www.annualcreditreport.com | گزارش اعتبار حقيقت قانون

گزارش اعتبار سالانه رایگان قانون

دفاتر اعتباری هر ساله گزارش اعتباری رایگان به شما می دهند

قانون FACT مصوب سال 2003 تضمین كرد كه آمریكایی ها حق دارند به گزارش های اعتباری رایگان خود دسترسی پیدا كنند. سه دفتر بزرگ اعتباری برای راه اندازی یک سرویس متمرکز و رایگان به منظور ساده کردن درخواست برای اطلاعات از طریق مردم همکاری کردند. شما می توانید به گزارش های خود از طریق تلفن ، درخواست نامه از طریق پست الکترونیکی یا به صورت آنلاین در نشانی vjetcreditreport.com دسترسی داشته باشید. شما می توانید از هر یک از این کانالها برای درخواست نسخه کامل گزارش اعتباری خود به صورت رایگان استفاده کنید. هر دفتر اعتبار باید گزارش خود را هر ساله بنا به درخواست شما ارائه دهد. این بدان معنی است که شما می توانید با استفاده از یک دفتر مختلف در هر سال ، حداکثر 3 بار در سال به گزارش اعتباری خود دسترسی پیدا کنید.

گزارش اعتباری چیست?

گزارش اعتباری مجموعه ای از اطلاعات شخصی است که تاریخچه مالی شما را منعکس می کند. گزارش اعتباری می تواند شامل نام ، آدرس و شماره تأمین اجتماعی شما ، همراه با برنامه های وام قبلی ، تاریخچه بازپرداخت شامل پرداخت های مفقود یا تأخیر ، اعتبار فعلی و ورشکستگی باشد. این اطلاعات همچنین شامل اطلاعاتی در مورد شکایت یا هرگونه دستگیری می شود.

این اطلاعات توسط آژانس های گزارشگری اعتباری یا دفاتر اعتباری جمع آوری می شود. سه دفاتر اصلی Equifax ، Experian و TransUnion هستند.

چگونه می توانم نسخه ای از گزارش اعتبار خود را تهیه کنم?

آژانس های مهم گزارشگری اعتبار ، وب سایت Annecreditreport.com را ایجاد کردند. این قانون توسط قانون فدرال مجاز است و تنها وب سایتی است که گزارشهای اعتباری کاملاً رایگان ارائه می دهد. سایر وب سایتهایی که گزارشات رایگان ارائه می دهند ، اغلب هزینه عضویت ماهانه یا سایر هزینه های مرتبط با به دست آوردن داده های شما را دارند. با وب سایتهایی با نام های مشابه احتیاط کنید یا ادعا کنند که آنها گزارش اعتباری رایگان ارائه می دهند. وب سایت vjetcreditreport.com تنها وب سایتی است که می تواند این سرویس را به صورت رایگان ارائه دهد.

همانطور که گفته شد ، شهروندان آمریکایی قادرند هر 12 ماه یک بار گزارش اعتباری رایگان درخواست کنند. بسیاری از افراد تصمیم می گیرند که درخواست ها را متوقف سازند به طوری که گزارش جدید هر 4 ماه یک بار تهیه می شود و از یک گزارش نسبتاً اخیر وضعیت مالی خود اطمینان می یابد. این سطح از فرکانس همچنین می تواند یک اندازه گیری کوچک از محافظت در برابر آسیب سرقت هویت باشد زیرا حوادث احتمالی زودتر از موعد برداشت می شود..

اگر اقدام نامطلوب علیه شما انجام داده است (مانند محرومیت از اعتبار ، وام یا اشتغال) ممکن است گزارشهای اعتباری اضافی به صورت رایگان قابل دسترسی باشد. اخطاریه که شما را نسبت به اقدامات نامطلوب هشدار می دهد ، با کدام آژانس گزارش دهی اعتبار مشخص می کند تا با شما تماس بگیرد و شما باید در مدت 60 روز از دریافت اخطار با آنها تماس بگیرید. اگر به دنبال کار هستید ، در زمینه رفاه قرار دارید یا گمان می کنید قربانی سرقت هویت شوید ، ممکن است گزارش های رایگان دیگری نیز درخواست کنید.

برای دسترسی به گزارش اعتباری رایگان خود ، باید شخصیت خود را اثبات کنید. شما باید نام ، آدرس و شماره تأمین اجتماعی خود را وارد کنید. اگر کمتر از 2 سال در محل سکونت فعلی خود بوده اید ، ممکن است لازم باشد آدرس های قبلی را تهیه کنید. دفتری که شما تصمیم دارید گزارش خود را تهیه کنید ، همچنین از شما می خواهد اطلاعات خاصی از شما بخواهد که فقط می توانید در مورد سوابق مالی خود بدانید. به عنوان مثال ، آنها ممکن است درباره میزان پرداخت وام به طور منظم شما یا اطلاعات مربوط به پرداخت ها از مدتی قبل سؤال کنند. به منظور محافظت از داده های شما در مقابل سارقان و کلاهبرداران ، به این سادگی می توان به سؤالات پاسخ داد بدون داشتن اسناد مناسب.

می توانید گزارش اعتباری رایگان خود را با استفاده از یکی از سه گزینه زیر درخواست کنید:

  • به نشانی Annualcreditreport.com مراجعه کنید
  • با شماره 1-877-322-8228 تماس بگیرید
  • فرم درخواست سالانه گزارش اعتبار را تکمیل کرده و آنرا به سرویس درخواست گزارش گزارش اعتبار سالانه ، P.O. جعبه 105281 ، آتلانتا ، GA 30348-5281.

اگر تصمیم به استفاده از وب سایت گرفتید و می توانید درخواست های داده را رعایت کنید ، باید بلافاصله به گزارش اعتبار خود دسترسی پیدا کنید. درخواست های تلفنی و پستی ظرف مدت 15 روز از زمان ارسال به شما ارسال می شود.

چرا باید نسخه ای از گزارش اعتبار خود را تهیه کنم?

این حق شماست که می دانید در مورد تاریخچه مالی شما چه اطلاعاتی را برگزار می کند. اطلاعات موجود در گزارش اعتباری شما می تواند تأثیر بسزایی در زندگی شما داشته باشد. این ممکن است تعیین کند که آیا شما در تضمین وام خانه ، نرخ بهره به شما تعلق می گیرد و حتی می تواند در تصمیم گیری برای استخدام شما روی کارفرمایان بالقوه تأثیر بگذارد. به نفع شماست که اطمینان حاصل کنید که اطلاعات موجود در گزارش اعتباری شما صحیح است و مورد سوء استفاده قرار نمی گیرد.

صحت و سقم اهمیت دارد

هر ورودی در گزارش اعتباری شما تأثیر می گذارد بر نمره کلی اعتبار شما. اگر هر گونه اطلاعات نادرست باشد ، ممکن است نمره شما پایین تر باشد ، که می تواند منجر به نتایج منفی شود. وقتی گزارش اعتباری خود را درخواست می کنید ، باید آن را با دقت بررسی کنید تا نادرستی ها را بررسی کنید. اشتباهات رایج شامل لیست های تکراری وام ، محدودیت های اعتباری نادرست و سایر داده های قدیمی است. اگر نام طلبکار را در گزارش خود تشخیص نمی دهید ، توجه داشته باشید که بعضی اوقات بدهی ها به آژانس های جمع آوری فروخته می شوند. اکنون ممکن است بدهی شما به یک شرکت متفاوت بدهکار باشد. کارتهای فروشگاه نیز ممکن است با نام موسسه مالی که کارت را زیر نظر دارد ذکر شود.

در صورت بروز خطا در گزارش اعتبار خود چه کاری باید انجام دهم?

برای تصحیح داده ها در گزارش اعتبار خود ، دو مرحله وجود دارد. شما باید با دفتر اعتبار اعتباری که گزارش اعتبار را برای شما منتشر کرده است ، مشاجره کنید. باید به صورت کتبی انجام شود. نسخه هایی از هرگونه اثبات مستند را درج کنید ، بسیار خاص باشید و به همان میزان که لازم است برای اصلاح خطا ، به آنها اثبات کنید. مگر در مواردی که این اقدام بی رحمانه تلقی شوند ، باید ظرف 30 روز به این موضوع رسیدگی کنند. به نفع شماست که اختلاف و اسناد را با یک درخواست دریافت برگه ارسال کنید ، بنابراین شما به اثبات این اختلاف رسیدید.

شما همچنین باید همان اختلاف و اثبات مستند را به ارائه دهنده اطلاعات ارائه دهید که اطلاعات نادرست را به دفتر تحویل داده است. (ارائه دهنده اطلاعات به طور معمول نهادی است که وام ایجاد کرده است ، استعلام می کند یا اطلاعات نادرست را گزارش می کند). آدرس مناسب باید در گزارش اعتبار ذکر شده باشد. ارائه دهنده اطلاعات نیز موظف است ادعا را بررسی کند و در صورت بروز خطایی در این زمینه ، آنها باید برای تصحیح سوابق با دفاتر اعتباری تماس بگیرند.

در صورت تصحیح خطا ، می توانید از دفاتر اعتباری نیز بخواهید تا با هر ارائه دهنده ای که درخواست کرده است جزئیات خود را در طی 6 ماه گذشته برای اصلاح اطلاعات ، تماس بگیرید. اگر از این گزارش برای اهداف اشتغال استفاده شده است ، اطلاعیه های مربوط به اصلاحات می تواند برای افراد متقاضی که دو سال از آن باز می شوند ارسال شود.

اگر اطلاعات صحیح یافت شده است ، اما هنوز هم اعتقاد دارید که این اشتباه است ، می توانید بیانیه اختلاف را به پرونده خود اضافه کنید. این بیانیه با همه گزارش های آینده درخواست شده درج خواهد شد. برای هزینه ، می توانید از دفاتر اعتباری بخواهید که بیانیه اختلاف را برای افرادی که پرونده شما را ظرف شش ماه گذشته درخواست کرده اند ارسال کنند..

سرقت هویت نقطه ای

سرقت هویت یک مشکل رو به رشد در ایالات متحده و جاهای دیگر است. اگر اطلاعات شخصی شما ایمن نباشد ، می توانید از آن استفاده کنید تا کارت های اعتباری و وام را به نام خود غیرقانونی بگیرید. اگر مرتباً گزارشهای اعتباری خود را بررسی نکنید ، ممکن است مدتی از سرقت بی خبر باشید. از آنجا که اعتبار سرقت شده به طور معمول بدون پرداخت می شود ، بدهی و پیش فرض های حساب شده بر توانایی شما برای تأمین وام های قانونی ، اشتغال و بیمه تأثیر خواهند گذاشت. اگر در گزارش اعتبار خود به فعالیت اعتباری تقلبی توجه کرده اید ، به وب سایت دولت www.IdentityTheft.gov برای گزارش سرقت مراجعه کرده و به سرعت هویت خود را تأمین کنید.

چه کسی می تواند به گزارش اعتباری من دسترسی پیدا کند?

FCRA خط مشی هایی را که ممکن است به گزارش اعتبار شما دسترسی داشته باشند تشریح می کند. این شامل بیمه گذاران ، طلبکاران ، کارفرمایان و مشاغل می شود که ارزیابی هایی را در آن مناطق انجام می دهند ، از جمله مناسب بودن برای اجاره مسکن. برای دسترسی به گزارش اعتباری شما باید رضایت کتبی را برای کارفرمای خود فراهم کنید.

کلاهبرداری در مورد اعتبار اعتباری و مشاوران اصلی

اگر به گزارش اعتبار خود توجه کرده باشید ، ممکن است بخواهید نمره کلی اعتبار خود را بهبود بخشید. این می تواند یک اقدام ارزشمند باشد زیرا نمره در بسیاری از زمینه های زندگی شما می تواند تأثیرگذار باشد. متأسفانه ، کلاهبرداران این موضوع را می دانند و غالباً مشاغل قانونی هستند که طرح های تعمیر اعتبار را ارائه می دهند. دفتر حمایت از حمایت از مصرف کنندگان خلاصه ای عالی از علائم داستان برای طرح های اصلاح اعتبار را ارائه می دهد. مشاوران معتبر اعتبار در وزارت دادگستری ثبت می شوند. آنها باید شفاف باشند و مبلغی را برای بحث درمورد خدماتی که ارائه می دهند نباید هزینه کنند.

آیا گزارشهای اعتباری اطلاعات منفی را به اشتراک می گذارند?

بله ، یک گزارش اعتباری حداکثر هفت سال اطلاعات منفی را حفظ می کند ، یا تا زمانی که اساسنامه محدودیت ها تمام شود ، هر کدام طولانی تر باشد. اطلاعات منفی می تواند شامل پیش فرض ها ، بدهی های بدون پرداخت و یا اعتبار بد مدیریت شده باشد. ورشکستگی ها به مدت 10 سال در گزارش های اعتباری باقی می مانند. توجه به این نکته مهم است که در صورت درخواست درخواست شغلی که بیش از 75000 دلار در سال و هرگونه اطلاعاتی درباره محکومیت های کیفری انجام شود ، بدون توجه به محدودیت زمانی منتشر شود. معمولاً تنها راه پاک کردن اطلاعات منفی از گزارش شما صبر کردن تا زمان گذشت هفت سال از تاریخ واقعه منفی است.

آیا گزارش اعتباری خود را دریافت می کنم نمره اعتباری خود را دریافت کنم?

خیر. قانون FACT فقط به آژانسهای گزارشگری اعتبار نیاز دارد تا گزارشهای اعتباری رایگان ارائه دهند. دسترسی به نمره اعتباری شما هزینه اضافی را از طرف آژانس ها جلب خواهد کرد زیرا قانون گزارش دهی اعتبار معتبر (FCRA) اجازه این کار را می دهد.

تفاوت بین اعتبار و گزارش اعتبار چیست؟?

قانون FACT به دفاتر اعتباری نیاز ندارد تا بتوانید به نمره اعتباری خود دسترسی پیدا کنید. تصور کنید که شماره نمره اعتباری شما مانند یک درجه است - این نشانگر عملکرد کلی شما و توانایی شما برای حفظ اعتبار خوب است. گزارش اعتبار مانند یادداشتهایی است که یک معلم به آن می دهد که فعالیتهای خاصی را که شما انجام داده اید (برنامه های وام ، توانایی بازپرداخت و موارد دیگر) و اینکه چگونه این یا نحوه مدیریت آن خوب یا ضعیف است. امتیاز حاصل از اطلاعات موجود در گزارش است.

امتیاز اعتباری بین 300 تا 850 متغیر است و نمره بالاتر مطلوب تر است. به طور کلی تصور می شود که تعداد بین 700-749 نمره خوبی است. هر امتیازی بین 750-850 عالی است. این رقم از 5 نوع اطلاعات جمع آوری شده در گزارش اعتباری شما گرفته شده است و از اهمیت بالایی برخوردار است. آنها تاریخچه پرداخت (35٪) ، مبالغ بدهی (30٪) ، طول تاریخ اعتبار (15٪) ، میکس اعتبار (10٪) و اعتبار جدید (10٪).

همچنین شما ممکن است دوست دارید کلاهبرداری PayPal Protection6 و از چگونگی جلوگیری از محافظت در برابر دزدی از TheMIdentity The Defence محافظت می کنید چه نوع کوکی های فوق العاده ای هستند و چگونه می توان آنها را حذف کرد حفاظت از دزدی دزد دریایی کلاهبرداری نیجریه (419 کلاهبرداری) با مثال های محافظت در برابر سرقت از چگونگی جلوگیری از کلاهبرداری مالیاتی

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

65 − = 60

Adblock
detector