Dos vs DDoS Attack: تفاوت ها و نحوه جلوگیری از آنها

Dos vs DDOS Attack


حمله DoS چیست؟ یک حمله DDoS چیست و چه تفاوتی دارد?

آ حمله DoS یک انکار حمله خدمتی است که در آن از یک رایانه (یا رایانه) برای سیل سرور با بسته های TCP و UDP استفاده می شود. آ حمله DDoS جایی است که چندین سیستم با حمله DoS یک سیستم واحد را هدف قرار می دهند. سپس شبکه هدفمند با بسته هایی از چندین مکان بمباران می شود.

همه DDoS = DoS اما همه DoS = DDoS نیست.

انکار سرویس (DoS) و انکار خدمات توزیع شده (DDoS) حملات دو تهدیدآمیزترین تهدیدهایی است که شرکتهای مدرن با آن روبرو هستند. تعداد کمی از حمله می تواند به عنوان نتیجه حمله موفقیت آمیز DoS منجر به نتایج مالی شود. بررسی های امنیتی نشان می دهد که هزینه حمله DDoS به طور متوسط ​​بین 20 تا 40 هزار دلار در ساعت است. این رقم نجومی است و حتی بزرگترین سازمان ها را نیز می تواند تحت فشار قرار دهد.

>>>برای حملات DDoS به ارائه دهندگان راه حل سرویس بروید<<<

نه تنها حمله موفقیت آمیز DDos شما را برای مدت زمان قابل توجهی از عمل خارج می کند اما می تواند باعث نقص سیستم های خاص می شود. هر روز که از عمل خارج شوید ، هزینه هایی را که در غیر این صورت بدون آن بودید جمع می کنید. در این مقاله ، ما می خواهیم خطرات DoS vs DDoS را بررسی کنیم تا ببینیم تفاوت در چیست.

DoS Attack چیست؟?

آ حمله DoS هست یک انکار حمله خدمات جایی که یک کامپیوتر (یا رایانه) استفاده می شود سرورهایی را با بسته های TCP و UDP سیل کنید. در حین این نوع حمله ، سرویس ها با ارسال بسته ها از عمل خارج می شوند قابلیت های سرور را بارگیری کنید و سرور را غیرقابل دسترسی کنید به سایر دستگاه ها و کاربران در سراسر شبکه. از حملات DoS برای خاموش کردن دستگاهها و شبکه های جداگانه استفاده می شود تا در استفاده دیگر کاربران قابل استفاده نباشد.

چندین روش مختلف برای استفاده از حملات DoS وجود دارد. این موارد شامل موارد زیر است:

 • حملات سرریز بافر - این نوع حمله رایج ترین حمله DOS است که تجربه می شود. در این حمله ، مهاجمان آدرس اینترنتی را با ترافیک بیش از حد بارگذاری می کند تا در اثر استفاده قرار نگیرد.
 • سیل Ping of Death یا ICMP - حمله سیل ICMP برای گرفتن دستگاههای پیکربندی نشده یا پیکربندی شده شبکه استفاده می شود و از آنها برای ارسال بسته های جعلی برای پینگ هر رایانه درون شبکه استفاده می شود. این همچنین به عنوان حمله پینگ مرگ (POD) شناخته می شود.
 • سیل SYN - حملات سیل SYN درخواست هایی را برای اتصال به یک سرور ارسال می کنند اما عملکرد دستی را تکمیل نمی کنند. نتیجه نهایی این است که شبکه با درخواست های اتصال که از اتصال هرکسی به شبکه جلوگیری می شود ، خراب می شود.
 • حمله اشک - در طی حمله DOS اشک آور ، یک مهاجم قطعات داده های بسته IP را به یک شبکه می فرستد. سپس شبکه سعی می کند این قطعات را در بسته های اصلی خود جبران کند. روند تهیه این قطعات سیستم را فرسوده می کند و به خرابی می رسد. خراب می شود زیرا زمینه ها برای اشتباه گرفتن سیستم به گونه ای طراحی شده اند که نتواند آنها را دوباره به هم وصل کند.

سهولت هماهنگی حملات DoS به این معنی است که آنها تبدیل شده اند یکی از گسترده ترین تهدیدات امنیت سایبری سازمان های مدرن باید با آن روبرو شوند. حملات DoS ساده اما مؤثر است و می تواند خسارات ویرانی به شرکت ها یا افراد مورد نظر خود وارد کند. با یک حمله ، یک سازمان می تواند برای روزها یا حتی هفته ها از فعالیت خارج شود.

زمان سازمانی صرف آفلاین می شود. عدم امکان دسترسی به شبکه هر سال هزاران سازمان را خرج می کند. ممکن است داده ها از بین نروند اما اختلال در سرویس و خرابی می تواند گسترده باشد. جلوگیری از حملات DoS یکی از اصلی ترین ملزومات محافظت از سکونت در عصر مدرن است.

DDoS Attack چیست؟?

آ حمله DDoS یکی از متداول ترین انواع حمله DoS در حال استفاده است. در حین حمله DoS, چندین سیستم با حمله DoS یک سیستم واحد را هدف قرار می دهند. سپس شبکه هدفمند با بسته هایی از چندین مکان بمباران می شود. با استفاده از چندین مکان برای حمله به سیستم ، مهاجم می تواند سیستم را راحت تر آفلاین کند. دلیل این امر این است که تعداد بیشتری دستگاه در اختیار مهاجمان قرار دارد و تشخیص قربانی این حمله برای قربانی دشوار می شود.

علاوه بر این ، با استفاده از یک حمله DDoS بهبودی را پیچیده تر می کند. نه از ده سیستم مورد استفاده برای انجام حملات DDoS به خطر افتاده است تا مهاجم بتواند از راه دور با استفاده از رایانه های برده حملات را از راه دور انجام دهد. این رایانه های برده به زامبی یا ربات گفته می شوند.

این رباتها شبکه ای از دستگاه ها به نام بات نت را تشکیل می دهند که توسط مهاجم از طریق یک سرور فرمان و کنترل توسط مهاجم مدیریت می شود. سرور فرمان و کنترل به مهاجم یا botmaster اجازه می دهد تا حملات را هماهنگ کند. بطری ها را می توان از هر نقطه بین تعداد انگشت شماری از رباتها تا صدها ربات مختلف تشکیل داد.

همچنین مشاهده کنید: درک حملات DoS و DDoS

انواع گسترده ای از حملات DOS و DDOS

چندین دسته گسترده وجود دارد که حملات DOS برای آفلاین کردن شبکه ها در آن قرار می گیرد. اینها به شکل زیر است:

 • حملات حجمی - حملات حجمی به هر شکلی از حمله طبقه بندی می شوند که منابع پهنای باند شبکه توسط یک مهاجم عمداً مصرف می شوند. پس از مصرف پهنای باند شبکه ، این دستگاه برای دستگاه های قانونی و کاربران داخل شبکه در دسترس نیست. حملات حجمی هنگامی رخ می دهد که مهاجم دستگاه های شبکه را با درخواست های مربوط به مداخله ICMP سیل کند تا زمانی که پهنای باند بیشتری در دسترس نباشد..
 • حملات تکه های - حملات تکه تکه کردن هر نوع حمله ای است که یک شبکه را مجبور می کند تا بسته های دستکاری شده را مجدداً جمع کند. در حین حمله به تکه تکه شدن ، مهاجم بسته های دستکاری شده را به یک شبکه می فرستد تا به محض این که شبکه سعی در مجدداً جمع آوری مجدد آنها داشته باشد ، آنها مجدداً جمع نشوند. دلیل این امر این است که بسته ها اطلاعات بیشتری از هدر بسته را نسبت به مجاز دارند. نتیجه نهایی هدرهای بسته ای است که خیلی زیاد هستند تا به صورت عمده جمع شوند.
 • حملات خستگی TCP-State - در حمله TCP-State Exhaustion ، مهاجم در تلاش برای محدود کردن تعداد اتصالی که می تواند ایجاد کند ، سرور وب یا فایروال را هدف قرار می دهد. ایده این روش حمله ، فشار دادن دستگاه به حد تعداد اتصالات همزمان است.
 • حملات لایه برنامه - حملات لایه برنامه یا لایه 7 حمله هایی هستند که برنامه ها یا سرورها را در تلاش برای استفاده از منابع با ایجاد هرگونه فرآیند و معاملات امکان پذیر هدف قرار می دهند. شناسایی و آدرس دهی حملات لایه کاربرد بسیار دشوار است زیرا به آنها نیازی به ماشین های زیادی برای حمله ندارند.

متداول ترین شکل حملات DDOS

همانطور که مشاهده می کنید حملات DDoS تهدیدی پیچیده تر است زیرا از طیف وسیعی از دستگاه ها استفاده می کنند که شدت حملات را افزایش می دهد. حمله به یک رایانه برابر با حمله به یک botnet از 100 دستگاه نیست!

بخشی از آماده شدن برای حملات DDOS آشنایی با بسیاری از شکل های مختلف حمله است که می توانید. در این بخش ، ما می خواهیم این موارد را با جزئیات بیشتری بررسی کنیم ، بنابراین می توانید ببینید که چگونه از این حملات برای آسیب رساندن به شبکه های سازمانی استفاده می شود.

حملات DDoS به اشکال مختلفی شامل می شود:

پینگ مرگ - در حین حمله پینگ از مرگ (POD) ، مهاجم چندین پینگ را به یک رایانه می فرستد. حملات POD از بسته های دستکاری شده برای ارسال بسته هایی به شبکه که دارای بسته های IP هستند بزرگتر از حداکثر طول بسته استفاده می کنند. این بسته های نامشروع به صورت قطعات ارسال می شوند.

هنگامی که تلاش های شبکه مقتول برای تجدید مجدد این منابع شبکه استفاده شود ، این بسته های مشروع در دسترس نیستند. این شبکه شبکه را متوقف کرده و آن را کاملاً از حالت عملی خارج می کند.

حملات DDoS به اشکال مختلفی شامل می شود:

 • سیل های UDP - طغیان UDP یک حمله DDoS است که با بسته های پروتکل User Dataagram (UDP) شبکه قربانی را سیل می کند. این حمله با طغیان بندرها روی میزبان از راه دور انجام می شود تا میزبان به دنبال یافتن برنامه در حال گوش دادن به درگاه باشد. وقتی میزبان متوجه شد که هیچ برنامه ای وجود ندارد ، با بسته ای پاسخ می دهد که مقصد قابل دسترسی نبوده پاسخ می دهد. این منابع شبکه را مصرف می کند و به این معنی است که سایر دستگاه ها نمی توانند به درستی وصل شوند.
 • پینگ سیل - دقیقاً مانند یک حمله سیلاب UDP ، یک حمله سیل پینگ از ICMP Echo Request یا بسته های پینگ برای تعویض سرویس شبکه استفاده می کند. مهاجم این بسته ها را به سرعت و بدون انتظار برای پاسخ در تلاش برای ایجاد شبکه غیرقابل دسترسی از طریق زور بی رحمانه می فرستد. این حملات خصوصاً نگران کننده است زیرا پهنای باند در هر دو روش با سرورهای حمله شده سعی در پاسخگویی با بسته های ICMP Echo Reply خود دارد ، مصرف می شود. نتیجه نهایی کاهش سرعت در کل شبکه است.
 • SYN Flood - حملات سیل SYN نوع دیگری از حمله DoS است که در آن مهاجمان از توالی اتصال TCP استفاده می کند تا شبکه قربانی در دسترس نباشد. مهاجم درخواست های SYN را به شبکه قربانی می فرستد که سپس با پاسخ SYN-ACK پاسخ می دهد. سپس فرستاده قرار است با پاسخ ACK پاسخ دهد اما در عوض مهاجم پاسخی نمی دهد (یا از یک آدرس IP جعلی برای ارسال درخواست SYN استفاده می کند). هر درخواستی که بدون جواب می رود منابع شبکه را جذب می کند تا اینکه هیچ وسیله ای نتواند ارتباط برقرار کند.
 • لوریس آهسته - Slowloris نوعی نرم افزار حمله DDoS است که در ابتدا توسط رابرت هانسن یا RSnake برای پایین آوردن سرورهای وب ساخته شده است. حمله Slowloris هنگامی رخ می دهد که مهاجم درخواست های جزئی HTTP را بدون هدف از انجام آنها ارسال کند. برای ادامه حمله ، Slowloris بطور دوره ای هدرهای HTTP را برای هر درخواست ارسال می کند تا منابع شبکه متصل نشوند. این کار ادامه می یابد تا سرور نتواند ارتباط دیگری برقرار کند. این شکل از حمله توسط مهاجمان استفاده می شود زیرا نیازی به پهنای باند ندارد.
 • HTTP Flood - در حمله HTTP Flood ، کاربران حمله کننده HTTP GET یا POST درخواست می کنند برای حمله به یک سرور یا برنامه وب شخصی اقدام به حمله کنند. سیل های HTTP یک حمله لایه 7 هستند و از بسته های ناسازگار یا خراب استفاده نمی کنند. مهاجمان از این نوع حملات استفاده می کنند زیرا به پهنای باند کمتری نسبت به حملات دیگر نیاز دارند تا شبکه قربانی را از کار بیاندازند.
 • صفر حملات - حملات صفر روزه حمله هایی است که از آسیب پذیری هایی که هنوز کشف نشده اند سوء استفاده می کنند. این یک اصطلاح پتو برای حملات است که می تواند در آینده با آن روبرو شود. این نوع حملات می تواند به ویژه ویران کننده باشد زیرا قربانی راه خاصی برای آماده سازی برای آنها قبل از تجربه حمله زنده ندارد.

DoS vs DDoS: تفاوت چیست?

تفاوت کلیدی بین DoS و DDoS حملات است که دومی از چندین اتصال اینترنتی استفاده می کند شبکه قربانی را آفلاین کنید اولی از یک اتصال واحد استفاده می کند. تشخیص حملات DDoS دشوارتر است زیرا آنها از چندین مکان شروع شده اند تا قربانی نتواند منشأ حمله را اعلام کند. تفاوت مهم دیگر میزان نفوذ در حجم حمله است ، زیرا حملات DDoS به مهاجم اجازه می دهد تا حجم گسترده ای از ترافیک را به شبکه قربانی ارسال کند..

توجه به این نکته ضروری است که حملات DDoS متفاوت با حملات DoS نیز انجام می شود. حملات DDoS اعدام می شوند استفاده از باتنت یا شبکه های دستگاه های تحت کنترل یک مهاجم. متقابلا, حملات DoS به طور کلی از طریق راه اندازی می شود استفاده از یک اسکریپت یا یک ابزار DoS پسندیدن کانن یونی کم مدار.

چرا DoS و DDoS Attack رخ می دهد?

خواه این یک حمله DoS یا DDoS باشد ، دلایل بسیاری وجود دارد که چرا یک مهاجم می خواهد یک تجارت را آفلاین کند. در این بخش ، به برخی از متداول ترین دلایل استفاده از حملات DoS برای حمله به شرکت ها خواهیم پرداخت. دلایل متداول عبارتند از:

 • فدیه - شاید شایع ترین دلیل حملات DDOS ، اخاذی باج باشد. پس از اتمام حمله با موفقیت ، مهاجمان برای متوقف کردن حمله و بازگرداندن شبکه به صورت آنلاین خواستار باج دادن می شوند. توصیه نمی شود این باج ها را بپردازید زیرا هیچ ضمانتی برای بازگرداندن مشاغل به کار کامل وجود ندارد.
 • رقبای مخرب - رقبای مخرب که به دنبال استفاده از مشاغل هستند ، یکی دیگر از دلایل احتمالی حملات DDoS است. با پایین کشیدن شبکه یک شرکت ، یک رقیب می تواند سعی کند مشتریان خود را از شما دور کند. تصور می شود این امر به ویژه در انجمن قمار آنلاین وجود دارد که در آن رقبا سعی می کنند یکدیگر را به صورت آفلاین قرار دهند تا یک مزیت رقابتی کسب کنند..
 • هکتیویسم - در بسیاری موارد ، انگیزه ی حمله نمی تواند مالی باشد بلکه شخصی و سیاسی باشد. برای گروه های هکتیویست غیر معمول نیست که سایت های دولتی و سازمانی را به صورت آفلاین درج کنند تا مخالفت خود را اعلام کنند. این می تواند به هر دلیلی باشد که مهاجم به نظر مهم باشد اما اغلب به دلیل انگیزه های سیاسی اتفاق می افتد.
 • ایجاد مشکل - بسیاری از مهاجمان به سادگی دوست دارند برای کاربران و شبکه های شخصی مشکل ایجاد کنند. هیچ پنهانی نیست که مهاجمان سایبری برای سرگرمی سازمانها به صورت آفلاین سرگرم کننده می دانند. برای بسیاری از مهاجمان ، حملات DDoS راهی را برای افراد شیطانی ارائه می دهد. بسیاری این حملات را "بی جان" می دانند که مایه تاسف است با توجه به مبلغی که یک حمله موفق می تواند برای سازمان هزینه کند.
 • کارکنان ناراضی - یکی دیگر از دلایل عمده حملات سایبری نارضایتی کارمندان یا کارمندان سابق است. اگر شخص نسبت به سازمان شما شکایت داشته باشد ، حمله DDoS می تواند راهی مؤثر برای بازگشت به شما باشد. در حالی که اکثر کارمندان به شکلی ناراحتانه رسیدگی می کنند ، هنوز هم اقلیت هستند که از این حملات برای آسیب رساندن به سازمانی که مشکلات شخصی با آنها دارند استفاده می کنند..

نحوه جلوگیری از حملات DoS و DDoS

حتی اگر حملات DOS یک تهدید مداوم برای سازمانهای مدرن است ، چندین مرحله مختلف وجود دارد که می توانید برای محافظت از آنها قبل و بعد از حمله انجام دهید. قبل از اجرای یک استراتژی حفاظت ، این مهم است که تشخیص دهید که نمی توانید از حمله DoS جلوگیری کنید. این گفته می شود ، شما قادر خواهید بود آسیب یک حمله موفق را به حداقل برسانید راه شما می آید.

به حداقل رساندن آسیب حملات دریافتی به سه مورد کاهش می یابد:

   • اقدامات پیشگیرانه
   • اجرای حملات DOS
   • پاسخ پس از حمله

اقدامات پیشگیرانه, مانند نظارت بر شبکه ، در نظر گرفته شده اند تا به شما کمک کنند قبل از اینکه سیستم شما آفلاین شود ، حملات را شناسایی کنید و به عنوان سدی در برابر حمله قرار می گیرند. به همین ترتیب, تست اجرای حملات DoS به شما امکان می دهد دفاع خود را آزمایش کنید در برابر حملات DoS و استراتژی کلی خود را اصلاح کنید. پاسخ شما پس از حمله مشخص خواهد کرد که حمله DoS چه میزان آسیب می زند و یک استراتژی برای بازگرداندن سازمان شما پس از یک حمله موفق است..

اقدامات پیشگیرانه: نظارت بر شبکه

نظارت بر ترافیک شبکه شما یکی از بهترین اقدامات پیشگیرانه است تو میتونی برداری. نظارت بر ترافیک به شما امکان می دهد تا قبل از اینکه خدمات به کلی کاهش یابد ، علائم حمله را مشاهده کنید. با نظارت بر ترافیک خود قادر خواهید بود لحظه ای که شاهد ترافیک غیرمعمول هستید ، اقدام کنید سطوح یا یک آدرس IP ناشناس. این می تواند تفاوت بین خارج شدن از حالت آفلاین یا ماندن باشد.

قبل از انجام حمله همه جانبه, بیشتر مهاجمان قبل از شروع حمله کامل ، شبکه شما را با چند بسته آزمایش می کنند. نظارت بر ترافیک شما به شما امکان می دهد تا این علائم کوچک را رصد کرده و آنها را زود تشخیص دهید تا بتوانید خدمات خود را بصورت آنلاین نگه دارید و از هزینه های خرابی غیر منتظره جلوگیری کنید.

همچنین مشاهده کنید: 25 بهترین مانیتور شبکه

اجرای حملات DoS

متأسفانه ، شما قادر نخواهید بود از هرگونه حمله DoS جلوگیری کنید. با این حال ، می توانید مطمئن شوید که پس از ورود یک حمله ، آماده شده اید. یکی از مستقیم ترین راه های انجام این کار این است که حملات DDoS را علیه شبکه شخصی خود شبیه سازی کنید. شبیه سازی یک حمله به شما امکان می دهد روشهای پیشگیری فعلی خود را امتحان کنید و کمک می کند تا برخی از استراتژی های جلوگیری از زمان واقعی را ایجاد کنید اگر یک حمله واقعی به شما برسد می تواند پول زیادی را پس انداز کند.

پاسخ پس از حمله: برنامه ای را ایجاد کنید

اگر حمله از زمین خارج شود ، باید برنامه ای را برای اجرای کنترل خسارت تهیه کنید. یک نقشه روشن می تواند تفاوت بین حمله ای که ناخوشایند است و ویران کننده باشد. به عنوان بخشی از یک برنامه ، شما می خواهید نقش را به اعضای تیم خود اختصاص دهید چه کسی مسئولیت پاسخگویی یکبار حمله را خواهد داشت. این شامل طراحی روشهایی برای پشتیبانی مشتری است به گونه ای که مشتریان در هنگام پرداختن به نگرانی های فنی ، مرتفع و خشک نشوند.

خدمات لبه در مقابل حملات DDOS

بدون شک یکی از مؤثرترین راهها برای مقابله با حملات DDoS استفاده از آن است خدمات لبه. یک راه حل سرویس لبه مانند StackPath یا سوچوری می توانند در لبه شبکه شما بنشینند و جلوی حملات DDoS را بگیرند. در این بخش ، ما می خواهیم ببینیم که چگونه این راه حلها می توانند شبکه شما را از مهاجمان ناشایست محافظت کنند.

خدمات StackPath Edge

یکی از بزرگترین نگرانی هنگام محافظت در برابر حملات DDOS ، جلوگیری از آسیب در عین حفظ عملکرد. خدمات StackPath edge برای به حداقل رساندن تخریب عملکرد و مقابله با انواع شکل های حملات DDOS طراحی شده اند. با خدمات StackPath edge می توانید حملات را در زمان واقعی تشخیص داده و آنها را مسدود کنید قبل از اینکه آنها آفلاین شوند.

StackPath-WAF

برای حملات پیچیده تر, فایروال برنامه وب Stackpath (WAF) از جلوگیری از حمله لایه های کاربرد جلوگیری می کند. حملات لایه برنامه توسط الگوریتم هایی مسدود می شوند که می توانند علائم ترافیک مخرب را قبل از رسیدن به شبکه شما تشخیص دهند.

قوانین لبه stackpath

StackPath نیز ارائه می دهد تحویل StackPath Edge 200 سرویس برای شبکه های بزرگتر که اقدامات دیگری برای دفاع در برابر انواع دیگر حملات DDOS مانند دارند UDP سیل می کند, SYN جاری می شود, و HTTP سیل می کند همچنین. مهم نیست که چه نوع حمله DDOS را در معرض دید خود قرار دهید ، راه حلهای StackPath دارای عملکردهای اصلی است که می تواند به شما کمک کند در صورت آفلاین بودن از آن محافظت کنید..

StackPath Edge Delivery 200 یافتن یک برنامه مناسب در Stackpath.com

خدمات لبه Sucuri

یکی دیگر از ارائه دهندگان اصلی راه حل های پیشگیری DDoS است حفاظت DDoS Sucuri & خدمات کاهش. Sucuri در استفاده از مهارت کافی دارد لایه 7 سیل HTTP اما همچنین می تواند جلوگیری کند TCP SYN جاری می شود, ICMP سیل می کند, لوریس آهسته, UDP سیل می کند, دور زدن حافظه نهان HTTP, و تقویت DNS DDoS چندتا را نام بردن.

Dos vs DDoS Attack: تفاوت ها و نحوه جلوگیری از آنها

Sucuri رویکرد فایروال برنامه وب سایت دارد که دارای شبکه جهانی توزیع شده با 28 نقطه حضور. سایز حمله نیز وجود ندارد ، بنابراین مهم نیست چه اتفاقی می افتد که در آن محافظت خواهید شد. Sucuri WAF یک راه حل SaaS مبتنی بر ابر است که درخواست های HTTP / HTTPS را که به وب سایت شما ارسال می شوند را متوقف می کند..

Sucuri Web Security Platform

یکی از ویژگی های بسیار مفید این است توانایی شناسایی اینکه آیا ترافیک از مرورگر یک کاربر مشروع یا اسکریپتی که توسط یک مهاجم استفاده می شود وجود دارد. این تضمین می کند که کاربران روزمره هنوز هم می توانند به سایت و خدمات آن دسترسی پیدا کنند در حالی که کاربران مخرب از انجام حملات خود جلوگیری می کنند. Sucuri با توجه به نیاز شبکه شما برنامه های مختلفی را برای خدمات لبه خود ارائه می دهد.

Sucuri Web Security Platform یک برنامه مناسب در Sucuri.net پیدا کنید

همچنین ببینید: 5 ارائه دهنده خدمات بهترین لبه

DoS vs DDoS Attack: تهدید مدیریتی

حملات اندکی در مورد حملات DoS به سازمانهای مدرن وجود دارد. در حالی که دزدیدن داده می تواند بسیار آسیب زا باشد ، با خاتمه خدمات شما توسط یک حمله بی رحمانه ، عوارض دیگری را که باید برطرف شود ، با خود به ارمغان می آورد. فقط خرج روزانه یک روز می تواند تأثیر مالی قابل توجهی بر یک سازمان داشته باشد.

آشنایی با انواع حملات DoS و DDoS که می توانید با آن روبرو شوید ، به سمت به حداقل رساندن آسیب حملات می رود. حداقل شما می خواهید اطمینان حاصل کنید که شما یک ابزار نظارت بر شبکه به طوری که شما می توانید ترافیک غیرمعمول که نشان دهنده حمله احتمالی است را تشخیص دهید. اگر در مورد برخورد با حملات DoS جدی هستید ، پس باید اطمینان حاصل کنید که خودتان هستید برنامه ای برای پاسخ پس از حمله داشته باشید.

حملات DoS به یکی از محبوب ترین شکل های حمله سایبری در جهان تبدیل شده اند زیرا اجرای آنها بسیار آسان است. به همین ترتیب ، بسیار فعال است و می توانید اقدامات زیادی را انجام دهید تا در صورت موفقیت ، از حملات جلوگیری کرده و به حملات پاسخ دهید. با این کار ضررهای خود را محدود کرده و خود را در موقعیتی قرار می دهید که بتوانید در اسرع وقت به عملکرد عادی برگردید.

همچنین مشاهده کنید: 100+ آمار جرم و جنایت سایبری و امنیت سایبری & روندها

بیشتر خواندن:

  • 5 ارائه دهنده خدمات بهترین لبه
  • درک حملات DoS و DDoS
Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

12 − = 9

map