IIS vs Apache – کدام پلتفرم سرور برای شما مناسبتر است؟

IIS vs Apache

نرم افزار سرور وب کار بسیاری از کارها را برای اجرای وب سایت های شخصی شما انجام می دهد. تعدادی از گزینه های پشتیبانی برنامه های وب در بازار وجود دارد ، اما سرویس های اطلاعات اینترنتی و سرور Apache HTTP منجر به این بسته می شوند. طبق گفته Netcraft, IIS از نظر سهم بازار رهبر بازار است از همه سایتها در آن لیگ ، IIS 40.65٪ بازار دارد ، در حالیکه آپاچی 20.28٪ است. از نظر سهم بازار دامنه ها ، آپاچی با 33.99٪ بازار صدرنشین است در حالیکه IIS 26.36٪ است. بنابراین ، هر دو گزینه بسیار گسترده اجرا می شوند. برای مقایسه ، نرم افزار سرور وب گوگل فقط در 1.39٪ از کل سایتها نصب می شود.

اگر در حال یافتن سرور جدیدی برای وب سایت خود هستید ، احتمالاً تعجب می کنید که کدام یک از این دو سیستم باید به دنبال آن بگردند. در این راهنما به بررسی هر گزینه می پردازیم و فواید IIS و Apache را توضیح خواهیم داد. با داشتن این دانش مسلح ، شما در موقعیت بهتری برای انتخاب سخت افزار و نرم افزار برای عملکرد وب سرور خود قرار خواهید گرفت.

خدمات اطلاع رسانی اینترنتی (IIS)

IIS مایکروسافت مقدار زیادی برای توصیه آن دارد اگرچه این یک سیستم اختصاصی است ، اما بر اساس تعدادی از پروتکل های عمومی در دسترس است که شامل آن می باشد پروتکل انتقال HyperText (HTTP) ، پروتکل انتقال ایمیل ساده (SMTP)، و پروتکل انتقال فایل (FTP) بنابراین ، تکنولوژی اساسی این سیستم با رابط های استاندارد وب در سراسر جهان سازگار است.

این نرم افزار توسط مایکروسافت پشتیبانی می شود و غالباً بسته می شود تا سوء استفاده های جدید هکرها بسته شود. ویژگی های امنیتی IIS آن را به گزینه ای مطمئن تر از آپاچی تبدیل کرده است. به عنوان یک محصول تجاری ، IIS در بازار با تحولات جدیدی که نیازهای بازاریاب ها را برآورده می کند ، رقابت می کند. این ابزار در جهت فروش است ، به این معنی که استفاده از آن رایگان نیست. با این حال ، نسخه رایگان محدود وجود دارد ، به نام IIS Express. نسخه استاندارد IIS با ویندوز سرور همراه است.

یک مزیت بزرگ IIS این است که با سایر پیشنهادات مایکروسافت ادغام می شود, به طور مشخص .خالص و ASPX زبان برنامه نویسی. همچنین ، کنسول مدیریت بسیار نرم و نرم است و شامل گزارش های عمیق و عملکردی و آنالیز می شود. به طور خلاصه ، انتخاب سرور وب تولید شده توسط یک ارائه دهنده نرم افزار بزرگ ، تضمین کاملی از تکه های امنیتی برش و انتظار ویژگی های تحت هدایت بازاریابی را به شما می دهد..

بزرگترین ضعف IIS این است این اختصاصی است و استفاده از آن رایگان نیست. یکی دیگر از مهمترین عواملی که ممکن است باعث شود شما تصمیم به انتخاب نکردن به IIS بگیرید ، این است که فقط در ویندوز کار می کند محیط اگر قبلاً سرور لینوکس خریداری کرده اید ، نمی توانید از IIS استفاده کنید.

سرور HTTP Apache

آپاچی گزینه است رایگان برای استفاده و یکی است پروژه منبع باز. این دو عامل برای پایین آمدن هزینه های راه اندازی شما بسیار عالی هستند ، اما همچنین بدان معنی است که این بنیاد آپاچی هیچ پولی در دسترس برای توسعه بودجه ندارید. توسعه آپاچی همه توسط داوطلبان علاقه مندان انجام می شود. شما برای کمک به یک میز کمکی دسترسی پیدا نکنید اگر در کارکردن بخشی از سرور HTTP با مشکل روبرو هستید. با این حال ، وجود دارد کاربران گسترده و جامعه علاقه مندان در وب و این کانال یک جریان مداوم از نکات و هشدارهای به روز شده در مورد چگونگی به دست آوردن بهترین نتیجه از سیستم سرور را ارائه می دهد. مدیریت منبع باز این گزینه به این معنی است که می توانید خودتان را از طریق کد شانه کنید و حتی نرم افزار را هماهنگ کنید تا اجرای شخصی سازی شده خود را انجام دهید.

Apache فقط به یک سیستم عامل محدود نمی شود. با این حال ، اینگونه است متناسب با لینوکس محیط. به حدی که بخشی از مجموعه ای از راه حل های خدمات وب است که به عنوان شناخته شده اند لمپ. این مخفف مخفف است لینوکس برای سیستم عامل, آپاچی برای سرور وب, MySQL برای سیستم مدیریت پایگاه داده ، و PHP برای برنامه نویسی این به عنوان راه حل سرور وب "خارج از جعبه" در نظر گرفته می شود و مدت زمان طولانی رهبر صنعت بود. IIS اخیراً از Apache به عنوان سیستم پیشرو وب سرور پیشی گرفته است. شما فقط برای پیکربندی با سرور Apache HTTP Apache به PHP محدود نمی شوید زیرا از Perl و Python نیز پشتیبانی می کند.

Apache اصلی را می توان به گسترش داد Transport Layer Security را اضافه کنید و HTTPS را بپوشانید. یک افزودنی دیگر قابلیت تحویل FTP را به شما می دهد.

انتخاب

اگر وب سایت شماست مملو از رسانه, احتمالاً بهتر است برای IIS انتخاب کنید. این سرور با سایر محصولات مایکروسافت ادغام می شود و روش های بهتری برای برخورد با پخش صدا و فیلم دارد. یکی دیگر از دلایل بهتر بودن IIS برای سایتهای رسانه ای این است که از مقدار زیادی استفاده می کند منابع پردازش کمتری برای هر اتصال و انتقال فایل رسانه می تواند از زمان پردازش زیادی استفاده کند.

برای قابل حمل, با شما بهتر می شد سرور HTTP Apache. اگر به زودی انتظار دارید که با سخت افزار سرور خود تجارت کنید ، استقلال سیستم عامل آپاوی گزینه های خرید شما را گسترش می دهد. سرور Apache HTTP می تواند در ویندوز و همچنین لینوکس کار کند.

دلیل این که این دو سیستم سهم بازار بسیار نزدیکی دارند این است که بسیار وجود دارد تفاوت اندکی بین این دو از لحاظ آسیب پذیری و عملکرد وجود دارد. بسیاری از نتایج آزمون در وب موجود است که نشان می دهد که یا یک یا دیگری زمان پاسخگویی بهتری دارند. با این حال ، نتایج معمولاً بسیار نزدیک است و برنده در آن تست ها معمولاً به سیستمی تبدیل می شود که تستر از همان ابتدا از آن طرفداری می کرد.

جامعه توسعه دهنده وب کاملاً واضح است که در امتداد خطوط Apache و IIS تقسیم می شود زیرا برنامه نویسان به یک زبان ماهر می شوند و یک محیط و کارفرمایان آنها را تشویق نمی کنند که از این طریق عبور کنند. بنابراین ، انتخاب شما از سرور وب ممکن است شما را در یک استخر مهارت قفل کند.

بزرگترین تأثیر در انتخاب شما بین این دو سیستم خواهد بود منابع سخت افزاری و نرم افزاری موجود شما. اگر در حال حاضر یک استارتاپی هستید که هیچ مکان یا تجهیزات خاصی نداشته باشد ، می توانید هرکدام از این سیستم ها را انتخاب کنید. اگر از قبل تجهیزاتی دارید که لینوکس را اجرا می کند ، احتمالاً می خواهید سرور Apache HTTP را انتخاب کنید. اگرچه Apache می تواند بر روی ویندوز اجرا شود ، اگر از قبل مشاغل خود را بر اساس محصولات مایکروسافت انجام دهید ، شما در حال حاضر مهارت هایی در سایت دارید که با IIS سازگارتر از Apache است.

کسب و کار خود را از طریق اینترنت دریافت کنید

اگر از قبل منابع داخلی ندارید ، بنابراین می توانید گزینه سرورهای وب مبتنی بر ابر را باز کنید. یک مزیت بزرگ این سرویس ها این است که آنها نرم افزار سرور را در بر می گیرند. بنابراین تصمیم گیری شما مبتنی بر ساختار قیمت گذاری ، مقیاس پذیری و سایر خدمات همراه با وب سرور خواهد بود.

تصمیم گیری کار دشواری است و این واقعیت که تفاوت کمی در عملکرد بین IIS و Apache وجود دارد ، در واقع انتخاب را سخت تر می کند. با این حال ، وجهی نسبت به این شباهت وجود دارد. هر دوی این سیستم ها کاملاً استقرار یافته و مورد استفاده گسترده هستند. بنابراین ، خطر کمی وجود دارد که هرکدام از این دو مورد را انتخاب کرده باشید که می توانستید "اشتباه" را انتخاب کنید.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 7 = 1

Adblock
detector