مانیتور جامع زیرساختی که به خوبی با Docker ادغام شده و می تواند میزبان معیارهای مختلفی را کنترل کند.

قبل از اینکه به خود ابزارها نگاه کنیم می خواهیم ببینیم که چرا شما باید Docker را نظارت کنید.

چرا باید کانتینر داکر را کنترل کنم? 

تنها در طی چند سال ، انتظارات مربوط به تجربه کاربر به سطوح بی سابقه ای رسیده است. کاربران از چیزی کمتر از برنامه هایی که یکپارچه عمل می کنند راضی نیستند. با این وجود ، مطابق انتظارات و ارائه تجربه ای باکیفیت از کاربر ، نیاز به نگهداری و مدیریت مداوم دارد.

اگر ابزاری برای نظارت بر Docker ندارید ، باید مرجعی برای اطمینان از عملکرد خاموشی نداشته باشید. به عبارت دیگر ، شما قادر به سنجش عملکرد آن نخواهید بود. بدون دید لازم ، شما ابزاری را که برای جلوگیری از تخریب عملکرد و تجربه کاربر ضعیف دارید ، ندارید.

علاوه بر این ، با دید لازم ، همچنین می توانید مسائل مربوط به عملکرد را در سطح تولید تشخیص داده و از برنامه ریزی ظرفیت بلند مدت بهره مند شوید.

بهترین ابزارهای کنترل ظروف داکر

1. سرور SolarWinds & مانیتور برنامه (آزمایش رایگان)

9 بهترین ابزار نظارت بر کانتینر داکر

سرور SolarWinds & مانیتور برنامه مانیتور برنامه ای است که دید در داکر را فراهم می کند. این برنامه می تواند داده های عملکرد داکر را مانند اندازه گیری کند پردازنده, حافظه, زمان به روز, و بیشتر.

اطلاعات عملکرد را می توان در مورد مشاهده کرد داشبورد که تجزیه می شود جزئیات ظروف و عملکرد ظروف. برای آسانتر نظارت بر کارها, سرور SolarWinds & برنامه Monitor نمودارهای عملکردی را ارائه می دهد ، بنابراین می توانید ببینید که چگونه پردازنده و حافظه از داکر است با گذشت زمان تغییر کرد.

برنامه ریزی ظرفیت یکی از مفیدترین ویژگی های موجود در آن است سرور SolarWinds & مانیتور برنامه. این نرم افزار از داده های استفاده فعلی شما برای پیش بینی زمان انقضاء ظرفیت ظرف در آینده استفاده می کند. به عنوان مثال ، وجود دارد نمودار پیش بینی ظرفیت CPU بنابراین می دانید که آیا منابع لازم برای پشتیبانی از الزامات استفاده در آینده را دارید یا خیر.

به عنوان یک راه حل نظارت docker و مانیتور برنامه, سرور SolarWinds & مانیتور برنامه همه چیز را برای حفظ زیرساخت های کانتینر شده در اختیار شما قرار می دهد. این محصول با قیمت 2،995 دلار (2،406 پوند) شروع می شود. همچنین وجود دارد محاکمه رایگان 30 روزه.

سرور SolarWinds & برنامه MonitorDownload آزمایشی 30 روزه رایگان

2. مدیر برنامه های کاربردی ManageEngine (دادگاه رایگان)

9 بهترین ابزار نظارت بر کانتینر داکر

مدیر برنامه های کاربردی ManageEngine مانیتور برنامه ای است که می تواند Docker را کنترل کند. این نرم افزار اطلاعاتی در مورد ظروف درون یک میزبان Docker از جمله معیارهای موجود در اختیار شما قرار می دهد پردازنده, استفاده از دیسک, دسترسی, و سلامتی. این اطلاعات را می توان در قالب نمودار برای نظارت بر مشاهده کرد دسترسی یا تاریخچه عملکرد از داکر در یک بازه زمانی از پیش تعریف شده (اینها با کدگذاری رنگی هستند تا آنها را در یک نگاه راحت تر بخوانید).

شما همچنین می توانید گزارش های مفصلی تولید کنید که در مدیر برنامه های کاربردی ManageEngine. گزارش ها شامل جزئیات در مورد پرونده های فعال, صفحه بندی حافظه پرونده های غیرفعالحافظه نهان. این داده ها برای شناسایی چگونگی تخصیص منابع شما مفید است.

این نرم افزار همچنین شامل یک سیستم هشدار که بر اساس قوانین هشدار ، اعلان هایی را ایجاد می کند. می توانید هشدارهای ارسال شده را پیکربندی کنید پست الکترونیک و پیامک. شما همچنین می توانید اقدامات خاصی مانند شروع ، توقف یا راه اندازی مجدد یک ظرف را به صورت خودکار انجام دهید. اتوماسیون برای پرداختن به مواردی که تکرار می شوند مفید است.

مدیر برنامه های کاربردی ManageEngine برای نظارت بر پنج برنامه یا سرور به صورت رایگان در دسترس است. دو نسخه پولی وجود دارد که می توانید خریداری کنید. حرفه ای و تصدی. نسخه حرفه ای از 945 دلار (759 پوند) برای 25 مانیتور تا 7،195 دلار (5،780 پوند) برای 250 مانیتور متغیر است. نسخه Enterprise از 9،595 دلار (7،708 پوند) برای 250 مانیتور تا 83،995 دلار (67،476 پوند) برای 5000 مانیتور متغیر است. برای شروع می توانید محاکمه رایگان 30 روزه را بارگیری کنید.

ManageEngine Manager Manager دادگاه آزمایشی 30 روزه را بارگیری کنید

3. مانیتورینگ داکرر AppOptics با APM (آزمایشی رایگان)

9 بهترین ابزار نظارت بر کانتینر داکر

AppOptics است سرویس نظارت بر برنامه ابری توسط SolarWinds اجرا شود. این سیستم در سال 2017 و از طریق ترکیبی از Librato و TraceView شکل گرفت. AppOptics در دو سطح خدمات ارائه می شود. سطح بالایی سرویس نامیده می شود APM, که یک مانیتور عملکرد برنامه است برنامه سطح پایین AppOptics نامیده می شود زیرساخت AppOptics. سیستم زیرساخت در برنامه APM گنجانده شده است. نظارت داکر در زیرساخت AppOptics گنجانده شده است.

سیستم AppOptics به یک برنامه نمایشی نیاز دارد تا روی سیستم نظارت شده نصب شود. این عامل نام دارد نماینده اسنپ SolarWinds. این عامل قادر است از طریق درج استفاده از منابع توسط ظروف داکر را ردیابی کند افزونه Docket, که با زیرساخت AppOptics به صورت رایگان در دسترس است اما باید فعال و پیکربندی شود.

افزونه Docker در مورد وضعیت سرور گزارش می دهد که مربوط به فعالیت docker است. این عوامل عبارتند از: میزان استفاده از پردازنده و فعالیت حافظه برای هر ظرف و در کل برای داکر. افزونه همچنین گزارش می دهد فعالیت I / O سرور و آمار شبکه, مانند تعداد بسته های ارسال شده از سرور برای یک کانتینر و تعداد بسته های گمشده.

اگر فقط می خواهید Docker را رصد کنید ، برنامه زیرساخت AppOptics کافی خواهد بود. با این حال ، اگر برنامه های دیگری وجود دارد که احساس می کنید می توانند با کارآمدتری تحویل داده شوند ، باید APM AppOptics را چک کنید ، همین امر بسته زیرساخت نظارت Docker را برای شما به ارمغان می آورد..

AppOptics یک سرویس اشتراک با هزینه های پیش پرداخت شده است. برنامه AppOptics APM گرانتر از AppOptics Infrast ساختار است. می توانید یک محاکمه رایگان 14 روزه از سرویس کامل APO AppOptics برای دیدن اینکه آیا شما به خدمات کامل آن بسته نیاز دارید یا می توانید تمام نیازهای خود را فقط با ماژول زیرساخت برآورده کنید یا خیر..

AppOptics Docker Monitor با APMStart آزمایشی رایگان 14 روزه

4. SolarWinds Librato (آزمایشی رایگان)

9 بهترین ابزار نظارت بر کانتینر داکر

SolarWinds Librato یک بستر نظارت بر زمان واقعی برای برنامه های مبتنی بر داکر است. این ابزار مجهز به داشبورد از پیش تنظیم شده است و معیارهایی مانند موارد زیر را کنترل می کند CPU درصد استفاده, پرتاب CPU, استفاده از حافظه, ترافیک شبکه, و خطاهای شبکه. تمام این داده ها را می توان در نمودارها مشاهده کرد تا بتوانید نوسانات عملکرد را با گذشت زمان مشاهده کنید.

مراحل نصب بسیار آسان است ، تنها کاری که باید انجام دهید نصب است نماینده لیبراتو. پس از انجام این کار شما باز می کنید برگه ادغام, انتخاب کنید داکر و گزینه را تغییر دهید فعال شده است. سپس شما آماده برای نظارت بر محیط Docker خود هستید. این باعث می شود SolarWindsلیبراتو یک انتخاب راحت در یک محیط سازمانی.

قیمت گذاری SolarWinds Librato کمی پیچیده تر از برخی از ابزارهای دیگر موجود در این لیست است. یک برنامه توسعه دهنده رایگان و یک برنامه تولید پولی وجود دارد. برنامه توسعه دهنده حداکثر 100 جریان متریک را پشتیبانی می کند با یک حداکثر وضوح 60 ثانیه.

در برنامه تولید شما برای هر جریان متریک ارسال شده به شرکت که دارای اندازه گیری است ، هزینه ای دریافت می کنید. ساعت قیمت از 0.318 $ (0.26 £) برای 5 ثانیه وضوح متریک تا 0.053 دلار (0.043 £) به مدت 300 ثانیه متغیر است. همچنین وجود دارد محاکمه رایگان 14 روزه.

دادگاه آزمایشی 30 روزه SolarWinds LibratoStart

5. دینامراس

9 بهترین ابزار نظارت بر کانتینر داکر

پویا یک برنامه کاربردی و راه حل نظارت بر عملکرد است که به راحتی پیکربندی می شود. تمام آنچه شما برای شروع کار نیاز دارید نصب است پویا در یک میزبان داکر. پس از اتمام ، مرحله بعدی برای برنامه است ظروف و خدمات خرد را بطور خودکار کشف کنید. پس از اتمام سکو که زیرساخت های خود را کشف کرد ، می توانید فرآیندهای کانتینر شده را مشاهده کنید از طریق داشبورد در به موقع. این نرم افزار همچنین می تواند عملکرد برنامه ها و میکرو سرویس های موجود در داخل ظروف را رصد کند.

تجزیه و تحلیل ورود به سیستم یکی دیگر از ویژگی های مفید است که با آن ارائه شده است پویا. می توانید تمام پیام های گزارش مربوط به یک برنامه را درون یک پرونده log مشاهده کنید. هر ورود به سیستم اطلاعات اضافی را در اختیار شما قرار می دهد که می تواند برای فیلتر کردن جستجوی شما استفاده شود. به عنوان مثال ، ورود به سیستم نشان می دهد تصویر ظرف, شناسه ای که پیام را ثبت کرده است, و خروجی استفاده شده.

اگر به دنبال یک راه حل مقیاس پذیر نظارت Docker هستید ، پس از آن پویا یک انتخاب عالی است به منظور مشاهده قیمت پویا شما باید مستقیماً با شرکت تماس بگیرید.

6. دیتادوگ

9 بهترین ابزار نظارت بر کانتینر داکر

دیتادوگ یک برنامه و سرویس پلت فرم نظارت است که ادغام با Docker را ارائه می دهد. عامل خوشه را تشخیص می دهد وقتی ظروف ایجاد می شوند و از بین می روند تا محیط مانیتور شما با محیط مجازی شما سرعت بگیرد. معیارهایی که می توانید آنها را کنترل کنید شامل می شود پردازنده, من / او, و حافظه. تمام این اطلاعات را می توان در یک صفحه شیشه ای از طریق داشبورد از طریق ترکیبی از مقادیر عددی و نمودارها مشاهده کرد.

داشبورد کشیدن و رها کردن است بنابراین می توان آنها را مطابق آنچه می خواهید مشاهده کنید ، سفارشی سازی کرد. برای کمک به تشخیص آسانتر مسائل مربوط به عملکرد, دیتادوگ به شما کمک می کند دید نسبت به عملکرد کد برنامه. علاوه بر این ، می توانید مشاهده کنید پردازنده و پیش بینی حافظه برای کمک به شما در اجرای برنامه ریزی ظرفیت برای بلند مدت.

هشدارها سیستم همراه با برنامه نیز از کیفیت بالایی برخوردار است. تو می توانی آستانه های هشدار را تنظیم کنید برای دیکته در هنگام ایجاد هشدار. به احتمال داده های مثبت دروغین Datadog را کاهش دهید در نظر گرفته نوسانات منظم است که می تواند زنگ خطر را ایجاد کند. مزیت این امر این است که شما فقط هشدارهای قانونی می بینید.

چهار نسخه وجود دارد دیتادوگ در دسترس برای خرید: زیرساخت ، APM ، مدیریت ورود به سیستم و مصنوعی. هزینه این دامنه ها: زیرساخت 15 دلار (12 پوند) در هر ماه میزبان ، 31 دلار APM در هر میزبان در هر ماه ، مدیریت ورود به سیستم 1.27 دلار (1.02 پوند) در هر میلیون وقایع در ماه و هزینه 5 دلار (4 پوند) در هر 10،000 دوره آزمون در هر ماه.

7. Sematext

9 بهترین ابزار نظارت بر کانتینر داکر

Sematext یک نماینده مانیتورینگ Docker است که می تواند بر روی یک میزبان docker با دستور run docker یا از طریق docker-compose قابل اجرا باشد. اندازه گیری های موجود شامل این موارد است حافظه, پردازنده, دیسک IO, حافظه پیش فرض نشد, خطاهای شبکه, ترافیک شبکه, و بیشتر. با استفاده از داشبورد داکر که به خارج از جعبه موجود است ، به همه این معیارها قابل دسترسی است.

یک منطقه که در آن Sematext ایستاده است دید بیش از سیاهههای مربوط به Docker. که در Sematext, کاربر می تواند از طریق داده های ورود به سیستم با فیلترها جستجو کنید. داده های ورود به سیستم را می توان فیلتر کرد میزبان, ظرف, تصویر, یا برچسب ها. دسترسی به این اطلاعات ، دید عمیق تری از آنچه در ظروف شما اتفاق می افتد ، به شما می دهد.

پنج نسخه وجود دارد Sematext در دسترس برای استفاده: عمومی ، استاندارد ، حرفه ای ، نقره ای حرفه ای و سفارشی. پایه برای حداکثر سه میزبان با 10 معیار سفارشی در ماه رایگان است. نسخه استاندارد با پنج کانتینر 007/0 دلار (0.0056 پوند) و پس از آن به ازای هر ظرف در هر ساعت 0.002 دلار (0.0016 £). لیست کاملی از گزینه های قیمت گذاری برای Sematext را می توان در سایت شرکت مشاهده کرد. می توانید بارگیری کنید محاکمه رایگان 30 روزه.

8. منطق سومو 

9 بهترین ابزار نظارت بر کانتینر داکر

سومو منطقیc یک راه حل نظارت بر برنامه و گزارش است که با Docker سازگار است. منطق سومو می توان نظارت بر ظروف در زمان واقعی. نمای داشبورد به جعبه های متریک و نمودارها تقسیم می شود. در یک داشبورد می توانید یک نمودار را روی آن مشاهده کنید 10 کانتینر برتر با مصرف CPU یا 10 کانتینر برتر توسط ترافیک ارسال و دریافت شد در کنار تعداد ظروف ایجاد شده و تعداد میزبان ها.

تجزیه و تحلیل پیشرفته یکی از ویژگی هایی است که ایجاد می کند منطق سومو محصولی خاص توانایی تجزیه و تحلیل می تواند به طور خودکار ناهنجاری ها را تشخیص می دهد در زیرساخت های مجازی خود در واقع ، این بدان معنی است که برنامه می تواند فرایند شناسایی مسائل مربوط به عملکرد را به صورت خودکار انجام دهد.

سه نسخه وجود دارد منطق سومو: سومو رایگان ، حرفه ای و تصدی. Sumo Free هیچ هزینه ای ندارد ، از 500Mb از ورود به سیستم پشتیبانی می کند ، و. 4 گیگابایت انبار ورود به سیستم. نسخه حرفه ای 108 دلار (86 پوند) در هر گیگابایت در ماه و با حداقل ورودی 3 گیگ ورود و ذخیره سازی 30 گیگابایت هزینه دارد. نسخه Enterprise در هر گیگابایت با 180 دلار (144 پوند) در هر گیگابایت و با همان محدوده ورود به نسخه حرفه ای هزینه می کند. می توانید وارد سیستم شوید محاکمه رایگان 30 روزه.

9. SignalFX 

9 بهترین ابزار نظارت بر کانتینر داکر

SignalFx مانیتور زیرساختی است که می تواند داکر را کنترل کند. SignalFx اجازه می دهد تا شما را به نظارت میزبان, ظروف, و برنامه های کاربردی از یک صفحه شیشه ای معیارهایی که می توانید آنها را کنترل کنید شامل می شود استفاده از پردازنده سیستم, استفاده از حافظه, حد حافظه, بایت های شبکه دریافت شدند, جلد I / O جلد, حجم کل بلوک I / O و بیشتر. برای کمک به تشخیص مشکلات عملکرد ، می توانید ظروف را در تمام میزبان ها جمع کنید.

با هشدارها سیستم ، لازم نیست همه چیز را در زمان واقعی بدست آورید. SignalFx هشدارها تقریباً لحظه ای هستند و وقتی چیزی در محیط داکر شما تغییر می کند ، هشدار می دهند. به عنوان مثال ، اگر میزان استفاده از پردازنده این برنامه به یک اعلان غیرمعمول بالا می رسد تا یک اعلان برای شما ارسال کند. برای افزایش قابلیت اطمینان SignalFx همچنین استفاده می کند تجزیه و تحلیل برای ارسال هشدار در مورد روند شما باید درباره آن بدانید.

دو نسخه وجود دارد SignalFx موجود برای خرید: SignalFx نظارت بر زیرساخت ها و SignalFx میکرو سرویس های APM. SignalFx نظارت بر زیرساخت ها با قیمت 15 دلار (12 پوند) در هر ماه با 10 کانتینر در هر میزبان آغاز می شود. SignalFX Microervice APM با قیمت 45 دلار (36 پوند) برای هر میزبان در هر ماه شروع می شود. می توانید بارگیری کنید محاکمه رایگان 14 روزه.

تصمیم گیری در مورد ابزار نظارت بر ظروف داکر

انواع ابزارهای کنترل ظروف در بازار ممکن است باعث شود دشوار باشد که دانستن کدام یک را انتخاب کنید. تمام ابزارهای موجود در این لیست نقاط قوت خود را دارند. برخی از آنها تجربه های مبتنی بر داشبورد بهتر دارند ، برخی دیگر عمق بیشتری از معیارها ارائه می دهند و برخی دیگر پیکربندی آسان تر دارند. ابزاری را انتخاب کنید که مطابق با رویکرد شما برای نظارت بر شبکه باشد.

ابزارهایی مانند سرور SolarWinds & مانیتور برنامه, دیتادوگ, و سمینتکس همه برای نظارت بر داکر عالی هستند. سرور SolarWinds & مانیتور برنامه یک تجربه مانیتورینگ ساده با نمودارهای با کیفیت بالا ارائه می دهد, دیتادوگ از ارائه یک صفحه نمای شیشه ای از محیط کانتینر شده شما ، عالی می باشد سمینتکس برای کشیدن معیارهای دقیق از داکر عالی است.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 5 = 11

Adblock
detector