SolarWinds NPM در مقابل Paessler PRTG

SolarWinds vs PRTG

انتقال گسترده به تجارت آنلاین منجر به تقاضای مداوم برای ابزارهای نظارت بر شبکه می شود. این که آیا نظارت بر سلامت دستگاههای متصل یا جلوگیری از حملات مخرب است ، مدیریت شبکه راز تقریباً در همه شبکه های زنده است. جای تعجب نیست که با توجه به تعداد اتصالات متوسط ​​فرآیندهای شبکه آنلاین ، مدیران روزمره از سیستم عامل های نظارت بر شبکه برای کمک به آنها استفاده می کنند.

وقتی صحبت از ابزارهای نظارت بر شبکه می شود ، نامهای معدودی به چشم می خورد SolarWinds و Paessler PRTG. این دو مارک برخی از پیشرفته ترین مجموعه های مانیتورینگ شبکه موجود را دارند. در این مقاله می خواهیم به طور خاص به دو محصول بپردازیم. مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds و Paessler PRTG شبکه مانیتور.

ما می خواهیم به طور دقیق این دو غول مانیتورینگ شبکه را با هم مقایسه کنیم تا ببینیم کدام یک بهترین است.

تجزیه و تحلیل ما ویژگی هایی مانند موارد زیر را در نظر می گیرد داشبورد, سفارشی سازی, مجازی سازی, نظارت بر شبکه, نظارت بر عملکرد, نظارت بر زیرساخت ها, و اطلاعیه.

بررسی اجمالی

در زیر ما یک جدول با نمای کلی از ویژگی های هر محصول را نشان می دهد که چگونه آنها در برابر یکدیگر جمع می شوند:

امکانات
مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds (امتحان رایگان)
مانیتور شبکه Paessler PRTG (امتحان رایگان)
خودکارسازی آره آره
داشبورد قابل تنظیم آره آره
رابط کاربری رابط کاربری گرافیکی ویندوز و GUI مبتنی بر وب رابط کاربری گرافیکی ویندوز و GUI مبتنی بر وب
هشدارها و اعلان ها ایمیل ، پیام کوتاه ، شرایط ماشه سفارشی ایمیل ، پیام کوتاه ، اعلان های فشار ، برنامه تلفن همراه ، ایجاد اسکریپت های خاص خود را ایجاد کنید
نظارت بر شبکه و پشتیبانی از جریان SNMP (آنالایزر ترافیک NetFlow ، J-Flow ، IPFIX ، sFlow و NetStream w / SolarWinds NetFlow SNMP ، WMI ، NetFlow ، sFlow
گزارش نویسی قابل تنظیم و 100 قالب پیش فرض گزارشگری قابل برنامه ریزی و برنامه ریزی شده
قیمت گذاری از 2،955 دلار موجود است (2،269 پوند) نسخه های پرداخت شده با هزینه کمتر از 100 سنسور بصورت رایگان و با 1600 دلار شروع می شود (1،228 پوند)

برپایی

فرایند تنظیم یکی از مهمترین عواملی است که باید هنگام استقرار یک برنامه جدید در نظر بگیرید. سهولت استفاده از فرآیند تنظیمات ، تعیین چگونگی اجرای برنامه مورد نظر شما آسان است. مانیتور شبکه Paessler PRTG با یک سرور اصلی و یک (یا بیشتر) کاوش کار می کند. این کار فرآیند راه اندازی را نسبتاً ساده نگه می دارد زیرا تمام شبکه خود را با یک سرور واحد نظارت می کنید.

شما می توانید در مدت پنج دقیقه Paessler PRTG Network Monitor را برای ویندوز بارگیری کنید. شما از طریق فرآیند پیکربندی توسط پیکربندی گورو که اطلاعات را از سرپرست درخواست می کند تا اعتبار لازم برای استفاده بعدی را در اختیار داشته باشید. مراحل نصب سریعتر از سایر محصولات است مانیتور شبکه Paessler PRTG داده ها را در سیستم منحصر به فرد خود ذخیره می کند نه آنکه بانک اطلاعاتی SQL.

پایشلر PRTG شبکه مانیتور راه اندازی همچنین مزیت پرورش را دارد مقیاس پذیری برای سازمانهای بزرگتر این تنظیمات چند لایه است و می توانید سرورها ، کاوشگرها و سنسورهای خود را از آنها بزرگ کنید تا بدون توجه به اندازه سازمان شما ، از نیازهای خود استفاده کنید..

در مقایسه, مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds نیاز به سرمایه گذاری کمی بیشتر. مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds برای نصب به حدود 800 مگابایت فضا نیاز دارد ، که به طور قابل توجهی بیش از حد است مانیتور شبکه Paessler PRTG. شما همچنین به تعدادی راه حل اضافی ویندوز مانند موارد دیگر احتیاج دارید Microsoft SQL Server 2005 SP3 یا بالاتر و سرور ویندوز 2003 یا 2008. شما همچنین به یک نیاز دارید .NET Framework 3.5 یا بالاتر.

این کمی سخت تر از مانیتور شبکه Paessler PRTG اما دقیقاً پیچیده نیست با این حال ، از نظر استقرار سبک وزن ، ما باید به این نتیجه برسیم مانیتور شبکه Paessler PRTG اینجا. راه اندازی اساسی برای استفاده آسان است و مقدمات را فراهم می کند تا برای پیشرفت در آینده آماده باشد.

کشف شبکه (و Autodiscovery)

ویژگی های Autodiscovery مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds

ویژگی بعدی که می خواهیم به بررسی آن بپردازیم کشف شبکه. کشف شبکه بخشی از فرآیند راه اندازی است اما سزاوار بخش خاص خود است ، بنابراین ما می توانیم آنچه را که هر برنامه ارائه می دهد ، تجزیه و تحلیل کنیم. بر مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds یک فرآیند autodiscovery وجود دارد که به محض پایان یافتن راه اندازی اولیه شروع می شود. ویژگی autodiscovery به طور خودکار دستگاه های موجود در شبکه شما را تشخیص می دهد ، بنابراین نیازی نیست که اطلاعات آنها را به صورت دستی وارد کنید.

  10 بهترین گزینه برای PingPlotter

مزیت اصلی این صرفه جویی در وقت است. در دستگاه های فاقد ویژگی autodiscovery ، عبور از هر دستگاه و افزودن آن به شبکه شما بسیار ناخوشایند است. ویژگی autodiscovery را ایجاد می کند مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds مناسب برای استقرار سریع است و در وقت شما صرفه جویی می کند که می توانید برای انجام کارهای مهم تر از آن استفاده کنید.

پسندیدن مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds, مانیتور شبکه Paessler PRTG همچنین ویژگی autodiscovery خاص خود را نیز دارد. با مانیتور شبکه Paessler PRTG می توانید شبکه خود را از طریق محدوده IP اسکن کنید. اگرچه هر دو محصول دارای autodiscovery هستند, مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds این لبه بر اساس طراحی بصری و نقشه های توپولوژی autodiscovery عالی است.

داشبورد و شخصی سازی داشبورد

داشبورد SolarWinds NPM

مهم نیست از چه سکو استفاده می کنید ، بیشتر فعالیت نظارت شما از طریق داشبورد انجام می شود. داشبورد به عنوان یک مرکز اصلی عمل می کند که داده های زنده شما را نمایش می دهد و همه اتفاقات را در زیر هود شبکه شما نشان می دهد. در نتیجه داشتن داشبورد که می توانید به سرعت بخوانید و شخصی سازی کنید ، ضروری است.

با مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds (در تصویر بالا نشان داده شده است) می توانید داشبورد خود را مطابق شکل مناسب تنظیم کنید. می توانید دستگاه ها را در نمودارهای پای ، نمودار و دکمه های رنگی مشاهده کنید که جزئیات عملکرد زیرساخت های شما را نشان می دهد. به همین ترتیب, مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds همچنین خاص خود را دارد داشبورد تجزیه و تحلیل عملکرد PerfStack. این به شما امکان می دهد داده های استفاده را در یک جدول زمانی بکشید و رها کنید تا آن را با داده های دیگر مقایسه کنید.

این مزیت است زیرا می توانید مجموعه های داده های مختلف را با هم مقایسه کنید. مشاهده مجموعه داده ها به گونه ای منحصر به فرد است مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds و به شما امکان می دهد خطاهای خاص شبکه را بدون نیاز به بررسی بسیاری از ویندوزهای مختلف عیب یابی کنید.

داشبورد مانیتور شبکه PRTG

مانیتور شبکه Paessler PRTG داشبورد قابل تنظیم خود را با مجموعه ای از شماره گیری ها ، نمودارها و نقشه ها ارائه می دهد. در واقع می توانید از کد HTML سفارشی برای ایجاد اشیاء نقشه خود استفاده کنید. این کار برای شما امکان می دهد تا چشم اندازی بی نظیر از شبکه خود ایجاد کنید.

بر اساس سادگی داشبورد و قابل انعطاف پذیر داشبورد تحلیل عملکرد Perfstack, مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds انتخاب برتر در اینجا است. شانس مقایسه مجموعه داده های متفاوت از چنین روشی در هنگام تجزیه و تحلیل مقطعی از داده ها بسیار ارزشمند است.

رابط کاربری

Paessler PRTG شبکه Monitor و مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds هردو به کاربران یک رابط کاربری گرافیکی ویندوز و یک رابط کاربری گرافیکی مبتنی بر وب ارائه می دهند. این بدان معناست که می توانید به هر سکوی آنلاین و دستگاه خود دسترسی داشته باشید. بخش عمده ای از کاربران در هر محصول بر اساس دسترسی به آنها به سمت وب GUI جا می گیرند. این یک منطقه است که در آن است مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds و مانیتور شبکه Paessler PRTG به طور مساوی همسان هستند.

هشدارها و اعلان ها

SolarWinds NPM Alerts

هشدارها و اعلان ها یکی از مهمترین ویژگی هایی که از یک ابزار نظارت بر شبکه با آن روبرو خواهید شد. اعلان ها به گونه ای طراحی شده اند که شما را در هنگام وقوع رویدادهای کلیدی در شبکه شما به روز نگه می دارد. آنها فوق العاده با ارزش در شبکه های بزرگتر وجود دارند که ماندن در بالای هر آنچه که اتفاق می افتد در کنار غیرممکن است. هنگامی که مطمئن نیستید که چه اتفاقی افتاده است ، اعلانی در اینجا و آنجا می تواند شما را به روز کند. این امر برای حفظ و نگهداری کامل سرویس و آنلاین سرویس خود بسیار حیاتی است.

هشدارهای مانیتور شبکه PRTG

هر دو مانیتور شبکه Paessler PRTG (تصویر بالا) و مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds این را با رنگهای پرنده عبور دهید. PRTG طراحی شده است تا پس از شناسایی برخی فعالیت ها یا پارامترهای خاص ، هشدارهایی برای شما ارسال شود. این نه تنها شما را ارائه می دهد اعلان های ایمیل و پیامک بلکه به شما امکان می دهد دریافت کنید اعلانهای فشار مستقیماً از طریق برنامه PRTG به تلفن خود وارد شوید. PRTG برنامه در دسترس است پنجره ها, iOS, و اندروید دسترسی به اکثر کاربران تلفن همراه.

با این حال ، آنچه در واقع با آن مشخص است پایشلر PRTG شبکه مانیتور سیستم هشدار این است که شما می توانید اسکریپت های اعلان خود را طراحی کنید. این به شما امکان می دهد کنترل نوع فعالیت شبکه ای را که می خواهید برای آن نمایش دهید کنترل کنید. این امر به شما کمک می کند تا بتوانید فعالیت نظارت بر شبکه خود را شخصی سازی کنید و با جدیدترین تهدیدهای ظریف سازگار شوید.

  10 بهترین نرم افزار پشتیبان گیری از سرور

مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds همچنین می توانید میزان زیادی از شرایط هشدار خود را کنترل کنید. برای فعال کردن هشدارها می توانید شرایط محرک خود را ایجاد کنید. با استفاده از این برنامه ، تمرکز بر کاهش هشدارهای شما قرار گرفته است ، به طوری که شما فقط باید با فشرده ترین مسائل موجود دست و پنجه نرم کنید. همچنین می توانید هشدار دهید که ساعت هشدار ساعت فعال است و برای چه کسانی ارسال شده است.

این همچنین یک سیستم هشدار هوشمند است که به شما امکان می دهد اقدامات خاصی را برای استفاده از معیارهای از پیش تعریف شده انجام دهید. به عنوان مثال ، می توانید یک پیام الکترونیکی را ارسال کنید یا یک بار برنامه را اجرا کنید. این به شما امکان می دهد تا لمس اتوماسیون را در پاسخ رویداد خود قرار دهید.

به طور کلی سیستم هشدار ارائه شده توسط مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds احساس کامل تر می کند ، گرچه پایشلر PRTG شبکه مانیتور اسکریپت ها و برنامه های سفارشی باعث می شوند که سرپرستان در صدر باقی بمانند. مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds هشدارهای هوشمند و سیستم شرایط محرک ساده به شما امکان می دهد محیط نظارت خود را بر اساس نیازهای خود بسازید.

نظارت بر شبکه و پشتیبانی از جریان

البته وقتی یک ابزار نظارت بر شبکه را بارگیری می کنید می خواهید دقیقاً بدانید که چگونه می خواهید آن را برای نظارت بر شبکه خود انجام دهد. هر دو مانیتور شبکه Paessler PRTG و مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds در این مثال کاملاً مجهز شوید. مثلا, مانیتور شبکه Paessler PRTG استفاده می کند نظرسنجی SNMP, WMI, NetFlow و sFlow برای جمع آوری اطلاعات از شبکه خود گسترش این ویژگی های مانیتور به شما مانیتور شبکه می دهد که می تواند اجرا شود تجزیه و تحلیل بسته.

مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds همچنین استفاده می کند نظرسنجی SNMP و با محصول دیگری به نام ادغام می شود آنالایزر ترافیک SolarWinds NetFlow. آنالایزر ترافیک SolarWinds NetFlow به کاربر اجازه می دهد تا بسته ها را ضبط کند و NetFlow, جی جریان, IPFIX, sFlow, و NetStream داده ها.

براساس تنوع آن مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds با آنالایزر ترافیک SolarWinds NetFlow دارای یک بسته قانع کننده تر از توانایی های نظارت بر جریان از مانیتور شبکه Paessler PRTG. با این حال ، بر اساس این واقعیت است که مانیتور شبکه Paessler PRTG شامل نظارت بر جریان به طور پیش فرض است ، ما باید این بخش را به آن اختصاص دهیم PRTG اینجا.

نقشه های شبکه

نقشه های شبکه PRTG

نقشه های شبکه یک ویژگی است که ما به اندازه کافی در محصولات نظارت بر شبکه مشاهده نمی کنیم. بعضی اوقات نگاهی به جغرافیایی به شبکه شما می تواند به همان اندازه نشانگر مشاهده داده های خام باشد. خوشبختانه ، هر دو مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds و مانیتور شبکه Paessler PRTG (تصویر بالا) ویژگی نقشه های خاص خود را دارد. بر مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds می توانید نقشه دستگاههای خودکار خود را که به طور خودکار با تغییرات توپولوژی سازگار است ، مشاهده کنید.

این بدان معنی است که به محض اضافه کردن یک دستگاه جدید به شبکه خود مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds به طور خودکار آن را به نقشه اضافه می کند. داشتن نقشه ای که به طور خودکار بروزرسانی می شود برای تهیه نقشه شبکه به روز شما بسیار مفید است. این دارای کد رنگی نیز می باشد بنابراین اگر وسیله ای که مشکلی را تجربه می کند با رنگ قرمز مشخص می شود تا بتوانید به راحتی آن را مشاهده کنید.

مانیتور شبکه Paessler PRTG یک رویکرد دیگر را در نظر می گیرد که به شما امکان می دهد صفحات وب را با نقشه های خود ایجاد کنید. در صورت نیاز به سایر اعضای تیم خود ، فعالیتهای شبکه ای را که اکنون تجربه می کنید نشان داده شود ، این نقشه ها را می توان به صورت عمومی به اشتراک گذاشت. پسندیدن مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds, این نقشه دارای کد رنگی است اما نمایشگرها به راحتی قابل خواندن نیستند.

در صورت نیاز به نقشه توپولوژی شبکه که به وضوح به شما نشان می دهد که چگونه دستگاه های شبکه شما با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند ، پس از آن مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds اینجا انتخاب بهتری است خواندن نقشه ها آسان است و دیگر لازم نیست خیلی زود خیره شوید قبل از اینکه متوجه شوید چه خبر است.

گزارش ها

قادر به تجزیه و تحلیل گذشته نگر از داده ها و نگاه به عملکرد گذشته در شبکه خود ، اغلب به همان اندازه مهم است که به داده های استفاده مستقیم خود نگاه کنید. موارد بسیاری وجود دارد که می توانید در زمان واقعی از دست داده باشید که با مشاهده داده های تاریخی متوجه آنها خواهید شد. تهیه گزارش بهترین راه برای به دست آوردن داده هایی است که شما پردازش کرده اید و به شما این امکان را می دهد که میکروسکوپ را به شبکه خود بکشید.

  خطای Wireshark "هیچ واسطه‌ای یافت نشد" توضیح داده شد

گزارشات منطقه ای است که در آن است مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds واقعاً آن را از پارک بیرون می کشد. وجود دارد بر فراز 100 قالب پیش فرض که می توانید از آنها برای برنامه ریزی گزارش های عملکرد شبکه استفاده کنید. شما می توانید این موارد را به گونه ای تنظیم کنید که فقط اطلاعات مورد نیاز خود را تولید کنید.

مانیتور شبکه Paessler PRTG همچنین گزارشهای قابل تنظیم خود را نیز در خود دارد. یک برگه گزارش وجود دارد که به تولید و مدیریت گزارشها اختصاص دارد. شما می توانید گزارش های آینده را برنامه ریزی کرده و نحوه نمایش اطلاعات را سفارشی کنید. این به شما می دهد کنترل عظیمی از نحوه بررسی شبکه شما را کنترل می کند. پس از تهیه گزارشی ، می توانید آن را به عنوان یک فایل PDF صادر کرده و آن را برای سایر اعضای تیم خود ارسال کنید.

بر اساس سادگی سیستم گزارش دهی, مانیتور شبکه Paessler PRTG کمی بهتر از مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds اینجا. طراحی گزارش و سهولت برنامه ریزی گزارش های آینده ، زحمت تلاش برای نظارت بر داده ها را به صورت گذشته نگر از بین می برد..

قیمت گذاری

رقابت بین این دو وقتی بحث قیمت گذاری می شود کمی پیچیده تر می شود.

مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds (آزمایشی رایگان)

مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds از قیمت 2،955 دلار (2،269 پوند) در دسترس است. لیستی از گزینه های قیمت گذاری در زیر نشان داده شده است:

نسخه محصول SolarWinds
عناصر پشتیبانی می شود
قیمت
NPM SL100 100 2،955 دلار (2،269 پوند)
NPM SL250 250 6،720 دلار (5،161 پوند)
NPM SL500 500 10،500 دلار (8،066 پوند)
NPM SL2000 2000 19،345 دلار (14،865 پوند)
NPM SLX نامحدود 32،525 دلار (24،986 پوند)

همانطور که در بالا مشاهده می کنید گزینه های مختلف قیمت گذاری در دسترس است. با این حال ، توجه خواهید کرد که قیمت ورودی 2،955 دلار (2626 پوند) بسیار بالا است. می توانید ارزیابی کنید NPM روی محاکمه رایگان 30 روزه.

SolarWinds Monitor Network MonitorDownload آزمایشی 30 روزه رایگان

مانیتور شبکه Paessler PRTG

از سوی دیگر, مانیتور شبکه Paessler PRTG گزینه های قیمت گذاری زیر را ارائه می دهد:

نسخه محصول Paessler
عناصر پشتیبانی می شود
قیمت
PRTG رایگان 100 رایگان
PRTG 500 500 1600 دلار (1،252 پوند)
PRTG 1000 1000 2،850 دلار (2،231 پوند)
PRTG 2500 2500 5،950 دلار (4،658 پوند)
PRTG 5000 5000 10،500 دلار (8،221 پوند)
مانیتور شبکه PRTG XL1 XL1 14،500 دلار (11353 پوند)

هر کدام از این محصولات دارای قیمت رقابتی هستند اما بر اساس ساختار قیمت گذاری انعطاف پذیر ساخته شده اند مانیتور شبکه Paessler PRTG و نقطه ورود پایین آن ، ما باید در اینجا مزیت این محصول را به دست آوریم. قیمت گذاری نه تنها رقابتی است بلکه به شما امکان می دهد تعدادی از سنسورها را متناسب با نیازهای سازمان خود نظارت کنید.

این قالب قیمت گذاری سازمان های بزرگ و کوچکتر را به گونه ای پشتیبانی می کند مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds قیمت شروع بالا نمی کند.

با مانیتور شبکه Paessler PRTG مشاغل کوچکتر می توانند انگشتان پا را به دنیای نظارت بر شبکه بکشند بدون اینکه هزینه لازم را برای 100 سنسور اول هزینه کنند. به همین ترتیب ، قیمت شروع نسخه های پرداخت شده مسیری طولانی از آن است مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds (حتی اگر مانیتور عملکرد شبکه سنسورها را محدود نمی کند).

Paessler PRTG همچنین در یک آزمایش 30 روزه رایگان برای ارزیابی موجود است.

مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds برنده می شود

مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds و مانیتور شبکه Paessler PRTG در حال حاضر دو محصول با بالاترین عملکرد در بازار هستند. بعید به نظر می رسد بسیاری از سیستم عامل های دیگر که سادگی را با عمق ترکیب می کنند به همان اندازه کارآمد این دو محصول پیدا کنید. با این حال ، با وجود قدرت از مانیتور شبکه Paessler PRTG, مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds بسته بهتری را در کل ارائه می دهد.

از روند سریع autodiscovery تا درخشش داشبورد تجزیه و تحلیل عملکرد PerfStack و هشدارهای قابل تنظیم, مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds به شما اجازه می دهد تا با حداقل تلاش ، تجربه نظارت خود را ایجاد کنید.

در حالی که مانیتور شبکه Paessler PRTG یک مجموعه مقیاس پذیر ، تجسم با کیفیت و گزارش هایی با کیفیت مشابه را اجرا می کند مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds فقط آن را به همان روش جمع نمی کند. در حالی که فرآیند autodiscovery از مانیتور شبکه Paessler PRTG خوب است به خوبی نیست مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds چون صاف نیست.

به طور کلی توصیه می کنیم مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds به سازمان هایی که به دنبال یک راه حل نظارت بر شبکه هستند که ASAP شما را فعال و اجرا می کند. به سازمانهای کوچکتر و به افرادی که به دنبال یک ساختار قیمت گذاری مقیاس پذیر هستند ، توصیه می شود برای این کار اقدام کنند مانیتور شبکه Paessler PRTG از آنجا که با طیف وسیعی از نقاط قیمت از نسخه رایگان تا نسخه XL1 با سنسورهای نامحدود پوشیده شده اید.

همچنین ببینید: SolarWinds vs Zenoss 

About the author

Comments

  1. ز از ابزارهای مهم در مانیتورینگ شبکه است که به مدیران شبکه کمک می کند تا دستگاه های متصل به شبکه را شناسایی کنند و اطلاعات مربوط به آنها را جمع آوری کنند. همچنین، این ویژگی به مدیران شبکه کمک می کند تا به سرعت مشکلات شبکه را شناسایی کنند و آنها را برطرف کنند. در مقایسه بین مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds و Paessler PRTG، هر دو ابزار این ویژگی را دارا هستند و به مدیران شبکه کمک می کنند تا به سرعت دستگاه های متصل به شبکه را شناسایی کنند. با این حال، به نظر می رسد که مانیتور شبکه Paessler PRTG در این زمینه کارآیی بهتری دارد و به مدیران شبکه کمک می کند تا به سرعت دستگاه های متصل به شبکه را شناسایی کنند و اطلاعات مربوط به آنها را جمع آوری کنند. به طور کلی، ابزارهای نظارت بر شبکه مانند مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds و Paessler PRTG برای مدیران شبکه بسیار مفید هستند و به آنها کمک می کنند تا به سرعت مشکلات شبکه را شناسایی کنند و آنها را برطرف کنند.

Comments are closed.