هواپیماها چگونه به وای فای وصل می شوند و آیا بی خطر است؟

چگونه هواپیماها به وای فای متصل می شوند و آیا بی خطر استدر سال 2006 ، آیرسل مستقر در کلرادو حق انحصاری از کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده را به استفاده از سیگنال 3 گیگاهرتز برای انتقال زمین به هوا منتقل کرد. این امر امکان ایجاد وای فای در هواپیماها را فراهم کرد. از آن زمان ، بسیاری از خطوط هوایی مسافران را قادر می سازند تا هنگام هواپیما به اینترنت وصل شوند. برخی از شرکت ها اینترنت را به صورت رایگان در دسترس قرار می دهند ، در حالی که برخی دیگر شارژ می کنند. برخی این سرویس را فقط در مسیرهای خاص ارائه می دهند.

آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه اتصال اینترنت به هوا از بین می رود و آیا از امنیت برخوردار است?

تحویل فای مبتنی بر زمین

وجود دارد دو سیستم مختلف برای اتصالات اینترنت هواپیما. هواپیماها می توانند با همان آنتن های بی سیم که شرکت های تلفن همراه از آنها استفاده می کنند برای برقراری ارتباط با مشتری معمولی خود ارتباط برقرار کنند. از آنجا که استانداردهای تلفن همراه شامل سرعتهایی به اندازه کافی سریع برای اتصال به داده ها می شوند ، امکان تهیه وای فای به هواپیماها امکان پذیر شد. سیستم های تلفن همراه فعلی که برای تطبیق فای به سیستم کافی هستند استانداردهای 4G LTE.

LTE مخفف است تکامل بلند مدت و یک علامت تجاری ثبت شده متعلق به آن است موسسه استاندارد ارتباطات از راه دور اروپا (ETSI) اگرچه این یک سیستم اروپایی است که قابلیت دسترسی به باند پهن را از برج های تلفن همراه را بهبود می بخشد ، اما بخش اعظمی از فناوری هایی که در تحویل استاندارد نقش داشته اند توسط شرکت های ژاپنی و کره جنوبی. امروزه این استاندارد در سراسر جهان و نه تنها در اروپا اجرا می شود.

4G مخفف "نسل چهارم.این بیانیه ای از الزامات است که یک سرویس تلفن همراه پیشرفته را تعریف می کند و توسط آن ایجاد شده است اتحادیه بین المللی ارتباطات از راه دور (ITU) یک سیستم 4G دارای گواهینامه به اندازه کافی سریع برای حمل تلویزیون موبایل با کیفیت بالا و تلفن IP بدون عیب است.

هواپیمایی که شامل سرویس وای فای است یک گیرنده در قسمت زیرین بدنه آن وصل شده است. این قطعه تجهیزات می توانند امواج رادیویی را به همان روش لپ تاپ یا تلفن هوشمند خود انتخاب کنند. کانالهای فرستنده گیرنده که از طریق آن سیگنال می شوند یک روتر در داخل هواپیما و مشتریانی که می خواهند از وای فای در هواپیما استفاده کنند ، به همان روشی که در یک کافه یا فرودگاه می توانند به روتر متصل شوند.

آنتن های اینترنتی که به شما امکان می دهند به خدمات داده های قرارداد تلفن همراه خود وصل شوید ، از طریق تلفن شما پخش می شود ردپای سیگنال. برای اینکه بتوانید ارتباط برقرار کنید ، باید در آن ردپایی بایستید. آن اثر سیگنال فقط مانند یک صفحه تابش نمی کند. این یک توپ نامرئی را تشکیل می دهد ، این بدان معنی است همچنین تا آسمان گسترش می یابد, جایی که آن فرستنده ها در هواپیماهای عبوری می توانند آن را انتخاب کنند.

سیگنال ها مرز ندارند. بجای, آنها از راه دور تضعیف می شوند تا جایی که آنها به اندازه کافی قوی نیستند که انتخاب کنند. روی زمین ، یک ایستگاه پایه تلفن همراه 4G می تواند به صورت تئوری از فاصله تا 150 کیلومتر پخش کند. در عمل ، ارائه دهندگان تلفن همراه برج های خود را قرار می دهند 2 تا 3 کیلومتر جدا از مناطق شهری, تا 50 کیلومتر در مناطق مسطح روستایی ، و تا 8 کیلومتر در زمین های مرتفع نیاز به نزدیک تر کردن این برجها از وجود موانع و مداخلات ناشی می شود. از آنجا که تقریباً هیچ مانعی در بالای یک برج به غیر از ابر وجود ندارد ، رسیدن به ارتفاع پرواز استاندارد برای شرکتهای هواپیمایی تجاری 10 تا 13 کیلومتر به راحتی قابل دستیابی است.

هواپیمای متحرک خیلی طولانی با آنتن واحد در تماس نخواهد ماند. با این حال ، این مهم نیست زیرا پروتکل های خدمات وای فای گیرنده ها را قادر می سازد به مسیر آنتن بروید. این همان فناوری است که هنگام مسافرت با قطار ، اتوبوس یا ماشین ، اتصالات اینترنت شما را بر روی دستگاه تلفن همراه ثابت نگه می دارد..

تحویل فای ماهواره ای

با وجود پیشرفت هایی در افزایش استحکام سیگنال های آنتن برای استفاده آنها در مسافت های طولانی تر, هیچ ردپای سیگنال فای در اقیانوس ها گسترش نخواهد یافت. بنابراین ، خطوط هوایی مجبور هستند از فن آوری متفاوتی برای پروازهای transceanic استفاده کنند که به دور از هر ماسه زمینی فاصله دارند. در این سیستم ماهواره ها به کار گرفته می شوند.

سیستم های وای فای مبتنی بر ماهواره هزینه بیشتری برای اجرای آن دارد از سیستم های wifi هواپیما که انتقال زمین را انتخاب می کنند. این عامل دلیل اصلی این است که چرا بسیاری از سیستم های هواپیمایی چنین هزینه بالایی را برای استفاده از اینترنت تحمیل می کنند. بسیاری از آن خطوط هوایی که وای فای رایگان ارائه می دهند شامل سرویس هایی در هواپیماهای دوربردشان که به مسیرهای اقیانوسی اختصاص داده شده نیستند.

بنابراین ، خطوط هوایی یا هزینه خدمات اینترنت خود را معدل می کنند و باعث می شود دسترسی به زمینی گران تر از آنچه باید باشد برای این منظور باشد یارانه دسترسی به خارج از کشور, یا آنها نمی توانند مشترک خدمات ماهواره ای شوند و اینترنت را برای پروازهای طولانی در دسترس نکنند.

اینمارست

اینمارست در ارائه اتصال ماهواره ای برای هواپیماها حاکم است. این شرکت سه نوع سیگنال ارائه می دهد.

GX Aviation سرویس برتر اینترنت باند پهن برای خطوط هوایی است که از طریق ماهواره تحویل داده می شود. "GX" مخفف است Global Xpress. این شبکه است چهار ماهواره که کاملاً متعلق به اینمارست است. سیگنالی که حامل این اتصالات است باند Ka. این بخشی از طیف مایکروویو است. فرکانس های Ka-band دروغ است بین 26.5 و 40 گیگا هرتز (گیگاهرتز).

شبکه GX Aviation می تواند سرعتهای زیادی را تحویل دهد حداکثر 50 مگابیت بر ثانیه. با این حال ، Inmarsat سرعت را مطابق با بودجه هر شرکت هواپیمایی پرتاب می کند ، بنابراین اگر فهمید پرواز شما تحت پوشش این سیستم است ، ممکن است لزوماً آن سرعت حداکثر را بدست نیاورید..

GX Aviation اینترنت را به پروازهایی که از جمله آنها انجام می شود ، ارائه می دهد:

  •         ایرآسیا
  •         هوا نیوزلند
  •         اویانکا
  •         گروه لوفت هانزا
  •         شاتل هوایی نروژ
  •         خطوط هوایی فیلیپین
  •         هواپیمایی قطر
  •         خطوط هوایی سنگاپور

SwiftBroadband گزینه اتصال ارزان تر است که توسط اینمارست ارائه می شود. این سیستم با دسترسی گسترده تری به GX Aviation قابل دسترسی است ، بخشی از آن به دلیل طولانی تر عملکرد آن است. این سیستم همچنین توسط پشتیبانی می شود چهار ماهواره که به دور زمین می چرخد اینها ماهواره های اینمارست I-4 هستند که با آنها ارتباط برقرار می کنند باند L سیگنال های مایکروویو. باند L دارای فرکانس 1 تا 2 گیگاهرتز است و معمولاً برای هدایت هواپیمایی ، شبکه های تلفن همراه مبتنی بر LTE و پخش صوتی دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد..

حداکثر سرعت توان بالقوه SwiftBroadband بسیار کندتر از قابلیت های GX Aviation است و برای پخش مستقیم ویدیو کافی نخواهد بود - این یک سرویس ارائه شده توسط برخی خطوط هوایی با استفاده از سیستم GX Aviation است. بیشترین سرعت در دسترس با خانواده SwiftBroadband است 432 Kbps در هر کانال حداکثر حداکثر 2.8 مگابیت در ثانیه کانال های صدا و داده ترکیبی در هر هواپیما ، که توسط ارائه شده است SwiftBroadband HGA (آنتن پرمصرف).

شبکه حمل و نقل هوایی اروپا یک پروژه مشترک بین اینمرست و دویچه Telekom. این انتقال ماهواره را با فرستنده های زمینی ترکیب می کند. این شبکه فقط در سال 2018 راه اندازی شده است ، بنابراین بسیار جدید است و هنوز بطور گسترده اجرا نشده است. با این حال ، اتصالات اینترنت پر سرعت را به ارمغان می آورد حداکثر 50 مگابیت بر ثانیه با هزینه ای بسیار کمتر از قیمت سرویس GX Aviation.

شبکه حمل و نقل هوایی اروپا را پوشش می دهد 30 کشور در اروپا, با ظرفیت متمرکز در پر رفت و آمدترین مسیرهای قاره. اتصالات ماهواره ای پخش می شود باند S طیف ، که زیر مجموعه ای از محدوده مایکروویو است و در فرکانس های بین عمل می کند 2 و 4 گیگاهرتز. فرستنده های زمینی برای این سرویس توسط دویچه Telekom اداره می شوند و به قسمت های دیگر فعالیت می کنند 4G LTE استاندارد.

اپراتورهای wifi هواپیمایی

خطوط هوایی فقط در هر کشوری که پرواز می کنند در یک سرویس اینترنتی مشترک نیستند - آنها از خدمات تخصصی استفاده می کنند که می توانند دسترسی وای فای را در سرتاسر جهان در دسترس قرار دهند و حتی خدمات زمینی و ماهواره ای را با هم مخلوط کنند.

به طور معمول ، ارائه دهندگان اتصال هواپیما در سرورهای اتصال از سوی میزبان ارائه دهندگان خدمات محلی محلی در سراسر جهان منعقد می شوند تا اطمینان حاصل شود که آنتن ها در هر مکانی که خطوط هوایی آن سرریز باشد ، قرار دارند. این اعتماد به خدمات محلی برای ارتباطات زمین به هوا می تواند منجر به عملکرد وای فای شود.

اولین سرویس اینترنتی خطوط هوایی توسط این شرکت ایجاد شده است گوگو ، که در آن زمان ، Aircell نامیده می شد. این شرکت هنوز یکی از ارائه دهندگان اصلی است. دو بزرگترین رقیب گوگو هستند OnAir و پانونیک اویونیک. OnAir شریک رسمی بازاریابی خدمات اتصال هواپیمایی Inmarsat است.

لیست خطوط هوایی با وای فای

ارائه دهنده خدمات هواپیمایی قیمت
Aer Lingus پانونیک اویونیک
AeroMobile
دویچه Telekom
کلاس تجاری - رایگان,
Aer Social 50MB - 7.95 دلار,
Aer Surf 120MB - 15،95 دلار,
Aer Max 270MB - 32،95 دلار
هواپیمایی آئروفلوت روسیه در هوا 15 دقیقه - 5 دلار,
1 ساعت - 15 دلار,
3 ساعت - 40 دلار,
پرواز کامل - 50 دلار؛
B777:
10 مگابایت - 5 دلار,
30MB - 15 دلار,
100MB - 40 دلار
Aerolineas Argentinas پانونیک اویونیک معلوم نیست
آئروموکسیکو برو برو
پانونیک اویونیک
معلوم نیست
هواپیمایی افریقیه در هوا معلوم نیست
هواي آسيا
فقط برای برنامه های گپ در 33 هواپیما
roKKi
Whatsapp ، WeChat و LINE
معلوم نیست
آبی آبی OnAir معلوم نیست
هوا کانادا برو برو 1 ساعت عبور - $ 6.50 CAD,
1 راه عبور - $ 12.00 CAD,
برنامه ماهانه - CAD / ماه 65.95 دلار
هوا چین هواپیمایی GX معلوم نیست
هوا اروپا WiFiOnTheAir 30MB - به طور خلاصه 6 یورو & پروازهای حمل و نقل متوسط ​​، 7 یورو از مسافت طولانی.
60MB - به طور خلاصه 10 یورو & پروازهای حمل و نقل متوسط ​​، 13 یورو با مسافت طولانی.
100MB - به طور خلاصه 15 یورو & پروازهای حمل و نقل متوسط ​​، 20 یورو با مسافت طولانی.
هوا فرانسه برو برو
پانونیک اویونیک
20MB - 5 € (6 دلار پوند),
50MB - 10 € (12 دلار پوند),
200 مگابایت - 30 € (36 دلار پوند)
هوا نیوزلند OnAir 30 دلار برای هر بخش
هوا صربستان OnAir 30 دقیقه یا 20MB - 4.90 یورو,
60 دقیقه یا 50MB - 8.90 یورو,
کل پرواز یا 90 مگابایت - 13.90 یورو
سیشل هوا OnAir 20MB یا 30 دقیقه - 5.95 دلار آمریکا,
1 ساعت یا 50 مگابایت - 9،95 دلار آمریکا,
کل پرواز یا 120 مگابایت - 21.95 دلار آمریکا
آلاسکا ایر برو برو گذر روز - 16 دلار,
شش پاس 45 دقیقه - 36 دلار,
برنامه ماهانه - 49.95 دلار در ماه
آلیتالیا هواپیمایی 10 مگابایت - 2 دلار,
50MB - 6 دلار,
90 مگابایت - 12 دلار,
200 مگابایت - 20 دلار
همه شرکت هواپیمایی نیپون OnAir 30 دقیقه - 4.95 دلار,
1 ساعت - 8.95 دلار,
مبارزه کامل - 19.95 دلار
خطوط هوایی آمریکا برو برو پروازهای داخلی:
گذر روز - 16 دلار + مالیات,
برنامه ماهانه - 49،95 دلار + مالیات؛
پروازهای بین المللی:
2 ساعت - 12 دلار,
4 ساعت - 17 دلار,
پرواز کامل - 19 دلار
خطوط هوایی AZAL جمهوری آذربایجان OnAir معلوم نیست
خطوط هوایی بلاروس بلاروس برو برو رایگان
هواپیمایی بریتانیا OnAir ساعت اول رایگان,
1 ساعت - 8 پوند (14 دلار پوند),
4 ساعت - 18 پوند (24 دلار پوند),
کل پرواز - 24 پوند (32 دلار پوند)
هوای اقیانوس آرام سبو OnAir 25MB - 5 دلار,
50MB - 10 دلار
شرکت هواپیمایی چین باند کو 1 ساعت - 11.59 دلار,
3 ساعت - 16.59 دلار,
24 ساعته - 21.53 دلار
چین شرقی AsiaSat-6 اندازه گیری ، ابتدا 258 یوان با ارزش به صورت رایگان
Condor Flugdienst صفحه اتصال معلوم نیست
خطوط هوایی دلتا برو برو گذر روز داخلی - 16.00 دلار,
پاس روز جهانی - 28،00 دلار,
گذر ماهانه داخلی - 49.95 دلار,
گذر سالانه داخلی - 599.99 دلار
هوای مصر OnAir سرویس اندازه گیری
امارات OnAir 20MB اول - رایگان؛
اعضای غیر Skyward:
حداکثر 150 مگابایت - 9.99 دلار,
حداکثر 500 مگابایت - 15.99 دلار؛
اعضای Skyward در مشاغل و کلاس اول - رایگان
اعتکاف Wi-Fly 30MB - 4.95 دلار,
90 مگابایت - 11.95 دلار,
180 مگابایت - 19.95 دلار,
رایگان برای مسافران درجه یک الماس
یورووینگ ها هواپیمایی GX فقط پیام رسانی - 3.90 €,
گشت و گذار و سرگرمی - 6.90 یورو,
جریان - 11.90 یورو
EVA Air Deustche Telekom 1 ساعت - 11.95 دلار,
3 ساعت - 16.95 دلار,
24 ساعته - 21.95 دلار
فینیر آسمان نوردیک نامحدود رایگان برای کلاس تجاری,
1 ساعت - 6 دلار,
مدت پرواز - 18 دلار
flydubai عقاب جهانی واتس اپ ، iMessage و Viber فقط - 2 دلار,
30 دقیقه - 4 دلار آمریکا,
پرواز کل - 10 دلار
گارودا اندونزی OnAir 1 ساعت - 11.95 دلار,
3 ساعت - 16.95 دلار,
24 ساعته - 21.95 دلار
GOL Linhas Aereas Inteligentes برو برو قیمت ها از 3 دلار به مدت 1 ساعت شروع می شود. 5 دلار برای بیش از 1 ساعت.
خلیج هوا پانونیک اویونیک MB نامحدود - 15 دلار در هر ساعت 6 BHD
هواپیمایی هوین برو برو رایگان
هواپیمایی هنگ کنگ در هوا رایگان
ایبریا OnAir 1 ساعت / 80MB - 8.99 یورو,
4 ساعت / 200 مگابایت - 24.99 یورو,
پرواز کامل / 400 مگابایت - 29.99 یورو
ایسلندایر عقاب جهانی قیمت از 6 یورو شروع می شود,
رایگان برای اعضای Saga Class و اعضای Saga Gold رایگان
خطوط هوایی ژاپن تی موبایل 1 ساعت - 10.15 دلار,
3 ساعت - 14،40 دلار,
24 ساعت - 18.80 دلار
JetBlue Airways پرواز-فی بسته اولیه رایگان,
Fly-Fi Plus امکان پخش 9 دلار در ساعت را فراهم می کند
JTA برو برو معلوم نیست
کنیا ایرویز KQ Sky Surf سیستم سرگرمی پرواز
هواپیمایی KLM پانونیک اویونیک در هر ساعت - 10.95 یورو (14.18 دلار),
پرواز کامل - 19.95 یورو (25.84 دلار)
هواپیمایی کویت OnAir معلوم نیست
هواپیمایی لیبی OnAir معلوم نیست
لوفت هانزا Flynet 1 ساعت - 9 یورو / 10 دلار ، 3000 مایل,
4 ساعت - 14/15 یورو ، 4500 مایل,
24 ساعته - 17 یورو / 19 دلار ، 5500 مایل
مالیندو هوا پانونیک اویونیک 25MB - 1.25 دلار,
1 ساعت - 9،95 دلار
شرکت هواپیمایی انبه G-Connect پرواز کامل - 15.95 دلار,
3 ساعت - R50 (4 دلار پوند),
پاس 1 ماهه (300 دقیقه) - R250 (20 دلار پوند)
NIKI پانونیک اویونیک 30 دقیقه یا 20 مگابایت - 4.90 یورو,
60 دقیقه یا 50 مگابایت - 8.90 یورو,
پرواز کامل و 90 مگابایت - 13.90 یورو,
پرواز کامل و 120MB - 18،90 یورو
Nok Air تايكوم رایگان
شاتل هوایی نروژ عقاب جهانی رایگان - فقط در پروازهای کوتاه حمل و نقل در دسترس است
عمان هوا OnAir در تلفن هوشمند - 5-15 دلار,
در لپ تاپ ها / صفحه سرگرمی در پرواز - 15-40 دلار
خطوط هوایی فیلیپین OnAir 30 دقیقه یا حداکثر 15 مگابایت - رایگان,
35 مگابایت - 5 دلار,
150MB - 20 دلار
قانتاس ViaSat رایگان
هواپیمایی قطر OnAir 15 دقیقه اول - رایگان,
ساعت 1 - 5 دلار,
ساعتهای 2-4 - 10 دلار,
پرواز کامل - 20 دلار
سلطنتی اردن OnAir معلوم نیست
شرکت هواپیمایی عربستان سعودی OnAir دسترسی به برنامه داده خود را می دهد
هواپیمایی اسکاندیناوی (SAS) پانونیک اویونیک رایگان به اعضای طلا و الماس,
رایگان برای مسافران در SAS Plus & کسب و کار,
در اسکاندیناوی & اروپا - 6/7 دلار یورو,
در هر کجای دیگر - 15 یورو / 19 دلار
هواپیمایی اسكوت برو برو Social-Lite (20MB) - 5 دلار,
1 ساعت - 11.95 دلار,
3 ساعت - 16.95 دلار,
24 ساعته - 21.95 دلار
هواپیمایی شنژن OnAir فقط در پروازهای بین پکن و شنژن
خطوط هوایی سنگاپور پانونیک اویونیک سرویس اندازه گیری
شرکت هواپیمایی Skymark پانونیک اویونیک رایگان
خطوط هوایی جنوب غربی عقاب جهانی 8 دلار در هر دستگاه ، در هر روز
هواپیمایی سریلانکان OnAir 20 دقیقه - 2 دلار,
1 ساعت - 5 دلار,
3 ساعت - 10 دلار,
پرواز کامل - 20 دلار
هواپیمایی بین المللی سوئیس پانونیک اویونیک 20 مگابایت - CHF 9/8 €,
50 مگابایت - CHF 19/17 €,
120 مگابایت - CHF 39/36 €
هواپیمایی TAAG آنگولا OnAir معلوم نیست
شرکت هواپیمایی TAM OnAir دسترسی به برنامه داده خود را می دهد
TAP پرتغال OnAir 4MB - 4.99 دلار,
14MB - 14،99 دلار,
50MB - 45،00 دلار
هواپیمایی تایلند پانونیک اویونیک
OnAir
10 مگابایت - 4.99 دلار,
20MB - 8.99 دلار,
30MB - 12.99 دلار,
100MB - 34.99 دلار
شرکت هواپیمایی ترکیه پانونیک اویونیک 1 ساعت - 9،99 دلار,
24 ساعته - 14.99 دلار,
رایگان برای کلاس تجاری
شرکت هواپیمایی یونایتد برو برو 1 ساعت - 5 دلار,
پرواز کل - 17 دلار,
برنامه ریزی 1 ماهه تمام شرکتهای هواپیمایی Gogo - 49.95 دلار
هواپیمایی هوایی ایالات متحده برو برو 2 ساعت - 12 دلار,
4 ساعت - 17 دلار,
پرواز کل - 19 دلار
هواپیمایی ویتنام برو برو پروازهای داخلی - رایگان,
پروازهای بین المللی - 15 دلار - 20 دلار
ویرجین آمریکا برو برو 30 دقیقه - 2 دلار,
1 ساعت - 5 دلار,
برنامه ریزی 1 ماهه تمام شرکتهای هواپیمایی Gogo - 49.95 دلار
ویرجین آتلانتیک هواپیمایی ارسال پیام - 2.99 / / 3.99 $,
40MB - 4.99 پوند / 5.99 $,
150MB - 14.99 پوند / 21.99 دلار
Vueling Airlines تلفنیکا رایگان
WestJet پانونیک اویونیک 30 دقیقه - $ 4.99 - 5.74 $,
3 ساعت - $ 8.99 - 10.34 $,
پرواز کامل - 13.99 $ - 16.09 $
شرکت هواپیمایی Xiamen معلوم نیست رایگان

آیا اتصال به وای فای در هواپیما ایمن است?

نباید به این دلیل متصل باشید که به یک سیستم وای فای عمومی وصل شوید زیرا هواپیما هستید. انتقال اتصال به خارج از هواپیما دارای همان اقدامات امنیتی با سیگنال داده ای است که در تلفن هوشمند خود در زمین دریافت می کنید. سیگنال wifi درون هواپیما به اندازه خدمتی که از هر اتصال روتر وای فای دریافت می کنید ، ایمن است. با این حال, هر زمان که به یک سرویس وای فای در یک مکان عمومی وصل شوید ، در معرض خطر هستید.

هر کسی می تواند یک کانون وای فای را راه اندازی کند. هر تلفن هوشمند ، رایانه لوحی یا لپ تاپ می تواند سیگنال از دستگاه های دیگر را بدون اتصال از طریق روتر در محل دریافت کند. یک کانون هکر یک "مرد در حمله وسط.هکر ارتباطات شما را به روتر وای فای واقعی در هواپیما هدایت می کند ، اما امنیتی که از ارتباطات شما به کانون واقعی محافظت می کند توسط هکر کنترل می شود. این به او امکان می دهد تمام اطلاعات شما را از طریق رایانه خود عبور دهد را بخواند.

برای محافظت از اتصالات اینترنتی خود در هواپیما ، مانند هر دسترسی WiFi عمومی ، لازم است از VPN استفاده کنید. در این سرویس یک لایه اضافی از رمزگذاری اعمال می شود که پایان آن تا پایان کنترل هکر گسترش می یابد و نمی توان آنرا شکست. می توانید اطلاعات بیشتری در مورد VPN در این مقاله بخوانید.

شما همچنین هنگام استفاده از وای فای در هواپیما یک ریسک قانونی دارید. هنگام مسافرت بر روی بدن زیادی از آب یا پرواز در هواپیمایی که فقط از اتصالات ماهواره ای استفاده می کند ، از صلاحیت قضایی محلی در امان هستید. با این حال ، اگر به وای فای دسترسی دارید که از طریق فرستنده های زمینی انجام می شود ، از نظر فنی, شما باید در هر یک از کشورهایی که از آن عبور کرده اید ، قانون را رعایت کنید در سفر خود.

هر کشوری قوانین مختلفی درباره مجاز بودن سایتها و محتوا دارد. از نظر تئوری ، دولت یک ملت می تواند زندانی کردن برای دسترسی به محتوای ممنوعه در حالی که در فضای هوایی آنها وجود دارد ، حتی اگر پای آنجا نگذارید. نداشتن شهروند کشورهایی که به آن پرواز می کنید باعث نمی شود شما از قانون مصون بمانید.

نمونه ای از این مشکل نهفته است پیشگیری از لایحه جرایم الکترونیکی پاکستان این به دولت پاکستان حق می دهد تا دارندگان گذرنامه های پاکستانی و کسانی که واجد شرایط گذرنامه پاکستانی هستند ، هر جا که باشد را دستگیر کند. شما می توانید در نهایت شکستن این قانون است. بنابراین ، اگر یکی از پدربزرگ ها و مادربزرگ های شما اهل پاکستان بودند و می خواهید در یک پرواز از قاهره به بانکوک به YouTube (که در پاکستان ممنوع است) دسترسی داشته باشید ، به شما توصیه می شود قبل از اینکه به آن ضربه بزنید ، نقشه پرواز را دقیقاً در کجا قرار دهید. وارد کلید.

بسیاری از سایت ها و دسته بندی های خدمات وب وجود دارند در بسیاری از کشورهایی که پرواز می کنید ممنوع است. این واقعیت که این سایتها در کشور خود قانونی هستند ، هیچ دفاع از دستگیری نیست. مقامات هواپیمای شما را مجبور نخواهند کرد که شما را به خاطر این تخلفات دستگیر کنند ، اما اگر اتفاقی بیفتد که در همین ارتباط جزئیاتی از هویت خود را ارائه دهید ، می توانید در آینده به صورت غیابی محاکمه شوید و در آینده در برخی موارد دستگیر شوید. از آن کشور دیدن کنید.

آن VPN هایی که شما را از هکرها محافظت می کنند نیز خواهند بود شما را از شر چشمه ها و سخنان دولت محافظت می کند زیرا آنها را برای کسی که ارتباطات شما را از خواندن مطالب خود متوقف می کند ، به لطف رمزگذاری غیر ممکن می کند.

دسترسی به اینترنت در هواپیماها فقط در حال پیشرفت و گسترده تر شدن است. اطمینان حاصل کنید که اتصالات خود را خصوصی نگه دارید زیرا فناوری دسترسی بیشتر به مطالب پیچیده تر را ممکن می کند.

آیا به طور مرتب از وای فای در هواپیماها استفاده می کنید؟ آیا از VPN استفاده می کنید هر زمان که در پرواز هستید با دسترسی وای فای؟ به نظر شما تمام شرکتهای هواپیمایی باید وای فای رایگان ارائه دهند؟ پیامی را در نظرات بخش زیر را تجربه کرده و تجربه خود را با جامعه به اشتراک بگذارید.

همچنین ممکن است شما ارائه دهندگان اینترنت را دوست دارید چه چیزی خنثی است ، چرا مهم است و چگونه می توانید برای آن بجنگید؟

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

22 − = 19

Adblock
detector