راهنمای نهایی سوئیچ های سیسکو

راهنمای نهایی سوئیچ های سیسکو

سیسکو بدون شک یکی از مشهورترین ارائه دهندگان راه حل فناوری اطلاعات در جهان امروز است. این شرکت نه تنها به عنوان پیشگام در محاسبات مدرن بلکه در شبکه سازی ، شهرتی نیز ایجاد کرده است. سوئیچ ها بخش سخت افزاری هستند که در آن می توانید تسلط دست اول سیسکو را ببینید. حجم زیاد سوئیچ های موجود و تنوع خدمات ارائه شده نشان از اهمیت سیسکو به عنوان یک شرکت است.

در این مقاله ، ما می خواهیم همه چیز مورد نیاز در مورد سوئیچ های سیسکو را بدانیم. این شامل یک مجموعه اساسی از نحوه کار آنها و راهنمای برخی از محبوب ترین سری سوئیچ های موجود در امروز است.

سوئیچ های سیسکو: مبانی

قبل از تعمیق عمیق تر سوئیچ ها ، لازم به ذکر است که سیسکو بسته به نیاز کاربر طیف وسیعی از سوئیچ های مختلف را ارائه می دهد. دو دسته اصلی سوئیچ ها نامیده می شوند کاتالیزور و Nexus. سوئیچ های کاتالیزور برای شبکه های دانشگاه و سوئیچ های Nexus هدف قرار گرفته اند مراکز داده. در این مقاله ، ما می خواهیم روی سوئیچ های شبکه پردیس متمرکز شویم اما در مورد طیف Nexus سوئیچ ها نیز صحبت خواهیم کرد.

سوئیچ شبکه دانشگاه

دو کلید اصلی سوئیچ شبکه وجود دارد که توسط سیسکو استفاده می شود. سوئیچ های پیکربندی ثابت و سوئیچ های مدولار. تفاوت این دو در زیر توضیح داده شده است:

  • سوئیچ های پیکربندی ثابت – این نوع سوئیچ به شما امکان نمی دهد یک ماژول اضافی مبادله یا اضافه کنید.
  • سوئیچ های مدولار – یک سوئیچ مدولار به شما امکان می دهد ماژول های اضافی را تعویض کنید و اضافه کنید.

سوئیسی که در یک محیط شبکه با آن روبرو می شوید بستگی به نیاز شبکه دارد. ما لیستی از محبوب ترین سوئیچ دانشگاه Cisco را در زیر وارد کرده ایم. در حال حاضر ، ما قصد داریم بحث را به چند سوئیچ برتر محدود کنیم. در لایه اصلی ، به احتمال زیاد شما می توانید Cisco Catalyst 6500 یا سری Catalyst 6800 را پیدا کنید. از طرف دیگر ، شبکه های پر ترافیک می توانند از سوئیچ هایی مانند سری Cisco Catalyst 4500-X در لایه Distribution استفاده کنند.

سوئیچ های مدیریت شده

تعدادی سوئیچ شبکه به عنوان “اداره شده” طبقه بندی می شوند. سوئیچ های مدیریت شده به کاربر اجازه می دهند تا آدرس IP را در دستگاه پیکربندی کند. سوئیچ های 2960-X ، 3850-X ، 4500-X و 6800-X انواع سوییچ های مدیریت شده هستند. مزیت این سوییچ ها این است که می توانید از آدرس IP مدیریت شده خود برای اتصال با استفاده از Secure Shell یا Telnet استفاده کنید.

سری Cisco Catalyst 3850-X (سوئیچ مدولار)

سوئیچ های سری Cisco Catalyst 3850-X به شما امکان می دهد ماژول های شبکه (اترنت یا فیبر نوری) و ماژول های منبع تغذیه را انتخاب کنید. این سری همه کاره است زیرا می تواند در هر دو سازمان کوچک و بزرگ مستقر شود. در صورت نداشتن لایه توزیع و در شبکه های بزرگتر در لایه Access ، سازمانهای کوچکتر می توانند سوئیچ را در لایه Core قرار دهند..

کلیدهای قابل برنامه ریزی

یکی از جدیدترین انواع سوییچ های ارائه شده توسط سیسکو ، طیف وسیعی از سوئیچ های قابل برنامه ریزی است (که در خط سوئیچ های Catalyst 9000 مشاهده می شود). سوئیچ های قابل برنامه ریزی به عنوان راهی برای سیسکو برای پیاده سازی شبکه های مبتنی بر قصد استفاده شده اند. این سوئیچ ها دارای ASIC سفارشی هستند که به گونه ای طراحی شده اند که با فن آوری های نوظهور به خوبی سازگار با آینده هستند.

این سوئیچ های قابل برنامه ریزی با یک بستر شبکه ای مبتنی بر قصد کار می کنند. برنامه نویسی زیرساخت های شبکه از طریق این سوئیچ ها به مدیران این امکان را می دهد تا زیرساخت های خود را با توجه به خدمات و تجربیاتی که می خواهند ارائه دهند ، تنظیم کنند. به عنوان مثال ، اگر تیمی نیاز به برگزاری یک تماس ویدیویی با مشتری داشته باشد ، یک برنامه ویدیویی برای ارائه بهترین عملکرد ، شبکه را در حدود نیازهای تماس ایجاد می کند..

  بررسی مانیتور شبکه PRTG

در هسته اصلی آن ، شبکه سازی مبتنی بر قصد درمورد ترکیب تلاش مدیران و توسعه دهندگان با یکدیگر در همکاری است. هدف ایجاد و پایداری خدماتی است که تجربه بهتری را به کاربر نهایی ارائه می دهند. با این حال ، سوئیچ های قابل برنامه ریزی همچنین به مدیران شبکه فرصت دارند تا وظایف معمول مدیریت شبکه را به صورت خودکار انجام دهند.

روشهای تعویض سیسکو

سه روش مختلف وجود دارد که روترهای مبتنی بر IOS سیسکو برای ارسال بسته ها در یک شبکه استفاده می کنند. این سه روش به شرح زیر است:

  • فرآیند سوئیچینگ – پردازنده روتر از نرم افزاری برای مسیریابی و بازنویسی بسته ها استفاده می کند. این کندترین روش از سه روش است زیرا مقیاس پذیر نیست.
  • سوئیچینگ سریع (یا حافظه پنهان مسیر) – در اینجاست که اولین بسته جریان جریان توسط یک پردازنده مسیر مسیریابی و بازنویسی می شود و بسته های زیر به جای سخت افزار پردازش می شوند..
  • Cisco Express Forwarding – Cisco Express Forwarding از میزهای انتقال سخت افزار برای رایج ترین جریان ها استفاده می کند. این کار پردازنده مسیر را آزاد می کند تا روی سایر کارها کار کند.

روترهای سیسکو با هدف اولویت بندی Cisco Express Forwarding قرار دارند هرجا که بشه. اگر این یا سوئیچینگ سریع امکان پذیر نباشد ، می توان از تعویض فرآیند استفاده کرد. بیشتر سوئیچ های سیسکو دارای پردازنده های مسیری هستند که برای جابجایی فرآیند طراحی نشده اند و در نتیجه استفاده از آن عملکرد ضعیفی را تجربه می کنند. با این حال بیشتر وقت شما از آن استفاده خواهید کرد Cisco Express Forwarding یا سوئیچینگ سریع.

نشانگرهای LED سوئیچ: نظارت بر عملکرد

اگر در گذشته از کلیدهای Cisco Catalyst استفاده کرده اید ، می دانید که آنها دارای انواع مختلفی از چراغهای LED هستند که به عنوان شاخص عملکرد عمل می کنند. بسته به مدل سوئیچ LED های مختلفی از محصول به محصول دیگر وجود خواهد داشت. در تمام محصولات ، این چراغ ها دارای معانی متنوعی هستند. ما برخی از نشانگرهای اصلی LED را در این بخش برای سوئیچ Cisco Catalyst 2960 ذکر کرده ایم.

چراغ های LED سوئیچ سیسکو

1. چراغ سیستم

چراغ سیستم در بالای چراغ های LED نشان داده شده است و به سادگی نشان می دهد که سوئیچ به یک منبع تغذیه وصل شده و به درستی کار می کند. سوئیچ در کار کار با رنگ سبز مشخص می شود در حالی که رنگ کهربا نشان می دهد که یک اتصال مشکل دار وجود دارد و سوئیچ به درستی وصل نشده است. هنگامی که چراغ LED خاموش است ، این نشانگر این است که کاربر باید بررسی کند که آیا سوئیچ به درستی به منبع تغذیه وصل شده است یا خیر.

2. چراغ سیستم قدرت افزایشی (RPS)

این LED وضعیت شما را نشان می دهد سیستم قدرت افزایشی (RPS). RPS از ویژگی هایی است که سیسکو برای محافظت از سوئیچ شما در برابر خرابی های برق که می تواند به دستگاه آسیب برساند از آن استفاده می کند. یک چراغ سبز نشان می دهد که RPS در حال کار است. اگر چراغ RPS خاموش باشد ، سوئیچ به منبع تغذیه پشتیبان وصل نمی شود. اگر چراغ سبز چشمک زن را می بینید ، این بدان معنی است که RPS متصل شده است اما برق را به وسیله دیگری تأمین می کند. چراغ کهربا به شما می گوید دستگاه در حالت آماده به کار است. اما اگر این چراغ چشمک زن باشد ، این بدان معنی است که دستگاه از کار افتاده است و RPS توان تهیه پشتیبان را دارد.

3. LED وضعیت پورت

LED وضعیت درگاه از نور استفاده می شود تا به شما بگوید کی وضعیت بندر حالت انتخاب شده است وقتی LED سبز است ، این بدان معنی است که حالت وضعیت پورت در حال کار است. این حالت پیش فرض سوئیچ است. چراغ LED سبز نشان می دهد که درگاه در حال ارسال یا دریافت داده است. هنگامی که LED کاملاً خاموش و غیرفعال باشد ، این بدان معنی است که هیچ پیوندی وجود ندارد. به همین ترتیب ، اگر LED بین سبز و کهربا متناوب باشد ، خطای لینک وجود دارد. در صورت مسدود شدن درگاه ، از چراغ کهربا مطلع خواهید شد.

4. پورت Duplex LED

LED Duplex Port نور برای نشان دادن زمان استفاده می شود حالت پورت دوبلکس فعال شده. اگر چراغ سبز مشاهده می کنید ، تمام درگاه های خاموش در حالت نیمه دوبلکس قرار دارند. همچنین یک چراغ سبز به معنای این است که پورت در حالت کامل دوتایی در نظر گرفته شده است.

  دستورات PowerShell ورق تقلب

5. LED سرعت درگاه

LED سرعت درگاه استفاده می شود تا نشان دهد عملکرد سوئیچ شما از نظر سرعت چقدر خوب است. هنگامی که هیچ LED فعال وجود ندارد ، می دانید که این درگاه با سرعت 10 مگابیت در ثانیه کار می کند. چراغ LED سبز به شما می گوید که این درگاه با سرعتی 100 مگابیت در ثانیه کار می کند. یک درگاه LED چشمک زن به شما می گوید که یک درگاه با سرعت 1000 مگابیت در ثانیه کار می کند.

6. قدرت بیش از حالت اترنت (PoE)

با انتخاب حالت PoE ، چراغ LED روشن خواهد شد. اما اگر LED وجود نداشته باشد ، این بدان معنی است که حالت PoE برای استفاده انتخاب نشده است. یک چراغ سبز به این معنی است که PoE انتخاب شده است و همچنین در صفحه های LED حاوی اطلاعات بیشتر رنگ های صفحه نمایش دیگری نیز نشان داده می شوند. اگر LED بین سبز و کهربا متناوب باشد ، این بدان معنی است که PoE رد می شود. این امر به این دلیل است که تأمین برق دستگاه بیش از آنکه سوئیچ بتواند تأمین کند ، انرژی بیشتری می گیرد. چراغ چشمک زن کهربایی در حال چشمک زدن به معنی عدم وجود PoE به دلیل وجود یک عیب است.

سوئیچ های کاتالیزور سیسکو

سوئیچ های Catalyst Cisco به طور خاص برای محیط های شبکه ای سازمانی طراحی شده اند. سیسکو طیف گسترده ای از این سوئیچ های شبکه دانشگاه را در اختیار دارد ، بنابراین ما یک راهنمای برجسته ترین سوئیچ های زیر را برای شما تهیه کرده ایم..

سری Catalyst 9000 سری

سری Cisco Catalyst 9000 مجموعه ای از سوئیچ ها است که به عنوان نسل بعدی سوئیچ های شبکه ای سیسکو قرار گرفته است. این سوئیچ ها با استفاده از Cisco Unified Access Data Plane (UADP) و Circuit Integrated Circuit Integrated (ASIC) طراحی شده اند. نتیجه نهایی سوییچهایی است که دسترسی به تعریف نرم افزاری را ارائه می دهند (SD-Access). دسترسی به SD سودمند است زیرا به کاربر اجازه می دهد تا به سرعت خدمات را ایجاد و ارائه کند.

سری Cisco Catalyst 9500

این سوئیچ ها سوئیچ های دانشگاه با سیستم عامل های مبدل هسته ثابت هستند که به طور خاص برای IoT و ابر طراحی شده اند. آنها از MPLS ، MVPN ، NAT و Layer 2/3 VPN پشتیبانی می کنند. آنها همچنین توانایی SD-Access خود را دارند و از فناوری مجازی Cisco StackWise Virtual استفاده می کنند.

سری Cisco Catalyst 9400

سوئیچ های سری Cisco Catalyst 9400 ، پاسخ Cisco به تعویض شرکت های مدولار است. آنها پشتیبانی از پهنای باند سیستم تا 9 Tbps را ارائه می دهند و می توانند تا 384 پورت دسترسی داشته باشند. این یک گزینه سوئیچینگ مطمئن است که همچنین سیسکو دی ان ای و سی دی دسترسی دارد. سری 9400 برای سازمان هایی که به دنبال مقیاس پذیری و امکان افزایش اندازه هستند ، انتخاب مناسبی است.

سری Cisco Catalyst 9300

سوئیچ های Cisco Catalyst 9300 به یک سکوی تعویض شرکت پشته ای گفته می شوند. سوئیچ های 9300 برای دسترسی 802.11ax و 802.11ac Wave 2 از نقاط دسترسی پشتیبانی می کنند. این همچنین از نظر استقرار انعطاف پذیر به دلیل استفاده از فناوری مجازی StackWise که از معماری NSF / SSO پشتیبانی می کند ، انتخاب خوبی است. بی نظیرترین جنبه این سوییچ ها این است که تنها سکوی تعویض با قابلیت پشتیبانی از انباشت صفحه جلویی و پشتی است.

سری 6800 کاتالیست Cisco

سری Cisco Catalyst 6800 سوئیچ های دانشگاه است که به طور خاص برای خدمات ایمن 1 ، 10 و 40 Gbps بهینه شده اند. آنها پشتیبانی از Cisco DNA و SD-Access و همچنین سازگاری کامل با شاسی سری Cisco Catalyst 6500-E را ارائه می دهند. طراحی ماژولار این سری آن را برای سازمانهایی که به دنبال راه حل ایمن و مقیاس پذیر هستند ، ایده آل می کند.

سری Cisco Catalyst 6500

سری Cisco Catalyst 6500 در نظر گرفته می شود که از سوئیچ های ستون فقرات تشکیل شده است. این مجموعه محبوب به دلیل عملکرد و مقیاس پذیری قوی آن است. حداکثر 44 پورت 40 GE و 534 1GE را ارائه می دهد. همچنین پشتیبانی کامل از DNA Cisco و SD-Access وجود دارد.

سری Cisco Catalyst 3650 و 3850

هر دو سری Cisco Catalyst 3650 و 3850 سوئیچ های پشته ای هستند که برای عملکرد داده ، صدا صوتی ، سیم و عملکرد بی سیم طراحی شده اند. یک کنترلر بی سیم یکپارچه در کنار دسترسی لایه 2 و 3 وجود دارد. پشتیبانی کامل از DNA Cisco و SD-Access وجود دارد. این سریال از فناوری چند گیگابایت اترنت برای بالا نگه داشتن عملکرد استفاده می کند.

  AppDynamics vs Relic جدید

سری Cisco Catalyst 2960-X / XR

کلیدهای سری Cisco Catalyst 2960-X / XR سوئیچ های مقیاس پذیر هستند که برای داده ها ، صدا و فیلم طراحی شده اند. این سری دارای دسترسی به لایه های 2 و 3 است و همچنین می توان 80 گیگابیت بر ثانیه را جمع کرد. همچنین 10 پیوند پشت Gbps SFP + نیز وجود دارد. آنها برای اطمینان از پایداری خدمات ، دارای منبع تغذیه اضافی با فن های داخلی هستند.

سری Cisco Catalyst 4500E

سوئیچ های سری Cisco Catalyst 4500 سوئیچ های هسته ای ثابت با دسترسی ماژولار هستند که برای جستجوی مقیاس پذیری برای سازمان ها طراحی شده اند. این سری از سوئیچ ها به طور خاص برای سرویس های 1 گیگابایتی و 10 گیگابیت بر ثانیه طراحی شده اند. همچنین پشتیبانی کامل از DNA Cisco و SD-Access وجود دارد.

سری Cisco Catalyst 3560-CX و 2960-CX

سوئیچ های Cisco Catalyst 3560-CX و 2960 CX سوئیچ های پیکربندی ثابت هستند که به سمت کاربران سازمانی طراحی شده اند. آنها برای 8 و 12 سرویس Gbps طراحی شده اند. این سوئیچ ها توانایی پشتیبانی از Cisco FlexStack-Plus را دارند. این سوئیچ ها برای اتصال رایانه ها ، نقاط دسترسی بی سیم ، تلفن های IP و دوربین های مداربسته طراحی شده اند.

سری Cisco Catalyst 2960-L

نوع محبوب دیگر سوئیچ های پیکربندی ثابت سری Cisco Catalyst 2960-L است. سوئیچ های سری Cisco Catalyst 2960-L یکی از خطوط قابل اطمینان در مجموعه Catalyst است. این سریال در 8 پیکربندی تنظیم شده در 48 پورت موجود است. نسخه های پورت 8 ، 16 و 24 طراحی بدون فن را ارائه می دهند. همه نسخه ها از Power Over Ethernet (PoE) پشتیبانی می کنند.

سری ساختمان دیجیتال کاتالیست Cisco

ساختمان دیجیتال Cisco Catalyst یک سری از تنظیمات ثابت است. آنها با در نظر گرفتن نصب و راه اندازی سبک وزن و مدیریت شبکه طراحی شده اند. این سری مانند سری Cisco Catalyst 2960-L با طراحی بدون فن کار می کند و خطر خرابی سخت افزار را کاهش می دهد.

کلیدهای مرکز داده Nexus

همانطور که در ابتدای این مقاله ذکر شد ، سری Nexus با توجه به مراکز داده طراحی شده است. در این بخش ، ما می خواهیم به تعدادی از سوییچ های برتر مرکز داده که سیسکو باید ارائه دهد نگاهی بیندازیم.

سری Cisco Nexus 9000

سری Cisco Nexus 9000 برای ارائه کارایی بالا و تأخیر کم به مراکز داده ایجاد شده است. این سوئیچ ها در دو حالت کار می کنند: نرم افزار Cisco NX-OS و Application Centric Infrast ساختار (Cisco ACI). Cisco ACI بسیار شبیه به راه حل SDN عمل می کند و برنامه را خود به عنوان یکی از مراکز قرار می دهد. نتیجه سوئیچ است که در دسترس ، شفاف و ایمن است.

سری Cisco Nexus 9200

پلتفرم سری Nexus 9200 با کلیدهای پیکربندی ثابت ساخته شده است که برای پشتیبانی از طیف وسیعی از اتصالات طراحی شده است. به عنوان مثال ، این سوئیچ ها از اتصال 1 ، 10 ، 25 ، 40 ، 50 و 100 گیگابیت بر ثانیه پشتیبانی می کنند. سری Cisco Nexus 9200 همچنین از سیستم عامل نرم افزار Cisco NX-OS استفاده می کند.

سوئیچ های مرکز داده برگ و دسترسی. Cisco Nexus 9300 و 9300-EX، FX و F2

سوئیچ های پایان نامه برخی از پیشرفته ترین در اختیار سیسکو است. پلتفرم Cisco Nexus 9300 از ASIC استفاده می کند و به منظور صریح ایجاد استقرارهای مبتنی بر ابر ایجاد شده است. این معماری با پشتیبانی از Cisco ACI و Cisco NX-OS بسیار مقیاس پذیر است.

سری Cisco Nexus 9500

سری Cisco Nexus 9500 یکی از متنوع ترین سوییچ هایی است که سیسکو ارائه می دهد. سه گزینه مدولار در دسترس است: سوئیچ Cisco Nexus 9504 (شامل چهار شیار) ، سوئیچ Cisco Nexus 9508 (شامل هشت اسلات) و سوئیچ Cisco Nexus 9516 (شامل 16 اسلات). هر یک از این سوییچ ها از رابط های 1 ، 10 ، 25 ، 40 ، 50 و 100 گیگابیت اترنت پشتیبانی می کنند.

سری Cisco Nexus 7000

سری Cisco Nexus 7000 طیف وسیعی از سوئیچ های مدولار است که شامل سیسکو NX-OS است. با این وجود ، آنچه واقعاً این سری را خاص می کند این است که شامل ابزارهای منبع باز است که با توجه به نیاز یک بستر نرم افزاری قابل برنامه ریزی و ساخت می باشد. یکی از مزایای این سری این است که معماری پارچه توزیع شده ، آن را به یکی از کلیدهای مقیاس پذیر تر در بازار تبدیل می کند.

سری Cisco Nexus 5000

این سوئیچ ها برای آوردن 10/40 گیگابیت اترنت به لایه 2 و لایه 3 طراحی شده اند. این سری شامل سیسکو NX-OS و یک تجربه مقیاس پذیر است. سری 5000 شامل هر دو سیستم عامل Cisco Nexus 5500 و 5600 است. این سری همچنین می تواند از یک پورت 2304 چشمگیر از طریق یک دامنه مدیریت واحد پشتیبانی کند.

سری Cisco Nexus 3000

سری Cisco Nexus 3000 به دلیل توانایی ارائه خدمات با تاخیر کم مشهور است. هدف اصلی از این سوئیچ ها ارائه تجربه سوئیچینگ Layer 2 و 3 قابل اعتماد است. آنها به ویژه برای مراکز داده مقیاس پذیر و خدمات ابری ایده آل هستند.

کلیدهای Cisco: سری Catalyst Cisco

این نتیجه گیری راهنمای ما برای سوئیچ های سیسکو است. همانطور که مشاهده می کنید ، در سری Catalyst و Nexus گزینه های زیادی وجود دارد. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد سوییچ های سیسکو پیدا کنید ، می توانید با کلیک روی این لینک اینجا را کلیک کنید. در سایت سیسکو می توانید یکی از سوییچ های زیر را انتخاب کنید: LAN Access، LAN Digital Building، LAN Core and Distribution، Data Data، Cloud-Scale Center، Ethernet Industrial and Small Business.

در عملکرد این سوییچ ها برخی متقاطع وجود دارد ، اما اگر در محیط کار یا سازمان کار می کنید توصیه می کنیم به طور خاص سری Catalyst را جستجو کنید. این سوئیچ ها به طور خاص برای آن محیط ساخته شده اند و خیلی پیچیده نیستند.

About the author

Comments

  1. بدون شک، سیسکو یکی از برترین شرکت های فناوری اطلاعات در جهان است. این شرکت در زمینه محاسبات مدرن و شبکه سازی پیشگام است و سوئیچ های سیسکو نیز به عنوان بخش سخت افزاری این شرکت، نشان از اهمیت آن به عنوان یک شرکت بزرگ دارد. در این مقاله، ما با مجموعه ای از سوئیچ های سیسکو آشنا شدیم که شامل سوئیچ های شبکه دانشگاه، سوئیچ های کاتالیزور سیسکو و کلیدهای مرکز داده Nexus بود. همچنین، ما با نحوه کار آنها و راهنمای برخی از محبوب ترین سری سوئیچ های موجود در امروز آشنا شدیم. سوئیچ های سیسکو به عنوان یکی از بهترین راه حل های فناوری اطلاعات در جهان شناخته می شوند و برای هر سازمانی که به دنبال یک شبکه پایدار و قابل اعتماد است، توصیه می شوند.

Comments are closed.