چگونه می توان ECONNREFUSED را حل کرد – اتصال با خطای سرور امتناع گرفت

Econnrefused - اتصال توسط سرور رد شد

اگر به دنبال رفع سریع "ECONNREFUSED - اتصال رد شده توسط سرور" هستید پیام های خطای FileZilla ، سعی کنید شماره پورت خود را از 21 (درگاه پیش فرض FTP) به 22 (درگاه پیش فرض SFTP) یا برعکس تغییر دهید ، زیرا این یکی است شایع ترین رفع اگر این کار نمی کند یا اگر علاقه مند هستید بدانید که چرا کار می کند ، خواندن خود را ادامه دهید ، زیرا ما این مشکل و راه حل های متداول دیگر برای این مسئله را در اینجا پوشش خواهیم داد..

FileZilla Econnrefused Connection با خطای سرور امتناع کرد

FileZilla یک منبع آزاد ، آزاد و آزاد است FTP, FTPS, و SFTP مشتری برای بارگذاری و بارگیری فایلها استفاده می شود. "ECONNREFUSED - اتصال رد شده توسط سرور" یکی از رایج ترین خطاهایی است که کاربران FileZilla با آن روبرو می شوند. شما می دانید که بعد از تلاش برای اتصال ، چیزی شبیه به این نمایش داده شده را دریافت کرده اید:

وضعیت: اتصال به someserver: 21 ...
وضعیت: تلاش برای اتصال با انجام نشد "ECONNREFUSED - اتصال توسط سرور رد شد".
خطا: اتصال به سرور امکان پذیر نیست
وضعیت: از سرور جدا شده است

این خطا به دلایل مختلفی ممکن است رخ دهد ، بنابراین فیکسلی که برای یک شخص کار می کند ممکن است برای دیگری کار نکند. در زیر تعدادی از دلایل احتمالی این پیام و راه های حل آنها را بررسی خواهیم کرد.

شما از پورت اشتباه استفاده می کنید

اگر استفاده کنیم StackOverflow به عنوان مرجع یکی از ساده ترین راه حل های این مشکل یکی از رایج ترین آنها است. FTP و SFTP اهداف مشابهی را ارائه می دهند اما تفاوت های اساسی دارند. دو مورد از اصلی ترین تفاوت ها عبارتند از:

 • FTP به طور پیش فرض رمزگذاری نشده است و به طور پیش فرض از پورت 21 استفاده می کند, در حالی که
 • SFTP بصورت پیش فرض رمزگذاری می شود و از پورت 22 بصورت پیش فرض استفاده می کند.

گاهی اوقات ، به سادگی با تغییر پورت مورد استفاده می توانید پیام ECONNREFUSED را برطرف کنید. این معمول تر است که تغییر از پورت 21 به 22 مسئله را حل می کند زیرا بندر 21 اغلب توسط آن مسدود می شود ISP ها و تیم های IT با این وجود ، ممکن است تغییر از پورت 22 به پورت 21 نیز مشکل شما را برطرف کند.

برای تغییر شماره پورت در FileZilla ، به سادگی مقدار عددی را در وارد کنید بندر: درست همانطور که در زیر نشان داده شده است.

FileZilla Port Port Change

صریح و ضمنی FTPS

شایان ذکر است که FTPS صریح اغلب از پورت 21 استفاده می کند ، اما FTPS ضمنی از پورت 990 استفاده می کند. برای کسانی که شما با دو نوع FTPS نا آشنا هستید ، این را بررسی کنید FileZilla Wiki. به اختصار, FTPS صریح نسخه مدرن تر است و با اتصال FTP استاندارد شروع می شود ، در حالی که ضمنی FTPS در یک درگاه جداگانه گوش می دهد و فرض می کند که اتصال از ابتدا رمزگذاری شده است.

همچنین باید به خاطر داشته باشید که ممکن است سرپرست سایت پورت پیش فرض سایت را تغییر داده و شما نیاز به استفاده از شماره پورت غیر استاندارد داشته باشید. برای تأیید صحت این مورد ، با سرپرست سایت تماس بگیرید (یا خواندن را ادامه دهید تا درمورد برخی از اسکنرهای پورت که ممکن است به شما کمک کند).

چیزی مانع اتصال است

همانطور که در راه حل بالا به آن اشاره کردیم ، گاهی اوقات پورت مسدود شده می تواند دلیل اصلی مسئله شما باشد. موارد زیر را می توانید انجام دهید بررسی کنید که اتصال شما مسدود شده است:

 • اطمینان حاصل کنید که خود را فایروال ها امکان عبور و مرور خارج را فراهم می کنند از رایانه ای که سرویس دهنده FileZilla را به پورت TCP 21 یا 22 (یا هر پورت دیگری که استفاده می کنید) روی سرور فایل است.
 • در سمت سرور, از اتصالات ورودی اطمینان حاصل کنید به پورت TCP 21 یا 22 (یا هر پورت دیگری که استفاده می کنید) مجاز.
 • در سمت سرور, اطمینان حاصل کنید که سرور پرونده شما در حال گوش دادن به درگاه مورد نظر است. فرمان "netstat" که ما در آن پوشانده ایم مقاله ابزارهای عیب یابی شبکه ممکن است در اینجا مفید باشد.
 • از محلی اطمینان حاصل کنید دیوار آتش (به عنوان مثال Windows Firewall) یا برنامه های آنتی ویروس در ارتباط شما دخالت نمی کنند یا مسدود کردن برنامه "filezilla.exe".

اگر نیاز به پایین کشیدن بیشتر دارید و بررسی کنید که کدام پورت ها روی سرور فایل روی شبکه باز هستند ، استفاده از ابزاری مانند را در نظر بگیرید nmap برای عیب یابی اگر nmap برای استفاده شما خیلی پیشرفته است ، ما را مرور کنید راهنمای قطعی برای nmap یا استفاده را در نظر بگیرید اسکنر بندر رایگان SolarWinds. اسکنر بندر SolarWinds به اندازه nmap پیشرفته نیست ، اما دارای ویژگی خوبی است که به خودی خود تنظیم شده است و کار با آن آسان است.

توجه: در حالی که برچسب و تی شرت سپر به شما خواهند گفت که اسکن بندر غیرقانونی نیست, اگر می خواهید از طرف احتیاط خطا کنید ، فقط اسکنرهای بندر را در برابر سرورهایی اجرا کنید که مجاز به اسکن آن هستید.

اگر سرور سرور هستید که مشکلی ندارید و گمان می کنید که پیکربندی بخشی از مشکل باشد ، ممکن است بخواهید سایر سرورهای SFTP / FTPS را تست کنید. اگر این مورد است ، بررسی کنید مقاله ما در مورد بهترین سرورهای SFTP / FTPS.

شما باید "FTP" را به FQDN اضافه کنید

اگر مدیر وب سایت هستید و از سرویس هایی مانند استفاده می کنید SiteLock یا فایروال وب سایت Sucuri برای سایت خود ، شاید لازم باشد "ftp." را به ابتدای کار خود اضافه کنید نام دامنه کاملاً واجد شرایط (FQDN) برای برقراری ارتباط موفق با استفاده از FileZilla و سایر سرویس گیرندگان انتقال پرونده.

FileZilla FTP را اضافه کنید

برای این نکته Kudos به HostPapa. اگر به دنبال راه های دیگری برای حل این مشکل یا موضوعاتی مانند "پاسخ: 421 بیش از حد بسیاری از اتصالات (#) از این IP" هستید ، به ویژه آنهایی که مربوط به سایت های میزبان شخص ثالث هستند ، بررسی کنید مقاله دانش بنیان آنها در مورد موضوع.

شما باید از حالت انتقال غیرفعال / حالت انتقال فعال استفاده کنید

به خاطر کوتاه بودن ، نمی توانم بین این تفاوت ها غافل شوم حالت انتقال غیرفعال و حالت انتقال فعال. با این حال, اگر هیچ یک از نکات فوق کمک نکرد شما این مشکل را حل می کنید و از FTP یا FTPS استفاده می کنید و گزینه خود را تغییر می دهید حالت انتقال ممکن است کمک کند.

برای تغییر تنظیمات پیش فرض حالت انتقال فعال / غیرفعال برای انتقال FTP ، این روند را دنبال کنید:

 1. FileZilla را راه اندازی کنید.
 2. کلیک ویرایش کنید > تنظیمات.
  تنظیمات ویرایش FileZilla
 3. زیر ارتباط, کلیک FTP.
  FileZilla اتصال FTP
 4. دکمه رادیویی را برای حالت انتقال مورد نظر انتخاب کنید. به طور کلی ، ما همچنین توصیه می کنیم theاجازه سقوط به حالت انتقال دیگر را نشان می دهد‘جعبه (باید بطور پیش فرض بررسی شود). در مثال زیر ، ما حالت انتقال غیرفعال را با selectingمنفعل (توصیه می شود)'دکمه رادیویی.
  FileZilla Passive Mode انتخاب شد

پس از ایجاد این تغییرات ، دوباره سعی کنید به سایت وصل شوید.

به ما اطلاع دهید که آیا این نکات کمک کرده است یا خیر

این لیست دلایل متداول و راه حل های مربوط به خطای FileZilla "ECONNREFUSED - اتصال رد شده توسط سرور" است

آیا اینها برای شما کار کرده اند؟ آیا نکات یا سؤالات دیگری در رابطه با این موضوع دارید؟ در بخش نظرات در زیر به ما اطلاع دهید.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 + 2 =

Adblock
detector