نحوه شروع به عنوان یک مدیر شبکه

نحوه شروع به عنوان یک مدیر شبکه

مسیرهای زیادی برای به عهده گرفتن مسئولیت های یک مدیر شبکه وجود دارد. برخی از افرادی که مشاغل شخصی خود را راه اندازی کرده اند و یا برای یک شرکت کوچک کار می کنند ، خود را به جای انجام صلاحیت ، وظایف خالص سرپرست را از ضرورت مشاهده می کنند.. اما بیشتر آنها خوش شانس نیستند. به طور معمول ، شما باید به سمت هدف تمرین کنید و سپس به دنبال موقعیتی جوان باشید که به شما امکان می دهد آموزش های شغلی را بدست آورید و برای امتحانات حرفه ای تحصیل کنید..

در این راهنما ، درباره آن می خوانید الزامات آموزشی و فرصت های آموزشی این امر شما را به جای اینکه به خوشبختی خالص احمق امیدوار شوید ، به یک نقش مدیریت منظم شبکه تبدیل خواهید کرد.

الزامات آموزشی

برای واجد شرایط بودن برای شغل مدیریت شبکه ، شما باید یک آموزش عالی دریافت کنید. این یعنی مدرک تحصیلی که بعد از اتمام مدرسه به دست می آورید. بنابراین ، برای پیشرفت باید به دانشگاه ها و کالج های محلی خود مراجعه کنید.

در صورت داشتن مدرک لیسانس بهترین فرصت ها برای شما به وجود خواهد آمد. با این حال ، اگر وقت ندارید ، اگر نمی توانید مدت زیادی از بازار کار خارج شوید ، یا اگر فقط برای یک دوره مدرک تحصیلی مجوز ندارید ، دوره های کوتاهتری وجود دارد که می توانید برای آنها بگذرانید. شما را در نردبان به موفقیت برساند. در ایالات متحده ، شما باید به دنبال "فوق دیپلم" در انگلستان ، شما باید یک "HND".

اگر می خواهید از شغل خود برای انتقال به خارج از کشور برای کار استفاده کنید ، به خاطر داشته باشید که اگر مدرک لیسانس داشته باشید شانس بهتری برای ورود به کشور دیگری خواهید داشت. ایالات متحده فقط مجوز کار را برای متخصصان واجد شرایط در تخصص های درخواستی صادر می کند. خوشبختانه ، کار مدیر شبکه واجد شرایط است. با این حال ، شما نیاز به گذراندن یک دوره چهار ساله برای دوره دارید. اگر کشور شما ارائه می دهد مدارک لیسانس سه ساله, مانند انگلستان ، دوره ای که شامل یک سال سابقه کار باشد ، مدت تحصیل را تا چهار سال به ارمغان می آورد و شما را برای ویزای H1-B ایالات متحده واجد شرایط می کند..

اگر واجد شرایطی باشید که کمتر از چهار سال طول بکشد ، از شما انتظار می رود هر سال سه سال سابقه کار را برای هر سال نشان دهید که تحصیلات شما از چهار سال کوتاه بوده است.

مطالعه بیشتر

برای تبدیل شدن به یک مدیر شبکه کاملاً واجد شرایط و نه یک دستیار دائمی ، باید مطالعه خود را ادامه دهید مدارک تحصیلی را بگیرید. با نزدیک شدن به امتحانات نهایی خود ، باید کار خود را جستجو کنید. اگر دوره مدرک تحصیلی شما شامل کارآموزی باشد ، ممکن است در جایی که تجربه کاری سال خود را می گذرانید ، ادامه کار توسط کارفرما ارائه شود. در این مورد, این شرکت غیر عادی نیست که حامی مالی شما را ارائه دهد برای سال تحصیلی خود ، و از شما انتظار می رود به محض پایان امتحانات ، تمام وقت در آنجا کار کنید. اگر قبل از اتمام تحصیلات شغلی مرتب نشده اید ، باید اولویت های خود را تعیین کنید.

اطمینان حاصل کنید که هر شغلی که به دست بیاورید به شما امکان می دهد برنامه صدور گواهینامه سیسکو را دنبال کنید. در این دوره های سیسکو بدون شغلی که بتواند شما را با شبکه ارتباط برقرار کند وجود ندارد زیرا برنامه دوره فرض می کند که شما نیز در این صنعت کار می کنید. مسیر آموزش سیسکو هزینه زیادی دارد و برای مطالعه نیاز به زمان دارد ، بنابراین شما نیاز به کارآموزی دارید که به شما زمان تحصیل می دهد و در آن کارفرما موافقت می کند هزینه های شما را بپردازد.

شرکت کوچک یا شرکت بزرگ

هیچ قانونی سخت و سریع در مورد اینکه آیا بهتر است اولین شغل خود را در یک شرکت کوچک یا یک شرکت بزرگ بدست آورید وجود ندارد.

در یک شرکت کوچک ، شما مستقیماً با "آموزش کار" ، کار می کنید این به طور کلی بدان معنی است که شما در انتهای عمیق با یک دفترچه راهنما و تلفنی که هرگز دست از زنگ زدن با شکایت برای مرتب کردن بر حذر نمی گذارد ، وارد می شوید..

شرکت های بزرگ مسیرهای شغلی و برنامه های آموزشی را درک می کنند بنابراین به احتمال زیاد آنها می توانند صلاحیت های سیسکو را در تمرینات شما ادغام کنند. با این حال ، مشاغل بزرگ بسیار احتیاط می کنند که چه کسی در شبکه های خود سست می شود و ممکن است دو سال اول در این محیط شما را در یک طاقچه به ظاهر بن بست و یکنواخت کبوتر کنید. شما تجربه کار کمتر برای یک شرکت بزرگ را بدست می آورید زیرا چنین مکانی معمولاً تیم بزرگی برای مدیریت شبکه دارد.

در هر دو سناریو, قبل از مصاحبه در مورد اهداف خود فکر کنید. اگر به مدیر یک شبکه بزرگ بگویید که می خواهید در همه ابعاد مدیریتی کار کنید ، ممکن است شما را استخدام نکنند. اگر به مدیر یک شرکت کوچک بگویید که شما فقط علاقه دارید روی یک جنبه از شبکه تمرکز کنید ، احتمالاً شما آن شغل را نیز به دست نخواهید آورد.

در هر نوع شرکتی که کار می کنید تمام می شود, فقط بخاطر داشته باشید که اشتباه در مدیریت شبکه می تواند یک شرکت را خراب کند و بنابراین اگر اشتباهی انجام دهید ، مدیران شما بسیار بخشنده نخواهند بود. اگر شما فردی هستید که عاشق یک چالش است و در هر شرایطی می تواند موفق شود ، ممکن است شما برای الگوی کاری "Jack of All Trades" که توسط یک شرکت کوچک ارائه شده است ، مناسب تر باشید. اگر مستعد خطا هستید و یا کاملاً ناخوشایند هستید ، بیشتر روی "مشاغل غرفه,مانند پشتیبانی خط اول که در آنجا با کاربران در تعامل خواهید بود و با دنبال کردن اسکریپت ها مشکلات ساده را برطرف می کنید. پس از آشنایی با شبکه و راه حل های منظم برای مشکلات استاندارد ، با اطمینان بیشتری می توانید برای موقعیت هایی که نیاز به مهارت های فنی عمیق تری مانند پشتیبانی خط دوم یا توسعه دهنده فنی دارند ، درخواست کنید..

مسیر آموزش سیسکو

حتی اگر شرکتی که برای آن کار می کنید دستگاه های شبکه سیسکو ندارید, باید در دوره سیسکو شرکت کنید زیرا گواهینامه ای که ارائه می دهند استاندارد صنعت است. هنگامی که می توانید تنظیمات را روی یک روتر سیسکو تغییر دهید ، می توانید تقریباً در مورد هر روتر دیگری این کار را انجام دهید. تنها تفاوت این است که ساختار منو در کنسول ممکن است کمی متفاوت باشد. با این حال ، در دوره های سیسکو ، با نحوه تنظیم سرورهای DHCP و DNS ، چگونگی برنامه ریزی زیر شبکه ، همه چیز در مورد مدیریت آدرس IP ، انواع کابل و ظرفیت و سیستم های پیام رسانی نظارت بر شبکه ، از دیگر موضوعات یاد خواهید گرفت..

بیشتر مطالب درسی به طور خاص در مورد مهارت های عملی شبکه کاربرد دارد و نه به طور خاص نحوه استفاده از محصولات سیسکو.

اعتبار

اولین سطحی که باید به آن برسید CCENT است که همان است تکنسین مجوز ورود به شبکه سیسکو صلاحیت بسیاری از دوره های درجه IT مربوط به شبکه این صلاحیت را ادغام می کنند ، بنابراین اگر یکی از آن ها را بگیرید ، قبل از شروع کار ، این گواهینامه را زیر کمربند خود خواهید داشت.

یک جایگزین برای CCENT است تکنسین معتبر سیسکو (CCT) دوره. اگر امیدوار هستید که با یک مجری مدیر شبکه شوید ، به کارفرمای خود اجازه ندهید که به جای CCENT شما را برای این دوره وارد کند.. CCT واجد شرایط شما برای پیشرفت به CCNA نیست.

CCNA

CCNA مخفف است همکار شبکه خبره سیسکو. همه کارفرمایان در آنجا CCNA می خواهند, بنابراین اگر می خواهید دلارهای بزرگی تهیه کنید ، به گواهینامه نیاز دارید. حتی اگر نمی خواهید شغل خود را تغییر دهید و برای یک شرکت دیگر کار کنید ، واقعیت این است که صف کارفرمایان به دنبال استخدام تکنسین های واجد شرایط CCNA ، کارفرمای فعلی شما را بر روی انگشتان خود نگه می دارند و دستمزد خود را مطابق با پیشنهادهایی که می توانید نگه دارید ، نگه می دارد. به جای دیگر بروید.

اگر می خواهید در خارج از کشور شغلی بدست آورید ، دارای دو سال تجربه ، مدرک باشید, و CCNA بدان معنی است که شرکت های خارج از کشور فقط پس از مصاحبه تلفنی شما را استخدام می کنند و احتمالاً هزینه پرواز و جابجایی شما را نیز پرداخت می کنند. اساسا, CCNA باید هدف شغلی شما باشد.

متأسفانه در چند سال گذشته منظره CCNA کاملاً پیچیده شده است. هیچ دوره CCNA تنها وجود ندارد. در عوض یک دوره تخصصی برای هر جنبه ای از شبکه وجود دارد. بنابراین ، قبل از شروع مطالعه برای CCNA, شما باید تصمیم بگیرید که در کدام قسمت از شبکه می خواهید وارد شوید. در اینجا تصویری از وب سایت شبکه یادگیری سیسکو آورده شده است که تمام مسیرهای شغلی مختلف را که می توانید با صدور گواهینامه سیسکو دنبال کنید نشان می دهد.

سطح صدور گواهینامه سیسکو

همانطور که از نمودار می بینید ، نسخه های زیادی از CCNA وجود دارد:

 • ابر CCNA
 • همکاری CCNA
 • CyNA CyberOps
 • مرکز داده CCNA
 • CCDA
 • CCNA صنعتی
 • مسیریابی و تعویض CCNA
 • امنیت CCNA
 • CCNA SP
 • بی سیم CCNA

در سطح CCNA ، شما به عنوان مدیر شبکه وارد شده ایدr. اگر می خواهید پیشرفت بیشتری در مدیریت ارشد داشته باشید و یا حتی به تالار هیئت مدیره نزدیک شوید ، صلاحیت های بالاتری نیز وجود دارد که می توانید برای آنها اقدام کنید..

همچنین مشاهده کنید: CCNA: راهنمای نهایی

CCNP

شغل حرفه ای شبکه معتبر سیسکو به شما کمک می کند به یک مقام مدیریت ارشد برسید. اما اگر ارشد همان چیزی است که شما به دنبال آن هستید ، صلاحیت CCNP کافی نخواهد بود. شرکت شما همچنین باید در مدیریت پروژه ، مدیریت کارمندان ، قانون اشتغال و برنامه ریزی بودجه به شما آموزش دهد. یکی دیگر از مسیرهای شغلی که می توانید با CCNP در رزومه کاری خود انتخاب کنید ، تخصص موضوعی ، مشاوره پیش فروش و مناقصه و نقش های قانونگذاری دولت است ، یا اینکه می توانید تجارت شخصی خود را تنظیم کنید..

CCIE

گواهینامه CCIE شما را به صدر رشته های تخصصی خود می رساند. به همین دلیل این صلاحیت را کارشناس خبره اینترنت کار معتبر سیسکو می نامند. افراد زیادی گواهینامه سیسکو را تا این حد نمی گیرند. در حقیقت ، بیشتر سرپرست شبکه مسیر CCisco را با آموزش CCNA متوقف می کنند. اگر به سطح CCIE بروید ، باید هدف خود باشید مشاور سرب یا شریک مشاوره.

اگر یک آزادکار مستقل شوید ، CCIE بیش از اندازه ارزیابی می شود. شما واقعاً قادر نخواهید بود از آنچه با CCNP به دست می آورید یا حتی پول افرادی که سالها تجربه و مدرک CCNA دارند ، نرخ خود را افزایش دهید..

انتظارات دستمزد

اگر برای کسب درآمد به مدیریت شبکه رفتید, فقط یک بار که به CCNA دست می یابید ، دستمزد بزرگ فقط شروع می کند. پس از کسب این صلاحیت ، می توانید انتظار داشته باشید که سالانه 55000 دلار درآمد کسب کنید ، اما طبق این شرایط ، این صلاحیت در طی سه یا چهار سال به شش رقم یا حتی شش رقم می رسد..

پولی که می گیرید بستگی به محل زندگی شما و نوع شرکتی که در آن کار می کنید بستگی دارد. شما در انتهای بالای مقیاس دستمزد در شهرهای بزرگ مانند نیویورک یا سان فرانسیسکو قرار خواهید گرفت ، اما به خاطر داشته باشید که هزینه زندگی در آن مکان ها بسیار زیاد است. به طور کلی ، مشاوره حتی بیشتر می پردازد. با این حال ، از شما انتظار می رود هر مکان را در هر نقطه از کشور ، که می تواند به معنای زندگی در یک هتل باشد ، به دور از خانواده خود برای ماه ها به پایان برسانید..

یکی از شما CCNA و تجربه چند ساله دارد ، می توانید به صورت مستقل نیز فکر کنید. این از نظر درآمد ماهانه حتی بیشتر نیز می پردازد, اما شما مزایای غیر مزدی ، مانند آموزش پرداختی ، حقوق بیمار یا تعطیلات پرداخت نشده دریافت نخواهید کرد.

در انگلیس ، CCNA از 37،000 پوند تا 52000 پوند درآمد کسب می کند. مجدداً ، مکانی که در آن کار می کنید ، بر دستمزدهای پیشنهادی لندن با بالاترین دستمزد تأثیر می گذارد ، اما بالاترین هزینه زندگی را متحمل می شود. مقیاس دستمزدها به طور کامل پتانسیل درآمدی مدیران شبکه را در انگلستان بیان نمی کنند استقلال از تکنسین های بسیار باتجربه بسیار رایج است.

مزایای بالای مزدی که در انگلستان به کارمندان ارائه می شود ، بدین معنی است که بین دستمزد کارمندان و نرخ هایی که آزادکاران ایجاد می کنند ، تفاوت زیادی وجود دارد. یک مترجم آزاد CCNA در خارج از لندن می تواند انتظار داشته باشد این موضوع را عملی کند 350 پوند در روز و در لندن نرخ حدود است 450 پوند در روز.  اگر می خواهید شاغل باشید ، به دنبال افتتاح در یکی از شرکتهای بزرگ مشاوره باشید تا بتوانید دستمزد خود را بالا ببرید. همچنین, شرکت های متخصص امنیتی تمایل دارند مبلغی بیش از حد متوسط ​​بپردازند برای مدیران شبکه با تجربه.

کار خود را شروع کنید

هرگز سرپرست شبکه یک لحظه کسل کننده نیست. اولین درگاه تماس شما باید مسیری باشد که می توانید برای واجد شرایط بودن برای شغل دنبال کنید. اگرچه تعدادی دوره آنلاین وجود دارد, کارفرمایان واقعاً به دنبال افرادی هستند که دارای مدرک دانشگاهی یا کالج باشند. بنابراین ، در موسسات آموزشی در نزدیکی وب جستجو کنید و دریابید که دوره های آموزشی را ارائه می دهند.

آیا برای ورود به دانشگاه به دانشگاه رفتید یا فرصت دیگری برای ورود به این رشته پیدا کردید؟ آیا اکنون در امتحانات CCNA می نشینید و از جریان تخصصی که انتخاب کرده اید خوشحال هستید؟ آیا به لطف انتخاب شغل خود به عنوان سرپرست شبکه ، توانسته اید به مسافرت برود یا به خارج از کشور حرکت کند؟ با گذاشتن پیامی در بخش نظرات در زیر ، تجربیات خود را به اشتراک بگذارید.

تصاویر:

 • مدیر شبکه از Pixabay. دامنه عمومی.
 • سطح صدور گواهینامه سیسکو از شبکه یادگیری سیسکو. استفاده منصفانه.
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

71 − 67 =

Adblock
detector