سرور SolarWinds و بررسی مانیتور برنامه

سرور Solarwinds و مانیتور برنامه

سرور SolarWinds و مانیتور برنامه (سام) یک ابزار مدیریت سیستم مستقل است که می تواند با سایر سیستم های مدیریت SolarWinds ادغام شود. این شرکت سکویی به نام Orion ایجاد کرده است که بسیاری از امکانات نظارت بر سیستم خود را قادر می سازد با هم کار کنند.

سرور و برنامه مانیتور وضعیت فیزیکی سرورهای شما را ردیابی می کنند و ترافیک شبکه ایجاد شده توسط برنامه های اجرا شده روی آنها را تماشا می کنند. "برنامه" هایی که با عنوان این ابزار به آنها اشاره شده است به برنامه های مهم شبکه اشاره دارد, مانند DHCP ، Active Directory و توابع DNS ، به جای هر نرم افزاری که روی سرورهای شما اجرا شود.

این یک محیط جامع نظارت است که برای شرکتهای در هر اندازه مناسب است. با این حال ، قابلیت های گسترده نظارت بر فعالیت WAN در این سیستم ، آن را برای کسب و کارهای بزرگ که دارای عملیات پیچیده و پراکنده IT هستند ، مفید می کند.

اطلاعات بیشتر در مورد سایت رسمی آداب و رسوم:

www.solarwinds.com/server-application-monitor/

سرور SolarWinds & برنامه MonitorDownload آزمایشی 30 روزه رایگان در SolarWinds.com

قیمت آن چند است?

سرور و برنامه مانیتور در شش سطح قیمت گذاری ارائه می شود. تمام نسخه های بسته شامل همه عملکردهای یکسان هستند. قیمت ها با ظرفیت سرورهای مدیریت شده توسط سیستم در مرحله ای افزایش می یابد.

SolarWinds نقاط مختلف قیمت سرور و مانیتور برنامه را توسط عاملی به نام "مانیتور" محاسبه می کند. مانیتور یکی از سه معیار زیر را ملاقات می کند:

 • مانیتور کامپوننت - اندازه گیری سرور ، مانند پیشخوان عملکرد ، یک فرآیند ، یک URL ، یک سرویس یا یک اسکریپت
 • گره - دستگاه متصل به شبکه ، مانند سرور ، منبع تغذیه ، یک ماشین مجازی ، یک میزبان ESX یا یک چاپگر
 • جلد - یک دیسک منطقی

برنامه های موجود عبارتند از:

تعداد برنامه ها را پشتیبانی کنید و پشتیبانی را از قیمت برنامه استفاده کنید
SAM AL150   150 1 سال 2،955 دلار
SAM AL300 300 1 سال 5،895 دلار
SAM AL700 700 1 سال 10،915 دلار
SAM AL1100 1100 1 سال 16845 دلار
SAM AL1500 1500 1 سال 22،885 دلار
SAM ALX بدون محدودیت 1 سال 38،620 دلار

درصورتی که نسخه نمایشی آنلاین مانیتور را بررسی کنید ، می توانید درک بهتری از چند مانیتور برای مشترک شدن داشته باشید. همچنین می توانید یک آزمایش 30 روزه رایگان از سرور SolarWinds و مانیتور برنامه را بدست آورید, و می توانید تعداد مانیتورهای مورد نیاز برای اجرای ابزار روی سیستم خود را اندازه گیری کنید.

خرید حق استفاده از نرم افزار SAM SolarWinds SAM را برای همیشه به شما می دهد ، اما شما فقط برای سال اول پشتیبانی و نگهداری را دریافت می کنید. پس از آن ، شما باید سالانه هزینه پشتیبانی را بپردازید. اگر تصمیم به ادامه پرداخت پشتیبانی نمی کنید ، صفحات انجمن در وب سایت SolarWinds کمک سایر کاربران را ارائه می دهند. غالباً نسخه های جدید و وصله هایی به منظور بسته شدن نقاط ضعف امنیتی اخیراً توسط خانه های نرم افزاری تولید می شوند ، بنابراین همیشه مهم است که همه نرم افزارهای شرکتی خود را به روز کنید..

ویژگی های مانیتور سرور و برنامه چیست؟?

1. سازگاری سخت افزار

فقط می توانید سرور و برنامه مانیتور را روی رایانه ای که سیستم عامل ویندوز را اجرا می کند نصب کنید. با این حال ، سرورهایی که سیستم قادر به نظارت بر گسترش بسیاری از فروشندگان و سیستم عاملهای مختلف هستند. سخت افزاری که سیستم قادر به نظارت بر آن است ، در خدمات پشتیبانی مانند رک ، منبع تغذیه و سیستم های کنترل دما گسترش می یابد. خطوط سخت افزاری اصلی سرور پشتیبانی شده عبارتند از:

 • سرورهای IBM eServer xSeries
 • سرورهای دل PowerEdge
 • قفسه های Dell PowerEdge Blade
 • سرورهای HP ProLiant
 • محوطه HP BladeSystem
 • سرپرست VMware vSphere

جنبه های بدنی سرورهای شما که SolarWinds SAM ظرفیت و استفاده از دیسک سخت ، استفاده از CPU و آرایه ، فن و وضعیت منبع تغذیه را در نظر گرفته است..

2. سازگاری سیستم عامل

سیستم عامل هایی که مانیتور می تواند با آنها تعامل داشته باشد شامل موارد زیر است:

 • Microsoft Windows Server
 • لینوکس
 • سولاریس
 • یونیکس
 • HP-UX
 • لینوکس

3. پوشش برنامه

سیستم نظارت SolarWinds توانایی ردیابی بیش از 1200 برنامه مختلف را دارد. اینها در دسته های زیر قرار می گیرند:

 • سرورهای برنامه
 • سرورهای تأیید اعتبار
 • سرورهای وب
 • خدمات وب
 • سیستم های همکاری
 • مدیریت ارتباط با مشتری
 • سیستم های سرور پایگاه داده
 • سرورهای DHCP
 • سرورهای دایرکتوری
 • سیستم های ERP
 • مدیران زیرساخت
 • سیستم های محیط مجازی سازی
 • سرورهای پست الکترونیکی
 • برنامه های امنیتی

نظارت بر برنامه از طریق یک سیستم قالب کار می کند. ایجاد الگوهای سفارشی برای نظارت بر برنامه های موجود در لیست سیستم های پیش فرض موجود در ابزار امکان پذیر نیست. با قالب های سفارشی, همچنین می توانید فعالیت برنامه های توسعه یافته در خانه را ردیابی کنید.

4. قابلیت های اسکریپت

سیستم SolarWinds به شما امکان می دهد اسکریپت های خود را بنویسید. اینها می توانند برای تنظیم شرایط هشدار ترکیبی و مشخص کردن اقدامات در صورت مواجه شدن با شرایط هشدار دهنده ، استفاده شوند. اگر قبلاً از سیستم مانیتورینگ شبکه مستقر در ناجیوس استفاده کرده اید, می توانید اسکریپت های Nagios را وارد کنید و آنها را با محیط SolarWinds سازگار کنید. سرور و برنامه مانیتور با بیش از 1000 اسکریپت اکشن به نام "قالب" ارسال می شود.

5. سازگاری با ابر

قابلیت های نظارت این ابزار بر روی سرویس های مبتنی بر ابر گسترش می یابد. می توانید فعالیت را در حساب های AWS Amazon خود نظارت کنید و سرویس های cloud Microsoft Azure خود را به محیط نظارت اضافه کنید.

نظارت می تواند تعامل بین منابع از جمله سرویس های ابری ، مراکز داده ، فعالیت در نقاط دور افتاده و همچنین شبکه در محل و خدمات مجازی را نشان دهد.

6. تجسم چند سطح

سرور و برنامه مانیتور شامل امکاناتی به نام است Appstack این امکان را برای شما فراهم می کند تا خدمات اساسی و زیرساخت هایی را که از یک برنامه پشتیبانی می کنند ، مشاهده کنید. این دیدگاه شما را قادر می سازد به سرعت دلایل مشکلات عملکرد برنامه را مشاهده کنید. وابستگی متقابل بین نرم افزاری که شما اجرا می کنید و منابعی که آنها را قادر می سازد از ویژگیهای بسیار مهمی برای حل مسئله و جلوگیری از بحران استفاده کنید..

صفحه های Appstack هر برنامه را به عنوان نمادی با سطح خدمات در زیر نشان می دهد. هر عنصری که روی پشته نشان داده می شود دارای کد رنگی است ، بنابراین مشکلات فوراً برجسته می شوند.

Solarwinds Appstack

7. نظارت بر محیط مجازی

اگر پیکربندی محیط مجازی را در شبکه خود وارد کنید ، این پیاده سازی می تواند از سرور و مانیتور برنامه نظارت شود. SolarWinds SAM می تواند عملکرد موارد زیر را بررسی کند:

 • Hyper-V
 • VMware ESX

عملکردهای نظارت بر محیط مجازی که در سرور و مانیتور برنامه کاربردی یکپارچه شده اند ، سیستم های VM شما را ارائه می دهند.

خلاصه مجازی سازی Solarwinds

این ویژگی مانیتور امکان بازرسی عمیق از فعالیت های محیط مجازی را ممکن نمی کند. اگر پیاده سازی گسترده ای از VM دارید ، شاید لازم باشد مدیر مجازی سازی SolarWinds را اضافه کنید ، که مستقیماً با سرور و مانیتور برنامه ادغام می شود..

8- کشف خودکار

هنگامی که برای اولین بار سیستم را نصب می کنید ، با سرورهای شما از طریق شبکه تماس گرفته و موجودی از برنامه های اجرا شده بر روی آنها را ایجاد می کند. این تسهیلات یک سرویس در حال انجام و یکی از عناصر اصلی سرویس نظارت است.

روند کشف فقط سرورها و برنامه های کاربردی را لیست نمی کند ، بلکه وابستگی ها را برای جمع آوری تصویری از دلایل عملکرد یا عدم عملکرد در داشبورد بررسی می کند.

خلاصه برنامه Solarwinds

9. تمرکز برنامه

عملکرد AppInsight از سرور و مانیتور برنامه به شما امکان می دهد تا بینش عمیق تری در مورد برنامه های خاص داشته باشید. این مرکز فقط می تواند سرورهای Microsoft Exchange ، خدمات اینترنت اطلاعات مایکروسافت و سرورهای Microsoft SQL را کنترل کند.

Solarwinds AppInsight

ویژگی PerfStack بسته مانیتورینگ با کشیدن و رها کردن عوامل از صفحات دیگر داشبورد ، صفحه ای از معیارها را جمع می کند. این ابزار گزینه عالی برای شناسایی مشکلات عملکرد اصلی است که بر مهمترین برنامه های کاربردی شما تأثیر می گذارد.

الزامات سیستم چیست؟?

سرور SolarWinds و Application Monitor فقط برای سیستم عامل ویندوز در دسترس است. شما باید در حال دویدن باشید ویندوز سرور 2012 یا ویندوز سرور 2016 روی نسخه های انگلیسی ، ژاپنی ، آلمانی یا آلمانی ساده شده تنظیم شود. شما همچنین نیاز دارید خدمات اطلاعات اینترنتی مایکروسافت 8.0 یا بعداً و .NET 4.6.2 در حال اجرا بر روی سرور خود.

نرم افزار سرور و برنامه مانیتور از دو بخش تشکیل شده است: نرم افزار سیستم و یک بانک اطلاعاتی پشتیبانی. این دو قسمت باید روی دو سرور جداگانه نصب شوند برای نصب SAM SolarWinds به حداقل دو سرور ویندوز نیاز دارید. با این حال ، اگر WAN دارید ، این دو عنصر را در سرورهای مختلف در سایت های مختلف قرار ندهید - هر دو باید در یک مکان فیزیکی یکسان باشند. توجه داشته باشید که هیچ بخشی از سیستم SolarWinds را نمی توان روی سروری نصب کرد که Microsoft SharePoint ، Microsoft Exchange یا Research in Motion را اجرا می کند. بنابراین ، اگر هر یک از آن برنامه ها را دارید ، برای آنها به یک سرور مجزا احتیاج دارید.

نرم افزار مورد نیاز دیتابیس SQL Server 2012 ، SQL Server 2014 ، SQL Server 2016 یا SQL Server 2017 است.

برای همه نسخه های سرور و برنامه مانیتور ، شما نیاز به کامپیوترهایی دارید که دارای پردازنده های چهار هسته ای یا بهتر هستند. شما همچنین به دو هارد 146 GB 15K نیاز دارید.

با برنامه های بزرگتری که توسط SolarWinds ارائه می شود ، نیازهای بدنی سیستم شما افزایش می یابد. این شرکت شش نقطه خدمات خود را به سه دسته تقسیم می کند: شبکه های کوچک توسط آنها به آنها خدمات داده می شوند AL150 و AL300 برنامه ها AL700 و AL1100 برنامه ها برای شبکه های متوسط ​​مناسب هستند. شبکه های بزرگ به این نیاز دارند AL1500 یا ALX برنامه ها.

در اینجا مورد نیاز سرور میزبان نرم افزار اصلی نظارت است:

 • شبکه های کوچک به سروری احتیاج دارید که دارای 6 گیگابایت تا 8 گیگابایت حافظه رم باشد و برنامه باید 10 تا 20 گیگابایت روی دیسک بگیرد.
 • شبکه های متوسط یک مانیتور دریافت خواهید کرد که به 8 گیگابایت رم و 16 گیگابایت رم و 15 تا 40 گیگابایت فضای دیسک نیاز دارد.
 • شبکه های بزرگ توسط مانیتوری استفاده می شود که از 16 گیگابایت تا 32 گیگابایت حافظه استفاده می کند و 30 گیگابایت تا 100 گیگابایت فضای دیسک را اشغال می کند.

سرور میزبان عنصر بانک اطلاعاتی سیستم نظارت باید شرایط فیزیکی زیر را رعایت کند:

 • شبکه های کوچک به سرور پایگاه داده نیاز دارید که دارای 4 گیگابایت تا 8 گیگابایت حافظه برای سیستم AL150 و 8 گیگابایت تا 16 گیگابایت برای AL300 باشد. شما به 20 GB یا 40 GB فضای دیسک نیاز خواهید داشت.
 • شبکه های متوسط به فضای 16 GB تا 64 GB RAM و 50 GB تا 100 GB فضای دیسک روی سرور پایگاه داده نیاز دارید.
 • شبکه های بزرگ یک بانک اطلاعاتی مانیتور داشته باشید که به 64 GB تا 128 GB حافظه نیاز دارد و 100 گیگابایت تا 400 گیگابایت فضای دیسک را اشغال می کند.

بستر Orion

همانطور که قبلاً در این بررسی ذکر شد ، SAM بر روی پلت فرم برنامه SolarWinds Orion ساخته شده است. این بدان معنی است که نرم افزار برنامه سرور به راحتی با دیگر سیستم های مدیریت زیرساخت SolarWinds ادغام می شود. این ابزارهای نظارت بر عملکرد به ویژه بر وضعیت دستگاههای شبکه تمرکز دارند. ابزارهای دیگر SolarWinds مبتنی بر Orion عبارتند از:

 • مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds (امتحان رایگان)
 • آنالایزر ترافیک SolarWinds NetFlow (امتحان رایگان)
 • مدیر تنظیمات شبکه SolarWinds (امتحان رایگان)
 • مدیر مجازی سازی SolarWinds (امتحان رایگان)
 • مانیتور ذخیره سازی SolarWinds (اطلاعات بیشتر)

سرور و مانیتور برنامه به ویژه هنگامی که با سایر ابزارهای SolarWinds ، از جمله ، ترکیب می شوند ، مؤثر است مانیتور عملکرد شبکه. اگرچه به عنوان یک بسته مستقل عمل می کند ، تعدادی از بسته های SolarWinds شامل سرور و مانیتور برنامه هستند و قابلیت نظارت جامع تری را ارائه می دهند.

بسته نرم افزاری مدیریت سیستم از شرکت Solarwinds شامل سرور و مانیتور برنامه به همراه شرکت می باشد مدیر مجازی سازی, که به شما کنترل های دقیق تری بر روی محیط های مجازی شما می دهد. بسته نرم افزاری نیز شامل می شود مانیتور ذخیره سازی منابع و مانیتور عملکرد وب. این دو ابزار آخر در بسته نرم افزاری مدیریت سیستم نمای عمیق تری از ذخیره سازی و سرورهای وب نسبت به بخش های معادل سرور و مانیتور برنامه ارائه دهید.

عملکرد بهینه سازی عملکرد Pack شامل سرور و مانیتور برنامه به همراه SolarWinds می شود آنالیزور عملکرد بانک اطلاعاتی. همانطور که از نام این دستگاه پیداست ، آنالایزر عملکرد شبکه قدرت نظارت بیشتری برای پایگاه داده های سیستم شما می دهد.

سرور و برنامه مانیتور را می توان به عنوان اضافی اختیاری به SolarWinds اضافه کرد مدیر عملیات شبکه, بسته نرم افزاری ابزار دیگر این بسته شامل مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds ، آنالیز ترافیک NetFlow, و ردیاب دستگاه کاربر ابزارها.

بررسی SAM SolarWinds

سرور SolarWinds و Application Monitor ابزاری برای مدیریت سیستم است که مخصوص شرکتهای بزرگتر مناسب است ، اما شبکه های کوچکتر نیز می توانند این نرم افزار را اجرا کنند. سرور و برنامه مانیتور و کلیه بسته هایی که در آن گنجانده شده است به مدت 30 روز بصورت رایگان قابل بارگیری و استفاده است. این یک فرصت عالی برای امتحان کردن بسته بدون ریسک به شما می دهد.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 1

Adblock
detector