4 ابزار برای تورنت در Chromebook ، سیستم عامل Chrome و مرورگر Chrome

کروم بوک
سیستم عامل Chrome از مشتریان بومی BitTorrent مانند uTorrent و Vuze برای Windows و Mac پشتیبانی نمی کند ، اما این باعث نمی شود که تورنت غیرممکن شود. کاربران Chromebook هنوز می توانند از شبکه BitTorrent با استفاده از یکی از چهار ابزاری که در این لیست به تفصیل شرح داده اند ، استفاده کنند: Bitport.io ، Put.io ، JSTorrent یا Bitford. همه این موارد یا برنامه های افزودنی Chrome یا برنامه های وب مستقل هستند ، بنابراین می توان از آنها در مرورگر Chrome و سیستم عامل Chrome استفاده کرد.


دو مورد قبلی ، Bitport.io و Put.io ، خدمات اشتراکی پرداخت شده به شما امکان می دهند پرونده های بارگیری شده را روی یک ابر شخصی ذخیره کنید. سپس می توانید فیلم ها را از ابر در دستگاه خود پخش کنید. اگر Chromebook بدون حافظه زیادی برای ذخیره فایلهای بزرگ داشته باشید ، این مفید است.

دو مورد اخیر ، JSTorrent و Bitford ، پسوندهای Chrome هستند که به زبان Javascript نوشته شده اند ، به این معنی که آنها کاملاً روی رایانه شما اجرا شده و با یک سرور ارتباط برقرار نمی کنند. این ابزارها هم نسخه های رایگان دارند و هم فایل ها را مستقیماً در رایانه شما بارگیری می کنند و می توانید همزمان با بارگیری آن ، فیلم را پخش کنید.

در زیر هر یک از این ابزارها را مرور کرده ایم و یک آموزش کوتاه برای نشان دادن نحوه کار آنها ارائه داده ایم.

توجه داشته باشید که همه این ابزارها برای بارگذاری پرونده ها در شبکه BitTorrent طراحی نشده اند ، اگرچه آنها فایل های بذر را برای استفاده دیگران انجام می دهند. آنها به عنوان قابل اعتماد مانند سرویس های بذر ، که از سرویس های ابری هستند که برای توزیع محتوای ارسال شده در تورنت استفاده می شوند ، قابل اطمینان نیستند.

Bitport.io

 • آزمایش رایگان 1 گیگابایتی
 • قیمت ها از 5 دلار در هر ماه برای 30 گیگابایت ذخیره سازی شروع می شود
 • اسکن ویروس گنجانده شده است
 • ویدیو را از ابر پخش می کند
 • می توانید پیوندهای آهنربا را کنترل کنید

Bitport.io سرویس نسبتاً جدیدی است که همواره ویژگی ها و عملکردهای جدیدی را اضافه می کند. یک نسخه آزمایشی رایگان 1 گیگابایتی با یک اسلات بارگیری مجدد و محدودیت یک بار در هر روز در دسترس است. این آزمایشی شامل ویژگی اسکن ویروس نیست ، از یک اتصال HTTP بدون رمزگذاری برای بارگیری استفاده می کند ، و در هنگام کم کردن پهنای باند ، در لیست اولویت ها قرار می گیرد..

برنامه های پرداخت شده از 5 دلار در هر ماه شروع می شود و با تورنت های نامحدود ، پهنای باند نامحدود ، انتقال های رمزگذاری شده با HTTPS همراه است و همه پرونده ها قبل از بارگیری می توانند برای ویروس ها اسکن شوند. برنامه اولیه 5 دلاری 30 گیگابایت فضای ذخیره سازی و پنج اسلات بارگیری را برای شما فراهم می کند. 10 دلار در هر ماه 100 گیگ و 10 اسلات دریافت می کند ، در حالی که 15 دلار فضای ذخیره سازی را به 250 گیگابایت و 20 اسلات افزایش می دهد.

کاربران می توانند ویدئویی را که بارگیری کرده اند به ابر خود از torrent به طور مستقیم در مرورگر خود پخش کنند بدون اینکه روی دستگاه خود بارگیری کنند ، اما در حالی که بارگیری در حال انجام است. فیلم ها همچنین باید قبل از مشاهده ، به فرمی قابل خواندن توسط رسانه پخش Bitport تبدیل شوند. سرعت بارگیری در تست های ما بسیار عالی بود و با سرعت 10 مگابایت در ثانیه (با سرمایه ‘B '!) به اوج خود رسید ، اما روند تبدیل می تواند مدتی طول بکشد.

نحوه استفاده از Bitport در Chromebook

 1. در Bitport.io یک حساب کاربری ثبت کنید
 2. پیوند مربوط به یک فایل تورنت یا یک لینک بارگیری را در قسمت بالای داشبورد کپی و جایگذاری کنید و روی "افزودن تورنت جدید" کلیک کنیدبیت پورت 1
 3. در زیر "تورنت برای بارگیری" ، جزئیات صحیح را بزنید و روی "بارگیری در ابر من" کلیک کنیدbitport 2
 4. شما به طور خودکار به صف بارگیری خود هدایت می شوید. پس از اتمام بارگیری ، پوشه بارگیری شده را باز کنید. شما با کلیک کردن روی تصویر کوچک ، یک ویدیو را تماشا می کنید ، یا با کلیک روی دکمه بارگیری که هنگام حرکت موشواره روی تصویر کوچک ، آن را بارگیری می کنید..bitport 2.5
 5. قبل از تماشای آنها ، بیشتر فرمت های ویدیویی نیاز به تغییر دارند. برای شروع آن ، روی دکمه Convert که در پخش کننده ویدیو ظاهر شده است کلیک کنید. شما باید منتظر بمانید تا ویدیو قبل از مشاهده به پایان برسد.bitport 3 2

قرار دهید

 • ادغام با صندوق های تنظیم شده و مراکز رسانه ای
 • پشتیبانی از فید RSS
 • گران و بدون محاکمه آزاد
 • می تواند به عنوان فضای ذخیره سازی ابری مورد استفاده قرار گیرد
 • بارگیری بسیار سریع

Put.io قوی ترین و از نظر ویژگی های غنی در این لیست است اما با قیمت بالایی عرضه می شود. حتی محاکمه 5 روزه 3.99 دلار هزینه دارد ، اگرچه این پول به EFF اهدا می شود. برنامه اولیه ذخیره سازی ابر 100 گیگابایتی با 9.99 دلار در هر ماه یا 99 دلار برای یک سال آغاز می شود. برنامه های 500 گیگابایتی ، 1 ترابایت و 2 ترابایت برای هر ردیف اضافی 10 دلار در ماه یا 100 دلار در سال اضافه می کند.

Put.io کاملاً محبوب است و جامعه فعالی از توسعه دهندگان دارد که با چندین برنامه و دستگاه با استفاده از API Put.io ادغام می کنند. این شامل پشتیبانی از Apple TV ، Chromecase ، Amazon Fire TV ، Roku ، Boxee ، Plex Media Server و Kodi XBMC است. پشتیبانی از فید RSS به این معنی است که می توانید به محض دسترسی ، قسمتهای جدید برنامه های تلویزیونی مورد علاقه خود را بارگیری کنید. از فضایی که با بارگیری تورنت در دسترس نیست می توان برای ذخیره پرونده های شخصی کاربر استفاده کرد. فایل ها همچنین می توانند بین کاربران به اشتراک گذاشته شوند تا بتوانید فایل ویدیویی یک دوست را در مرورگر خود پخش کنید. Put.io با وارد کردن لینک می تواند رسانه ای را از تعداد انگشت شماری از سایتهای پخش شده پشتیبانی شده از جمله Soundcloud و Youtube بارگیری کند.

این شرکت دارای چندین سرور واقع در سراسر جهان است که باعث می شود بارگیری سریع انجام شود. Put.io یک ویدیوی 12 دقیقه ای را به صورت واقعی فوراً به ابر بارگیری کرد - حتی وقت لازم برای گرفتن عکس از صفحه را نیز نداشتیم!

نحوه استفاده از Put.io در سیستم عامل Chrome

 1. در Put.io یک حساب کاربری ثبت کنید
 2. در داشبورد Put.io ، در گوشه بالا سمت راست روی انتقال جدید کلیک کنیدput.io 1
 3. پیوند تورنت یا آهنربا را در قسمت زمینه کپی / چسباند یا در صورت انتخاب "بارگذاری" ، روی فایل موجود در رایانه خود حرکت دهید. روی "شروع نقل و انتقالات" کلیک کنیدput.io 2
 4. پس از اتمام بارگیری ، روی "برو به پرونده" کلیک کنیدput.io 3
 5. در اینجا می توانید از میان منوی کشویی ، مانند اضافه کردن فیلم به لیست پخش VLC ، پیوندی را به اشتراک بگذارید یا آن را در رایانه خود بارگیری کنید. برای پخش مستقیم فیلم در وب سایت ، فقط روی پیوند پرونده ویدیو کلیک کنید.put.io 5

JSTorrent

 • برنامه Javascript روی دستگاه شما اجرا می شود
 • بارگیری مستقیم ، ذخیره سازی ابری وجود ندارد
 • می توانید پیوندهای آهنربا را کنترل کنید
 • نسخه رایگان تا 20 بار دریافت ، قیمت نسخه پرداخت شده 2.99 دلار است
 • امتیاز فروشگاه Chrome: 4/5 ستاره

JSTorrent یک افزونه Chrome است که به طور کامل در Javascript نوشته شده است. فایلها به طور مستقیم روی رایانه شما بارگیری می شوند و برنامه کاملاً روی دستگاه شما اجرا می شود و بارگیری ها روی دیسک سخت شما ذخیره می شود. هیچ گزینه ذخیره سازی ابری وجود ندارد. نسخه آزمایشی رایگان ، JSTorrent Light با حداکثر 20 بار در دسترس است. JSTorrent می تواند ویدئو را همزمان با بارگیری در Chrome با قالب های پشتیبانی شده پخش کند.

برخلاف گزینه های ذخیره سازی ابری که در بالا ذکر شد ، JSTorrent فقط از یک بار هزینه 2.99 دلار درخواست می کند تا برای همیشه از آن استفاده کند. با این حال ، برنامه کامل می تواند به طور مستقیم از مخزن Github بارگیری شود و به عنوان افزونه Chrome بدون بسته نصب شود.

نحوه استفاده از JSTorrent در Chromebook

 1. JSTorrent (یا نسخه Light یا نسخه پرداخت شده) و افزونه JSTorrent Helper را از فروشگاه Chrome نصب کنید.
 2. روی پیوند تورنت راست کلیک کرده و "اضافه کردن به JSTorrent" را انتخاب کنید. یا JSTorrent را از chrome باز کنید: // برنامه ها و URL را برای تورنت در قسمت ورودی اصلی بچسبانید.jstorrent 1
 3. پنجره JSTorrent باید ظاهر شود. اگر این اولین بار است که از JSTorrent استفاده می کنید ، باید روی برگه تنظیمات کلیک کرده و پوشه بارگیری دلخواه خود را انتخاب کنید. همچنین می توانید تنظیمات دیگری را که می خواهید اکنون مدیریت کنید تغییر دهید.jstorrent 2
 4. از فهرست تنظیمات خارج شوید و در لیست بارگیری شما روی torrent کلیک کنید. اگر این اولین بار باشد ، وضعیت خطایی را نشان می دهد. برای شروع دوباره بارگیری مجدد ، روی گزینه Start کلیک کنید.jstorrent 3
 5. برای پیوندهای آهنربا ، منوی تنظیمات را باز کرده و به قسمت پایین بروید. در زیر "Handle links magnet" بر روی Setup کلیک کرده و دستورالعمل موجود در برگه جدیدی که در Chrome باز می شود را دنبال کنید.
 6. پس از اتمام بارگیری ، پرونده در پوشه ای که مشخص کردید ظاهر می شود.
 7. برای پخش یک ویدیو در هنگام بارگیری ، روی برگه Files در نیمه انتهای برنامه کلیک کنید. در کنار فایل ویدیویی ، پیوندی برای پخش ویدئو در Chrome برای قالب های ویدئویی پشتیبانی شده وجود دارد. فقط یک بار ضربه بزنید به Play ضربه بزنید.

بیتفورد

 • برنامه فقط Javascript کاملاً روی دستگاه شما اجرا می شود
 • بارگیری مستقیم به دستگاه شما
 • کاملاً رایگان
 • رتبه بندی فروشگاه Chrome: 3 ستاره
 • نمی توان از لینک های آهنربا استفاده کرد

مانند JSTorrent ، Bitford یک برنامه افزودنی Chrome مبتنی بر Javascript است که با استفاده از تورنت فایلها را مستقیماً در رایانه شما بارگیری می کند. این تنها گزینه کاملاً رایگان در لیست است ، با این حال بسیاری از کاربران از بررسی در مورد مسائل مربوط به ثبات ، مجموعه ویژگی های پراکنده و بارگیری های آهسته شکایت کرده اند. در حالی که ما خطایی را مرتکب نشدیم ، Bitford تلاش کرد تا بالای 50 کیلوبیت بر ثانیه بر روی اتصال 10 مگابیت در ثانیه بماند. در مقایسه ، با استفاده از همان تورنت ، JSTorrent به 10 برابر این سرعت رسیده است.

Bitford همچنین نمی تواند پیوندهای آهنربایی را کنترل کند ، که به وضعیت موجود برای ردیاب های تورنت مانند ThePirateBay و دیگران تبدیل می شوند. پخش ویدیو خوب کار می کند ، اما فیلم به دلیل کند بودن سرعت به اندازه کافی سریع بافر نبود. در نهایت ، بیتفورد به عنوان گزینه ای برای افراد با بودجه سخت کار می کند ، اما توصیه می کنیم در صورت امکان 3 دلار برای JSTorrent را هدر دهید..

نحوه استفاده از Bitford در سیستم عامل Chrome

 1. Bitford را از فروشگاه Chrome نصب کنید
 2. به chrome بروید: // برنامه ها را کلیک کنید و روی Bitford کلیک کنید تا در پنجره بازشو جداگانه باز شود.بیتفورد 1
 3. در ردیاب تورنت مورد علاقه خود ، فایل تورنت مورد نظر خود را روی رایانه خود بارگیری کنید (گزینه ای برای کپی / چسباندن پیوند وجود ندارد ، بنابراین باید فایلهای تورنت را بارگیری کنید).
 4. بر روی دکمه "بار تورنت" در پایین برنامه Bitford کلیک کنید
 5. به پرونده تورنتی که بارگیری کرده اید بروید و آن را انتخاب کنید
 6. بارگیری به صورت خودکار شروع می شود. برای تماشای ویدیو در هنگام بارگیری ، روی دکمه جریان در کنار نام فایل ویدیویی کلیک کنیدbitford 2

هنگام torrent کردن در سیستم عامل Chrome از یک VPN استفاده کنید

مهم نیست که کدام یک از این ابزارها تصمیم به استفاده دارید ، همیشه قبل از بازدید از سایت های تورنت یا بارگیری فایل ها با استفاده از شبکه BitTorrent ، همیشه به یک VPN وصل شوید. یک VPN یا یک شبکه خصوصی مجازی ، کلیه ترافیکی که به رایانه و از طریق رایانه شخصی به شما منتقل می شود را رمزگذاری می کند و آن را از طریق سرور در یک مکان مورد نظر خود هدایت می کند.. 

این فرایند مانع از ارائه دهنده خدمات اینترنت ، اجرای قانون و ترول های حق چاپ در فعالیت شما می شود. ISP ها به دلیل پرتاب ترافیک و خاتمه اتصالات مورد استفاده تورنت ها شناخته می شوند. ترول های حق چاپ کپی رایت آدرس های IP را در شبکه BitTorrent ثبت می کنند و نامه های تسویه حساب تورنت را برای اخاذی پول ارسال می کنند. اجرای قانون می تواند شما را به دلیل نقض حق نسخه برداری از تورهای غیرقانونی جریمه و یا حتی دستگیر کند.

در اینجا نحوه تنظیم VPN در Chromebook با سیستم عامل Chrome مطابق پشتیبانی Google ارائه شده است:

 1. اگر قبلاً را انجام نداده اید ، به سیستم Chromebook خود وارد شوید
 2. روی منطقه وضعیت ، جایی که تصویر حساب شما ظاهر می شود ، کلیک کنید
 3. روی تنظیمات کلیک کنید
 4. در بخش "اتصال اینترنت" ، روی افزودن اتصال کلیک کنید.
 5. روی افزودن OpenVPN / L2TP کلیک کنید
 6. در کادر ظاهر شده ، اطلاعات زیر را پر کنید
 7. روی اتصال کلیک کنید

ما یک ارائه دهنده معتبر ، سریع و مطمئن VPN مانند ExpressVPN را برای تورنت توصیه می کنیم. لیست کاملی از بهترین VPN های تورنت را مشاهده کنید ، همچنین مقاله ما درباره قانونی بودن torrenting و لیست ما از بهترین VPN برای Chrome.

Comparitech هیچگونه نقض محدودیت های حق چاپ را محکوم یا تشویق نمی کند. لطفاً قبل از بارگیری مطالب دارای حق چاپ بدون مجوز ، قانون ، قربانیان و خطرات دزدی دریایی را در نظر بگیرید.

"Chromebook" توسط slgckgc تحت مجوز CC BY 2.0 مجاز است

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me

About the author

Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 + = 7