9 بهترین مانیتور دما CPU

9 بهترین مانیتور دما CPU

گرمای بیش از حد می تواند به کامپیوتر آسیب برساند و باعث خرابی آن شود. بسیاری از شرکت ها از مانیتور دمای CPU برای نظارت بر دمای بالا استفاده می کنند.

مانیتور دمای CPU شما را قادر می سازد از یک مکان دمای CPU را کنترل کنید. نظارت بر دما به شما امکان می دهد تا زمان گرمای بیش از حد دستگاه ها را شناسایی کنید و به شما این امکان را می دهد تا قبل از هرگونه آسیب به دستگاه ، مشکل را برطرف کنید.

اینجاست لیست ما از 9 بهترین مانیتور دمای CPU:

  1.  Atera (دادگاه رایگان) مانیتور زیرساخت فناوری اطلاعات از راه دور برای استفاده توسط MSP ها که شامل نظارت بر وضعیت سرور است ، طراحی شده است.
  2. ManageEngine OpManager مانیتور شبکه با نظارت بر دمای CPU. با استفاده از این ابزار می توانید دمای CPU ، استفاده از حافظه ، سرعت فن و سرعت ساعت را کنترل کنید.
  3. HWMonitor ابزاری برای کنترل سخت افزار با مانیتورینگ دما و سرعت فن. با تراشه های سنسور از جمله سری ITE IT87 و آی سی های Winbond سازگار است.
  4. مانیتور سخت افزار را باز کنید یک سیستم عامل نظارت بر سخت افزار منبع باز. مانیتور سنسورهای دما ، سرعت فن ، ولتاژ ، بار و سرعت ساعت را کنترل می کند.
  5. هسته اصلی مربی دما که اطلاعاتی را از سنسور حرارتی دیجیتال (DTS) پردازنده های رایانه دریافت می کند. این برنامه دارای یک مانیتور Core Temp Monitor برای تلفن های Windows و Android است.
  6. SpeedFan قطعه ای از نرم افزار که ولتاژ ، سرعت فن و دمای رایانه ها را کنترل می کند. همچنین به کاربر امکان می دهد سرعت فن را کنترل کرده و نویز را کاهش دهد.
  7. AIDA64 Extreme مانیتور سخت افزار با پشتیبانی از بیش از 250 نوع سنسور مختلف که می توانند دما ، ولتاژ ، سرعت فن و قدرت را کنترل کنند. این برای همه نسخه های 32 بیتی و 64 بیتی ویندوز در دسترس است.
  8. دستگاه باران مانیتور دمای CPU برای دستگاه های ویندوز که مانیتور دما ، CPU ، استفاده از دیسک و رم است. این شامل پوسته های قابل تنظیم است که می توانید برای ساختن یک محیط نظارت منحصر به فرد استفاده کنید.
  9. HWiNFO ابزار سخت افزاری و کنترل دما رایگان. این ابزار مجهز به قابلیت نظارت در زمان واقعی و یک سیستم هشدار قابل تنظیم است.

بهترین مانیتورهای دمای CPU

1. Atera (دادگاه رایگان)

9 بهترین مانیتور دما CPU

آترا یک بستر نرم افزاری است که برای استفاده توسط آن در نظر گرفته شده است ارائه دهندگان خدمات مدیریت شده (MSP). این نرم افزار تمام خدمات مورد نیاز یک تکنسین MSP را به منظور مدیریت از راه دور سیستم IT یک شرکت مشتری ارائه می دهد. اگرچه این یک ابزار دقیق نظارت بر CPU نیست ، اما به دلیل مفید بودن آن برای مدیران شبکه برای نظارت بر چندین دستگاه در یک شبکه در صدر لیست است..

بسته ابزارهای مدیریت نامیده می شود نظارت و مدیریت از راه دور (RMM) سیستم. این شامل مانیتورها ، فرآیندهای خودکار و کانال های دسترسی تکنسین ها برای اجرای کامل سیستم است. این ابزارها شامل مانیتور سرور است.

فرآیند های کنترل از راه دور Atera با نصب برنامه تسهیل می شوند یک برنامه عامل بر روی سرور برای نظارت. این نماینده در مورد وضعیت زنده سرور به پردازنده اصلی Atera باز می گردد. این گزارش ها بر پردازنده ، حافظه و فضای دیسک سرور نظارت می کنند و سرعت و دمای فن را نیز نظارت می کنند. نتایج این جمع آوری داده ها است نمایش داده شده به صورت زنده در داشبورد سیستم Atera.

آترا است سرویس مبتنی بر ابر و شامل قدرت پردازش و فضای ذخیره سازی روی سرورهای مجازی cloud Azure می شود. کارمندان MSP از طریق یک مرورگر وب معمولی به کنسول دسترسی پیدا می کنند و همچنین برنامه های رایگان برای فعال کردن دسترسی از دستگاه های تلفن همراه وجود دارد. Atera برای هر تکنسین چه در ماه و چه در سال شارژ می شود. شما می توانید قبل از خرید آن با ویژگی های سرور Atera را بررسی کنید محاکمه رایگان 30 روزه.

  ورق تقلب نیکو

آزمایشی 30 روزه AteraStart رایگان

2. ManageEngine OpManager

تصویر تصویر ManageEngine OpManager

ManageEngine OpManager ابزاری برای نظارت بر شبکه با CPU و قابلیت نظارت بر حافظه است. شما می توانید نظارت کنید دمای CPU, سرعت فن, استفاده از حافظه, و سرعت ساعت. در صورتی که دستگاه شما خارج از جعبه (OID) پشتیبانی نمی شود ، این ابزار همچنین می تواند مانیتورهای SNMP سفارشی را با یک دستگاه شناسه دستگاه ایجاد کنید..

نظارت بر دما و سایر معیارهای سخت افزاری با ManageEngine OpManager آسان است. به عنوان مثال ، اگر دستگاه بیش از حد گرم شود ، می توانید معیارها یا دلایل دیگر مانند استفاده از دیسک را پایین بیاورید. پس از پایان نظارت ، می توانید گزارش ایجاد کنید تا آنچه را که کشف کرده اید با تیم خود به اشتراک بگذارید.

سیستم هشدار هر زمان که دمای CPU فراتر از حد طبیعی باشد ، به شما اطلاع می دهد. این برنامه اعلان هایی را صادر می کند پست الکترونیک, پیامک, و هشدارهای وب برای به روزرسانی شما در مورد تغییرات محیطی.

ManageEngine OpManager در دسترس است پنجره ها و لینوکس. این برنامه برای آن دسته از کاربرانی که می خواهند یک محصول نظارت بر شبکه با نظارت دما باشد ، توصیه می شود. اگر می خواهید اطلاعات قیمت گذاری را پیدا کنید ManageEngine OpManager سپس شما نیاز دارید که مستقیماً با شرکت تماس بگیرید می توانید نسخه آزمایشی رایگان را بارگیری کنید.

3. HWMonitor

تصویر HWMonitor

HWMonitor یک ابزار نظارت سخت افزاری برای ویندوز است که مانیتور رایانه را انجام می دهد درجه حرارت, ولتاژ, و هواداران. این نرم افزار دمای GPU هارد دیسک و کارت ویدیو را کنترل می کند. این معیارها نشانگر قوی ای از سلامتی کلی دستگاه است.

نسخه گسترده ای نیز وجود دارد HWMonitor به نام HWMonitor PRO, برای 10 اتصال از راه دور 22.10 دلار (17.08 پوند) یا 38.71 دلار (29.92 پوند) هزینه تا 20 اتصال از راه دور. HWMonitor Pro می افزاید نظارت از راه دور, تولید نمودار, و یک رابط کاربری بهبود یافته.

هنگام استفاده از نسخه PRO می توانید چندین رایانه شخصی را در یک لیست مشاهده کنید. در کنار هر دستگاه می توانید مشاهده کنید ارزش, حداقل, و حداکثر دمای اجزای سخت افزاری. چشم انداز لیست ، نظارت بر چندین دستگاه به طور همزمان آسانتر می کند. می توانید برنامه را به صورت رایگان بارگیری کنید.

4- مانیتور سخت افزار را باز کنید

تصویر مانیتور سخت افزار را باز کنید

مانیتور سخت افزار را باز کنید یک راه حل نظارت بر سخت افزار منبع باز است که مانیتور آن است درجه حرارت, سرعت فن, بار, ولتاژ, و سرعت ساعت رایانه ها. این ابزار از تراشه های سخت افزاری رایج پشتیبانی می کند به این معنی که می تواند در طیف وسیعی از محیط ها مستقر شود. رابط کاربری داده های کشیده شده از سنسورهای دما را با فرمت لیست نمایش می دهد – پیدا کردن دستگاه های مهم برای ماموریت و حفظ آنها را آسان می کند..

  10 بهترین ابزار برای پایگاه داده اوراکل

مانیتور سخت افزار را باز کنید توصیه می شود برای کاربرانی که می خواهند از یک سیستم عامل نظارت بر درجه حرارت کم هزینه و منبع باز استفاده کنند. مانیتور سخت افزار را باز کنید در دسترس است ویندوز XP, ویستا, 7, 8, 8.1, 10, و لینوکس. می توانید برنامه را به صورت رایگان بارگیری کنید.

5. هسته اصلی

عکس صفحه اصلی تمپ

هسته اصلی ابزاری برای کنترل دما است که می تواند مانیتورینگ کند اینتل, AMD, و از طريقپردازنده ها در زمان واقعی. این برنامه از داده های گرفته شده از سنسور حرارتی دیجیتال(DTS) از هر هسته پردازش این نرم افزار داده ها را جمع آوری کرده و سپس آن را بر روی صفحه نمایش نشان می دهد تا کاربر بتواند خواندن دمای دقیق را انجام دهد.

وجود دارد چندگانه افزودنیهای موجود برای هسته اصلی بنابراین کاربر می تواند قابلیت های اضافی را اضافه کند. به عنوان مثال برنامه مانیتور هسته مرکزی به کاربران امکان می دهد دستگاه ها را روشن کنند پنجره ها و تلفن های اندرویدی. افزونه Core Temp Grapher نمایشگر بصری را ایجاد می کند که برای هر هسته پردازنده گرافیکی ایجاد می کند که درصد بار و دمای هسته را نشان می دهد..

هسته اصلی در دسترس است ویندوز XP, ویستا, 7 ، 8,10, سرور 2003, سرور 2008, سرور 2012, و سرور 2016. برای استفاده تجاری ، مجوز تجاری را باید خریداری کنید. شما می توانید مستقیماً درخواستی از شرکت بخواهید. هسته اصلی را به صورت رایگان بارگیری کنید.

6. SpeedFan

عکس صفحه نمایش Speedfan

SpeedFan مانیتور سخت افزاری است که مانیتور می کند درجه حرارت, سرعت فن, ولتاژ, و دمای دیسک سخت. این نرم افزار همچنین می تواند داده های S.M.A.R.T را از دیسک های سخت نمایش دهد. با SpeedFan شما می توانید برنامه را تغییر دهید تا سرعت فن را از راه دور با توجه به دمای یک سیستم تغییر دهید. به عنوان مثال ، می توانید حداقل و حداکثر سرعت فن را انتخاب کنید.

رابط کاربری ساده و پلتفرم است سنسورهای دما را بطور خودکار تشخیص می دهد بنابراین نیازی نیست وقت خود را برای ایجاد پیکربندی های گسترده تلف کنید. با این حال ، اگر می خواهید با پیکربندی های پیچیده تری درگیر شوید ، می توانید این کار را انجام دهید پیشرفته صفحه در اینجا می توانید قرائت نادرست دما را جبران کنید و کنترل سرعت فن.

به طور مشابه ، اگر می خواهید نمایشگرهای بصری را مشاهده کنید ، می توانید از طریق این کار را انجام دهید نمودار پنجره پنجره نمودارها نمودارهای عملکرد را نشان می دهد که به شما امکان می دهد معیارهایی را که می خواهید نظارت کنید انتخاب کنید. به سادگی زمان شروع و پایان خواندن خود را وارد کنید, چه عناصری را که می خواهید نظارت کنید و مقادیری که می خواهید ببینید.

SpeedFan در دسترس است ویندوز 9 برابر, من, NT, 2000, 2003, XP, ویستا, ویندوز 7, 2008, ویندوز 8, ویندوز 10, و 2012. می توانید این ابزار را به صورت رایگان بارگیری کنید.

7. AIDA64 Extreme

AIDA64 Extreme

AIDA64 Extreme مانیتور دستگاهی است که مانیتور می کند درجه حرارت, ولتاژ, سرعت فن, و قدرت. AIDA64 پشتیبانی می کند بیش از 250 نوع سنسور مختلف به این معنی که با بیشتر دارایی های IT کار می کند. رابط کاربری با الف ساده است SensorPanel جایی که می توانید یک پانل سفارشی برای نظارت بر داده های دما و سایر اطلاعات بسازید.

  8 بهترین راه حل و ابزار RMM

یکی از ویژگی هایی که مخصوصاً برای کاربران سازمانی مفید است پشتیبانی از نمایشگر خارجی است. می توانید داده های سخت افزاری را مشاهده کنید بیش از 50 صفحه نمایش LCD / VFD خارجی, از جمله تلفن های هوشمند و رایانه های لوحی. پشتیبانی از صفحه نمایش اطمینان می دهد که شما می توانید تمام اطلاعات مورد نیاز خود را ببینید.

AIDA64 Extreme است در دسترس برای همه 32 بیتی و 64 بیتی نسخه های پنجره ها. این ابزار برای کاربرانی که می خواهند مانیتور دمای نگهداری کم داشته باشند مناسب است. می توانید خرید کنید AIDA64 Extreme برای کاربران خانگی از 39.95 دلار (30.87) برای سه رایانه شخصی. می توانید محاکمه رایگان 30 روزه را بارگیری کنید.

8. باران ساز

پوست باران

دستگاه باران هست یک رایگان, مانیتور دمای پردازنده منبع باز برای ویندوز Rainmeter می تواند داده ها را بر روی آن نظارت کند درجه حرارت, پردازنده, رم, استفاده از دیسک, و بیشتر. طیف وسیعی از پوست وجود دارد که این کار را ممکن می کند. پوسته ها در اصل ابزارهای کوچکی هستند که می توانید طرح آن را به صورت دلخواه تنظیم کنید. کاربر می تواند پوسته های مانیتور ایجاد کنید, از یکی از بسته های شروع کننده استفاده کنید یا افزونه ای را نصب کنید.

به عنوان مثال CoreTemp افزونه به کاربر امکان می دهد اطلاعات را از برنامه CoreTemp بکشید. مزیت انجام این کار این است که می توانید از پوست هایی برای کنترل نحوه مشاهده اطلاعات بر روی صفحه استفاده کنید.

پوست هستند کشیدن و انداختن بنابراین شما می توانید پانل نظارت سفارشی ایجاد کنید برای دید بهتر. همچنین می توانید یکی از پوسته های مبتدی را استفاده کنید ، بنابراین اگر نمی خواهید مجبور به ایجاد هیچ کدام نیستید.

اگر به دنبال ابزاری قابل تنظیم و قابل دسترسی برای کاربران غیر فنی هستید ، Rainmeter یک انتخاب عالی است. دستگاه باران در دسترس است از ویندوز 7 به ویندوز 10. به صورت بارگیری رایگان در دسترس است.

9. HWiNFO

HWiNFO

HWiNFO هست یک سیستم زمان واقعی و راه حل نظارت دما برای ویندوز با HWiNFO می توانید عناصر سخت افزاری مانند آن را رصد کنید CPU ها, GPU, درایو, صفحه اصلی, و موارد دیگر برای کشف مشکلات عملکرد رابط کاربری آسان برای حرکت است و می توانید با کلیک بر روی سلسله مراتب زیرساخت ، داده های عملکردی عمیق را مشاهده کنید.

هشدارهای قابل برنامه ریزی برای پیگیری گرمای بیش از حد و تخریب عملکرد کمک می کند. همچنین وجود دارد مواد افزودنی شما می توانید برای افزایش تجربه نظارت استفاده کنید. به عنوان مثال ، افزونه HWiNFOMonitor یک نوار کناری قابل تنظیم را اضافه می کند که عملکرد CPU را با میله ها و نمودارها نمایش می دهد.

HWiNFO ایده آل برای شرکتهایی است که به یک راه حل نظارت بر پردازنده رایگان نیاز دارند. ابزار موجود است HWiNFO32 برای ویندوز 32 بیتی و HWiNFO64 برای ویندوز 64 بیتی. می توانید برنامه را به صورت رایگان بارگیری کنید.

مانیتور دمای CPU: دستگاه های خود را از گرمای بیش از حد متوقف کنید 

همه رایانه ها از گرما ساطع می کنند اما محدودیتی در میزان گرمای یک کامپیوتر قبل از آسیب دیدن به سخت افزار وجود دارد. نظارت بر دمای دستگاههای شما می تواند اطمینان حاصل شود که آنها بیش از حد گرم نمی شوند و طول عمر زیرساخت هایی را که هر روز به آن تکیه می کنید افزایش می دهد.

مانیتور دمای CPU امکان نظارت بر گرمای کل شبکه دستگاهها را آسانتر می کند. آترا, ManageEngine OpManager, HWMonitor, و مانیتور سخت افزار را باز کنید همه راه حل های قابل اعتماد برای نظارت بر عملکرد CPU هستند. با نظارت منظم ، دستگاه های شما در طول سال در دسترس خواهند بود.

About the author

Comments

  1. دیگری را نیز اضافه کند. این ابزار قابلیت ارسال هشدارهایی را دارد که در صورتی که دمای CPU بیش از حد بالا رود ، به شما اطلاع می دهد. همچنین ، این ابزار قابلیت تشخیص و رفع مشکلات شبکه را نیز دارد. با استفاده از این ابزار ، شما می توانید به راحتی دمای CPU را کنترل کنید و از خرابی دستگاه جلوگیری کنید. 3. HWMonitor HWMonitor یک ابزار کنترل سخت افزار است که قابلیت کنترل دما و سرعت فن را دارد. این ابزار با تراشه های سنسور مختلف سازگار است و می تواند دمای CPU ، ولتاژ ، سرعت فن و سرعت ساعت را کنترل کند. با استفاده از این ابزار ، شما می توانید به راحتی دمای CPU را کنترل کنید و از خرابی دستگاه جلوگیری کنید. 4. Open Hardware Monitor Open Hardware Monitor یک سیستم عامل نظارت بر سخت افزار منبع باز است. این ابزار مانیتور سنسورهای دما ، سرعت فن ، ولتاژ ، بار و سرعت ساعت را کنترل می کند. هسته اصلی مربی دما اطلاعاتی را از سنسور حرارتی دیجیتال (DTS) پردازش می کند. این برنامه دارای یک مانیتور Core Temp Monitor برای تلفن های Windows و Android است. با استفاده از این ابزار ، شما می توانید به راحتی دمای CPU را کنترل کنید و از خرابی دستگاه جلوگیری کنید. 5. SpeedFan SpeedFan یک ابزار کنترل سخت افزار است که ولتاژ ، سرعت فن و دمای رایانه ها را کنترل می کند. همچنین به کاربر امکان می دهد سرعت فن را کنترل کرده و نویز را کاهش دهد. با استفاده از این ابزار ، شما می توانید به راحتی دمای CPU را کنترل کنید و از خرابی دستگاه جلوگیری کنید. 6. AIDA64 Extreme AIDA64 Extreme یک ابزار کنترل سخت افزار است که با پشتیبانی از بیش از 250 نوع سنسور مختلف می تواند دما ، ولتاژ ، سرعت فن و قدرت را کنترل کند. این برای همه نسخه های 32 بیتی و 64 بیتی ویندوز در دسترس است. با استفاده از این ابزار ، شما می توانید به راحتی دمای CPU را کنترل کنید

Comments are closed.