شبکه های بی سیم فرودگاه – آنطور که فکر می کنید ایمن نیست

شبکه های بی سیم فرودگاه - آنطور که فکر می کنید ایمن نیست

لایه ها ، نقل و انتقالات و تاخیر در پرواز این روزها به لطف شبکه های اینترنتی بی سیم فرودگاه قابل تحمل تر است. مسافران شغلی می توانند از زمان پرواز برای استفاده در ایمیل استفاده کنند ، مسافران تعطیل کننده می توانند عکس را بارگذاری کنند و Netflix به عبور زمان کمک می کند. آیا تاکنون فکر کرده اید که هنگام استفاده از Wi-Fi فرودگاه اطلاعات شما چقدر ایمن است؟ هکرها و مجرمان مانند هر مکان شلوغی می توانند اطلاعات شخصی شما را از طریق اتصالات وای فای نا امن و وب سایت های رمزگذاری نشده سرقت کنند. وقت آن است که یاد بگیرید چگونه می توانید هنگام استفاده از فای فرودگاه از خود محافظت کنید.

نشان داده شده است که برخی از فرودگاه ها نسبت به سایر کشورها دارای شبکه های امن تری هستند. حتی در اکثر پایانه های آگاهانه درباره امنیت سایبری ، باید از تهدیدات اینترنت بی سیم فرودگاه آگاه باشد. برخی خطوط هوایی نیز WiFi در پرواز ارائه می دهند. اینها اغلب شبکه های ناامن هستند که برای اتصال به رمز عبور نیازی ندارند. آنها به همان اندازه wifi کافی شاپ کافی آسیب پذیر هستند ، اما جدا شدن پرواز بعضی اوقات مسافران را به این فکر می اندازد که از حمله در امان باشند. اتصالات وای فای عمومی را در زمین و هوا با دوز سالم و احتیاط درمان کنید.

تهدیدات شبکه بی سیم فرودگاه

کلاهبرداران به سختی کار می کنند تا مسافران فرودگاه را خسته و پریشان کنند. آنها امیدوارند وقتی لیست شبکه های موجود (که به آن SSID نیز گفته می شود) را از نزدیک جستجو نکنید. در اینجا رایج ترین روش هایی که هکرها سعی می کنند هنگام اتصال به فای فرودگاه ، اطلاعات شما را به سرقت ببرند ، هستند.

دوقلو شر

مراقب شبکه های "دوقلو شر" باشید. نقاط مهم شبکه جعلی در مناطق پر رفت و آمد رایج است. هکرها شبکه های جعلی را با نامهای بسیار شبیه به اتصالات معتبر نامگذاری می کنند. مراقب سرمایه گذاری ، اعداد تغییر یافته و شخصیت های خاص باشید (فرودگاه_WiFi vs aeroportwifi1). بسیاری از ارائه دهندگان نام صحیح شبکه را در پوسترها ، دیوارها و حتی در حمام های عمومی نمایش می دهند - قبل از اتصال لحظه ای را بررسی کنید. اگر به شبکه وای فای یک هکر وصل شوید ، تمام اطلاعات شما از دست آنها عبور می کند.

گلدان عسل

بعضی از کلاهبرداران به اصطلاح راه اندازی می شوند شبکه های وای فای "honpot" که مسافران فاقد مشکوک را فریب می دهند با SSID مانند Free_WiFi یا اینترنت رایگان. خیلی بهتر است یک لحظه برای اتصال به یک شبکه رسمی وای فای ، حتی اگر باید هزینه آن را بپردازید ، یک لحظه انجام دهید. w Wi-Fi رایگان ’غوطه وری ، اغلب فعالیت اینترنت شما را مستقیماً به لپ تاپ شخصی scammer سوق می دهد. اکثر شبکه های رسمی از شما می خواهند که پس از برقراری ارتباط با شرایط و شرایط موافقت کنید اما قبل از دسترسی به اینترنت در دستگاه خود استفاده کنید. اگر از شما خواسته نشده است که با شرایط و مقررات موافقت کنید ، این می تواند نشانه ای باشد که شما در واقع به یک فای واقعی فرودگاه وصل نیستید و می توانید در معرض خطر باشید. اگر مطمئن نیستید می توانید از SSID رسمی WiFi برای کارمندان فرودگاه بخواهید و یا اتصال را انتخاب نکنید.

شبکه های نا امن

حتی اگر درست پیکربندی نشود ، شبکه های رسمی نیز می توانند خطرناک باشند. اگر یک هکر موفق به کنترل مسیریاب وای فای فرودگاهی شود ، می تواند شما را به صفحات فیشینگ یا سایت های حاوی بدافزار هدایت کند ، غالباً از یک حمله در وسط مانند مسمومیت DNS استفاده می کند. تصور نکنید که وای فای فرودگاه به درستی تضمین شده است ، زیرا بسیاری از آنها کمبود می کنند.

پنجره های باز شو

نسبت به پنجره های بازشو احتیاط کنید که می توانند نرم افزار خود را هنگام اتصال به شبکه فرودگاه به روز کنید. به احتمال زیاد این یک تله مخرب است. اگر به روزرسانی را می پذیرید ممکن است بارگیری شود ویروس ها ، باج افزارها یا انواع دیگر بدافزارها. برای اجرای به روزرسانی در شبکه های WiFi عمومی ، همه فرصت ها را رد نکنید.

راه هایی که می توانید از خود محافظت کنید

هیچ تضمینی وجود ندارد که هنگام استفاده از اینترنت داده های شما خصوصی باقی بمانند. راه هایی برای وجود دارد اتصالات خود را ایمن تر کنید. کمی برنامه ریزی قبل از عزیمت به سفر می تواند دردسرهای زیادی را برای شما پس انداز کند.

قبل از عزیمت به سفر ، از شبکه وای فای منزل یا شرکت خود استفاده کنید تا مطمئن شوید رایانه شما با آنتی ویروس و هر نوع نیاز فایروال به روز شده است. این بهترین خط دفاع را در برابر تهدیدهای شناخته شده به دستگاه شما خواهد داد.

از VPN استفاده کنید

شبکه های خصوصی مجازی یک "تونل" رمزگذاری شده ایجاد می کنند که از خواندن همه داده های شما توسط خرخرگاه ها - استراق سمع محافظت می کند. اگر برای شغل مسافرت می کنید ، ممکن است دستگاه کار خود را پیدا کنید که قبلاً یکی از این موارد را مستقر کرده است. (اگر آنها اینگونه نیستند ، با تیم IT در مورد گرفتن یکی از آنها صحبت کنید). VPN های خصوصی برای بارگیری آنلاین در دسترس هستند. برخی از آنها رایگان یا کم هزینه هستند - بررسی های آنلاین را بخوانید تا ببینید کدام یک برای شما مناسب است. طولی نکشید که خود را با نحوه عملکرد VPN آشنا کنید ، و اطلاعات شما به دلیل آن بسیار امن تر خواهد بود. هر دو ExpressVPN و NordVPN در سایت های بررسی رتبه بسیار خوبی دارند.

اشتراک گذاری چاپ ، پخش هوا و بلوتوث را غیرفعال کنید

برخی از دستگاه های اپل به اشتراک گذاری پرونده ها ، اسناد و تصاویر با استفاده از airdrop ، یک اتصال پخش بی سیم ، آن را آسان می کند. اگر نمی خواهید اطلاعات خود را در دسترس سایر دستگاههای نزدیک اپل قرار دهید ، آن را خاموش کنید. بلوتوث همچنین نسبت به گذشته ایمن تر است اما در صورت امکان باید از هم جدا شود تا خطرات هک شدن را کاهش دهد. دستگاه شما ممکن است تنظیماتی داشته باشد که wifi را به عنوان "عمومی" به جای یک شبکه خانگی رفتار کند و به طور خودکار اشتراک گذاری و سایر ویژگی های شبکه را غیرفعال کند..

از وب سایت های HTTPS بازدید کنید

قبل از سال 2017 ، بسیاری از وب سایت های پر بازدید ، اطلاعات خود را رمزگذاری نمی کردند ، به این معنی که هر کسی که دارای ابزارهای صحیح باشد می تواند اطلاعات را از طریق اتصالات بی سیم «خر خر کند». اکنون ، بیش از 70 وب سایت بازدید شده 100 از HTTPS امن است. اگر به گوشه سمت چپ بالای نوار آدرس خود در این مرورگر نگاه کنید, باید یک قفل بسته کوچک را ببینید. این بدان معنی است که وب سایت رمزگذاری شده است. افرادی که تلاش می کنند داده هایی را که انتقال می دهید بخوانند ، نام دامنه را نشان می دهند اما نه آدرس صفحه خاص ، و نه داده هایی را که وارد می کنید یا جستجو می کنید. این اغلب برای بسیاری از افراد حریم خصوصی است. احتیاط بیش از حد ممکن است ضروری باشد اگر نام دامنه به تنهایی نشان دهنده علاقه به یک موضوع حساس باشد که ممکن است شما آن را علنی نکنید. سطح حریم شخصی که هر شخص خواستار آن متفاوت است ، و سطوح محافظت از حریم خصوصی در دسترس است تا آن را منعکس کند.

از وارد کردن مشخصات شخصی خودداری کنید

حتی اگر پروتکل های HTTPS باعث می شود اکثر استفاده از اینترنت عمومی از گذشته امن تر شود ، هنوز هم عاقلانه عمل به نظر می رسد که گویی هکرها شما را تماشا می کنند. روش های دیگری وجود دارد که افراد بی پروا می توانند از آنها برای امتحان و سرقت اطلاعات شخصی خود استفاده کنند. به عنوان مثال هرگز گذرواژه‌های بانکی یا جزئیات کارت اعتباری را وارد نکنید.

در صورت امکان قطع کنید

بسته به نوع استفاده شما ، ممکن است بتوانید به وای فای متصل شوید ، کار خود را انجام داده و سپس قطع کنید. هرچه وقت کمتری به شبکه متصل شوید ، خطر کمتری نسبت به خود در معرض خطر قرار می دهد.

از کانون تلفن خود استفاده کنید

اگر برنامه داده خوبی دارید ، می توانید از طریق تلفن هوشمند wi-fi از داده های تلفن هوشمند خود استفاده کنید. شما از استفاده کامل از WiFi فرودگاه اجتناب می کنید ، اگرچه باید تصمیم بگیرید که چه مقدار داده ای را می خواهید بسوزانید.

هنگامی که کار خود را انجام دادید شبکه را فراموش کنید

وقتی با WiFi فرودگاه به پایان رسید و دیگر نمی خواهید وصل شوید ، از تنظیمات دستگاه خود برای فراموش کردن شبکه استفاده کنید. با این کار اتصال دستگاه شما به طور خودکار به شبکه بدون اجازه صریح شما در آینده متوقف می شود.

پیروی از نکات فوق می تواند به شما در ایمن ماندن و جلوگیری از تبدیل شدن به طعمه هکرها در هنگام توقف بعدی خود در فرودگاه کمک کند.

همچنین ممکن است شما دوست داشته باشید بازیابی سرقت حفاظت از دزدگی ، دزدگیر از بین بردن: در اینجا باید انجام شود اگر هویت شما به سرقت رفته است ، محافظت از دزدی در یک لیست از منابع برای محافظت از تقلب در هویت شما محافظت از سرقت هویت چگونه برای جلوگیری از کلاهبرداری از اعتبار شما ، چگونه برای جلوگیری از کلاهبرداری مالیاتی

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 67 = 68

Adblock
detector