چگونه اعتبار خود را یخ بزنیم

چگونه اعتبار خود را یخ بزنیم


یخ زدن گزارش اعتباری شما باعث می شود که کلاهبرداران بتوانند وام یا سایر امور مالی را به نام شما بگیرند.

با نگرانی درباره حریم خصوصی داده ها و تهدید روزافزون هکرها که اطلاعات مالی حساس را هدف قرار می دهند ، استفاده از ابزارهای امنیتی مانند یخ اعتبار بیش از گذشته مهمتر است.

در این مقاله ، به دلایل اصلی یخ زدن پرونده اعتباری شما ، نحوه اعمال یخ زدایی با هر یک از سه آژانس اعتباری ایالات متحده ، قوانین مختلف برای استفاده از یخ اعتباری ، و اینکه چه موقع و چگونه برای خنک کردن گزارش اعتباری شما خواهیم پرداخت..

چرا استفاده از یخ اعتباری?

استفاده از یخ اعتباری می تواند هر کس دیگری را به توافق نامه های اعتباری به نام شما متوقف کند.

ایده یخ اعتبار برای محافظت در برابر کلاهبرداری مدتی است که به وجود آمده اما پس از گزارش های مربوط به نقض گسترده داده های Equifax در سال 2017 ، به جریان اصلی تبدیل شده است..

در نشت Equifax ، اطلاعات 150 میلیون کاربر پس از یک رایانه سایبری در سرورهای این شرکت بدست آمد. اطلاعات به سرقت رفته شامل اسامی و شماره های تأمین اجتماعی - دقیقاً نوع جزئیاتی که مجرمان برای باز کردن خط اعتباری جدید به نام شما نیاز دارند.

امنیت در مقابل کلاهبرداری شایع ترین دلیل استفاده از یخ است ، اما تنها این نیست. برخی از یخ های اعتباری برای کنترل هزینه های خود استفاده می کنند و مانع از این می شوند که اعتبار خود را برای خریدهای جدید به صورت تکان دهنده از اعتبار استفاده کنند.

یخ اعتبار چگونه کار می کند?

قرار دادن یخ امنیتی در پرونده اعتباری شما به معنای یک دزد هویت است ، حتی کسی که نام ، آدرس ، شماره تأمین اجتماعی ، تاریخ تولد و موارد دیگر را نیز در اختیار شما قرار دهد ، نمی تواند وام و اعتبار جدیدی را به نام شما دریافت کند. به این دلیل است که وام دهندگان ، خرده فروشان ، برنامه های کاربردی و سایر مشاغل برای بررسی و تصویب اعتبار ، وام و خدمات مالی جدید ، نیاز به دسترسی به یک گزارش اعتباری دارند.

وقتی یخ اعتباری را تنظیم می کنید ، یک پین منحصر به فرد به شما اختصاص داده می شود ، یا با یک حساب کاربری با یک رمز عبور منحصر به فرد در پرونده اعتباری خود تنظیم می کنید. بدون اینکه به دفتر اعتبار اجازه دهید یخ را با پین یا گذرواژه منحصر به فرد خود بلند کنید ، وام دهندگان نمی توانند به پرونده شما دسترسی پیدا کنند یا اعتبار جدیدی را باز کنند.

یخ اعتبار فقط باعث افتتاح خطوط اعتباری جدید می شود. وام دهندگان با توافق های فعلی با شرکت های کارت اعتباری ، وام های بانکی یا کارت های فروشگاه قادر خواهید بود تا پرونده اعتباری خود را مشاهده کنید. برخی از آژانسهای اجرای قانون و سایر دستگاههای دولتی نیز می توانند در طی یخ زدن اعتبار به گزارش اعتبار و نمره شما دسترسی پیدا کنند. همچنان می توانید از کارتهای اعتباری موجود یا کارتهای فروشگاه استفاده کنید.

در حالی که یخ زدگی وجود دارد ، پرونده و نمره اعتباری شما با رفتار وام گرفتن و بازپرداخت شما به روز می شود.

هزینه های بستن اعتبار چه هزینه هایی دارد?

3 آژانس بزرگ مرجع اعتباری قبلاً مبلغی را برای استفاده از یخ اعتباری پرداخت کرده بودند که هزینه آن متفاوت از ایالت بود.

در تاریخ 21 سپتامبر 2018 قانون جدید رشد اقتصادی ، کمک به تنظیم مقررات و حمایت از مصرف کننده قوانین استفاده از یخ اعتبار را تغییر داد.

سه آژانس بزرگ گزارش دهی اعتبار - Equifax ، Experian و TransUnion اکنون موظفند یخبندان اعتباری را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

نه تنها مصرف کنندگان می توانند اعتبار خود را یخ بزنند ، بلکه افرادی که تصمیم به استفاده از یخ اعتباری دارند نیز می توانند آن یخ را بلند کرده و دوباره آن را دوباره تکرار کنند ، هر چند بار که می خواهند آزاد شوند..

چه کسی می تواند برای مسدود کردن اعتبار اقدام کند?

قانون جدید این امکان را برای هر کسی فراهم می کند که بتواند برای یخ اعتبار اقدام کند. حتی والدین زیر 16 سال نیز اگر والدین از طرف آنها درخواست کنند می توانند پرونده های اعتباری خود را منجمد کنند. نگهبانان ، محافظه کاران و افراد دارای وکالت معتبر نیز می توانند به طور رایگان برای وابستگان خود فریز کنند..

مدت اعتبار یخ چه مدت طول خواهد کشید?

در هر 4 حالت ، یخ اعتبار شما به طور دائم در محل نگهداری می شود ، تا زمانی که درخواست یخ زدایی را نداشته باشید.

طبق راهنمای اتحادیه مصرف کنندگان برای محافظت در برابر یخ زدگی ، 4 ایالتی که به طور خودکار یخ زدگی دائمی اعمال نمی کنند عبارتند از:

 • کنتاکی
 • داکوتای جنوبی
 • نبراسکا
 • پنسیلوانیا

اگر در یکی از ایالات فوق زندگی می کنید ، یخ شما پس از 7 سال به طور خودکار برداشته می شود. اگر می خواهید آن را به طور مداوم در محل خود بماند ، می توانید یک تقویم دیجیتالی را برای یادآوری استفاده از یخ اعتبار 7 سال پس از تنظیم اولیه یادآوری کنید..

چه قوانین دیگری برای مسدود کردن اعتبار را باید بدانید?

هنگامی که متقاضی دریافت یخ اعتبار هستید ، اداره اعتبار باید آن را ظرف یک روز کاری تأسیس کند.

دفاتر اعتباری باید درخواست مشتری را که طی یک ساعت انجام می شود به صورت آنلاین یا تلفنی ، حساب مصرف کننده مسدود کنند.

برای درخواست های مربوط به یخ اعتباری که از طریق نامه معتبر قرار داده شده است ، آژانس باید ظرف سه روز کاری یخ را در محل قرار داده و یا بلند کند.

فرآیند مسدود کردن گزارش شما با هر دفتر اعتبار

هیچ گزینه همه در یک وجود ندارد تا اعتبار خود را با سه آژانس مرجع اعتباری جداگانه ، Equifax ، Experian و TransUnion به یکباره منجمد کنید. در عوض ، مصرف کنندگان باید به طور جداگانه به هر آژانس مراجعه کنند.

اگر می خواهید یخ اعتبار مؤثر باشد ، مهم است که پرونده خود را در هر 3 آژانس مسدود کنید. هر وام دهنده هنگام باز کردن اعتبار جدید از آژانسهای مختلف استفاده می کند ، بنابراین اگر هر یک از 3 پرونده خود را باز بگذارید همیشه در معرض تقلب قرار خواهید گرفت..

استفاده از یخ اعتبار آنلاین

برای استفاده از یخ آنلاین ، به هر یک از 3 صفحه دفاتر خدمات ویژه یخبندان اعتباری مراجعه کنید:

Equifax: https://www.equifax.com/personal/credit-report-service/

تجربه: https://www.experian.com/freeze/center.html

انتقال: https://www.transunion.com/credit-freeze

TransUnion همچنین برنامه ای را ارائه می دهد که می تواند از Apple AppStore یا فروشگاه Google Play بارگیری شود.

استفاده از یخ اعتبار از طریق تلفن

تجربه: با شماره 1 888 397 3742 تماس بگیرید و اطلاعات لازم را ارائه دهید.

مساوی: با (800) 349-9960 تماس بگیرید و لازم است شماره تأمین اجتماعی ، آدرس خیابان و وضعیت سکونت خود را بدهید. پین شما برای شما ارسال می شود.

انتقال: برای درخواست یخ اعتباری با شماره 1-888-909-8872 با TransUnion تماس بگیرید

شایان ذکر است که هر سه دفاتر اعتباری ممکن است بعد از نقض داده های بزرگ ، میزان تماس زیاد و زمان انتظار طولانی تلفن را تجربه کنند..

یخ اعتبار از طریق نامه معتبر

شرایط لازم برای استفاده از یخ اعتباری از طریق نامه معتبر در زیر ذکر شده است.

تجربه

ارسال به:

انجماد امنیتی Experian,
P.O. جعبه 9554.

درخواستهای کتبی به Experian باید موارد زیر را شامل شود:

 • نام کامل و اولیه اولیه شما,
 • تاریخ تولد,
 • شماره تأمین اجتماعی شما,
 • آدرس های دو سال گذشته,
 • کپی کارت شناسایی صادر شده توسط دولت,
 • کپی صورت حساب ابزار ، صورتحساب بانک یا بیمه,

مساوی

این فرم انجماد اعتباری Equifax را بارگیری و پر کنید و برای آن ارسال کنید:

Equifax Services Services LLC
P.O. جعبه 105788 آتلانتا,
GA 30348-5788

شما باید یک کپی از شناسه ارسال کنید که شامل شماره تأمین اجتماعی شما از قبیل:

 • کارت تأمین اجتماعی خود را کپی کنید
 • کپی از مبلغ پرداختی که شامل شماره تأمین اجتماعی شما باشد
 • کپی از فرم W2 یا 1099

به علاوه یک نسخه از سندی که آدرس فعلی شما را تأیید می کند مانند:

 • کپی گواهینامه رانندگی یا کارت شناسایی دولتی
 • کپی از قرارداد اجاره نامه شما / عملکرد خانه
 • نسخه ای از خرد پرداخت خود با آدرس
 • یک نسخه از قبض ابزار (گاز ، برق ، آب ، کابل ، قبض تلفن مسکونی

انتقال

برای درخواست یخ اعتباری با کپی شناسنامه و شماره تأمین اجتماعی در درخواست TransUnion بنویسید:

TransUnion LLC
P.O. جعبه 2000
چستر ، پنسیلوانیا 19022-2000

چه موقع و چگونه می توانید اعتبار خود را منجمد کنید

ممکن است بخواهید پرونده اعتباری خود را در بعضی مواقع مجدداً باز کنید ، تا بتوانید برای امور مالی جدیدی از قبیل وام ، وام خودرو یا کارت اعتباری استفاده کنید..

درست مانند هنگام درخواست ، هیچ راهی برای حذف یخ از هر 3 دفاتر اعتباری به طور همزمان وجود ندارد ، بنابراین مجبور خواهید بود هر یک از آنها را بصورت جداگانه با یکدیگر تماس بگیرید تا پرونده شما را ذوب کند ، مگر اینکه بدانید که کدام یک از طرحی که اعتبار طلبکار می خواهد استفاده کند و سپس می توانید فقط آن یکی را ذوب کنید.

می توانید یخ اعتبار را به روش های زیر بلند کنید:

 • برای مدت معینی روز یخ را جدا کنید
 • دسترسی به طلبکاری را که درخواست می کنید اعطا کنید

بلند کردن دائمی یخ اعتبار نیز گزینه ای است ، اما بعید به نظر می رسد که لازم باشد و پرونده اعتباری شما را در معرض کلاهبرداری قرار می دهد.

همچنین شما می توانید علاقه مندیدIdentity Theft ProtectionConsumer برای بررسی نمرات اعتباری در یک دهه 230 درصد رشد داشته است. به همین دلیل است که یک روند خطرناک محافظت از سرقت هویت ، اطلاعات تماس با دفاتر اعتباری - Experian، Equifax، TransUnionIdentity Protection Theft چگونه برای تشخیص و جلوگیری از کلاهبرداریهای eBay محافظت از دزدی محافظت در برابر سرقت شناسه پس از مرگ

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

56 + = 65

Adblock
detector