بررسی عملکرد مانیتور شبکه SolarWinds (NPM)

بررسی عملکرد مانیتور شبکه SolarWinds

مانیتورینگ شبکه با SolarWinds NPM

SolarWinds یکی از تولید کنندگان پیشرو در جهان نرم افزار مدیریت IT است. شرکت مانیتور عملکرد شبکه (NPM) یکی از محصولات اصلی آن است. این سیستم بر نظارت بر سلامت دستگاههای متصل به یک شبکه متمرکز است. سخت افزاری که SolarWinds NPM به آن توجه می کند شامل تجهیزات شبکه مانند روتر و سوئیچ است. دستگاه های نقطه پایان ، از جمله ترمینال ها ، رایانه های شخصی رومیزی و دستگاه های تلفن همراه؛ و تجهیزات اداری ، مانند چاپگر. روند نظارت مداوم جمع می شود معیارهای که خدمت می کنند عیب یابی وظایف.

NPM شامل یک داشبورد با کنترل های جامع است که به شما کمک می کند دیدگاه های خود را از داده های شبکه سفارشی کنید و همچنین رویدادهایی را که توسط سیستم گزارش شده است فیلتر کنید. این سیستم بسیار انعطاف پذیر و مناسب برای هر اندازه از شبکه است. NPM یک بسته مستقل است.

پلت فرم Orion

SolarWinds طیف وسیعی از سیستم های مدیریت زیرساختی را تولید می کند و همه این موارد از جمله مدیر عملکرد شبکه بر روی یک پلت فرم مشترک نوشته می شود به نام اوریون. همه نرم افزارهای مبتنی بر Orion در صورت خرید با هم ، به لطف تعدادی از نقاط تبادل داده و ماژول های متداول ، در یکنواخت عمل خواهند کرد..

SolarWinds NPM چقدر هزینه دارد?

مانیتور شبکه عملکرد به عنوان یک بسته ثابت فروخته می شود. بسته های مختلف با مجموعه های مختلف عملکرد وجود ندارد. با این حال ، نقاط قیمتی سیستم با اندازه شبکه ای که در آن اجرا خواهد شد افزایش می یابد.

اندازه شبکه توسط عاملی به نام "عناصر" مورد قضاوت قرار می گیرد. عناصری که به شمارش کمک می کنند که سطح قیمت مجوز را برای نرم افزار نظارت بر شبکه که خریداری می کنید تعیین می کند مشخصات شبکه زیر را شامل می شود..

  • رابط ها - اینها شامل درگاه سوئیچ و هر دو رابط فیزیکی و مجازی مانند VLAN است
  • گره ها - این به معنی شمارش تجهیزات شبکه مانند سوئیچ ها ، روترها ، نقاط دسترسی به شبکه و سرورها است
  • جلد - این مربوط به دیسک های منطقی است که شما نظارت می کنید

بعد از اینکه شبکه خود را برای به دست آوردن تعداد هر یک از این دسته داده ها ممیزی کردید ، باید بیشترین سه شماره را که ناشی از فعالیت موجودی شما است ، بگیرید. این شماره ای است که هنگام سفارش نرم افزار باید از آن استفاده کنید.

اطلاعات بیشتر در مورد سایت رسمی آداب و رسوم:

www.solarwinds.com/network-performance-monitor/

SolarWinds Network Monitor MonitorDownload آزمایشی 30 روزه رایگان در SolarWinds.com

برنامه های موجود عبارتند از:

تعداد طرح های عناصر پشتیبانی و پشتیبانی قیمت $
NPM SL100   100 1 سال 2،955
NPM SL250 250 1 سال 6،720
NPM SL500 500 1 سال 10،445
NPM SL2000 2000 1 سال 19،345
NPM SLX بدون محدودیت 1 سال 32،525

همه برنامه ها دارای ویژگی های یکسان هستند. خرید مجوز حق استفاده از نرم افزار مانیتورینگ شبکه را برای همیشه به شما می دهد و ظرفیت آن به حداکثر تعداد عناصر مجاز با طرح انتخابی محدود خواهد شد. اگر شبکه شما فراتر از حد پرداخت شده است ، باید برنامه خود را ارتقا دهید. قیمت شامل یک سال پشتیبانی و نگهداری است. عنصر تعمیر و نگهداری به بروزرسانی ها و تکه های نرم افزار که در طول سال اول استفاده منتشر می شود ، دسترسی می دهد. در پایان سال اول ، برای ادامه برنامه نگهداری و پشتیبانی باید سالانه هزینه ای بپردازید.

عناصر و ویژگی های SolarWinds NPM چیست؟?

مراحل عملکرد مانیتور عملکرد شبکه براساس پروتکل نظارت بر شبکه ساده است. این یک استاندارد صنعت شبکه است که به یک برنامه نمایشی نصب شده در هر دستگاه نیاز دارد. هر دستگاهی که می تواند به یک شبکه وصل شود قبلاً یک عامل SNMP را به عنوان بخشی از سیستم عامل خود نصب کرده است. SNMP به یک کنترلر مرکزی نیاز دارد و مانیتور عملکرد شبکه این عملکرد را فراهم می کند.

ویژگی های اصلی دیگر مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds عبارتند از:

کشف خودکار NPM شبکه

کنترل کننده SNMP با همه نماینده های نصب شده روی دستگاه های شبکه شما ارتباط برقرار می کند. لازم نیست سیستم را با وارد کردن آدرس ها و انواع همه آن دستگاه ها تنظیم کنید زیرا سیستم NPM از پیام های SNMP برای کشف همه این عوامل استفاده می کند. شناسه های هر دستگاه سپس روی داشبورد نشان داده می شوند.

کشف شبکه NPMابزار کشف شبکه NPM

صفحه اصلی داشبورد داده های جمع آوری شده را در اختیار شما قرار می دهد ، اما همچنین لیست هایی از دستگاه های دارای امکانات برای سوراخ کردن و بررسی وضعیت فعلی آن گره را دریافت می کنید. عضویت در شبکه به طور مرتب به روز می شود ، بنابراین اگر دستگاهی را اضافه ، حذف ، تغییر نام دهید یا جابجا کنید ، این تغییرات در داده های NPM بدون دخالت دستی منعکس می شوند..

نظارت بر دستگاه های شبکه با NPM

وظیفه اصلی SolarWinds NPM این است که از نمایندگان SNMP نظرسنجی کنید تا اطلاعاتی راجع به وضعیت همه دستگاه هایی که آنها حمایت مالی می کنند جمع کند. این جمع آوری داده ها و عملکرد همبستگی هدف اصلی مانیتور عملکرد شبکه است. اطلاعات از طریق داشبورد به راحتی قابل دسترسی است ، که عناصر گرافیکی و رمزگذاری رنگ را برای برجسته کردن وضعیت تجهیزات شبکه در اختیار دارد.

دستگاه های NPM فعال

ابزارهای NPM ActiveThe ساختار داده SNMP رمزگشایی دشوار است. با این حال, پیام های منظم ارسال شده از مأمورین SNMP حاوی مقدار زیادی از داده های بالقوه پنهان است. مانیتور تمام معیارهایی را که توسط مأموران گزارش شده است ، جستجو می کند و آنها را به اطلاعات معنی دار تفسیر می کند. شما حتی می توانید نادیده گرفتن برخی از دستگاه ها و اولویت بندی دیگران را انتخاب کنید.

Drilldown دستگاه NPMDrilldown دستگاه NPM

تنظیم شرایط هشدار

قابلیت اصلی عوامل SNMP توانایی آنها برای نادیده گرفتن حالت گزارش منفعل خود و ارسال پیام "دام" در هنگام تغییر وضعیت بین درخواست های اطلاعات از کنترل کننده است. مانیتور عملکرد شبکه این هشدارها را بلافاصله در داشبورد نشان می دهد. وضعیت کلی شبکه می تواند به عنوان هشدارهای سفارشی تنظیم شود. برای ایجاد هشدارهایی که فقط جلسات دام SNMP را گزارش نمی دهند ، می توان محدودیت های سیاست را آسان کرد. این قابلیت همچنین به شما امکان می دهد تا هشدارهای تغییر وضعیت غیر بحرانی یا دنیوی را فیلتر کنید تا از شناسایی پیامدهای احتمالی مهم بحرانی توسط پیامهای نگهداری مانند هشدارهای کم مصرف پرینتر جلوگیری کنید..

هشدار NPM - شرایط چندگانههشدار NPM - شرایط چندگانه

درمان هشدارها را می توان فیلتر و مرحله بندی کرد تا هشدارهای غیر مهم بتوانند به پرونده های ورود به سیستم مراجعه کنند. با این حال ، این بدان معنی نیست که هشدارهای نسبتاً جزئی نادیده گرفته می شوند شما می توانید ترکیبی از شرایط را که در یک مشکل جدی جمع می شود ، مشخص کنید. هنگامی که شرایط هشدار خاصی ایجاد شود ، داشبورد گزینه اجرای برنامه های خارجی را به شما می دهد. همچنین می توانید حسابهای ایمیلی را انتخاب کنید که باید در مورد هشدارهای داده شده به آنها اطلاع داده شوند و همچنین می توانید از طریق پیام کوتاه آن اعلانات ارسال شود. این قابلیت ها شما را قادر می سازد تا برخی از پاسخ ها را نیز خودکار کنید اطلاعات را مستقیماً به افراد مسئول دستگاههای خاص هدایت کنید. بنابراین ، اگر با یک طرف خارج از کشور توافق نامه خدماتی دارید ، می توانید اخطار عدم موفقیت تجهیزات را که مستقیماً به میز راهنمایی آن شرکت ارسال شده است ، دریافت کنید و زمان برقراری تماس از طریق تلفن و انتظار را در صف خود ذخیره کنید..

تجزیه و تحلیل عملکرد

اطلاعات مربوط به خرابی های احتمالی قبل از وقوع آنها احتمالاً نوع خدمات مورد نظر شما در یک بسته مانیتور شبکه است. با این حال ، مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds یک قدم جلوتر می رود پشتیبانی از عیب یابی و تلاش شما برای جلوگیری از قطع سیستم. برخی از ابزارهای شبکه می توانند به شما کمک کنند منبع خاصی از اطلاعات بالقوه مهم را شناسایی کنید ، اما نه دیگران. جمع آوری داده ها از گره های شبکه مختلف برای تجزیه و تحلیل می تواند پیچیده باشد. غالباً باید برای وارد کردن داده به صفحه گسترده متوسل شوید تا تصویری شفاف تر از تأثیر وضعیت و آسیب دیدگی را بدست آورید..

جزئیات Node Node Vital Stats Core

ویژگی های تحلیل عملکرد مانیتور شبکه عملکرد شما را قادر می سازد تا داده ها را از گره های مختلف جمع آوری کرده و انواع مختلف داده ها را در کنار هم مشاهده کنید. یک عملکرد کشیدن و رها کردن به شما امکان می دهد گزارش های عملکرد را جمع کنید تا آنها را در کنار هم ببینید, مشاهده داده های زنده یا تاریخی. ابزارکهای نمایشگر گرافیکی نمودارها ، هنگامی که منابع داده هدف خود را در یک جدول زمانی مشترک تراز می کنید ، تأثیر عملکرد را آسان می کند. نتایج تجزیه و تحلیل شما می تواند به مانیتور برگردانده شود زیرا شما می توانید هنگامی که اطلاعات عملکردی بهتر از تجزیه و تحلیل خود داشته باشید ، می توانید خط مشی های هشدار وضعیت را اصلاح کنید..

گزارش و به اشتراک گذاری داده ها

تجزیه و تحلیل و توابع تجسم داده ها از داشبورد SolarWinds NPM ابزاری عالی برای شناسایی مشکلات عملکرد است. امکانات گزارش دهی سیستم به شما امکان می دهد تا از تصاویر زنده ، منابع جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده های تاریخی عکس بگیرید.

گزارش نهایی NPM SLA

این خروجی را می توان با یک فرمت قابل توزیع تحویل داد و به شما این امکان را می دهد تا دستاوردهای هدف را نشان دهید ، گزارش عملکرد تیم را ارائه داده و اهداف SLA را بررسی کنید.. ماژولی به نام PerfStack URL از نماهای داده های مونتاژ شده شما ایجاد می کند, که می توانید برای ارتقاء بحث و همکاری ، به ذینفعان ارسال کنید.

پشتیبانی چند فروشنده

احتمال این است که تجهیزات شبکه شما توسط چندین تأمین کننده مختلف تولید شود. جهانی بودن ساختار SNMP که توسط مانیتور شبکه عملکرد استفاده می شود ، مشکل ناسازگاری نرم افزار را بر طرف می کند.

خلاصه شبکه چند فروشنده NPM

اگرچه نرم افزار مانیتورینگ و داشبورد فقط در ویندوز قابل نصب است, سیستم عامل یا نوع سیستم عامل دستگاههایی که می خواهید نظارت کنید ، مورد توجه نخواهد بود. مانیتور بدون توجه به آنچه سیستم عامل اصلی از دستگاههای شما پشتیبانی می کند ، می تواند با عوامل SNMP ارتباط برقرار کند.

7. نظرسنجی بی سیم

SolarWinds NPM محدود به نظارت بر LAN نمی باشد. این سیستم قابلیت های خود را در شبکه های بی سیم و سیستم های ترکیبی نیز گسترش می دهد. مانیتور قادر به بررسی قدرت سیگنال است و می تواند مناطق مرده را تشخیص دهد. داشبورد شامل یک تجسم عالی است که ردپای سیگنال تجهیزات وای فای شما را نشان می دهد. این اطلاعات به شما امکان می دهد تا مکان فیزیکی روترها و تکرارکننده ها را برنامه ریزی کنید.

NPM یکپارچه نظرسنجی بی سیم

ویژگی های بی سیم مانیتور عملکرد شبکه یک امتیاز واقعی است زیرا می تواند دستگاه های سرکش را در شبکه تشخیص دهد. این یک عملکرد مهم امنیتی در شبکه است که باعث می شود کارمندان بتوانند از دستگاه های خود در محل کار استفاده کنند. محیط BYOD به استفاده از خط مشی های متنوع نیاز دارد تا انواع دستگاه ها و دسترسی گروه های کاربر را به خود اختصاص دهد. SolarWinds NPM شامل این قابلیت ها است.

نظارت بر محیط مجازی

عنصر مجازی سازی NPM

اگر مجازی سازی ها را اجرا کنید ، آن را در پوشش عملکرد شبکه نظارت خواهید کرد. بخشی در داشبورد به محیط های مجازی اختصاص داده شده است و حتی به سرویس های ابری گسترش یافته و آنها را در فرآیند کشف شبکه قرار می دهد..

تجزیه و تحلیل مسیر شبکه NetPath با NPM

ویژگی تجزیه و تحلیل مسیر شبکه NetPath از SolarWinds NPM نمایش بصری از توپولوژی شبکه شما را ارائه می دهد. لازم نیست این طرح را روی داشبورد تنظیم کنید زیرا در مرحله کشف شبکه به صورت خودکار مونتاژ می شود. نقشه شبکه حجم ترافیک را در هر لینک و در کل مسیرها نشان می دهد. نقشه شبکه شامل محیط های مجازی است و حتی جریان داده را از طریق اینترنت دنبال می کند تا مسیرهای دسترسی به سرویس های ابری را نشان دهد. این به دلیل این هست که NetPath شامل یک عنصر Traceroute برای کمک به عیب یابی در تأخیر در ترافیک است.

نمودار NetPathNetPath - تحلیل مسیر شبکه

جریان ترافیک توسط کاربر ، برنامه ، پروتکل یا دستگاه قابل کنترل است. نقشه های شبکه به شما در جدا کردن تنگناها و خرابی ها در شبکه کمک می کند. با استفاده از این اطلاعات ، می توانید کارهای بهتری را در اختیار متخصصان تیم و ارائه دهندگان خدمات قرار دهید.

الزامات سیستم چیست؟?

به یاد داشته باشید که نرم افزار SolarWinds NPM فقط در ویندوز قابل نصب است. این بسته دو سرویس ایجاد می کند که یک سرور برنامه و یک سرور پایگاه داده هستند. این دو قسمت در یک دستگاه قابل نصب نیستند. نیازهای سخت افزاری سیستم با سطح بالاتری از قابلیت نظارت بر عناصر افزایش می یابد. یعنی برای اجرای نیاز به یک کامپیوتر قدرتمندتر دارید NPM SL2000 از آنچه لازم دارید اجرا کنید NPM SL100.

تو نیاز داری ویندوز سرور 2012 یا ویندوز سرور 2016 برای هر دو عنصر سیستم. محیط پایگاه داده شما باید مبتنی باشد Microsoft SQL Server 2012, 2014, یا 2016.

رایانه ای که می خواهید مانیتور را بر روی نیازها اجرا کنید حداقل یک پردازنده چهار هسته ای با سرعت ساعت 2.5 گیگاهرتز. این سرعت برای نسخه SLX حداقل باید 3 گیگاهرتز باشد. رایانه ای که میزبان پایگاه داده است نیز باید دارای پردازنده چهار هسته ای باشد اما به سرعت آن احتیاج دارد حداقل 3 گیگاهرتز حتی برای NPM SL100.

حافظه مورد نیاز کامپیوتر میزبان نرم افزار مانیتور و میزبان پایگاه داده برای هر نسخه از مانیتور عملکرد شبکه در زیر نشان داده شده است.

سرور PlanApplication RAM سرور RAMDatabase
NPM SL100   6-8 گیگابایت 8 گیگابایت
NPM SL250 6-8 گیگابایت 8 گیگابایت
NPM SL500 8-10 گیگابایت 10 گیگابایت
NPM SL2000 10-16 گیگابایت 10-64 گیگابایت
NPM SLX 18-32 گیگابایت 64-128 گیگابایت

در همه موارد ، شما به دو هارد 146 گیگابایتی 15K نیاز دارید. کارت شبکه شما باید حداقل 1 GbE باشد.

خلاصه

اگرچه ممکن است وسوسه شوید که مانیتور عملکرد شبکه را برای یک شبکه کوچک امتحان کنید, عملکرد آن در سیستم های متوسط ​​تا بزرگ مناسب تر است. عملکردهای اضافی و تجسمهای آن واقعاً بهره وری مدیریت و ثبات شبکه را برای شبکه های بزرگ و پیچیده تقویت می کند.

برخی ویژگی های اضافی بسیار خوب با مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds وجود دارد ، که معمولاً انتظار این دسته از نرم افزارهای نظارت بر شبکه را ندارید. این شامل امکان تنظیم شرایط هشدار سفارشی از منابع داده شبکه ترکیبی, بنابراین شما فقط وضعیت دستگاههای جداگانه را ضبط نمی کنید. ماژول NetPath یکی دیگر از ابزارهای خوب است که قابلیت های عیب یابی را گسترش می دهد مانیتورینگ عملکرد شبکه را در قلمرو آنالایزر پهنای باند قرار دهید. توانایی نظارت بر محیط های مجازی ، شبکه های بی سیم و مسیرهای اینترنت برای ایجاد a می تواند به عملکردهای مانیتورینگ LAN اضافه کند خدمات نظارت جهانی که بسیار مناسب برای توپولوژی شبکه ترکیبی و پیچیده است.

احتمالاً دشوارترین بخش فرآیند سفارش ، کار کردن تعداد عناصر شبکه شما است. با این حال ، شما می توانید سیستم را به کار گیرید که این شماره را برای شما کار کند زیرا SolarWinds یک آزمایش 30 روزه رایگان از مانیتور عملکرد شبکه ارائه می دهد و یک مورد در داشبورد تعداد عناصر را به شما می دهد.

مانیتور عملکرد شبکه در واقع بسته اصلی مدیر شبکه است. بدون تردید ، تمام این ویژگی های عالی با قیمتی به دست می آیند ، به همین دلیل است شما باید واقعاً قبل از اینکه به خرید بپردازید ، نرم افزار را برای چرخش در جلسه آزمایشی رایگان بگیرید.

اگر متوجه شوید که با نزدیک شدن به پایان محاکمه ، واقعاً نمی توانستید بدون تمام امکانات این بسته زندگی کنید ، هزینه آن کاملاً توجیه می شود. اگر در طول آزمایشی رایگان واقعاً از بسیاری از ویژگیهای اضافی مانیتور عملکرد شبکه استفاده نمی کنید ، ممکن است بتوانید شبکه خود را با یک سیستم بسیار کوچکتر مدیریت کنید. در هر صورت ، محاکمه آزاد یک گام اساسی در فرایند تصمیم گیری شما خواهد بود.

SolarWinds NPMDownload آزمایشی 30 روزه رایگان

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 7 = 1

Adblock
detector