نحوه تنظیم هشدارهای تقلب اعتباری یا پرچم های اعتباری

نحوه تنظیم هشدارهای تقلب اعتباری یا پرچم های اعتباری (1)


قرار دادن هشدار کلاهبرداری یا پرچم اعتباری در گزارش اعتباری شما اولین کاری است که باید انجام دهید اگر گمان می کنید شخصی در تلاش است حسابهای اعتباری را به نام شما باز کند. بسته به وضعیت ، شما حتی ممکن است نیاز به یخ اعتبار داشته باشید تا به کاهش برخی از خطرات مرتبط با سرقت هویت اعتباری کمک کنید.

در زیر ، ما چگونگی قرار دادن پرچم بر روی شماره تأمین اجتماعی خود را از طریق دفاتر اعتباری شما بررسی خواهیم کرد. ما همچنین بررسی خواهیم کرد که چه نوع پرچم اعتباری لازم خواهید داشت و چگونه اطمینان حاصل کنیم که هیچ حساب جدیدی به نام شما باز نشده است.

هشدارهای مربوط به کلاهبرداری اعتباری یا پرچم های اعتباری چیست?

هشدارهای مربوط به کلاهبرداری اعتباری ، که بعضاً با عنوان "پرچم های اعتباری" شناخته می شوند ، هشدارهایی هستند که توسط آژانسهای گزارشگری اعتبار درج شده است. این هشدارها به آن آژانسها اطلاع می دهد که ممکن است شما در معرض خطر سرقت هویت یا تقلب در اعتبار باشید. وقتی هشدار کلاهبرداری Equifax ، Transunion یا Experian را صادر می کنید ، آژانس گزارشگری دو کار اساسی را انجام می دهد:

 • به آژانسهای گزارشگری اعتباری دیگر اطلاع دهید که ممکن است فعالیت تقلبی در حسابهای شما وجود داشته باشد
 • طلبكاران را آگاه كنيد كه ممكن است قبل از تأييد و باز كردن هر حساب جديد به نام شما نياز به انجام اقدامات اضافي داشته باشند

می توانید پرچم اعتباری یا هشدار کلاهبرداری را با هر آژانس گزارشگری اعتبار به صورت رایگان قرار دهید. همچنین برای اقدامات اضافی که طلبکاران برای تأیید حساب های جدید انجام می دهند ، هزینه ای دریافت نمی کنید.

اگر فکر می کنید قربانی کلاهبرداری در هویت شده اید ، باید فوراً به یکی از سه آژانس مهم رتبه بندی اعتبار هشدار دهید. همه آژانس ها تا زمانی که شما اطلاعات لازم را تهیه کنید (شماره تأمین اجتماعی و سایر اطلاعات شناسایی شخصی شما) هشدارهای مربوط به کلاهبرداری را می پذیرند..

متأسفانه ، درخواست چیزی مانند هشدار کلاهبرداری Transunion یا Experian تنها یک راه حل جزئی است. گزارشهای اعتباری فقط از طلبكاران "سؤال می كنند" در هنگام باز كردن حسابهای جدید به نام شما ، احتیاط كنند. اگر به طور جدی نگران تقلب در کارت اعتباری هستید ، بهتر است به جای آن درخواست یک یخ اعتباری را به طور کامل کنید و سپس در یک سرویس نظارت بر اعتبار ثبت نام کنید.

گزارش اعتباری چیست?

گزارش اعتباری شما سندی است که اطلاعات مربوط به تاریخ اعتبار شما را نشان می دهد. گزارشهای اعتباری شامل موارد زیر است:

 • آدرس های فعلی و گذشته
 • مکانهای اشتغال فعلی و سابق
 • حساب های اعتباری باز (کارت های اعتباری ، وام خودرو ، وام مسکن ، وام دانشجویی و غیره)
 • حسابهای اعتباری بسته
 • سوالات اعتبار سخت
 • سوالات اعتبار نرم
 • مجموعه ها (معمولاً بعد از اینکه یک حساب اعتباری خیلی طولانی بدون پرداخت هزینه باقی مانده است و به آژانس جمع آوری رفته اند)
 • استعلام عمومی که ممکن است در نمره اعتباری تأثیر بگذارد (مانند ورشکستگی و داوری های قانونی)

هنگامی که یک پرچم اعتباری را در گزارش اعتباری خود قرار می دهید ، هدف این است که در پی سرقت هویت از همه این اطلاعات در برابر سوءاستفاده محافظت شود. وقتی حسابهای جدید به نام شما افتتاح می شود ، آنها در نهایت گزارش اعتباری شما را نشان می دهند.

اگر می بینید که حساب های کلاهبرداری یا سوالات مربوط به حساب کاربری شما به نظر می رسد ، باید فوراً هشدار تقلب بدهید.

نحوه قرار دادن پرچم در شماره تأمین اجتماعی یا گزارش اعتبار خود

چند روش وجود دارد که می توانید شماره تأمین اجتماعی خود را پرچم گذاری کنید. راه اصلی برای انجام این کار از طریق یک هشدار کلاهبرداری است که محافظت بیشتری را برای افرادی که سعی در دسترسی یا استفاده از شماره تأمین اجتماعی شما یا سایر جزئیات حساب خصوصی مرتبط با اعتبار شما دارند ، فراهم می کند..

برای دریافت یک پرچم اعتباری یا هشدار کلاهبرداری با هر یک از سه دفتر اعتباری ، موارد زیر را انجام دهید:

 1. با یکی از سه آژانس گزارش دهی اعتبار تماس بگیرید (Transunion ، Equifax یا Experian). می توانید تماس بگیرید یا از طریق ایمیل استفاده کنید ، اما توصیه می کنیم از گزینه های گزارش آنلاین استفاده کنید که هر سرویس در دسترس شما قرار می گیرد.
 2. پس از چند روز ، با دو دفترخانه اعتباری دیگر تماس بگیرید تا تأیید کنید که هشدار کلاهبرداری دریافت کرده اند.
 3. اطلاعات خود را با هر آژانس رتبه بندی اعتبار به روز کنید تا مطمئن شوید که در صورت بروز مشکل یا هشدار باعث فعالیت غیرمعمول می شود با شما تماس بگیرند.

با استفاده از اطلاعات زیر می توانید با آژانسهای گزارشگری اعتبار تماس بگیرید:

آدرس گزارش آژانس شماره پیام آژانس شماره تلفن آژانس
تجربه اینجا کلیک کنید (888) 397-3742 تجربه کلاهبرداری در مصرف کننده
P.O. جعبه 9554
آلن ، TX 75013
پیوند اینجا کلیک کنید (800) 916-8800 کمک به قربانیان تقلب TransUnion
P.O. جعبه 2000
چستر ، پنسیلوانیا 19016
مساوی اینجا کلیک کنید (800) 525-6285 Equifax Services Services LLC
P.O. جعبه 105069
آتلانتا ، GA 30348-5069

همانطور که قبلاً گفته شد ، فقط باید با یک آژانس گزارشگری اعتبار تماس بگیرید. طبق قانون ، هر یک از آژانس ها پس از تنظیم هشدار تقلب باید با آژانس های دیگر تماس بگیرند. این امر زندگی شما را آسانتر می کند ، زیرا فقط یک بار باید این کار را انجام دهید.

انواع هشدارهای کلاهبرداری

هر آژانس گزارشگری اعتباری به شما امکان می دهد یکی از سه نوع هشدار تقلب را تنظیم کنید:

 • هشدار اولیه کلاهبرداری
 • هشدار گسترده تقلب
 • هشدار فعال تقلب نظامی

هر هشدار کلاهبرداری هدف دیگری را ارائه می دهد. مهم است که تصمیم بگیرید که وضعیت شما به هر یک از این گزینه ها نیاز دارد یا خیر. بعید است که شما بتوانید انواع هشدارهای کلاهبرداری را روی هر حساب کاربری قرار دهید ، بنابراین اگر مطمئن نیستید که کدام یک از شما به آن نیاز دارید ، ممکن است بخواهید با یکی از آژانس های گزارشگری اعتبار مانند آزمایشگر تماس بگیرید و وضعیت خود را توصیف کنید. ، و به آنها اجازه می دهد تا به شما کمک کنند تصمیم بگیرید که چگونه می توانید بهتر عمل کنید.

بیایید با جزئیات بیشتری به بررسی هر یک از این انواع هشدار بپردازیم.

هشدار اولیه کلاهبرداری

هشدار اولیه تقلب ، پرچمی در گزارش اعتبار شما است که به سایر آژانس های گزارشگری اعتبار می گوید هر وقت درخواست افزایش اعتبار را داشته باشید ، اطلاعات را تأیید کنند..

هشدارهای اولیه کلاهبرداری فقط 90 روز ادامه دارد. اگر به پرچم اعتباری طولانی مدت نیاز دارید ، به اخطار گسترده تقلب نیاز دارید.

هشدار گسترده تقلب

هشدار گسترده تقلب ، تمام مزایای هشدار اولیه کلاهبرداری را به همراه دارد ، اما می تواند به مدت 7 سال ادامه یابد.

می توانید هر زمان که خواستید این هشدار کلاهبرداری را از گزارش اعتبار خود حذف کنید. این اگر گزینه سرقت هویت جدی را تجربه کرده باشید که ممکن است مدت زمان طولانی بیشتری برای رفع آن داشته باشد ، این گزینه خوب است.

هشدار فعال تقلب نظامی (هشدار وظیفه فعال)

هشدار وظیفه فعال برای اعضای ارتش که برای مدت طولانی در خارج از کشور مستقر شده اند طراحی شده است. اعضای سرویس مستقر می توانند این نوع هشدار اعتباری را در اعتبار خود قرار دهند تا به کاهش خطر سرقت هویت کمک کند.

برای به دست آوردن هشدار وظیفه فعال در گزارش اعتبار خود ، باید همان مراحل را با دریافت هشدار اولیه کلاهبرداری یا کلاهبرداری دنبال کنید اما در عوض از آنها هشدار وظیفه فعال بخواهید.

هشدارهای فعال مربوط به کلاهبرداری نظامی 1 سال طول می کشد تا مجدداً اعلام شود. با این حال ، این هشدار کلاهبرداری همچنین نام شما را از پیشنهادات بازاریابی کارت اعتباری از پیش تعیین شده به مدت 2 سال حذف می کند.

هشدارهای مربوط به کلاهبرداری برای کودکان و چگونگی بررسی گزارش اعتباری فرزندتان

كودكان از متداول ترین قربانیان سرقت هویت هستند. متأسفانه ، بسیاری از والدین ممکن است متوجه نشوند که اطلاعات فرزندانشان به سرقت رفته و سوء استفاده شده است تا اینکه فرزندانشان بزرگتر شوند و اعتبارشان را برای اولین بار بررسی کنند. علاوه بر این ، بسیاری از کودکان هویت خود را توسط اعضای خانواده یا دوستان بزرگسال مورد سرقت و سوءاستفاده قرار می گیرند و مسئله را بدتر می کنند.

اگر فرزند خردسال شما گزارش اعتباری دارد ، این یک پرچم قرمز غول پیکر است و نشانه خوبی از سرقت هویت کودک است!

به عبارت ساده ، شما نمی دانید که آیا نیازی به نگرانی در مورد سرقت هویت کودک تا زمان بررسی خود ندارید تا کودک خود گزارش اعتباری داشته باشد یا خیر و بررسی کنید که چه اطلاعاتی در مورد آن وجود دارد. و حتی اگر گزارشی پیدا نکردید ، ممکن است ایده خوبی باشد که یک نسخه را ایجاد کنید و سپس یک گزارش را برای جلوگیری از سوء استفاده در آینده بگذارید..

افراد خردسال 14 تا 17 ساله می توانند برای بررسی گزارش اعتبار خود با هر یک از آژانسهای گزارشگری اعتبار تماس بگیرند. والدین کودکان زیر 18 سال نیز در هر زمان می توانند این کار را انجام دهند.

در اینجا نحوه بررسی گزارش اعتبار فرزندتان آمده است

برای بررسی گزارش اعتباری فرزندتان با Equifax و Experian, موارد زیر را انجام دهید:

 1. با یکی از آژانسهای گزارشگری اعتبار تماس بگیرید و توضیح دهید که برای تهیه گزارش اعتبار برای فرزند خردسال نیاز دارید.
 2. شناسنامه لازم را ارائه كنيد: شناسنامه دولتي ، مانند گواهينامه راننده. اثبات آدرس؛ اگر شناسنامه کودک و کارت تأمین اجتماعی کودک را کپی کنید ، نام کامل کودک ، از جمله نام متوسط ​​و نسل (جونیور سوم و غیره)؛ تاریخ تولد کودک؛ و هر آدرس قبلی از دو سال گذشته).
 3. با استفاده از آدرسهای پستی موجود در مورد ، اسناد و مدارك موردنیاز را به آژانس گزارشگری اعتبار ارسال یا فكس كنید. توجه: برای Equifax ، "- كودك خردسال" را به نام شركت اضافه كنید تا بازیابی سریعتر در بخش درست انجام شود.

برای بررسی گزارش اعتباری فرزندتان با پیوند, موارد زیر را انجام دهید:

 1. از فرم استعلام سرقت هویت کودک Transunion استفاده کنید.
 2. اگر Transunion واقع شود که گزارش اعتباری برای فرزند شما باز است ، برای تأیید هویت شما می خواهد اطلاعات بیشتری بخواهد. این اطلاعات را می توان با استفاده از آدرس پستی موجود در بالا ، یا از طریق شماره فکس Transunion در صورت فراهم کردن Transunion ، ارسال کرد.

اشکال هشدار کلاهبرداری چیست؟?

فعال کردن هشدار کلاهبرداری در صورتی که عادت دارید به یک فروشگاه الکترونیک وارد شوید ، برای پیشنهاد اعتباری شگفت انگیز "دیگر چیزی نپردازید" بعد از آن وارد شوید و با یک تلویزیون بزرگ صفحه بزرگ از فروشگاه خارج شوید..

با فعال بودن هشدار مربوط به کلاهبرداری ، باید تأیید کنید که حساب کاربری خود را در تلفن یا محل کار خود انجام دهید. معامله بزرگی نیست این فقط به تأخیر فوری شما و تماس تلفنی با شرکت اعتباری که اجازه حساب جدید را می دهد نیاز دارد.

اگر می توانید با آن زندگی کنید ، قرار دادن هشدار تقلب در اعتبار خود به شما در برخی شرایط محافظت می کند.

توجه داشته باشید: اگر می خواهید وام مسکن یا اعتبار جدید را بپذیرید ، باید محتاط باشید. به کارگزارتان اطلاع دهید که هشدار تقلب دارید ، زیرا می خواهید از خود در برابر کلاهبرداری محافظت کنید.

از طرف مثبت ، هشدار تقلب در کارت اعتباری فعلی ، حساب بانکی یا اعتباری شما مشکلی ایجاد نمی کند. این برنامه به حسابهای اعتباری جدید متمرکز است ، نه آنهایی که قبلاً باز کرده اید.

نحوه حذف هشدار کلاهبرداری در گزارش اعتبار خود

اگر تصمیم دارید هشدار تقلب در گزارش های اعتباری Equifax ، Experian یا Transunion را حذف کنید ، لازم است که آن را به صورت کتبی حذف کنید.

شما باید موارد زیر را درج کنید:

 • نام
 • شماره تأمین اجتماعی
 • آدرس های فعلی و قبلی
 • تاریخ تولد
 • شماره تلفن

لازم است این اطلاعات را به بخش کلاهبرداری دفاتر اعتباری که هشدار در آن قرار گرفته است ، ارسال کنید. ما همچنین پیشنهاد می کنیم از نامه های معتبر یا حمل و نقل شبانه استفاده کنید. شما می خواهید قادر به ردیابی نامه ای باشید که دارای تمام آن داده های مهم است. همچنین می توانید 90 روز منتظر بمانید تا هشدار منقضی شود.

همچنین ممکن است دوست دارید اطلاعات مربوط به دزدی محافظت از دزدگیر اطلاعات تماس با دفاتر اعتباری - Experian، Equifax، TransUnionIdentity Protection Theft چگونه برای گزارش یک ScamIdentity Theft Protection از کلاهبرداریهای دزدی دزدگیر: چگونه می توان آنها را شناسایی کرد و از آنها جلوگیری کردIdentity Theft ProtectionArport شبکه های بی سیم - همانطور که فکر می کنید نیست

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me

About the author

Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 + 1 =