60+ آمار و حقایق IoT

آمار و حقایق

اگرچه به خودی خود یک انقلاب است ، اینترنت همچنین تعداد زیادی از انقلابهای فناوری دیگر را به خود اختصاص داده است. از تلفن های هوشمند گرفته تا ویکی پدیا ، اینترنت به عنوان یک رسانه منجر به یک تحول کامل و کامل جوامع در سراسر جهان شده است.

از جمله جدیدترین تحولات ناشی از وجود آن در اینترنت ، "اینترنت چیزها" یا IoT است. این یک اصطلاح و مفهوم جدید است که در مورد دستگاههایی که با هم به صورت یکپارچه برای جمع آوری اطلاعات کار می کنند ، اعمال می شود ، اغلب برای خودکار سازی بهتر فرآیندها ، و ایجاد یک تجربه کاربر منسجم تر و آگاهانه.

IoT تعداد فزاینده ای از محصولات فناوری ، از جمله دستگاه های خانگی هوشمند مانند Google Home و Echo با توان Alexa Amazon را شامل می شود تا یخچال های هوشمند که می توانند لیست های مواد غذایی را برای شما ایجاد کنند. با این حال ، اکثر مطالعات و محققان ، هر دستگاه متصل به اینترنت را جزئی از "اینترنت اشیا" می شمارند..  

از دید ساده ، IoT در تلاش است تا به نوعی اتصال همه چیز جهان را به اینترنت متصل کند. با این وجود ، از دیدگاه فنی ، "اینترنت اشیاء" را می توان حداقل توسط سیسکو تعریف کرد ، "نقطه زمانی که بیشتر" چیزها یا اشیاء از طریق مردم به اینترنت وصل می شوند ". طبق گفته سیسکو ، این نقطه در حدود سالهای 2008-2009 رسیده است.

یک دهه غوطه ور شدن در IoT به معنای تعداد زیادی برای نشان دادن آن است. و با داشتن تعداد بیشتری دستگاه متصل به وب نسبت به افراد (بیش از 4 میلیارد کاربر وب در سال 2018) ، رشد IoT داده ها و آمارهای شگفت انگیزی را برای کشف ایجاد کرده است..

IoT در یک نگاه

با توجه به اینکه اینترنت اشیا در درجه اول تعداد دستگاه های متصل به اینترنت است ، این آمار نشان می دهد که اینترنت اشیاء چقدر بزرگ شده است.

 • 7 میلیارد دستگاه از سال 2018 به اینترنت وصل شد که تعداد دستگاههای متصل به آنها تا پایان سال 2020 نزدیک به 10 میلیارد خواهد شد. (منبع: IOT Analytics)
 • گارتنر تا سال 2020 مقدار بیشتری از "موارد متصل" را پیش بینی می کند. طبق گفته گارتنر ، تا پایان سال 2019 بیش از 14 میلیارد دستگاه متصل و بیش از 25 میلیارد تا پایان سال 2021 وجود خواهد داشت.منبع: گارتنر)
 • اکثریت زیادی از IoT از تلفن های هوشمند تشکیل شده است. طبق گفته Newzoo ، تعداد کل کاربران گوشی های هوشمند در سال 2018 به 3 میلیارد رسیده است. (منبع: Newzoo)
 • بیشتر دستگاه های IoT دستگاه هایی هستند که در خانه یا محل کار از آنها استفاده می کنیم. از سال 2018 ، بیش از نیمی از تمام دستگاه های IoT به شبکه های بی سیم منطقه شخصی مانند بلوتوث ، Zigbee و Z-Wave متصل شدند. (منبع: IOT Analytics)
 • بازار جهانی IoT در سال 2018 بیش از 150 میلیارد دلار ارزش داشته و پیش بینی می شود تا سال 2025 از 1.5 تریلیون دلار فراتر رود. (منبع: IOT Analytics)

60+ آمار و حقایق IoTمنبع: IoT Analytics

 • دستگاه های خانگی هوشمند جزء اصلی IoT هستند و خواهند بود. پیش بینی می شد میزان فروش دستگاه در سال 2018 بیش از 50 میلیارد دلار باشد ، در حالی که بیش از 663 میلیون دستگاه خانه هوشمند در سال 2017 در خانه های سراسر جهان بود. (منبع: تجزیه و تحلیل استراتژی)
 • پیش بینی می شود تعداد دستگاه های خانگی خریداری شده تا سال 2023 از 1.94 میلیارد دلار فراتر رود ، همچنین فروش دستگاه تا آن زمان 78 میلیارد دلار است. (منبع: تجزیه و تحلیل استراتژی)
 • "شهرهای هوشمند" یک مفهوم مهم و نوظهور در IoT است. بیش از یک پنجم از پروژه های اعلام شده IoT به طور عمومی شامل "شهرهای هوشمند" تحت نظارت IoT هستند که اکثر این "شهرهای هوشمند" (45 درصد) در اروپا اعلام شده اند. (منبع: IoT Analytics)
 • بیش از یک چهارم از حملات سایبری علیه مشاغل تا سال 2025 مبتنی بر IoT خواهد بود. (منبع: گارتنر)
 • انتظار می رود نیاز متخصصان علوم داده به مراتب فراتر از تعداد متخصصان موجود در بازار باشد. تا سال 2020 ، فقدان متخصصان علوم داده مانع از حداکثر رسیدن سه چهارم کلیه مشاغل در اهداف IoT می شوند. (منبع: گارتنر)
 • تا سال 2020 ، 4 دستگاه متصل به اینترنت برای هر انسانی روی کره زمین وجود دارد. (منبع: گارتنر)

آمار IoT بهداشت و درمان

صنعت مراقبت های بهداشتی سریع و سریع پذیرنده فناوری IoT بوده است. این با مزایا و خطرات زیادی همراه است. اما ابعاد کلی و پیچیدگی بازار نمونه ای کامل از قدرت تحول IoT در یک صنعت مهم و مهم است.

 • پیش بینی می شود که بازار مراقبت های بهداشتی IoT 534.3 میلیارد دلار تا سال 2025 ارزش داشته باشد. (منبع: Grand View Research، Inc.)
 • آمریکای شمالی از پایان سال 2017 بزرگترین بازار برای IoT بود. (منبع: Grand View Research، Inc.)
 • اتحادیه اروپا در سال 2016 حدود 870،000 دستگاه IoT مراقبت های بهداشتی فعال و 2.79 میلیون دستگاه پیش بینی شده را تا پایان سال 2019 پیش بینی کرده بود. ETNO انتظار دارد تا سال 2025 بیش از 800 میلیون اتصال IoT مراقبت های بهداشتی در اروپا وجود داشته باشد.منبع: ETNO)

60+ آمار و حقایق IoTمنبع: ETNO

 • تا پایان سال 2016 ، 60 درصد سازمان های بهداشت و درمان از دستگاه های IoT استفاده می کردند. (منبع: IEEE)
 • اکثریت سازمانهای بهداشت و درمان (87 درصد) در نظر دارند فناوری IoT را تا پایان سال 2019 پیاده کنند. در مقایسه ، 85 درصد مشاغل غیر بهداشتی قصد دارند در همان مدت زمانی این کار را انجام دهند. (منبع: IEEE)
 • 80 درصد از مدیران مشاغل بهداشت و درمان افزایش نوآوری را بزرگترین مزیت اجرای IoT می دانند. 73 درصد به صرفه جویی در هزینه اشاره داشتند ، در حالی که 76 درصد از این موارد ، "دید در سازمان" را از مزایای اصلی عنوان می کردند. (منبع: آروبا)
 • متداول ترین دستگاه های بهداشتی IoT شامل مانیتور بیمار (64 درصد) ، کنتورهای انرژی (56 درصد) و دستگاههای تصویربرداری (33 درصد).
 • بیش از 70 درصد سازمان های بهداشت و درمان که از دستگاه های IoT استفاده می کنند از آنها برای نظارت و نگهداری استفاده می کنند. (منبع: IEEE)
 • 50 درصد از مراقبت های بهداشتی IoT برای بهره برداری از راه دور و کنترل استفاده می شود ، و 47 درصد دستگاه های خود را به خدمات مبتنی بر مکان متصل می کنند. (منبع: آروبا)

60+ آمار و حقایق IoTمنبع: آروبا

 • نقض امنیت نقطه ضعف قابل توجهی برای IoT است. طبق گزارش IEEE ، بیش از 80 درصد سازمان های بهداشتی و درمانی که از دستگاه های IoT استفاده می کنند ، نقض امنیتی دستگاه های IoT یا زیرساخت های خود را متحمل شده اند. (منبع: IEEE)
 • بیشترین تهدیدات امنیتی برای IoT مربوط به بدافزارها (49 درصد) ، خطای انسانی (39 درصد) و حملات DDoS (22 درصد) بود. (منبع: آروبا)
 • صنعت بهداشت مسئولیت 6 درصد پروژه های جهانی IoT را تشکیل می دهد ، 55 درصد از این موارد در قاره آمریکا رخ می دهد. (منبع: IoT Analytics)

آمار IoT صنعتی ، انرژی و ساخت و ساز

بخش های تولیدی و صنعتی پذیرندگان اولیه و سریع فناوری IoT هستند ، روندی که هم اکنون با نام صنعت 4.0 شناخته می شود. اینترنت صنعتی اشیاء (IIoT) تمرکز سنگینی بر روی افرادی که از ماشین آلات استفاده می کنند نیست ، بلکه در اتوماسیون ماشین با حداقل ورودی انسانی به لطف رباتیک است.

IoT قرار است با حرکت به سمت کارآیی بیشتر و صرفه جویی در هزینه ، به ربات ها اجازه دهد تا با هوشمندی بیشتری در بخش صنعت کار کنند. ماشين آلات عامل انسان در بخش صنعتي و صنعتي رو به كاهش است ، و IoT اتوماتيك را كاهش مي دهد كه نياز به كاهش ورودي انسان دارد..

در همین حال ، ساخت و ساز با استفاده از فناوری های جدید مانند IoT ، استقبال کمی را تجربه می کند. اگرچه از لحاظ فنی بخشی از بخش صنعت است ، ساخت و ساز مجموعه ای از نیازهای فناوری را در بر می گیرد که آن را از هم جدا می کند ، حتی اگر بسیاری از همان چالش های فنی را با بخش صنعت گسترده تر به اشتراک بگذارد..

توجه زیادی به نحوه استفاده IoT برای بهبود ایمنی کارگران در ساخت و سازها وجود دارد ، که بسیاری از کارگران و ناظران صنعت آشکارا از آن استقبال می کنند. با توجه به اینکه صنعت ساخت و ساز جزء خطرناک ترین کارگران است ، IoT می تواند به مجموعه ای برای اطمینان از امنیت آن در گذشته کمک کند ، تا زمانی که مشاغل ساخت و ساز مایل به صرف هزینه برای اجرای آن هستند..

 • در آلمان ، 91 درصد از مشاغل تولیدی و صنعتی در "کارخانه های دیجیتال" سرمایه گذاری می کنند که شامل راه حل های IoT است. (منبع: PwC)
 • شرکت ها انتظار دارند که IoT و سایر فناوری های دیجیتال 12 درصد کارایی را بهبود بخشند. (منبع: PwC)
 • فدراسیون بین المللی رباتیک انتظار دارد که عرضه ربات های صنعتی (بسیاری از آنها اکنون به نوعی به اینترنت متصل هستند) حدود 14 درصد در سال افزایش یابد. تا سال 2021 ، IFR 630،000 واحد در سراسر جهان پیش بینی می کند. (منبع: IFR)

60+ آمار و حقایق IoTمنبع: IFR

 • آسیا و استرالیا به طور جمعی بزرگترین کاربران روبات های صنعتی هستند. این منطقه در حال حاضر بیش از 60 درصد از کل واحدهای صنعتی روبات در جهان ، تقریباً در حدود 20 درصد در اروپا و حدود 13 درصد در آمریکا استفاده می کند. انتظار می رود که این مرز با رشد سریعتر کشورهای آسیایی ، ظرفیت تولید خودکار خود را افزایش دهد. (منبع: IFR)
 • به طور خاص ، چین بزرگترین کاربر روبات های صنعتی (بیش از 137،000 دستگاه) است و ژاپن در یک ثانیه دور (بیش از 45000 واحد) قرار دارد. (منبع: IFR)
 • نظرسنجی از متخصصان تجزیه و تحلیل داده ها در صنعت صنعتی نشان داد که بیشترین اعتقاد دارند که با استفاده از دستگاه های با قابلیت IoT و سایر ابزارهای خودکار هوش تجاری ، اهمیت صفحات گسترده کاهش می یابد. (منبع: IoT Analytics)
 • تجزیه و تحلیل داده های صنعتی ممکن است در طی راه چند سردرد ایجاد کند. فقط 32 درصد از متخصصان تجزیه و تحلیل داده ها در صنعت صنعتی اظهار داشتند که در تفسیر صحیح داده های سنسور "خوب" یا "عالی" هستند. (منبع: IoT Analytics)
 • تولید IoT بین سال های 2016 تا 2017 84 درصد رشد داشته که بالاترین میزان در هر صنعت است. (منبع: ورایزون)

60+ آمار و حقایق IoTمنبع: ورایزون

 • هواپیماهای بدون سرنشین تجاری یک ابزار اصلی در صنعت IoT است. بیش از 40 درصد هواپیماهای بدون سرنشین تجاری برای بازرسی صنعتی استفاده می شود. (منبع: ورایزون)
 • صنعت تولید کننده 183 میلیارد دلار در سال 2017 به IoT ریخت. (منبع: ورایزون)
 • IoT Analytics پیش بینی کرده است که صنعت صنعتی بیش از 64 میلیارد دلار برای IoT در سال 2018 خرج کرده است و پیش بینی می کند که هزینه های صنعت 4.0 تا سال 2023 به 310 میلیارد دلار افزایش یابد. (منبع: IoT Analytics)
 • قابل ذکر است ، در فن آوری IoT 6 فناوری پشتیبانی وجود دارد: تولید افزودنی (چاپ سه بعدی) ، واقعیت افزوده و واقعیت مجازی ، روبات های مشترک ، دید دستگاه متصل ، هواپیماهای بدون سرنشین / پهپاد و وسایل نقلیه خودران (رانندگی). (منبع: IoT Analytics)
 • نود و پنج درصد از اپراتورهای مشاغل ساختمانی معتقدند فناوری های نوظهور (از جمله IoT) اساساً صنعت خود را تغییر می دهند. 74 درصد دیگر معتقدند که یک اختلال در فناوری باعث تغییر صنعت آنها در 5 سال آینده خواهد شد. (منبع: KPMG)
 • اکثر CIO های ساختمانی یک اختلال در فن آوری در صنعت را بیش از یک مثبت یا منفی می دانند. (منبع: KPMG)
 • هفتاد و دو درصد از اپراتورهای مشاغل ساختمانی پذیرش فناوری جدید بخشی از برنامه یا چشم انداز استراتژیک آنها است. این در نهایت شامل پیاده سازی های مختلف IoT است. تقریبا نیمی (48 درصد) در حال حاضر نقشه راه یا فن آوری داده ها یا استراتژی تجارت را تهیه کرده اند. (منبع: KPMG)
 • با این حال ، تنها 5 درصد خود را "حاشیه" اجرای فناوری ساخت و ساز می دانند. بیشتر (بیش از 57 درصد) خود را پیروان یا حتی پشت منحنی می دانند. (منبع: KPMG)

60+ آمار و حقایق IoTمنبع: KPMG

 • حدود 12 درصد از مشاغل ساختمانی به تازگی با استفاده از اتوماسیون فرآیند رباتیک یا کار دیجیتالی "شروع به کار کرده اند" ، در حالی که 4 درصد آنها قبلاً آنها را پیاده سازی کرده اند یا در حال اجرای آنها در کل پروژه ها هستند. (منبع: KPMG)
 • IoT ساخت و ساز با استفاده از فناوری RFID برای ارائه هشدارهای نزدیکی ، پتانسیل کاهش حوادث مختلف از جمله حوادث برگشت پس زمینه را دارد.. (منبع: کانان ، الحسن, & بنزالم ، 2017)
 • مناطقی دیگر که IoT در حال پیشرفت به ساخت و ساز است شامل پوشیدنی برای نظارت بر ضربان قلب و درجه حرارت کارگر ، تصفیه بتن ، سنسورهای نظارت بر مصرف سوخت و فرسودگی خودرو ، RFID برای مدیریت موجودی و GPS برای تجهیزات و ردیابی موقعیت مکانی پرسنل است. (منبع: شمش فناوری)
 • IoT صنعتی 17 درصد از کل پروژه های جهانی IoT را تشکیل می دهد. (منبع: IoT Analytics)

کشاورزی آمار IoT

IoT برای رشد در بخش کشاورزی بسیار مناسب است ، که در واقع در حال حاضر سریعاً راه حل های IoT را اتخاذ کرده است. کشاورزی همیشه به سرعت اتخاذ فن آوری های جدید بوده است که هر جنبه ای از صنعت را سریعتر و کارآمدتر می کند ، زیرا حاشیه سود برای هر دو مزارع بزرگ و کوچک می تواند توسط بازارهای گاه غیرقابل پیش بینی نازک و رانده شود..

پیش بینی می شود که بازار "کشاورزی هوشمند" یا "مزرعه هوشمند" تا سال 2023 به ارزش 13.5 میلیارد دلار یا 2322 دلار باشد (بسته به منبع) زیرا کشاورزان در سراسر جهان به دنبال استفاده از RFID ، GPS ، هواپیماهای بدون سرنشین ، سنسورها و موارد دیگر برای جمع آوری عملی هستند. داده ها و به صورت خودکار هر بخش از فرآیند.

 • کشاورزی دقیق - نوعی از کشاورزی که از فناوری استفاده می کند تا هر جنبه ای از فرآیند کشاورزی را تا حد امکان ساده و کارآمد انجام دهد - پیش بینی می شود تا سال 2025 بالغ بر 43 میلیارد دلار باشد. (منبع: Grand View Research)
 • راه حل های سخت افزاری ، مانند سنسورها ، بزرگترین بخش بازار هوشمند Smart Agriculture در سال 2017 بود که بیش از 72 درصد از بازار را تشکیل می داد. (منبع: تحقیقات BIS)
 • طبق گفته USDA ، سیستمهای راهنمایی (به عنوان مثال GPS) بیشترین میزان فرزندخوانی را در صنعت کشاورزی داشتند و هم اکنون حدود 50 درصد یا بیشتر از هکتارهای زراعی کاشته شده استفاده می شوند. (منبع: USDA)
 • کشاورزان همچنین از GPS برای نقشه برداری از خاک و فناوری های متغیر استفاده می کنند (که به کشاورزان این امکان را می دهد که ورودی محصول را بر اساس شرایط رشد تغییر دهند) با میزان حدود 25 درصد در هر جریب کاشته شده. (منبع: USDA)
 • بیشتر نقشه برداری خاک GPS در بادام زمینی استفاده می شود که بیش از 25 درصد بادام زمینی با استفاده از این فناوری کاشته و رشد می کنند. (منبع: USDA)

60+ آمار و حقایق IoTمنبع: USDA

 • حدود 35 درصد بیشتر ذرت کاشته شده در ایالات متحده با فناوری نقشه برداری عملکرد مورد نظارت قرار می گیرد که از GPS برای نقشه برداری از محصول و سطح رطوبت استفاده می کند. (منبع: USDA)
 • سیستم های هدایت خودکار و فرماندهی برای بسیاری از محصولات کاشته شده بسیار محبوب است ، به طوری که تقریباً درصد از هکتارهای گندم بهاره کاشته شده و بیش از 50 درصد هکتارهای برنج با استفاده از این فناوری در آمریکا کاشته می شوند ، بارور و برداشت می شوند. (منبع: USDA)
 • براساس گزارش IoT Analytics ، Smart Agriculture فقط 4 درصد از کل پروژه های جهانی IoT را تشکیل می دهد ، که نزدیک به 40 درصد از آن Smart Ag است. پروژه هایی که در قاره آمریکا اتفاق می افتد. (منبع: IoT Analytics)
 • از سال 2016 ، نزدیک به 40 درصد از مزارع روستایی در ایالات متحده فاقد اتصال به اینترنت باند پهن هستند ، و اجرای اکثر راه حل های IoT برای کشاورزی دشوار است. (منبع: ویاسات)

توسعه IoT

IoT توسعه دهندگان را به خود اختصاص می دهد ، و بسیاری از سازمان ها اکنون در حال توسعه IoT هستند ، هم در خانه و هم از شرکت های توسعه نرم افزار اختصاصی. یكی از بزرگترین تمركزها در توسعه IoT ، امنیت است ، زیرا توسعه دهندگان به دنبال این هستند كه نه تنها اقدامات امنیتی قوی تر را در IoT پیاده كنند ، بلكه می توانند راه حل های IoT را نیز برای اهداف امنیتی افزایش دهند..

 • در حال حاضر بیش از 60 درصد سازمانها از IoT استفاده می كنند و تنها 9 درصد آنها اصلاً هیچگونه اجرای IoT را ندارند. (منبع: بنیاد گرفتگی)
 • توسعه دهندگان IoT در درجه اول نگران امنیت (31 درصد) هستند ، در حالی که اتصال (21 درصد) و جمع آوری داده ها و تجزیه و تحلیل (19 درصد) دو نقطه بعدی را به خود اختصاص می دهند. (منبع: بنیاد گرفتگی)
 • بیشتر توسعه دهندگان IoT در حال کار بر روی توسعه سیستم عامل های IoT (34 درصد) هستند ، در حالی که اتوماسیون خانگی (27 درصد) و اتوماسیون صنعتی مناطق اصلی تمرکز هستند. (منبع: بنیاد گرفتگی)
 • توسعه در آموزش و پرورش IoT نیز یک منطقه مورد علاقه در حال رشد است ، به عنوان سیستم های مدارس به دنبال اجرای IoT به عنوان بخشی از فرایند تدریس هستند. (منبع: بنیاد گرفتگی)
 • به استثنای لینوکس ، دو منظره برتر سیستم عامل IoT شامل Windows و FreeRTOS هستند. (منبع: بنیاد گرفتگی)
 • برای دستگاه ها ، سیستم عامل های برتر IoT شامل FreeRTOS ، Contiki / Contiki-NG ، سیستم عامل MBed ، RIOT OS و QNX است. (منبع: بنیاد گرفتگی)
 • لینوکس تاکنون سیستم عامل برتر Edge / Gateway برای IoT است که 76 درصد از کل دروازه ها و گره های لبه را تشکیل می دهد. (منبع: بنیاد گرفتگی)
 • خدمات وب آمازون (AWS) بر بازار IoT حاکم است ، که 34 درصد از توسعه دهندگان IoT از AWS استفاده می کنند. 23 درصد دیگر از Microsoft Azure استفاده می کنند ، در حالی که 20 درصد از Google Cloud Platform (GCP) استفاده می کنند. (منبع: بنیاد گرفتگی)

60+ آمار و حقایق IoTمنبع: Eclipse Foundation ، Inc.

 • برای برنامه نویسان در IoT ، C یک زبان محبوب برای دستگاه های محدود است ، در حالی که جاوا برای گره های دروازه و لبه و همچنین برنامه های ابر IoT محبوب ترین است. (منبع: بنیاد گرفتگی)
 • بیشتر توسعه دهندگان IoT از Eclipse Desktop IDE (46 درصد) استفاده می کنند ، در حالی که 32 درصد از Visual Studio Code استفاده می کنند. 26 درصد بیشتر از Notepad ++ استفاده می کند. (منبع: بنیاد گرفتگی)
 • سه پروتکل اتصال برتر مورد استفاده دستگاههای IoT شامل TCP (54 درصد) ، Wifi (48 درصد) و اترنت (41 درصد) است. (منبع: بنیاد گرفتگی)

همچنین ممکن است شما ارائه دهندگان اینترنت را دوست داشته باشید چگونه می توانید کوکی های خود را در ارائه دهندگان Chrome ، Firefox ، Edge ، Safari یا OperaInternet پاک کنید چگونه می توانید برنامه های افزودنی وای فای DIY خود را تهیه کنید که در واقع ارائه دهندگان اینترنت 10 نکته برای بهبود دامنه و قدرت شبکه های بی سیم خود را ارائه دهندگان اینترنت چگونه برنامه ها را به wifi وصل کنید. امن است؟

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

23 + = 27

Adblock
detector