نحوه تست اتصال Exchange

نحوه تست اتصال Exchange

از بسته سرور ایمیل Microsoft Exchange استفاده می شود پنج پروتکل مختلف برای کمک به ارتباط با مشتریان ایمیل. این تنوع بسیار عالی است زیرا انعطاف پذیری را ارائه می دهد به این معنی که شما فقط با استفاده از نرم افزار Microsoft Outlook به عنوان مشتری ایمیل کاربران خود به دام نمی افتید. با این حال ، آن طیف وسیعی از خدمات به معنی است بررسی مشکلات اتصال می تواند یک فرایند بسیار پیچیده باشد.

خوشبختانه ، شما می توانید استفاده کنید یک ابزار خودکار برای بررسی اتصال از سرویس گیرنده ایمیل خود و همچنین بررسی اینکه همه سرویس های اتصال به طور صحیح روی سرور Exchange شما اجرا می شوند. استفاده از یک سرویس بررسی اتصال تمام کارها را برطرف می کند تا مشکلات اتصال را برطرف سازید و باعث شود سرور ایمیل شما به هیچ وجه درست اجرا شود.

آنالایزر اتصال از راه دور مایکروسافت

مایکروسافت یک ابزار آنلاین رایگان ایجاد کرده است که به شما کمک می کند تا تمام جنبه های اتصالات خود را که برای طیف وسیعی از محصولات مایکروسافت مورد نیاز است بررسی کنید. چک های موجود برای سیستم ایمیل شما در اولین برگه پیش فرض ابزار ارائه شده است. این ابزار نامیده می شود آنالایزر اتصال از راه دور. شما می توانید تمام خدماتی را که باید به مشتریان Outlook شما امکان دهد سرور را به طور خودکار کشف کنید ، بررسی کنید. این ابزار همچنین شامل لخت است SMTP, ترکیدن, و IMAP خدمات و شامل دو تست برای سرورهای Exchange است.

آنالایزر اتصال به شما امکان می دهد تأیید کنید که سرور Exchange شما به درستی در حال برقراری ارتباط است. اگر هنوز کاربران قادر به اتصال نیستند ، باید تنظیمات مشتری خود را بررسی کنید و ابزار شامل آن دسته از چک ها نیز می شود.

آنالایزر اتصال از راه دور شامل چهار حالت آزمایشی در تب Exchange است:

 • آزمایش های اتصال Microsoft Exchange ActiveSync
 • تست های اتصال وب سرویس های Microsoft Exchange
 • تست های اتصال Microsoft Office Outlook
 • آزمایش های ایمیل اینترنتی

بستر تست است مبتنی بر ابر و به همین ترتیب از طریق مرورگر شما قابل دسترسی است.

تست های اتصال وب سرویس های Microsoft Exchange

اگر هیچ کس نتواند به سرور شما متصل شود ، یا اگر در آخرین مراحل راه اندازی Exchange هستید ، ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که هیچ مشکلی در سرویس های اتصال اساسی وجود ندارد و این امر باعث می شود تا سرورهای شما با دنیای خارج ارتباط برقرار کنند..

وقتی به سایت Remote Connectivity Analyzer رسیدید ، را انتخاب کنید همگام سازی ، اطلاع رسانی ، در دسترس بودن, و پاسخهای خودکار در تست های اتصال وب سرویس های Microsoft Exchange بخش صفحه نمایش.

تست تبادل را شروع کنید

تبادل خدمات وب (EWS) آزمایشات با استفاده از اعتبار حساب کاربری آزمون ، یک سری تلاشهای سرویس گیرنده پست الکترونیکی را اجرا می کنند ، بنابراین برای اجرای چک می بایست جزئیات ورود به حساب کاربری کاربر را ارائه دهید..

جزئیات حساب آزمون را در فرم ورودی تستر وارد کنید.

فرم آزمون مبادله

می توانید آدرس ایمیل حساب آزمایش برای دامنه \ نام کاربری را وارد کنید. تستر می تواند از دو روش مختلف برای اتصال به سرور استفاده کند. یک روش Autodiscover درون نرم افزار مشتری Outlook ساخته شده است. اگر کاربران شما در اتصال به سرور Exchange مشکل دارند ، می تواند به دلیل مشکلی در این ویژگی ایجاد شود. اولین بار آزمایش را روی گزینه Autodiscovery امتحان کنید. اگر آزمایش انجام نشد ، یک اجرای دیگر را امتحان کنید ، اما از این گزینه برای نوشتن در URL سرور Exchange استفاده کنید.

پس از پر کردن فرم ، باید با کپی کردن کلمه ای که در صفحه ظاهر می شود ، یک کد تأیید را وارد کنید. کلیک کنید روی تأیید کنید برای تأیید کد تأیید دکمه را بزنید و سپس کلیک کنید انجام تست در پایین صفحه است.

صفحه نتایج به شما می گوید که آیا این تست با موفقیت متصل شده است یا خیر ، مشکلاتی که در آن بوجود آمده بودند یا نه. باید روی آن کلیک کنید گسترش همه برای دیدن متن کامل نتایج. این اطلاعات شامل توصیه های اقدامات برای انجام در صورت بروز خطا می شود.

می توانید دوباره تست را دقیقاً با همان پارامترها انجام دهید ، یا کلیک کنید شروع کنید قبل از شروع اجرای دیگر ، به عقب برگردید و برخی از تنظیمات را تغییر دهید. اگر تست Autodiscover را اجرا کردید و می خواستید به عقب برگردید و یک تست را با URL سرور مشخص انجام دهید ، این گزینه را انتخاب می کنید..

ابزار آنالیز اتصال مایکروسافت

اگر تست های انجام شده توسط آنالایزر اتصال از راه دور همه صاف اجرا می شوند ، اما هنوز کاربران شما نمی توانند به سرور Exchange متصل شوند ، باید دسترسی مشتری ایمیل خود را از طریق شبکه آزمایش کنید. Microsoft Connectivity Analyzer یک ابزار قابل بارگیری است که می توانید یکی از رایانه های شخصی دفتر خود را اجرا کنید تا اتصال شبکه از آن گره را به سرور Exchange خود بررسی کنید..

می توانید این ابزار را از طریق وب سایت Remote Connectivity Analyzer دریافت کنید. کلیک کنید روی مشتری برگه در بدنه اصلی سایت. این برگه چهارم است. به پایین صفحه بروید ابزارهای بیشتر بخش را کلیک کنید و کلیک کنید الآن نصب کن.

تست تبادل بارگیری

اجازه دهید پرونده را با کلیک کردن بر روی دکمه نصب در کادر محاوره ای که ظاهر می شود بارگیری کنید. این ابزار به صورت Wizard است و شما را از طریق تست شبکه شما راهنمایی می کند. صفحه اولیه لیستی از عبارات مشکل را به شما ارائه می دهد.

این گزینه ها عبارتند از:

 • نمی توانم با Office Outlook وارد سیستم شوم
 • نمی توانم از طریق تلفن همراه خود ایمیل ارسال یا دریافت کنم
 • نمی توانم روی دستگاه تلفن همراه خود یا برنامه فروشگاه Windows Lync به Lync وارد شوم
 • نمی توانم از Outlook (فقط Office 365) ایمیل یا دریافت کنم.
 • من نمی توانم اطلاعات رایگان / شلوغ کاربر دیگر را مشاهده کنم
 • من با Outlook (فقط انگلیسی) مشکلات دیگری را تجربه می کنم
 • من نمی توانم فدراسیون را با Office 365 ، Azure یا سایر سرویس هایی که از Azure Active Directory استفاده می کنند ، راه اندازی کنم

Wizard استراتژی تست خود را مطابق با گزینه ای که به بهترین شکل توضیح می دهد مشکل اتصال شما در حال تجربه هستید ، سازگار خواهد کرد.

در هر گزینه ، شما باید نام کاربری و رمز عبور را برای صندوق پستی آزمایشی تهیه کنید. می توانید آدرس ایمیل کاربر آزمون را به عنوان نام کاربری بدهید. صفحه های زیر به کدام یک از مشکلات انتخاب شده بستگی دارد. صفحه نمایش نتایج نشان می دهد که مشکلی در شبکه شما وجود دارد. این ممکن است یک مسئله خارج از سرور Exchange شما باشد ، مانند یک ثبت DNS معیوب.

سیستم ایمیل خود را تست کنید

اگر در رابطه با اتصال سرور Exchange دچار مشکل هستید ، بسیاری از نکات جستجوی آن وجود دارد. یک آزمایش اولیه ممکن است نشان دهد که سرور Exchange شما به درستی تنظیم شده است بنابراین شما نیاز به بررسی مشتری های ایمیل که به سرور و شبکه هایی که از طریق آنها متصل می شوند ، تحقیق می کنید.

دقیقاً مانند هر دسته از نرم افزارهای ارتباطی ، سرور Exchange شما روی پروتکل های استاندارد کار می کند که باید با هر اجرای سازگار دیگری سازگار باشد. با این حال ، شما به عنوان یک مدیر سیستم ، شما احتمالاً از قبل آگاه هستید که بعضی اوقات ، یک عنصر در زنجیره برنامه های همکاری بارگیری نمی شود. یا گاهی اوقات به فرآیندهای خودکار وصل نمی شود و پیوند شکسته در زنجیره همه کارها را متوقف می کند.

با تأیید تنظیم سرور Exchange خود شروع کنید و سپس راه خود را به عناصر دیگر اتصال وصل کنید. ابزارهای خودکار شرح داده شده در این راهنما باید به شما در رسیدن به ریشه مشکل کمک کرده و کاربران خود را از طریق ایمیل بازگرداند.

مانیتور سرور تبادل

هراسی که احساس می کنید وقتی مبادله فقط کار نخواهد کرد یا به طور ناگهانی کند می شود به شما می گوید که این برنامه خیلی مهم است که به آن فرصت دهید. شما باید به طور مداوم عملکرد Microsoft Exchange را رصد کنید و این بدان معنی است که خدمات و سخت افزارهای پشتیبانی کننده آن را پیگیری کنید.

SolarWinds ابزارهای مدیریت مایکروسافت (آزمایشی رایگان)

سرور SolarWinds و مانیتور برنامه

SolarWinds ابزارهای مدیریت مایکروسافت شامل یک ماژول است که عملکرد Exchange Server را ردیابی می کند. این است سرور و مانیتور برنامه, که بر روی Windows Server نصب می شود.

SAM ظرفیت ذخیره سازی را رصد می کند و هنگام اتمام فضا به شما هشدار می دهد. همچنین فعالیت فعالیت غیرطبیعی ایمیل را رصد خواهد کرد و به شما کمک می کند صف هایی را که مورد حمله قرار گرفته اید خاموش کنید یا منابع بیشتری را اختصاص دهید تا امکان افزایش واقعی ترافیک ناشی از مشاوره یا درایوهای فروش فراهم شود. می توانید ابزار آزمایشی Microsoft Management را در یک آزمایش 30 روزه رایگان امتحان کنید.

بر حجم نامه های شرکت خود نظارت داشته باشید و از الزامات خود بمانید.

SolarWinds مایکروسافت Tools ToolsDownload 30 روز آزمایشی رایگان

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + 1 =

Adblock
detector