راهنمای نهایی سرور ویندوز

راهنمای نهایی سرور ویندوز

سرورها در سراسر شبکه به رایانه های دیگر خدمات ارائه می دهند ، بنابراین نسبت به رایانه های شخصی معمولی چند مورد اضافی از سیستم عامل خود دارند. مایکروسافت به خاطر سیستم عامل رایانه ویندوز بسیار شناخته شده است و برای پشتیبانی از سرورها طعم خاصی از آن سیستم تولید می کند.

ویندوز سرور است سیستم های پیشرو برای مدیریت سرورها و است رقیب اصلی سیستم عامل لینوکس است. مایکروسافت بازنویسی منظم از سیستم عامل را درست ، تا آخرین نسخه ، یعنی ویندوز سرور 2019 تولید کرده است.

سرور Windows NT

مایکروسافت با "NT"نام تجاری برای سیستم عامل تجاری ویندوز تجاری خود را از طریق 1990s. چندین نسخه از سیستم عامل با نام NT وجود دارد.

Windows NT Advanced Server 3.1

نسخه اول سیستم Windows NT Advanced Server 3.1 بود که در سال 1993 منتشر شد. این یک سیستم 32 بیتی بود که برای ترمینال ها نسخه دیگری ارائه می شد و دیگری برای سرورها. نسخه سرور همان چیزی است که در خانواده محصولات ویندوز سرور تکامل یافته است. تقسیم نسخه ویژه سرور سیستم عامل از نسخه استاندارد NT دلیل این امر را توضیح می دهد هرگز سرور Windows NT نسخه 1 وجود نداشت.

Windows NT Server 3.5

در سال 1994 ، این شرکت معرفی کرد Windows Server 3.5. این امر به هم پیوسته با سیستم های یونیکس و نوول نتور امکان پذیر است. در آن زمان ، ویندوز سرور تازه وارد در بازار بود و بیشتر شبکه ها فعال بودند یونیکس یا سرورهای Novell. بنابراین اگر ویندوز سرور قصد داشته باشد توسط مشاغل دارای شبکه پذیرفته شود ، سازگاری با آن دو سیستم ضروری است.

Windows NT Server 3.51

در سال 1995 ، مایکروسافت رابط کاربری ویندوز رایانه شخصی خود را تا حد زیادی بهبود داد ویندوز 95. این شرکت همچنین Windows NT Server 3.51 را برای مدیریت رایانه هایی که ویندوز 95 را مدیریت می کنند ، تولید کرده است. سیستم سرور این قابلیت را دارد که مجوزهای نرم افزاری را برای کامپیوترهای مشتری مدیریت کند و همچنین ویندوز 95 و عناصر سیستم عامل را بر روی شبکه نصب و به روز کند..

Windows NT Server 4.0

سرور ویندوز NT تا سال 1996 با انتشار نسخه واسط ویندوز 95 به دست نیامد Windows NT Server 4.0. این نسخه از سیستم عامل شامل IIS 2.0 به صورت رایگان بود. سرور اطلاعات اینترنت سیستم سرور وب مایکروسافت است که امروزه نرم افزار پیشرو وب سرور در جهان است سرور HTTP Apache به عنوان یک رقیب نزدیک IIS تنها از Apache به عنوان نصب شده ترین سرور وب در سال 2018 سبقت گرفت ، بنابراین مایکروسافت 22 سال از زمان شروع فعالیت از جمله IIS را گرفت تا بتواند سیستم رایگان آپاچی را از صدر جدول بداند..

افزایش پیچیدگی شبکه ها از طریق بسته های سرویس اضافه شده و ایجاد Windows NT Server Enterprise در 1997 در پیشرفت های Windows NT Server منعکس شده است. این پیشرفت ها شامل ادغام رمزگذاری کلید عمومی خدمات و مدیریت سیستم عامل برای خوشه های سرور. دو مورد دیگر که تعامل با شبکه های احتمالی احتمالی را در نظر گرفته بودند سرور تراکنش و سرور صف پیام.

آخرین پیشرفت Windows Server NT در سال 1998 با Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition در سال 1998 همراه بود. این اتصال باعث بهبود اتصال به سیستم های غیر ویندوز و همچنین ایجاد پلی از برنامه های DOS 16 بیتی شد تا بتوانند با محیط دسک تاپ 32 بیتی رابط کاربری برقرار کنند..

توسعه سرور ویندوز

مایکروسافت با انتشار ویندوز سرور 2000 ، نام NT را در سال 2000 رها کرد. از آن پس ، نام نسخه های Windows Server از سال انتشار هر نسخه منتشر شد..

ویندوز سرور 2000

پیشرفت هایی که با ویندوز سرور همراه بود بسیاری از ویژگی هایی را که ما هنوز از آنها استفاده می کنیم به سیستم عامل ارائه داد. این موارد شامل پشتیبانی از XML ، ایجاد صفحات سرور فعال (ASP) و استفاده از Active Directory برای تأیید اعتبار کاربر است. سیستم عامل ویندوز سرور 2000 همچنین مفهوم نسخه های متناسب را معرفی کرد ، همچنین به عنوان استاندارد ویندوز سرور ، مایکروسافت Advanced Server و Datacenter Server را منتشر کرد.

ویندوز سرور 2003

بازنویسی از سیستم سرور که به عنوان ویندوز سرور 2003 منتشر شد با هدف کاهش وقایعی که به راه اندازی مجدد سیستم نیاز دارند ، می باشد. بود امکان نصب تکه ها و به روزرسانی ها در پرواز وجود دارد بدون نیاز به راه اندازی مجدد سیستم. این شرکت همچنین ویژگی های امنیتی سیستم عامل را بهبود بخشیده و این اولین بار است که محیط .NET با سیستم عامل ویندوز سرور گنجانده شده است.

نسخه 2003 ویندوز شامل مفهوم نقش های سرور بود و این امکان را فراهم می آورد که سیستم عامل متناسب با کارهای تخصصی خاص مانند سرور DNS. مایکروسافت و همچنین نسخه های استاندارد ، پیشرفته و دیتاسنتر ، نسخه Windows Server 2003 Web Edition را تولید کردند. مدت کوتاهی پس از انتشار ویندوز سرور 2003 ، مایکروسافت یک بروزرسانی را تولید کرد که این سیستم را به یک محیط برنامه 64 بیتی تبدیل کرده است.

ویندوز سرور 2003 R2

ویندوز سرور 2003 R2 در سال 2005 منتشر شد. مشتریانی که ویندوز سرور 2003 خریداری کرده بودند اجازه دسترسی به این نسخه جدید را داشتند. تمام فروش های Windows Server 2003 از انتشار این نسخه ، در واقع Windows Server 2003 R2 بود.

پیشرفت های سیستم ویندوز سرور که با R2 ظاهر شد ، روی مسائل امنیتی متمرکز شد. تأیید اعتبار کاربر بر اساس Active Directory انجام شده است و هنوز تا این تاریخ ادامه دارد. با این حال ، مایکروسافت یک ویژگی اضافی برای این سیستم تأیید ایجاد کرد و به R2 اضافه شد. این ویژگی جدید خدمات فدراسیون Active Directory بود. هدف از این پسوند AD این بود که خدمات خارجی را می توان در "ورود به سیستم"مجوزهای مدیریت شده در شبکه.

یکی دیگر از به روزرسانی های اکتیو دایرکتوری حالت فعال برنامه دایرکتوریر بود که با برنامه های شخص ثالث رابطه "طول بازو" ایجاد کرد. این امکان را برای آنها فراهم کرد تا با کاربرانی که از طریق AD تأیید شده اند ، بدون اینکه مستقیماً مراحل احراز هویت آن نرم افزار را در AD وارد کنند ، دسترسی داشته باشید.

بسته R2 نیز امکان پذیر شد سیاست های امنیتی را برای گروه های ماشین تنظیم کنید از طریق Wizard Configuration Security. سایر پیشرفت های R2 شامل فشرده سازی بهتر داده ها برای پرونده ها و انتقال ها و روش های تکثیر برای WAN های چند سایت است.

ویندوز سرور 2008

نسخه بعدی ویندوز سرور سه سال طول کشید تا آماده شود و شامل پیشرفت دیگری برای Active Directory است. این شرکت همچنین تغییراتی اساسی در نحوه تعامل سرویس های شبکه با ویژگی های پشتیبانی نرم افزار سیستم عامل ایجاد کرده است.

یک مزیت بزرگ برای کاربران سرور ویندوز در این نسخه ، گنجاندن سیستم مجازی سازی Hyper-V مایکروسافت بود. این تصمیم ممکن است به منظور ارتقاء رقابت شرکت در این زمینه اتخاذ شده باشد که به یک نیاز روزافزون در مدیریت IT تبدیل شده است. اگر سرپرست سیستم قبلاً Hyper-V نصب کرده است ، چرا به هزینه آوردن یک سیستم VM رقیب می روید?

سایر برنامه های جدید همراه با Windows Server 2008 عبارتند از Event Viewer و مدیر سرور. اینها ابزارهای مفیدی برای مدیریت سیستم بودند که به مدیران امکان می دادند کنترل بهتر فعالیتهای سرور را بدست آورند.

سرور هسته محصولی مهم و پراهمیت مایکروسافت بود. این نسخه لخت نرم افزار ویندوز سرور بود و امکان دسترسی به خط فرمان را داشت. این می تواند بدون GUI Desktop آشنا از محیط ویندوز و بیشتر به مدیران سیستم که راحت تر از محیط خط فرمان استفاده می کنند ، درخواست تجدید نظر می کند که قبلاً استفاده می کردند یونیکس و لینوکس.

چهار نسخه از ویندوز سرور 2008 وجود دارد: استاندارد ، Enterprise ، Datacenter و وب.

ویندوز سرور 2008 R2

اولین بار در سال 2009 در دسترس ویندوز سرور 2008 R2 است که هنوز در حال استفاده است. بیشتر تغییراتی که این امر را از Windows Server 2008 اصلی متمایز می کند ، فنی بوده و در خدمات پشتیبانی زیربنایی رخ داده است. تا این مرحله ، محصولات ویندوز سرور مبتنی بر ویندوز ویستا بودند. ویندوز سرور 2008 R2 دارای قلب ویندوز 7 است. بنابراین ، این سیستم اجرای برنامه را به حداکثر سرعت می رساند 64 بیتی محیط.

این نسخه از ویندوز سرور برای بهبود اجرای سیاست گروه تغییرات جدیدی در Active Directory دید و چند سرویس جدید ظاهر شد. این خدمات شامل Remote Desktop Services (RDS) بود که بسته بندی مجدد خدمات ترمینال بود. BranchCache و دسترسی مستقیم همچنین در این نسخه از Windows Server برای بهبود دسترسی به سرور از کاربران در مکانهای از راه دور ظاهر شده است.

ویندوز سرور 2012

تا سال 2012 ، مایکروسافت قصد داشت همه پیروز شود ابر, بنابراین ویژگی هایی را به Windows Server اضافه می کند تا تعامل بهتری با خدمات خارج از سایت انجام شود. این شرکت ویندوز سرور 2012 را با عنوان "Cloud OS" به بازار عرضه کرد. این احتمالاً هدف نهایی از قرار دادن Hyper- V در نسخه ویندوز سرور 2008 بود.

تمام پیشرفت های سیستم Windows Server در این نسخه بر ایجاد شکل Hyper-V یکپارچه متمرکز شده است منابع Cloud را به آسانی ادغام کنید و به عنوان میزبان محلی ، در تحویل در محل نیز آسان باشید. سیستم ذخیره سازی با واسطه Hyper-V نیز در این نسخه به روز شد. سوئیچ مجازی Hyper-V و Hyper-V Replica برای افزایش جذب استراتژی های شبکه ترکیبی در این نسخه گنجانده شده اند.

هر دو PowerShell و Server Core با این نسخه از اهمیت بالایی برخوردار شدند.

چهار نسخه از ویندوز سرور 2012 وجود داشت: ملزومات اساسی ، بنیاد ، استاندارد و دیتاسنتر. نسخه Essentials در مشاغل کوچک بود.

ویندوز سرور 2012 R2

این نسخه برای ویندوز سرور 2012 در سال 2013 منتشر شد. ترکیب سیستم عامل استفاده از PowerShell را حتی بیشتر گسترش داد. مایکروسافت هدف خود را برای ارائه عملکردهای بهتر سرور در این مکان ادامه داد امکان ادغام سرویس های ابری را فراهم کرده است. این شامل بازنویسی سیستم های امنیتی و خدمات شبکه است. سیستم های مجازی سازی و ذخیره سازی نیز مورد بازنگری قرار گرفت و خدمات وب افزایش یافت.

ویژگیهای ذخیره سازی که در این نسخه ارتقاء یافته شده بودند شامل تکرار فایلهای توزیع شده و دسترسی بهتر برای اشتراک فایلها بودند. توانایی برای ارائه خدمات به دستگاه های تلفن همراه با نرم افزار از سرور نیز بهبود یافت. مایکروسافت سیستم مدیریت پیکربندی Desired State مبتنی بر PowerShell را برای بهبود مدیریت پیکربندی شبکه معرفی کرد.

ویندوز سرور 2016

این سیستم سرور جدید جدید همراه با ویندوز سرور 2016 ظاهر شد. این نانو سرور ، حداقل سرور اجرای سبک وزن بود که دارای رابط های کمتری بود و بنابراین حمله آن سخت تر بود. این نسخه از ویندوز سرور همچنین شامل سرور اصلی.

سیستم های VM نیز به سیستم اضافه شده اند سیستم رمزگذاری Hyper-V و توانایی جدید در تعامل با داکر. این ابزار به ویژه برای "کانتینرینگ" مفید بود ، که مدیران سیستم ها را قادر می ساخت نرم افزارهای متعلق به شرکتها را به دستگاههای متعلق به کاربر ارائه دهند.

مایکروسافت کنترلر شبکه را در ویندوز سرور 2016 معرفی کرد. این امکانات به مدیران این امکان را می دهد تا دستگاه های شبکه فیزیکی و مجازی را از یک کنسول مدیریت کنند..

ویندوز سرور 2016 در نسخه های استاندارد و دیتاسنتر موجود بود. نسخه R2 ویندوز سرور 2016 وجود نداشت.

ویندوز سرور 2019

Windows Server 2019 که در اکتبر 2018 منتشر شد آخرین نسخه سیستم عامل سرور از مایکروسافت است. ویژگی های جدید این نسخه عبارتند از:

پروژه هونولولو

اکنون به نام Windows Admin Center نامیده می شود ، این یک ابزار مدیریت سرور است که نه تنها برای ویندوز سرور 2019 طراحی شده بلکه می تواند سرورهایی را که Windows Server 2012 R2 و Windows Server 2016 را مدیریت می کنند نیز مدیریت کند.. این کنسول چندین سرور را در بر می گیرد و فرقی نمی کند سیستم عامل سرور تحت نظارت نسخه کامل GUI ، سرور اصلی یا Nano Server باشد. این ابزار شامل نظارت بر عملکرد ، مدیریت پیکربندی و کنترل سرویس هایی است که در هر سرور تحت نظارت اجرا می شوند.

زیرساخت Hyperconverged (HCI)

همانطور که از توضیحات نسخه های قبلی می بینید ، مایکروسافت از زمان بسته بندی اول ، قدرت مجازی سازی سیستم عامل سرور خود را ایجاد کرده است. Hyper-V با ویندوز سرور 2008. این یک کمپین ده ساله بوده است و از پیشرفت های سرویس های ابری مایکروسافت آینه گرفته شده است. بنابراین ، با این آخرین نسخه از توسعه اخیر VM در طی سالهای گذشته در این بسته ، مدیران شبکه می توانند از قابلیت های شبکه ترکیبی واقعی برخوردار باشند.

ویژگی های HCI آخرین سرور ویندوز بیشتر مورد هدف قرار گرفته است مصرف کنندگان خدمات به جای ارائه دهندگان. با این حال ، این سیستم قادر به پشتیبانی است مراکز داده تعریف شده توسط نرم افزار و همچنین مشتریان آنها قابلیت های HCI امکان تنظیم خدمات مجازی را بدون پایین آمدن سیستم ارائه می دهد. حتی بسیاری از تنظیمات منابعی که از VM پشتیبانی می کنند نیز ممکن است باشد به طور خودکار اجرا می شود.

لینوکس در ویندوز سرور

در حال حاضر اجرای لینوکس بر روی سرور ویندوز از طریق VM امکان پذیر است. با این حال ، ویندوز سرور 2019 با ارائه زیر سیستم سازگار با لینوکس ، این میزبانی را کمی بیشتر انجام می دهد. اینها "بومیان محافظت شده VM برای لینوکس."

Windows Defender Advanced Threat Protection (ATP)

آخرین تهدید امنیتی سیستم های IT "تهدید مداوم پیشرفته" است. این حملات APT قادر به دور زدن سیستم های ضد ویروس سنتی هستند زیرا محل ورود آنها اغلب توسط نهنگ ، نیزه زدن و پروفایل رسانه های اجتماعی تسهیل می شود. از آنجا که تاکتیک های دفاعی سنتی برای جلوگیری از دسترسی دیگر برای محافظت از سیستم ها و داده ها کافی نیست ، سیستم های پیشرفته محافظت از تهدید ضروری هستند. گنجاندن Windows Defender ATP در ویندوز سرور 2019 است علاوه بر امنیت بسیار خوش آمدید. ATP فعالیتهای حساب را نظارت می کند ، از پرونده های ثبت شده در برابر تغییرات غیرمجاز محافظت می کند و فعالیت های کاربران را در اطراف ذخیره داده ها برای شناسایی نفوذ APT حفظ می کند..

Leaner Server هسته و خدمات

هسته اصلی سرور گزینه از سال 2008 در ویندوز سرور ساخته شده است. اکنون حتی لاغرتر است ، نمایندگی 50٪ از اندازه ویندوز سرور 2019 با GUI کامل. این کاهش سرعت در مورد ظروف حمل و نقل در نرم افزار نیز هنگام تحویل به دستگاه های متعلق به کاربر اعمال می شود. پایین آمدن سربار ایجاد شده توسط مکانیسم کانتینرینگ با هزینه امنیتی انجام نشده است.

کنترل رابط کاربری گرافیکی

همانطور که با تمام نسخه های خدمات بلند مدت کانال سرویس دهنده ویندوز سرور ، کاربران نسخه 2019 دسترسی به ابزارهای کامل مدیریت جلویی در یک رابط کاربری گرافیکی دسترسی دارند. این ویژگی در دسترس کسانی نیست که فقط سرور اصلی یا نانو سرور را نصب کنند.

کانال خدمات طولانی مدت

هر نسخه جدید ویندوز سرور لزوماً نسخه های قبلی را منسوخ نمی کند. مایکروسافت همه نسخه های استاندارد ویندوز سرور را به عنوان بخشی از آن طبقه بندی می کند کانال خدمات طولانی مدت (LTSC) این محصولات به مدت 10 سال پشتیبانی می شوند. این دوره پشتیبانی شامل پنج سال پشتیبانی می شود که در قیمت خرید گنجانده شده و پنج سال باقیمانده به تمدید قرارداد پشتیبانی نیاز دارد.

تعویض سیستم عامل ویندوز سرور اتوماتیک نیست و نیاز به نسخه جدید جداگانه خریداری می شود. این به استثنای نسخه های R2 است که به صورت مجاز مجاز است یک نسخه رایگان برای مشتریان نسخه اصلی آن نسخه را ارتقا دهید. بنابراین ، Windows Server 2003 R2 به طور رایگان در دسترس مشتریانی قرار گرفت که قبلاً Windows Server 2003 را خریداری کرده بودند.

نسخه های 2008 R2 ، 2012 R2 و 2018 هنوز هم امروز به طور فعال در سراسر جهان کار می کنند.

کانال نیمه سالانه

مایکروسافت در سال 2017 یک مدل خرید دوم برای ویندوز سرور ایجاد کرد. این همان است کانال نیمه سالانه (SAC) محصولات موجود از طریق این کانال با نسخه های ویندوز سرور که از طریق کانال خدمات طولانی مدت به بازار عرضه می شوند ، یکسان نیست. زمان انتشار کوتاه تر برای این گروه از محصولات بدان معنی است که عناصر مشترک ارائه شده در دو کانال در نهایت واگرا خواهند شد.

محصولات SAC در شرکت های توسعه نرم افزار قرار دارد که نیاز به نوآوری های جدیدتر سریعتر از شرکتهایی که می خواهند سرورهای پایدار برای پشتیبانی از عملکرد منظم خود باشند. همانطور که از نام این کتاب توضیح داده شده است ، نسخه های سرور SAC هر شش ماه منتشر می شوند و شامل قراردادهای پشتیبانی می شوند که فقط 18 ماه طول می کشد.

شماره نسخه این نسخه های ویندوز سرور مربوط به سال و ماه انتشار آنها می باشد. بنابراین ، تا به امروز وجود داشته است:

  • ویندوز سرور ، نسخه 1709 (سپتامبر 2017)
  • ویندوز سرور ، نسخه 1803 (مارس 2018)
  • ویندوز سرور ، نسخه 1809 (سپتامبر 2018)

این ارائه های Windows Server دارند ویژگی های رابط کاربری کمتری دارند از سیستم عامل های ویندوز سرور ارائه شده در کانال خدمات بلند مدت. آنها در سرویس های اشتراک مبتنی بر ابر از جمله مایکروسافت یکپارچه شده اند بیمه نرم افزار, بازار لاجورد, و ویژوال استودیو.

ابر سرور ویندوز

میزبانی ابر به معنای این است که شما می توانید ویندوز سرور را بر روی زیرساخت های از راه دور ، و نه فقط در دستگاه های داخلی خود قرار دهید. مایکروسافت سرورهای ابری Azure خود را به صورت اشتراکی ارائه می دهد. با این حال ، اگر می خواهید محدود به خدمات شخصی مایکروسافت نباشید Windows Server را روی Cloud قرار دهید. ارائه دهندگان دیگر ویندوز سرور را به کار می گیرند ، این امکان را برای شما فراهم می کند که اگر می خواهید از Windows Server استفاده کنید بدون نیاز به خرید و اجرای آن بر روی سخت افزار خود ، بین برنامه های خدماتی که توسط طیف وسیعی از شرکتها ارائه شده است ، انتخاب کنید. به عنوان مثال ، Google Cloud شامل گزینه Windows Server است.

این که آیا شما تصمیم به انتقال همه فعالیتهای سرور خود به Cloud یا ایجاد یک شبکه ترکیبی دارید ، آخرین نسخه های Windows Server شما را قادر می سازد خدمات را به صورت یکپارچه به کارمندان و مشتریان خود تحویل دهید..

نظارت بر سرور ویندوز

اگرچه ویندوز سرور عملکردهای مانیتورینگ زیادی را شامل می شود ، برای مدیریت کامل سیستم باید به نرم افزار تخصصی نظارت اضافه کنید. هر دو نسخه Cloud و داخلی آن به عناصر سخت افزاری متکی هستند که می توانند به اشتباه انجام شوند و شما باید زبانه های ثابت را در اتصالات به سرور خود نگه دارید ، چه در شبکه LAN شما باشد و چه از طریق اینترنت..

SolarWinds ابزارهای مدیریت مایکروسافت (آزمایشی رایگان)

سرور SolarWinds و مانیتور برنامه

تعداد مؤلفه های مختلف که یک سرور را با موفقیت اجرا می کنند ، ردیابی دستی دشوار است. SolarWinds ابزارهای مدیریت مایکروسافت عملکردهای Windows Server و عناصر آن را پوشش می دهد و به هنگام هشدار وضعیت به شما هشدار می دهد. این کمک خودکار شما را ترک می کند رایگان برای تمرکز بر روی پروژه های پیچیده تر, مانند مدیریت بودجه و پشتیبانی کاربر.

سرور و مانیتور برنامه از SolarWinds هنگام نظارت بر ویندوز سرور مهمترین دستیار شما خواهد بود. نگه داشتن در بالای کل شبکه شما به این امر احتیاج دارد مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds همچنین. SolarWinds ابزارهای مدیریت زیرساخت پایدار خود را در بستر مشترکی به نام Orion توسعه داد. با تشکر از این ، این دو ماژول به هم می چسبند. این امکان را برای شما فراهم می کند تا از ابزارهای چند ماژول مانند PerfStack استفاده کنید. این دستیار خدمات و سخت افزارهای پشتیبانی و همچنین ویندوز سرور را به شما نمایش می دهد و به شما کمک می کند تا زمانی که ویندوز سرور عملکردی ضعیف دارد ، دقیقاً کدام عنصر موجود در پشته را تشخیص دهید..

می توانید ابزار آزمایشی SolarWinds Microsoft Management را در یک محاکمه رایگان 30 روزه بارگیری و استفاده کنید.

SolarWinds مایکروسافت Tools ToolsDownload 30 روز آزمایشی رایگان

نسخه های Windows Server

همه علاقه مند به داشتن جدیدترین نسخه نرم افزار نیستند زیرا برنامه های کاربردی برش اغلب ممکن است ناپایدار باشند. با توجه به اینکه می گیرید ده سال پشتیبانی کامل با خرید ویندوز سرور ، همیشه معقول مالی نیست که هر بار نسخه جدیدی در دسترس باشید ، مجدداً هزینه های آن را بپردازید.

کسانی که می خواهند جدیدترین نرم افزار سرور از مایکروسافت را انتخاب کنند ، بهتر است برای این کار انتخاب کنند کانال نیمه سالانه یا انتخاب کنید یک راه حل کاملاً مبتنی بر ابر این شامل تعهد به رعایت آخرین نسخه سیستم عامل است.

در حال حاضر از کدام نسخه ویندوز سرور استفاده می کنید؟ آیا شما وسوسه شده اید که فرمت خرید SAC را امتحان کنید؟ آیا ترجیح می دهید سرورهای خود را درون خانه نگه دارید یا قبلاً به Cloud مهاجرت کرده اید؟ پیامی را در نظرات بخش زیر و ایده ها و تجربیات خود را با جامعه به اشتراک بگذارید.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

58 + = 61

Adblock
detector