سرور مایکروسافت در مقابل Kolab

سرور مایکروسافت در مقابل Kolab

سرور Microsoft Exchange پشتیبان بزرگترین ارائه دهنده نرم افزار در جهان و قابلیت همکاری با یک پایدار بزرگ از محصولات مایکروسافت است. سیستم Exchange Server رایگان نیست. با این حال ، مایکروسافت یک آزمایش 180 روزه رایگان از نرم افزار را ارائه می دهد.

این سرور ایمیل فقط در Windows Server قابل نصب است, بنابراین اگر به دنبال یک سرور ایمیل برای یک سیستم عامل متفاوت هستید یا می خواهید از خانه های بزرگ نرم افزار فاصله بگیرید ، پس از آن کلاب یک جایگزین جالب است.

درباره کلاب

Kolab از روشها و پروتکل های ارسال ایمیل برای ایجاد "مجموعه همکاری" که شامل مدیریت کار ، تقویم ها و یادداشت برداری است ، استفاده می کند. این یک پروژه منبع باز است ، بنابراین می توانید در صورت داشتن منابع برنامه نویسی ، کد منبع را بدست آورید و آن را تطبیق دهید. به عنوان یک سیستم منبع آزاد و آزاد ، کاربر استاندارد Kolab برای راهنمایی و پشتیبانی به یک انجمن انجمن متکی است.

کسانی که می خواهند برای کمک به میز کار ارتقا یابند ، می توانند برای یک بسته نرم افزاری کاملاً پشتیبانی و مدیریت شده ، به سیستم Kolab بپردازند. نسخه پرداخت شده همان Kolab استاندارد استاندارد است ، اما با آن همراه است تضمین عملکرد, تکه های امنیتی, و پشتیبانی کامل از تلفن.

Kolab Systems مستقر در سوئیس است و نسخه ای از کلاب مبتنی بر ابر را ارائه می دهد ، که بسته نرم افزاری Microsoft Exchange را به عنوان سرویس (SaaS) رقیب می کند..

بنابراین ، Kolab به عنوان یک جایگزین مناسب برای Microsoft Exchange Server استفاده می کند. بیایید نگاهی به مقایسه این دو سیستم ایمیل بیندازیم.

سکوی سرور

شرایط سخت افزاری برای این دو گزینه بلافاصله آنها را متمایز می کند. Microsoft Exchange Server فقط در Windows Server قابل نصب است.

Kolab یک سیستم لینوکس است که نسخه های آن در درجه اول ساخته شده اند CentOS و RHEL. همچنین این نرم افزار می تواند روی آن نصب شود دبیان, اوبونتو, SLES, univention, OpenSUSE, و ClearOS.

مشتریهای سازگار

سرویس گیرنده Kolab برای ویندوز و همچنین اوبونتو و فدورا لینوکس در دسترس است ، بنابراین برای استفاده از این سیستم نیازی به محیط تنها لینوکس ندارید. سرویس مبتنی بر ابر از طریق سرویس دهنده Kolab قابل دسترسی است ، بنابراین شما قادر به استفاده از Kolab در تجارت خود هستید حتی اگر سرور لینوکس ندارید.

هر دو سرور ایمیل Kolab در محل و نسخه مبتنی بر ابر می توانند با مشتریان ایمیل غیر Kolab از جمله Microsoft Outlook ارتباط برقرار کنند. سایر مشتریانی که با سرور Kolab کار می کنند هستند KDE KMail و کنتاکت, دور گرد, موزیلا تاندربرد, و رعد و برق.

سرور مایکروسافت Exchange از یک پروتکل اختصاصی برای برقراری ارتباط با مشتری استفاده می کند. این در ابتدا انتخاب مشتری مشتری های ایمیل را محدود می کرد. Exchange Server به منظور برقراری ارتباط فقط با Microsoft Outlook طراحی شده است. با این حال ، با گذشت سالها ، مایکروسافت مشتری های ایمیل بیشتری ایجاد کرده است و همچنین به سایر توسعه دهندگان مشتری ایمیل اجازه می دهد پروتکل های ارتباطی خود را که MAPI / RPC نامیده می شوند ، وارد کنند. لینوکس GNOME Evolution مجموعه مدیریت اطلاعات شخصی می تواند Microsoft Exchange را کانال گذاری کند و به همین ترتیب می تواند هیری, سرویس گیرنده ایمیلی که بر روی Windows ، Mac OS و Linux نصب می شود.

اجرای سرویس های تبادل وب به عنوان یک روش ارتباطی جایگزین برای MAPI ، مایکروسافت را قادر ساخت تا مشتری های سازگار با Exchange را برای Mac ها توسعه دهد. اینها مایکروسافت همراه و مایکروسافت Outlook for Mac هستند. نامه Apple نیز اکنون می تواند با Microsoft Exchange Server ارتباط برقرار کند.

مایکروسافت هنگامی که Outlook Mobile Access را ایجاد کرد ، دسترسی دسترسی به برنامه های Outlook را برای iOS و Android ایجاد کرد. سیستم عامل های وب ، از جمله Outlook.com مایکروسافت ، دسترسی Microsoft Exchange را گسترش می دهد.

افزودن پروتکل های ایمیل باز ، گزینه های مشتری را برای مشاغل که از Microsoft Exchange استفاده می کنند ، باز کرده است. موزیلا تاندربرد و یادداشت های لوتوس می توانید از طریق پروتکل های POP3 و IMAP4 ، که اکنون در Microsoft Exchange ساخته شده اند ، به عنوان مشتری در Exchange Exchange Microsoft عمل کنید.

هر دو Microsoft Exchange Server و Kolab می توانند با این ارتباط برقرار کنند پروتکل انتقال ایمیل ساده (SMTP) ، پروتکل اداره پست (POP3) ، پروتکل دسترسی به پیام پیام اینترنتی (IMAP) ، و ActiveSync.

سرور ایمیل مبتنی بر ابر

بسیاری از ارائه دهندگان خدمات مستقل ابری ، سرورهای Microsoft Exchange را با سایر خدمات خود به همراه دارند. ایمیل تبادل اغلب با خدمات میزبانی وب درج شده است و مایکروسافت هم اكنون Microsoft Exchange مبتنی بر ابر خود را در برنامه های اشتراك ماهانه ارائه می دهد. برنامه های Microsoft Exchange Online هر ساله بر اساس هر کاربر هزینه می شود.

مقدماتی برخط برنامه شامل 50 گیگابایت فضای ذخیره سازی. برنامه های بالاتر شامل ذخیره سازی نامحدود و همچنین پردازش پست صوتی است. برنامه برتر ارائه شده به عنوان یک سرویس سرویس ابری توسط بسته های مایکروسافت در کلیه مجموعه Microsoft Office که توسط کارمندان بصورت آنلاین قابل دسترسی است. این بسته همچنین شامل ویژگی های کنفرانس ویدیویی است.

اکنون کلاب ابر ارائه دهنده سیستم های Kolab Systems است سرویسهای بازرگانی را در بالای سرور ایمیل آزاد و آزاد منبع Kolab اضافه می کند. Kolab Now رایگان نیست و بسته اولیه آن گرانتر از قیمت ورودی مایکروسافت است. ساختار قیمت گذاری Kolab Now حساب های فردی یا حساب های گروهی را ارائه می دهد. قیمت گذاری برای حساب گروه به اندازه تعرفه مایکروسافت شفاف نیست و بسته به تعداد کاربران و میزان فضای ذخیره سازی خریدار ، مقیاس پذیر است..

Kolab Now یک آزمایش 30 روزه رایگان را برای هر دو برنامه ارائه می دهد. مایکروسافت هیچ آزمایشی رایگان را برای برنامه های Exchange Online خود ارائه نمی دهد. با این حال ، برنامه برتر برای Microsoft Exchange Online در واقع بخشی از بسته Office 365 Business Premium است و می تواند در یک آزمایش 30 روزه رایگان صورت بگیرد.

روش های تأیید اعتبار

Kolab روشهای احراز هویت جامع تری نسبت به Microsoft Exchange Server ارائه می دهد. کلاب سیستم نیاز به احراز هویت جداگانه دارد به سیستم فایل سرور ایمیل و پایگاه داده آن ، در حالی که یک ورود به سیستم مدیریت در Exchange می تواند به همه عناصر دسترسی پیدا کند.

سیستم تأیید اعتبار Microsoft Exchange Server به Active Directory وابسته است. این یک سیستم مدیریت منابع و منابع به خوبی تثبیت شده است که توسط بسیاری از برنامه ها استفاده می شود. قلب سیستم یک پایگاه داده است که کاربران را به منابع مرتبط می کند. AD فقط در سیستم عامل ویندوز در دسترس است و این یک روش احراز هویت استاندارد است که برای کلیه محصولات مایکروسافت از جمله سیستم عامل ویندوز مورد استفاده قرار می گیرد.

تأیید اعتبار کاربر Kolab است LDAP. این پروتکل دسترسی به فهرست سبک وزن است و یکی دیگر از سیستمهای تأیید اعتبار شناخته شده است. LDAP محدود به ویندوز نیست ، بنابراین برای سیستم های لینوکس نیز در دسترس است. LDAP برای استفاده می شود سرویس نام دامنه (DNS) ، بنابراین هر بار که به یک صفحه وب دسترسی پیدا می کنید ، کامپیوتر شما از LDAP برای گرفتن آدرس IP سایتی که می خواهید بازدید کنید استفاده می کند.

هر دو مایکروسافت Exchange و Kolab از استاندارد SMTP AUTH استفاده می کنند. این یک برنامه افزودنی از پروتکل انتقال ایمیل ساده است که مراحل دسترسی و امنیت کاربر را مشخص می کند. هنگام استفاده از POP3 ، هم Exchange و هم Kolab از قابلیت APOP برای پیش تصویب کاربران و ریشه کن کردن نیاز کاربر برای ورود به سیستم برای ارسال هر پیام استفاده می کنند.

Kolab اکنون ، نسخه آنلاین سرور Kolab ، تأیید هویت دو عاملی برای ورود کاربر به عنوان یک اضافی اختیاری ارائه می دهد. یکی از مشکلات این ویژگی این است که همگام سازی ایمیل را غیرفعال می کند و استفاده از رویه های IMAP که پیام ها را برای ذخیره سازی در برنامه مشتری ایمیل بارگیری می کنند غیر ممکن است..

امنیت داده ها

هم مایکروسافت Exchange Server و هم Kolab کار می کنند پیشگیری از دست دادن داده ها (DLP) روش هایی برای تسهیل تهیه نسخه پشتیبان از داده ها و نگهداری مطالب و ردیابی اطلاعات.

اجرای DLP مایکروسافت به طور خاص مطابق با استانداردهای نظارتی است اطلاعات شخصی شناسایی شده (PII) و صنعت کارت پرداخت (PCI).

Exchange از ActiveSync برای ایجاد ایمیل در دسترس در هر نقطه استفاده می کند. این سیستم قادر است ایمیل های ذخیره شده از راه دور را پاک کرده و یک حساب شخصی را قفل کند. این کارکردها بطور خاص با هدف محافظت از داده های شرکت در صورت از بین رفتن یا سرقت دستگاه های تلفن همراه که دسترسی به ایمیل هایی دارند که توسط Microsoft Exchange مدیریت می شوند..

امنیت ایمیل

رویه های امنیتی سیستم ایمیل شما تا حد زیادی به مشتری ایمیلی که شما استفاده می کنید بستگی دارد و سازگاری مشتری برای مکاتبات تمام ایمیلهایی که توسط کاربران سیستم ایمیل شما ارسال می شود. رمزگذاری نهایی تا انتها ، با همان تعریف ، باید توسط مشتریان فرستنده و گیرنده هماهنگ شود و توسط سرور قابل اجرا نیست. با این حال ، سرور می تواند در حفاظت از داده ها بین خود و مشتری های خود نقش ایفا کند.

هر دو Kolab و Microsoft Exchange از آن استفاده می کنند امنیت لایه حمل و نقل (TLS) مراحل از طریق کتابخانه SSL برای محافظت از داده ها در هنگام انتقال. در هر دو مورد, رازداری کامل جلو (PFS) مجدداً مذاکره رمزگذاری را با هر انتقال دوباره انجام می دهد تا از قرار گرفتن در معرض کلیدهای به خطر بیافتد همه ارتباطات جلوگیری شود.

خدمات مبتنی بر ابر هر دو سیستم از HTTPS برای محافظت در بارگذاری و بارگیری داده ها به سرور استفاده می کنند.

اقدامات ضد هرزنامه

چارچوب خط مشی فرستنده (SPF) با تأیید اینکه سرور ایمیل ارسالی در واقع سرور مجاز دامنه موجود در آدرس ایمیل از طریق ایمیل دریافتی است ، جعل جعل را مسدود می کند. این سیستم توسط مایکروسافت Exchange و Kolab به کار گرفته شده است.

هر دو نسخه داخلی و Cloud مایکروسافت Exchange از اقدامات ضد اسپم جامع تر نسبت به همتایان Kolab خود استفاده می کنند. Exchange onsite شامل محافظت از آنتی ویروس ها می شود ، در حالی که نسخه مبتنی بر ابر بسته ای از اقدامات امنیتی را با نام "همگرایی" ادغام می کند تبادل محافظت آنلاین (EOP) اگرچه مبتنی بر ابر است ، فیلتر EOP را می توان برای پیاده سازی های Exchange Server در محل نیز اعمال کرد.

EOP اقدامات بسیاری را برای محافظت از مشتری های ایمیل کاربر و همچنین سرور ایمیل خود در برابر حملات نرم افزارهای مخرب و استراتژی های هکرها انجام می دهد. این سیستم یک سرویس فیلتر کردن ایمیل است که قبل از رسیدن به سرور شما ، همه ایمیل های دریافتی را اسکن می کند. این فیلتر به دنبال ناهنجاریهای شناسایی فرستنده با SPF است و همچنین سوء استفاده کنندگان از طریق ایمیل را از طریق لیست سیاه متمرکز دنبال می کند. EOP خواهد شد اسکن کردن امضاهای بدافزار و فیلتر کردن سیاست انتخاب شده توسط مشتری را اعمال کنید, مسدود کردن ایمیل از منابع ممنوع یا نام دامنه که شامل کلمات کلیدی مشخص شده است.

سیستم EOP محافظت بسیار شدیدی را ارائه می دهد و می تواند به عنوان یک سرویس مستقل از هرکدام از سرورهای ایمیل که استفاده می کنید مشترک شوید ، بنابراین می توانید Microsoft EOP را به عنوان پیش زمینه برای سرور ایمیل Kolab خود استفاده کنید..

برنامه های همراه

Kolab به عنوان یک سیستم همکاری با توابع تقویم و بانکهای اطلاعاتی تماس با ما امکان پذیر است که برنامه ریزی کار و به اشتراک گذاری داده ها را امکان پذیر می کنند. با این حال ، اجرای این ویژگی ها به میزان زیادی بستگی به سازگاری مشتری ایمیل که توسط شرکت تجارت برای تعامل با سرور Kolab انتخاب شده است..

تقویم را می توان با گروه ها تنظیم کرد تا یک کار نوشته شده توسط یک کاربر به تقویم های همکاران برسد. سیستم Kolab همچنین امکان اشتراک گذاری فایل را فراهم می کند. با این حال ، این ویژگی به ذخیره سازی فایل نیاز دارد که کنترل نسخه و قفل پرونده را در اختیار شما قرار دهد. دوم ، یک سیستم تقویم متمرکز ، امکاناتی از قبیل تجهیزات و اتاق های جلسات را رزرو می کند.

Microsoft Exchange همچنین دارای یک ویژگی تقویم و بانک اطلاعاتی مخاطب است. این ویژگی ها با Outlook مشبک است ، بنابراین اگر هم هستید با ترکیب پیشنهادی Exchange و Outlook همراه شوید, شما قادر خواهید بود از مزایای آن استفاده کنید برنامه ریزی کامل و ویژگی های چت گروهی از این سرور ایمیل.

با Outlook به عنوان مشتری ، هر کاربر می تواند به همان لیست تماس ، تقویم و صندوق ورودی ایمیل در دستگاه ها دسترسی پیدا کند. سیستم Exchange همچنین امکان تنظیم تقویم های متمرکز را برای برنامه ریزی ، به روشی مشابه ویژگی های همکاری کلاب فراهم می کند. تبادل همچنین شامل ردیابی اسناد و کنترل نسخه است.

موارد اضافی اختیاری پیشنهادات مایکروسافت با Exchange غیر قابل باور است. به جای بیان مجموعه تولیدی خود, دفتر 365 این شرکت به عنوان افزونه ای برای Exchange ، بسته های نرم افزاری را در اختیار دارد سرور را در Office 35 Business خود تبادل کنید بسته این باعث می شود با شما ادغام شوید برتری داشتن, کلمه, و سایر ابزارهای موجود در مجموعه Office 365.

Microsoft Exchange Server و مقایسه Kolab

مقایسه ساده بین نسخه های اصلی مایکروسافت Exchange و Kolab بسیار ساده تر است. Exchange بر روی ویندوز کار می کند و Kolab در لینوکس کار می کند.

Exchange یک بسته پولی است ، در حالی که Kolab استفاده رایگان دارد. هر دو سرور داخلی ویژگی های همکاری را ارائه می دهند و شامل سطوح مشابهی از حفاظت از داده ها و امنیت انتقال نیز می شوند.

سیستم های آنلاین این دو سرور ایمیل جایگزین نسبت به نسخه های داخلی مشترکات بیشتری دارند. Kolab عملکرد بسیار بیشتری در نسخه ابری خود نسبت به بسته رایگان اولیه متن باز در محل ارائه می دهد؛ سیستم عامل ابر هر دو وابستگی سیستم عامل را که تفاوت نسخه های نصب شده را پاک می کند ، پاک می کند. یکی دیگر از عواملی که نسخه آنلاین Kolab ، Kolab Now را نزدیکتر کرده و به پیشنهاد مایکروسافت تبادل نزدیک می کند این است که این یک سرویس پولی است.

Kolab یک سرور ایمیل عالی برای محیط لینوکس است و سازگاری آن با تعداد مشتریانی که می توانند با آنها کار کنند به این معنی است که شما حتی می توانید Outlook را برای کاربران خود توزیع کنید و بسیاری از قابلیت های جلویی را که Exchange ارائه می دهد ، بدست آورید..

Kolab رایگان هست یک گزینه خوبی برای مشاغل کوچک است. با این حال ، مشاغل بزرگتر که به عملکرد تضمین شده نیاز دارند ، می توانند بسته پشتیبانی پشتیبانی میز ارائه شده توسط Kolab Systems را انتخاب کنند. پس از قدم گذاشتن در نسخه های پرداخت شده Kolab ، چه در محل و چه به صورت آنلاین ، مزیت قیمت کلاب فرسایش می کند و مزایای عملکرد مایکروسافت تبادل جذاب تر می شود..

Kolab Systems با ارائه گزینه آزاد و منبع آزاد ، به بازار گسترده تری نسبت به مایکروسافت دست یافته است. با این حال ، مایکروسافت هنوز هم برای خدمت به بخش تجارت بی نظیر است.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

31 − 24 =

Adblock
detector