بررسی سرور SolarWinds SFTP / SCP

عکس وب سایت SolarWinds SFTP سرور

سرور SFTP / SCP از SolarWinds یک سیستم انتقال فایل ایمن است. اگرچه رمزگذاری موجود در این سرویس می تواند این ابزار را برای انتقال فایلها از طریق اینترنت مناسب سازد ، SolarWinds سرور SFTP / SCP خود را به عنوان ابزاری برای مدیران شبکه به جای کاربران نهایی مشاهده می کند. همانطور که در این بررسی مشاهده خواهید کرد ، اگر به روزرسانی های سیستم و پشتیبان گیری از پیکربندی را در منابع Cloud انجام می دهید ، استفاده از SFTP / SCP Server برای معاملات اینترنتی کاملاً مناسب است..

SFTP پروتکل انتقال فایل امن است و SCP پروتکل امن کپی است. این دو روش انتقال هر دو در یک برنامه سبک وزن در دسترس شما هستند. SFTP همچنین به عنوان SSH FTP شناخته می شود زیرا امنیت این پروتکل از SSH گرفته شده است ، که مخفف "Secure Shell" است. SCP توسط SSH نیز امن ساخته شده است ، اما معمولاً با سیستم عامل های یونیکس همراه است.

طبق گفته SolarWinds, هدف اصلی این برنامه تهیه مکانیزمی برای بایگانی پرونده های پیکربندی برای روترها و سوئیچ ها است. همچنین به عنوان واسطه ای برای توزیع به روزرسانی های سیستم عامل و تکه های تجهیزات مسیریابی در نظر گرفته شده است. هر دو این برنامه ها از TCP برای مدیریت اتصالات استفاده می کنند. پورت پیش فرض برای SFTP و SCP 22 است. با این وجود ، می توانید در تنظیمات رابط SFTP / SCP Server پورت مورد استفاده برای انتقال فایل شبکه خود را تغییر دهید..

قیمت آن چند است?

سرور SolarWinds SFTP / SCP است مجانی.

اطلاعات بیشتر در مورد سایت رسمی آداب و رسوم:

www.solarwinds.com/free-tools/free-sftp-server/

SolarWinds Free SFTP / SCP ServerDownload رایگان نسخه در SolarWinds.com

ویژگی های سرور SFTP / SCP چیست؟?

رابط کاربری نرم افزار بسیار پیچیده نیست. SolarWinds قصد دارد این برنامه به جای کاربران شبکه توسط سرپرست سیستم استفاده می شود. ویژگی های اصلی SolarWinds SFTP / SCP Server شامل موارد زیر است:

1. پردازش کارآمد

سادگی رابط کاربری برای نرم افزار سرور بخشی از طراحی کلی برنامه است و باعث کاهش میزان منابع مورد نیاز برنامه می شود. از آنجا که این یک ابزار اداری است نه یک برنامه کاربر نهایی, نباید شبکه ، قدرت پردازش یا فضای دیسک را به خود مشغول کند. خدمات این ابزار محدود به مدیریت انتقال پرونده ها به اندازه 4 گیگابایت است. اگرچه این حد نشان دهنده یک پرونده قابل قبول است ، اما وجود حد اندازه انتقال پرونده نشان می دهد برنامه با هدف پایین نگه داشتن پهنای باند استفاده می شود. SolarWinds تأکید می کند که هدف از این ابزار امکان انتقال پرونده های پیکربندی در شبکه است.

سرور SolarWinds SFTP / SCP

2. گزینه های پروتکل

تنظیمات SFTP / SCP Server این امکان را به شما می دهد تا از ابزارهای SFTP ، SCP یا هر دو پروتکل استفاده کنید. شما همچنین می توانید انتخاب کنید که کدام نسخه از SSH سیستم باید از SSH1 و SSH2 به عنوان گزینه های موجود استفاده کند. نقل و انتقالات همه از TCP برای ایجاد جلسه استفاده می کنند و به طور پیش فرض درگاه 22 است, اما می توانید شماره پورت را تغییر دهید. در صورت نیاز به ایجاد دایرکتوری در دستگاههای از راه دور یا انتقال پرونده ها بر روی آنها ، از SCP برای انتقال مستقیم فایل استفاده می کنید و SFTP را انتخاب می کنید..

تنظیمات TCP سرور SFTP

3. محدودیت های برنامه

می توانید اقدامات کاربری را با سرور SFTP / SCP محدود کنید. این گزینه ها دستورات خاصی را می بندند ، که شامل امکان پرس و جو در فهرست فایلها ، حذف یک فهرست ، ایجاد فهرست ، حذف پرونده ها و تغییر نام پرونده ها می شود.. شما می توانید عملیات سرور را فقط برای بارگیری فایل ، فقط بارگذاری یا انتقال از هر دو جهت محدود کنید. کپی های جدید پرونده های موجود بر روی دیسک می توانند مجبور شوند به جای نوشتن پرونده موجود ، پرونده جدید تولید کنند. می توانید سرور فایل را برای همه گره های موجود در شبکه یا فقط آن آدرس های IP که وارد تنظیمات رابط SFTP / SCP شده اند ، در دسترس قرار دهید. محدودیت برای SCP می تواند آسیبهایی را که اعضای تیم با تجربه کمتری یا جدید ممکن است در دستگاه های شبکه شما ایجاد کنند محدود کند.

تنظیمات سرور SFTP / SCP

4- احراز هویت کاربر

گنجاندن امنیت SSH سرور SFTP / SCP را قادر می سازد تا احراز هویت کاربر را اعمال کند. می توانید حساب های کاربری را در صفحات تنظیمات رابط سرور تنظیم کنید. شما باید برای هر یک از این حسابهای کاربری رمزعبور اختصاص دهید. حساب های کاربری شما را قادر می سازد شناسایی کنید که کاربر کدام اقدامات را انجام داده و دنباله حسابرسی شما را ارتقا داده است.

تنظیمات کاربر سرور SFTP

در مورد TFTP?

هنگامی که وب سایت SolarWinds را مرور می کنید ، ممکن است متوجه شوید که این شرکت یک سرور TFTP رایگان نیز ارائه می دهد. این محصول توسط SolarWinds به عنوان روشی برای تهیه نسخه پشتیبان و نصب فایل های پیکربندی نیز صورتحساب است. بنابراین چرا شرکت دو ابزار رایگان ارائه می دهد که در اصل همان کار را انجام می دهند?

TFTP پروتکل انتقال پرونده Trivial File است. این سیستم بسیار سبک وزن است که نیاز به قدرت پردازش کمی دارد و در هنگام انتقال فایل ها سربار بسیار کمی ایجاد می کند. با این حال ، آن سبکی با هزینه ای حاصل می شود. TFTP هیچ روشی برای تأیید اعتبار کاربر ندارد و به هیچ وجه رمزگذاری ندارد. این مسئله یک مشکل امنیتی را ایجاد می کند ، زیرا انتقال دهنده های سیم می توانند داده های پیکربندی دستگاه را هنگام انتقال توسط TFTP در شبکه بصورت متن ساده منتقل کنند..

شما فقط باید خطرات استفاده از TFTP را در شبکه های خصوصی ایمن داشته باشید. قرارداد استفاده از TFTP برای وظایف مدیریت شبکه پیش فرض این است که شبکه با روش های دیگر ایمن باشد. امروزه ، هنگام ارتباط از راه دور ، توزیع WAN و خدمات Cloud امری رایج است ، حفظ پرونده های سیستم شامل انتقال از طریق اینترنت است. شما هرگز نباید از TFTP از طریق اینترنت استفاده کنید. در عوض ، شما از SolarWinds SFTP / SCP Server استفاده می کنید.

اگرچه سرور SFTP / SCP ابزاری عالی برای انتقال پرونده ها است ، اما هیچ ویژگی مدیریتی ندارد و بنابراین به شما کمک نمی کند نسخه های تصویر پیکربندی را پیگیری کنید و نمی تواند پایگاه داده های تأمین کننده را برای پچ و در دسترس بودن بروزرسانی ردیابی کند. با استفاده از SFTP / SCP Server ، شما راهی مطمئن برای انتقال پرونده ها می گیرید ، نه یک ابزار مدیریت پیکربندی.

الزامات سیستم چیست؟?

برنامه SolarWinds SFTP / SCP Server فقط برای سیستم عامل ویندوز در دسترس است.

در مورد شبکه های بزرگ چه؟?

به شرکتهایی که دارای شبکه های کوچک هستند بسیار کوچک توصیه می شود که یک سیستم پیکربندی جامع تر را انتخاب کنند. در چنین حالتی ، مدیر تنظیمات SolarWinds گزینه بسیار بهتری خواهد بود.

مدیر تنظیمات شبکه SolarWinds (امتحان رایگان)

مدیر تنظیمات شبکه SolarWinds

مدیر تنظیمات شبکه SolarWinds لیست جامع تری از ویژگی هایی دارد که به شرکتهای بزرگتر خدمات بهتر برای نظارت بر تنظیمات دستگاه ارائه می دهد. این ویژگی ها به رویه های امنیتی گسترش می یابد که از تغییرات غیرمنتظره در تنظیمات دستگاه محافظت می کند. پس از ورود هکر به شبکه شما ، دسترسی به پیکربندی دستگاههای شبکه مانند سوئیچ ها و روترها اغلب اولین هدف است. فرصتی برای ارجاع DNS و سرور پروکسی درست در دستگاه های مدیریت شبکه ، مقاومت در برابر متجاوزان بسیار وسوسه انگیز است ، بنابراین قفل کردن آن پیکربندی ها مهم است.

می توانید سیستم عامل و به روزرسانیهای سیستم عامل را فشار داده و همچنین از تنظیمات دستگاه با SFTP / SCP Server پشتیبان تهیه کنید. با این وجود ، کنترل های پیکربندی دستگاه بیشتری وجود دارد که برای اینکه کاملاً ایمن باشید به آنها نیاز دارید. مدیر پیکربندی شبکه به شما می دهد الگوی پیکربندی و مدیریت اسکریپت را برای دستگاه های شبکه ، مدیریت تغییر ، حسابرسی و ردیابی حساب کاربری خود برای پشتیبانی از همکاری تیم مدیریت IT و نمایندگی وظیفه به شما ارائه می دهد..

ابزار مدیریت پیکربندی کامل ، انطباق با امنیت داده ها را در اختیار شما قرار می دهد که به شما کمک می کند تا اقدامات قانونی را انجام داده و از مناقصه قرارداد مدیریت مدیریت تأسیسات پشتیبانی کنید شما می توانید آن را در یک آزمایش 30 روزه رایگان ارزیابی کنید.

مدیر تنظیمات شبکه SolarWinds محاکمه رایگان 30 روزه را بارگیری کنید

بررسی سرور SFTP / SCP

رابط کاربری برهنه برای این ابزار نشان می دهد که احتمالاً ابزاری مناسبی برای واگذاری کاربران شبکه نخواهد بود. این فقط برای استفاده مدیران سیستم در شبکه های کوچک در نظر گرفته شده است. هدف از SolarWinds SFTP / SCP سرور تهیه روشی مطمئن برای تهیه نسخه پشتیبان از فایل های پیکربندی تجهیزات شبکه و ارسال به روزرسانی های سیستم عامل به همان تجهیزات است..

با وجود محدود بودن محدوده در نظر گرفته شده توسط SolarWinds, امنیت SFTP / SCP سرور می تواند به افراد اجازه دهد سرور خصوصی ابر را تنظیم کنند. محافظت از SSH از ابزار ، آن را برای انتقال پرونده ها از طریق اینترنت مناسب می کند.

به شرکتهایی که دارای شبکه های کوچک هستند بسیار کوچک توصیه می شود که یک سیستم پیکربندی جامع تر را انتخاب کنند. در چنین حالتی ، مدیر تنظیمات SolarWinds گزینه بسیار بهتری خواهد بود.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

89 − = 82

Adblock
detector