Nagios vs Zabbix در مقایسه – کدام یک برای نظارت بر شبکه بهتر است؟

عکس صفحه نمایش Nagios vs Zabbix

وقتی نوبت می رسد نظارت بر شبکه ابزارهای زیادی وجود دارد که تجربه نظارت عالی را ارائه می دهند. با این حال ، تعداد معدودی از تصادفات به همان اندازه توجه می کنند ناگیوس در مقابل Zabbix. هر دو راه حل توسط سازمان ها برای نظارت بر شبکه های بزرگ شرکت مستقر شده اند. در این مقاله ، ما می خواهیم مقایسه کنیم ناجیوس هسته و Zabbix زیرا هم منبع باز هستند و هم به صورت رایگان در دسترس هستند Nagios XI که یک محصول پرداخت شده است).

به عنوان مانیتور شبکه ، هر دو تعادل کاملی از سادگی و عمق را به کاربران ارائه می دهند. قادر به نظارت بر شبکه خود ، همه بستگی به چشم انداز شما دارد. به طور کلی ، هر دو برنامه نمای کلی از شبکه متصل را ارائه می دهند. کیفیت این دو محصول انتخاب بهترین گزینه را دشوار می کند ، اما ما فرایند تجزیه هر محصول را بر اساس ویژگی های کلیدی طی کرده ایم.

ما در حال بررسی ویژگی های اصلی مانند داشبورد, قابلیت پیکربندی, هشدارها, پروتکل پشتیبانی, autodiscovery, و پلاگین ها. هدف این است که نگاهی کامل به آنچه که هر محصول ارائه می دهد و کدام یک تجربه کلی نظارت بهتر را ارائه می دهد ، داشته باشیم. در زیر خلاصه ای از نحوه جمع آوری این دو محصول آورده شده است:

دسته بندی Nagios CoreZabbixWinner
داشبورد و رابط کاربری داشبورد با کیفیت بالا.

داشبورد Nagios Core اطلاعات اساسی مانند وضعیت دستگاهها را ارائه می دهد اما همان سطح وضوح و کیفیت نمایش را با Zabbix ارائه نمی دهد.

داشبورد با کیفیت بالا.

Zabbix بر اساس ارزش تولید خود دارای لبه است. داشبورد Zabbix قابل تنظیم است و تجربه ای تمیزتر از Nagios Core را ارائه می دهد.

Zabbix
پیکربندی Nagios کاربر را مجبور می کند تا به عنوان فایل های متنی تنظیمات را وارد کند. پیکربندی یکی دیگر از ویژگی هایی است که به شدت به سمت Zabbix متمایل می شود.

Zabbix به شما امکان می دهد تنظیمات خود را از طریق یک رابط مبتنی بر وب تغییر دهید.

Zabbix (بر اساس راحتی و سهولت استفاده)
تجسم Nagios Core به طور پیش فرض نمودار ارائه نمی دهد. اما اگر افزونه NagVis را بارگیری کنید ، می توانید شبکه خود را از طریق استفاده از نمودارها کنترل کنید. Zabbix نمودارهای حق بیمه خود را دارد که خارج از جعبه در دسترس است. Zabbix (بر اساس راحتی)
رابط وب رابط مبتنی بر وب خود را دارد.

مناسب برای استقرار اما تعامل شما با Nagios Core کاملاً محدود است. به عنوان مثال ، می توانید اصول اولیه مانند مشاهده سلامت شبکه را انجام داده و گزارش تهیه کنید اما نمی توانید کارهای بیشتری انجام دهید. رابط کاربری نیز به طور قابل توجهی منسوخ شده است.

رابط مبتنی بر وب خود را دارد.

مناسب برای استقرار. Zabbix به شما امکان می دهد از طریق استفاده از یک رابط کاربری مدرن ، محیط نظارت خود را پیکربندی کنید.

Zabbix
خودکارسازی اجرای خودکار پیش فرض به طور پیش فرض امکان پذیر نیست.

با این حال ، با افزونه NagiosQL ، می توانید autodiscovery را برای یافتن دستگاه های متصل اجرا کنید. این یکی از معدود مناطقی است که Nagios Core نسبت به Zabbix دارای مزیت مشخصی است.

اجرای خودکار پیش فرض به طور پیش فرض امکان پذیر نیست. ناجیوس هسته
پشتیبانی پروتکل پشتیبانی از HTTP ، FTP ، SMTP ، SNMP ، POP3 ، SSH و MySQL را ارائه می دهد. پشتیبانی از HTTP ، FTP ، SMTP ، SNMP ، POP3 ، SSH و MySQL را ارائه می دهد. به طور مساوی همسان
هشدارها و اعلان ها هشدارها و اعلان ها از خارج از جعبه ارائه می شوند.

می توانید هشدارها را از طریق ایمیل و پیامک دریافت کنید. Nagios Core چندین سطح هشدار را ارائه می دهد اما با شخصی سازی Zabbix مطابقت ندارد.

هشدارها و اعلان ها از خارج از جعبه ارائه می شوند.

می توانید هشدارها را از طریق ایمیل و پیامک دریافت کنید. Zabbix همچنین به شما امکان می دهد پیام ها را سفارشی کنید و یک زنجیره افزایش را تعیین کنید.

Zabbix
الگوهای نظارت نه Zabbix الگوهای FTP ، HTTP ، HTTPS ، IMAP ، LDAP ، MySQL ، NNTP ، SMTP ، SSH ، POP و Telnet را ارائه می دهد. Zabbix
پلاگین ها Nagios Core طیف گسترده ای از افزونه های اضافی را ارائه می دهد. نه ناجیوس هسته
انجمن 67000 عضو 80،000 عضو Zabbix
قیمت رایگان

Nagios Core از این مزیت برخوردار است که می تواند به عنوان یک پله پله در Nagios XI بازی کند. این به کاربر اجازه می دهد تا نیازهای خود را به روز کند.

رایگان ناجیوس هسته

داشبورد و رابط کاربری

عکس ناجیوس هسته

اولین مقایسه ای که می خواهیم بین این دو محصول به بررسی بپردازیم ، رابط کاربری آنهاست. مهم این به معنی داشبورد است. در هر دو برنامه ، داشبورد جایی خواهد بود که بیشتر وقت خود را صرف می کنید ، بنابراین مهم است که بتوانید شبکه خود را به طور مؤثر نظارت کنید. ناجیوس هسته یک تجربه کاربری را ارائه می دهد که امور را ساده نگه می دارد. یک نمایش تصویری از سلامت زیرساخت ها و نمایشگرهای متنوع با رنگ وجود دارد تا نشان دهد عملکرد شبکه شما به خوبی چگونه است.

خدمات و دستگاه ها با انواع مختلفی از وضعیت ها از جمله طبقه بندی می شوند: خوب, هشدار, ناشناخته, بحرانی و در انتظار. این امر تمام آنچه را برای نظارت بر شبکه ای در سطح سازمانی لازم دارید فراهم می کند. یک درخت ناوبری در سمت چپ صفحه نشان داده شده است تا بتوانید به راحتی مشاهده کنید که صفحات کلیدی مانند روندها ، هشدارها و اعلان ها در کجا قرار دارند.
تصویر Zabbix

از سوی دیگر, Zabbix داشبورد ظاهر بسیار با کیفیتی را حفظ می کند. رابط کاربری واضح است و نمایشگرهای رنگی از صفحه نمایش به خوبی تعریف شده اند. Zabbix داشبورد کاملاً قابل تنظیم است. اگرچه ممکن است برای به دست آوردن بیشترین استفاده از طراحی آن به دانش کد نویسی نیاز داشته باشید ، اما تجربه ای شخصی تر از آن را به شما ارائه می دهد ناجیوس هسته. به عنوان مثال ، می توانید جداول را در مورد وضعیت میزبان و سیستم در صفحه اول داشته باشید تا در صورت بروز هرگونه مشکل فوراً بدانید.

از نظر تجربه کلی کاربر ، قابلیت استفاده و طراحی, Zabbix یک مزیت مشخص دارد. ترکیبی از مدرنیته و یک طراحی قابل تنظیم باعث می شود تا یک تجربه نظارت شخصی به صورت شخصی انجام شود. در حالی که ناجیوس هسته مطمئناً این مبانی را دارد که شما بتوانید بر شبکه خود نظارت داشته باشید و استفاده از آن چندان رضایت بخش نیست.

پیکربندی

پیکربندی منطقه ای است که در این بحث بسیار به وجود می آید زیرا ساختار ساختن تجربه نظارت بسیار مهم است. Zabbix از این نظر یک مزیت گسترده دارد زیرا می توانید تنظیمات را از طریق رابط مبتنی بر وب تغییر دهید. یکی از اصلی ترین مسائل مربوط به ناجیوس هسته این است که کلیه تنظیمات باید به عنوان فایل متنی وارد شوند. به جای تعامل با رابط کاربر ، کاربر مجبور است فایلهای متنی ایجاد کند.

نتیجه ، پیکربندی هایی است که برای ایجاد آن ناخوشایند است. Zabbix گره در این منطقه بر اساس چگونگی ایجاد تنظیمات آسان می شود. در حالی که پیکربندی های مبتنی بر پرونده متنی پایان جهان نیست ، کاربران جدیدتر بسیار راحت تر در تعامل با Zabbix رابط کاربری گرافیکی.

تجسم

یکی از ویژگی هایی که همه بهترین ابزارهای نظارت بر شبکه مشترک دارند این است تجسم. برنامه هایی که داده های شبکه شما را در نمودارها و نمودارهایی که به راحتی قابل خواندن هستند نمایش می دهند ، بدون شک محبوب ترین هستند. قادر به مراجعه به گرافیکی برای مشاهده روند در شبکه شما ، مهم برای درک آنچه در زیر هود اتفاق می افتد ، است. از این دو محصول, فقط Zabbix مجهز به نمودارهای خارج از جعبه است.

به ترتیب برای مشاهده نمودارهای Nagios Core ، باید از افزونه NagVis استفاده کنید. این یک روند دشوار نیست اما فقدان این ویژگی قطعاً فرصتی از دست رفته است. Zabbix تجسم به وضوح بهتر از این دو است. هنگامی که یک نمودار را در آن بزرگ کنید Zabbix این طرح تقریباً در هر محصول نظارت بر شبکه دیگری است که می توانید به آن فکر کنید ، و آن را به عنوان شماره یک ما در اینجا انتخاب کرد.

رابط وب

هر دو ناگیوس و Zabbix رابط کاربری وب استفاده کنید اما این منطقه جایی است که در آن قرار دارد Zabbix یک مزیت واضح دارد. ناجیوس هسته رابط کاربری اساسی را به شما ارائه می دهد اما گذشته از تجربه قدیمی منسوخ آنلاین شما می توانید فقط سلامت شبکه را مشاهده کرده و گزارش ایجاد کنید. در حالی که این برای اکثر کاربران کافی است ، به شما امکان نمی دهد تنظیمات سفارشی ایجاد کنید. Zabbix می تواند با توجه به نیازهای شما بصورت پیش فرض تنظیم شود در حالی که با ناگیوس شما باید از طریق فایل های متنی پیکربندی کنید یا افزونه های اضافی را مستقر کنید.

اگر به دنبال سکویی هستید که بتوانید به راحتی بصورت آنلاین مستقر شوید و در دسترس باشید Zabbix باید انتخاب شما باشد. ناجیوس هسته وب رابط کاربری گرافیکی را ارائه می دهد که ده سال از تاریخ آن خارج شده است. در حالی که ناجیوس هسته طراحی هنوز کار را انجام می دهد Zabbix پیکربندی و رابط وب لاغر ، این امر را در استفاده از حجم کارهای بزرگ شرکت بسیار ماهرتر می کند.

خودکارسازی

عکس صفحه NagiosQL

از نظر فنی هم ناجیوس هسته یا Zabbix می تواند انجام دهد autodiscovery اما به طور پیش فرض ، با کمک افزونه ای به نام NagiosQL می توانید دستگاهها را در سراسر شبکه خود رمزگشایی کنید. این بدان معنی است که هنگام راه اندازی Nagios ، شروع به جستجوی خودکار دستگاه ها خواهد کرد. به عبارت دیگر ، لازم نیست آنها را به صورت دستی اضافه کنید. بر Zabbix باید این کار را بصورت دستی صرف کنید.

با مراجعه به ناگیوس سایت تبادل شما می توانید آن را فعال کنید NagiosQL افزونه این یکی از ویژگی هایی است که در آن وجود دارد ناجیوس هسته یک مزیت گسترده نسبت به Zabbix. امکان اضافه کردن دستگاه ها به شبکه بدون نیاز به پیکربندی دستی همه چیز باعث صرفه جویی در وقت و تلاش زیادی می شود قبل از شروع نظارت بر شبکه.

پشتیبانی پروتکل

بخش بزرگی از توانایی کنترل سیستم ها با استفاده از پروتکل ها مرتبط است. بدون پروتکل های مناسب ، میزان دید شما در یک شبکه بسیار محدود است. خوشبختانه هر دو Zabbix و ناگیوس دامنه مناسبی از پروتکل ها را برای همکاری با شما داشته باشید. هر دو محصول پشتیبانی HTTP, FTP, SMTP, SNMP, POP3, SSH, و MySQL. با توجه به پشتیبانی پروتکل, ناگیوس هسته و Zabbix به طور مساوی همسان هستند.

هشدارها و اعلان ها

هشدارها و اعلان ها به یکی از مهمترین جنبه های نظارت بر شبکه تبدیل شده اند. نظارت دستی بسیار ناقص است و حتی اگر شما 24 ساعت شبانه روز روی میز کار خود باشید ، نمی توانید هر رویدادی کوچک را که در شبکه شما روی می دهد ، متوجه شوید. هشدارها به شما امکان می دهد به سیستم نظارت بر شبکه خود متکی باشید تا فعالیت های مشکل ساز را برای حل کردن شما پرچم گذاری کنید.

هر دو Zabbix و ناجیوس هسته سیستم هشدار خود را دارند. هر محصول هنگام شناسایی مشکل ساز ، از طریق ایمیل و پیامک به شما هشدار می دهد. Nagios دارای چندین سطح هشدار است, تعیین وقایع با خطا ، اخطار یا پیام خوب. این به شما کمک می کند مهمترین وقایع را در اولویت قرار دهید. Zabbix هشدارها و اعلان ها خوب هستند زیرا به شما اجازه می دهند محتوای پیام خود را سفارشی کنید.

به عنوان مثال ، می توانید پیام ها را شامل اطلاعاتی از قبیل داده ها و زمان ، نام میزبان ، مقدار مورد ، مقدار ماشه ، مشخصات میزبان ، ماکرو کاربر و تاریخچه پویا کنید. این برای اطمینان از همه اطلاعات مربوطه بسیار مفید است. اما آنچه واقعاً می دهد Zabbix سیستم هشدارها لبه توانایی های افزایش آن است. اگر پیام اولیه شما هیچ جوابی دریافت نکند ، آن را برای گیرنده دیگری ارسال می کند. در صورت عدم پاسخ در انتهای زنجیره ، می تواند یک دستور را به طور خودکار برای عمل اجرا کند.

این خوشه تنظیمات هشدار دهنده به شما امکان می دهد یک سیستم هشدار را با توجه به نیاز تیم خود تنظیم کنید. شما می توانید اولین نقطه تماس را تعیین کنید و مطمئن شوید که در صورت عدم پاسخ ، سایر اعضای تیم آماده قدم گذاشتن هستند. بر اساس پیامهای سفارشی شده و امکان تعیین زنجیره های تشدید, Zabbix یک مزیت واضح دارد.

الگوهای نظارت

الگوهای منطقه ای هستند که غالباً به نفع ویژگی های آشکار مانند داشبورد قابل تنظیم و تجسم نادیده گرفته می شوند. این مایه تاسف است ، زیرا الگوهای کنترل بسیاری از نیازهای پیکربندی دستی را از بین می برند. Zabbix طیف وسیعی از الگوهای برای FTP, HTTP, HTTPS, IMAP, LDAP, MySQL, NNTP, SMTP, SSH, ترکیدن و Telnet. این قالب ها به شما امکان می دهند زمین را در حال اجرا قرار دهید و مستقیماً از تنظیمات قالب شروع به نظارت کنید.

Nagios Core هیچ الگوی نظارتی ندارد. در حالی که می توانید اطلاعات مربوط به نظارت بر تنظیمات را از گسترده تر پیدا کنید جامعه ناجیوس, هنوز هم نیاز به سرمایه گذاری بیشتری نسبت به الگوهای پیش فرض ارائه شده توسط Zabbix. Zabbix قالب ها تفاوت زیادی با تجربه کلی نظارت بر شبکه ایجاد می کنند و در این قسمت دست بالا به این محصول می دهند.

پلاگین ها

در بسیاری از بخش های دیگر ، شما شنیده اید که ما در مورد پلاگین ها صحبت می کنیم ناگیوس. در دسترس بودن افزونه ها چیزی است که تعیین می کند ناجیوس هسته جدا از Zabbix. وجود دارد صدها پلاگین موجود برای استفاده با Nagios Core. در حالی که همه این موارد مفید نیستند ، بسیاری از موارد وجود دارد. بااینکه Zabbix ابزاری قدرتمند است که عدم وجود افزونه ها تا حدودی یک فرصت از دست رفته است. ناجیوس هسته ارزش بهتر این دو را از نظر افزونه ها ارائه می دهد.

انجمن

عکس صفحه وب سایت انجمن Zabbix

داشتن یک جامعه متنوع و فعال در پشت ابزار معمولاً به همان اندازه مفید است که سایر ویژگی های اصلی آن وجود داشته باشد. جامعه اطراف یک سکوی نظارت بر شبکه منبع اطلاعات و بینش ارزشمندی است. اگر در مورد محصول خود مشکلی دارید یا در مورد چگونگی استفاده بیشتر از محیط نظارت خود به راهنمایی نیاز دارید ، باید انجمن انجمن محصول مربوطه شما یکی از اولین درگاههای تماس شما باشد.

هر دو ناگیوس و Zabbix به داشتن جوامع پشتیبانی فعال مشهور هستند. Zabbix در حال حاضر لیستی از اعضا دارد که بالغ بر 80،000 نفر است, و تعداد قابل توجهی از کاربران فعال با کمال تعجب Nagios با تقریبا 67000 کاربر تقریباً کمتر است. پیگیری قابل توجه هر دو انجمن ، منبع اطلاعاتی قابل قبولی را در مورد هر محصول در اختیار شما قرار می دهد.

انجمن های کاربر هر دو ابزار منابع غنی از برنامه های افزودنی را برای این محصولات فراهم می کنند. در مورد ناجیوس ، می توانید صدها مورد افزودنی از جامعه را به صورت رایگان دریافت کنید. Zabbix در واقع می تواند از افزودنیهای Nagios با کمی نوشتاری دستی استفاده کند تا بتواند خروجی توابع از معماری ناجیوس را با روشهای ساده تر جریان اطلاعات Zabbix تطبیق دهد. با این حال ، جامعه Zabbix منبع بسیار خوبی از قالب ها است ، که روش اصلی موجود برای سفارشی سازی Zabbix است.

تطبیق پذیری

از آنجا که هر دو Nagios Core و Zabbix پروژه های منبع باز هستند ، شما کاملاً حق دسترسی به کد ، بازنویسی قسمت هایی از آن و ایجاد یک پیاده سازی اختصاصی را دارید که دقیقاً متناسب با نیازهای شما باشد. با این حال ، در بیشتر موارد, کاربران Nagios Core تمایل دارند به افزودنیهای آن اعتماد کنند برای شخصی سازی سیستم و کاربران Zabbix به الگوهای تکیه می کنند به عنوان یک روش شخصی سازی.

خدمات

هم Nagios Core و هم Zabbix دارای عوامل داخلی هستند که قابلیت ابزارها را گسترش می دهند. Zabbix یک نماینده دارد که کلیه خدمات را مدیریت می کند. به این گفته می شود عامل Zabbix. می توانید نماینده Zabbix را به وظایف مشابه خدمات ارائه شده توسط عوامل مختلف در Nagios Core انجام دهید.

این عوامل Nagios Core هستند مجری افزونه Nagios Remote Plugin (NRPE) ، که مانیتورینگ از راه دور را تسهیل می کند پردازنده داده از راه دور Nagios (NRDP) ، که یک مکانیزم انتقال داده است, NSClient++, را قادر می سازد Nagios Core را برای نظارت بر دستگاه های ویندوز ، و عامل پلتفرم نقیوس کراس, که یک API برای تهیه اطلاعات در برنامه های دیگر است.

در سرویس ها ، رویکرد مدولار ناجیوس برنده نمایانگر Zabbix Agent است.

قیمت

پنهانی نیست که ابزارهای نظارتی شبکه ، به ویژه با توجه به محبوب ترین ابزارهای موجود در بازار ، می توانند گران قیمت باشند. با این حال ، هر دو Zabbix و ناگیوس این روند را با رایگان بودن در دسترس قرار دهید. تفاوت این دو در این است که می توانید Nagios Core را به Nagios XI ارتقا دهید. در حالی که این محصولات همان محصول نیستند ، ارزش افزودن دارد زیرا مسیری را در اختیار شما قرار می دهد که بتواند از طریق آن به روزآمد شود. Nagios XI از $ 1،995 (1،519 پوند) شروع می شود. این قیمت به شما امکان استفاده می دهد زیر ساخت نظارت بر, ظرفیت برنامه ریزی نمودارها, در کنار هزاران نفر افزونه ها و چندمستاجر توانایی ها.

در حالی که این دو گردن و گردن قیمت دارند ، اما ما باید به این نتیجه برسیم ناگیوس زیرا در صورت نیاز توانایی به روزرسانی را دارید. ویژگی های ارائه شده با به روزرسانی به Nagios XI به اندازه کافی قابل توجه هستند تا بهتر از آن عمل کنند Zabbix در بسیاری از مناطق کلیدی به خصوص ، یکی از مناطق مربوط به جادوگران پیکربندی است که شما را از طریق فرآیند استفاده از ویژگی های مختلف سوق می دهد ناگیوس.

Zabbix: مانیتورینگ شبکه Premium به صورت رایگان در دسترس است

پس از مقایسه این دو مشخص است که Zabbix برنده است در حالی که ناگیوس هسته مبانی لازم را برای اجرای نظارت بر شبکه موثر دارد ، زیرا تجربه و قابلیت تنظیم آن را به سادگی ندارد Zabbix میکند. Zabbix مانیتور شبکه ای رایگان است که مانند محصولی که در براکت بسیار عالی واقع شده عمل می کند. علاوه بر نداشتن آن autodiscovery ویژگی, Zabbix محصولی کاملاً گرد است.

در حالی که این قابلیت Autodiscovery را ندارد ناجیوس هسته عملکرد بسیار خوبی در سطح هیئت مدیره دارد. در اکثر تفاوتهای کلیدی, Zabbix به سادگی فراتر می رود ناگیوس هسته. این سیستم با داشتن یک سیستم هشدار با پویای اتوماتیک برای پاک کردن نسل گراف ، همه چیز را دارد.

Zabbix ویژگی ها گرد هم می آیند تا یک تجربه نظارت بسیار ساده و برآورده را بسازند. الگوهای نظارت بر میزان پیکربندی دستی که برای مشاهده شبکه شما نیاز به تکمیل دارد ، کاهش می دهند. هنگامی که مشکلی متوجه پیامهای سفارشی شده شد و زنجیره تشدید پاسخ رویداد را فوق العاده کارآمد می کند. این برنامه با ارسال اطلاعات به طور مستقیم به اعضای اصلی به رویدادهای کلیدی پاسخ می دهد.

بااینکه ناجیوس هسته تجربه نظارت با کیفیت را ارائه نمی دهد ، روشن نیست Zabbix مرحله. رابط کاربری منسوخ به نظر می رسد ، و نبود پیکربندی مناسب و تجسم پیش فرض واقعاً آن را پایین می آورد. با وجود این ناجیوس هسته از مزیت مشخص autodiscovery ، یک رابط کاربری گرافیکی مبتنی بر وب و افزونه های اضافی برخوردار است.

در اکثر محیطهای سازمانی Zabbix ابزار بهتر برای استفاده است. اگر در حال پیاده سازی ابزاری برای نظارت بر شبکه در سازمان خود هستید ، اکیداً توصیه می کنیم که مدنظر داشته باشید Zabbix. اگرچه می توان به راحتی از بازار این اشباع غافل شد ، قطعاً در مورد ارزش استقرار سبک وزن و پیکربندی حق بیمه باید در نظر بگیرید..

همچنین مشاهده کنید:
25 بهترین ابزار و نرم افزار نظارت بر شبکه 2023
10 بهترین ابزار مدیریت و نظارت بر عملکرد برنامه
10 بهترین سرور رایگان TFTP برای ویندوز ، لینوکس و مک
20 بهترین سرور رایگان SFTP و FTPS برای ویندوز و لینوکس

  12 بهترین ابزار مانیتورینگ SNMP به علاوه راهنمای نهایی

About the author

Comments

  1. این مقاله در مورد مقایسه دو نرم افزار Nagios Core و Zabbix برای نظارت بر شبکه های بزرگ است. هر دو نرم افزار به صورت رایگان و منبع باز در دسترس هستند و تعادل کاملی از سادگی و عمق را به کاربران ارائه می دهند. در این مقاله ویژگی های کلیدی هر دو نرم افزار مانند داشبورد، پیکربندی، هشدارها، پروتکل پشتیبانی، autodiscovery و پلاگین ها بررسی شده است. هر دو نرم افزار مزایا و معایب خود را دارند و انتخاب بهترین گزینه بستگی به نیازهای شما دارد.

  2. این مقاله در مورد مقایسه دو نرم افزار Nagios Core و Zabbix برای نظارت بر شبکه های بزرگ است. هر دو نرم افزار به صورت رایگان و منبع باز در دسترس هستند و تعادل کاملی از سادگی و عمق را به کاربران ارائه می دهند. در این مقاله ویژگی های کلیدی هر دو نرم افزار مانند داشبورد، پیکربندی، هشدارها، پروتکل پشتیبانی، autodiscovery و پلاگین ها بررسی شده است. هر دو نرم افزار مزایا و معایب خود را دارند و انتخاب بهترین گزینه بستگی به نیازهای شما دارد.

  3. این مقاله در مورد مقایسه دو نرم افزار Nagios Core و Zabbix برای نظارت بر شبکه های بزرگ است. هر دو نرم افزار به صورت رایگان و منبع باز در دسترس هستند و تعادل کاملی از سادگی و عمق را به کاربران ارائه می دهند. در این مقاله ویژگی های کلیدی هر دو نرم افزار مانند داشبورد، پیکربندی، هشدارها، پروتکل پشتیبانی، autodiscovery و پلاگین ها بررسی شده است. هر دو نرم افزار مزایا و معایب خود را دارند و انتخاب بهترین گزینه بستگی به نیازهای شما دارد.

Comments are closed.