دسترسی Microsoft: آیا هنوز هم مرتبط است؟

دسترسی Microsoft: آیا هنوز هم مرتبط است؟

مایکروسافت آفیس 29 ساله است - در نوامبر 1990 راه اندازی شد. بسیاری از بسته های نرم افزاری از چنین طول عمر برخوردار نبودند. با این حال ، بسته نرم افزاری مایکروسافت در طول سالها یکسان باقی نمانده است. برخی از عناصر اضافه می شوند ، در حالی که برخی دیگر کاهش می یابد. یکی از مؤلفه های مجموعه بهره وری که هنوز در آنجاست ، دسترسی مایکروسافت است.

مایکروسافت سالها تلاش کرده بود که یک DBMS رومیزی تولید کند و با خرید یکی از رهبران بازار این بخش ، FoxPro ، روند توسعه را سریع دنبال کرد. اگرچه مایکروسافت به بازاریابی و توسعه FoxPro ادامه داد ، اما توانست برخی از کد ها و خدمات مربوط به کسب جدید خود را انتخاب کند تا بتواند پروژه پایگاه داده خود را آغاز کند. انتقال موفقیت آمیز بود.

دسترسی به موفقیت در ویندوز سوار شد. رقبای اصلی این بسته نتوانستند شاهد افزایش این سیستم عامل باشند و نسخه های ویندوز را به اندازه کافی سریع منتشر نکردند. مایکروسافت همچنین FoxPro را به دلیل ایجاد فضای دسترسی در بازار ، به قتل رساند. موفقیت این ابزار هنگامی که در مایکروسافت آفیس در سال 1995 گنجانده شد افزایش یافت. این ابزار بعداً به بخشی از خط لوله تکاملی مایکروسافت آفیس تبدیل شد و نیاز به هماهنگی با توسعه سایر اجزای آفیس را به طور منظم تعمیر می کرد..

استقرار دسترسی مایکروسافت

یکی از مشکلات Microsoft Access این است که فرمت فایل خاص خود را دارد که با هیچ سیستم دیگری سازگار نیست. در حالی که مایکروسافت یک ساختار فایل مبتنی بر فرمت XML سازگار با OpenDocument با فرمت XML را برای اکسل و ورد اتخاذ کرده بود ، ساختار فایل قدیمی دسترسی را تنها گذاشت. قالب های فایل .docx و .xmlx از Word و Excel به سنگ لمس جهانی انواع پرونده ها در زمینه های کاربردی مربوطه تبدیل شده اند. با این حال ، قالب .accdb استفاده شده توسط Access هرگز تصور عموم را جلب نکرد و سایر توسعه دهندگان مجموعه های تولیدی رقیب علاقه ای به ایجاد سازگاری پرونده دسترسی در برنامه های پایگاه داده دسک تاپ خود ندارند.

یکی از کاربردهای رایج مایکروسافت ، نگه داشتن آن به عنوان یک هدف اصلی برای DBMS های موفق تر تجاری است. به عنوان مثال ، Access می تواند به یک پایگاه داده Oracle متصل شود ، بنابراین برنامه هایی که در Access نوشته شده اند می توانند به داده هایی که در یک پایگاه داده Oracle نگهداری می شوند ، وصل شوند. دسترسی همچنین می تواند برای SQL Server و Sybase جلو باشد. با این حال ، این تکرار مجدد از برنامه Access کمی شبیه به نیمه عمر است. آیا این آخرین راه حل برای دسترسی است ، به عنوان یک پوست برای RDBMS های موفق تر عمل می کند?

از آنجا که تقاضا برای مهارت های برنامه نویسی Access کاهش می یابد ، کمتر برنامه نویسان برای یادگیری سیستم زحمت می کشند. این چرخه کاهش را در جایی آغاز می کند که عدم وجود استخر مهارت های توسعه دهنده ، مدیران پروژه را از استفاده از یک محیط برای توسعه یک محصول جدید دور می کند. بنابراین کمبود برنامه نویسان کمبود پروژه را به آن زبان ایجاد می کند و عدم تقاضا برای آن مهارت ها تسلط بر آن زبان را به یک حرکت شغلی ضعیف تبدیل می کند. بنابراین ، استخر مهارت ها بیشتر کاهش می یابد و چرخه افول ادامه می یابد. Microsoft Access می تواند COBOL ، FoxPro و SQLBase را در مسیر فراموشی دنبال کند.

دسترسی با کمال میل بازنشسته می شود

مایکروسافت نتوانسته است از سقوط هواشناسی دسترسی به ارتفاعات به عنوان پرکاربردترین سیستم دیتابیس دسک تاپ در سال 2011 کمک کند و در سال 2017 خجالت آور است. این شرکت در نوامبر 2017 ، نزدیک به 25 سالگی برنامه اعلام کرد. این شرکت قصد داشت مایکروسافت دسترسی را از مجموعه بهره وری آنلاین خود بازنشسته کند.

تاریخ خاموش شدن رسمی دسترسی به برنامه های وب و پایگاه داده های وب در Office 365 برای آوریل 2018 تعیین شده است. با وجود حذف دسترسی از مجموعه تولید آنلاین آن ، مایکروسافت همچنان به توسعه نرم افزار دسک تاپ ، انتشار دسترسی 2019 در سپتامبر 2018 به عنوان بخشی از Office 2019.

بنابراین ، در اینجا این است ، هنوز هم در سنگین. آینده نرم افزارهای تجاری در Cloud است و برنامه نویسان به روز می دانند که. حذف دسترسی از نسخه نرم افزاری به عنوان سرویس مایکروسافت آفیس سایر طرفداران باقیمانده در جامعه برنامه نویسان را بیگانه کرد. این یک قاتل حرفه ای است.

هدف اصلی دسترسی در بازار خودسازی است. با این وجود ، در صورت وجود تعداد زیادی تولیدکننده فاکتور آماده در وب ، کدام اپراتور مشاغل کوچک می تواند به ایجاد یک بانک اطلاعاتی مخاطبین در دسترسی یا ایجاد فرم فاکتور اقدام کند؟ چه کسی قصد دارد یک پایگاه داده دستور العمل برای آشپزخانه ایجاد کند وقتی که تعداد زیادی از سایت های آشپزی آنلاین در حال حاضر آن دستور العمل ها را در هر زمان تقاضا در دسترس قرار می دهند?

گزینه های دسترسی Microsoft

به شرایطی بیاندیشید که ممکن است شخص هنوز نیاز به استفاده از Access داشته باشد و با همان سرعتی ، می توانید جایگزین بهتری را پیدا کنید که از قبل موجود است. اگر نمی توانید ، ما لیستی از گزینه های جایگزین Microsoft Access را آورده ایم.

1. مشتقات OpenOffice

OpenOffice یک چالش جدی برای مایکروسافت آفیس ارائه داد. این شامل عناصری بود که کسی از مایکروسافت آفیس می خواست اما رایگان بود. مایکروسافت آن را سخت تر کرد و سرانجام ، OpenOffice رایگان نتوانست به اندازه کافی سرمایه گذاری کند تا آن را به روز کند. در نهایت اشکالات موجود در سیستم ، آن را به یک خطر امنیتی تبدیل کرده و گزینه جایگزین رایگان برای Office پژمرده شده است.

OpenOffice هنوز هم امروز وجود دارد ، اگرچه ، به عنوان یک پروژه منبع باز ، کد آن در دسترس بود و افراد زیادی نسخه های خود را ساختند. در بیشتر موارد ، "چنگال" OpenOffice از نامهای مؤلفه های مشابه برای برنامه های شخصی موجود در مجموعه استفاده می کرد. معادل OpenOffice از Access (Base) نامیده می شود. Base فرمت فایل خاص خود را دارد .odb - و قادر به باز کردن پرونده های .accdb ایجاد شده در Access نیست. پایه بهتر از دسترسی نیست ، جز این که رایگان است. هنوز نسخه های OpenOffice به صورت رایگان موجود است.

Apache OpenOffice

Apache OpenOffice

OpenOffice اصلی در بنیاد Apache آپلود شد. این بنیاد در ابتدا از IBM پشتیبانی می کند که این پروژه را به تیم توسعه وام داده است که آنرا بازنویسی کند و همان Lotus Symphony IBM باشد. از زمان برداشت IBM ، این پروژه کوچک شده است. Base هنوز جزئی از Apache OpenOffice است و استفاده از آن کاملاً رایگان است.

LibreOffice

LibreOffice

LibreOffice یک کلون از OpenOffice است و در پایان موفق تر شد. این مجموعه شامل Base است که گزینه مناسبی برای دسترسی به مایکروسافت است. دارای نسخه هایی برای Windows ، Mac OS ، Linux و Android است.

OxygenOffice Professional

OxygenOffice

OxygenOffice Professional یکی دیگر از کلون های آزاد و منبع باز OpenOffice است. این شامل Base است و می تواند بر روی ویندوز و لینوکس نصب شود.

2. فرم های Google

فرم های Google

Google G -Suite یک رقیب بسیار قوی برای Office 365 است. نسخه رایگان فقط اسناد Google خوانده می شود حتی اگر بیشتر از پردازنده کلمه های ناشناس باشد. Google Forms بخشی از مجموعه است. می توانید از Google Forms برای ایجاد صفحات ورود به سیستم و نمایش داده های پرس و جو استفاده کنید و از صفحات Google (صفحه گسترده) بعنوان پایگاه داده بازگشت استفاده کنید.

رابط کاربری Google Forms بسیار آسان است و هر کس می تواند یک برنامه بانک اطلاعاتی کوچک و بدون هیچ گونه دانش فنی ایجاد کند. این ویدیوی YouTube را درباره نحوه ایجاد بانک اطلاعاتی با ابزارهای Google بررسی کنید.

3. دفتر کاليگرا

دفتر کاليگرا

KDE Calligra Office را تولید می کند ، یک پروژه منبع باز است که قابل استفاده نیست. سیستم پایگاه داده در Calligra Office Kexi نام دارد. از قالب OpenDocument ، .odb به عنوان نوع فایل بومی خود استفاده می کند. Calligra Office روی Windows ، Mac OS ، Linux و BSD Unix نصب می کند.

4. خالق Zoho

خالق Zoho

Zoho Creator یک سیستم مدیریت پایگاه داده آنلاین است. استفاده فوق العاده آسان است و داشبورد بسیار جذابی دارد. برنامه میزبانی شده است و شامل فضای ذخیره سازی برای داده هایی است که از طریق صفحه های جدید خود جمع می کنید. این یک راه حل حرفه ای است و بنابراین رایگان نیست. این سرویس از طریق اشتراک دریافت می شود و در چهار سطح برنامه در دسترس است. این سیستم برای آزمایش بدون ریسک در یک آزمایش رایگان 15 روزه در دسترس است.

5. حباب

آرم حباب

حباب جایگزین خوبی برای کسانی است که از دسترسی به رابط کاربری دیگر DBMS استفاده می کنند. این یک ابزار توسعه وب سایت بدون کد است که شامل امکان ایجاد فرم های داده برای ورود داده ها و پرس و جو است. این شرکت خدمات میزبانی نیز ارائه می دهد. می توانید یک سایت یا یک صفحه طراحی کرده و آن را در سرورهای Bubble میزبانی کنید ، بانک اطلاعاتی جدید را تنظیم کرده یا به پایگاه داده های موجود خود بازگردید..

این یک سرویس پولی است اما نسخه رایگان آن وجود دارد. حباب رایگان "ساخته شده با حباب" چاپ شده در صفحه شما خواهد بود.

دسترسی را پشت سر بگذارید

اگر از کاهش مایکروسافت Access افسرده شدید ، پس امیدوارم که این بررسی وضعیت بسته و گزینه های جایگزین آن موجب تشویق شما شود. راه بیرون رفتن از افسردگی دسترسی شما ، آزمایش برخی از سیستم های پایگاه داده دیگر است.

گزینه های رایگان موجود در این لیست به شما نشان می دهد که در وهله اول نباید هزینه دسترسی را پرداخت کنید. یکی از مشکلی که با آن روبرو خواهید شد ، انتقال اطلاعات خود از قالب .accdb است. با این حال ، می توانید داده ها را با فرمت CSV صادر کرده و آن را به یک بانک اطلاعاتی جدید ایجاد شده با هر DBMS وارد کنید.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 42 = 45

Adblock
detector