شرایط و سرعت اینترنت و باند پهن توضیح داده شده است

پهنای باند

با نبرد بر علیه خنثی خالص هنوز در ایالات متحده و جاهای دیگر در حال سوختن است ، بسیاری از مصرف کنندگان اکنون با اصطلاحات ناآشنا روبرو هستند. پرت کردن؟ پهنای باند؟ DSL؟ فیبر؟ سرعت بارگیری و بارگیری دارید؟ به نظر می رسد کلمه سوپ هر روز بیشتر می شود و حتی در زمینه زمینه موضوعات هنوز هم گیج کننده هستند. برای کسی که برنامه های اینترنتی را از ارائه دهندگان مختلف خریداری می کند ، نمی توان درک کرد که چرا هر یک از این موارد مهم است. و با توجه به اینکه تعداد زیادی از اطلاعات معمولاً مستقیماً توسط ISP ها در تلاشند تا برنامه های اینترنتی را به شما بفروشند ، دشوار است بدانید که حتی به چه کسی اعتماد کنید.

خوشبختانه ، شما نیازی به یک مدرک پیشرفته در علوم کامپیوتر یا شبکه برای یادگیری اصول اساسی ندارید. این راهنما قطعی باید به شما کمک کند تا بهتر بفهمید که تمام این اصطلاحات اینترنتی به چه معنی است و چرا اهمیتی در هنگام خرید سرویس های باند پهن دارید.

درک سرعت اینترنت و اصطلاحات

در این راهنما ، ما در درجه اول بر روی همه کارها با “باند پهن” متمرکز شده ایم..

همانطور که پیدا خواهید کرد سرعت اینترنت در اندازه گیری می شود بیت, با کیلوبیت معمولاً کوچکترین اندازه گیری سرعت و مگابیت رایج ترین اندازه گیری با این حال ، بسیاری از ISP ها در حال حاضر فوق العاده ارائه می دهند گیگابیت سرعت اینترنت ، که قادر به دانلود فیلم های HD در چند ثانیه هستند.

با این حال ، برای اهداف راهنمای ما ، تمرکز بر روی پهنای باند از همه مهمتر ، مهمترین اتصال اینترنت پر سرعت ، روشی است که امروزه بیشتر مصرف کنندگان از آن استفاده می کنند.

از منظر ساده ، سرعت اینترنت فقط معیاری برای سرعت بارگیری یا بارگیری اطلاعات از طریق وب است. به عنوان مثال ، بزرگترین نگرانی شما ممکن است این باشد که آیا می توانید ویدئویی از Netflix در HD بدون بافر پخش کنید. برای این کار به سرعت مشخصی نیاز دارید (چیزی که بعدا در این مقاله در مورد آن صحبت خواهیم کرد).

برای سرگرمی ، توصیه می کنیم سرعت اینترنت خود را به عنوان نقطه شروع برای درک سرعت اینترنت و شرایط باند پهن اندازه گیری کنید.

در اینجا چند وب سایت که می توانید برای انجام این کار استفاده کنید:

Speedtest.net

speedtest.net

InternetHealthTest.org

تست سلامت اینترنت

Fast.com

fast.com

تست سرعت Google

تست سرعت گوگل

انجام چند تست سرعت به شما ایده خوبی می دهد که سرعت اینترنت چگونه به نظر می رسد. حتی ممکن است بخواهید چند بار تست آزمایشی برنامه های ایمن را انجام دهید تا ببینید که به طور کلی چقدر طول می کشد تا بتوانید یک پرونده را بارگیری کنید. با این وجود ، داشتن یک ایده خوب در مورد آنچه سرعت اینترنت شما در حال حاضر به نظر می رسد ، مبنای خوبی را برای بحث هایی که در زیر اتفاق می افتد به شما می دهد.

رژه پهن باند

عبارت پهنای باند این روزها تقریباً مورد توجه قرار می گیرد بدون اینکه توجه زیادی به جزئیات شود. وقتی بیشتر ما اصطلاح “باند پهن” را می شنویم ، معمولاً فقط به “اینترنت پر سرعت” فکر می کنیم. بدون آنکه به جزئیات بیش از حد توجه کنیم ، این ساده ترین راه برای فکر کردن در مورد آن است. حتی هنوز سرعت اینترنت متناسب با این اصطلاح است پهنای باند می تواند و می تواند تغییر کند ، زیرا تعریف آن اغلب توسط مقامات تنظیم کننده (مانند FCC) تنظیم می شود.

قیمت باند پهن

منبع: Stefano De Sabbata و Mark Graham تحت CC با 3.0

از نظر فنی ، “باند پهن” یک شبکه انتقال داده با “پهنای باند گسترده” است. وقتی برای دسترسی به اینترنت استفاده می شود ، پهنای باند باید حداقل باشد:

 • همیشه روشن است
 • سریعتر از اتصالات اینترنت شماره گیری (به نام باریک)

با توجه به این دو معیار حداقل ، می توان فهمید که چرا اصطلاح پهن باند با چنین رها کردن بی پروا استفاده می شود. و متأسفانه ، از آنجا که ویژگی های تعریف شده برای آنچه که پهنای باند بسیار پراکنده هستند ، آسان است که مصرف کنندگان فکر کنند اینترنت پر سرعت دارند فقط به این دلیل که ISP سرویس خود را “باند پهن” می نامد.

ارائه دهندگان خدمات اینترنت (ISP)

تمام دسترسی به اینترنت پهن باند توسط آنچه به عنوان ارائه دهنده خدمات اینترنتی یا ISP شناخته می شود ، تحویل داده می شود. این شرکت ها با استفاده از طیف گسترده ای از فناوری های مختلف ، دسترسی به اینترنت را برای مصرف کنندگان ، مشاغل و دولت ها فراهم می کنند.

بیشتر مصرف کنندگان از طریق شرکت های کابل مانند Comcast ، Sky یا Verizon با ISP ها آشنا هستند. با این حال ، شرکت های تلفن همراه هم اکنون می توانند ISP نیز در نظر گرفته شوند. معرفی پهن باند تلفن همراه 3G و 4G به معنای این است که شرکت های خدمات سلولی شرکت می کنند فقط, مانند T-Mobile یا Sprint نیز با تعریف ISP هستند.

باند پهن ایالات متحده

منبع: GeoISP.com

در بیشتر موارد ، اگر می خواهید دسترسی به اینترنت داشته باشید ، باید آن را از یک ارائه دهنده خدمات اینترنت خریداری کنید. استثنائات محدودی وجود دارد ، اما این موارد بخصوص نادر است.

سرعت پهنای باند: ایالات متحده ، ایالات متحده ، کانادا و استرالیا

 • در ایالات متحده ، تعریف فدرال از سرعت پهنای باند 25 مگابیت در ثانیه به پایین ، 4 مگابیت بر ثانیه بالا است. با این حال ، دولت فعلی FCC قصد خود را اعلام کرده است پایین این تعریف سرعت تا 10 مگابیت بر ثانیه است.
 • در ایالات متحده آمریکا ، Ofcom 10 Mbps را به عنوان یک حق قانونی برای مشاغل و خانواده ها تعیین کرد. پیش از آن ، دولت 2 مگابیت بر ثانیه را یک حق اساسی جهانی می دانست. دولت ایالات متحده همچنین “پهن باند فوق العاده” را با هر سرعتی بالاتر از 24 مگابیت بر ثانیه تعریف می کند.
 • در کانادا ، دولت “می خواهد” به همه شهروندان و مشاغل دسترسی حداقل 50 مگابیت در ثانیه سرعت بارگیری دسترسی داشته باشد. با این حال ، تنظیم کننده ارتباطات از راه دور کانادا ، CTRC ، حداقل نیاز یا اجباری ندارد و در سال 2016 دسترسی سریع به اینترنت را به عنوان یک حق اساسی اعلام کرد که برای شهروندان و ساکنان کانادایی “ضروری برای کیفیت زندگی” است..
 • استرالیا دارای شبکه ملی پهن باند ملی است که از طریق آن ISP ها حق استفاده و فروش مشتریان را خریداری می کنند. سیاست رسمی دولت استرالیا ارائه حداقل 25 مگابیت بر ثانیه در اختیار همه است که 50 مگابیت بر ثانیه در اختیار 90 درصد محل است.

سرعت پهنای باند ثابت

انواع باند پهن

در حالی که سرعت پهنای باند و حداقل نیازها ممکن است از کشور به کشور دیگر متفاوت باشد ، اغلب همین فناوری ها در همه جا وجود دارند. هیچ راهی برای تأمین دسترسی به اینترنت پهن باند وجود ندارد ، زیرا محققان و مهندسان مرتباً فناوری های جدیدی را ارائه می دهند تا سرعت بیشتری را ارائه دهند.

انواع متداول فن آوری های باند پهن اینترنت شامل موارد زیر است:

DSL

برای بسیاری از مصرف کنندگان به اندازه کافی قدیمی که از اینترنت شماره گیری با مودم باند صوتی استفاده کرده اند (یکی با اتصال اتصال به صدا در می آید) ، DSL قدم بعدی فراتر از شماره گیری بود. یک خط مشترک مشترک دیجیتال یا DSL یکی از اولین تکرار اینترنت باند پهن است.

DSL یک اصطلاح عمومی برای دسترسی سریع به اینترنت از طریق خطوط تلفن سنتی مسی است. در خانواده DSL فناوری های مختلفی وجود دارد که می توانند سرعت حداکثر 100 مگابیت بر ثانیه را فراهم کنند. با این حال ، میانگین سرعت DSL از آنچه که از نظر فنی ممکن است سقوط کند ، به طور معمول بین 128 Kbps و 2 Mbps قرار می گیرد.

در خانواده DSL ، دو فناوری رایج شامل:

ADSL (خط مشترک مشترک دیجیتال نامتقارن)

ADSL روشی باند پهن مسی است که در آن سرعت بارگیری و بارگذاری به صورت نامتقارن تحویل داده می شود و سرعت بارگیری آن ترجیح داده می شود. در نتیجه ، کاربران مسکونی با خط ADSL سرعت بارگیری سریع تری دارند ، اما سرعت بارگذاری حداکثر را دارند و این گزینه را برای افرادی که می خواهند بارگذاری زیادی انجام دهند ، به گزینه کمتری تبدیل کردند. این نسخه از DSL برای اولین بار در سال 1998 با سرعت بارگیری 8 مگابیت در ثانیه معرفی شد. تکرار فعلی آن ، ADSL2 + ، 24 مگابیت در ثانیه را کم می کند. ADSL بسیار نادر است ، و در مکانهایی که ارائه می شود ، به ازای هر بیت معمولاً گران است. مطلوب است زیرا می توان برای حمل و نقل اینترنت و صدا در همان خط ، استفاده از خط تلفن دوم را غیر ضروری دانست.

ADSL همچنین شامل انواع مختلفی از جمله RADSL است که می تواند نرخ بیت را بر اساس شرایط خط تنظیم کند و ADSL Lite نیز که نرخ بیت بسیار پایین تری را ارائه می دهد و فاصله کوتاهی در حدود 18000 پا از ارائه دهنده خدمات دارد..

SDSL (خط مشترک مشترک دیجیتال)

  نحوه پاک کردن کوکی های خود در Chrome ، Firefox ، Edge ، Safari یا Opera

بر خلاف ADSL ، SDSL به کاربران نیاز دارد که یک خط تلفن جداگانه برای کار این سرویس داشته باشند. و در حالی که ADSL سرعت بارگیری را ترجیح می دهد ، SDSL به کاربران اجازه می دهد تا با نرخ بیت معادل بارگیری و بارگیری کنند. SDSL نیز نسبتاً کوتاه است و نیاز به نزدیکی در حدود 10،000 پا از ارائه دهنده خدمات دارد.

سایر فن آوری های DSL متقارن عبارتند از: HDSL (سرعت کمی بیت) که سرعت کمتری را نسبت به SDSL فراهم می کند ، و VDSL (سرعت بسیار بیت) که سریعترین سرعت DSL را تا حداکثر 100 مگابیت بر ثانیه ارائه می دهد اما دارای سرعت بسیار کمی نیز می باشد. دامنه 300 فوت از ارائه دهنده.

در بین ایالات متحده ، کانادا ، ایالات متحده و استرالیا ، مصرف کنندگان در استرالیا به احتمال زیاد گزینه های DSL را پیدا می کنند. در بسیاری از کشورهای دیگر ، DSL راهی کابل ، فیبر نوری یا ماهواره شده است.

میانگین سرعت DSL

کابل

کابل در حال حاضر بیشترین روش برای دسترسی به پهنای باند در تعداد زیادی از کشورهایی است که پهن باند در دسترس است. در کشورهایی مانند ایالات متحده ، کانادا و ایالات متحده ، شرکت های تلویزیون کابلی شروع به ارائه دسترسی به اینترنت به عنوان بخشی از یک بسته بندی شده معامله کردند.

در این نوع اینترنت از مودم با کابل کواکسیال متصل استفاده می شود. کابل کواکسیال درج شده در مودم همان کابل است که شما می توانید آن را به جعبه تلویزیون کابلی خود وصل کنید. تقریباً مانند سیم های تلفنی ، سیم های کابل کواکسیال مبتنی بر مس هستند ، اما به دلیل طراحی آنها قادر به ارائه داده های قابل توجهی بیشتر در سراسر خط هستند.

کابل اینترنت می تواند با برخی از فن آوری های اضافی اعمال شده (مانند ترکیب فن آوری های کواکسیال و فیبر) سرعت حداکثر 10 گیگابیت بر ثانیه یا بیشتر را تحویل دهد. علاوه بر این ، سرعت کلی شما ممکن است از طریق مودم کابلی لذت ببرید ، در درجه اول به تعداد کانالهایی که از طریق مودم ارائه می دهید محدود شده است. هرچه کانالهای بارگیری و بارگیری بیشتری ارائه دهید ، سرعت بارگیری ترکیبی شما بیشتر می شود.

ماهواره

اینترنت ماهواره ای که عمدتا به کسانی که در مناطق روستایی بیشتری ارائه می شوند ، از ماهواره های زمینی برای دسترسی به اینترنت پر سرعت استفاده می کند. این بدان معناست که ماهواره ها در یک مکان ثابت در فضا قرار دارند و در گردش سیاره نیستند.

پهنای باند ماهواره ای همانند تلویزیون ماهواره ای کار می کند. انتقال داده ها بین ماهواره و ظرف پذیرایی ثابت است و در نتیجه نیاز “همیشه روشن” برای اینترنت باند پهن است. با این حال ، برخی از عوامل می توانند بر قدرت اتصال مانند خط دید ، آب و هوا و سایر موانع تأثیر بگذارند.

ماهواره چگونه کار می کند

منبع: HughesNet

سرعت در دسترس برای اینترنت ماهواره ای تنها با استفاده از فناوری در ماهواره ای که ISP در آن زمان استفاده می کند محدود شده است. متوسط ​​نرخ downlink 1 Mbps است ، در حالی که برخی از جدیدترین ماهواره های ISP می توانند سرعت اینترنت Gigabit (با هزینه بسیار بالا) ارائه دهند. با این حال ، برای کسانی که در جوامع روستایی زندگی می کنند ، ممکن است اینترنت ماهواره ای تنها گزینه ای باشد زیرا ISP های سنتی از ساختن زیرساخت های پرهزینه برای تعداد کمی از مشتری خودداری می کنند و اندک بازده سرمایه گذاری دارند.

فیبر

در میان جدیدترین و سریعترین فناوریهای اینترنت باند پهن ، “فیبر” برای “فیبر نوری” کوتاه است. کابل های فیبر نوری با استفاده از سیگنال های نوری اطلاعات را حمل می کنند و به همین ترتیب داده ها را با سرعت نور انتقال می دهند. این روش امکان اتصال سریعتر و گسترده تر به داده ها را فراهم می کند. الیاف شیشه ای بسیار کوچک هستند (تقریباً به عرض یک موی انسان) ، و یک فیبر می تواند با استفاده از تکنیک های مختلف multiplexing ، داده های قابل توجهی را با سرعت بالا حمل کند..

محدودیت هایی در مورد چگونگی اتصال فیبر سریع وجود دارد. بیشتر گزینه های اینترنت گیگابیت از طریق فیبر (یا در برخی موارد ترکیبات فیبر / کواکسیال) انجام می شود. با این حال ، برخی محققان ثابت کرده اند که فیبر می تواند سرعت داده های terabit را ارائه دهد ، در حالی که یک گروه 255 اسب بخار بر ثانیه با یک فیبر واحد دارند. برای چشم انداز ، حتی 1 Tbps برای بارگیری حدود 250 فیلم HD در یک ثانیه کافی است.

از آنجا که گزینه های فیبر نوری هنوز نسبتاً جدید هستند ، آنها معمولاً فقط در مناطقی با جمعیت پر جمعیت در دسترس هستند. دسترسی روستایی به فیبر احتمالاً مدت طولانی خواهد بود ، در هر صورت. همانطور که با اینترنت کابل ، هزینه اجرای خطوط به مناطق روستایی در بسیاری موارد منجر به سود کوتاه مدت یا میان مدت نمی شود که ISP ها به دنبال آن هستند تا این پروژه را با ارزش سازند..

موبایل (3G ، 4G ، 4G LTE و 5G)

اگر در تلفن و خارج از کشور داده های خود را دریافت می کنید ، احتمالاً از اتصال بی سیم 4G یا (ممنوعیت بهشت) 3G استفاده می کنید. پهنای باند موبایل از برج های تلفن همراه برای ارائه اطلاعات به تلفن و سایر دستگاه های خود استفاده می کند. هر نسل از فناوری داده های تلفن همراه توسط “نسل” یا “G” آن مشخص شده است. قبل از 3G ، داده های تلفن همراه نمی توانند به طور مؤثر با اصطلاح “باند پهن” متناسب باشند زیرا سرعت به اندازه کافی سریع نیست.

هر وسیله متصل به اینترنت قابل تصور است که بتواند پهنای باند تلفن همراه را دریافت کند ، مادامی که شامل سخت افزار مناسب باشد.

در بسیاری موارد ، افرادی که نمی توانند از طریق کابل یا DSL به پهنای باند مناسب دسترسی پیدا کنند ، ممکن است از طریق دستگاه های کانون دسترسی به پهنای باند تلفن همراه داشته باشند. این دستگاه ها به سادگی به یک 3G یا 4G متصل می شوند و مانند روتر عمل می کنند و سیگنال را به سایر دستگاه های منطقه شما می زنند.

سرعت اتصال 3G می تواند بین 348 بیت در ثانیه تا حدود 7 مگابیت بر ثانیه باشد. با این وجود ، دستیابی به اتصالات 3G در حدود 50 مگابیت بر ثانیه با استانداردهای جدیدتر امکان پذیر است. اتصالات 4G به طور متوسط ​​حدود 14 مگابیت بر ثانیه ، اما می توانند تا 100 مگابیت بر ثانیه برسند. برخی از فن آوری های 4G (در حال حاضر در دسترس مصرف کنندگان نیست) می توانند به 1 گیگابایت برسند.

در مورد 4G LTE (Long term Evolution) ، به احتمال زیاد متوجه پیشرفت های سرعت نسبت به 4G اساسی خواهید شد. LTE در واقع یک اصطلاح بازاریابی نسبت به یک فناوری 4G جداگانه است. در عوض ، باید بدانیم که ارائه دهنده تلفن همراه سرعت 4G کمی سریعتر را ارائه می دهد. همین مورد در مورد 4G LTE-A نیز صدق می کند.

اکنون هیجان واقعی در پهنای باند تلفن همراه در 5G است. تکرار بعدی پهنای باند تلفن همراه از سیگنال های تلویزیونی خارج از هوا استفاده شده برای انتقال داده استفاده می کند. این سیگنال ها می توانند داده های بسیار بیشتری را با سرعت بیشتری نسبت به 3G یا 4G داشته باشند اما دامنه بسیار کوتاه تری دارند. 5G به سرعت 1 گیگابیت سرعت اینترنت را به عنوان مبدأ نوید می دهد ، با امکان ارائه 4-5 گیگابیت بر ثانیه یا بیشتر. علاوه بر این ، از آنجا که می توان سیگنال ها را از طریق برج های تلفن همراه موجود منتقل و انتقال داد ، برخی از رول های 5G به زمان کمتری نیاز دارند. با این حال ، از آنجا که سیگنال های 5G مسافت کمتری دارند ، برای پوشش بهتر به برج های سلولی بیشتری نیاز خواهید بود (به معنای بله ، جوامع روستایی ممکن است دوباره در معرض دید قرار گیرند).

WISP (ارائه دهنده خدمات اینترنت بی سیم)

ارائه دهندگان خدمات اینترنت بی سیم یا WISP ها نوعی ISP نامتعارف است که در ابتدا برای دسترسی به اینترنت به جوامع روستایی ایجاد شده است که گزینه های دیگر در آن وجود ندارد.

WISP ها می توانند شامل شبکه ها یا برج های مشی wifi در مقیاس بزرگتر باشند که از ظروف برای ارسال داده از طریق باندهای باز با فرکانس بالا استفاده می کنند (شبیه تلویزیون خارج از هوا). WISPs همانند ماهواره ، با توجه به اینکه اغلب از ظروف میان رده برای ارسال اطلاعات به صورت زمینی استفاده می کنند ، دارای مشکلات بینایی هستند. علاوه بر این ، WISP ها در چه سرعتی که می توانند فراهم کنند ، محدود هستند و اغلب با حداکثر سرعت 15 Mbps انجام می شوند.

سرعت اینترنت توضیح داده شده است

وقتی صحبت از اینترنت و خصوصاً صحبت می شود پهنای باند اینترنت ، رایج ترین و متداول ترین اصطلاح اشتباه است سرعت. اینترنت و سرعت باند پهن چیست ، به هر حال?

بیت ، بایت و مگابایت

سرعت, همانطور که به اتصال به اینترنت شما مربوط می شود ، در مورد سرعت شما می باشد بارگیری یا بارگذاری اطلاعات این دو جنبه از سرعت اینترنت معمولاً به طور جداگانه نمایش داده می شوند ، اما گرچه هنوز هم مهم هستند سرعت دانلود برای این افراد مهمتر از همه است.

بیت و بیت

منبع: دانشگاه فلوریدا

سرعت اینترنت شما در چند مورد اندازه گیری می شود هر بیت داده هر ثانیه منتقل می شود. هر یک بیت داده ساختمان اساسی اطلاعات رایانه ای است. آ بیت, که کوتاه است رقم باینری, یا 0 یا 1. این است که در آن چیزها ممکن است آشنا شوند. احتمالاً شنیده اید که تمام داده های موجود در سطح پایه آن ترکیبی از 0 یا 1 است ، سیستمی که به آن معروف است دودویی. به یک فکر کنید بیت مثل شما ممکن است به DNA انسان فکر کنید. این ساختار اصلی اطلاعات است که اطلاعات را در آن ایجاد می کند ، اما مانند DNA ، یک بیت کار زیادی نمی کند. برای ایجاد چیزی به مقدار زیادی از آن نیاز دارید.

  چگونه می توانیم وسایل تقویت کننده وای فای DIY خود را که واقعا کار می کنند بسازیم

هنگامی که شما از آنها بالا می روید بیت داده ها و سازماندهی آنها به روش های خاص, شما شروع به دریافت اطلاعات مفید می کنید. بیشتر بیت اطلاعات بیشتری در اختیار دارید. هرچه پرونده بزرگتر باشد ، بیشتر است بیت از آن تشکیل شده است با بزرگتر شدن اندازه پرونده ، اغلب محاسبه می شود بیت و شروع به اندازه گیری در گروههای 8 نفری ، معروف به a می کند بایت.  

اگر در حال پخش فیلمی از Netflix با تعریف استاندارد هستید ، اتصال شما نیاز به بارگیری در دارد 3 مگابیت در ثانیه (Mbps), یا 3 میلیون بیت در ثانیه برای تعریف استاندارد هر چیزی کمتر از این و احتمالاً با مسئله ای به نام مواجه می شوید بافر (همچنین به عنوان طناب وجود جریان پخش شما شناخته می شود).

توجه داشته باشید که ممکن است اعدادی را توضیح دهید که در آنها آمده است MegaBYTES همچنین. مگابایت به جای یک b کوچک (Mbps) یک B بزرگ (MB / s) داده می شود. ارائه دهندگان خدمات اینترنت مانند Comcast ، Verizon ، Sky ، Spectrum و دیگران از Megabits متداول در ثانیه (Mbps) برای محاسبه سرعت اینترنت استفاده می کنند. از آنجا که اندازه پرونده ها این روزها بزرگ است ، می بینید که بارگیری پرونده ها به طور معمول در مگابایت (مگابایت) و نه مگابیت (Mb) انجام می شوند. اگر می خواهید سرعت اینترنت خود را به مگابایت تبدیل کنید ، می توانید سرعت خود را (یادداشت شده در Mbps) با 8. تقسیم کنید..

از آنجا که بیشتر رایانه ها این روزها فضای زیادی دارند ، وب سایت ها به ندرت زحمت کشیدن اندازه پرونده ها را دشوار می کنند. علاوه بر این ، با افزایش سرعت اینترنت ، ارائه اطلاعات در مورد اندازه پرونده یا زمان بارگیری کمتر اهمیت می یابد. با این حال, دستگاه های تلفن همراه هنوز هم فضای محدودی دارید ، بنابراین به احتمال زیاد اندازه برنامه ها را از طریق فروشگاه برنامه خود پیدا خواهید کرد ، و خواهید دید که این موارد در مگابایت مشخص شده است:

مگابایتاین برنامه Android اندازه ای دارد که در مگابایت نشان داده شده است.

ورود به وب سایت از هر سرویس دهنده و چک کردن بسته های خدمات به راحتی نحوه اندازه گیری سرعت آنها با استفاده از مگابیت را آشکار خواهد کرد:

سرعت اینترنت و قیمت گذاری

منبع: Comcast Xfinity

(اگرچه ما برای سرعت اینترنت روی Megabits متمرکز شده ایم ، اما در بعضی از نقاط سرعت اینترنت می تواند تا 1000 مگابیت بر ثانیه یا بیشتر از آن برسد. در این مرحله به آن گیگابیت گفته می شود. در حال حاضر سرعت اینترنت گیگابیت برای مصرف کنندگان انفرادی نادر است و اغلب گران است. بنابراین ، بعید به نظر می رسد حداقل برای یک دهه دیگر در مورد درک این موضوع نگران باشید. اگر می خواهید در مورد گزینه های اینترنت گیگابیت اطلاعات بیشتری کسب کنید, اینجا کلیک کنید برای نقشه از ایالات متحده آمریکا که اینترنت Gigabit در دسترس است).

بنابراین سرعت اینترنت خوب چیست؟ این قابل بحث است و بیشتر وابسته به کارهایی است که به صورت آنلاین انجام می دهید.

اگر تمام آنچه در اینترنت استفاده می کنید در حال مرور وب است ، به احتمال زیاد به بیش از 5 مگابیت در ثانیه نیازی ندارید. با این حال ، اگر می خواهید کاری را کمی دقیق تر انجام دهید ، مانند پخش ویدیو ، موسیقی یا بازی بازی های آنلاین ، به سرعت و پهنای باند بسیار بیشتری نیاز خواهید داشت.

Netflix به نوبه خود سرعت اینترنت زیر را توصیه می کند:

 • 0.5 مگابیت بر ثانیه برای حداقل سطح لخت ویدئو (انتظار فیلم با کیفیت پایین و بافر)
 • 1.5 مگابیت بر ثانیه حداقل توصیه می شود (فیلم با کیفیت پایین ، ممکن است برخی از بافر ها رخ دهند)
 • 3.0 مگابیت بر ثانیه برای فیلم با کیفیت SD
 • 5.0 مگابیت بر ثانیه برای فیلم با کیفیت HD
 • 25 مگابیت بر ثانیه برای جریان های ویدیویی با کیفیت UHD

اگرچه مطمئناً بیشتر بهتر است ، چنین چیزی وجود دارد که بتوانید سرعت اینترنت بیشتری را از آنچه که در واقع نیاز دارید خریداری کنید. هنوز, اینترنت سرعت تنها بخشی از سرعت و بارگیری سریع بارگیری یا بارگیری آن است یا اینکه آیا در موارد بافر ویدیویی ندارید یا خیر. سرعت شما همچنین تحت تأثیر آنچه معروف است قرار دارد پینگ یا تاخیر.

پینگ و زمان تاخیر

پینگ و تاخیر از جمله دو مفهوم سخت باند پهن برای درک هستند. برای کاربر معمولی ، درک آنها نسبت به Megabits نیز از اهمیت کمتری برخوردار است. گفت, پینگ و تاخیر می تواند تأثیر متفاوتی بر سرعت شما در بارگیری یا بارگذاری اطلاعات از طریق وب داشته باشد, بخصوص اگر از طریق یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) به سرورهای راه دور وصل می شوید. و آنها می توانند نتیجه مستقیم شما باشند بافر مسائل نیز.

اگرچه این دو مفهوم جدا از هم هستند ، اما آنها با هم کار می کنند. در ساده ترین شرایط, پینگ سیگنالی است که رایانه شما به رایانه دیگری ارسال می کند (به طور معمول به وب سایت یا سرویس مورد نظر برای دسترسی به آن).

تاخیر کلمه ای است که ما برای توصیف میزان موفقیت در انتهای خط استفاده می کنیم تا پاسخ موفقیت آمیز داشته باشیم. روش دیگر فکر کردن در مورد تأخیر ، اندازه گیری تأخیر زمانی است که بین شما پینگ سرور و دریافت پاسخ وجود دارد. هرچه تعداد تأخیر و تعداد پینگ کمتر شود ، به این معنی که اتصال بین شما و وب سایت یا خدمتی که می خواهید برای دسترسی به آن دسترسی داشته باشید قوی و سریع است. وقتی هردو پینگ و تاخیر خوب هستند ، این بدان معناست که شما با سایت یا خدمتی که می خواهید به آن دسترسی پیدا کنید ، ارتباط موفقی دارید.

در بیشتر موارد ، فقط زمان پاسخ نشان داده شده در میلی ثانیه را مشاهده خواهید کرد. هرچه تعداد این تعداد کمتر باشد ، بهتر است.

نقشه پینگاین نقشه پینگ از MapLatency.com نشان می دهد که چقدر طول می کشد تا پینگ Comparitech.com از نقاط مختلف در سراسر جهان.

سرعت بارگیری و بارگذاری شما تحت تأثیر تأخیر قرار دارد. و برای آن ، عوامل مختلفی وجود دارد که می تواند باعث بروز مشکل شود. اگرچه داده ها این روزها با سرعت نور به طور موثر سفر می کنند ، اما فاصله هنوز هم می تواند تأثیر بگذارد. اگر می خواهید در استرالیا در حالی که در آلاسکا قرار دارد به یک وب سایت وصل شوید ، به طور طبیعی برای بارگیری یک وب سایت کمی بیشتر طول می کشد.

هنگامی که به عنوان یک اصطلاح انفرادی استفاده می شود, تاخیر معنای دیگری می گیرد همچنین می توان از آن برای توصیف تعدادی از موارد اتصال استفاده کرد که می تواند باعث تاخیر در انتقال داده ها در یک شبکه شود.

اگر با بافر روبرو هستید ، پهنای باند پایین می تواند یک مشکل باشد. اما ، مشکلات تاخیری همچنین می تواند باعث کاهش پهنای باند شما شود. از آنجا که داده ها در طول فرایند اتصال گرفتار می شوند ، این می تواند باعث ایجاد تنگنا شود که منجر به پهنای باند بیشتر و در نتیجه بافرتر شود.

همه کارهایی که آنلاین انجام می دهید نیازی به پینگ یا تأخیر کافی ندارند. به عنوان مثال ، اگر به راحتی اطلاعات ویکی پدیا را جستجو می کنید یا به ایمیل های خود پاسخ می دهید ، همچنان که نیازی به انتقال داده های زیادی ندارید ، صفحات وب شما بارگیری می شود. با این حال ، اگر شما درگیر فعالیت هایی هستید که نیاز به پاسخ سریع دارند ، مانند گفتگوهای ویدیویی یا بازی های آنلاین ، به تأخیر خوبی نیاز دارید. برای فعالیت های مرتبط با ویدیو ، تأخیر ضعیف به معنای این است که شما بافر ، با تاخیر بیشتر فیلم ها و گاهی قطع ارتباط بین صدا و خروجی را تجربه خواهید کرد. وقتی صحبت از بازی می شود ، تأخیر ضعیف معمولاً به معنی تاخیر زیادی (و مقدار قابل توجهی “زره تاخیر” است که ممکن است در بعضی موارد خوب باشد).

درنهایت ، یک شبکه غیرمستقیم باید باعث تاخیر کم شود ، اما اگر تعداد زیادی از افراد به طور همزمان به یک وب سایت دسترسی پیدا کنند ، این می تواند باعث بروز مشکلاتی در پایان شما شود.

علاوه بر این ، اگر از سیستم های باند پهن باند ، مانند ماهواره یا WISP استفاده می کنید ، تأخیر بیشتری را تجربه خواهید کرد.

پهنای باند ، نسبت محتوا

وقتی نوبت به شما می رسد که چقدر از آن سرعت تبلیغ شده در اینترنت لذت می برید, پهنای باند مهمترین عامل است.

برای درک بهتر پهنای باند ، خوب است که به اتصال به اینترنت خود مانند بزرگراه فکر کنید (شاید یک بزرگراه اطلاعاتی … اما من فرار می کنم). یک جاده دو خط با محدودیت سرعت 60 مایل در ساعت می تواند سرگرم کننده و سریع برای حرکت باشد ، تا زمانی که تعداد زیادی از افراد دیگر در این جاده نباشند. اما هرچه افراد بیشتری همزمان با شما در جاده رانندگی کنند ، ازدحام بیشتر خواهد بود و در نهایت همه کندتر می شوند.

سرعت اینترنت شما مشابه است. اگر سرعت اینترنت شما تبلیغ شده حداکثر 25 مگابیت بر ثانیه باشد ، باید تصور کنید که می توانید با این سرعت بارگیری کنید. اما اگر چندین دستگاه در شبکه خانگی خود دارید ، همه فیلم های HD را از Netflix پخش می کنند ، تراکم زیادی خواهید داشت و سرعت مؤثر خود را کاهش می دهید.

  60+ آمار و حقایق IoT

پهنای باند اصطلاحی است که ما برای توصیف میزان از سرعت اینترنت شما در واقع می توانید از آن استفاده کنید. اگر بیشتر رایانه ها و دستگاه ها از همان اتصال محدود استفاده کنند ، پهنای باند شما کاهش می یابد و بارگیری شما بیشتر طول می کشد. به محض شروع پخش این فیلم ها ، احتمالاً بارهای طولانی تری را برای فیلم ها و مشکلات بافر تجربه خواهید کرد.

همیشه نمی توانید بچه های خود را مقصر بخورید که همه آنها را از دست می دهند پهنای باند, با این حال. در حالی که شما مقدار مشخصی از پهنای باند را از طریق ISP خود به شما اختصاص داده اید ، شما می توانید آن پهنای باند را با همه افراد اطراف خود با استفاده از همان ISP به اشتراک بگذارید. در ساعات اوج استفاده از اینترنت ، به احتمال زیاد در هنگام پخش فیلم یا بارگیری و بارگذاری در شبکه ، کاهش سرعت بیشتری را تجربه خواهید کرد.

به عنوان مثال ، من از Comcast “حداکثر 100 مگابیت در ثانیه” پرداخت می کنم. در اینجا نتیجه آزمایش سرعت اینترنت برای من چگونه به نظر می رسد:

شرایط و سرعت اینترنت و باند پهن توضیح داده شده است

همانطور که می بینید ، من در نزدیکی 100 مگابیت بر ثانیه قرار ندارم. در حقیقت ، من حتی در شرایط ایده آل و حتی در ساعات اوج ، حتی به آن حد نزدیک نشده ام. این چیزی است که هنگام خرید برای برنامه های خدمات اینترنتی خود باید مورد توجه قرار بگیرید. با تشکر از مشکلات پهنای باند ، که در نهایت غیرقابل اجتناب هستند ، معمولاً می توانید نیمی یا کمتر از نیمی از حداکثر سرعت تبلیغ شده را بدست آورید.

بنابراین آیا تعداد افرادی که یک شبکه را با هم به اشتراک می گذارند یک اصطلاح فانتزی وجود دارد؟ البته! این است نسبت مشاجره (یا کمتر محبوب), نسبت اشتراک بیش از حد) نسبت مشروط اصطلاحی است که برای توصیف تعداد کاربران همزمان با ظرفیت داده یکسان به کار می رود. همانطور که ممکن است حدس بزنید ، هرچه این نسبت پایین تر باشد ، کیفیت خدمات بهتر نیز خواهد بود. نسبت بحث به همین دلیل است که تعداد بیشتری از افراد در یک شبکه باعث کاهش سرعت مؤثر همه افراد می شوند. همچنین به همین دلیل ممکن است اگر به طور مداوم کمتر از آنچه پرداخت می کنید ، نیاز به خرید سریعتر از ISP خود داشته باشید.

ISP ها معمولاً پهنای باند اختصاصی همه را در ساعات اوج کاهش می دهند تا نوع انسداد شبکه را که ناشی از افزایش نسبت اختلاف است ، محدود کنند. با این حال ، شما همچنان به دلیل تقاضای رو به رشد جهانی برای پهنای باند احساس خرج کردن خواهید کرد. و در ایالات متحده ، ISP ها به سختی نسبت به روز رسانی شبکه های خود آهسته عمل کرده و ترافیک بیشتری را به حساب می آورند ، به این معنی که اگر می خواهید در هنگام پخش از مشکلات ، مجبور به پرداخت هزینه های بالاتر برای پهنای باند و پهنای باند بیشتر شوید..

کند بودن اینترنت شما می تواند به دلیل کامپیوتر شما باشد

در حالی که ما در موضوع پهنای باند هستیم ، مهم است که یک سوء تفاهم مشترک درباره سرعت اینترنت را برجسته کنیم. اگر متوجه شدید مرتباً صفحات وب را بارگیری می کنید ، اما هنوز هم هزینه پهنای باند را پرداخت می کنید ، ممکن است فکر کنید که در اتصال شما مشکلی وجود ندارد. در عوض ، می توانید با یک کامپیوتر آهسته سر و کار داشته باشید.

سن رایانه شما می تواند بر تجربه مرور وب شما تأثیر بگذارد. سرعت اینترنت اهمیت دارد ، اما سخت افزار رایانه شما نیز همینطور است. اگر مقدار کافی از حافظه و قدرت پردازش در رایانه خود داشته باشید ، اینترنت پر سرعت نمی خواهید که آن را دور بزند. رایانه شما هنوز هم می تواند داده های دریافت شده را پردازش کند ، حتی اگر آن را با سرعت 25 مگابیت در ثانیه دریافت کند.

قبل از تلاش برای یافتن سرویس جدید پهن باند یا فراخوانی ISP برای شکایت ، ممکن است بخواهید ابتدا کامپیوتر خود را سرعت بخشید.

اتصال به اتصال شما

آخرین قسمت برای درک باند پهن تجهیزات واقعی شما با استفاده از آن است. آیا از کابل ، فیبر نوری یا باند پهن موبایل استفاده می کنید ، به تجهیزات مناسب در خانه خود نیاز دارید تا همه کارها به درستی انجام شود.

مودم

مودم وسیله ای است که سیگنال های داده را از ISP شما دریافت می کند و آن سیگنال ها را برای انتقال به دستگاه های شما قابل استفاده می کند. بدون مودم ، دسک تاپ ، لپ تاپ و سایر دستگاه های متصل به اینترنت در خانه شما قادر به دریافت و استفاده موثر از اینترنت ISP شما نخواهند بود.

مودم موتورولا

منبع: آمازون

اگر از یکی از چندین مورد استفاده می کنید ، فقط یک مودم لازم است سیمی گزینه های اینترنت: DSL ، کابل یا فیبر.

در بیشتر موارد ، اگر دسترسی به اینترنت سیمی را از طریق ISP خریداری کنید ، آنها به شما پیشنهاد می كنند كه مودم را به شما اجاره دهند. با این حال ، شما می توان و احتمالاً باید مودم خود را خریداری کنید. مشکل این است که ISP بدون توجه به اینکه به آنها پول کافی برای پرداخت هزینه خرید دستگاه داده اید ، به شما این مودم را به طور نامحدود اجاره خواهد کرد.

خرید و استفاده از مودم خود می تواند سالانه بیش از 100 دلار پس انداز کند. یک مودم با کیفیت مناسب با قیمت کمتر از 100 دلار قابل خریداری است ، به این معنی که خیلی سریع شروع به دیدن آن می کنید. علاوه بر این ، هنگام حرکت می توانید آن مودم را با خود ببرید. برخی از ISP ها مودم های بسیار خاصی دارند که با سرویس آنها کار خواهند کرد. به این ترتیب ، قبل از بیرون آمدن و خرید مودم باید اطمینان حاصل کنید که در مورد کدام مودم با ISP کار می کند. همچنین ممکن است شما بتوانید مودم را مستقیماً از ISP خود خریداری کنید. با این حال ، ما برای اطمینان از اینکه ISP شامل علائم قیمت نیست ، ابتدا مقایسه قیمت را انجام می دهیم.

متأسفانه ، بعضی از ISP ها از شما بخواهند که از مودم آنها استفاده کنید (برای اجاره) از خدمات آنها استفاده کنید. قبل از ایجاد تغییر حتما با ISP خود سؤال کنید.

روتر بیسیم

اگر قصد ندارید رایانه خود را مستقیماً به مودم خود وصل کنید ، به روتر نیاز دارید تا اتصال اینترنت خود را در سراسر خانه خود پخش کنید. روتر آنچه را که از نامش پیداست انجام می دهد: اتصال اینترنت شما به دستگاه های دیگر را هدایت می کند.

روتر وای فای

منبع: آمازون

روترهای بی سیم به شما امکان می دهند اینترنت خود را به هر وسیله ای در محدوده تنظیم شده پخش کنید. این دامنه به قدرت روتر بستگی دارد ، با روترهای گران قیمت معمولاً برد بیشتری را ارائه می دهند. تا زمانی که دستگاه های شما بتوانند سیگنال wifi را دریافت کنند ، آنها به احتمال زیاد با روتر شما کار می کنند.

توجه داشته باشید که برخی از روترها قدرت اتصال به اینترنت شما را کمی کاهش می دهد. به طور معمول این حاشیه ای است ، اما اگر سرعت بسیار کندتری را از آنچه باید از ISP خود مشاهده کنید ، ممکن است بخواهید روتر خود را ارتقا دهید. ممکن است روتر بی سیم شما کانالهای کافی را ارائه ندهد و یا فاقد جدیدترین فناوری برای ارائه سریعتر سرعت باشد. علاوه بر این ، اگر به نظر نمی رسد که روتر بی سیم شما در حال ارائه سیگنال در خانه شما باشد ، ممکن است نیاز به ارتقا یا تلاش برای افزایش دامنه خود داشته باشید..

همچنین ممکن است بخواهید یک سیستم روتر wifi mesh مانند Google Wi-Fi را در نظر بگیرید. این سیستم

با استفاده از چندین دستگاه مسیریابی بی سیم که در سراسر خانه شما قرار دارد ، ایجاد “شبکه مش بی سیم” که امکان پوشش بیشتر در خانه شما و سیگنال های قوی تر را در سراسر کشور فراهم می کند.

همانند مودم ها ، ISP شما ممکن است سعی کند شما را برای اجاره روتر مجبور کند. تو باید همیشه روتر خود را به جای اجاره یکی از ISP خود خریداری کنید. این کار همچنین باعث صرفه جویی در پول شما در هر ماه خواهد شد و از آنجا که یک روتر مناسب اکنون کمتر از 100 دلار هزینه دارد ، خیلی زود پس انداز آن را خواهید دید. همانند مودم ها ، برخی از ISP ها ممکن است به شما امکان ندهند که از روتر شخصی خود استفاده کنید. قبل از خرید روتر با ISP خود بررسی کنید. گفته می شود ، محدودیت های کمی در مورد کار روترها با ISP شما وجود دارد. تا زمانی که روتر باشد جدید, احتمالاً کار خواهد کرد.

اگر از روتر خود استفاده می کنید ، اطمینان حاصل کنید که برای افزایش امنیت ، نام کاربری و رمز ورود را تغییر می دهید. روترهای بی سیم نا امن می توانند تهدید امنیتی مهمی را برای خانه شما ایجاد کنند و به هر کسی اجازه دهند تا وقتی که مشاهده نمی کنید ، به شبکه خانگی شما پرش کرده و داده را سرقت کند..

وای فای

اصطلاح wifi اغلب برای شناسایی هر سیگنال داده بی سیم استفاده می شود. این شامل سیگنالهای بی سیم ارسال شده توسط روتر خانه شما یا بی سیم رایگان است که می توانید در کافی شاپ محلی خود بگیرید. لازم به ذکر است که نه همه با این حال داده های بی سیم وای فای است. به عنوان مثال ، اتصال داده 3G یا 4G ممکن است “بی سیم” باشد ، اما آنها “وای فای” در نظر گرفته نمی شوند. Wifi یک فناوری خاص برای دستگاه های شبکه بی سیم محلی است ، مانند روتر خانه شما یا یک دستگاه کانون تلفن همراه.

احساس تعلیم در مورد باند پهن دارید؟ این ممکن است ایده خوبی برای کشف روشهایی برای تأمین امنیت شبکه خانگی شما باشد. توصیه می کنیم برخی از بهترین شبکه های خصوصی مجازی (VPN) را بخوانید که به امنیت اینترنت باند پهن شما در برابر دزدان و ISP ها کمک می کند..

همچنین ممکن است شما ارائه دهندگان اینترنت را دوست دارید چه چیزی خنثی است ، چرا مهم است و چگونه می توانید برای آن بجنگید؟ – 44.6٪ از افراد می دانند که شما ارائه دهنده خدمات اینترنت اذیت کننده هستید 60 + آمار و آمار IoT

About the author

Comments

 1. پهن” می نامد. اما در واقع ، پهنای باند یکی از عوامل مهم در تعیین سرعت اینترنت است و باید به آن توجه شود. برای مصرف کنندگانی که با اصطلاحات اینترنتی آشنایی ندارند ، این راهنما می تواند به عنوان یک راهنمایی مفید برای درک بهتر این موضوع عمل کند. با این حال ، برای خرید سرویس های اینترنتی ، بهتر است که به دقت اطلاعات مربوط به پهنای باند ، سرعت و انواع باند پهن را بررسی کنید تا بتوانید بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

Comments are closed.