بهترین ابزارها و نرم افزارهای نظارت بر VoIP برای سال 2020

بهترین نرم افزار نظارت بر voip

سیستم های VoIP بعنوان برخی از سیستم های با کیفیت بالا در شبکه ، از اعتبار بالایی برخوردار هستند. سیستم های تلفن VoIP دارای تحمل حداقل برای عملکرد ضعیف هستند زیرا فقط کمی تأخیر و از بین رفتن بسته ها می تواند تأثیر مخربی بر کیفیت صدا داشته باشد. استفاده از ابزارهای نظارت بر VoIP تنها راهی برای اطمینان از این است که شبکه شما می تواند از سیستم های VoIP پشتیبانی کند.

با استفاده از ابزارهای نظارت بر VoIP می توانید کیفیت اتصال را در شبکه خود اندازه گیری کنید تا اطمینان حاصل کنید که تماس های تلفنی شما صدای ناخواسته را تجربه نمی کنند. یک ابزار مهم برای نظارت بر VoIP به شما این امکان را می دهد تا ببینید که چه میزان تأخیر و از بین رفتن بسته در شبکه شما وجود دارد. در این مقاله ، ما در جستجوی بهترین ابزارها و نرم افزارهای نظارت بر VoIP برای سال 2020 خواهیم بود.

اینجا ماست لیست بهترین ابزارهای نظارت بر VoIP برای سال 2020:

  1. SolarWinds VoIP و مدیر کیفیت شبکه (امتحان رایگان) بسته جامع ابزارهای نظارت و تحلیل VoIP. بر روی سرور ویندوز اجرا می شود
  2. SolarWinds ردیاب ضبط جزئیات تماس (ابزار رایگان) ابزار کنترل کیفیت VoIP که در ویندوز سرور نصب می شود.
  3. مانیتور شبکه Paessler PRTG (امتحان رایگان) مانیتورهای مربوط به VoIP به عنوان بخشی از شبکه ، سرور و بسته مدیریت برنامه متحد. بر روی سرور ویندوز اجرا می شود
  4. هزاران نفر ابزارهای نظارت بر VoIP که شامل تست اتصال و ویژگی های شبیه سازی تماس است
  5. ExtraHop بسته نظارت بر VoIP که وضعیت تماس زنده را مشاهده می کند و معیارهای عملکرد کلی تماس شبکه را جمع می کند
  6. dotcom - مانیتور سرور با تمرکز بر عملکرد سرور ، این بسته همچنین برنامه هایی نظیر پروتکل های VoIP را کنترل می کند
  7. Riverbed SteelCentral UC Expert سیستم نظارت بر شبکه که شامل جمع آوری داده های VoIP و بررسی وضعیت است
  8. VoIP نیزه مانیتور تخصصی VoIP که شامل درجه بندی کیفیت تماس و بررسی وضعیت است
  9. کالاسوفت کپسا مانیتور شبکه با یک ماژول تجزیه و تحلیل VoIP. این در نسخه های رایگان و پولی موجود است
  10. VoIPmonitor مانیتور تخصصی VoIP رایگان و منبع باز که شامل ماژول های نظارت و تحلیل زنده است

1. مدیر کیفیت VoIP SolarWinds و شبکه (محاکمه رایگان)

نرم افزار مانیتورینگ VoIP SolarWinds

برای اولین بار در این لیست که داریم قرار دهید SolarWinds VoIP و مدیر کیفیت شبکه. SolarWinds VoIP و مدیر کیفیت شبکه به شما امکان می دهد تا عملکرد مکالمه VoIP و عملکرد WAN را کنترل کنید. معیارهای VoIP که می توانید ردیابی کنید شامل می شود تکان دهنده, تاخیر, میانگین امتیاز نظر (MOS) ، و از دست دادن بسته. این معیارها به شما می گوید تماس های VoIP با کیفیت ضعیف انجام می شود یا خیر.

در صورت نیاز به عیب یابی گسترده ، می توانید سوابق تماس خود را طی کنید تا اطلاعاتی پیدا کنید که می تواند به شما نشان دهد چه عواملی عملکرد ضعیف را نشان می دهد. می توانید با تماس تلفنی جستجو کنید مبدا تماس, مقصد تماس بگیریدمدیر تماس بگیرید, زمان تماس, وضعیت تماس, و کیفیت تماس. این به شما کمک می کند تا روند عیب یابی را به سرعت طی کنید.

SolarWinds VoIP و مدیر کیفیت شبکه در دسترس سازمان ها است زیرا یک رابط کاربری ساده و آن را ارائه می دهد می تواند در کمتر از یک ساعت مستقر شود. استقرار سریع ردیابی می شود زیرا این سیستم عامل به طور خودکار دستگاه های دارای قابلیت فعال سازی IP SLA Cisco را کشف می کند. Autodiscovery بدان معنی است که کاربر لازم نیست همه چیز را به صورت دستی پیکربندی کند.

به طور کلی SolarWinds VoIP و مدیر کیفیت شبکه انتخابی است که برای سازمانهایی در هر اندازه مناسب است که به دنبال ابزار نظارت بر VoIP هستند. SolarWinds VoIP و مدیر کیفیت شبکه با قیمت 1،602 دلار شروع می شود (1225 پوند). 

SolarWinds VoIP و مدیر کیفیت شبکه دانلود محاکمه رایگان 30 روزه

2. ردیاب ضبط جزئیات تماس SolarWinds (ابزار رایگان)

بهترین ابزارها و نرم افزارهای نظارت بر VoIP برای سال 2020

تماس ردیاب ضبط جزئیات مانیتور VoIP رایگان برای SolarWinds است. اگر می خواهید شایستگی و قابلیت اطمینان نرم افزار SolarWinds را انتخاب کنید ، گزینه خوبی است ، اما نمی خواهید برای استفاده از خطوط برتر شرکت هزینه پرداخت کنید مدیر شبکه و مدیر کیفیت VoIP.

Call Detail Record Tracker عملکردهایی را که به نام آن بیان شده است ، انجام می دهد. این امکان را برای شما فراهم می کند که از طریق سوابق وضعیت VoIP مربوط به شبکه جمع آوری شده ، جستجو کنید. این سوابق باید توسط سیستم Cisco CallManager تهیه شود. CallManager همچنین به عنوان مدیر ارتباطات متحد سیسکو شناخته می شود.

جستجوگر داده می تواند رکورد های جزئیات تماس (CDR) را تا 48 ساعت ذخیره و جمع کند ، بنابراین می توانید برخی از توابع تجزیه و تحلیل را درون ابزار انجام داده یا داده ها را به برخی دیگر از ابزارهای تجزیه و تحلیل شبکه صادر کنید..

شما می توانید آمار مربوط به jitter ، تأخیر ، از بین رفتن بسته و MOS (میانگین امتیاز نظر) را از طریق این ابزار بدست آورید.

نکته جالب در مورد Call Detail Record Tracker این است که رایگان است. با این حال ، عملکرد آن حتی نزدیک به امکانات شبکه SolarWinds و مدیر کیفیت نیست.

این ابزار می تواند به خوبی یک نرم افزار اطلاعاتی در مورد نرم افزار جامع تر نظارت بر عملکرد شبکه باشد. در این موارد ، اگر برخی از مشکلات با عناصر زیرساخت شبکه شما وارد شوند ، می تواند به یک مدیر شبکه در بزرگنمایی ترافیک VoIP کمک کند. ردیاب SolarWinds Call Detail Record Tracker روی ویندوز سرور نصب شده و در دسترس است به عنوان یک ابزار رایگان بارگیری کنید.

SolarWinds جزئیات ردیابی ضبط TrackerDownload 100٪ ابزار رایگان

3. مانیتور شبکه Paessler PRTG (آزمایش رایگان)

تصویر مانیتور شبکه PRTG

مانیتور شبکه PRTG ابزاری برای نظارت بر شبکه است که تجربه نظارت بر VoIP را با آن ارائه می دهد QOS رایگان و مانیتورینگ IP SLA. نظارت QoS با مانیتور شبکه PRTG با انجام می شود حسگر دورگرد PRTG کدام اقدامات تاخیر, تکان دهنده, از دست دادن بستهبسته های تکراری, و میانگین امتیاز نظر. به همین ترتیب یک سنسور Cisco IP SLA برای نظارت بر داده های دستگاه Cisco نیز وجود دارد.

تجربه نظارت گسترده تر با توجه به شرایط شما کاملاً قابل شخصی سازی است. داشبورد قابل شخصی سازی است شامل ابزارک ها و معیارهای انتخابی شما. شما بر داده هایی که در داشبورد مشاهده می کنید کنترل کامل دارید. برای نظارت بر VoIP توصیه می کنیم از سنسور PRTG Round Trip استفاده کنید تا هنگام ورود به سیستم ، تصویری از عملکرد تماس VoIP خود به شما ارائه دهد..

عملکرد تماس های VoIP شما نیازی به ردیابی دستی هم ندارد. درعوض ، می توانید هنگام استفاده از تماس های VoIP کیفیت ضعیف را از سیستم اعلان ها برای به روز نگه داشتن استفاده کنید. PRITG شبکه Monitor می فرستد اعلان ها از طریق ایمیل, پیامک, و اعلانهای فشار. اینها عالی هستند زیرا اطمینان حاصل می کنند لحظه ای تماس VoIP با کیفیت کاهش می یابد.

مانیتور شبکه PRTG به عنوان یک ابزار رایگان و پولی در دسترس است. می توانید از سنسور PRTG Round Trip و حسگر Cisco IP SLA کاملاً رایگان استفاده کنید. با این حال ، اگر می خواهید یک شبکه با سنسورهای بیشتر را رصد کنید ، می توانید در هر نقطه از 500 سنسور به قیمت 1،384 دلار (1،057 پوند) و 13،226 دلار (10،104 £) برای سنسورهای نامحدود خریداری کنید. می توانید نسخه آزمایشی رایگان را بارگیری کنید مانیتور شبکه PRTG.

PRTG Network MonitorD آزمایشی رایگان 30 روزه بارگیری کنید

4. هزاران هزار

تصویر صفحه هزاره

هزاران نفر یک سیستم عامل نظارت بر شبکه است که به عنوان یکی از بهترین ابزارهای نظارت بر VoIP در بازار مضاعف می شود. هزاران نفر عملکرد VoIP را با معیارهای عملکرد اصلی مانند ارتباط دارد تاخیر, از دست دادن بسته, و تکان دهنده. اینها شاخص های اساسی برای دیدن عملکرد سرویس های VoIP به خوبی هستند.

یکی از چیزهایی که می سازد هزاران نفر خاص این است که شما می توانید تماس های VoIP را بین نمایندگان و دفاتر شبیه سازی کنید. این به شما امکان می دهد سرویس VoIP خود را در معرض آزمایش قرار دهید. همچنین وجود دارد ویژگی تست صدا, که به شما اجازه می دهد قبل از شروع تماس TRP ، اتصال اتصال SIP را امتحان کنید.

هزاران نفر پلت فرم با عیب یابی کاملاً در ذهن طراحی شده است. به عنوان مثال ، می توانید خطاهای زیرساخت را به پایین پیوند دهید تا با مسیرهای شبکه SIP و RTP ارتباط برقرار کنید.

هزاران نفر یک مدل قیمت گذاری را بر اساس اشتراک سالانه اجرا می کند. ساختار قیمت گذاری بر اساس چندین عامل مانند قابل تنظیم است واحدهای آزمون, نقاط پایانی, و دستگاه ها. برای دریافت نقل قول کامل باید با تیم فروش تماس بگیرید. اگر مایل هستید با این شماره تماس بگیرید هزاران نفر تیم فروش سپس شما می توانید اینجا انجام دهید.

5. ExtraHop

تصویر Extrahop

اگر به دنبال ابزارهای نظارت بر VoIP هستید که برای عیب یابی طراحی شده اند ، پس از آن ExtraHop در صدر صنعت است. با ExtraHop می توانید عملکرد مکالمات VoIP را در کل شبکه خود از طریق VoIP-SIP با داشبورد تماس می گیرد. از طریق داشبورد ، می توانید تعداد تماس های موفق یا عدم موفقیت را مشاهده کنید.

طیف وسیعی از معیارها وجود دارد که می توانید با آنها نظارت کنید ExtraHop. می توانید با نصب داشبورد تماس SIP VoIP تماس بگیرید نظارت بر وضعیت جلسه تماس, حجم تماس, تعادل بارکیفیت تماس مسیریابی, و پروتکل های غیر VoIP. با توجه به معیارهایی که می توانید نظارت کنید ، می توانید تماسهای فعال را مشاهده کنید, تلاش برای تماس, عدم موفقیت, کد خطای 5xx, تماسهای کوتاه, طول تماس, و عدم موفقیت.

ExtraHop همچنین یکی از راحت ترین ابزارهای نظارت بر VoIP است زیرا به کاربر اجازه می دهد تا به طور خودکار دستگاه های درون شبکه را کشف کند. مزیت این امر این است که شما می توانید از ناراحتی در پیکربندی کل شبکه خود در ابتدا جلوگیری کنید.

برای به دست آوردن بیشترین استفاده از نظارت بر VoIP ExtraHop شما باید بارگیری کنید داشبورد تماس SIP VoIP اینجا. همچنین می توانید محاکمه رایگان را امتحان کنید ExtraHop.

6. dotcom-مانیتور سرور مانیتور

مانیتور dotcom

مانیتور سرور Dotcom حق بیمه نظارت بر VoIP و نظارت بر پروتکل SIP را ارائه می دهد. تمرکز اصلی این محصول نظارت بر دسترسی به زیرساخت های VoIP است. در سرور مشاهده نمایش ، شما می توانید موفقیت تماس خروجی را مشاهده کنید, مسیریابی تماس ورودی, اتصال پسوند داخلی, و در دسترس بودن پست صوتی.

مشابه همه بهترین ابزارهای نظارت بر VoIP ، مانیتورینگ سرور dot dotcom مانیتور کاملی دارد سیستم هشدار. هشدارها هنگامی که تماس VoIP انجام نمی شود ، باید هشدار دهند. کاربران هنگام دریافت پیام های خطا از سرور اعلان هایی دریافت می کنند و نتیجه تماس مورد انتظار دریافت نمی شود.

پس از برقراری تماس های VoIP ، عملکرد ضعیفی انجام می شود dotcom - مانیتور سرور به شما کمک می کند تا به علت اصلی اشاره کنید. SIP Monitoring Detection Detection Detection Detection Properties ، خطایی را ثبت می کند ، بنابراین می توانید علت اصلی را برطرف کنید. همچنین می توانید گزارش های نظارت بر SIP را برای ارزیابی عملکرد از راه دور تولید کنید.

بسته به تعداد اهداف تعیین شده و فرکانس بررسی بسته های مختلف ، گزینه های مختلف قیمت گذاری مختلف برای مانیتور دات کام وجود دارد. قیمت ها از 79.00 دلار (60 پوند) برای 10 هدف و فرکانس چک 15 دقیقه آغاز می شود. می توانید بارگیری کنید محاکمه رایگان 30 روزه از dotcom - مانیتور سرور.

7. Riverbed SteelCentral UC Expert

استیل کنار رودخانه

Riverbed SteelCentral UC Expert یک پلتفرم نظارت بر ارتباطات یکپارچه طراحی شده برای نظارت است سیسکو, مایکروسافت و آوایا محیط ، اما تجربه نظارت کامل VoIP را ارائه می دهد. با استفاده از این ابزار می توانید تماس ها و تلفن های مختلفی را از طرق مختلف جستجو کنید. به عنوان مثال ، می توانید به جستجوی تماسهای قبلی که ناموفق بوده یا انجام نشده اند ، بروید. این یک مرجع برای شما فراهم می کند که از طریق آن می توانید عیب یابی بیشتری را انجام دهید.

تمام فعالیت های شبکه شما از طریق داشبورد کنترل می شود. داشبورد به شما امکان می دهد یک قسمت را ببینید نمای کلی از تماسهای شما که شماره تماس کل را نشان می دهد, شماره تماس کوتاه, درصد جریانهای با کیفیت خوب, تعداد خطاهای تماس, و تمام درصد تکمیل. دیدن عملکرد تماس خود از این طریق به شما امکان می دهد که در صورت بروز هر گونه مشکل فوراً بگویید.

یکی از قویترین ویژگی های Riverbed SteelCentral UC Expert مسیر رسانه ای هاپ هاپ است. مسیر hop-by-hop مسیر ترافیک رسانه را به شما نشان می دهد تا بتوانید مسیر شبکه ترافیک صوتی را تجسم کنید. این برای یافتن علت بروز هرگونه مشکلی در عملکرد شبکه شما مفید است.

به منظور مشاهده قیمت Riverbed SteelCentral UC Expert لازم است مستقیماً با تیم فروش تماس بگیرید. همچنین یک آزمایش آزمایشی رایگان برای این محصول وجود دارد که می توانید از این لینک از اینجا بارگیری کنید.

8. نیزه VoIP

VoIP نیزه

VoIP نیزه ابزاری برای نظارت بر VoIP است که برای ردیابی کیفیت و عملکرد ارتباطات صوتی استفاده می شود. VoIP نیزه دارای تست سرورهای واقع در سراسر جهان در سراسر آمریکای شمالی, اروپا, آسیا, و آمریکای جنوبی. این تضمین می کند که مهم نیست که در کجا هستید ، شما دقیق ترین مشخصات کیفیت تماس VoIP را دارید.

این راه حل نظارت بر VoIP کیفیت تماس VoIP شما را آزمایش می کند و عملکرد تماس با استفاده از امتیاز میانگین نظر را ارزیابی می کند (MOS) همه اینها می توانند به صورت آنلاین کنترل شوند تا نیازی به نصب هیچ نرم افزاری بر روی دستگاه شما نباشد. این باعث می شود آن را برای هر کس که دارای اتصال به اینترنت است در دسترس قرار دهد.

VoIP نیزه یکی از مقرون به صرفه ترین ابزارهای نظارت بر VoIP در بازار است. شش نسخه برای خرید وجود دارد؛ آرشیو, به علاوه, حق بیمه, حامل, حامل پلاس, و حامل گراند. نسخه Lite ارزان ترین هزینه ای است که برای هر نقطه پایانی در ماه 10 دلار (7.64 پوند) در ماه هزینه می کند. گران ترین نسخه بسته Carrier Grande است که برای 100 نقطه انتهایی در ماه 250 دلار (190 پوند) در ماه هزینه می کند. یک برنامه شخصی رایگان نیز وجود دارد. می توانید در مورد قیمت گذاری با شرکت تماس بگیرید.

9. Colasoft Capsa

کالاسوفت کپسا

کالاسوفت کپسا ابزاری برای نظارت بر شبکه است که دارای ماژول آنالیز VoIP خاص خود است که می تواند برای ردیابی کیفیت سیستم های تلفن VoIP استفاده شود. با کالاسوفت کپسا می توانید تماس های VoIP را تجزیه و تحلیل کرده و نتایج را از طریق رابط کاربری گرافیکی با فرمت نمودار مشاهده کنید. در نمایش VoIP ، می توانید معیارهایی مانند jitter را مشاهده کنید, ضرر - زیان, میانگین نمره عقاید (MOS), جریان کنترل و جریان رسانه.

اکثر تجزیه و تحلیل VoIP از طریق نمایش خلاصه VoIP. نمایش خلاصه VoIP به یک صفحه فوقانی و پایین تقسیم شده است. در قسمت بالایی ، می توانید مشاهده کنید توزیع MOS_Aتوزیع MOS-V, نوع کدک تماس بگیرید, توزیع وضعیت تماس, و توزیع رویداد تماس بگیرید. در قسمت پایین ، می توانید آمار ترافیک ، آمار SUP و آمار تماس را مشاهده کنید.

سه نسخه مختلف وجود دارد کپسا؛ Capsa Free, کپسا استاندارد, و شرکت Capsa. Capsa Free به صورت رایگان در دسترس است و می تواند تا 10 آدرس IP را نظارت کند. Capsa Standard با قیمت 295 دلار (225 پوند) قابل خریداری است و می تواند تا 50 آدرس IP را نظارت کند. شرکت Capsa را می توان با قیمت 995 دلار (759 پوند) خریداری کرد و آدرس های IP نامحدودی را در بر می گیرد. شما می توانید Colasoft Capsa را از اینجا بارگیری کنید.

10. VoIPmonitor

تصویر VOIPmonitor

سرانجام ، ما داریم VoIPmonitor. VoIPmonitor هست یک منبع باز بسته بسته برای تجزیه و تحلیل تماس VoIP طراحی شده است. این ابزار برای سازمانهایی در هر اندازه مناسب است و حداکثر 20،000 تماس را در یک سرور واحد پشتیبانی می کند. شما می توانید استفاده کنید VoIPmonitor به عنوان یک وب-رابط کاربری گرافیکی و نظارت بر معیارهایی مانند تاخیر انداختن و از دست دادن بسته.

VoIPmonitor همچنین دارای سیستم هشدار است که به شما امکان می دهد اندازه گیری ها را بطور خودکار پیگیری کنید. به عنوان مثال ، اگر میانگین امتیاز عملکرد, جیتر یا از دست دادن بسته مشکلی را نشان دهید و سپس یک هشدار ایجاد می شود تا شما را به روز کند.

به عنوان یک ابزار نظارت بر VoIP منبع باز, VoIPmonitor بصورت رایگان در دسترس است می توانید میزبان باشید VoIPMonitor بسته به نیاز شما روی یک سرور یا در ابر. همچنین می توانید بارگیری کنید VoIPmonitor به عنوان کد منبع می توانید نسخه آزمایشی رایگان را بارگیری کنید VoIPmonitor اینجا.

گردآوری: بهترین ابزارهای نظارت بر VoIP

در فضای ابزارهای نظارت بر VoIP رقابت زیادی وجود دارد ، اما فقط بر اساس قابلیت استفاده است SolarWinds VoIP و مدیر کیفیت شبکه بهترین بازار است. فرآیند راه اندازی به اندازه کافی ساده است که می توانید در کمتر از یک ساعت با دستگاه های رمزگذاری مجدد کار خود را اجرا و اجرا کنید. از آن زمان به بعد ، رابط کاربری به اندازه کافی ساده نگه داشته می شود تا بتوانید همه چیز مورد نیاز خود را پیدا کنید.

معیارهای عملکرد تماس VoIP مانند تأخیر و از بین رفتن بسته به راحتی در دسترس هستند و از طریق سیستم اعلانات قابل ردیابی هستند. خواه در SME یا سازمان بزرگتر کار می کنید SolarWinds VoIP و مدیر کیفیت شبکه از قابلیت های اصلی نظارت برای کمک به شما برخوردار است.

با این حال ، اگر قیمت نگرانی اصلی شما از است مانیتور شبکه PRTG بسته به تعداد حسگرهایی که می خواهید از آنها استفاده کنید گزینه مناسبی است زیرا می توانید آن را به صورت رایگان بارگیری کنید. حسگر دورگرد PRTG تمام معیارهای موردنیاز برای نظارت بر عملکرد تماسهای صوتی را در اختیار شما قرار می دهد. این تضمین می کند که شما به دلیل اصلی عملکرد مربوط می شوید که مربوط به لحظه وقوع آنها باشد.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

66 − = 61

Adblock
detector