قلدری در فیس بوک: چگونه اتفاق می افتد و در مورد آن چه باید کرد

قلدری فیس بوک

قلدری از دیرباز قبل از هر یک از ما به عنوان یک مشکل بین کودکان و بزرگسالان بوده است. از موارد كوچك گرفته تا موارد جدی تر ، عمل صدمه زدن به دیگران از نظر عاطفی یا جسمی ، اثر ناگوار طبیعت انسان است. اینترنت و سیستم عامل های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک به تالار گفتمان جدیدی برای تجاوز قربانیان خود به آزار و اذیت کنندگان پرداختند. و در حالی که چشم انداز متفاوت است, اثرات می تواند مشابه و اغلب بدتر باشد از مواردی که ناشی از تعامل چهره به چهره است.

این که آیا شما یا شخصی که می شناسید مورد آزار و اذیت قرار می گیرید ، یا نگران این هستید که در آینده اتفاق بیفتد ، مسلح کردن خود با دانش در مورد قلدری آنلاین می توانید به شما کمک کند تا از این وضعیت جلوگیری یا منتشر کنید.

آنچه قلدری فیس بوک را تشکیل می دهد?

درست مانند قلدری که به صورت چهره به چهره رخ می دهد ، زورگویی در فیس بوک می تواند اشکال مختلفی به خود بگیرد. حتی یک جرم قلدری به ظاهر خفیف ، بسته به اینکه فرد مورد آزار و اذیت قرار بگیرد ، می تواند تأثیر روانشناختی پایدار داشته باشد.

در اینجا فقط چند نمونه کلی از قلدری فیس بوک آورده شده است:

 • پیامهای خصوصی شامل اظهارات یا تهدیدهای توهین آمیز
 • نظرات عمومی در نمایه ها ، صفحات یا پست ها
 • به اشتراک گذاری تصاویر یا فیلم های حساس یا بی تاب قربانی
 • ارسال تصاویر یا فیلم های صریح یا تهدیدآمیز به نمایه یا صفحه قربانی
 • صفحات یا گروه ها به هدف عذاب تنظیم شده است قربانی یا قربانی
 • محرومیت از صفحات یا گروه های خصوصی باعث می شود قربانی احساس بی حالی کند

توجه داشته باشید که زورگویی نیازی به کلمات ندارد. در بسیاری از موارد ، از تصاویر ، میمون ها یا فیلم ها استفاده می شود تا احساس قربانی کند.

توجه به این نکته نیز ضروری است که زورگویی فیس بوک اغلب محدود به خود پلتفرم نمی شود. این ممکن است در چندین سیستم عامل رسانه اجتماعی اتفاق بیفتد ، و احتمالاً از طریق ایمیل ، متن یا تعامل چهره به چهره.

آمار سایبری

بنابراین مسئله حمله سایبری در فیس بوک و سایر سیستم عامل های رسانه های اجتماعی چقدر شایع است؟ در سالهای اخیر گزارش های مختلفی منتشر شده است ، و نتایج به واقع بستگی دارد که مطالعات و کجا و چگونه انجام می شود. اما اجماع عمومی این است که بیشتر افراد (بزرگسالان و کودکان) قربانی یا شاهد حمله سایبری شده اند به نوعی.

در اینجا چندین یافته کلیدی از گزارش های مختلف آورده شده است.

ایمنی جستجو در فضای مجازی شبکه اجتماعی ایمنی ، 2017

این مطالعه در انگلیس ، از 1.089 جوان در سنین 11-25 ساله سؤال کرد.

 • 56٪ از جوانان از گفتگوها یا گروههای مختلف در رسانه های اجتماعی جدا شده اند.
 • 83 درصد می گویند که بسترهای رسانه های اجتماعی باید برای جلوگیری از حمله سایبری بر روی سیستم عامل های خود اقدامات بیشتری را انجام دهند.
 • تقریبا نیمی از پاسخ دهندگان داشتند پیام های رسانه ای اجتماعی ناخوشایند یا تهدیدآمیز را تجربه کرده اید, متن یا ایمیل.
 • دو سوم اعتراف کردند که اگر هنگام آنلاین بودن چیزی ناراحت کننده را تجربه کنند ، به والدین خود نمی گویند.

2016 اطلاعات سایبری از مرکز تحقیقات سایبری

این مطالعه ایالات متحده از 5،700 دانش آموز دبیرستانی و متوسطه بین 12 تا 17 سال سؤال کرده است.

نمودار قربانی شدن سایبر.منبع: مرکز تحقیقات سایبری

 • 34٪ در بعضی از دوران زندگی خود دچار حمله سایبری شده بودند.
 • 70٪ تجربه شایع کردن شایعات آنلاین درباره آنها را تجربه کرده بودند.
 • 12٪ اعتراف كردند كه دیگران را در فضای مجازی قرار داده اند.
 • دختران به احتمال زیاد قربانیان حمله سایبری شدند در حالی که پسران احتمالاً عاملان این امر هستند.
 • 64٪ از کسانی که در فضای مجازی دست به کار شده اند ، آن را گفتند بر یادگیری و توانایی آنها در احساس امنیت تأثیر گذاشت در مدرسه.
 • 83٪ از افرادی که اخیراً در فضای مجازی (در مدت 30 روز) مورد سوء استفاده قرار گرفته بودند ، اخیراً در مدرسه نیز مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

پنل روندهای آمریکایی ، مرکز تحقیقات پیو ، 2014

در حالی که این مطالعه قدیمی تر است ، بینشی در مورد دنیای قلدری آنلاین بزرگسالان ارائه می دهد.

 • 73٪ شاهد آزار و اذیت آنلاین بوده اند و 40٪ نیز مورد آزار و اذیت آنلاین قرار گرفته اند.
 • 60٪ شاهد اسم توهین آمیز آنلاین بوده اند و 27٪ آنها را نام های توهین آمیز خوانده اند.
 • 53٪ شاهد بوده اند كه كسی در تلاش است تا شخص دیگری را به صورت آنلاین خجالت بكشد و 22٪ نیز چنین اقداماتی را علیه خود تجربه كرده اند.
 • 25٪ دارند شاهد کسی بوده است که بصورت آنلاین تهدید جسمی شود و 8٪ خود تهدید شده اند.
 • 24٪ شاهد آزار و اذیت آنلاین پایدار در طی یک دوره زمانی زمانی بوده اند و 7٪ این دست را تجربه کرده اند.
 • 19٪ آزار و اذیت جنسی را بصورت آنلاین و 6٪ مورد آزار جنسی دیده اند.
 • 18٪ شاهد فعالیت آنلاین بوده اند و 8٪ از آنها بدگویی شده است.

این مطالعه همچنین نشان داد که زن و مرد از اشکال مختلف آزار و اذیت آنلاین رنج می برند ، همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است.

نمودار آزار و اذیت آنلاین.منبع: مرکز تحقیقات پیو

پیامدهای قلدری فیس بوک

اگرچه تأثیرات قلدری فیس بوک می تواند مشابه اثر زورگویی عاطفی چهره به چهره باشد ، اما دو عامل وجود دارد که این دو نوع را بسیار دور از هم قرار می دهد.

ناشناس بودن

یکی از دلهره های استفاده از رسانه های اجتماعی به عنوان بستری برای قلدری ، عامل ناشناسی است. در حالی که شرایط خدمات فیس بوک اجازه نمی دهد تا افراد از اسامی جعلی استفاده کنند ، در واقع کاربران را در هنگام ثبت نام تأیید نمی کند. به همین ترتیب ، برای شخصی بسیار آسان است که هویت واقعی خود را هنگام استفاده از سیستم عامل مخفی کنند.

در اینستاگرام متعلق به فیس بوک ، این حساب های ناشناس نام "finstas" دارند ، کوتاه "Instagram false" ، اما واقعاً این اتفاق در سیستم عامل ها رخ می دهد. در بعضی موارد ، قلدرها حتی به اسم قربانی خود فقط به هدف نابودی شهرت خود حساب می کنند. این بدان معنی است که بسیاری از زورگویانی که نمی خواهند آرزو کنند انجام دهند این اقدامات در یک منظره عمومی راه دیگری برای پیگیری دارد.

یک روند نگران کننده و عمدتاً توضیح ناپذیر که در میان حمله سایبری مشاهده می شود ، این است که بچه ها در واقع خودشان در فضای مجازی حمله می کنند. مطالعه مرکز تحقیقات سایبری که در بالا مورد بحث قرار گرفتیم ، نشان داد که شش درصد از کودکانی که از آنها سؤال شده است به منظور ارسال پیامهای نفرت انگیز ، اقدام به ایجاد پروفایل های ناشناس می کنند. این توسط روانشناسان با اقدامات خود آسیب جسمی مقایسه شده است و لقب "صدمه دیجیتال" را دارند.

صرفنظر از اینکه چه کسی این کار را انجام داده است ، شکی نیست که ناشناس بودن در حال تبلیغ سایبری است. بعلاوه ، زورگویی فیس بوک محدود به بچه ها نمی شود. بزرگسالان قلدر دیگر بزرگسالان و بعضی از آنها حتی بچه های قلدر را نیز قلاب می کنند. به ویژه ، نمونه های بسیاری از والدین وجود دارد که بچه هایی را که مورد تعرض خود قرار گرفته اند مورد زورگویی قرار می دهند.

دسترسی

قبل از سن اینترنت و رسانه های اجتماعی ، اگر کسی در مدرسه یا محل کار مورد آزار و اذیت قرار می گرفت ، احتمال دارد که هنگام بازگشت به خانه ، پناهگاهی بیابند. هنگامی که در آن درب قرار گرفتند ، از آزار کلامی یا جسمی قلدرشان در امان خواهند بود.

با این حال ، با استفاده از رسانه های اجتماعی ، زورگویان می توانند قربانیان خود را به خانه برسانند و قدم به قدم درست در داخل ، قاطعانه بیان کنند. با بسیاری از بچه ها و بزرگسالان که اوقات فراغت خود را در رسانه های اجتماعی می گذرانند ، قلدرها به طور بالقوه می توانند آنها را از صبح تا شب عذاب دهند.

مثال های قلدری فیس بوک

برای درک بهتر آنچه در موارد قلدری در فیس بوک اتفاق می افتد ، نگاهی به نمونه های واقعی زندگی مفید است. تعداد زیادی موارد وجود دارد و احتمالاً می توانید مواردی را پیدا کنید که در حال مرور خود روی سیستم عامل هستند. برخی از این نمونه ها بسیار افراطی هستند ، اما آنها ثابت می کنند که شما واقعاً نمی دانید کسی تا به حال با سایبری روبرو خواهد شد.

همچنین نگاه کنید به: آمار سایبری

نظرات و تهدیدهای توهین آمیز

Darren Hughes ، یک جوان ایرلندی ، فقط 17 ساله بود که پس از مورد آزار و اذیت از طریق فیس بوک ، خودکشی کرد. مادرش گزارش داده است که به دلیل رنگ پوستش مورد ضرب و شتم قرار گرفته است و به دلیل داشتن سمعک استفاده شده است. دارن از طریق پیام های "وحشتناک" و "تهدید آمیز" در فیس بوک و مادرش مورد هدف قرار گرفت برای متقاعد کردن دولت جنگید برای جلوگیری از موارد مشابه کارهای بیشتری انجام دهیم.

گروههای متنفر

نوجوان دیگری به نام کنت ویشوهن پس از بیرون آمدن به عنوان همجنسگرا در مدرسه مورد ضرب و شتم قرار گرفت و این عذاب آنلاین ادامه یافت. همکلاسی ها گروه نفرت فیس بوک ایجاد کردند و برخی حتی وی را تهدید به مرگ کردند. متأسفانه ، این مورد دیگری است که به طرز وحشتناکی به پایان رسید زیرا کنت بعداً خودکشی کرد.

مشهور فضای مجازی

افراد مشهور به دور از مصونیت سایبری مصون نیستند. در سال 2017 ، مایا کارین بازیگر زن و خانواده اش در فیس بوک و اینستاگرام مورد هدف حمله سایبری قرار گرفتند. در حالی که جزئیات آن فاش نشده است ، مرتکب گفته می شود "به زبان مالایی و انگلیسی ناسزاگویی کرده و خانواده را از امنیت خود ترسیده است."

او تنها مشهور نیست که مورد هدف قرار می گیرد. لنا دانام ، تام دالی ، لسلی جونز ، بلاک چیان و بسیاری دیگر قربانی حمله سایبری شده اند. در مورد جونز ، بازیگر زن در پاسخ به آزار و اذیت مداوم ، مجبور شد برای مدتی توییتر را ترک کند. او توییت کرد:

"احساس می کنم در یک جهنم شخصی هستم. من کاری نکردم که سزاوار این باشم. این خیلی زیاد است نباید اینگونه باشد همین الان صدمه دیده است. "

احساس می کنم در یک جهنم شخصی هستم. من کاری نکردم که سزاوار این باشم. این خیلی زیاد است نباید اینگونه باشد همین الان صدمه دیده.

- لسلی جونز؟ (Lesdoggg) 19 ژوئیه 2016

اشتراک گذاری فیلم های صمیمی

آزار و اذیت از طریق به اشتراک گذاری تصاویر و فیلم های صمیمی ، یک شکل رایج در مورد حمله سایبری است. در جنوب ولز ، یک زن از درک اینکه یک فیلم سکس را نشان می دهد که توسط شخصی که به او اعتماد کرده بود در فیس بوک به اشتراک گذاشته شده وحشت داشت..

Blac Chyna که در بالا به آن اشاره شد ، قربانی یک پرونده انتقام جویی پورنو بود که در اینستاگرام منتشر شد. او درد و رنجی را که پس از شریک زندگی سابقش ، راب کارداشیان احساس کرده است ، توصیف کرده و تصاویر و فیلم های صمیمی را به عنوان انتقام پس از دیدن بوسه ی مرد دیگر خود به اشتراک گذاشته است.

نهنگ آبی و چالش های مومو

گویی برخی از نمونه های فوق کافی نیستند ، اگر قبلاً در مورد این "بازی ها" نشنیده اید ، آنها سطح جدیدی از وحشت را به دنیای رسانه های اجتماعی منتقل می کنند. چالش نهنگ آبی و چالش مومو از این نظر مشابه یکدیگر هستند مشارکت کنندگان را ترغیب کنید که یک سری اقدامات خودآزارنده را انجام دهند افزایش خطر ، پایان دادن به عمل نهایی خودکشی.

پس از دو مورد مرگ در این کشور ، دولت هند مشاوره ای درباره چالش MOMO در آگوست سال 2018 منتشر کرد. به والدین گفته بود که از این بازی آگاه باشند ، اما در مورد آن با بچه ها صحبت نکنند ، مگر اینکه مطمئن باشند فرزندانشان از قبل از آن آگاه بوده اند . گفته می شود که این چالش در فیس بوک آغاز شده است و عاملان نوجوانانی که تمایل به خودکشی دارند را هدف قرار می دهند.

والدین در مورد چالش نهنگ آبی (همچنین لقب یک خانه خاموش ، دریای نهنگ ها یا F-57) در سال 2016 هشدار داده شده بودند ، در حالی که اداره پلیس میامی حتی یک ویدئو را منتشر کرد که جزئیات خطرات را نشان می داد. این در واکنش به یک سری از مرگ های مرتبط بود.

قوانین سایبری

به طور کلی ، قوانین خاصی وجود ندارد که بتوانند از طریق اینترنت حمله کنند. اگرچه این احتمال وجود دارد که با زورگویی آنلاین به طور فزاینده ای تغییر کند ، اما در حال حاضر ، اکثر کشورها تحت قوانین موجود در فضای مجازی تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند.

ایالات متحده آمریکا

اگرچه بیشتر ایالت ها برخی از قوانین و یا سیاست های مربوط به زورگویی را تصویب کرده اند ، اما این موارد بیشتر مربوط به مدارس است تا اجرای قانون برای اجرای آن. هیچ قانون فدرال خاصی وجود ندارد که بطور خاص مربوط به زورگویی یا حمله سایبری باشد اما برخی از قوانین دیگر برای محاکمه در هر دو مورد قابل استفاده است. گفته می شود ، اغلب است پیگرد قانونی دشوار است این برنامه برای پوشش دادن اقدامات خاص مربوط به حمله سایبری طراحی نشده است.

یک مورد در ایالات متحده ماهیت مبهم قوانین مربوط به حمله سایبری را برجسته کرد. در سال 2009 ، لری درو انتقام قلدر دختر خود را از طریق یک حساب MySpace جعلی گرفت. این دختر ، مگان مایر ، سرانجام خودکشی کرد. درو ابتدا در این پرونده از طریق قانون کلاهبرداری رایانه و سوءاستفاده به دلیل نقض شرایط خدمات MySpace محکوم شد. با این حال ، این حکم سرانجام لغو شد.

در حال حاضر ، اکثریت ایالت های ایالات متحده دارای نوعی قانون برخورد سایبری هستند ، اما در حدود و مجازات متفاوت هستند. قرار است یک قانون قابل توجه در میشیگان تصویب شود. این قانون مجازات های حداکثر زیر را برای حمله سایبری تعیین می کند:

 • جرم اول (جرم): 93 روز زندان و 500 دلار جریمه.
 • جرم دوم (جرم): یک سال زندان و 1000 دلار جریمه.
 • الگوی مكرر زورگویی كه باعث صدمه جدی (جنایت) می شود: پنج سال زندان و 5000 دلار جریمه.
 • قلدری باعث مرگ (جنایت): 10 سال زندان و 10،000 دلار جریمه.

انگلستان

در حال حاضر ، حمله به فضای مجازی به طور مشخص تحت پوشش هیچ قانون انگلستان نیست. با این حال ، برخی از اعمال که باعث حمله به فضای مجازی می شوند ، ممکن است طبق قوانین دیگری مجازات شوند ، مانند محافظت از قانون آزار و اذیت 1997 ، قانون ارتباطات مخرب 1988 ، قانون ارتباطات 2003 ، قانون انتشار ناشناخته 1959 ، قانون نظم عمومی 1986 ، و سوء استفاده از رایانه قانون 1990.

به نظر می رسد قانونگذاران قصد دارند قسمت اعظمی از آن را روی سکوها قرار دهند. هدف این است که آیین نامه های قانونی را معرفی کنید که باید توسط سیستم عامل هایی مانند فیس بوک دنبال شوند. اگر این موارد را رعایت نکنند ، می توانند با جریمه های چند میلیون دلاری روبرو شوند. به گفته وزیر فرهنگ انگلستان ، مت هانکوک ، از وی خواسته شد تا پس از آن ، توپ را بر روی این قانون بچرخاند فقط چهار از 14 غول فناوری نمایندگان را ارسال کردند دعوت شده تا در مورد مسئله حمله سایبری با وی گفتگو کند.

کانادا

مشابه انگلیس ، هیچ قانون خاصی در رابطه با حمله سایبری در کانادا وجود ندارد. با این حال ، براساس وب سایت دولت کانادا:

"بسته به ماهیت دقیق رفتار ، به جرائم فعلی زیر می توان متهم شد:

 • آزار و اذیت جنایی
 • تهدیدهای گسترده؛
 • ارعاب؛
 • اشتباه در رابطه با داده ها؛
 • استفاده غیرمجاز از رایانه؛
 • کلاهبرداری در هویت
 • اخاذی؛
 • پیام های دروغین ، تماس های تلفنی نامفهوم یا آزار دهنده.
 • مشاوره خودکشی؛
 • تحریک نفرت؛ و,
 • افترا توهین آمیز "

این سایت همچنین با جزئیات بحث می کند که به اشتراک گذاشتن تصاویر صمیمی از افراد بدون رضایت آنها جرم است.

استرالیا

در استرالیا ، امور کاملاً واضح تر است. مطابق گزارش شبکه اطلاع رسانی آنلاین جرائم سایبری استرالیا (ACORN):

"طبق قانون قانون مجازات 1995 (Cth) استفاده از اینترنت ، رسانه های اجتماعی یا تلفنی برای تهدید ، آزار و اذیت یا ایجاد تخلف جرم محسوب می شود."

این جرم حمل a حداکثر مجازات تا سه سال زندان یا جریمه ای بیش از 30،000 دلار AUD.

همچنین متذكر شده است كه قوانینی متوقف كننده - كه بین ایالت و قلمرو متفاوت است - ممکن است در مورد رفتار آنلاین اعمال شود. اینها مجازات های حداکثر مجاز دارند.

مراحلی که فیس بوک برای جلوگیری از حمله سایبری انجام می دهد

اگرچه حمله سایبری توسط خود سیستم عامل های رسانه های اجتماعی انجام می شود ، شکی نیست که سازندگان سیستم عامل هایی مانند Facebook ، Instagram ، Twitter و Snapchat تالار گفتمان جدیدی را در اختیار قلدرها قرار داد که از آن غضب خود را تحمیل کنند. به این ترتیب ، منطقی است که بسیاری از افراد سیستم عامل های رسانه های اجتماعی را تسهیل کننده حمله در فضای مجازی می دانند که حداقل باید مسئولیت بخشی از پیشگیری از آن را به عهده بگیرند..

در گذشته ، سیستم عامل ها همه از این مسئولیت صرف نظر کرده اند ، اما در سالهای اخیر ، این مشکل بسیار رواج یافته است ، آنها چاره ای جز پله پله و انجام کاری در مورد آن نداشتند. در حالی که بسیاری استدلال می کنند که هنوز می توانند کارهای بیشتری انجام دهند ، قطعاً پیشرفتی صورت گرفته است.

فیس بوک دارای بخش سؤالات متداول مربوط به قلدری و آزار و اذیت است ، اما این به سختی سطح را خراشیده است. خوشبختانه ، به نظر می رسد کارهای بیشتری برای کمک به مبارزه با حمله سایبری انجام می دهد. در اینجا اقدامات اصلی انجام می شود:

 1. مرکز پیشگیری از قلدری
 2. پورتال والدین
 3. ابزارها و ویژگی های جدید
 4. رویدادهای جامعه

بیایید با جزئیات بیشتری به هر یک از این موارد بپردازیم.

1. مرکز پیشگیری از قلدری

در سال 2013 ، فیسبوک هاب اختصاصی خود را برای جلوگیری از زورگویی را راه اندازی کرد که با همکاری مرکز یل اطلاعاتی عاطفی ساخته شد. این به عنوان "منبعی برای نوجوانان ، والدین و مربیان به دنبال پشتیبانی و کمک به موضوعات مربوط به زورگویی و سایر درگیری ها" توصیف شده است.

مرکز پیشگیری از زورگیری در فیس بوک.

این راهنما برای راهنمائی در مهمانی های مختلف از جمله كودكان مورد ضرب و شتم ، والدین كودكان مورد آزار و اذیت و آزار و اذیت متجاوزان و مربیان قرار می دهد. راهنماها نحوه مکالمه در مورد زورگویی و مراحلی را که می توانید برای جلوگیری از این کار بردارید ، پوشش می دهند. اگرچه این ممکن است در برخی موارد مفید باشد ، اما بسیاری از ادبیات را می گذرانید ، اما به نظر می رسد ماهیت جدی برخی از موارد حمله سایبری را تضعیف می کند..

به عنوان مثال ، هنگامی که در مورد اقدامات عملی برای والدین صحبت می کند تا فرزند خود را مورد تهدید قرار دهند ، هیچ اشاره ای به دخالت در اجرای قانون نمی شود. نکته اصلی توصیه این است که تخلف را به بستر رسانه های اجتماعی گزارش داده و با یک مدیر مدرسه صحبت کنید. با توجه به این که بسیاری از موارد کودکانی را که در همان مدرسه شرکت نمی کنند یا حتی در همان منطقه زندگی می کنند ، درگیر می کند, به نظر می رسد این مشاوره تا حد زیادی ساده شده است.

علاوه بر این ، یک توصیه از افرادی که متهم به قلدری شده اند این است که باید از قربانی خود عذرخواهی کنند. این شروع نمی شود رسیدگی به پرونده های بسیار جدی ، به عنوان مثال ، هنگامی که مرتکب جرم شده است. مطمئناً ، در بعضی موارد ، مشاوره مستلزم روی آوردن خود به سمت اجرای قانون یا به دنبال یافتن نوعی از درمان های حرفه ای مانند روان درمانی است..

2. پرتال والدین

در سال 2016 پورتال والدین فیسبوک به کار خود پایان داد و نکاتی اساسی درباره کمک به فرزند خود برای هدایت رسانه های اجتماعی به والدین ارائه می دهد. اگرچه توجه زیادی به قلدری نشده است ، بخش های مفیدی درباره حریم خصوصی آنلاین و پیوندهایی به راهنماها برای مسدود کردن و گزارش سایر کاربران در سیستم عامل وجود دارد.

3. ابزارهای جدید

خوشبختانه ، فیس بوک در جهت کمک به خنثی کردن زورگویی آنلاین ، اقدامات عملی تری را انجام می دهد.

در سال 2017 ، این دو ویژگی جدید را پیاده سازی کرد که می تواند به جلوگیری از زورگویی و آزار و اذیت کمک کند.

به عنوان مثال ، اگر یک حساب کاربری را مسدود کنید و کاربر یک حساب کاربری جدید ایجاد کند ، در آن صورت فیس بوک به طور خودکار حساب جدید را از طرف شما مسدود می کند. مطمئناً ، این احتمال خالی از لطف نیست زیرا این باور وجود دارد كه فیس بوك از آدرسهای IP برای شناسایی كاربران استفاده می كند. به این ترتیب ، طرف مسدود شده ایجاد حساب جدید می تواند به سادگی از VPN برای دور زدن محدودیت استفاده کند. با این وجود ، این گامی در جهت درست است.

یکی دیگر از ویژگیهای مفید که در همان زمان معرفی شده است ، امکان خواندن پیام بدون اطلاع فرستنده از دیده شدن آن است.

علاوه بر این ، در اکتبر سال 2018 ، فیس بوک اعلام کرد که ابزارهایی را اجرا می کند که به کاربران امکان کنترل بیشتر بر آنچه در مورد آنها در رسانه های اجتماعی ارسال شده است ، می دهد. به عنوان مثال ، چندین نظر در مورد پست ها می توانند به یکباره حذف یا پنهان شوند ، که می تواند در زمان حضور افراد کمک کند با اظهار نظر متنفرانه متعدد بمباران شدs.

فیس بوک همچنین به مردم این امکان را می دهد تا از جانب یک کاربر دیگر ، زورگویی یا آزار و اذیت را گزارش دهند. یکی دیگر از ویژگی های آزمایش فیس بوک ، گزینه ای است که کاربران می توانند کلمات خاصی را در نمایش در نظرات خود مسدود کنند. اینستاگرام متعلق به فیس بوک در حال حاضر یک ویژگی ضد زورگویی دارد که در ماه مه سال 2018 منتشر شد.

4- رویدادهای جامعه

در سپتامبر سال 2018 ، فیس بوک اعلام کرد که با سازماندهی 200 برنامه رایگان در جامعه در 50 ایالت ، تلاش خواهد کرد تا با حمله به فضای مجازی در آمریکا مقابله کند. ایده این است که رویدادهای اولیه - که با همکاری PTA ملی سازماندهی شده اند - یک انجمن در حال انجام است که والدین می توانند داستان هایی را در مورد زورگویی به اشتراک بگذارند و در مورد چگونگی ایمن نگه داشتن بچه ها به صورت آنلاین یاد بگیرند..

رویدادهای زورگویی در فیس بوک PTA.

اگرچه ، هیچ تضمینی وجود ندارد که اقدامات انجام شده توسط فیس بوک و سیستم عامل های دیگر تأثیر بگذارد. در واقع ، به نظر می رسد ابتکار عمل اخیر فیس بوک و اسنپ چت در انگلستان بر گوش ناشنوا افتاده است. این ابتکار شامل توصیه ای برای قلدری قربانیان برای تماس با یک خط تلفن داغ ملی بود ، اما در نتیجه هیچ تماسی انجام نشد.

پیشگیری و گزارش سایبری

متأسفانه ، همیشه در دنیا قلدرهایی وجود خواهد داشت و گرچه جالب خواهد بود اگر به قول معروف رودنی کینگ ، ما بتوانیم "همه به هم برسیم" ، به نظر نمی رسد که به زودی اتفاق بیفتد.

گفته می شود ، هنوز مراحلی وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از تحمل فشار روحی یا جسمی در نتیجه قلدری در فیس بوک استفاده کنید..

تنظیمات حریم خصوصی را تنظیم کنید

اگرچه در هر مورد صحیح نیست ، وقتی می توانم افرادی را که قلدر را تصمیم می گیرند به صورت آنلاین هدف بگیرند ، دسترسی پیدا کند. فیس بوک به شما امکان می دهد کنترل کنید چه کسی می تواند پست های شما را ببیند ، در پروفایل خود اظهار نظر کند و از جمله موارد دیگر درخواست های دوست شما را نیز ارسال کند.

تنظیمات حریم خصوصی فیس بوک.

و این فقط پروفایل ها نیستند اگر صفحه ای را اجرا می کنید و می خواهید از مقابله با آزار و اذیت آنلاین جلوگیری کنید ، می توانید جلوی ارسال بازدیدکنندگان در صفحه خود را بطور کلی متوقف کنید.

در فیسبوک گروهی دارید؟ شما می توانید آن را خصوصی کنید تا بازدید کنندگان ناخواسته نتوانند وارد شوند و پیام های نامناسب ارسال کنند.

اگر پدر و مادر هستید ، می توانید به فرزند خود کمک کنید تا در رسانه های اجتماعی حرکت کند با انجام تنظیمات حریم خصوصی با آنها و تعیین برخی دستورالعمل ها برای استفاده از سیستم عامل های مختلف. همچنین می توانید از نرم افزارهای کنترل والدین مانند Qustodio استفاده کنید. این به شما امکان می دهد فعالیت رسانه های اجتماعی فرزندتان ، و همچنین کارهایی که در جای دیگری در وب انجام می دهند را زیر نظر بگیرید.

از ارسال اطلاعات حساس یا مواد به صورت آنلاین خودداری کنید

بسیاری از موارد قلدری و آزار و اذیت آنلاین ، به اشتراک گذاری اطلاعات ، تصاویر یا فیلم های حساس یا خصوصی است. در حالت ایده آل ، لازم نیست که هیچ یک از این نوع مواد را به صورت آنلاین به اشتراک بگذارید ، در صورتی که به اشتباه بیفتد.

متأسفانه ، بر خلاف بسیاری از اشکال دیگر پیشگیری ، این مسئله بی احمق نیست. هکرها می توانند وارد رایانه شما شوند و پرونده های حساس را سرقت کنند و یا حتی دوربین کامپیوتر شما را کنترل کنند. همانطور که قبلاً ذکر شد مواردی از انتقام جویی پورنو نیز وجود دارد ، جایی که مطالب با کسی که قبلاً در گذشته به او اعتماد کرده بود به اشتراک گذاشته می شد.

از VPN استفاده کنید

همانطور که گفته شد ، اطلاعات و مطالبی که در مورد زورگویی و آزار و اذیت آنلاین استفاده می شود ، همیشه به صورت عمدی تحویل داده نمی شوند. هکرها می توانند با استفاده از دیگر روشها ، از جمله استفاده از حملات مرد در وسط ، اطلاعات شما را به دست آورند. این موارد شامل ترافیک اینترنت می شود تا شخص ثالث بتواند محتوای آن را ببیند.

یکی از راه های جلوگیری از این استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) است. VPN کلیه ترافیک اینترنت شما را به گونه‌ای رمزگذاری خواهد کرد غیر قابل خواندن توسط هر کسی که آن را رهگیری می کند.

دوست ، بلوک و گزارش

اگر در پایان دریافت هر گونه اظهار نظر یا پیام ناخواسته هستید ، گزینه های مختلفی را در پلتفرم Facebook دارید.

اول ، شما می توانید "کسی را دوست ندارید". اگر تنظیمات حریم خصوصی خود را به درستی تنظیم کرده باشید ، آنها دیگر نمی توانند در مورد هر یک از پست های شما مشاهده یا اظهار نظر کنند یا پیامی برای شما ارسال کنند. یک اقدام دیگر ، "مسدود کردن" آنها است. این اراده مانع از دیدن آنها در فیس بوک شوید اصلاً.

در آخر ، می توانید مجرم را به فیس بوک گزارش دهید. با این حال گزارش هایی منتشر شده مبنی بر اینکه مردم پاسخ به موقع از فیس بوک دریافت نکرده اند. ممکن است بخواهید راه های گزارشگری دیگری را دنبال کنید.

این به ویژه در مواردی رخ داده است که تحمل ماهیت جدی را تحمل کرده یا شاهد آن بوده اید. در این صورت تماس با پلیس توصیه می شود. در صورت لزوم ، باید به مدرسه نیز اطلاع داده شود ، گرچه مدارس سوابق متفاوتی برای برخورد مناسب با قلدرها دارند.

سوء استفاده از اسناد

اگرچه ممکن است به محض مشاهده آنها پیام های یا نظرات ناخواسته را به سادگی حذف کنید ، ثبت کردن سوابق آنها هوشمند است. یک راه برای انجام این کار این است که نگاهی به صفحه از پیام بگیرید (از جمله نام فرستنده و تمبر تاریخ) و ذخیره آن در یک پوشه در رایانه خود. سپس می توانید جلو بروید و نظر اصلی یا پیام را حذف کنید.

به این ترتیب ، در صورت لزوم ، اثبات خود را برای نشان دادن هر كجا لازم خواهید داشت. در حالی که تحقیقات انجام شده توسط فیس بوک یا سازمان های اجرای قانون اغلب می توانند پیام ها یا نظرات حذف شده را بازیابی کنند ، اگر سابقه خود را برای مراجعه به این موارد ساده تر کنید ،.

اعتبار تصویر: "قلدری"تحت مجوز CC BY 2.0 مجاز است

همچنین ممکن است شما به ارائه دهندگان اینترنت یک تاریخچه مختصر در زمینه ارائه دهندگان اینترنت اینترنت و تخفیف های اینترنتی و اینترنتی برای افراد مسن علاقه مند شوید ارائه دهندگان اینترنتپرسیدن درباره سیاست؟ - 44.6٪ از مردم می دانند که شما ارائه دهنده خدمات اینترنت آزار دهنده هستید آیا دولت شما از بی طرفی خالص حمایت می کند؟ تمام 50 ایالت با حمایت از بی طرفی خالص رتبه بندی شدند

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

80 − = 71

Adblock
detector