نحوه شناسایی و جلوگیری از کلاهبرداری eBay

نحوه شناسایی و جلوگیری از کلاهبرداری eBay


کلاهبرداران از هر بستر موجود برای فریب افراد بی گناه از پول یا کالای خود استفاده می کنند و eBay نیز از این قاعده مستثنا نیست. سایت حراج آنلاین در سال 1995 راه اندازی شد و کلاهبرداران از آن زمان تاکنون استفاده کرده اند. eBay از طرف خریدار و فروشنده اعتماد بسیار زیادی را شامل می شود ، اما سوء استفاده از این اعتماد بسیار ساده است. این شرکت برخی از موارد امنیتی را در اختیار شما قرار داده است ، اما شما می توانید کارهای زیادی را برای محافظت از خود به عنوان یک کاربر eBay انجام دهید.

این راهنما در مورد رایج ترین کلاهبرداری های eBay ، آنچه باید جستجو کنید ، و چگونگی محافظت از خود بگویید. برخی از آنها مورد هدف خریداران و برخی دیگر در فروشندگان هستند. اگر کلاهبرداری کرده اید ، ما می توانیم مراحل گزارش را برای شما نشان دهیم.

به عنوان خریدار eBay کلاهبرداری می کنید

خرید محصولات از طریق eBay معمولاً ساده است ، اما برخی از کلاهبرداران برای جعل افراد بی گناه که فقط سعی در دستیابی به معامله خوب دارند ، کار می کنند. به یاد داشته باشید که اگر یک پیشنهاد خیلی واقعی به نظر نمی رسد درست باشد ، احتمالاً چنین است. در اینجا سه ​​مورد از رایج ترین کلاهبرداری های eBay برای خریداران eBay آورده شده است.

کلاهبرداری بدون تحویل

ضمانت برگشت پول eBay از خریداران در برابر فروشندگان کلاهبرداری محافظت می کند ، و به جز برخی موارد استثناء. در زیر لیستی از مواردی وجود دارد که پوشیده نیست ، به این معنی که فروشنده می تواند پرداخت را بپذیرد ، عدم ارسال کالا است ، و سپس شما به عنوان خریدار از طریق وب سایت eBay هیچگونه مراجعه ای ندارید. هنگام خرید موارد از لیست زیر محتاط باشید:

  • مشاغل فروشی
  • برخی دسته از تجهیزات تجاری
  • وب سایت های فروشی
  • مشاور املاک
  • وسایل نقلیه
  • خدمات
  • کالاهایی که توسط Sotheby's فروخته شده است
  • تبلیغات طبقه بندی شده

فروشنده با نام عمدا نادرست روی برچسب ارسال می شود

این کلاهبرداری هوشمندانه است زیرا فریب پس از اتمام معامله eBay بصورت آفلاین رخ می دهد. پس از اتمام فروش بطور عادی ، فروشنده بسته را با آدرس صحیح اما نام اشتباه ارسال می کند. این شما را به عنوان خریدار سوق می دهد که فکر می کنید بسته های شخص دیگری را به اشتباه دریافت کرده اید ، و شما آن را بازگردانید یا آن را به اداره پست بازگردانید. معاملات eBay به عنوان رد یا برگشت داده شده است ، فروشنده محصول را پس می گیرد و پرداخت را نیز نگه می دارد. پس از نهایی شدن به این روش ، راهی برای اختلاف وجود ندارد.

کلاهبرداری جعبه خالی

اگر به دنبال کالای بسیار پر طرفداری هستید که توجه بسیاری از رسانه ها را به دنبال دارد ، انتشار محدودی دارد یا گرفتن جای دیگر دشوار است. ممکن است یک کالای پرطرفدار برای فروش را ببینید و به سرعت آن را خریداری کنید ، گاهی اوقات برای اطمینان از آن ، بالاتر از قیمت بازار پرداخت می کنید. متاسفانه ، در عجله ، شما ممکن است متوجه نشده باشید که در این لیست فقط جعبه مورد وارد شده است ، نه خود مورد. شما در نهایت صاحب بسته بندی گران قیمت ، بدون محصول مورد نظر هستید.

کالا های تقلبی

نکته منفی خرید آنلاین این است که هیچ راهی برای تأیید صحت کالا قبل از خرید آنها وجود ندارد. کلاهبرداران این را می دانند و بعضی اوقات کالاهایی با کیفیت بالا و با نام تجاری را برای فروش با قیمتی بسیار جذاب ارائه می دهند. متأسفانه ، این اقلام مقرون به صرفه هستند زیرا جعلی هستند ، یا همانندهای "حذفی" هستند.

پرداخت خارج از eBay

سیستمهای امنیتی eBay فقط در صورت انجام معاملات به طور مستقیم در وب سایت می توانند از خریداران و فروشندگان محافظت کنند. فروشندگان غیرقانونی ممکن است کالایی را برای فروش ارائه دهند اما پس از آن درخواست می کنند مبلغ پرداختی خارج از سکو ارسال شود. به عنوان مثال ، آنها ممکن است درخواست پول نقد ، نقل و انتقالات بانکی ، چک ، سفارش پول یا حتی کارتهای هدیه دهند. هنگامی که کلاهبردار پول شما را از طریق وسایل غیرقابل ردیابی بدست آورد ، آنها ارتباط شما با شما را متوقف می کنند و کالا را ارسال نمی کنند. eBay با معامله ای که فراتر از تصحیح آن اتفاق افتاده ، کمکی نخواهد کرد.

به عنوان فروشنده eBay کلاهبرداری می کنید

ممکن است جای تعجب داشته باشد ، اما بسیاری از کلاهبرداریهای eBay به خریداران بی گناه که به دنبال یک معامله خوب هستند ، هدف نیستند. کلاهبرداران اغلب به عنوان خریدار مطرح می شوند و از اقدامات محافظت از مصرف کننده برای کمک به آنها در جعل فروشندگان صادق استفاده می کنند. در اینجا برخی از متداول ترین روش های فروشندگان eBay کلاهبرداری شده است.

معامله خصوصی در خارج از eBay ارائه شده است

یک خریدار ممکن است به جای استفاده از کانالهای رسمی پرداخت eBay ، کالای شما را ببیند و پیشنهاد دهد که هزینه خصوصی آن را بپردازد. آنها ممکن است دلیل کنند که هنگام انجام فروش در خارج از محل ، فروشنده (شما) می تواند از پرداخت هزینه معاملات جلوگیری کند. شما لیست را می بندید و آن مورد را ارسال می کنید ، اما آنها پرداخت نمی کنند ، یا معامله را با eBay مورد اختلاف قرار می دهند و ادعا می کنند این کالا خراب است یا اینکه لیست جعلی است.

پیشنهاد اضافه پرداخت

اگر کالایی برای فروش دارید ، یک خریدار بالقوه ممکن است با شما تماس گرفته و پیشنهاد دهد مبلغ درخواستی را برای آن پرداخت کند. در ابتدا ، ممکن است تصویب یک سخاوتمندانه به نظر احمقانه به نظر برسد ، اما اغلب این یک دام است. خریدار با چک جعلی پرداخت می کند. شما بی درنگ کالا را ارسال می کنید اما چند روز بعد متوجه می شوید که این چک چک می خورد و هیچ چیزی برای شما باقی نمی ماند.

آدرس تغییر یافته

این کلاهبرداری پیچ و تاب جدیدی برای پیشنهاد اضافه پرداخت است. خریدار پیشنهاد می کند کالای شما را خریداری کند و مبلغ بیشتری را نسبت به مقدار مورد نیاز ارسال کند. آنها می گویند که این هزینه های حمل و نقل اضافی را نیز پوشش می دهد ، زیرا آنها ناگهان به ارسال آن به یک کشور خارجی (غالباً نیجریه ، اگرچه همیشه نیست) احتیاج دارند. کلاهبرداران همچنین آدرس ایمیل PayPal شما را درخواست می کنند. به زودی پس از آن ، با کلاهبرداران تظاهر می کنید که از PayPal هستند ، با شما تماس می گیرند و شماره های پیگیری پستی را درخواست می کنند. نامه الکترونیکی اعلام می کند که پس از اثبات ارسال کالا ، این پرداخت برای شما آزاد خواهد شد. اگر یک شخص قابل اعتماد هستید ، می توانید با حسن نیت آن کالا را ارسال کنید ، فرض کنید که ایمیل معتبر است. همانطور که کلاهبرداری است ، دیگر هرگز پول و اقلام خود را نخواهید دید.

ادعای جعبه خالی

در این حالت ، خرید ممکن است بدون نقص انجام شود. خریدار به سرعت پرداخت می کند ، و شما کالا را بدون نگرانی ارسال می کنید. خریدار کالا را دریافت می کند اما ادعا می کند که شما جعبه خالی ارسال کرده اید - به عبارت دیگر ، شما را به کلاهبرداری متهم می کند. eBay درخواست بازگشت می کند و خریدار صندوق خالی را برای شما ارسال می کند ، و کالا و پول آن را پس گرفته می شود..

خریدار ادعا می کند کالای مورد نظر دریافت نشده است

محافظت از فروشنده PayPal برای کمک به فروشندگان با اطمینان تجارت در eBay وجود دارد. برای اینکه کار کند ، فروشندگان باید اثبات تحویل کالا را ارائه دهند. اگر کالای حمل شده زیر 750 دلار فروخته شده باشد ، اعلان تحویل اثبات کافی است. اگر کالا با قیمت بیش از 750 دلار فروخته شود ، این کالا باید دارای گواهی تحویل امضا باشد. کلاهبرداران باتجربه این موضوع را می دانند و ممکن است از فروشندگانی که از این بار اضافی از اثبات اثبات خبر ندارند ، استفاده کنند. آنها می توانند ادعا کنند که کالای دریافت نشده ، مطالبه بازپرداخت کرده و کالای گران را با آن جبران می کنند.

کلاهبرداری ماکت شکسته

یک خریدار با خوشحالی کالای شما را خریداری می کند. پس از تأیید پرداخت ، سریعاً آن را ارسال می کنید. در این کلاهبرداری ، خریدار سپس شما را به ارسال یک مورد آسیب دیده متهم می کند. آنها حتی ممکن است عکس هایی از کالای شکسته را تهیه کنند. متأسفانه برای شما ، مورد همان ماکت همان ارسال شده است. خریدار می تواند این مورد را به عنوان آسیب دیده در eBay گزارش دهد و بازپرداخت را دریافت کند ، بدون اینکه کالای شما یا پرداخت آن را بپذیرد.

بازپرداخت غیر مجاز

یک کلاهبردار مجبور نیست برای سرقت پول شما خیلی تلاش کند ، زیرا بیشتر سایت های معاملاتی برای محافظت از خریدار ساخته شده اند. اگر یک معامله را با موفقیت انجام دادید و خریدار با کارت اعتباری یا پی پال پرداخت می کند ، آنها به راحتی می توانند با ارائه دهنده تماس گرفته و معامله را لغو کنند. این پول از شما گرفته می شود و هزینه بازپرداخت اضافی نیز به شما تعلق می گیرد (این 20 دلار برای پی پال ، شرکت های کارت اعتباری مختلف متفاوت است). این کلاهبردار فقط باید بگوید که مشکوک است که اشتباهی رخ داده است و بیشتر موسسات بدون در نظر گرفتن اینکه قبلاً آن کالا را داشته باشند یا در چه شرایطی قرار داشته باشند بلافاصله شارژ می شوند. مخالفت با شارژ مجدد می تواند مدت زیادی طول بکشد و از طرف شما زحمت بکشد..

اخاذی بازخورد

از آنجا که eBay به عنوان واسطه بین خریداران خصوصی و فروشندگان عمل می کند ، ایده ایجاد شهرت آنلاین در سایت بسیار مهم است. هر معامله فرصتی را برای خریداران و فروشندگان ایجاد می کند تا بازخورد عمومی در مورد این تجربه را ترک کنند. معمولا تجارت با حساب هایی که بازخورد بدی دارند ، ایده خوبی نیست. با دانستن این موضوع ، برخی از کلاهبرداران از شما خریداری می کنند و سپس درخواست می کنند پول از طریق خصوصی ارسال شود تا بازخورد منفی روی حساب شما باقی نماند. این یک نوع باج گیری است. از آنجا که بازخورد تکمیل شده قابل بحث نیست ، برخی از افراد را در موقعیتی قرار می دهد که احساس می کنند باید از صحت حساب خود رعایت کنند یا خطر آن را به خطر بیندازند.

از کلاهبرداری خودداری کنید

این به نظر می رسد یک لیست طولانی اما مهم است که هنگام خرید یا فروش روی سیستم عامل eBay بسیار کوشا باشید. برخی از این توصیه ها ممکن است نوع دوم برای شما باشد یا ممکن است در مورد کلیه فروش ها صدق نکند. آگاه باشید و با احتیاط عمل کنید زیرا معاملات مالی آنلاین بدون توجه به اینکه مراقب باشید می تواند خطرناک باشد.

هرگز چک را به عنوان پرداخت قبول نکنید. بسیار خطرناک است زیرا آنها غالباً هدف کلاهبرداری هستند. اگر چک را قبول دارید ، صبر کنید تا پاک شوند. پس از واریز وجه چک ، مانده موجودی در حساب شما نشان داده می شود ، اما تأیید آن یک هفته یا دو هفته طول می کشد. در صورت ارسال بسته قبل از چک ، می تواند شما را با یک حساب بانکی خالی و بدون مورد ترک کند. همیشه از روش های تأیید پرداخت eBay استفاده کنید.

همیشه معاملات را از طریق کانال های رسمی eBay انجام دهید. با استفاده از خدمات ارائه شده ارتباط برقرار کنید. eBay نمی تواند معاملات خارج از سیستم عامل را پیگیری کند و نمی تواند ارتباطات یا توافق های انجام شده در کانال های خصوصی را تأیید کند. با نشان دادن eBay که با حسن نیت رفتار کرده اید ، از خود محافظت کنید.

همه چیز را مستند کنید. برای ضبط بسته بندی و ارسال هر مورد ، از جمله شماره ردیابی استفاده شده ، تلاش کنید. این به شما در محافظت در برابر ادعاهای بی اساس تقلب کمک می کند. eBay به طور معمول با خریدار طرف خواهد بود ، بنابراین هرگونه ادعایی را که فکر می کنید صحت ندارد و آنها را با مدارک عکاسی خود پشتیبان بگیرید.

همراه با عکاسی از همه چیز ، سعی کنید جزئیات شناسایی در مورد مورد را ضبط کنید. به خصوص اگر کالای آن گران قیمت ، محبوب یا مطلوب باشد (مانند تلفن های همراه جدید یا کنسول های بازی). هر شماره سریال یا کدهای منحصر به فرد را ضبط کنید.

همیشه شماره پیگیری ترتیب دهید برای هر نوع تحویل ارسال شده اگر این کالا بیش از 750 دلار ارزش دارد ، ترتیب تحویل را امضا کنید. این امر به شما کمک می کند تا شما را برای حمایت از فروشنده پی پال پوشش دهیم (اما لزوماً سایر روش های پرداخت موجود از طریق eBay). از بالاترین ردیابی امنیتی که فکر می کنید برای ارزش کالای ارسال شده مناسب است استفاده کنید. به یاد داشته باشید که هرچه اثبات بیشتری برای تنظیم ترتیب دهید ، در صورت بروز اختلاف در مورد تقلب ، معامله شما ایمن تر خواهد بود.

اگر فکر می کنید این کلاهبرداری است اما باید آماده اثبات باشید ، می توانید در بازپرداخت با بانک اختلاف داشته باشید. محافظت از فروشنده PayPal همچنین دارای مکانیزم هایی برای محافظت در برابر اتهامات شارژ فریبنده است ، بنابراین اگر فکر می کنید نادرست است ، از شکایت یکی دریغ نکنید. همچنین اگر مشتری ناراضی دارید می توانید بازپرداخت را صادر کنید. در صورتی که مشتری موضوع را با موسسه مالی خود در نظر بگیرد فقط مبلغ آن را برای شما هزینه خواهد کرد و نه هزینه های اضافی هزینه بازپرداخت..

بررسی کنید که آیا تصویر مورد استفاده برای نشان دادن آیتم در لیست های دیگر نیز استفاده شده است ، یا اینکه این یک تصویر سهام از وب است. اگر اینگونه باشد و فروشنده مایل به ارسال عکس یا اطلاعات دیگری در مورد کالا نباشد می تواند کلاهبرداری باشد و باید از آن دوری کرد.

قیمت را با سایر موارد مشابه مقایسه کنید. اگر به دلیل خوبی تخفیف نداشته باشد (مانند خسارت ذکر شده به عنوان مثال) ممکن است کلاهبرداری یا حتی اموال مسروقه باشد. از شر چیزی خلاص شدن.

صفحه بازخورد را بررسی کنید. اگر بازخورد خوب از فروشندگان برای کالاهای کم قیمت است ، ممکن است این نمایه واقعی باشد. همچنین ممکن است یک فروشنده بی تجربه باشد ، بنابراین دریغ نکنید که مکالمه ای راجع به مورد در سیستم پیام رسانی eBay باز کنید.

اگر کالا با ضمانت بازپرداخت پول پوشانده نشده باشد ، می توانید از خود محافظت کنید ، بنابراین ابتدا مشخصات فروشنده را با جزئیات بررسی کنید و اگر کالای آن گران است و خارج از حمایت از خط مشی ، با احتیاط عمل کنید.

اگر بسته ای دریافت می کنید که به شما خطاب نشده است ، با دقت فکر کنید. آیا در این مدت انتظار یک بسته را دارید؟ شماره های حمل و نقل یا کدهای معامله ای را که می توانید از آنها استفاده کنید بررسی کنید که این بسته شما است. اگر همه جزئیات به جز نام مطابقت دارد ، می توانید آن را باز کنید تا تأیید کنید که کالاهای شما در آنجا وجود دارد.

هرگز عجله نکنید که یک مورد را در eBay خریداری کنید. لیست را با دقت بخوانید. اگر کالای مورد نظر فقط به عنوان عنوان در لیست ذکر شده باشد یا در توضیحات به وضوح درج شده باشد ، در مورد اختلاف یک معامله می توانید کمی انجام دهید ، زیرا اطلاعات ارائه شده درست و صحیح بود.

اگر در eBay کلاهبرداری کرده اید چه کاری باید انجام دهید

eBay بسیار آگاه است که کلاهبرداری در وب سایت رخ می دهد. آنها به آسانی با نیروی انتظامی همکاری می کنند و کاربران کلاهبردار را ترغیب می کنند تا با مقامات محلی خود گزارش پلیس را تهیه کنند. اگر می خواهید روند گزارش کلاهبرداری به پلیس و نحوه دخالت eBay را درک کنید ، به مرکز امنیت eBay مراجعه کنید.

شما می توانید یک مسئله را با فروشنده گزارش دهید تا مستقیماً از اینجا به eBay مراجعه کنید.

اگر موردی را در eBay پیدا کردید که فکر می کنید تقلب است ، فهرست را مستقیماً گزارش دهید.

اگر فکر می کنید در اینجا به طور غیرقانونی یا کلاهبرداری عمل کرده اند ، به یک خریدار گزارش دهید.

همچنین شما ممکن است دوست داریدIdentity Theft Protection هویت False ، جنایات فدرال: سرقت هویت و Assault Deterrence ActIdentity Theft Protection چه کوکی های فوق العاده ای هستند و چگونه آنها را حذف کنید؟

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 64 = 74