snmpwalk نمونه هایی برای Windows و Linux

نمونه های snmpwalk برای ویندوز و لینوکس

در اواخر دهه 1980, SNMP یا پروتکل ساده مدیریت شبکه ابتدا به عنوان یک راه حل برای مدیریت گره ها در یک شبکه ظاهر شد. از آن زمان داده های SNMP برای اندازه گیری کارایی دستگاه ها در فروشندگان بی شماری استفاده شده است تا از ماندگاری و عملکرد شبکه ها اطمینان حاصل شود. امروز SNMP یکی از محبوب ترین پروتکل های شبکه در جهان و دزدگیر تبدیل شده است به روشی برو به اسکن چندین گره به طور همزمان.

SNMP چگونه کار می کند?

با این حال ، قبل از اینکه به دستور snmpwalk نگاه کنیم ، ابتدا باید چگونگی عملکرد SNMP را بررسی کنیم. در دستگاه های دارای SNMP ، یک نماینده SNMP اطلاعاتی را از دستگاه جمع می کند و آن را در داخل پایگاه اطلاعات مدیریت (MIB) در جایی که این داده ها ذخیره شده اند به طوری که هر زمان که مدیر SNMP نماینده SNMP را رأی دهد ، می توان به آنها دسترسی داشت.

هنگامی که مدیر SNMP از عامل SNMP پرس و جو می کند ، داده ها از MIB گرفته شده و به مدیر SNMP ارسال می شود که می توان با یک ابزار نظارت بر شبکه ، آنها را مشاهده کرد. دستورات مختلف زیادی وجود دارد که می توانید برای جستجوی یک عامل SNMP استفاده کنید. متداول ترین روش ها استفاده از گرفتن یا دستور GET-Next. از دستور GET برای گرفتن استفاده می شود شناسه شی (OID) از MIB. دستور GET-Next کمی پیشرفته تر است و از درخت MIB از OID گرفته تا اطلاعات کشیدن اطلاعات عبور می کند. اینجاست که snmpwalk وارد می شود.

snumpwalk چیست؟?

عکس SNMPwalk

snmpwalk نامی است که به آن داده شده است یک برنامه SNMP که چندین درخواست GETNEXT را بطور خودکار اجرا می کند. درخواست SNMP GETNEXT برای پرس و جو از دستگاه و گرفتن داده SNMP از یک دستگاه استفاده می شود. از دستور snmpwalk استفاده می شود زیرا به کاربر اجازه می دهد تا درخواست های GETNEXT را با هم زنجیره کند بدون اینکه بخواهد دستورات منحصر به فردی را برای هر OID یا گره در یک زیر درخت وارد کند..

snmpwalk به گره ریشه زیر درخت صادر می شود بنابراین اطلاعات از هر گره متصل جمع آوری می شود. این یک روش کارآمد برای جمع آوری اطلاعات از طیف وسیعی از دستگاه ها مانند روتر و سوئیچ فراهم می کند. اطلاعاتی که شما جمع آوری می کنید به شکل OID می رسد. OID شیئی است که بخشی از MIB در یک دستگاه با قابلیت SNMP است.

نصب snmpwalk در ویندوز

برای کاربران ویندوز روند نصب snmpwalk در ویندوز بسیار ساده است.

 1. ابتدا باید فایل زیر را از پرونده zip بارگیری و استخراج کنید:
  https://sourceforge.net/projects/net-snmp/files/net-snmp/
 2. هنگامی که فایل snmpwalk.exe را بر روی رایانه خود کلیک کنید شروع کنید > جستجو کردن سانتی متر و مطبوعات وارد. با این کار پنجره سریع خط فرمان نمایش داده می شود.
 3. بکشید snmpwalk.exe پرونده را وارد پنجره سیاه کنید.

اگر نمی خواهید یک فایل را از خط فرمان اجرا کنید ، می توانید نصب کننده .exe را از این لینک در اینجا بارگیری کنید (توجه داشته باشید که می خواهید آخرین نسخه ممکن را انتخاب کنید): http://sourceforge.net/projects/net-snmp/files/net-snmp/

نصب snmpwalk در لینوکس

در دستگاه های لینوکس ، snmpwalk به عنوان بسته ای برای نصب شما در دسترس است. روند انجام این کار بستگی به توزیع لینوکس شما دارد. اما می توانید با وارد کردن دستورات زیر لینوکس را نصب کنید:

 • Redhat / Fedora / CentOs: yum net-snmp-utils را نصب کنید
 • اوبونتو: نصب snmp مناسب را بدست آورید

پارامترها و گزینه های Snmpwalk در ویندوز و لینوکس

Snmpwalk طیف وسیعی از پارامترهای مختلف را دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. این موارد شامل موارد زیر است:

 • نام میزبان - نام عامل SNMP.
 • انجمن -نوع انجمن خواندن.
 • object_id - یک ID شیء را برای بازگشت همه اشیاء SNMP در زیر آن مشخص کنید. اگر NULL باشد ، ریشه اشیاء SNMP به عنوان object_id گرفته می شود.
 • زمان بندی - تعداد میکرو ثانیه ها قبل از اتمام وقت اول.
 • امتحان می کند - چند بار برای امتحان مجدد اتصال در صورت اتمام وقت.
 • -اس - آخرین عنصر نمادین OID را نشان می دهد.
 •  -رشته جامعه را تنظیم می کند.
 • -v - نسخه SNMP مورد نظر برای استفاده را مشخص می کند.

نحوه به حداقل رساندن اطلاعاتی که می بینید با snmpwalk

یکی از اولین مواردی که هنگام اجرای برنامه snmpwalk متوجه خواهید شد این است که نتایج بسیار زیادی برای خواندن شما وجود دارد. شما می توانید به راحتی با هزاران نتیجه متفاوت نتیجه بگیرید. برای اطلاع از این فروشندگان با تهیه یک آگهی به شما کمک می کنند پرونده MIB. از پرونده MIB برای مشخص کردن کد های OID در دستگاه استفاده می شود. بسیاری از فروشندگان برای هر دستگاهی که دارید ، یک فایل MIB را در اختیار شما قرار می دهند. داشتن یک پرونده MIB به شما امکان می دهد یک پرس و جو خاص را برای آن پرونده اجرا کنید ، نه اینکه از طریق همه چیز راه بروید.

همچنین مشاهده کنید: ابزارهای SMNP

نمونه های Snmpwalk

هنگام استفاده از snmpwalk در دستگاه ، طیف وسیعی از مقادیر توسط عامل SNMP به شما ارائه می شود. شما از طریق شروع OID به بعد ، از طریق OID قدم می زنید. اگر دستور snmpwalk را روی یک دستگاه وارد کنید ، نتیجه مشابه با موارد زیر نمایش داده می شود:

$ snmpwalk -v1 -c عمومی 10.10.1.224
SNMPv2-MIB :: sysDescr.0 = STRING: کارت مدیریت APC Web / SNMP
SNMPv2-MIB :: sysObjectID.0 = OID: SNMPv2-SMI :: شرکت.318.1.3.7
SNMPv2-MIB :: sysUpTime.0 = جدول زمانی: (47372422) 5 روز ، 11: 35: 24.22
SNMPv2-MIB :: sysContact.0 = STRING: Comparitech
SNMPv2-MIB :: sysName.0 = STRING: APC-3425
SNMPv2-MIB :: sysLocation.0 = sTRING: 3425EDISON
SNMPv2-MIB :: sysService.0 = INTEGER: 72
IF-MIB :: ifNumber.0 = INTEGER: 1
IF-MIB :: ifIndex.1 = INTEGER: 1
IF-MIB :: ifDescr.1 = STRING: veya
………
SNMPv2-MIB :: snmpOutGetResponses.0 = Counter32: 338
SNMPv2-MIB: snmpOutTraps.0 = Counter32: 0
SNMPv2-MIB :: snmpEnableAuthenTraps.0 = INTEGER: 0
$

همانطور که می بینید اطلاعات زیادی تولید شده توسط یک فرمان واحد است. بیشتر خطوط شامل اطلاعاتی هستند که از MIB گرفته شده اند.

در مثال زیر می توانید یک نمونه snmpwalk بدون MIB را مشاهده کنید. شماره دوم در خط اول یا .1.3.6.1.4.1.318 OID است که ما از آن شروع کردیم.

$ snmpwalk -v1 -c عمومی 10.10.1.224 .1.3.6.1.4.1.318
SNMPv2-SMI :: شرکت.318.1.1.1.1.1.1.1.0 = STRING: "Silcon DP340E"
SNMPv2-SMI :: شرکت.318.1.1.1.1.1.1.2.0 = STRING: "UPS_IDEN"
SNMPv2-SMI :: شرکت.318.1.1.1.1.1.1.1.0 = STRING: "314.10.D
……

اما اگر MIB خاصی دارید ، می توانید اطلاعات مفصلی را از اشیایی که می خواهید مشاهده کنید به شما بازگرداند. در مثال زیر دستور -m MIB را نشان می دهد که می پرسد.

$ snmpwalk -v1 -c عمومی -m "./APC-POWERNET.txt" 10.10.1.224 apc
PowerNet-MIB :: upsBasicIdentModel.0 = STRING: "Silcon DP340E"
PowerNet-MIB :: upsBasicIdentName.0 = STRING: "UPS_IDEN"
PowerNet-MIB :: upsAdvIdentFirmwareRevision.0 = STRING: "314.10.D"
.....

در زیر یک دستور مثال snmpwalk در لینوکس آورده شده است. همانطور که می توانید این عملکردها را به همان روشی که می توانید از طریق OID ها عبور دهید تا اطلاعات مربوطه را از دستگاه های متصل بکشید ، مشاهده کنید:

#٪ snmpwalk-v 1 سیستم عمومی localhost # system.sysDescr.o = "SunOS name sun4c"
# system.sysObjectID.o = OID :prises.ucdavis.ucdSnmpAgent.sunos4
# system.sys.UpTime.o = Timeticks (595637548) 68 روز ، 22:32:55
# system.sysContact.o = "[email protected]>"
# system.sysName.o = "Ridyadh_o8_WS"
# system.sysLocation.o = "Ridyadh، KSA"
# system.sysService.o = 72

صرفه جویی در وقت با snmpwalk

دزدگیر به نظر می رسد مانند یک مفهوم پیچیده است اما در واقعیت نیست. دستور snmpwalk به سادگی است یک روش کوتاه برای استفاده از چندین درخواست GETNEXT بدون نیاز به تایپ دستورات مختلف. با یک فرمان snmpwalk ، می توانید بسیاری از GETNEXT مختلف را آتش بزنید و سلامت زیرساخت های خود را مشاهده کنید.

اگر از دستور snmpwalk استفاده می کنید ، لازم است به یاد داشته باشید که مقدار اطلاعاتی را که ممکن است کاهش دهید. تعیین MIB به شما امکان می دهد اطلاعات خاص را به جای داده های جمع آوری شده از کل بانک اطلاعاتی شناسه های شی مشاهده کنید!

با ترسیم داده های SNMP از دستگاه های سراسر شبکه به این روش ، می توانید اطمینان حاصل کنید که هیچ اتفاق مهمی که در شبکه شما رخ می دهد را از دست نخواهید داد. پس از تمام دستور snmpwalk وجود دارد که به شما کمک می کند تا داده های SNMP را از دستگاه های موجود در شبکه خود به عنوان کارآمدتر ممکن بکشید.

استفاده از MIB با یک عامل SNMP

مأمورین SNMP اطلاعات مربوط به دستگاه شبکه را جمع می کنند و آن را در یک پایگاه اطلاعات مدیریت (MIB) ذخیره می کنند و به ابزارهای قدرتمند SNMP دسترسی پیدا می کنند..

Paessler SNMP ، MIBs و OID ها با PRTG (آزمایش رایگان)

Paessler SNMP MIB و OID

با مانیتور شبکه PRTG Paessler, می توانید SNMP ، MIBS و OID را از یک داشبورد بصری مستقر کنید. PRTG از SNMP برای نظارت بر شبکه شما و مدیریت MIB ها و OID های شما استفاده می کند. پس از راه اندازی PRTG می تواند جمع آوری تمام داده های مربوط به هر یک از دستگاه های موجود در شبکه شما و نرم افزاری را که آنها کار می کنند ، شروع کند. اطلاعات در یک ساختار درختی و شاخه ای ذخیره می شوند و هر فروشنده در آن شاخه ای از درخت را تشکیل می دهد و به شما در شناسایی و عیب یابی هر یک از دستگاه های موجود در شبکه کمک می کند..

مانیتور شبکه PRTG در یک آزمایش 30 روزه رایگان در دسترس است.

Paessler SNMP ، MIBs و OIDs مانیتورینگ با PRTG دانلود محاکمه رایگان 30 روزه

همچنین ببینید: بهترین ابزارهای مانیتورینگ SNMP

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 + 1 =

Adblock
detector