بررسی مانیتور شبکه PRTG

بررسی مانیتور شبکه PRTG


این که شما یک مدافع دیرینه برای رویکرد تازه PRTG برای نظارت بر شبکه هستید یا نه ، غیرقابل انکار است که مانیتور شبکه Paessler PRTG تا به امروز یکی از جامع ترین تجربه های نظارت را ارائه داده است. ابزارهای معدودی وجود دارد که ترکیبی از دید ، سهولت استفاده و مقیاس پذیری را که این برنامه انجام می دهد فراهم می کند. در این بررسی شبکه مانیتور PRTG ، ما می خواهیم ببینیم چه چیزی باعث شده این محصول از بین جمعیت متمایز شود.

مانیتور شبکه PRTG مخلوط کردن autodiscovery, نظارت بر شبکه, NetFlow تحلیل و بررسی, مانیتورینگ ابر, نظارت بر VMware, و نظارت بر پایگاه داده به یک بسته این یک پیشنهاد نیست مانیتور شبکه PRTG تقریباً هر محیط نظارتی را که احتمالاً می خواهید ارائه می دهد. در این مقاله ، ما می خواهیم ببینیم که چه چیزی است مانیتور شبکه PRTG باید ارائه دهد.

ویژگی
شرح
خودکارسازی Autodiscovery با محدوده IP
نظارت بر شبکه از SNMP ، WMI و NetFlow استفاده می کند
تجزیه و تحلیل NetFlow NetFlow ، sFlow ، jFlow و IPFIX
هشدارها ایمیل ، پیام کوتاه ، اعلانهای فشار از طریق Windows ، Android و IOS برنامه و اسکریپتهای اعلان سفارشی
گزارش ها گزارش های قابل برنامه ریزی موجود در HTML ، PDF ، CSV و XML
مانیتورینگ ابر نظارت بر CloudWatch آمازون ، مانیتورینگ سرور پست الکترونیکی ، مانیتورینگ مایکروسافت OneDrive ، مانیتورینگ Dropbox ، نظارت بر Google Analytics و Google Drive Monitoring
مانیتورینگ VMWare سنسور ماشین مجازی VMware ، سنسور سخت افزار میزبان VMWare ، سنسور وضعیت سخت افزار میزبان VMWare ، سنسور VMWare Datastore و حسگر عملکرد میزبان VMWare
قیمت گذاری جدول قیمت گذاری را در زیر مشاهده کنید

اگر مایل هستید همراه با تنظیمات و مراحل زیر عمل کنید ، می توانید یک آزمایش رایگان 30 روزه رایگان را بارگیری کنید.

Paessler PRTG Network MonitorDownload آزمایشی 30 روزه رایگان

برپایی

تصویر مانیتور شبکه PRTG

فرایند راه اندازی اولین تعامل شما خواهد بود مانیتور شبکه PRTG. خوشبختانه ، مراحل راه اندازی خیلی طولانی طول نمی کشد. مانیتور شبکه PRTG دارای یک سرور اصلی است که توسط پروب های واقع در سراسر شبکه شما تغذیه می شود. یکی از بهترین عناصر تنظیم این است که لازم نیست دستگاه ها را به صورت دستی تنظیم کنید زیرا وجود دارد autodiscovery ویژگی (این در جزئیات بیشتر در بخش بعدی مورد بحث قرار گرفته است).

همه آنچه شما نیاز دارید را تنظیم کنید ، اعتبارنامه ورود به سیستم برای هر دستگاه و تنظیمات SNMP است. این بدان معناست که شما می توانید در حال کار و راه اندازی باشید PRITG شبکه Monitor نسبتاً سریع و بدون درد.

خودکارسازی

خودکارسازی

در حالی که فرایند راه اندازی نسبتاً ساده است ، آنچه که واقعاً توافق در استقرار سریع مسیر را امضا می کند ، خودکارسازی خودکار است. با استفاده از خودکار, مانیتور شبکه PRTG می تواند شبکه شما را از طریق محدوده IP اسکن کند. وقتی دستگاهی پیدا کرد به طور خودکار به محیط نظارت شما اضافه می شود. مزیت این امر این است که لازم نیست دستگاه ها را در شبکه خود پیکربندی کنید.

داشبورد

تصویر صفحه داشبورد PRTG NM

داشبورد یکی از مهمترین قسمت های محصول نظارت بر شبکه است. داشبورد بکر جایی است که شما 99٪ فعالیت نظارت خود را انجام می دهید. به طور کلی مانیتور شبکه PRTG زمان صرف شده روی داشبورد را به یک تجربه لذت بخش تبدیل می کند. داشبورد تمام داده های استفاده مستقیم شما را در زمان واقعی نشان می دهد.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید ، داشبورد ترکیبی از نمایشگرها را برای مشاهده داده های شما ترکیب می کند. در گوشه سمت راست بالای صفحه ، می توانید ببینید هشدارهای جدید, ورود به سیستم, دستگاه های مهم, دستگاه های هشدار دهنده, و همه دستگاه های بالا. هر کدام از این ها دارای رنگی هستند به گونه ای که راحت تر می توانید آنها را مشاهده کنید. این رنگ ها در نمایشگر صفحه اصلی نیز برای نشان دادن وضعیت سلامتی هر دستگاه استفاده می شوند. قرمز نشان می دهد که یک دستگاه در شرایط بحرانی قرار دارد و نیاز به توجه فوری دارد.

یکی از نمادین ترین نمایشگرهای ارائه شده در مانیتور شبکه PRTG نمای نقشه آن است. اولین بار که از آن استفاده می کنید ، اگر HTML را نمی دانید ، ویرایشگر نقشه می تواند کمی مشکل باشد. با این حال ، پس از قطع کردن آن می توانید نقشه هایی با چند لایه ایجاد کنید تا دستگاه های متصل خود را مشاهده کنید. نقشه PRTG در تصویر زیر در سمت چپ دیده می شود:

تصویر PRTG نقشه

نظارت بر شبکه (قابلیت های از دست دادن بسته)

PRTG Monitor Monitor Network Packet Sniffer Screenshot

اگر در جستجوی ابزار نظارت بر شبکه هستید ، ناگفته نماند که تجربه نظارت بر شبکه زنده یک پلتفرم مهم این است که بتوانید شبکه خود را به طور مؤثر نظارت کنید. این امر به دلیل داشتن ابزارهایی برای نظارت بر شبکه شما دقیقاً به اندازه دید خود برنامه ، کاهش می یابد.

با این حال ، این منطقه است که در آن مانیتور شبکه PRTG برتری دارد. PRTG با استفاده از ترکیبی از SNMP, NetFlow, و WMI برای رعایت بهداشت زیرساختهای خود و پهنای باند شبکه خود نظارت کنید. اینها قابلیت های پایه ای را ارائه می دهند که هنگام نظارت بر شبکه شما هم به طور کلی و هم برای مقابله با موضوعات خاص تر مانند از بین رفتن بسته ها ، ارزشمند است.

از دست دادن بسته جایی است که به دلیل وقفه یا خطا در سرویس ، داده ها در ترانزیت از بین می روند. مانیتور شبکه PRTG به شما کمک می کند تا با ارائه تمام ابزارهای مورد نیاز برای رفع مشکل ، از بین رفتن بسته ها را برطرف کنید. این که آیا از دست رفتن بسته به دلیل محدودیت پهنای باند یا مشکلات سخت افزاری رخ می دهد ، می توانید خیلی سریع بگویید در صورت بروز مشکل.

سنسورهای کلیدی مانند حسگر بسته بسته, سنسور IP SLA Cisco, و حسگر QoS One Way همه به شما امکان می دهند نحوه عملکرد شبکه خود را مشاهده کنید. به عنوان مثال حسگر بسته بسته به شما اجازه می دهد داده های شبکه زنده و تاریخی را مشاهده کنید با کمک شماره گیری ها و نمودارهای پای در عرض چند ثانیه می توانید ببینید که آیا مشکلی در دست دارید یا خیر. می توانید جمع کنید نمودارهای پای نمایش داده هایی مانند سخنرانان برتر, اتصالات برتر, و پروتکل های برتر تا به تعقیب بپردازیم و همه چیزهایی را که برای پیشرفت میخواهید مشاهده کنید.

همچنین مشاهده کنید:
راهنمای نهایی برای از دست دادن بسته
SNMP توضیح داد

تجزیه و تحلیل NetFlow

تجزیه و تحلیل NetFlow یکی دیگر از ویژگی هایی است که در آن وجود دارد مانیتور شبکه PRTG خوب عمل می کند. مانیتور شبکه PRTG می توان برای نظارت بر پهنای باند شبکه و ترافیک شما استفاده کرد. این امر به شما امکان می دهد کیفیت حیاتی نظارت بر خدمات را انجام دهید و ببینید که آیا شما نیاز دارید که سرویس اینترنت خود را ارتقا دهید. علاوه بر اینکه با NetFlow, sFlow, jFlow, و IPFIX, مانیتور شبکه PRTG محدوده اضافی دیگری را نیز در اختیار کاربران قرار می دهد NetFlow سنسورها این موارد در زیر ذکر شده است:

  • حسگرهای NetFlow V5
  • حسگرهای NetFlow V9
  • سنسورهای IPFIX

هرکدام از این موارد یک محیط خاص برای نظارت را در اختیار شما قرار می دهند تا بتوانید میکروسکوپ را به سمت خود ببرید NetFlow فعالیتهای آنالیز به عنوان مثال ، NetFlow V5 سنسور داده های دستگاه های سازگار با آنها را نشان می دهد NetFlow. با استفاده از این سنسور می توانید انواع ترافیک را از آنجا مشاهده کنید IRC, هدف, FTP / P2P, DHCP, DNS, شناسه, ICMP, SNMP, IMAP, POP3, SMTP, NetBios, RDP, SSH, Telnet, VNC, HTTP, HTTPS, UDP, و TCP. همانطور که مشاهده می کنید ، این یک طیف سالم از انواع ترافیک است که می توانید تنها از طریق این سنسور با آنها کار کنید.

هشدارها

هشدار PRTG شبکه مانیتور

هشدارها یکی از این ویژگی هایی است که برای شبکه های بزرگتر به یک ضرورت تبدیل شده است. روزهای نظارت دستی در حال گذر ما هستند و هشدارها به یکی از متداول ترین روش های خودکار سازی روند نظارت تبدیل می شوند. با مانیتور شبکه PRTG وقتی رفتار مشکلی یا غیرمعمول در شبکه یا دستگاه شما مشاهده شود ، می توانید اعلان ها را دریافت کنید.

مانیتور شبکه PRTG اصول را نه تنها در قالب اعلان های ایمیل و پیامک بلکه به شما امکان می دهد اعلان های فشار را نیز دریافت کنید. بنابراین اگر بارگیری کنید برنامه PRTG برای ویندوز, iOS, یا اندروید سپس می توانید نوتیفیکیشن هایی را مستقیماً به تلفن خود ارسال کنید. این برنامه ها به صورت رایگان در دسترس هستند ، بنابراین مجبور نیستید برای استفاده از آنها مبلغ دیگری هزینه پرداخت کنید.

گفتنی است که سیستم هشدار شبکه PRTG Monitor Monitor همچنین از API استفاده می کند به موجب آن می توانید اسکریپت های اعلان سفارشی را بنویسید. این به شما امکان می دهد وقتی اولین بار به یک مسئله جدید شبکه پاسخ می دهید ، چه اطلاعاتی را می بینید. این بسیار ارزشمند است به شما این امکان را می دهد تا به شما در پاسخگویی به مسائل مربوط به عملکرد با اطلاعات صحیح و مناسب به شما کمک کند.

گزارش ها

بارها و بارها هنگام نظارت بر شبکه فعال ، می خواهید سرعت را کم کنید تا به دنبال روندهای خاص تری باشید. تهیه گزارش بهترین راه برای انجام این کار است. با یک گزارش ، می توانید سندی را تهیه کنید که به شما (و سایر اعضای تیم شما) اجازه می دهد شبکه خود را از نزدیک کنترل کنید. بر مانیتور شبکه PRTG می توانید گزارش های تاریخی را در طی یک دوره زمانی انتخابی خود تولید کنید. می توانید بین نظارت در روز ، ماه یا یک سال کل انتخاب کنید (در صورت لزوم می توانید چندین روز را نیز نظارت کنید).

گزارش ها در تولید می شوند HTML, PDF, CSV, و XML. شما همچنین می توانید زمان تهیه گزارش برنامه را هنگامی که می خواهید برنامه ریزی کنید. آیا شما به گزارش روزانه یا ماهانه خود تصمیم می گیرید ، لازم نیست هر بار که بخواهید یک گزارش را به صورت دستی درخواست کنید. با این حال ، حتی فرایند گزارش دستی نیز ساده است زیرا می تواند صفحه گزارش ها را باز کند ، یک دستیار را باز کرده و گزارش جدیدی را اضافه کند.

مانیتورینگ ابر

با پیچیدگی شبکه های مدرن ، نظارت بر ابر چیزی است که برای بسیاری از سازمان ها بسیار مهمتر شده است. مانیتور شبکه PRTG این موضوع را در ذهن داشته و تعدادی از ویژگی های طراحی شده برای کمک به کاربران در تلاش برای نظارت بر محیط های ابر محور را ارائه داده است. بیرون جعبه, مانیتور شبکه PRTG ارائه می دهد مانیتورینگ Cloudwatch Amazon, مانیتورینگ سرور پست الکترونیکی, Microsoft OneDrive Monitoring, مانیتورینگ Dropbox, Google Analytics Monitoring, و Google Drive Monitoring.

وقتی نوبت می رسد تعیین زمان پاسخ از خدمات ابری, شما می توانید استفاده کنید حسگر PRTG ابر HTTP. با HTT HTT PRTG سنسور شما می توانید استفاده کنید PRTG ابر شبکه برای دیدن سرعت پاسخ سرویس شما. PRTG ابر را می توان در ایالات متحده ، اروپا و آسیا یافت. جغرافیای گسترده حسگر PRTG ابر HTTP این بدان معناست که بیشتر خدمات ابری را در سراسر جهان تحت پوشش خود قرار می دهد.

روش دیگر ، می توانید از سنسور ابر پینگ به مانیتور  زمان پینگ سرور شما. این موارد را می توان در توکیو ، ایرلند ، ویرجینیا شمالی و اورگان یافت. اگرچه این پهنای جغرافیایی به اندازه سنسور HTTP گسترده نیست ، اما پوشش موجود را به خوبی تکمیل می کند.

نظارت بر CloudWatch آمازون

مانیتور Att سنسور آمازون CloudWatch EBS PRTG

همچنین ارزشمند است نگاهی عمیق تر به آن بیندازیم نظارت بر CloudWatch آمازون مانند مانیتور شبکه PRTG تعدادی حسگر CloudWatch ارائه می دهد که فوق العاده مفید هستند. در تصویر بالا می توانید مشاهده کنید سنسور EBS آمازون CloudWatch نمایش دادن. ما لیست کرده ایم مانیتور شبکه PRTGسنسور CloudWatch در زیر:

سنسور Cloudwatch آمازون
هدف
Amazon CloudWatch EBS نظارت بر عملکرد فروشگاه کتاب الاستیک آمازون
Amazon CloudWatch EC2 مانیتور عملکرد ابر الاستیک محاسبات آمازون
Amazon CloudWatch ElastiCache مانیتور عملکرد سرویس ابری آمازون ElastiCache
Amazon CloudWatch ELB نظارت بر عملکرد سرویس تعادل بار الاستیک آمازون
Amazon CloudWatch RDS عملکرد سرویس پایگاه داده ارتباطی آمازون را نظارت می کند
Amazon CloudWatch SNS عملکرد سرویس اطلاع رسانی ساده آمازون را نظارت می کند
Amazon CloudWatch SQS عملکرد سرویس Queue Simple Amazon را نظارت می کند

مانیتورینگ VMWare

از خدمات ابری اهمیت کمتری نیز ندارد مانیتورینگ VMware. رشد دستگاههای مجازی در شبکه های سازمانی بسیار مشهود است و این روندی است که PRTG برای پشتیبانی از آن مناسب می داند. اگر از یک محیط مجازی استفاده می کنید می توانید از آن استفاده کنید مانیتور شبکه PRTG برای نظارت بر معیارهای کلیدی مانند استفاده از حافظه, پردازنده, و سرعت دیسک. به عبارت دیگر ، شما می توانید بدون نیاز به جستجو در بسیاری از گزینه ها ، نحوه عملکرد یک سرویس مجازی را مشاهده کنید.

ما در زیر یک جدول از سنسورهای خاص نظارت بر VMWare ارائه کرده ایم:

سنسور
هدف
حسگر ماشین مجازی VMWare برای نظارت بر یک ماشین مجازی از پروتکل دسترسی ساده به شی (SOAP) استفاده می کند
حسگر سخت افزار میزبان VMWare عملکرد سرور ESX / ESXi را نظارت می کند.
حسگر وضعیت سخت افزار میزبان VMWare عملکرد سیستم میزبان شما را نظارت می کند.
سنسور VMWare Datastore وضعیت استفاده از دیسک سخت و وضعیت فروشگاه داده را نظارت می کند
حسگر عملکرد میزبان VMWare سرور میزبان را با SOAP نظارت می کند

پایش پایگاه داده

مانیتور شبکه PRTG همچنین دارای ویژگی های مانیتورینگ پایگاه داده خاص خود است که به شما امکان می دهد پایگاه های داده های رایج نظیر آن را نظارت کنید Microsoft SQL, اوراکل SQL, MySQL, و Postgre SQL. تجربه نظارت بر بانک اطلاعاتی تحویل داده شده توسط مانیتور شبکه PRTG طراحی شده است برای به حداقل رساندن زمان پرس و جو و بازگشت. این بدان معناست که شما یک نمای دائم و به روز از پایگاه داده خود دارید.

سیستم زنگ هشدار نیز بسیار مفید است زیرا در صورت بروز خطا یا ایجاد یک پایگاه داده از فضای دیسک یا حافظه محدود ، به شما اطلاع می دهد. این امر به شما امکان می دهد تا به جای نیاز به انجام تشخیص های بیشتر ، فوراً برای یک مشکل خاص اقدام کنید.

با این حال ، آنچه واقعاً ایجاد می کند مانیتورینگ پایگاه داده PRTG Network Monitor عالی ، سنسورهای از پیش تعریف شده آن است. وجود دارد بر فراز 200 سنسور نظارت بر پایگاه داده برای شناخته شده ترین ارائه دهندگان در بازار است. نام هایی مانند مایکروسافت ، اوراکل و آی بی ام همگی با حسگرهای مخصوص به خود پوشانده شده اند مانیتور شبکه PRTG. این بدان معنی است که شما بدون نیاز به اجرای پیکربندی های پیچیده آماده شروع به نظارت بر انواع داده های مستقیم از جعبه را دارید..

امنیت

اگرچه به طور خاص برای امنیت طراحی نشده است اما شایان ذکر است مانیتور شبکه PRTG خاص خود را دارد راه حل عدم موفقیت خوشه. این بدان معنی است که اگر گره مرکزی یک خوشه پایین بیاید ، این سرویس توسط یک گره دیگر انجام می شود. عبارت جالب برای این است عدم تحمل تحمل. اگر مجوز در محل شبکه PRTG خریداری کرده اید ، یک شکستگی خوشه ای به طور پیش فرض درج شده است.

راه دیگری که مانیتور شبکه PRTG امنیت شبکه از طریق قابلیت های مانیتورینگ فایروال پشتیبانی می کند. مانیتور شبکه PRTG ترافیک شبکه شما را تجزیه و تحلیل می کند و در صورت تغییر وضعیت فایروال ، اعلان هایی را برای شما ارسال می کند. این بدان معناست که اگر فایروال شما بدون هشدار پایین بیاید ، بلافاصله به شما اطلاع داده می شود ، بنابراین می توانید سریع اقدام کنید.

در عمل ، این به شما کمک می کند تا آنلاین بمانید زیرا فرصتی را برای شما فراهم می کند که اگر سیستم شما به خطر بیفتد ، سریع پاسخ دهید. بدون این ، سیستم شما در برابر تهدیدات خارجی و بدون دیوار آتش بی دفاع می ماند. همچنین می توانید داده های مفید دیگری مانند اتصالات بیشترین استفاده ، اکثر فرستنده ها و پروتکل های مورد استفاده را از طریق دیگر مشاهده کنید NetFlow برای دیدن اینکه آیا فعالیت غیرمعمول رخ داده است یا خیر.

قیمت گذاری

ساختار قیمت گذاری انعطاف پذیر PRTG یکی از دلایلی است که به محصولی بی نظیر تبدیل شده است. ساختار قیمت توسط حسگرها متفاوت است و برای هر دو سازمان کوچک و بزرگ مناسب است. ساختار قیمت در زیر نشان داده شده است:

سنسورها
100 رایگان
500 1600 دلار (1،253 پوند)
1000 2،850 دلار (2،232 پوند)
2500 5،950 دلار (4،661 پوند)
5000 10،500 دلار (8،226 پوند)
نامحدود 14،500 دلار (11360 پوند)

همانطور که می بینید ، یک نسخه آزمایشی وجود دارد که به عنوان یک محصول مناسب برای پله های کوچک برای شرکت های کوچکتر عمل می کند. این فرصت را برای امتحان کردن برنامه بدون ایجاد تعهد مالی برای خرید بزرگتر فراهم می کند. نسخه اول پرداخت شده نیز دارای یک نقطه قیمتی رقابتی 1600 دلار (1،253 پوند) است که به طور قابل توجهی پایین تر از بسیاری دیگر از محصولات نظارت بر شبکه برتر از رنج است..

در انتهای دیگر این مقیاس ، حتی بزرگترین سازمانها توسط نسخه XL1 از پشتیبانی می شوند مانیتور شبکه PRTG که سنسورهای نامحدود با 14500 دلار (11360 پوند) ارائه می دهد. در حالی که اکثر سازمان ها به این تعداد زیادی احتیاج ندارند ، خوب است که توانایی مانیتورینگ وجود ندارد.

حکم نقد و بررسی مانیتور شبکه PRTG: به هاپ اعتقاد داشته باشید

مانیتور شبکه PRTG محصولی است که شناخت بسیاری از نام را به همراه دارد و کاملاً مطابق با اعتیاد به مواد مخدر اطراف آن زندگی می کند. این یکی از مقرون به صرفه ترین ، مقیاس پذیر ترین و همه کاره ترین سیستم های نظارت بر شبکه موجود در بازار است. از فرآیند تنظیم ساده و autodiscovery تا زمانبندی گزارش ها, مانیتور شبکه PRTG تجربه نظارت را ارائه می دهد که حتی تازه کارها نیز می توانند از آن استفاده کنند.

مشاهده داده های استفاده از شبکه از طریق داشبورد بسیار آسان است رابط کاربری است برجسته ترین ویژگی مانیتور شبکه PRTG. این که آیا شما پهنای باند شبکه ، سرویس های ابری یا فناوری VMware خود را نظارت می کنید روند بسیار مشابه است. نتیجه ، تجربه نظارت بر شبکه است که تجربه ای را در محیط های محاسباتی توزیع شده به همان اندازه که در محیط های شبکه سنتی انجام می شود فراهم می کند..

این که آیا شما یک SME هستید که به دنبال اولین ابزار نظارت بر شبکه خود هستید یا چند ملیتی به دنبال ابزاری هستید که مقیاس پذیری را حفظ کند, PRITG شبکه Monitor این محصول برای شماست برای یافتن راه حلی که کارایی متنوع این محصول را برای قیمت بهتر فراهم کند ، شما را تحت فشار قرار می دهید. اگر می خواهید امتحان کنید مانیتور شبکه PRTG Paessler توصیه می کنیم قبل از خرید ، نسخه آزمایشی رایگان را بارگیری کنید.

Paessler PRTG Network MonitorDownload آزمایشی 30 روزه رایگان

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me

About the author

Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

88 − 85 =