تله SNMP چیست؟

دام SNMP چیست؟

نام "پروتکل ساده مدیریت شبکه,"همچنین به عنوان شناخته شده است SNMP, به نظر می رسد که این روش جایگزین سریع اما فرومایه برای پروتکل بهتر است. در حقیقت ، SNMP استاندارد نظارت جهانی برای دستگاه های شبکه است و در کلیه تجهیزات شبکه ای که خریداری می کنید ، پیاده سازی می شود. سیستم بهتری وجود ندارد.

ما در مورد هر یک از ابزارهای زیر که در زیر آورده شده است به جزئیات زیادی می رسیم ، اما اگر فقط برای یک نگاه سریع وقت داشته باشید ، اینجاست که ما لیست بهترین ابزارهای نظارت بر شبکه SNMP:

 1. مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds (آزمایشی رایگان) به صورت خودکار شبکه را اسکن می کند و با استفاده از SNMP تمام دستگاه های موجود را در لیست قرار می دهد. با افزودن و حذف دستگاه ها از شبکه ، نرم افزار نقشه شبکه را به روز می کند.
 2. مانیتور شبکه Paessler PRTG (آزمایش رایگان) به طور خودکار دستگاه های موجود در شبکه خود را در زمان نصب نقشه برداری می کند و طیف وسیعی از تجسم نقشه را ارائه می دهد.
 3. Atera (دادگاه رایگان) سیستم نظارت بر شبکه که به خوبی با یک میز راهنما ادغام می شود. از داده ها همچنین می توان برای ردیابی زمان و صورتحساب کارمندان استفاده کرد.
 4. مانیتورینگ SysAid میز مدیریت و سیستم مدیریت خدمات IT که از SNMP برای ردیابی تغییرات دستگاه در شبکه استفاده می کند.
 5. مانیتور شبکه Kaseya دستگاه های شبکه را نقشه برداری کرده و آنها را بر روی نقشه جغرافیایی منتقل می کند. داشبورد همچنین شامل نمودارها ، نمودارها و شماره گیریهای مفید است.
 6. ManageEngine OpManager مانیتور جامع عملکرد شبکه برای ویندوز و لینوکس. برای شناسایی تغییرات شبکه از SNMP استفاده می کند.
 7. مانیتور شبکه Spiceworks رایگان ، سیستم نظارت بر شبکه تبلیغاتی برای ویندوز.
 8. نرم افزار مدیریت IT Pulseway از SNMP برای ایجاد موجودی در زمان واقعی دستگاه ها در شبکه استفاده می کند.
 9. LogicMonitor سرویس های مبتنی بر ابر که از کلکسیونرهایی استفاده می کنند که می توانند در ویندوز ، Mac OS و Linux کار کنند. داشبورد مبتنی بر ابر است و از راه دور قابل دسترسی است.
 10. حکم رویداد ردیاب رویداد شبکه مستقر در امنیت که می تواند برای هشدار از استفاده غیرمجاز و کشف فعالیت های مخرب استفاده شود.
 11. Ipswitch WhatsUp Gold به عنوان مدیر SNMP عمل می کند و در محیط سرور ویندوز اجرا می شود.

پیکربندی SNMP

SNMP شامل سه عنصر است: یک مدیر مرکزی, عامل دستگاه, و یک پایگاه اطلاعات مدیریت (MIB) دستگاه های شبکه شما از قبل یک عامل SNMP روی آن نصب کرده اند. ممکن است هنگام استفاده از SNMP قابلیت استفاده از SNMP خاموش شود ، بنابراین اگر می خواهید SNMP را برای شبکه خود استخدام کنید باید مطمئن باشید که عامل آن فعال است..

کنترلر مرکزی یک رایانه استاندارد در رایانه ها نیست. هنگام نصب سیستم نظارت بر شبکه ، این به احتمال زیاد SNMP را استخدام می کند و نقش مدیر SNMP را به عهده می گیرد. نرم افزار جدید مدیریت شبکه شما احتمالاً رابط کاربری است که فایلهای MIB را تفسیر می کند و داده هایی را که از طریق دستگاه جمع آوری شده است نمایش می دهد..

مدیر SNMP درخواست های اطلاعاتی را به صورت دوره ای به کلیه نمایندگان دستگاه ارسال می کند. هر نماینده دستگاه با ارسال یک پرونده به این درخواست پاسخ می دهد, که با توجه به مشخصات MIB در پروتکل مدیریت شبکه ساده ساخته شده است. در حالی که نماینده دستگاه منتظر تقاضا برای اطلاعات است ، کپی خود را از MIB به روز می کند ، بنابراین اطلاعاتی که باز می گردد کاملاً به روز بوده و آماده ارسال در صورت تقاضا است..

همچنین مشاهده کنید: SNMP توضیح داد

تله های SNMP

عملکرد عادی SNMP نشان می دهد که عامل دستگاه نقش منفعل را بر عهده می گیرد. این پیام فقط با درخواست مدیر SNMP از شما خواسته می شود پیام های SNMP ارسال کند. اما ، اگر عامل حادثه اضطراری را در دستگاه مورد نظر خود تشخیص دهد ، بدون انتظار برای نظرسنجی برای داده ها ، یک پیام اخطار را به مدیر ارسال می کند.. به این پیام اضطراری تله گفته می شود.

همه تله ها نگران کننده نیستند. به عنوان مثال ، هنگامی که یک چاپگر تشخیص داد که یکی از کارتریج های تونر آن کم می شود و می خواهد شما سفارش جدیدی را سفارش دهید ، عامل SNMP در آن چاپگر با این کار به عنوان یک شرط تله برخورد می کند.. برخی شرایط بسیار جدی منجر به پیام های دام نمی شوند. به عنوان مثال ، اگر دستگاه خطای مهلكی به وجود آورد و كار خود را متوقف كرد ، از عملكرد عامل SNMP نیز جلوگیری می كند. همچنین ، اگر کارت شبکه روی یک دستگاه خراب شود ، عامل SNMP قادر به ارسال پیام دام نیست. در این موارد ، دفعه دیگر مدیر SNMP برای پاسخ های SNMP ، شبکه اضطراری را فاش می کند..

هشدارهای SNMP

اگر مانیتور شبکه نصب کنید ، اصطلاح "دام" را در هر جای داشبورد نرم افزار خود استفاده نمی کنید. این مجموعه ای از سیستم های نظارت بر شبکه است که تله ها با عنوان "هشدارها" بجای. خرابی کامل دستگاه یا کارت شبکه تنها نمونه هشدارهایی است که فقط نمایش یک تله نیستند.

اقداماتی که می توان در هنگام دریافت پیام تله انجام داد بستگی به پیچیدگی نرم افزار نظارت بر شبکه شما دارد. اگر مانیتور شما فقط وضعیت را گزارش کرده است ، مجبور خواهید بود برای رفع مشکل یا به طور مستقیم به دستگاه متصل شوید تا اطلاعات خطا را کشف کرده و مستقیماً به دستگاه متصل شوید و مشکل را از طریق سیستم عامل خود برطرف کنید. برخی از مانیتورهای شبکه در واقع سیستمهای مدیریت شبکه هستند و به شما امکان می دهد در صورت بروز شرایط هشدار ، اقداماتی را انجام دهید.

اگر مشکلی که توسط یک تله به آن اطلاع داده می شود ، جسمی است ، هیچ کاری نمی تواند هر بسته نرم افزاری برای رفع آن انجام دهد. در برخی موارد ، شما نمی خواهید سیستم مدیریت شبکه خود را خاموش کنید و مشکلات را بدون انتظار برای تأیید عملکرد مورد نظر خود برطرف کنید. معمولاً سیستم های مدیریت شبکه به شما این امکان را می دهند که در تنظیمات آن مشخص کنید که سطح اتوماسیون حل عیب را چه می خواهید.

پیام های تله می توانند در همه اوقات شبانه روز یا شب بوجود بیایند ، مگر اینکه تمام تجهیزات شبکه خود را در شب هنگام به خانه خاموش کنید. اگر منابع کافی برای نشستن کسی در مقابل کنسول در تمام طول روز در انتظار پیام های هشدار ندارید ، باید به دنبال مانیتور شبکه ای باشید که پیام های هشدار را به شما منتقل کند و همچنین نمایش آنها در داشبورد. برخی از سیستم های مدیریتی می توانند اعلان های هشدار را از طریق ایمیل ، پیام کوتاه یا سیستم گپ ارسال کنند. حتی می توانید اعضای تیم مختلفی را تعیین کنید که پیام ها با توجه به نوع دستگاه منشأ پیام دام یا شدت پیام برای شما ارسال شود..

نسخه های SNMP

تا به امروز ، سه نسخه SNMP وجود داشته است. نسخه 1 خیلی گسترده اجرا نشد. این در سال 1988 منتشر شد. در سال 1993 جایگزین شد نسخه 2. در این مرحله ، پروتکل توسط سازندگان دستگاه های شبکه در سیستم عامل ادغام نشده است. مدیران شبکه که مایل به اجرای استاندارد مورد نیاز برای نصب نرم افزار عامل SNMP در دستگاههای خود بودند. SNMPv2 با نسخه 1 سازگاری به عقب دارد. بنابراین ، اگر یک کنترلر نسخه 2 داشته باشید ، می تواند با عوامل دستگاه نسخه 1 نیز ارتباط برقرار کند. با این حال ، این سازگاری در تعریف روشهای مدیر SNMP ایجاد شده است زیرا قالب فریم SNMP در نسخه 2 تغییر یافته است.

SNMPv2 محبوب نبود ، زیرا این روش جدید تأیید اعتبار است, که اجرای آن دشوار بود. مراحل احراز هویت مشخص شده برای SNMP نسخه 1 بسیار ساده تر بود ، بنابراین نسخه جدیدی از نسخه 2 ایجاد شد که از سیستم احراز هویت نسخه 1. استفاده شده است. تولید کنندگان عمده دستگاه های شبکه تصمیم گرفتند عنصر عامل را ادغام کنند SNMPv2c در سیستم عامل تجهیزات خود. هر شرکت کننده جدیدی در بازار دستگاه های شبکه مجبور بود SNMP را نیز ادغام کند ، در غیر این صورت ، محصولات آنها رقابتی نخواهد بود. نسخه دیگری نیز در نسخه 2 وجود دارد SNMPv2u. بنابراین سه نوع مختلف SNMPv2 وجود دارد. گیج کننده ، SNMPv2c آنقدر مسلط است که غالباً از آن یاد می شود SNMPv2.

همچنین وجود دارد SNMPv3. آخرین نسخه پروتکل مدیریت شبکه ساده شامل یک روش رمزگذاری متفاوت برای محافظت از انتقال پرونده های MIB است. با این حال ، ساختار MIB یکسان است. بنابراین یک کنترلر قادر به برقراری ارتباط با نسخه 2 یا نسخه 3 است تا زمانی که بتواند روش امنیتی انتقال را که استفاده می کند تنظیم کند. به طور کلی ، مانیتورهای شبکه پیشرو با هر دو نسخه 2 (به معنی SNMPv2c) و نسخه 3 سازگار هستند.

قالب تله SNMP

MIB شامل یک سری کد است که نشان دهنده موقعیت در یک ساختار درخت است. لازم نیست کل MIB ارسال شود هر وقت نماینده به مدیر مرکزی گزارش داد. یک پیام دام شامل زمان ، شناسه و یک مقدار است. شناسه "OID"(شناسه شی). این یک کد از ساختار MIB است که موقعیت وضعیت دام را در درخت نشان می دهد. هر OID یک ویژگی از دستگاه مورد نظارت را نشان می دهد. بنابراین ، کنترلر مرکزی می تواند OID را رمزگشایی کند و مشخص کند که کدام بیت سوئیچ یا روتر توسط تله توصیف می شود.

پیاده سازی SNMP

سیستم رمزگذاری MIB آنقدر پیچیده و مبهم است غیرممکن است برای ضبط پیام های SNMP و تله ها و تفسیر آنها به صورت دستی غیرممکن باشید. در دسترس بودن مانیتورهای شبکه که توابع SNMP را یکپارچه می کنند ، اجرای پروتکل را در یک بسته نرم افزاری پیشرفته بسیار آسان می کند. تعدادی مانیتور شبکه مبتنی بر SNMP وجود دارد که استفاده از آنها رایگان است. برخی دیگر نسخه های رایگان را برای شبکه های کوچک یا یک آزمایش رایگان برای یک دوره مقدماتی ارائه می دهند. بنابراین ، هزینه پیاده سازی SNMP در شبکه شما می تواند بسیار اقتصادی باشد.

ابزارهای نظارت بر شبکه SNMP

در مقاله ، SNMP توضیح داده شده و 11 بهترین ابزار نظارت بر SNMP می توانید توضیحات کاملی از ابزارهای پیشنهادی برای نظارت بر شبکه را دریافت کنید. با این حال ، می توانید خلاصه ای از این ابزارها را در اینجا بخوانید:

درباره این ابزارها در بخش های بعدی بیشتر بدانید.

1. مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds (آزمایشی رایگان)

تصویر شبکه مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds

SolarWinds از SNMP برای پیشرو در صنعت خود استفاده می کند مانیتور عملکرد شبکه. ابزار خواهد شد شبکه خود را جستجو کرده و تمام دستگاه های خود را مستند کنید پس از نصب موجودی که مانیتور را گردآوری می کند از اطلاعاتی تهیه شده است که از طریق SNMP حاصل می شود. برنامه های رابط مانیتور کامپایل می شود نقشه های شبکه از ثبت دستگاههایی که روشهای SNMP ارائه می دهند.

رویه های استاندارد SNMP که به مدیر نیاز دارد تا دستگاه های رای گیری را برای گزارش های MIB نگه دارد ، بدین معنی است مانیتور عملکرد شبکه می تواند ثبت نام و نقشه تجهیزات خود را به روز کند برای در نظر گرفتن دستگاه های اضافه شده ، حذف شده یا جابجا شده.

SolarWinds پلت فرم Orion را برای کلیه ابزارهای مهم نظارت بر سیستم خود توسعه داد. این بدان معناست که می توانید برای پوشش سرورها و برنامه های کاربردی و همچنین نظارت بر جریان ترافیک ، مانیتورهای تخصصی دیگری را اضافه کنید. ماژول های اضافی که در مانیتور عملکرد شبکه ادغام می شوند شامل یک مدیر تنظیمات شبکه, آ ردیاب دستگاه کاربر, و یک مدیر آدرس IP. افزودن به این قابلیت های دیگر کنترل بیشتری بر منابع شما خواهد داشت.

تله های SNMP توسط NPM توسط هشدارها تفسیر می شوند. اینها در داشبورد برنامه نمایش داده می شوند و نرم افزار نیز می تواند ارسال کند اعلان های هشدار از طریق ایمیل یا پیام کوتاه. داشبورد شامل نمایش های گرافیکی از داده های زنده است که شامل نمودارها و نمودارهایی است که پاسخهای SNMP را تفسیر می کنند. داده ها همچنین در طول یک جدول زمانی در دسترس هستند تا بتوانند تجزیه و تحلیل عملکرد را برای آن فعال کنند برنامه ریزی ظرفیت.

مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds روی آن نصب می شود پنجره ها محیط و شما می توانید آن را در یک دریافت کنید محاکمه رایگان 30 روزه.

اطلاعات بیشتر در مورد سایت رسمی آداب و رسوم:

SolarWinds Network Performance MonitorDownload آزمایشی رایگان در SolarWinds.com

2. مانیتور شبکه Paessler PRTG (آزمایشی رایگان)

تله SNMP چیست؟

Paessler PRTG شبکه ها ، سرورها و برنامه ها را رصد می کند. بسته نرم افزاری با تعداد زیادی از جعبه خارج می شود سنسورها این وظایف سایر شرکتها را به عنوان برنامه های جداگانه بازاریابی می کند. یک سنسور بر یک عنصر سخت افزاری یا وضعیت خدمات نظارت می کند. Paessler شامل سنسور SNMP در قلب سیستم PRTG است.

توابع SNMP PRTG به محض شروع به کار ، موجودی از تمام دستگاه های شما را خواهد گرفت. از این اطلاعات, این ابزار به طور خودکار نقشه ها را ایجاد می کند. PRTG طیف وسیعی از انواع نقشه ها ، از جمله اختصاصی خود را ارائه می دهد طرح ستاره. این نمودار دایره ای است ، که برنامه های کاربر نهایی را در لبه داخلی و کلیه خدماتی که از آن برنامه ها پشتیبانی می کنند نشان می دهد و شکل ستاره ای را نشان می دهد. نقشه برای نمایش وضعیت هر عنصر در پشته دارای رنگی است. این تجسم راهی عالی است دقیقاً مشخص کنید که کدام لایه سرویس تحویل را مختل می کند وقتی با شبکه خود مشکل دارید.

بنابراین ، سیستم SNMP بررسی شبکه را بررسی می کند هنگامی که تجهیزات اضافه یا حذف می شوند ، متوجه می شود. در این موارد ، موجودی تجهیزات خود را به روز می کند و به طور خودکار تمام نقشه های موجود خود را دوباره ترسیم می کند. همچنین می توانید نقشه های شبکه شخصی شده خود را از طریق یک ابزار نقشه برداری در ابزار ایجاد کنید.

Paessler PRTG نصب می کند پنجره ها محیط ، یا می توانید به عنوان دسترسی به آن انتخاب کنید سرویس ابری. ابزار است تا 100 حسگر رایگان برای استفاده. می توانید Paessler PRTG را محاکمه کنید.

Paessler PRTG Network MonitorDownload آزمایشی 30 روزه رایگان

3. Atera (دادگاه رایگان)

آترا

شبکه های Atera یک سیستم نظارت است که در یک محیط پشتیبانی MSP ادغام شده است. بنابراین ، توابع نظارت را دریافت می کنید که می توانند داده ها را با یک سیستم راهنمایی کامل راهنما در هنگام انتخاب Atera ، تبادل کنند. یکی دیگر از ویژگیهای عالی این گزینه سیستم ردیابی و فاکتور گرفتن وقت کارکنان آن است. بنابراین ، اگر بخش فناوری اطلاعات شما به عنوان یک مرکز هزینه اداره شود ، می توانید بسیاری از کارهای سرپرستی خود را با Atera کاهش دهید..

سیستم نظارت بر شبکه Atera از SNMP برای ردیابی وضعیت دستگاه های شبکه استفاده می کند و کنسول مدیریت می کند تله های SNMP. شما تله هایی را در کنسول به عنوان هشدار دریافت خواهید کرد و امکان دریافت اقدامات به سیستم Help Desk در هنگام دریافت اخطار وضعیت خطا وجود دارد.

Atera شامل یک ماژول پشتیبانی از برنامه نویسی است که شما را قادر می سازد اسکریپت های اتوماسیون خود را برای مقابله با خطاها ایجاد کنید. از داشبورد می توان از دستگاه های تلفن همراه استفاده کرد و می توانید اعلان هایی را به عنوان بلیط پشتیبانی تنظیم کنید که پیام های اعلان را برای شما و اعضای تیم معرفی شده ایجاد کنند. آترا است سرویس مبتنی بر ابر, بنابراین لازم نیست نگران نصب یا مدیریت برنامه باشید. از دیگر ویژگی های سیستم کامل می توان به امکانات مدیریت از راه دور ، کنترل پیکربندی و مدیر patch اشاره کرد. Atera در A موجود است محاکمه رایگان 30 روزه.

آزمایشی 30 روزه AteraStart رایگان

4. نظارت بر SysAid

مانیتورینگ SysAid

SysAid است میز مدیریت و سیستم مدیریت خدمات IT. برای تقویت عملکردهای Help Desk می توانید از افزونه مانیتورینگ سرور و شبکه استفاده کنید. این یک ایده بد نیست زیرا احتمالاً به بخش Help Desk برای بخش IT خود و همچنین مانیتور شبکه احتیاج دارید.

ویژگی نظارت شبکه SysAid از SNMP برای نقشه برداری و ردیابی عملکرد دستگاه های شبکه شما استفاده می کند. مانیتور همانند سایر اجرای SNMP ، دستگاه های شبکه رای گیری را نگه می دارد و به همین دلیل هنگام جابجایی ، حذف یا اضافه شدن تجهیزات ، توجه می کند و موجودی را بطور خودکار به روز می کند. بر خلاف سایر ابزارهای موجود در این لیست ، SysAid یک ماژول نقشه برداری ندارد.

یک کت و شلوار قوی از SysAid نحوه برخورد با تله های SNMP است. برای تله دریافتی ، هشدار را در داشبورد و می توانید هشدارهایی را که از طریق ایمیل یا پیامک به شما اعلان می شود دریافت کنید. با این حال ، این برنامه همچنین می تواند این هشدارها را به سیستم Help Desk وارد کنید. وقتی هشدار در رابط مدیریت پشتیبانی وارد می شود ، تکنسین های Help Desk می توانند ببینند که مسئله ای در مورد بخشی از شبکه مطرح شده است و به همین ترتیب قادر به اطلاع کاربرانی هستند که تحت تأثیر این مشکل قرار دارند که یک راه حل در حال انجام است.. تولید بلیت خودکار به این معنی است که یک تکنسین می تواند بطور خودکار برای پرداختن به هشدار اختصاص یابد. این یک روش عالی برای ادغام اطلاعاتی است که از SNMP با نرم افزار برنامه ریزی کار خود خارج می کنید.

رابط SysAid شامل یک زبان برنامه نویسی این امکان را برای شما فراهم می کند تا وضوح هشدار را به صورت خودکار تنظیم کرده و گردش کار را به کار گیرید تا پیشرفت در کارهای تعمیر و نگهداری و آتش نشانی را ردیابی کنید. این کار به شما کمک می کند با نشان دادن زمان بیشتر متخصصان ، کنترل سخت تری بر بودجه IT خود داشته باشید.

از دیگر ویژگی های سیستم مانیتورینگ می توان به پیکربندی و مدیریت پچ اشاره کرد.

5. مانیتور شبکه Kaseya

Kaseya VSA

بسته نظارت بر سیستم نامیده می شود Kaseya VSA شامل یک ماژول نظارت بر شبکه است که از SNMP استفاده می کند. این ابزار پس از جستجوی دستگاه ها و ثبت جزئیات آنها ، می تواند نقشه شبکه و نقشه را در یک نقشه واقعی جهان ترسیم کند. سایر نمایش داده های گرافیکی در داشبورد Kaseya شامل نمودارها ، نمودارها و شماره گیری ها است. تله های SNMP توسط مانیتور شبکه به عنوان هشدار تعبیر می شوند.

این ابزار شامل یک محیط توسعه است که به شما امکان می دهد اسکریپت های اکشن را به راحتی در زبان اسکریپت اختصاصی Kaseya جمع آوری کنید ، که به آن گفته می شود لوا. با استفاده از یک اسکریپت Lua ، می توانید رویدادهای تحریک آمیز مانند انواع خاص پیام های تله را تنظیم کنید. با تشکر از این ویژگی ، در صورت بروز شرایط هشدار شناخته شده می توان کارهای بسیاری از تحقیقات و حل و فصل را به صورت خودکار انجام داد.

از دیگر ویژگی های Kaseya VSA می توان به مدیریت پچ و نظارت بر سرور اختصاصی اشاره کرد. Kaseya VSA نصب می کند پنجره ها و شما می توانید آن را دریافت کنید محاکمه رایگان 14 روزه.

6. ManageEngine OpManager

نقشه شبکه OpManager

مدیر مدیریت شرکت OpManager یک مانیتور عملکرد شبکه بسیار مورد توجه است و احتمالاً در سه بازار برتر قرار دارد. مانند مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds, و WhatsUp Gold, OpManager محصول پایه نظارت بر موجودی آن است و بسیاری از ماژول های دیگر وجود دارد که می توانید برای گسترش قابلیت های نظارت بر سیستم ، به آن اضافه کنید. با این حال ، OpManager است که از آن استفاده می کند SNMP برای جمع آوری داده های خود این نرم افزار نصب خواهد شد پنجره ها یا لینوکس. هنگامی که برای اولین بار اجرا شد ، ارسال درخواست SNMP و کامپایل را شروع می کند موجودی دستگاه از پاسخ های MIB که دریافت می کند. OpManager همچنین زیبایی خوبی دارد ماژول نقشه برداری شبکه که به تجهیزات مختلف شبکه و نحوه اتصال آن به شما نمایش می دهد.

تله های SNMP که پردازنده OpManager دریافت می کند در داشبورد نمایش داده می شود. اگر خارج از دفتر هستید, با مشاهده داشبورد از راه دور در دستگاه تلفن همراه خود می توانید با استفاده از شبکه وارد سیستم شوید. داشبورد قابل تنظیم است و مواردی که باید در هنگام بروز هشدار انجام شوند. می توانید اعلان هایی را که توسط اعضای تیم منتخب ارسال شده است ، دریافت کنید پست الکترونیک یا پیامک پیام ها.

OpManager قادر به پردازش 300 پیام دام در هر ثانیه است - بله, در هر ثانیه. این قابلیت حجم پردازش نشان می دهد که OpManager قادر است سرعت و کارایی مورد نیاز خود را ارائه دهد شبکه های بسیار بزرگ. با این حال ، این سیستم است برای شبکه های متوسط ​​نیز مناسب است. ممکن است اپراتورهای شبکه های کوچک عملکردهای OpManager را برای مقابله با آن کمی بیش از حد پیدا کنند. با این حال, این شرکت ابزار را به صورت رایگان برای کسانی که حداکثر 10 دستگاه برای نظارت دارند ارائه می دهد. صاحبان شبکه های بزرگتر می توانند OpManager را فعال کنند یک محاکمه رایگان 30 روزه.

7. مانیتور شبکه Spiceworks

تصویر Spiceworks

Spiceworks است یک برنامه رایگان و دارای پشتیبانی تبلیغاتی که می توانید نصب در محل یا انتخاب کنید دسترسی به عنوان سرویس ابری. نسخه داخلی محل نصب ابزار است پنجره ها.

مانیتور شبکه برای تهیه منابع اطلاعاتی خود به SNMP متکی است و عمر خدمات خود را با آن شروع می کند اسکن شبکه برای گردآوری موجودی دستگاه. تله های SNMP در داشبورد روی یک نوار عنوان به عنوان هشدار نشان داده می شوند و همچنین می توانید اعلان های هشدار را از طریق ایمیل برای شما ارسال کنید. ویژگی های داشبورد نمودارهای پشته که وضعیت دستگاه شما را در کنار محیط ، جریان داده ها و اطلاعات عملکرد برنامه نشان می دهد.

سیستم مدیریت شبکه Spiceworks را شامل می شود مدیریت پیکربندی و ردیابی دستگاه کاربر, که باعث افزایش نظارت امنیتی شما خواهد شد. پشتیبانی Spiceworks از طریق یک انجمن جامعه ارائه می شود.

8- نرم افزار مدیریت IT Pulseway

پالس

Pulseway RMM شامل ماژول های نظارت بر سیستم است و بخش مانیتور عملکرد شبکه به آن متکی است SNMP مراحل ارتباطات منظم SNMP مدیر به عامل ، سیستم را فراهم می کند موجودی دستگاهها در شبکه خود ، که به طور مداوم به روز می شود. تله های SNMP به صورت آلارم تعبیر می شوند در کنسول ، که می تواند توسط آن به عنوان اعلان ارسال شود تلفن, پست الکترونیک, یا پیامک. همچنین می توانید از طریق اینترنت به داشبورد از یک دستگاه تلفن همراه دسترسی داشته باشید.

نرم افزار مانیتورینگ شبکه به عنوان مدیر SNMP عمل می کند و برای مشاهده داده ها و مدیریت عملکردهای مانیتور داشبورد به شما می دهد. این نرم افزار قابل نصب است پنجره ها, لینوکس, یا سیستم عامل مک. می توانید نحوه برخورد هشدارها را مشخص کنید. این شامل توانایی نشستن استاولویت برای تله هایی که از دستگاه های خاص به دست می آیند یا به هشدارها از اهمیت کمتری رها شوند. کنسول شامل یک زبان برنامه نویسی که در آن می توانید رویه ها و جریان کاری را تنظیم کنید که در صورت وقوع حوادث محرمانه به طور خودکار شروع به کار کنند.

از دیگر امکانات موجود در بسته مدیریت IT Pulseway می توان به موارد زیر اشاره کرد پیکربندی و مدیریت پچ. یک عنصر اصلی ابزار دسترسی از راه دور است ، بنابراین می توانید در دستگاه هایی که در سایت های دیگر قرار دارند ، مشکلات را برطرف کنید. بقیه مانیتور روی سرور و برنامه های کاربردی ، از جمله خدمات ارائه شده از ابر گسترش می یابد.

همچنین می توانید به نرم افزار مدیریت IT Pulseway دسترسی پیدا کنید سرویس ابری. در این مورد, مانیتور برای نظارت بر دو نقطه انتهایی آزاد است. خدمات پرداخت شده را می توان به عنوان سرویس ابری نصب یا استفاده کرد. با واحدی شروع می شود که می تواند 25 نقطه انتهایی را کنترل کند. Pulseway ارائه می دهد محاکمه رایگان 14 روزه نسخه پرداخت شده.

9. LogicMonitor

LogicMonitor

منطق مانیتور است سرویس مبتنی بر ابر, اما شما باید نصب کنید جمع کننده در سایت. این جمع کننده ها اجرا خواهند شد پنجره ها, سیستم عامل مک, و لینوکس. LogicMonitor همچنین سرورهای ابری را که شما از آن استفاده می کنید ، نظارت می کند تا زمانی که یک جمع کننده را روی هر یک از آنها نصب کنید.

این سرویس شبکه ها ، سرورها و برنامه ها را رصد می کند, و همچنین ممکن است تجربه کاربر را ردیابی کنید, که شامل صفحه نمایش هر برنامه کاربردی روی سیستم شما است که توسط بازدیدهای کاربر خاص ایجاد می شود. بخش نظارت بر شبکه این سرویس برای جمع آوری اطلاعات در مورد دستگاه های شبکه به SNMP متکی است.

جمع کننده به عنوان کار می کند مدیر SNMP و دستگاه های نظرسنجی برای وضعیت آنها. اطلاعاتی که جمع کننده جمع آوری می کند ، سپس به سرور ابر LogicMonitor ارسال می شود. داشبورد این سرویس در سرور ابر میزبانی می شود, بنابراین از طریق هر مرورگر می توان به هر دستگاهی دسترسی داشت و شرکت همچنین برنامه هایی را برای دستگاه های تلفن همراه فراهم می کند.

ارتباطات از طریق اینترنت توسط رمزگذاری محافظت می شوند. همانطور که LogicMonitor خارج از سایت فعالیت می کند ، می تواند تمام سایتهای WAN را تا زمانی که یک کلکتور را در هر مکان نصب کنید ادغام کنید.

تله های SNMP به عنوان هشدار در داشبورد ظاهر می شوند. می توانید داشبورد را سفارشی کنید ، بنابراین می توان نمایی را ایجاد کرد که فقط هشدارها را نشان دهد. توانایی ایجاد صفحه های شخصی به این معنی است دسترسی به آن امکان پذیر است برای اعضای تیم مختلف وجود دارد و همچنین ایجاد حساب گزارشگری برای دسترسی به مدیران تجاری امکان پذیر است.

داده های زنده از SNMP MIB ها در محتوای گرافیکی ، مانند هیستوگرام ، نمودارها و نمودارهای خط تفسیر می شوند.. تجسم شبکه شما به نقشه گسترش می یابد, که بر روی نقشه ای از دنیای واقعی تحمیل شده است. داده های دستگاه و اتصالات شبکه به صورت خودکار به روز می شوند, برای تنظیمات روی نقشه شبکه این سیستم همچنین داده ها را برای تجزیه و تحلیل روند حفظ خواهد کرد.

میتونی به دستش بیاری محاکمه رایگان 14 روزه از LogicMonitor.

10. حکم رویداد

EventSentry

EventSentry به طور خاص است یک ابزار امنیتی, اما همچنین عملکرد شبکه شما را ردیابی می کند در حالی که تجارت شما را از هکرها و متجاوزان در امان نگه می دارد. یك مشكل در مورد امنیت سرویس مدرن فناوری اطلاعات این است كه كاربران واقعی می توانند از طریق فیشینگ و نقاب درستی اقدام به انجام اقدامات مخرب كنند. بنابراین ، به منظور جلوگیری از افشای اطلاعات و آسیب سیستم, شما باید رفتار کاربران مجاز را ردیابی کنید و همچنین به دنبال دسترسی غیرمجاز باشید. این کاری است که EventSentry انجام می دهد.

در بخش های نظارت شبکه از این سرویس استفاده می شود SNMP برای جمع آوری داده های دستگاه این سرویس های SNMP معمولی را شامل می شود گردآوری موجودی دستگاه و آن را به روز کنید EventSentry آلارم از طیف وسیعی از منابع ، از جمله تله های SNMP ایجاد می کند و پیامها را وارد کنید.

خدمات اضافی EventSentry را شامل می شود پیکربندی و مدیریت پچ. مانیتور ترافیک شبکه ، عملکرد سرور و محیط ، تحویل برنامه ها و همچنین وضعیت دستگاه شبکه را در بر می گیرد. بررسی های امنیتی رویدادها را از طریق ایمیل ، بانک اطلاعاتی ، پرونده های ورود به سیستم و انتقال داده ها بررسی می کند.

تو می توانی با دسترسی به EventSentry Light از EventSentry به صورت رایگان استفاده کنید. این نسخه محدود به نظارت است حداکثر پنج دستگاه, بنابراین فقط برای شبکه های بسیار کوچک مناسب خواهد بود. EventSentry با ویژگی های کامل را می توان در تجربه کرد یک محاکمه رایگان 30 روزه. نصب نرم افزار پنجره ها و سرور ویندوز.

11. Gold WhatsUp

تله SNMP چیست؟

WhatsUp Gold یک سیستم نظارت بر شبکه است که توسط Ipswitch تولید می شود. عملکردهای مانیتور است بر اساس فرآیندهای SNMP. نرم افزاری که نصب می کنید به عنوان مدیر SNMP عمل می کند. برنامه WhatsUp Gold روی آن نصب می شود سرور ویندوز وقتی محیط ابزار را اجرا می کنید ، محیط اولیه را اجرا خواهد کرد.

این اسکن شبکه شما این برنامه را قادر می سازد تا یک رجیستری از همه دستگاه های خود را تهیه کند و بعد ساخت نقشه های شبکه از آن اطلاعات هر زمان که سخت افزار شبکه شما تغییر کند ، رجیستری و نقشه ها به صورت خودکار به روز می شوند. به این دلیل است که مانیتور همچنان به نظرسنجی شبکه از پیام های SNMP می پردازد متوجه اضافه شدن یا حذف دستگاه ها می شوید. ثبت در دستگاه در داشبورد قابل دسترسی است که در آن مشاهدهگر داده به شما امکان می دهد سوابق سخت افزار خود را مرتب سازی و فیلتر کنید.

تله های SNMP به عنوان هشدار به داشبورد می رسند و می توانید همانطور که برای شما ارسال شده است ایمیل یا پیامک. همچنین می توانید هشدارهایی را برای برنامه های چت از جمله Slack دریافت کنید. داشبورد قابل تنظیم است بنابراین می توانید حساب کاربری و نقش کاربر ایجاد کنید تا اعضای مختلف تیم بتوانند به داده ها و توابع مدیریت دسترسی پیدا کنند بدون اینکه دسترسی کارمندان جوان به همه کنترل ها دسترسی پیدا کند..

WhatsUp Gold را می توان با ماژول های الحاقی گسترش داد تا شامل نظارت و مدیریت بیشتر شبکه شود. این ابزار برای شبکه های کوچک و متوسط ​​مناسب است و می توانید دریافت کنید محاکمه 30 روزه از WhatsUp Gold و هر یک از افزودنیهای آن.

با استفاده از تله های SNMP

سود تله SNMP این است که آنها خرابی دستگاه را خیلی سریع گزارش دهید. با این حال ، آنها تصویر کاملی از شبکه شما نمی دهند. توجه خواهید کرد که اکثر ابزارهای موجود در این لیست از ابزارهای توصیه شده SNMP در سایر منابع اطلاعاتی مانند موارد دیگر مخلوط می شوند NetFlow برای داده های ترافیکی و Syslog برای وقایع سیستم.

همانطور که همه این ابزارها ارائه می دهند محاکمات رایگان یا نسخه های رایگان, شما قادر خواهید بود نامزد را بدون خطر امتحان کنید. حتی ممکن است چند مورد از ابزارهای SNMP را که بیشتر شما را وسوسه می کند ، امتحان کنید.

آیا الان از ابزار SNMP استفاده می کنید؟ آیا می دانید که بیشتر روی هشدارهای مطرح شده توسط تله های SNMP تمرکز می کنید ، یا پیام های Syslog بیشتر به مسئولیت های مدیریت شبکه شما مرتبط هستند؟ پیامی را در نظرات بخش زیر برای به اشتراک گذاشتن تجربه خود.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

78 + = 88

Adblock
detector