6 کلاهبرداری پی پال مشترک و نحوه جلوگیری از آنها

کلاهبرداریهای رایج پرداخت و نحوه جلوگیری از آنهااگر یک کاربر معمولی PayPal هستید ، ممکن است بخواهید توجه داشته باشید: کلاهبرداران مرتباً PayPal و پایگاه مشتری آن را هدف قرار می دهند. کلاهبرداری PayPal می تواند به صورت ایمیل ، سایت های فیشینگ ، تبلیغات مخرب ، پیوندهای مشکوک و موارد دیگر باشد. این گونه کلاهبرداری ها به گونه ای رسمی به نظر می رسند که کاربران را در ترغیب کردن داده های شخصی ، مانند نام های کاربری و کلمه عبور ، و یا جمع آوری غیرقانونی پرداخت ها ، ترغیب کند. در اینجا شش کلاهبرداری رایج PayPal که در آن قرار داریم و همچنین نحوه جلوگیری از قربانی شدن آنها وجود دارد

1. کلاهبرداری پیشرفته

یکی از کاربران کلاهبرداری پی پال باید با احتیاط باشد ، بیشتر به عنوان کلاهبرداری پیشرفته ترقی شناخته می شود. این نوع کلاهبرداری که مشهور "شاهزاده نیجریه" یا 419 کلاهبرداری در آن به سر می برد ، برای ترفند قربانیان برای ارسال مبلغ نسبتاً ناچیزی با قول بازگشت بسیار بیشتر است..

کاربران PayPal به دلیل مشکلی که در زمینه برگشت پول وجود دارد ، اغلب با این کلاهبرداری هدف قرار می گیرند.

کلاهبرداری پیشرفته هزینه بیش از پی پال ممکن است به این صورت عمل کند:

شما یک ایمیل با یک خط موضوع در همه CAPS دریافت می کنید و ادعا می کنید ارثی دریافت کرده اید.

6 کلاهبرداری پی پال مشترک و نحوه جلوگیری از آنها

با باز کردن ایمیل ، آنچه را که به نظر می رسد نامه رسمی کسی است که در یک ایستگاه سیاسی بلند قرار دارد ، پیدا می کنید.

6 کلاهبرداری پی پال مشترک و نحوه جلوگیری از آنها

در مرحله بعد ، آنها به شما خواهند گفت كه به دلايل نسبتاً مشكوك به شما مقادير نسبتاً مجنوني پرداخت مي كنيد.

6 کلاهبرداری پی پال مشترک و نحوه جلوگیری از آنها

و در آخر ، از شما خواسته می شود که اطلاعات اساسی را ارائه دهید که خطوط ارتباطی را باز می کند.

6 کلاهبرداری پی پال مشترک و نحوه جلوگیری از آنها

در نهایت ، کلاهبرداری اطلاعات شخصی را از شما جمع می کند که می تواند در کلاهبرداری هویت مورد استفاده قرار گیرد و در عین حال پول قربانیان را نیز بدست آورد. علائم هشدار دهنده برای این کلاهبرداری مشخص است ، اما اجتناب از این نوع کلاهبرداری بسیار آسان است.

نحوه جلوگیری از کلاهبرداری با هزینه پیشرفته

خوشبختانه ، ارائه دهنده خدمات ایمیل شما اکثریت قریب به اتفاق این نوع کلاهبرداری ها را فیلتر می کند. اگر پوشه هرزنامه ایمیل خود را بررسی کنید ، حتی می توانید تعدادی از آنها را پیدا کنید (ما مطمئناً این کار را کردیم).

اما اگر ایمیلی که از شما درخواست می کند برای دریافت پاداش بیشتر ، نوعی از پرداخت پیشرفته را انجام دهید ، فیلتر اسپم شما را ناپدید می کند ، به علائم هشدار دهنده توجه کنید. آدرس ایمیل به احتمال زیاد از مشاغل یا خدمات تأیید شده یا قانونی برخوردار نخواهد بود و احتمالاً با نام ، سازمان یا مقام دولتی که در متن ایمیل ذکر شده مطابقت ندارد. علاوه بر این ، احتمالاً تعداد زیادی خطای هجی یا گرامر در بدنه ایمیل وجود خواهد داشت ، که نشانه هشدار دیگری است که از منبع قانونی نیست.

با این حال ، به طور کلی ، بهتر است ارسال های پیشرفته ، به ویژه برای افرادی که هرگز آنها را ملاقات نکرده اید یا نمی شناسید ، ارسال کنید. مگر اینکه محصولات خود را از طریق یک بازار خرید آنلاین خریداری کنید ، به یک دلیل اهدا کنید و یا به خانواده یا دوستان خود بفرستید ، به منابع مشکوک و آنلاین درخواست پول نکنید. اگر درست به نظر می رسد خیلی خوب است ، احتمالاً چنین است.

2. ایمیل کلاهبرداری: "مشکلی در حساب شما"

یکی از کلاهبرداری های PayPal به صورت نامه الکترونیکی ارائه می شود که به اشتباه می گوید "مشکلی در حساب شما" وجود دارد. هدف در اینجا این است که شما را مجبور کند ایمیل را از نگرانی باز کنید. پس از آن متنی طراحی شده است که شما را قادر می سازد بر روی پیوندی از طریق ایمیل کلیک کنید که در نهایت منجر به یک وب سایت فیشینگ می شود.

اخیراً یک بازدید کننده نسخه ای از ایمیل کلاهبرداری پی پال را در زیر برای ما ارسال کرده است. ما قادر به کشف محل میزبانی کلاهبرداری بودیم و در مدت زمان حدود 5 دقیقه آن را خاموش کردیم. ما همچنین در جایی قرار داشتیم که اطلاعات سرقت شده از وب سایت ارسال می شد و به PayPal اطلاع می دادیم تا مطمئن شویم که آن سایت را خاموش کرده و با هر مشتری تحت تأثیر تماس گرفته است.

نحوه جلوگیری از کلاهبرداری "مشکل با حساب خود"

 • انجام ندهید به ایمیل پاسخ دهید یا اطلاعات شخصی خود را وارد کنید. اگر اطلاعات قبلاً را وارد کرده اید ، به سرعت به صفحه نحوه گزارش یک کلاهبرداری بروید.
 • ارسال ایمیل به [email protected]. پی پال بلافاصله برای خاموش کردن سایت کلاهبرداری کار خواهد کرد.
 • ارسال ایمیل به [email protected]. کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده (FTC) ایمیل شما را در یک پایگاه داده قرار داده و از اطلاعات ترکیبی برای ردیابی و پیگرد قانونی کلاهبردار / هرزنامه استفاده می کند.
 • در ایمیل های ناخواسته روی پیوندها کلیک نکنید.

این نوع کلاهبرداری مدتهاست که مورد استفاده قرار گرفته است. کلاهبرداران ایمیلی را برای شما ارسال می کنند که به شما می گویند مشکلی در حساب PayPal شما وجود دارد و برای اصلاح آن باید وارد سیستم شوید. این چه ایمیل به نظر می رسد.

پس از نگاه کردن به این موضوع ، در ادامه مشاهده کنید که وب سایت جعلی PayPal چگونه به نظر می رسد:

یادداشت مهم: اینجا جایی است که کلاهبرداران دچار مشکل می شوند. متن پیوند می گوید "https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr/؟cmd=_login-run". به نظر مشروع است. به نظر می رسد که شما به سایت امن پی پال اعزام می شوید. اما شما نمی خواهید.

روی این لینک کلیک کنید - https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr/؟cmd=_login-run

اوه! ما دیگر در کانزاس نیستیم ، توتو. نکته بسیار مهم. متن یک لینک می تواند هر چیزی بگوید. جایی که اشاره دارد می تواند کاملاً متفاوت باشد. به متن پیوند توجه نکنید. شما باید به نوار آدرس در مرورگر خود توجه کنید (به تست ما در صفحه اصلی کلاهبرداری و کلاهبرداری ما مراجعه کنید).

این متن از صفحه جعلی پی پال جعلی است:

کاربر پیپال عزیز,

امروز با یکی از سیستم های رایانه ای خود مشکل داشتیم. در حالی که به نظر می رسد مشکل جزئی است ، ما به هیچ وجه شانس نمی گیریم. ما تصمیم گرفتیم که سیستم آشفته را آفلاین کنیم و آن را با سیستم جدید جایگزین کنیم. متأسفانه این باعث شد که ما برخی از اطلاعات عضو را از دست بدهیم. لطفاً پیوند زیر را دنبال کرده و وارد حساب خود شوید تا مطمئن شوید اطلاعات شما تحت تأثیر قرار نگرفته است. مانده حسابها تحت تأثیر قرار نگرفت.

به دلیل ناراحتی این باعث می شود که به همه کاربرانی که داده های از دست رفته خود را انتقال می دهند ، دو انتقال ورودی بعدی خود را به صورت رایگان تعمیر کنیم! برای دو نقل و انتقالات ورودی بعدی هزینه ای پرداخت نخواهید کرد *.

https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr/؟cmd=_login-run

ممنون که از پی پال استفاده کردید!

* - اگر هزینه ها بطور معمول اعمال می شوند ، شما برای دو انتقال ورودی بعدی که دریافت می کنید ، هیچ مبلغی پرداخت نمی کنید.

امنیت پی پال

محافظت از رمز عبور خود را

هرگز رمز ورود خود را به هر کسی ندهید و فقط در وب سایت PayPal وارد شوید. اگر کسی از گذرواژه شما درخواست کرد ، لطفاً دستورالعمل های نکات امنیتی را در وب سایت PayPal دنبال کنید.

همانطور که می بینید ، این ایمیل کلاهبرداری همه کارهایی را می تواند انجام دهد تا شما را متقاعد کند که قانونی است. اما ، مگر اینکه ایمیل مستقیم از طریق پی پال وارد شود ، آن را نادیده بگیرید. و همیشه پیوندهای موجود در ایمیل کلاهبرداری را بررسی کنید تا بررسی کنید که این معامله واقعی است.

"با حساب خود مشکل دارید" کلاهبرداری های PayPal نیز می توانند کاملاً پیشرفته باشند ، همانطور که توسط این کلاهبرداری که توسط شرکت امنیت اینترنتی ESET مشخص شده است ، ذکر شده است..

3. "نام دوستانه" یا نمایش کلاهبرداری نام صفحه

شکل دیگری از کلاهبرداری ایمیل ، کلاهبرداری ایمیل "نام دوستانه" از ویژگی سیستمهای ایمیل استفاده می کند که باعث می شود نام فرستنده در پشت "نام دوستانه" پنهان شود که به نظر می رسد قانونی باشد.

بسیاری از سرویس های ایمیل اکنون از "نام نمایش" برای افراد ، سایتها یا خدماتی که با آنها به طور مرتب از طریق ایمیل ارتباط برقرار می کنید استفاده می کنند. به جای نمایش آدرس ایمیل کامل در هر زمان ، به جای آن می توانید "نام صفحه نمایش" را مشاهده کنید ، که اغلب نام فرد یا خدمات است..

کلاهبرداران می توانند با ایجاد یک آدرس ایمیل با نام نمایشگر ممکن است در کتاب آدرس شما از این سیستم استفاده کنند. هنگامی که از طریق ایمیل جعلی ایمیلی دریافت می کنید ، نه تنها می توانید فیلترهای اسپم را دور بزنید ، ممکن است هنگام اتصال به یک ایمیل با ظاهر یکسان (مانند برخی از ایمیل های مربوط به کلاهبرداری "مشکل با حساب شما") کاملاً قانونی به نظر برسد..

به عنوان مثال ، این ایمیل با جعل USPS از نام نمایشگر spoofing استفاده می کند:
6 کلاهبرداری پی پال مشترک و نحوه جلوگیری از آنها

با کلاهبرداری با پی پال ، کلاهبرداری می تواند نام نمایشگر را به هر چیزی که ممکن است قانونی باشد به نظر برساند ، از جمله استفاده از کلمات معمولی که ممکن است شما با یک تجارت قانونی مرتبط کنید ، مانند "خدمات مشتری PayPal".

نحوه جلوگیری از کلاهبرداری "نام دوستانه"

چند مرحله ساده می تواند به شما کمک کند به سرعت تشخیص دهید که آیا ایمیل در واقع از طریق پی پال یا کلاهبردار است:

 • ایمیل مشکوک را باز کنید ، اما روی هر پیوند موجود در ایمیل کلیک نکنید
 • اگر کل آدرس ایمیل قابل مشاهده نیست ، روی نام نمایشگر در ایمیل بروید

ارائه دهندگان خدمات ایمیل متفاوت هستند. به عنوان مثال ، در Gmail ، با باز کردن ایمیل ، در اکثر موارد ، کل آدرس نشان داده می شود تا نام نمایشگر و آدرس وب را درج کنید. با این وجود ، برنامه ایمیل شما ممکن است از شما بخواهد که برای نشان دادن آدرس ، روی نام نمایشگر شناور شوید. به دلیل محدودیت اندازه ، برنامه های ایمیل تلفن همراه اغلب آدرس ایمیل را به طور کامل پنهان می کنند و فقط نام صفحه را نشان می دهند ، که می تواند بسیار گمراه کننده باشد.

اطمینان حاصل کنید که آدرس به صورت کامل با یک آدرس وب واقعی برای PayPal مطابقت دارد. علاوه بر این ، مطمئن شوید که کل آدرس وب قانونی است هر ایمیلی که از طریق پی پال وارد شود ، دارای آدرس ایمیلی خواهد بود که در @ paypal.com خاتمه می یابد. هر گونه تغییر آن ، مانند @ intl.paypal.com ، احتمالاً کلاهبرداری است.

4- وب سایت های فیشینگ یا پست های رسانه های اجتماعی (وب سایت جعلی پی پال یا کلاهبرداری رسانه های اجتماعی)

بسیاری از وب سایتهای معروف از طرق مختلف مورد هجوم قرار می گیرند. هنگامی که کلاهبرداران یک وب سایت PayPal جعلی ایجاد می کنند و سعی می کنند اطلاعات کاربر را از طریق آنها جمع آوری کنند ، این به فیشینگ معروف است.

فیشینگ نوعی کلاهبرداری است که در آن مجرمان اشخاص معتمد را جعل می کنند تا قربانیان را در ترغیب به اطلاعات فریب دهند. آنها وب سایت ها و آدرس های ایمیل تقلبی را تنظیم کرده اند که به نظر می رسد مشروع هستند. امید این است که شما با کالای جعلی ارتباط برقرار کنید ، و در نهایت اطلاعات شخصی از جمله نام های کاربری ، گذرواژه‌ها ، اطلاعات حساب مالی یا هر چیز دیگری را که می توانید برای سرقت پول یا هویت خود استفاده کنید ، کنار بگذارید.

بسیاری از وب سایت های فیشینگ در آنجا وجود دارند ، و در واقع ، براساس گزارش شفافیت Google ، سایت های فیشینگ اکنون یک نوع فعالیت متقلبانه به مراتب رایج تر از سایت های بد افزار هستند. در حقیقت ، سایتهای فیشینگ از سایتهای بدافزار 8 تا 1 بیشتر هستند ، به این معنی که شما به احتمال زیاد با سایت فیشینگ طراحی شده برای ظاهر واقعی و سرقت اطلاعات خود از روبرو هستید تا در سایتی که قصد نصب نرم افزارهای مخرب را بر روی رایانه خود دارد ، سرقت کنید..

در اینجا ظاهراً یک وب سایت جعلی پی پال جعلی شبیه است:

6 کلاهبرداری پی پال مشترک و نحوه جلوگیری از آنها

به سرعت توجه خواهید کرد که این سایت کلاهبرداری دقیقاً شبیه نسخه قدیمی وب سایت PayPal است. بدون بررسی جزئیات ، به راحتی می توانید فكر كنید كه این سایت واقعی است. اما چند روش برای جلوگیری از افتادن در دام تله های سایت فیشینگ مانند این روش وجود دارد.

علاوه بر این ، باید در جستجوی کلاهبرداری فیشینگ در قالب پست های تبلیغی یا اشتراکی شده در رسانه های اجتماعی باشید. TNW در مورد یکی از کلاهبرداریهای این چنینی اعلام کرد که توییتر اجازه تبلیغ دارد ، جایی که کلاهبردار فضای تبلیغ را خریداری کرده و وانمود می کند که یک مقام رسمی (هرچند تایید نشده) کارمند توییتر است که به کاربران فرصتی می دهد تا بتوانند یک قرعه کشی تحت حمایت توییتر را بدست آورند..

6 کلاهبرداری پی پال مشترک و نحوه جلوگیری از آنها

این کلاهبرداری افراد را به سمت یک وب سایت فیشینگ سوق داد که به منظور ایجاد یک صفحه توییتر واقعی طراحی شده است. هدف نهایی این بود که کاربران بتوانند نام کاربری و رمزعبور خود را در فرم وارد کنند که در واقع وارد پی پال نمی شوند بلکه در عوض اطلاعات خصوصی را جمع می کنند.

نحوه جلوگیری از کلاهبرداری سایت فیشینگ پی پال و پست های رسانه های اجتماعی

اول ، ساده ترین راه برای تعیین اینکه آیا در وب سایت صحیح PayPal حضور دارید ، بررسی آدرس وب در نوار آدرس URL است:

6 کلاهبرداری پی پال مشترک و نحوه جلوگیری از آنها

توجه داشته باشید که آدرس وب "Security-paypal-center.com" را می خواند. این یک آدرس پی پال واقعی نیست. آدرس رسمی پی پال "paypal.com" است. هر نسخه دیگری احتمالاً کلاهبرداری است. علاوه بر این ، پی پال از دامنه های منحصر به فرد مبتنی بر منطقه ، مانند "co.uk" برای انگلستان یا "co.jp" برای ژاپن استفاده نمی کند. همه تغییرات دیگر به طور خودکار به URL که با "www.paypal.com" شروع می شود ، تغییر می کنند..

در مرحله بعد ، وضعیت صدور گواهینامه وب سایت را بررسی کنید. در مثال بالا ، متوجه خواهید شد که هیچ نمادی قفل در کنار URL وجود ندارد. این نشان می دهد که وب سایت دارای گواهی HTTPS (یا SSL) نیست. در حال حاضر ، اکثر وب سایت ها و مشاغل قانونی دارای گواهینامه های SSL و رمزگذاری HTTPS هستند.

اگر سایت PayPal که در آن قرار دارید نمادی از قفل ندارد ، به آن اعتماد نکنید. این یک سایت فیشینگ است. در حالی که پی پال در حال حاضر مؤثرترین محافظت در برابر سایت های فیشینگ ، یک مجوز معتبر سازی معتبر (که نام سازمان را در کنار نماد قفل نشان می دهد) ندارد ، هنوز می توانید صدور گواهینامه را بررسی کنید تا تأیید کنید که این حق قانونی متعلق به PayPal.com است.

 • روی نماد قفل کلیک کنید
 • کلیک کنید گواهی
 • کلیک کنید روی جزئیات برگه
 • زیر رشته, کلیک کنید موضوع

جزئیات ذکر شده در اینجا را بررسی کنید. باید اطلاعات زیر یا موارد مشابه را مشاهده کنید:

6 کلاهبرداری پی پال مشترک و نحوه جلوگیری از آنها

اگر اطلاعات بسیار متفاوت به نظر می رسد ، یا اطلاعاتی در دسترس نیست ، به احتمال زیاد در سایت فیشینگ قرار دارید و باید سریعاً برگه را ببندید.

4. کلاهبرداری لینک های دروغین

کلاهبرداری های آدرس وب جعلی می توانند به عنوان بخشی از انواع دیگر کلاهبرداری ها ، از جمله در کلاهبرداری های ایمیل ، و کاملاً آشکار به عنوان بخشی از یک وب سایت فیشینگ ظاهر شوند. با این وجود ، ممکن است شما پیدا کنید که برخی از سارقان اینترنت ، لینک های کاذب جعلی ایجاد کرده اند که به نظر مشروح در متن ظاهر می شوند ، اما نشانی اینترنتی واقعی جعلی است.

همانطور که قبلاً بحث شد ، یک متن لینک می تواند هر چیزی را که می خواهیم بخواهیم بگوید.

نحوه جلوگیری از کلاهبرداری های پیوند دهنده

برای جلوگیری از کلاهبرداری های هایپرلینک نسبتاً آسان است ، و یک قدم ساده وجود دارد: در رایانه شخصی یا دسک تاپ ، قبل از کلیک روی آن ، روی پیوند مشکوک قرار بگیرید. با انجام این کار ، آدرس اینترنتی لینک مستقیم در پنجره مرورگر وب شما ایجاد می شود.

6 کلاهبرداری پی پال مشترک و نحوه جلوگیری از آنها

در یک دستگاه تلفن همراه ، مدت طولانی بر روی پیوند کلیک کنید تا نشانی اینترنتی را که واقعاً شما را به آن ارسال می کند نشان دهد.

اگر پیوند لینک به جایی غیر از هدف اعلام شده می رود یا به وضوح پیوندی به پی پال نیست ، روی آن کلیک نکنید.

5- خیرات و فرصت های سرمایه گذاری جعلی

کلاهبرداران تمرکز خود را بر تلاش برای بازی با احساسات هر قربانی متمرکز می کنند. در برخی موارد ، این می تواند شامل احساس ترحم یا حرص و آز باشد. در هر صورت می توانید برخی از قربانیان را بدون در نظر گرفتن عواقب پیاده روی به کلاهبرداری های پی پال وارد کنید.

مؤسسات خیریه جعلی گاهی به دنبال یک فاجعه ظاهر می شوند ، یا یکبار کلاهبرداران اطلاعات کافی درباره یک قربانی می گیرند تا سعی کنند آنها را با کلاهبرداری خیرخواهانه جعلی هدف قرار دهند. در این شرایط ، موسسه خیریه جعلی ممکن است دارای یک وب سایت باشد ، یا به سادگی اطلاعات را از طریق وب ارسال کند و از طریق پی پال یا وسایل دیگر درخواست پرداخت می کند..

در همین حال ، فرصت های سرمایه گذاری جعلی شبیه به 419 یا کلاهبرداری به سبک شاهزاده نیجریه سعی می کنند قربانیان بالقوه را متقاعد کنند که یک سرمایه گذاری به ظاهر کوچک می تواند پاداش بزرگی را به دست آورد.

چگونه برای جلوگیری از خیریه های جعلی و فرصت های سرمایه گذاری

به یاد داشته باشید عبارت قدیمی ، "خیلی خوب برای درست بودن"؟ این همیشه در مورد فرصت های سرمایه گذاری صدق می کند. هرکسی که برای سرمایه گذاری به ظاهر کم وعده پاداش بالایی می دهد ، باید آلارم شما را بالا ببرد.

اگر یک فرصت سرمایه گذاری به ظاهر مشکوک ، "خیلی خوب برای درست بودن" دریافت کرده اید و از شما خواسته است که پی پال را ارسال کنید ، موارد زیر را انجام دهید:

 • برای جستجوی شرکت از BBB (Better Business Bureau) استفاده کنید. رتبه بندی های بد ، یا یک شرکت غیر موجود ، پرچم قرمز است.
 • اگر نمی توانید از طریق BBB وجود یک شرکت را پیدا کنید ، یک جستجوی اساسی Google را با نام خود انجام دهید و به دنبال همه انجمن ها یا مکان های دیگری باشید که در مورد آن صحبت شده است. کمبود اطلاعات همچنین یک پرچم قرمز است ، و البته اطلاعات منفی باید نشانه شما باشد که این یک فرصت سرمایه گذاری قابل اعتماد نیست

برای خیرین ، خود پی پال استفاده از یکی از وب سایت های زیر را توصیه می کند:

 • http://www.charitynavigator.org
 • http://www.bbb.org/us/charity
 • http://www.charitywatch.org/

توجه داشته باشید که هر موسسه خیریه ای که نمی توانید وجود خود را از طریق هر یک از این گزینه ها تأیید کنید ، احتمالاً خیریه واقعی نیست. امور خیریه باید در دولت ثبت شود ، بنابراین اگر نمی توانید اطلاعاتی در مورد آن بیابید ، بهترین کار این است که از اهدای پول خودداری کنید. احتمال وجود دارد ، بسیاری از خیریه های رسمی و معتبر جمع آوری پول به همین منظور است.

6. کلاهبرداری اضافه پرداخت و کلاهبرداری حساب PayPal هک شده)

این کلاهبرداری است که فروشندگان پی پال باید نگران آن باشند. کلاهبرداری اضافه پرداخت به این صورت است:

 • شما یک محصول یا خدمات را به یک شخص یا "تجارت" می فروشید
 • خریدار مبلغی را ارسال می کند اما زیاد می فرستد
 • خریدار سپس از شما می خواهد كه اختلاف را به آنها برگردانید ، غالباً درخواست می كنید كه برای پول به حساب دیگری بازگردید

این به اندازه کافی بی نظیر به نظر می رسد ، اما به احتمال زیاد خریدار هنرمند کلاهبرداری است که در تلاش است تا شما را از آنها برای پرداخت پول از یک حساب پرداخت دزدی بدست آورد. این امکان وجود دارد که خریدار از کارت اعتباری دزدیده شده یا سایر اطلاعات بانکی برای انجام خرید دزدگیر استفاده کرده و سپس از شما بخواهد بخشی از این پول را برگردانید. در این حالت ، خریدار نه تنها کالایی یا خدماتی را دریافت می کند که به طور غیرقانونی بدست می آید بلکه برخی از آن پول را نیز پس می گیرد و به حساب دیگری می دهد که بعداً غیرقابل ردیابی می شود..

در اینجا مشکل اصلی فروشندگان است: اگر دارنده حساب واقعی فعالیت تقلب آمیز را گزارش دهد ، ممکن است PayPal پرداختی را که دریافت کرده اید کنسل کند و پول را به صاحب حق برگرداند. اگر این اتفاق بیفتد ، از پول و محصولی که فروخته اید خارج خواهید بود.

زیرمجموعه دیگر این است کلاهبرداری حساب هک شده. در این شرایط ، خریدار با یک حساب پی پال که هک شده است ، پرداخت می کند. خریدار کالا را دریافت می کند ، اما ممکن است شما مجبور شوید بازپرداخت وجه را به دارنده حساب واقعی بازپرداخت کنید. در این حالت ، هم مورد و هم پولی را که پرداخت کرده اید از دست می دهید.

نحوه جلوگیری از کلاهبرداری بیش از حد

خریداران مشروع به ندرت هزینه اضافه می کنند ، بنابراین اگر اضافه بازپرداخت دریافت می کنید ، احتمالاً کلاهبرداری است. اگر چنین اتفاقی افتاد ، به جای بازپرداخت پول ، سفارش را به طور کلی لغو کنید و کالا را ارسال نکنید. علاوه بر این ، هرگز مبلغ پرداخت را به حساب متفاوت از حساب پرداخت اولیه بازپرداخت نکنید.

نحوه جلوگیری از کلاهبرداری حساب هک شده

تقریباً غیرممکن است که بگویید چه موقع خریدار یک حساب را هک کرده است. اقدامات بسیار اندکی نیز برای کمک به جلوگیری از بروز این وضعیت یا جلوگیری از این وضعیت وجود دارد. عدم تطابق در اطلاعات مربوط به حساب خریدار و جایی که محصولات در آن حمل می شوند طبیعی است.

بهترین گزینه شما تماس مستقیم با پی پال است. پی پال برای کلیه فروشندگانی که از پی پال استفاده می کنند ، محافظت از کلاهبرداری تجاری را ارائه می دهد. اگر فکر می کنید عدم تطابق در اطلاعات حساب پرداخت و آدرس حمل و نقل درخواست شده مشکوک به نظر می رسد ، با PayPal تماس بگیرید. این شرکت موضوع را بررسی می کند و برای تأیید اطلاعات با خریدار تماس می گیرد. همچنین بهتر است حمل و نقل کالا را به تاخیر بیاندازید تا مشکل برطرف شود.

همچنین ممکن است بخواهید برای تأیید صحت حساب و خریدار ، مستقیماً از طریق آدرس ایمیل مرتبط با حساب PayPal با خریدار تماس بگیرید..

پی پال همچنین در اینجا و اینجا مشاوره و اطلاعاتی درباره انواع دیگر کلاهبرداری و نحوه جلوگیری از آنها ارائه می دهد.

همچنین ممکن است شما دوست داشته باشید محافظت از سرقت هویت ، جرم فدرال: سرقت هویت و محافظت از سرقت هویت محافظت از سرقت هویت چگونه گزارش یک کلاهبرداری سرقت حفاظت از کلاهبرداری سرقت هویت: چگونه می توان آنها را شناسایی کرد و از آنها جلوگیری کرد حفاظت از سرقت هوایی شبکه های بی سیم - آنطور که فکر می کنید نیست

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector