کلاهبرداری های رایج از راه دور و نحوه یابی آنها

کلاهبرداری های رایج از راه دور و نحوه یابی آنها

کلاهبرداری های آنلاین همچنان مورد توجه جنایتکاران قرار گرفته و پیچیده تر می شوند. اما این بدان معنا نیست که کلاهبرداری های آفلاین هنوز هم اتفاق نمی افتند. کلاهبرداری های انجام شده از طریق پیام های متنی ، تماس های تلفنی و حتی ایمیل حلزون در نزد مجرمان محبوب است. در واقع ، با وجود بسیاری از افراد که تلفن های همراه خود را به عنوان پسوند بدن خود درمان می کنند ، مردم از طریق تلفن بیشتر از گذشته قابل دسترسی هستند. این یکی از دلایلی است که کلاهبرداری از راه دور از راه دور هنوز پیرامون و اغلب موفقیت آمیز است.

بسیاری از افراد از شناسه تماس گیرنده استفاده می کنند و حتی به تلفنی که نمی شناسند پاسخ می دهند. با این حال ، هنوز هم تعداد زیادی از افراد هستند که به هر تماس پاسخ می دهند و بسیاری از آنها که مکلف به گفتگو با هر تماس گیرنده هستند ، وجود دارند. کلاهبرداران می توانند بسیار متقاعد کننده باشند ، بنابراین پس از گوش دادن به شما ، می توان گفت نه یا تشخیص کلاهبرداری کار دشوار است. خوشبختانه ، اگر از انواع کلاهبرداری برای جستجوی اطلاعات آگاه باشید و عقل خود را در مورد خود نگه دارید ، شانس بهتری خواهید داشت که از قربانی شدن خودداری کنید.

در این پست برخی کلاهبرداریهای رایج از راه دور و نحوه ردیابی آنها را فاش می کنیم. ما همچنین در مورد انواع دیگری از کلاهبرداریهای تلفنی صحبت خواهیم کرد تا به جستجوی آنها بپردازیم و نکات کلی در مورد نگه داشتن کلاهبرداران در خلیج ارائه کنیم.

کلاهبرداری مشترک از راه دور

برخی از این طرح ها افراد خاص یا گروههایی را هدف قرار می دهند ، در حالی که برخی دیگر افراد را به صورت تصادفی فراخوانی می کنند. برخی شامل فیشینگ ، نوعی کلاهبرداری است که در آن تماس گیرنده در تلاش است تا اطلاعاتی (مانند اطلاعات شخصی یا بانکی) را که می تواند در سایر جرایم مورد استفاده قرار گیرد ، پیدا کند. فیشینگ از طریق تلفن معمولاً به "فیشینگ صوتی" یا "vishing" گفته می شود..

بلیط قرعه کشی خارجی

در این نتیجه ، تماس گیرنده اعلام می کند که شما برنده یک قرعه کشی خارجی هستید. آنها به درازا می کشند تا شما را متقاعد کنند که چگونه در وهله اول حتی برای این قرعه کشی وارد شده اید ، به خصوص که ممکن است شما از کشوری که ظاهراً در آنجا واقع نشده بازدید کرده باشید. آنها ممکن است به شما بگویند شخص دیگری از طرف شما یا آن شخص وارد شده است شما با خرید در یک فروشگاه محبوب مانند والمارت ، این قرعه کشی را کسب کردید.

هر چند عامل خارجی مهم است ، زیرا در این صورت کلاهبرداری وارد می شود. از آنجا که این درآمدها در خارج از کشور به دست می آیند ، باید برخی از هزینه های تخیل مانند مالیات های استانی یا هزینه های انتقال یا مدیریت را بپردازید. تماس گیرنده به شما دستورالعمل نحوه پرداخت را می دهد یا اطلاعات بانکی خود را از طریق تلفن سؤال می کند. مطمئناً این پول مستقیم به کلاهبردار می رود و برد شما وجود ندارد.

کلاهبرداریهای مشابه ممکن است شامل ادعاهایی باشد که شما در یک سفر تمام هزینه ای و یا یک ماشین جدید پیروز شده اید ، اما باید نوع پرداخت هزینه مقدم را بپردازید.

کلاهبرداری پردازنده پرداخت

این طرح ها شامل دلایل قربانی شدن از طریق ایمیل ، متن یا تلفن برای پردازش پرداخت از طرف فرستنده به دلایل مختلف ممکن است. این می تواند مربوط به کمک های مالی ، پرداخت وام و موارد دیگر باشد. برای هر پرداخت پردازش شده وعده هزینه داده می شود ، اغلب 5-10٪.

مهمترین کلاهبرداری این است که این پرداخت به قربانی ارسال می شود که پس از آن موظف است بیشتر پول را به حساب دیگری منتقل کند و هزینه خود را نیز حفظ کند. در بیشتر موارد ، پرداخت اولیه به قربانی به نظر می رسد جعلی است و آنها پول خود را از دست می دهند ، اما تا زمانی که آنها بیشتر آن را منتقل نمی کنند ، متوجه نمی شوید. در برخی موارد ، پرداخت واقعی است ، اما از کارت اعتباری سرقت شده ناشی می شود ، در این صورت قربانی اصلی کسی است که جزئیات کارت آنها را به سرقت برده است.

کلاهبرداری در مورد اعطای کمک مالی به دولت

نام این فرقه تقریباً آن را توضیح می دهد. شخصی تماس می گیرد که ادعا می کند شما برای دریافت کمک هزینه دولتی رایگان انتخاب شده اید. اما واقعاً چیزی که کلاهبردار می خواهد اطلاعات شخصی شما ، نوعی پرداخت یا هر دو مورد است. آنها ممکن است جزئیاتی مانند شماره تأمین اجتماعی شما را جویا شوند. که پس از آن می تواند در سرقت هویت استفاده شود. یا ممکن است به شما بگویند برای دسترسی به کمک هزینه باید هزینه دولت را پرداخت کنید.

در واقعیت ، کمک های مالی دولت به یک درخواست نیاز دارد و هرگز به هزینه ای نیاز ندارد.

وام با هزینه پیش پرداخت

این کلاهبرداری بسیار شبیه کلاهبرداری در بورس دولتی است اما به جای اینکه به عنوان نماینده دولت معرفی شود ، این فراخوان از یک نماینده موسسه مالی به دست می آید. به شما گفته می شود که برای دریافت وام تأیید شده اید اما برای دریافت وجه باید هزینه کمی بپردازید. از شما خواسته می شود كه مبلغ پرداختی را ارسال كنید یا اطلاعات بانكی ارائه دهید. البته ، شما نباید انجام دهید.

بیمه سرقت هویت

در پیچ و تاب بسیار بیمار ، برخی از کلاهبرداران سعی می کنند بیمه ای را به شما بفروشند که در مقابل کلاهبرداری از شما محافظت می کند. سرقت هویت و کلاهبرداری در کارت اعتباری این روزها و در صدر ذهن مردم رایج است. بنابراین بیمه در برابر این نوع جرایم فروش سخت نیست. تماس گیرندگان ممکن است با گفتن اینكه شما قبلاً قربانی شده اید ، متقاعد كننده باشند و خرید بیمه باعث می شود مسئولیت شما برای صدها یا هزاران دلار دزدیده شده پاک شود.

البته هنوز هیچ جرمی رخ نداده است و شما فقط می خواهید پول یا اطلاعات بانکی خود را به مجرمان تحویل دهید.

همچنین مشاهده کنید: بهترین خدمات حفاظت از سرقت هویت

کلاهبرداری مخفی خریدار

اگر شخصی به شما ادعا کند که می توانید 400 دلار در هفته فقط برای خرید در چند فروشگاه درآمد کسب کنید ، احتمالاً صدق می کند که درست باشد. متأسفانه بسیاری از افراد به خاطر این کلاهبرداری که از طریق ایمیل ، متن یا از طریق تلفن شروع می شود افتاده اند. پس از توافق برای تبدیل شدن به یک "خریدار مخفی" ، یک مبلغ چک یا سفارش پول برای مبلغ بیشتری دریافت خواهید کرد (غالباً به بالا 2000 دلار). به شما گفته می شود مبلغی را برای خود (معمولاً چند صد دلار) هزینه خود را نگه دارید و سپس از بقیه در برخی فروشگاه ها ، بانک ها یا سایر ارائه دهندگان خدمات استفاده کرده و در مورد خدمات به مشتریان خود گزارش دهید.

وظایف ممکن است شامل ارسال نقل و انتقال پول (بازگشت به کلاهبرداران) یا خرید کارت هدیه و ارسال شماره ها به "کارفرمای" شما باشد (بخوانید: کلاهبردار). برخی از دستورالعمل ها برای اینکه کلاهبرداری هرچه قانونی تر به نظر برسند ، به شما می گویند که به سادگی وسایل را خریداری کرده و آنها را برای خود نگه دارید.

سرانجام ، هنگامی که بیشتر پول هزینه می شود و یا به اشکال مختلفی پس داده می شود ، چک چک جعلی است. توجه داشته باشید که ممکن است چند هفته طول بکشد تا بدانید که یک چک واقعی نیست ، حتی اگر بانک قبلاً آن را پاک کرده باشد.

کلاهبرداری بدون اعدام نیست

این کلاهبرداری کمی پیچیده تر از سایرین موجود در این لیست است و شامل ربودن خط تلفن قربانی است. این کلاهبردار با وانمود کردن شخصی از بانک قربانی تماس می گیرد. تماس گیرنده در واقع از شما می خواهد مشکوک شوید و با بانک خود تماس بگیرید تا بررسی کند که آیا واقعاً مشکلی وجود دارد یا خیر.

مشکل این است که کلاهبردار خط تلفن را ربوده و تماس قطع نشده است. قربانی فکر می کند که با نماینده بانک صحبت می کند اما در واقع با کلاهبردار صحبت می کنند. با پرسیدن چند سؤال برای تأیید هویت مبنی بر اینکه قربانی صاحب حساب است ، تماس گیرنده اصلی جزئیات کافی برای تخلیه حساب بانکی قربانی خواهد داشت.

کلاهبرداری های رایج دیگر تلفن

کلاهبرداری های فوق شامل کسی است که در حال تماس با شما و تلاش برای فروش محصول یا خدمات یا ارائه دهنده خدمات موجود است. بسیاری از کلاهبرداری های دیگر که از طریق تلفن آغاز می شوند. در اینجا فقط چند مورد وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید:

کلاهبرداری های Robocall

کلاهبرداری های Robocall ممکن است بسیار پیشرفته نباشد ، اما از آنجا که خودکار هستند ، می توانند به صورت تصاعدی به افراد بیشتری برسند تا فردی که تماس تلفنی برقرار می کند. کلاهبرداری های Robocall بسیار متفاوت است اما همه پیامهایی را شامل می شوند که هنگام پاسخ دادن به تلفن یا پخش پیام صوتی خود بازی می کنند.

یکی از کلاهبرداری افراد با نام خانوادگی چینی را هدف قرار می دهد. به نظر می رسد که این پیام از کنسولگری چین است و تهدید می کند که اگر قربانیان پول را تحویل ندهند ، عواقب وخیمی از جمله دستگیری قریب الوقوع در صورت مسافرت به چین روبرو می شوند. کلاهبرداریهای مشابه دیگر شامل جنایتکارانی است که به عنوان مقامات مهاجرت از سراسر جهان مطرح می شوند.

برنامه های مربوط به خدمات درآمدی داخلی (IRS) در ایالات متحده ، HM درآمد و گمرک (HMRC) در انگلستان و سایر مقامات مالیاتی در جاهای دیگر غالباً دارای یک پیام صوتی خودکار هستند که به شما می گوید با شماره تماس بگیرید. آنها معمولاً ادعا می کنند که شما مرتکب جرمی در رابطه با مالیات شده اید و اگر از دستورالعمل پیروی نکنید ، اقدام جدی را تهدید خواهید کرد. مسیرها ممکن است شامل سیم کشی یا واریز پول به یک حساب متعلق به مجرم باشد.

در حالی که اکثر مردم می دانند که یک سازمان دولتی هرگز از طریق یک پیام خودکار با شما تماس نمی گیرد ، این تماس ها می تواند برای برخی افراد ترسناک به اندازه کافی ترسناک باشد. به عنوان مثال ، بسیاری از دانشجویان خارجی برای این کلاهبرداری ها سقوط کرده اند و مبالغ زیادی را از ترس از دست داده اند که اگر آنها را رعایت نکنند ، اخراج می شوند..

پشتیبانی از فناوری رایانه

این فریب شامل کسی است که به شما اطلاع دهد که رایانه شما به روز رسانی نیاز دارد ، شاید ادعا کند که شما بدافزار را بارگیری کرده اید یا رایانه شما در معرض خطر ویروس قرار دارد. تماس گیرنده برای رفع مشکل از راه دور به رایانه شما درخواست می کند. با باز کردن لینک ایمیل و پیروی از چند دستورالعمل ساده ، دسترسی به راحتی امکان پذیر است.

با این حال ، هنگامی که آنها کنترل کامپیوتر شما را داشته باشند ، کلاهبردار می تواند از آن برای دسترسی به هرگونه اطلاعات شخصی که در آنجا ذخیره کرده اید ، مانند پرونده های خصوصی و پوشه ها ، استفاده کند. آنها همچنین می توانند از اعتبارنامه ذخیره شده در مرورگر وب خود استفاده کنند تا به سیستم عامل های مختلفی مانند حساب بانکی آنلاین یا سرمایه گذاری خود وارد شوید.

مهمتر از آن ، کلاهبردار حتی می تواند هزینه ای را برای "رفع" مشکل جعلی بخواهد.

کلاهبرداری "می توانید از من بشنوید؟" یا "بله"

این ترکیب برای دور زدن فرایندهای تأیید هویت که از امضاهای صوتی استفاده می کنند ، استفاده می شود. به عنوان مثال ، اگر بانک شما در هنگام بانکداری از تلفن از امضاهای صوتی استفاده می کند ، تمام نیازهای مجرمانه ضبط کردن شما از گفتن کلمات صحیح است. غالباً ، تنها کلمه ای که به آنها احتیاج دارد "بله" است. برای گرفتن ضبط از این ، آنها با شماره شما تماس می گیرند و می گویند "می توانید مرا بشنوید؟"

وقتی جواب "بله" دهید ، آنها شما را ضبط می کنند. اگر تلفن را جمع کردید و صدای ناآشنا از شما سؤال می کند ، از گفتن کلمه "بله" به هیچ وجه خودداری کنید. اگرچه به نظر می رسد این یک کلاهبرداری نادر است ، اما FCC در واقع شکایات زیادی را در این زمینه دریافت کرده است.

کلاهبرداری مادربزرگ و مادربزرگ

مادربزرگ و مادربزرگ کلاهبرداری از سالمندان آسیب پذیر را انجام می دهند که برای اطمینان از امنیت نوه خود ، هر کاری انجام می دهند. تماس گیرنده به عنوان نوه مطرح می کند و اظهار می دارد که آنها برایشان مشکل دارند و برای بیرون آمدن از یک وضعیت به مقداری پول احتیاج دارند. شاید آنها برای حمل و نقل از خارج از کشور به هزینه های حقوقی یا پول احتیاج داشته باشند.

تماس گیرنده برای ارسال پول به مادربزرگ و مادربزرگ می دهد و وضعیت را فوری می کند ، بنابراین وقت لازم برای بررسی آن نیست. آنها همچنین قربانی را ترغیب می کنند که به بهانه کسی نگوید که نمی خواهد دیگران (مانند والدین یا شریک زندگی خود) درمورد مشکلی که در آن قرار گرفته اند اطلاعاتی کسب کنند. همچنین باعث می شود که پدربزرگ و مادربزرگ پیروی کنند.

نکاتی در مورد شناسایی و محافظت در برابر کلاهبرداری از راه دور

 • به دنبال پرچم های قرمز باشید. سیگنالهای متداول مبنی بر اینکه تماس تلفنی بخشی از کلاهبرداری است شامل پیشنهادهای خیلی خوب برای شخصی بودن ، شخصی که بلافاصله اطلاعات شخصی را درخواست می کند ، یا تماس گیرنده ای که شما را تحت فشار قرار می دهد تا اقدامی کند.
 • درخواست نام کنید. اگر به طور کلی مطمئن نیستید ، کافیست نام و شماره تماس تلفنی بخواهید ، بنابراین وقت کافی برای انجام برخی تحقیقات دارید. اگر تماس گیرنده از ارائه نام و شماره خودداری کند ، می توانید به هر حال می توانید کلاهبرداری را روی دستان خود داشته باشید.
 • نسبت به پیام های خودکار بسیار محتاط باشید. اکثر موسسات ، از جمله بانک ها و سازمان های دولتی ، از پیام خودکار برای برقراری ارتباط استفاده نمی کنند. اگر شماره تماس با ما درج شده است ، قبل از تلاش برای تماس با آن ، جستجوی شماره را بصورت آنلاین انجام دهید.
 • از یک برنامه شناسه تماس گیرنده استفاده کنید. برنامه های مختلفی مانند Truecaller و Caller ID در دسترس هستند & با مسدود کننده تماس برقرار کنید که اسپم های شناخته شده را از تماس خارج می کند این نکته را بخاطر بسپار که اگرچه اینها می توانند به فیلتر کردن تماسها کمک کنند ، اما کاملاً قابل اعتماد نخواهد بود.
 • مراقب اعداد مشابه خود باشید. اگر عددی شبیه به خود را مشاهده می کنید ، وسوسه نشوید که پاسخ دهید. کلاهبرداران از تکنیکی بنام "کلاهبرداری در محله" استفاده می کنند تا بتواند شما را ترغیب به انتخاب کند. ایده این است که شما فکر می کنید فردی در حال تماس با محلی است و احتمال دارد به تماس گیرنده پاسخ دهد و اعتماد کند.
 • به لیست Do Not Call (DNC) بروید. در بسیاری از حوزه های قضایی ، می توانید شماره خود را به رجیستری DNC اضافه کنید. در ایالات متحده ، این طرح توسط کمیسیون تجارت فدرال (FTC) اداره می شود. Telemarketers که افرادی را در لیست DNC فرا می خوانند ، مسئول مجازاتهای سنگین هستند. قطعاً تضمین نمی کند که شما هیچ گونه تماس کلاهبرداری دریافت نخواهید کرد ، اما می تواند تعداد تماسهایی را که از طریق فروشندگان مشروع دریافت می کنید ، کاهش دهد ، بنابراین تشخیص تقلبی آسانتر است.
 • در نظر بگیرید شماره خود را تغییر دهید. هنگامی که شماره شما در لیست یک کلاهبردار قرار دارد ، احتمالاً در مورد سایر افراد نیز وجود دارد. اگر حجم بالایی از تماس های کلاهبرداری را دریافت می کنید ، ممکن است فوراً تغییر شماره خود را بدست آورید و آن را در لیست DNC قرار دهید.

نحوه گزارش کلاهبرداری های مشکوک

دولت در هر کشور دیگری که زندگی می کنید ، دولت شما را تشویق به گزارش کلاهبرداری یا طرح های مشکوک می کند. حتی اگر اجرای قانون قادر به بررسی هر پرونده ای نباشد ، دانش در مورد انواع مختلف فریبکاری به سازمانهای دولتی کمک می کند تا هشدارهایی را برای سایر اعضای جامعه صادر کنند. در اینجا گزارش شده است که کلاهبرداری را برای کشورهای مختلف گزارش دهید:

 • ایالات متحده: دستیار شکایت FTC
 • کانادا: مرکز ضد تقلب کانادا
 • انگلستان: اقدام تقلب (کلاهبرداری ملی) & مرکز گزارشگری جرایم سایبری)
 • استرالیا: Scamwatch (مسابقه استرالیا & کمیسیون مصرف کننده)

همچنین ممکن است شما دوست داشته باشید بازیابی سرقت حفاظت از دزدگی ، دزدگیر از بین بردن: در اینجا باید انجام شود اگر هویت شما به سرقت رفته است ، محافظت از دزدی در یک لیست از منابع برای محافظت از تقلب در هویت شما محافظت از سرقت هویت چگونه برای جلوگیری از کلاهبرداری از اعتبار شما ، چگونه برای جلوگیری از کلاهبرداری مالیاتی

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 40 = 50

Adblock
detector