بررسی سرور SolarWinds TFTP

بررسی سرور SolarWinds TFTP

چه کسی به سرور TFTP نیاز دارد?

پروتکل انتقال پرونده بی اهمیت (TFTP) یک روش ارتباطی سبک است که مناسب برای انتقال پرونده در شبکه های خصوصی است. SolarWinds یک سیستم سرور فایل را بر اساس TFTP موسوم به ایجاد کرده است سرور SolarWinds TFTP این امکان را برای شما فراهم می کند که پرونده های کوچک را بارگذاری و بارگیری کنید.

پروتکل TFTP بیش از UDP عمل می کند, به معنای ایجاد جلسه نیست و استفاده از رمزگذاری دشوار خواهد بود. این سیستم سرور فایل مناسب برای ارتباطات از طریق اینترنت مناسب نخواهد بود ، بنابراین باید بارگذاری و بارگیری فایل ها در گره های شبکه LAN ، اشتراک فایل را محدود کنید..

محتمل ترین استفاده برای این سرور TFTP رایگان برای ذخیره سازی فایل های پیکربندی تجهیزات شبکه و ارسال وصله ها و به روزرسانیهای سیستم عامل به روترها و سوئیچ ها.  در این موارد ، ابزار می تواند پرونده ها را به سرعت و با کمی سربار منتقل کند. هنگامی که تنظیمات فعلی همه دستگاه های شبکه خود را در یک مکان مرکزی جمع آوری کنید ، می توانید کارهای مربوط به مدیریت شبکه خود را شروع کرده و نسخه های سیستم عامل را بررسی کرده و به دنبال جدیدترین نسخه ها باشید.

تجهیزات شبکه معمولاً برای دستیابی به روزرسانیهای سیستم عامل ، اجرای TFTP را از پیش نصب شده دارند. نکته مهم در مورد اجرای پروتکل این است که از سازگاری اطمینان حاصل می شود. لازم نیست برنامه TFTP را که تجهیزات شما استفاده می کند تحقیق کنید زیرا هر برنامه ای که از استاندارد TFTP پیروی کند ، قادر به برقراری ارتباط و انتقال پرونده ها به هر برنامه TFTP است که توسط هر کسی نوشته شده است.

  راهنما برای جنگلها و دامنه های اکتیو دایرکتوری

قیمت آن چند است?

سرور SolarWinds TFTP کاملاً است مجانی.

اطلاعات بیشتر در مورد سایت رسمی آداب و رسوم:

www.solarwinds.com/free-tools/free-tftp-server/

SolarWinds TFTP رایگان ServerDownload نسخه رایگان در SolarWinds.com

ویژگی های سرور TFTP چیست؟?

سرور TFTP رایگان SolarWinds ابزاری مناسب برای مدیریت پرونده های پیکربندی دستگاه و توزیع برنامه های ارتقاء و وصله دستگاه است. به عنوان یک سرویس مدیریتی ، شما به خصوص به رابط کاربری کاربر نیاز ندارید. برنامه کاربردی این برنامه کاربردی است و بیشتر برای سرپرستان سیستم مناسب است تا کاربران نهایی.

ویژگی های مفید سرور SolarWinds TFTP شامل موارد زیر است:

1. ردپای کوچک

سادگی TFTP آن را به یک روش ارتباطی بسیار سبک تبدیل می کند. بسیاری از دستورات پروتکل استاندارد انتقال فایل با TFTP در دسترس نیست. این قابلیت کاهش یافته به معنای آن است که هر برنامه ای که پروتکل را پیاده سازی کند می تواند بسیار کوچکتر باشد. این سیستم فضای دیسک بسیار کمی را اشغال می کند ، در رابط کاربری خود به عملکردهای کمی نیاز دارد و با استفاده از حافظه بسیار کارآمد است. پرونده هایی که با SolarWinds TFTP Server قابل انتقال هستند نمی توانند بزرگتر از 4 گیگابایت باشند. این محدودیت دیگری است که به کاهش ترافیک شبکه کمک می کند.

سرور TFTP

2. کشف آدرس

سرور TFTP هنگام راه اندازی ، شبکه متصل شده را برای دستگاههای قابل تماس اسکن می کند. این ویژگی کشف شبکه ابزاری خوب است که معمولاً از یک برنامه مدیریت سیستم سبک وزن انتظار ندارید.

3. محدودیت های امنیتی

یادآوری این نکته حائز اهمیت است که سیستم TFTP به هیچ وجه ادغام رمزگذاری را ندارد. با این حال ، برخی از گزینه های محدودیت خدمات می توانند کمی ایمن تر سیستم باشند. شما می توانید سرور را محدود کنید تا فقط پرونده ها را بپذیرد یا فقط پرونده ها را ارسال می کند, یا می توانید آن را تنظیم کنید تا هم آپلود شود و هم بارگیری کنید. اگر از این سرویس برای تهیه نسخه پشتیبان از پرونده های پیکربندی و تصاویر تنظیمات استفاده می کنید ، باید سرور را تنظیم کنید تا بارگیری و بارگیری هم امکان پذیر باشد. اگر فقط می خواهید از آن برای توزیع نسخه های جدید سیستم عامل استفاده کنید ، می توانید این سرویس را محدود کنید تا فقط پرونده ها ارسال شود و آنها را دریافت نکنید..

  بهترین مانیتور پهنای باند - ابزار رایگان برای تجزیه و تحلیل استفاده از ترافیک شبکه

تنظیمات امنیتی سرور TFTP

محدودیت دیگری که می توانید روی سرور TFTP قرار دهید محدود کردن خدمات آن به لیستی از آدرسهای IP است. به عنوان یک روش عملیاتی جایگزین ، می توانید آدرس های لیست سیاه را انتخاب کنید ، در این صورت تمام آدرس های موجود در شبکه به جز موارد ذکر شده در تنظیمات سرور مجاز به استفاده از سرور فایل خواهند بود..

4. ادغام برنامه

امکانات TFTP Server می تواند با سایر محصولات SolarWinds ادغام شود. این ابزار با بسته تنظیمات شرکت مهندس شرکت همراه است و همچنین می تواند با مانیتور عملکرد شبکه ارتباط برقرار کند.

الزامات سیستم چیست؟?

سرور SolarWinds TFTP فقط در سیستم عامل ویندوز قابل نصب است.

سناریوی استفاده

فقدان ویژگی های TFTP از نظر سربار یک مزیت بزرگ است ، اما گزینه های دیگر که عملکرد بیشتری به شما می دهند با کمی پردازش اضافی یا ایجاد ترافیک در دسترس هستند. سرور SolarWinds SFTP / SCP یک گزینه بهتر است ، به ویژه اگر مدیریت WAN را متمرکز کنید و نیاز به انتقال فایلها از طریق اینترنت دارید. سیستم SFPT / SCP از امنیت SSH استفاده می کند ، که در احراز هویت کاربر ایجاد می شود و رمزگذاری را به انتقال اضافه می کند. این دو ویژگی باعث می شود پشتیبان گیری و بازگرداندن پیکربندی شما بسیار امن تر شود و در مقایسه با سرور TFTP از منابع اضافی بسیار کمی استفاده کنید..

TFTP پرونده ها را با متن ساده می فرستد ، اما SFTP و SCP همه داده ها را در حالت رمزگذاری رمزگذاری می کنند. هیچ سیستم شامل ویژگی های مدیریت پیکربندی یا ویژگی های کنترل نسخه فراتر از ورود به فعالیت اصلی نیست. اگر شبکه شما بسیار کوچک است ، می توانید نسخه های سیستم عامل و تنظیمات دستگاه را به صورت دستی ردیابی کنید. اما ، پس از شروع رشد شبکه ، به یک کنترلر پیکربندی کارآمد نیاز خواهید داشت تا مطمئن شوید که مسئولیت پیکربندی خود را از دست نمی دهید. برای ابزاری که قابلیت مشاهده کامل تنظیمات دستگاه شبکه را داشته باشد ، باید به مدیر تنظیمات شبکه SolarWinds نگاه کنید.

  بررسی اسکنر آسیب پذیری Nessus

خلاصه

سرور TFTP می تواند یک مدیر تنظیمات را جایگزین کند. اگر یک شبکه کوچک با دستگاه های شبکه بسیار کمی دارید که پیگیری این ابزار بسیار مناسب خواهد بود. اگر می خواهید اتوماسیون بیشتری داشته باشید ، به جای آن باید مدیر تنظیمات شبکه SolarWinds را انتخاب کنید.

از طرف دیگر ، این ابزار رایگان مفید از وظایف انتقال فایل سرپرست مورد نیاز برای سازماندهی شبکه استارت پشتیبانی می کند.

About the author

Comments

  1. ور TFTP از ارتباط با سرور محروم خواهند شد. این ویژگی امنیتی می تواند به شما کمک کند تا از دسترسی غیرمجاز به سرور جلوگیری کنید. 4. ادغام برنامه سرور TFTP رایگان SolarWinds با بسیاری از برنامه های مدیریت شبکه ادغام شده است. این به شما امکان می دهد تا پرونده های پیکربندی و تصاویر تنظیمات را به سرعت و با کمترین سربار منتقل کنید. الزامات سیستم چیست؟? برای استفاده از سرور TFTP رایگان SolarWinds ، نیازی به سیستم عامل خاصی نیست. این برنامه روی ویندوز XP ، ویندوز 7 ، ویندوز 8 و ویندوز 10 قابل اجرا است. سناریوی استفاده سرور TFTP رایگان SolarWinds برای انتقال پرونده های پیکربندی و تصاویر تنظیمات به دستگاه های شبکه استفاده می شود. با استفاده از این سرویس ، می توانید پرونده های کوچک را به سرعت و با کمی سربار منتقل کنید. خلاصه سرور TFTP رایگان SolarWinds یک ابزار سبک و کارآمد برای انتقال پرونده های پیکربندی و تصاویر تنظیمات به دستگاه های شبکه است. این سیستم سرور فایل مناسب برای ارتباطات از طریق شبکه های خصوصی است و برای انتقال پرونده های بسیار کوچک مناسب است. با استفاده از این سرویس ، می توانید پرونده های پیکربندی و تصاویر تنظیمات را به سرعت و با کمی سربار منتقل کنید. این سیستم سرور فایل رایگان است و برای استفاده از آن نیازی به سیستم عامل خاصی نیست.

Comments are closed.