هویت کاذب ، جرم فدرال: قانون سرقت هویت و فرض بازدارندگی

ITADA چیست؟


آیا شما قربانی سرقت هویت شده اید?

اگر چنین است ، شما قطعاً تنها نیستید.

استفاده عمدی از هویت شخص دیگر برای فعالیت های مخرب ، سرقت هویت ممنوع است برای قربانیان ، شرکت های خصوصی و اجرای قانون به طور یکسان. در سال 1998 به لطف قانون سرقت هویت و فرض بازدارندگی ، سرقت هویت در ایالات متحده به یک جرم فدرال تبدیل شد. از آن زمان مقررات دیگری برای کمک به سرکوب قضایی به کار گرفته شده است. اینها شامل قانون ارتکاب مجازات سرقت هویت در سال 2004 ، و قانون سرقت هویت و بازگرداندن مصوب سال 2008 می باشد. با هم ، این قوانین سعی می کنند با ارائه ابزارهای قانونی و مجازاتهای سخت ، جرم سرقت هویت را کاهش دهند..

قانون سرقت هویت و فرض بازدارندگی چیست؟?

در سال 1997 سناتور جان كیل قانون سرقت هویت و فرض بازدارندگی (ITADA) را معرفی كرد. با افزایش روزافزون فناوری دیجیتالی ، سرقت هویت آسانتر از همیشه قانون فدرال به ابزاری جدید برای اقدام نیاز داشت.

ITADA تعریف مختصری از سرقت هویت را برای اولین بار در ایالات متحده تعیین می کند. تحت ITADA ، سرقت هویت زمانی تعریف می شود که فرد مجرم:

آگاهانه ، بدون مجوز قانونی ، وسیله ای برای شناسایی شخص دیگری با قصد ارتکاب ، یا کمک یا تحقق هرگونه فعالیت غیرقانونی که تخلف از قانون فدرال محسوب می شود ، منتقل می کند یا از آن استفاده می کند ، یا این امر به منزله ارتکاب جنایت تحت هر کشور یا محلی قابل اجرا است. قانون.  

از نظر انتقادی ، سرقت هویت ITADA می تواند موارد سوءاستفاده از اطلاعات شخصی فراتر از سوابق مجازاتی باشد. تعریف ITADA از سرقت هویت علاوه بر یک سند شناسایی ، به "ابزار شناسایی" نیز اشاره دارد. پیش از سال 1998 ، سرقت هویت فقط تحت شواهد اسناد سرقت شده قابل پیگرد قانونی بود. در دنیای کپی و چسباندن داده ها بی معنی است.

قانون سرقت هویت و فرض بازدارندگی چه اختیاراتی دارد?

اول ، ITADA سرقت هویت را به عنوان یک جرم فدرال تعیین می کند. مجازات ها برای سارقان ممتاز ، از جمله هر دو جریمه و احتمال زمان زندان ، بازدارنده ای فراهم می آورد. عواملی که در مجازات ITADA تأثیر دارند عبارتند از:

  • تعداد قربانیان پرونده.
  • اطلاعات مورد استفاده برای شناسایی کاذب ، از جمله نحوه بدست آوردن آن. به عنوان مثال ، داده های بدست آمده از هک غیرقانونی یک پایگاه داده دولتی مجازات های بالاتری نسبت به خواندن نام و آدرس یک پاکت دارند..
  • هر مقدار قابل توجهی از خسارت های قربانیانی که در نتیجه سرقت متحمل شده اند ، قابل اندازه گیری است. این شامل آسیب رساندن به شهرت ، ناراحتی و پیامدهای دیگر است.

نکته آخر یک تغییر قدرتمند دیگر در نحوه اتهام ITADA را به نمایش می گذارد. قبل از ITADA ، اتهامات سرقت هویت شامل تأثیر قربانی نمی شد. در یک مورد بدنام تر مطابق FindLaw.com و تامسون رویترز ، قبل از تصویب ITADA ، یک شخص متخلف از هویت سرقت شده قربانی برای دزدی بیش از 100000 دلار وام کارت اعتباری استفاده کرده و وام فدرال خانه دریافت کرده است. آنها با خرید خانه ها ، موتور سیکلت ها و اسلحه های دستی ، قربانی را مجبور کردند سال ها را برای پاک کردن نام خود بگذراند. در حالی که سرانجام اتهامات عنوان شد ، بازگرداندن قربانی شامل آن نشده است. داستانهایی از این دست در پیشبرد ITADA به جلو قابل توجه بود.

همچنین مشاهده کنید:
چگونه می توان خود را از سرقت هویت محافظت کرد
سرقت هویت: در صورت سرقت از هویت شما چه کاری باید انجام شود

قانون افزایش مجازات سرقت هویت

در سال 2004 ، ITADA به قانونی دیگر پیوست: قانون تقویت سرقت هویت (ITPEA). نکته قابل توجه ، ITPEA پس از فاجعه 11 سپتامبر به دادگاه ها آمد. بررسی این حملات نشان داد که شش از نوزده تروریست از گذرنامه های جعلی استفاده کرده اند. ناگهان ، سرقت هویت می تواند نقش مهمی در یک جنایات جدی تر داشته باشد: تروریسم.

ITPEA همانطور که از نام آن پیداست مجازاتهای بالاتری را برای قصد کیفری قابل توجه ارائه می کند. در حالی که موارد ITADA تعداد قربانیان ، اطلاعات سرقت شده و خسارات شخصی را در نظر می گیرد ، ITPEA بر استفاده از سرقت هویت با شدت جرم متمرکز است. در حال حاضر قانون حداقل "دو سال حبس" برای "انتقال آگاهانه ، داشتن یا استفاده از ، بدون مجوز قانونی ، وسیله ای برای شناسایی شخص دیگر در حین و در رابطه با محکومیت های خاص مقصر بودن مجازات" تعیین می کند. جرایم قابل مجازات تحت ITPEA شامل سرقت پول عمومی یا اموال ، اختلاس ، کلاهبرداری در بیمه های اجتماعی ، کلاهبرداری در مهاجرت ، استفاده از اطلاعات دروغین برای دستیابی به سلاح گرم و کلاهبرداری در صورت بهره برداری از جانبازان است. این قانون همچنین بودجه بیشتری را برای وزارت دادگستری برای تحقیقات و پیگرد قضایای سرقت هویت شامل می شود: 2،000،000 دلار در سال 2005 و 2،000،000 دلار دیگر برای چهار سال دیگر.

پیگیری ITPEA این بود که قانون سرقت و بازگرداندن هویت در سال 2008 (ITERA). از نظر انتقادی ، ITERA جبران حقوقی بهتری برای قربانیان ارائه می دهد. طبق ITERA ، حتی اگر قربانی و متهم در همان ایالت باشند ، این جرم ممکن است برای پیگرد قانونی فدرال باشد. قبل از این تغییر قانون فدرال فقط درصورتی که داده ها از طریق واسطه ای قابل دستیابی باشد ، لازم الاجرا شد. ITERA همچنین برای قربانی در زمان و منابع صرف شده برای ترمیم ، به سرقت هویت ناشی از جبران خسارت کمک می کند.

سایر اقدامات علیه کلاهبرداری هویت

علاوه بر ITADA ، ITPEA و ITERA ، قوانین دیگری نیز برای جلوگیری از سرقت هویت و جبران قربانیان وجود دارد. بسته به شرایط ، ممکن است اعمال دیگری از جمله:

  • قانون حمایت از هویت مصرف کننده آلاباما
  • قانون محافظت از سرقت هویت میشیگان
  • قانون پیشگیری از کلاهبرداری شماره امنیت اجتماعی
  • اساسنامه کلاهبرداری بانک

کنفرانس ملی قانونگذاری ایالتی لیست خوبی از لوایح دولت ، اعمال و طبقه جنایات مربوط به سرقت هویت را در اختیار شما قرار می دهد. استفاده از این قوانین غالباً بستگی به نوع اطلاعات استفاده شده و هدف تقلب کننده دارد. به عنوان مثال می توان به کلاهبرداری در بانک ، کلاهبرداری پستی و کلاهبرداری در شماره تأمین اجتماعی ، جرایمی اشاره کرد که همه آنها با داده های سرقت شده قابل انجام است.

قوانینی نیز وجود دارد که به شما کمک می کند از خود محافظت کنید. به عنوان مثال ، قانون معاملات و اعتبار مناسب و عادلانه به افراد موجود در ایالات متحده اجازه می دهد تا با دسترسی آزادانه به گزارشهای اعتباری خود ، از هویت خود محافظت کنند و فعالیتهای غیر عادی را اسکن کنند. قوانین حفظ حریم خصوصی در حال افزایش هستند تا سازمان ها بتوانند از داده های شخصی به درستی محافظت و مراقبت کنند. ITADA و جانشینان آن به عنوان بازدارنده عمل می کنند ، در حالی که حمایت از مصرف کننده قوی تر ، فرصت سرقت هویت را کاهش می دهد.

حرکت به جلو

آیا ضعف هایی در اقدامات سرقت هویت فدرال وجود دارد؟ متأسفانه ، بله: اگرچه قوانین موضع عظیمی در مبارزه با سرقت هویت دارند ، اما ایده آل نیستند. برای مبتدیان ، قوانین دارای نقص بزرگی در مورد جرم دیجیتال هستند. به عبارت ساده تر ، در دنیایی که اطلاعات شخصی به طور مرتب در جریان است ، فرصت های زیادی برای سرقت آن وجود دارد. در سال 2017 ، استراتژی Javelin تأیید کرد که سرقت هویت 16.7 میلیون قربانی فقط در آمریکا رخ داده است. دادستانها همچنین ممکن است تمایلی به دادگاه نداشته باشند و بخاطر ادعاهای مربوط به کلاهبرداری در هویت ، به خاطر اینکه ارزش این تلاش ها را ندارند ، به دادگاه مراجعه کنند. سرانجام ، هنگامی که قربانیان گزارش نمی دهند ، اتهامات سرقت هویت دشوار است. اگر قربانی شده اید ، آینده را در نظر بگیرید. هویت شما ممکن است تنها فردی که مورد سوءاستفاده قرار نمی گیرد باشد.

مربوط:
لیستی از منابع برای محافظت از تقلب در هویت
50+ آمار سرقت هویت & حقایق

"مجسمه عدالت" توسط ویلیام چو تحت مجوز CC توسط 2.0

همچنین شما می توانید علاقه مندیدIdentity Theft ProtectionConsumer برای بررسی نمرات اعتباری در یک دهه 230 درصد رشد داشته است. به همین دلیل است که این یک روند خطرناک محافظت از سرقت هویت است بدانید چه چیزی را خرد کنید: تکه کردن سند مانع از سرقت هویت محافظت از سرقت هویت چگونه می شود اعتبار خود را محافظت از سرقت حفاظت از برنكان - سرقت هویت قربانی

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me

About the author

Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

79 − 71 =