مایکروسافت لاجورد چیست؟

مایکروسافت لاجورد چیست؟

مایکروسافت لاجورد به عنوان یکی از سه ارائه دهنده برتر خدمات ابری در جهان یکی از نام های مطرح در رایانش ابری است. سازمان های بی شماری از Microsoft Azure برای ساخت ، استقرار و ذخیره برنامه های کاربردی استفاده می کنند. در این مقاله ، ما می خواهیم ببینیم مایکروسافت لاجورد چیست ، چه کاری انجام می دهد ، چگونه می توانید عملکرد آن و سایر موارد را کنترل کنید.

>>>مستقیم به ابزارهای مانیتورینگ مایکروسافت لاجورد پرش کنید<<<

مایکروسافت لاجورد چیست و چه کاری انجام می دهد?

cloud-computing-1989339_1280

لاجورد یک بستر ابری است که برای ساخت ، مدیریت و استقرار برنامه های کاربردی در ابر استفاده می شود. این سرویس توسط مایکروسافت اداره می شود و یک فهرست بزرگ از خدمات Azure وجود دارد که شرکت ها می توانند از آنها برای ساخت زیرساخت های ابری استفاده کنند. Azure به عنوان یک پلتفرم به عنوان یک سرویس (PaaS) ، نرم افزار به عنوان یک سرویس (SaaS) یا زیرساخت به عنوان یک سرویس (IaaS) در دسترس است..

این سرویس در 54 منطقه در سراسر جهان در بیش از 140 کشور مختلف ارائه شده است. در حقیقت ، لاجورد مکانهای جهانی بیشتری نسبت به سایر ارائه دهندگان موجود در بازار ، از قاره آمریکا تا خاورمیانه و آسیای اقیانوس آرام در دسترس است..

Azure طیف وسیعی از خدمات را ارائه می دهد که می توانید از طریق پلتفرم خود از جمله هوش مصنوعی و یادگیری ماشین ، تجزیه و تحلیل ، کانتینرها ، بانک اطلاعاتی ، ابزارهای توسعه دهنده ، DevOps ، هویت ، ادغام ، اینترنت اشیاء ، مدیریت و مدیریت ، رسانه ها ، Microsoft Azure Stack ، مهاجرت ، واقعیت های مختلط ، موبایل ، شبکه ، امنیت ، ذخیره سازی و وب (می توانید یک لیست کامل را در وب سایت Microsoft Azure مشاهده کنید).

ویژگی های کلیدی مایکروسافت لاجورد

عکس لاجورد

Microsoft Azure تعدادی از ویژگیهای اصلی را برای پشتیبانی از شرکتهایی که زیرساختهای مجازی و مبتنی بر ابر را تأمین می کنند ارائه می دهد. برخی از ویژگی های ارائه شده توسط آزور شامل موارد زیر است:

 • ایجاد ماشین های مجازی – کاربران می توانند ماشین های مجازی برای مایکروسافت و لینوکس با قالب های VM ایجاد کنند.
 • ایجاد و استقرار برنامه ها – برای کمک به آزمایش و استقرار برنامه ها می توانید برنامه هایی را با پشتیبانی Azure WebApps ایجاد کنید.
 • ذخیره داده ها به صورت آنلاین – کاربران می توانند داده ها را بصورت آنلاین در قالب قابل دسترسی و ایمن ذخیره کنند.
 • پایگاه داده ProvQL SQL – می توانید از بانکهای اطلاعاتی SQL مدیریت شده برای کاهش هزینه های سخت افزاری استفاده کنید.
 • موجود به عنوان IaaS ، SaaS یا PaaS – انواع مختلف نصب برای استفاده شرکت ها.

چرا باید از Microsoft Azure استفاده کنم?

گرچه دلایل زیادی برای استفاده از لاجوردی وجود دارد ، اما یکی از قانع کننده ترین این است که می توانید خدمات خود را به یک مرکز داده از راه دور برون سپاری کنید. شما به جای مدیریت مرکز داده خود ، به مایکروسافت پرداخت می کنید تا این کار را برای شما انجام دهد. وقتی خدمات به این روش مبتنی بر ابر باشد ، لازم نیست منابع را برای آنها از مرکز داده خود تهیه کنید.

به عبارت دیگر ، لازم نیست برای پشتیبانی از آن سخت افزار و منابع را بپردازید. همچنین برای مدیریت سخت افزار ارزش یک مرکز داده نیازی به پرداخت هزینه کارمندان ندارید. در هنگام ترکیب ، این از نظر هزینه تفاوت زیادی دارد.

مایکروسافت لاجورد جایگزینی را برای شما فراهم می کند که فقط باید منابع سیستم را که استفاده می کنید پرداخت کنید. مدل pay-as-you-go به این معنی است که می توانید پاداش استفاده از سرویس های ابری را بدون نیاز به پرداخت هزینه کل تهیه مرکز داده خود به دست آورید..

مقیاس پذیری یکی دیگر از مزیت های کلیدی است که توسط لاجورد ارائه شده است. منابعی که Azure ارائه می دهد مقیاس پذیر است. اگر شما نیاز به ذخیره داده های بیشتر دارید ، پس می توانید خرید بیشتری کنید. به همین ترتیب ، ساختار قیمت گذاری نیز مقیاس پذیر است ، بنابراین شما فقط باید منابع مورد استفاده خود را پرداخت کنید. چه درحال افزایش و یا کاهش سرمایه باشد ، می توانید مطابق با نیازهای شغلی خود تنظیم کنید.

در مقابل ، مدیریت یک مرکز داده در خانه شما را برای خرید یا فروش سخت افزار هر زمان که بخواهید ارتقا یا پایین آورید ، لازم می کند. علاوه بر این ، شما تمام نگرانی های خود را برای محافظت از زیرساخت های خود در برابر حملات سایبری و تخریب عملکرد خواهید داشت.

مزایای مایکروسافت لاجورد

مایکروسافت لاجورد از بین همه فروشندگان خدمات ابری ، خدمات ابری ویژه ای را ارائه می دهد. برخی از مزایای بارز مایکروسافت لاجورد به کاربران ارائه می دهد:

 • در دسترس بودن بالا
 • مقیاس پذیری
 • امنیت
 • بازیابی فاجعه
 • هزینه را کاهش می دهد

در دسترس بودن بالا

در مقایسه با سایر رقبا ، Azure در دسترس بودن و افزونگی بالا با SLA 99.99٪ برای ماشینهای مجازی است. در دسترس بودن زیاد خدمات لاجورد به معنای پایین آمدن سرویس است. داشتن خدمات در دسترس می تواند تفاوت اساسی در خط پایین شما ایجاد کند.

  8 بهترین مدیر رمز عبور برای شرکت ها و شبکه ها

با استفاده از مایکروسافت لاجورد می توانید خطر خرابی و هزینه هایی را که از کار خارج می شود از بین ببرید. داشتن یک پلتفرم سرویس ابری که پایدار است نه تنها باعث آرامش خاطر می شود بلکه باعث صرفه جویی در هزینه شما نیز می شود.

مقیاس پذیری

زیرساخت های لاجورد و مدل قیمت گذاری کاملاً مقیاس پذیر هستند. منابع ذخیره سازی اضافی را می توان در صورت تقاضا اضافه یا کاهش داد. پلت فرم Azure سطح مقیاس پذیری را ارائه می دهد که اکثر شرکت ها با مدیریت مرکز داده خود قادر به تکرار نیستند.

امنیت

امنیت در قلب استراتژی ابر آزور قرار گرفته است. برای شروع ، ترافیک سفر از طریق شبکه های تحت مدیریت مایکروسافت برای شرکت ها و مشتریان رمزگذاری می شود. ترافیک رمزگذاری شده به حفظ محرمانه کمک می کند و از مشاهده محتوا از داده های کاربران غیر مجاز محافظت می کند.

لاجورد همچنین در برابر حملات سایبری محافظت می کند. به طور خاص ، حملات توزیع انکار سرویس (DDoS) توسط خود زیرساخت لاجورد محافظت می شوند که حمله مرکزی را به حمله کنندگان محروم می کند. این امر امنیت را در برابر خرابی ناخواسته فراهم می کند و به شرکت ها آرامش می دهد تا در برابر این نوع حملات قرار گیرند.

بازیابی فاجعه

علاوه بر محافظت از امنیت Azure ، ویژگی های بازیابی فاجعه داخلی نیز وجود دارد که می توانید در یک بحران ترسیم کنید. ساختار لاجورد از نظر جغرافیایی غیر متمرکز است به این معنی که هیچ نقطه شکست وجود ندارد. ماهیت غیر متمرکز زیرساخت ها در برابر خطاهای انسانی ، حملات سایبری و حتی بلایای طبیعی محافظت می کند. اگر یک منطقه پایین بیاید ، می توانید برنامه های خود را از یک سایت زائد اجرا کنید تا اینکه اصلی دوباره به مرحله اجرا برسد.

هزینه

سرانجام ، لاجورد یک راه حل مقرون به صرفه است. با استفاده از لاجوردی شما نیاز به مدیریت زیرساخت های فیزیکی برای حفظ سرویس ابری را از بین می برید. شما به سادگی می توانید مایکروسافت هزینه ای را برای استفاده از منابع آنها بپردازید. شما لازم نیست برای مدیریت سخت افزار فیزیکی وجهی را برای نگهداری یا هزینه کردن داشته باشید. اگر سرعت مورد نظر را برای ارتقاء زیرساخت های خود در نظر بگیرید ، لاجورد تأثیر چشمگیری در هزینه های شما دارد.

محدودیت های مایکروسافت لاجورد

پنهانی نیست که لاجورد محدودیت های محدودی را در اختیار کاربران خود قرار دهد که کاربران باید از آن آگاه باشند. محدودیت های استفاده از لاجورد شامل موارد زیر است:

 • هزینه بالا
 • نیاز به مدیریت دارد
 • پیچیدگی

هزینه بالا

درست است که لاجورد هزینه ها را از بعضی جهات کاهش می دهد اما بازهم با قیمت سنگینی همراه است. بخشی از این هزینه اجرای مراکز داده و بخش دیگر حمل مارک مایکروسافت است. شرکت ها مایل هستند مبلغی را بپردازند تا بتوانند از یک بستر سرویس ابری ویندوز محور استفاده کنند.

ترکیبی از این عوامل باعث افزایش لاجورد در هنگام بالا آمدن در مقایسه با رقبا مانند AWS آمازون می شود. برای شرکت های کوچکتر ، هزینه لاجورد اغلب بیش از حد است. این متناسب با سازمانهایی است که می خواهند هزینه بیشتری برای گسترش زیرساخت های مایکروسافت به ابر بپردازند.

نیاز به مدیریت دارد

مجازی سازی زیرساخت های شما به این معنی است که برای مدیریت خدمات خود باید مایل اضافی بروید. به جای مدیریت یک مرکز داده ، باید یک بستر سرویس ابری را مدیریت کنید. مایکروسافت برخی از مسئولیت ها را از عهده شما بر می دارد اما شما هنوز هم باید خدمات خود را مدیریت کنید.

در عمل ، برای نظارت بر عملکرد و منابع ذخیره ابر خود به نظارت سرور نیاز خواهید داشت تا مطمئن شوید مشکلی وجود ندارد. علاوه بر این ، باید تأیید کنید که زیرساخت های شما به روز است ، مرتباً تکه ها را به روز کنید. با استفاده از ابزارهایی مانند SolarWinds Server & Application Monitor می تواند در این امر کمک کند ، اما مدیریت یک سرویس ابری برای مدیریت یک شبکه سنتی به مهارت های مختلفی نیاز دارد.

پیچیدگی

سیستم های لاجورد بسیار تخصصی هستند. به این ترتیب ، شما باید تیمی داشته باشید که با نحوه کار سرویس های لاجوردی برای به دست آوردن پاداش ها آشنا باشد. اگر درک نکردید که قیمت لاجورد یا خدمات مورد نیاز شما چطور است ، از دست دادن هزاران نفر آسان است.

به عنوان مثال ، بسیاری از اشتباه کردن بیش از حد فضای فضای مورد نیاز خود را خراب می کنند و در نهایت هزینه اضافی را برای ذخیره سازی ابری که از آن استفاده نمی کنند ، پرداخت می کنند. بنابراین ، این وظیفه بر عهده مشتری است که چقدر از منابع مورد نیاز خود استفاده کند.

رقبای مایکروسافت لاجورد

فضای سرویس های ابری خصوصاً رقابتی است و تعدادی از ارائه دهندگان غالب نیز گزینه های دیگری برای مایکروسافت لاجورد ارائه می دهند. سرویس هایی مانند سرویس های وب آمازون (AWS) و Google Cloud همچنین بازار را راهنمایی می کنند تا به موسسات کمک کند تا برنامه ها را در ابر مدیریت و استقرار دهند..

  10 بهترین سرویس دهنده رایگان TFTP برای ویندوز ، لینوکس و مک

در حالی که AWS هنوز هم سهم بازار غالب در صنعت خدمات ابری را دارد ، لاجورد پیشرفت زیادی در توسعه نشان داده است. این به ویژه در بازار IaaS صادق است که سهم Azure در مقایسه با AWS با 17٪ 10 درصد است.

Google Cloud سرمایه گذاری زیادی در خدمات خود دارد اما جذابیت بازار سازمانی را که AWS و Azure انجام می دهند ندارند. تنها زمینه ای که Google Cloud از Azure بهتر است ، یادگیری ماشین و هوش مصنوعی است.

از نظر بروزرسانی ، Azure هم با AWS و هم با Google Cloud با 99.9٪ درصد به موقع عملکرد را انجام می دهد. در مقایسه ، هم آمازون و هم Google Cloud دارای 99.95 درصد زمان به روز هستند. در دسترس بودن زیاد لاجورد ، این مسئله را برای سازمانهایی که در اولویت راه حل قابل اعتماد سرویس ابری قرار دارند ، انتخاب واضحی می داند.

نحوه نظارت بر مایکروسافت لاجورد

اگر قصد استفاده از مایکروسافت لاجورد را دارید ، یادگیری نحوه نظارت بر زیرساخت های ابری لازم است. نظارت بر شبکه یا مرکز داده ای که شما در اختیار دارید کاملاً متفاوت از نظارت بر پشته برنامه های Azure است. برای اینکه بتوانید به طور مؤثر این کار را انجام دهید ، به یک ابزار نظارت بر عملکرد نیاز دارید.

ابزارهایی مانند سرور SolarWinds & Application Monitor و Dynatrace به شما امکان می دهد عملکرد زیرساخت های مجازی را برای فضای ذخیره سازی و گسل ها نظارت کنید. این ابزارها برای بهینه سازی لاجورد و اطمینان از رسیدگی سریع به مشکلات عملکرد ضروری هستند.

SolarWinds Microsoft Azure Monitoring با سرور & مانیتور برنامه

انتخاب سردبیر

ابزار مانیتورینگ سرور لاجورد Azure با بیش از 1200 قالب نظارت بر برنامه. همچنین می توانید AWS IaaS ، PaaS و SaaS را برای نظارت جامع ابر کنترل کنید. تنظیم و شروع به نظارت در عرض چند دقیقه. بسیار قابل تنظیم و مجهز به دستیاران خوب بصری است.

دانلود: Microsoft Azure Monitoring

سایت رسمی: Solarwinds.com

سیستم عامل: برنامه های Windows و Linux

SolarWinds Microsoft Azure Monitoring با سرور & Application Monitor یک راه حل نظارت بر برنامه است که می تواند خدمات IaaS و PaaS را در Azure رصد کند. با استفاده از این ابزار می توانید عناصری مانند VM ، Kubernetes ، App Service ، Event Hubs و SQL Database را کنترل کنید. کلیه داده های عملکرد از طریق نمای داشبورد نشان داده می شود که دسترسی به زیرساخت ها را نشان می دهد. یک ویژگی autodiscovery وجود دارد که می توان از آن برای یافتن ماشین های مجازی و ظروف به صورت خودکار استفاده کرد.

تصویر صفحه مانیتور سرور و برنامه SolarWinds

معیارهایی که می توانید با سرور SolarWinds مشاهده کنید & مانیتور برنامه شامل عملکرد در طول زمان ، منطقه ، در دسترس بودن ، وضعیت و جزئیات امنیتی است. داده های عملکرد با پایه های پویا کنترل می شوند که می توانند رفتار غیر طبیعی را تشخیص دهند و یک هشدار برای شما ارسال کنند.

SolarWinds Microsoft Azure Monitoring با سرور & برنامه MonitorDownload آزمایشی 30 روزه رایگان

آترا

آترا مجموعه نظارت بر سیستم است که برای استفاده توسط ارائه دهندگان خدمات مدیریت شده (MSP) طراحی شده است. این یک سیستم مانیتورینگ از راه دور است و در ابر میزبانی می شود ، بنابراین نیازی نیست که این سرویس فقط قادر به نظارت بر سرورها در همان سایتی باشد که نرم افزار روی آن نصب شده باشد. به این ترتیب ، Atera قادر به نظارت بر سرورهای مجازی Azure مبتنی بر ابر است.

نرم افزار Atera در واقع خود را بر روی سرور آزور میزبانی می کند. این نرم افزار قادر به نظارت بر همه فعالیت ها بر روی سرور Azure و انجام وظایف مدیریت و همچنین نظارت است. وظایف مدیریت شامل پاکسازی دیسک ، نقاط بازگشت ، تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی و موجودی نرم افزار است.

مایکروسافت لاجورد چیست؟

خدمات Atera با انتخاب هزینه تعرفه ماهانه یا برنامه پرداخت سالانه از طریق هر تکنسین اشتراکی دریافت می کند. مجموعه برنامه های موجود در بسته شامل کلیه برنامه های کاربردی مورد نیاز یک تکنسین برای دسترسی به یک سیستم از راه دور و همچنین نظارت و پردازش ماژول های اتوماسیون.

و همچنین خدمات کنترل نظارت و مدیریت از راه دور (RMM) ، این معامله شامل توابع اتوماسیون خدمات حرفه ای (PSA) است که مدیریت MSP برای اجرای تجارت به آن نیاز دارد. Atera در A موجود است محاکمه رایگان 30 روزه.

آزمایشی 30 روزه AteraStart رایگان

پویا

Dynatrace یک راه حل نظارت بر عملکرد است که به کاربران امکان می دهد ابر آزور را رصد کنند. از داشبورد می توانید کل محیط لاجوردی خود را مشاهده کنید که آیا آن چندبرابر هیبریدور است. میکروسرویس ها و ظروف به طور خودکار بر روی نقشه تعاملی کشف و ترسیم می شوند. در نقشه تعاملی می بینید که چگونه برنامه های Azure ، خدمات ، پردازش ها ، هاست و مراکز داده به یکدیگر متصل می شوند.

تصویر Dynatrace

برای مقابله با مسائل مربوط به عملکرد ، Dynatrace دارای پایه های عملکرد و تشخیص ریشه است. هنگامی که یک مشکل تشخیص داده شد ، Dynatrace می تواند تجزیه و تحلیل هایی را برای تعیین علت اصلی مشکل ایجاد کند. قادر به انجام این کار ، روند عیب یابی را بسیار ساده تر می کند.

بهترین منابع لاجورد مایکروسافت

اگر تازه وارد مایکروسافت لاجورد هستید ، بدون شک اطلاعات زیادی برای بدست آوردن سرتان وجود دارد. منابع آنلاین و آموزشهای مختلف زیادی وجود دارد که همه چیزهایی را که باید در مورد نحوه کار Azure بدانید به شما یاد می دهد. در این بخش می خواهیم به برخی از بهترین منابع آنلاین لاجوردی که می توانید استفاده کنید ، بپردازیم:

 1. نکته آموزش – مایکروسافت لاجورد
 2. آموزش آزمایشی Microsoft Azure
 3. Microsoft Azure – دوره راهنمای مبتدی مبتدی Udemy
 4. یادگیری ماشین A-Z با استفاده از آموزش ماشین لاجوردی
 5. AZ-203 در حال توسعه راه حل های آماده سازی امتحان مایکروسافت Azure
 6. آزمون صدور گواهینامه فن آوری های معماری لاجورد AZ-300
 7. Edureka! مقالات آموزش مایکروسافت لاجورد
 8. وبلاگ Mind Majix – مقالات لاجورد
  عملکرد شبکه را در 10 مرحله به علاوه ابزارهای پهنای باند برتر بهبود بخشید

1. نکته آموزشی – مایکروسافت لاجورد

آموزش های مایکروسافت Tutorials Point مایکروسافت لاجورد در Microsoft Azure به طور خاص برای تازه های Azure طراحی شده است تا کلیه اصول را بیاموزد. این آموزش ها همه چیز را از رایانش ابری گرفته تا اجزای لاجورد ، ذخیره سازی ، جداول ، CDN ، امنیت و برنامه های کاربردی پوشش می دهد. این شامل عکس هایی است که به شما می آموزد چگونه وظایف مانند استقرار وب سایت لاجورد از ویژوال استودیو را انجام دهید. اگر به دنبال شروع یادگیری هستید ، این یکی از بهترین مکانها برای شروع است.

2. آموزش های شروع کار مایکروسافت لاجورد

آموزش های Microsoft Azure Getting Started روشی عالی برای شروع رسمی شما با لاجوردی است. این مواد برای کمک به متخصصان فناوری اطلاعات اعتماد به نفس خود را با لاجورد طراحی کرده اند. مقالات شامل چگونگی “شناسایی فعالیت های مخرب با استفاده از مرکز امنیت لاجورد و تجزیه و تحلیل لاجورد لاجورد” و “مشتریان امنیتی لاجورد از آسیب پذیری CPU”.

3. Microsoft Azure – دوره راهنمایی مبتدی Udemy

مایکروسافت لاجورد Udemy – دوره راهنمایی مبتدی یک دوره کامل برای کسانی است که به دنبال یادگیری نحوه شروع کار با آزور در محیط سازمانی هستند. این دوره 99.99 دلار (75.48 پوند) هزینه دارد و با هفت ساعت فیلم براساس تقاضا ، پنج مقاله منحصر به فرد و نه منبع قابل بارگیری همراه است. مباحث موجود در این دوره عبارتند از ماشینهای مجازی لاجوردی ، شبکه سازی ، ذخیره سازی لاجوردی و خدمات شناختی لاجورد.

4. یادگیری ماشین A-Z با استفاده از آموزش ماشین لاجورد

یادگیری ماشین A-Z با استفاده از آموزش ماشین لاجورد یک دوره Udemy به یادگیری در مورد پتانسیل یادگیری ماشین سرویس های لاجورد اختصاص یافته است. این دوره به دانش داده ها و مدل های یادگیری ماشین برای استفاده از لاجورد ML بسیار مهم می پردازد.

این دوره با یازده ساعت فیلم در صورت تقاضا ، دو مقاله و 39 منبع بارگیری مختلف با 99.99 دلار (75.48 پوند) ارائه می شود. مباحث تحت پوشش شامل پردازش داده ها ، طبقه بندی ، استقرار سرویس وب ، تحلیل رگرسیون و خوشه بندی است.

5. AZ-203 راه حل های در حال توسعه برای دبیرستان امتحان Azure مایکروسافت

راه حل های توسعه AZ-203 برای Microsoft Azure Exam Prep یک دوره است که برای آن دسته از مدیرانی طراحی شده است که به دنبال دستیابی به صدور گواهینامه برای آزمایشی AZ-203 Development Microsoft Azure Solutions هستند این دوره 149.99 دلار (113.23 پوند) هزینه دارد و شامل هشت ساعت و نیم فیلم در صورت تقاضا ، چهار مقاله و یک منبع قابل بارگیری است. مباحث تحت پوشش شامل ماشین های مجازی ، خدمات دسته ای لاجوردی ، راه حل های کانتینر شده ، سرویس برنامه لاجوردی و برنامه های تلفن همراه.

6. آزمون صدور گواهینامه فن آوری های معماری لاجورد AZ-300

آزمون صدور گواهینامه فن آوری های معماری لاجورد AZ-300 یکی دیگر از دوره های ضروری برای افرادی است که به دنبال گذراندن آزمون فناوری های معماری لاجورد مایکروسافت AZ-300 هستند. این دوره 26 ساعت فیلم براساس تقاضا ، 42 مقاله و دو منبع قابل بارگیری با 149.99 دلار (113.23 پوند) دارد. مباحث تحت پوشش شامل ایجاد و پیکربندی ماشینهای مجازی ، تجزیه و تحلیل استفاده از منابع و مصرف منابع ، مدیریت شبکه های مجازی و اتصال بین شبکه ها.

7. ادورکا! مقالات آموزش مایکروسافت لاجورد

Edureka! مجموعه مقالات در مورد مایکروسافت لاجورد برای کسانی که می خواهند در مورد ارائه دهنده سرویس ابری از یک منبع رایگان اطلاعات بیشتری کسب کنند عالی هستند. این مقالات شما را از اصول اولیه مایکروسافت لاجورد می گذرانند و مفاهیم کلیدی مورد نیاز برای آشنایی با آنها را توضیح می دهند. یک راهنما برای پرتال لاجورد و یک آموزش ذخیره سازی لاجوردی وجود دارد که در جداول ، حباب ها ، صف ها و ذخیره سازی فایل ها به تفصیل می رود..

8. Mind Majix Blog – مقالات لاجورد

وبلاگ Mind Majix دارای طیف وسیعی از مطالب مفید در Microsoft Azure از سؤالات مصاحبه لاجورد تا راهنمای دایرکتوری Azure Active است. این مقالات رایگان هستند و نگاهی در دسترس به موارد استفاده از آزور دارند. در حالی که این مقالات به توصیه های فنی سبک تر هستند ، مفاهیم کلیدی را که در هر دوره دیگر با آنها روبرو می شوید کاملاً توضیح می دهند.

Microsoft Azure چیست: ارائه دهنده خدمات پیشرو Cloud

موارد گسترده و مزایای استفاده از مایکروسافت لاجورد ، آن را به یکی از ارائه دهندگان برتر خدمات ابری در جهان تبدیل کرده است. در دسترس بودن و مقیاس پذیری زیرساخت های لاجورد فقط دو دلیل از پذیرش شرکتهای مدرن خدمات لاجوردی است. در حالی که ارائه دهندگان مانند AWS ممکن است از نظر سهم بازار و قیمت گذاری از مزایای آن برخوردار باشند ، Azure هنوز هم به عنوان یکی از بازیگران اصلی بازی خدمات ابری کاملاً محکم است..

اگر قادر به ساخت برنامه های مایکروسافت باشید که به راحتی در دسترس هستند ، مایکروسافت لاجورد انتخاب خوبی است. اگرچه مسائل مربوط به هزینه ها و رویکرد فروشندگان مجرد آن در زمینه محاسبات ابری است ، اما هنوز هم بیش از مزایای کافی برای پشتیبانی از شرکتهای مدرن برخوردار است.

About the author

Comments

 1. مایکروسافت لاجورد به عنوان یکی از سه ارائه دهنده برتر خدمات ابری در جهان شناخته شده است. این سرویس توسط مایکروسافت اداره می شود و برای ساخت ، مدیریت و استقرار برنامه های کاربردی در ابر استفاده می شود. با استفاده از Microsoft Azure ، شرکت ها می توانند زیرساخت های ابری خود را ساخته و مدیریت کنند. این سرویس در بیش از 140 کشور مختلف در 54 منطقه جهانی ارائه می شود و طیف وسیعی از خدمات را ارائه می دهد که می توانید از طریق پلتفرم خود از جمله هوش مصنوعی و یادگیری ماشین ، تجزیه و تحلیل ، کانتینرها ، بانک اطلاعاتی ، ابزارهای توسعه دهنده ، DevOps ، هویت ، ادغام ، اینترنت اشیاء ، مدیریت و مدیریت ، رسانه ها ، Microsoft Azure Stack ، مهاجرت ، واقعیت های مختلط ، موبایل ، شبکه ، امنیت ، ذخیره سازی و وب استفاده کنید. مایکروسافت لاجورد با ویژگی های کلیدی خود از جمله ایجاد ماشین های مجازی ، استقرار برنامه ها ، ذخیره داده ها به صورت آنلاین و پایگاه داده ProvQL SQL ، یکی از بهترین انتخاب ها برای شرکت هایی است که زیرساخت های مجازی و مبتنی بر ابر را تأمین می کنند. با استفاده از این سرویس ، شما می توانید خدمات خود را به یک مرکز داده از راه دور برون سپاری کنید و به جای مدیریت مرکز داده خود ، به مایکروسافت پرداخت کنید تا این کار را برای شما انجام دهد. همچنین ، مایکروسافت لاجورد با مقیاس پذیری خود به شما این امکان را می دهد که منابع سیستم خود را مطابق با نیازهای شغلی خود تنظیم کنید. در کل ، Microsoft Azure یکی از بهترین منابع برای ساخت و مدیریت زیرساخت های ابری است.

Comments are closed.