10 نکته برای بهبود دامنه و قدرت شبکه بی سیم خود را

10 نکته برای بهبود دامنه و قدرت شبکه بی سیم خود را

با سیگنال و دامنه بی سیم ضعیف مبارزه می کنید؟ تو تنها نیستی. با وجود افزایش مداوم روترهای بی سیم ، هنوز موانع زیادی وجود دارد که می توانند دامنه و قدرت شبکه بی سیم شما را محدود کنند. راه حل های ساده ای وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید ، که بسیاری از آنها خوشبختانه رایگان هستند. قبل از اینکه حوله را پرتاب کنید و خیلی بیشتر از آنچه که باید روی یک متخصص بگذرانید هزینه کنید ، در اینجا 10 نکته DIY برای بهبود سیگنال و قدرت وای فای آورده شده است..

چرا سیگنال و قدرت وای فای ضعیفی دارم?

علیرغم همه گیر بودن در زندگی و خانه های ما ، فناوری اینترنت بی سیم نسبتاً جوان است. اگرچه اولین "اینترنت بی سیم" عملکردی در دهه 1970 در هاوایی به نمایش گذاشته شد ، اما ده ها سال قبل از آنکه فن آوری شبکه های بی سیم به اندازه کافی قدرتمند و به اندازه کافی ارزان باشد تا در خانه قابل دوام باشد..

به همان اندازه که شبکه های بی سیم شگفت انگیز هستند ، آنها به دلیل عملکردشان محدودیت های قابل توجهی دارند. تمام سیگنالها و شبکه های بی سیم از انتقال فرکانس رادیویی استفاده می کنند ، دقیقاً مانند ماشین شما یا رادیوی خانگی یا تلویزیون خارج از هوا. با این حال ، سیگنال های مورد استفاده شبکه های بی سیم در فرکانس هایی در جایی بین مایکروویو شما به طور طبیعی تولید می شوند ، و آنهایی که ایستگاه های رادیویی در حال انفجار ماشین شما هستند.

با توجه به اینکه شبکه بی سیم شما با استفاده از امواج رادیویی پخش می شود ، می تواند از همان محدودیت هایی که معمولاً با انواع دیگر سیگنال های رادیویی پیدا خواهید کرد رنج ببرد. به همین ترتیب ، شبکه بی سیم منزل شما ممکن است به دلیل همان مواردی که بر سایر اشکال رادیو فناوری تأثیر می گذارد ، فاقد قدرت و دامنه مناسب باشد: موانعی که باعث کاهش قدرت سیگنال می شوند ، تداخل سایر دستگاه های ارسال امواج رادیویی ، سیگنال های ضعیف تر ارسال شده توسط قدیمی تر و کمتر تجهیزات بی سیم کارآمد ، مشکلات فنی با دستگاه گیرنده می تواند سیگنال ضعیف به نظر برسد ، یا کمبود نیرو از روتر بی سیم منجر به سیگنال ضعیف تر شود.

انستیتوی مهندسان برق و الکترونیک (IEEE) استانداردی را تعیین می کند که در آن از فرکانس های رادیویی شبکه های بی سیم مجاز به استفاده هستند. در حال حاضر ، تجهیزات شبکه بی سیم در خانه شما ممکن است در باند 900 مگاهرتز یا باندهای فرکانس 2.4 ، 3.6 ، 5 یا حتی 60 گیگاهرتز کار کند. بیشتر روترهای خانگی در حال حاضر در باندهای 2.4 گیگاهرتز یا 5 گیگاهرتز کار می کنند.

قبل از تلاش برای حل مشکلات خود با سیگنال های دامنه یا ضعیف ، بررسی کنید که از کدام فرکانس رادیویی روتر بی سیم یا سایر تجهیزات شبکه استفاده می کند. این دانش کافی ممکن است به شما در آسان تر حل مشکلات و دامنه های قدرت کمک کند.

نحوه بهبود سیگنال و قدرت wifi

در نهایت ، تعیین دقیق علت قدرت و دامنه ضعیف شبکه بی سیم شما می تواند بسیار دشوار باشد. پیشنهاد می کنیم قبل از خرید روتر بی سیم جدید ، هر یک از این مراحل را به ترتیب امتحان کنید. اما اگر هیچ یک از گزینه های رایگان DIY کار نکنند ، خرید یک روتر جدید ممکن است مشکلات شبکه شما را برطرف کند.

نکته شماره 1: روتر خود را به مکانی متمرکز تر منتقل کنید

بهبود سیگنال wifiمنبع: BT.com

در اینجا یک "قانون شستی" وجود دارد: روتر بی سیم متوسط ​​شما دارای 150 فوت (46 متر) در داخل خانه و 300 فوت (92 متر) در فضای باز است. اگرچه این به طور معمول محدوده کافی برای پوشش متوسط ​​خانه یا آپارتمان است ، موانع مختلف و تداخلات سیگنال می تواند باعث شود که آن سیگنال قبل از رسیدن به قسمت های مختلف خانه شما تخریب شود..

روتر شما در جایی که قرار دارید می توانید تأثیر بسزایی در اینکه آیا بهترین پوشش ممکن سیگنال را می بینید ، تأثیر بگذارد. برخی از اینها به نوع روتر شما و قدرت سیگنال آن بستگی دارد. صرفنظر از این ، اگر روتر بی سیم خود را به سمت گوشه خانه خود در زیرزمین یا طبقه فوقانی رها کرده باشید ، ممکن است با مشکلات قدرت و دامنه به مراتب بیشتر از آنچه لازم دارید برخورد کنید..

در عوض ، در نظر بگیرید که روتر بی سیم خود را در مکانی متمرکز تر قرار دهید. بسیاری از خانواده ها معمولاً روترهای خود را در کنار تجهیزات رایانه ای در دفاتر خانگی قرار می دهند. با این حال ، می توانید روتر خود را تقریباً در هر نقطه از خانه خود قرار دهید. با برخورداری از مسافت متوسط ​​روتر بی سیم با 150 فوت ، یک روتر مستقر در مرکز باید بتواند به طور مؤثرتر به تمام قسمتهای یک خانه متوسط ​​برسد.

نکته شماره 2: تجهیزات لازم را برای ایجاد اختلال در دستگاه بررسی کنید

از آنجا که شبکه های بی سیم از فرکانس های رادیویی برای ارسال و دریافت داده استفاده می کنند ، این احتمال وجود دارد که سیگنال بی سیم شما به دلیل تداخل تجهیزات ارسال سیگنال های رادیویی ضعیف باشد. همه دستگاه های زیر می توانند در سیگنالهای بی سیم تداخل داشته باشند:

 • مایکروویو
 • برخی از منابع برق (مانند خطوط برق)
 • تجهیزات صوتی بی سیم
 • برخی مانیتورهای خارجی
 • مانیتورهای کودک
 • دوربین های بی سیم
 • فرستنده های ویدئویی RF
 • تلفنهای بی سیم
 • برخی از گیرنده های تلویزیون ماهواره ای

به طور کلی ، فناوری بی سیم انواع مختلفی فقط در حال افزایش است. این بدان معناست که شما به احتمال زیاد به چندین شکل تجهیزات بی سیم ارسال سیگنال در سراسر خانه خود دارید. اگر هرکدام از این تجهیزات با فرکانس های مشابه روتر بی سیم شما کار می کنند ، تداخل رخ می دهد.

می دانید که در صورت صحت هر یک از موارد زیر با مسئله تداخل سیگنال سر و کار دارید:

 • دستگاههای بی سیم شما به طور مداوم قدرت سیگنال کم را نشان می دهند یا حتی اگر در حال تغییر مکان نیستید ، قدرت سیگنال بالا و پایین می رود
 • اتصال به اینترنت بسیار کندتر هنگام اتصال به Wi-Fi را تجربه می کنید
 • نرخ انتقال پرونده شما هنگام اتصال به Wi-Fi رنج می برد
 • دستگاه های بلوتوث در جفت شدن مشکل دارند
 • شما مرتباً اتصال به اینترنت را از دست می دهید

اگر فکر می کنید ممکن است مشکلات تداخل وجود داشته باشد ، سایر دستگاه های خود را که همچنین سیگنال های بی سیم را ارسال می کنند ، یک به یک خاموش کنید. بررسی کنید که آیا بعد از خاموش کردن هر دستگاه تفاوت در قدرت یا دامنه سیگنال وجود دارد یا خیر. اگر بعد از خاموش شدن هر دستگاه تغییر قابل توجهی را مشاهده کردید ، یکی از مقصرین را پیدا کردید.

بسته به وضعیت شما ، بهترین گزینه این است که روتر خود را تا حد ممکن از دستگاه دیگر دور کنید یا ترجیحاً دستگاه جابجایی را ترجیح دهید. به طور کلی ، بهتر است هر چند وقت یک بار تعداد دستگاههای بی سیم را که در خانه خود می روید محدود کنید.

نکته شماره 3: کانال روتر بی سیم خود را تغییر دهید

گروههای Ghzمنبع: dlink.com

این نکته کاملاً به روتر بی سیم شما بستگی دارد. اما ، اگر در یک آپارتمان یا در یک محله متراکم حومه شهر زندگی می کنید ، مشکلات مداخله بی سیم شما ممکن است به دلیل روتر Wi-Fi همسایه شما باشد.

شاید تعیین این مسئله مشکل باشد. با این وجود ، اگر از هر وسیله بی سیم مانند تلفن همراه یا رایانه استفاده می کنید ، می توانید بررسی کنید که تعداد سیگنال های بی سیم در محدوده چیست. هر چه دستگاه های بیشتری در برد باشند ، احتمالاً تجهیزات Wi-Fi همسایه می تواند مشکلاتی را برای شما ایجاد کند.

با تغییر کانال روتر بی سیم شما این امکان را می دهد که در بخشی کمی از باند فرکانس کار کند و مسئله تداخل را پاک کند. نحوه تغییر کانال شما به وسیله دستگاه و مارک متفاوت خواهد بود. برای یادگیری نحوه تنظیم تنظیمات کانال ، دفترچه راهنمای دستگاه یا وب سایت سازنده خود را بررسی کنید.

نکته شماره 4: تعداد دستگاه های استفاده از پهنای باند را کاهش دهید

مشکلات کم سیگنال و قدرت می تواند مشکلی در برنامه ها و دستگاه های با استفاده از اتصال اینترنتی شما باشد. برخی فعالیت ها ، مانند بازی های آنلاین و پخش فیلم های HD ، می توانند گره خورده از پهنای باند باشند. هنگامی که آن دستگاه ها از مقدار زیادی از پهنای باند شما استفاده می کنند ، می توانند باعث کاهش سرعت دستگاه های دیگر شوند که از نظر ظاهری قدرت سیگنال ضعیفی دارند.

سعی کنید هر چند وقت یکبار تعداد دستگاههایی را که در حال باند کردن اینترنت خود هستید ، کاهش دهید. اگر قصد پخش ویدئویی با کیفیت بالا یا بازی های آنلاین را دارید ، این کار را انجام دهید بدون اینکه چندین دستگاه نیز اجرا شوند.

اگر روتر شما از روش های کیفیت سرویس (QoS) استفاده می کند ، می توانید این روند را تا حدودی خودکار کنید. این روشها به طور خودکار برای کمک به کاهش اتصال و مشکلات پهنای باند ، عملیات را در اولویت قرار می دهند. برای تعیین اینکه آیا دستگاه شما از کیفیت خدمات استفاده می کند ، با کتابچه راهنمای کاربر روتر یا سازنده دستگاه خود بررسی کنید ، و اگر چنین است ، چگونه می توانید تنظیمات دستگاه را تنظیم کنید تا کار کند.

نکته شماره 5: یک extender wifi خانگی درست کنید

windsurfer wifi extender 6

مطمئناً یک روش خنثی نیست ، شما می توانید با استفاده از مواردی مانند فویل یا ماشین های آبجو آلومینیومی ، کمی از محدوده روتر Wi-Fi خود را فشار دهید. ما همچنین تفصیل مفصلی در مورد نحوه ساخت و توسعه فای خود را ارائه می دهیم.

نکته شماره 6: DD-WRT را روی روتر خود نصب کنید (در صورت امکان)

همه روترهای بی سیم با سیستم عامل (نوعی نرم افزار طراحی شده برای کمک به درست کار سخت افزار شما) از قبل نصب شده است. با این حال ، برخی از روترهای بی سیم قادر به اجرای سیستم عامل شخص ثالث برای افزایش قابلیت های خود هستند. شاید بهترین اینها DD-WRT باشد.

DD-WRT با داشتن امکان تنظیم تنظیمات بهتر روتر و تنظیم دقیق کانال های فرکانس به شما در تقویت سیگنال Wi-Fi کمک می کند. علاوه بر این ، شما می توانید از DD-WRT برای باز کردن قابلیت های فنی دستگاه خود استفاده کنید ، این امکان را به شما می دهد تا قدرت بیشتری به دست آورد ، یک کلید برای افزایش دامنه سیگنال های بی سیم. (توجه: تنظیم میزان توان روتر شما می تواند باعث گرمای بیش از حد دستگاه شود. قبل از استفاده از این روش چقدر توان دستگاه خود را با خیال راحت بکشید بررسی کنید).

مربوط: بهترین ارائه دهندگان DD-WRT VPN.

نکته شماره 7: روتر خود را مرتباً تنظیم کنید

اگر به نظر می رسد که سیگنال و قدرت بی سیم شما به طور مرتب کاهش می یابد ، بازنشانی روتر شما ممکن است به بهبود آن کمک کند. اگر قبلاً فهمیدید که تنظیم مجدد روتر شما مشکلات اتصال را بهبود می بخشد ، می توانید از DD-WRT استفاده کنید تا روتر شما در یک برنامه منظم مجدداً تنظیم شود.

نکته شماره 8: در تقویت کننده سیگنال سرمایه گذاری کنید

بهبود سیگنال wifiمنبع: Amazon.com

بعضی اوقات ، آنچه شما واقعاً نیاز دارید تقویت کننده است. تقویت کننده های سیگنال در شکل ها و اندازه های مختلفی ارائه می شوند ، اما به طور کلی ، برای افزایش قدرت سیگنال شما از طریق رله کردن آن از طریق دستگاه دیگری طراحی شده است. این دستگاه ها که گاهی اوقات "تکرار کننده های Wi-Fi" نامیده می شوند ، می توانند برای افزایش دامنه و قدرت یک سیگنال ضعیف استفاده شوند.

Netgear اطلاعات بیشتری در مورد تقویت کننده ها و تکرار کننده ها ارائه می دهد.

نکته شماره 9: روی یک روتر جدید سرمایه گذاری کنید

در پایان روز ، چند روش در تقویت قدرت و دامنه ضعیف سیگنال برای شبکه های بی سیم بهتر از سرمایه گذاری در سخت افزار بهتر عمل می کنند. اگر روتر بی سیم شما ارزان یا قدیمی باشد ، شانس خوبی وجود دارد که بسیاری از روشهای فوق ممکن است کار نکنند یا ممکن است به میزان بسیار محدود کار کنند.

روترهای قدیمی معمولاً از فنآوری کمتری استفاده می کنند و حتی ممکن است مشکلات فنی مانند مشکلات بیش از حد گرم شدن را ایجاد کنند که منجر به ضعف سیگنال می شود. در همین حال ، روترهای بی سیم ارزانتر به سادگی به این فناوری مجهز نیستند که در درازمدت عملکرد خوبی داشته باشد و به طور کلی فاقد توان مصرفی برای برد بهتر هستند.

از این به عنوان یک تلاش "خندق آخر" فکر کنید. با این وجود ، به روزرسانی یک روتر بی سیم قدیمی در نهایت به دلیل ضروری شدن تغییر استانداردهای بی سیم و فن آوری بهتر برای دستیابی به دستگاههای دریافت بیشتر ، ضروری می شود.

نکته شماره 10: آنتن روتر خود را تنظیم کنید

اگر مثل من باشید ، روتر وای فای پرقدرتی ندارید که حتی آنتن داشته باشد. با این حال ، اگر شما از یکی از بسیاری از روترهای موجود استفاده می کنید که دارای آنتن های چندگانه است ، تنظیم جهت آنها می تواند به بهبود سیگنال شما کمک کند.

آسان فکر می کنید که نشان دادن مستقیم آنتن WiFi شما راهی صحیح برای انجام کارها بود. با این حال ، تقریباً در هر شرایطی اینگونه نیست. در عوض ، اگر از روتر 2.4 گیگاهرتزی استفاده می کنید ، آنها را به آن اشاره کنید عمود, به عنوان مثال ، یک آنتن به صورت عمودی و دیگری به صورت افقی ، شکل L را ایجاد می کند. برای 5 گیگاهرتز ، برای رسیدن به بهترین نتیجه ، آنها را صاف یا با زاویه 45 درجه نشان دهید.

یک مهندس وای فای سابق اپل چند نکته در Mac Observer به اشتراک گذاشت. می توانید جزئیات بیشتر و چند نکته دیگر را در اینجا بررسی کنید. در همین حال ، می توانید داده های جالبی را در مورد DSLReports از یک متخصص شبکه پیدا کنید که با استفاده از هر دو فرکانس ، یک آزمایش را انجام داد.

نکته اضافی: باندهای wifi تفاوت ایجاد می کنند

پیش از این اشاره کردیم که چندین فرکانس مختلف wifi وجود دارد که روتر شما ممکن است از آن استفاده کند ، باند های 2.4 گیگاهرتزی و 5 گیگاهرتزی متداول ترین آنها. فرکانسهایی که استفاده می کنید همچنین می تواند در قدرت و دامنه سیگنال فای شما تأثیر داشته باشد.

مهم است که به یاد داشته باشید که سیگنال های wifi فقط سیگنال های رادیویی هستند. فرکانس های بالاتر سریعتر حرکت می کنند ، اما مسافت کمتری دارند ، در حالی که فرکانس های پایین تر دورتر حرکت می کنند اما کندتر هستند. اگر خانه بزرگی دارید و از باند 5 گیگاهرتزی استفاده می کنید ، فرصتی مناسب است که با جابجایی روتر خود مشکل شما حل شود. در همین حال ، اگر از روتر 2.4 گیگاهرتزی استفاده می کنید ، سرعت کند شما ممکن است به دلیل پهنای باند پائین موجود با روترهای 2.4 گیگاهرتزی باشد. ممکن است بخواهید به 5GHz ارتقا دهید که این برای پخش رسانه ای و استفاده از پهنای باند سنگین بسیار بهتر است.

همچنین ممکن است شما ارائه دهندگان اینترنت را دوست داشته باشید چگونه می توانید کوکی های خود را در ارائه دهندگان Chrome و Firefox ، Edge ، Safari یا OperaInternet پاک کنید.تکنولوژی و اعتیاد به اینترنت: چگونه آن را بشناسید و آن را بازیابی کنید از ارائه دهندگان اینترنت چه خنثی بودن خالص است ، چرا مهم است و چگونه می توانید برای آن مبارزه کنید؟ ارائه دهندگان تخفیف های تلفن و اینترنت برای افراد مسن

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 47 = 56

Adblock
detector