بهترین برنامه ها برای رمزگذاری پرونده های شما قبل از آپلود در ابر

مزاحمت

بیشتر ارائه دهندگان ذخیره سازی ابری و نسخه پشتیبان ابری مانند Google Drive ، Dropbox ، Box و Microsoft OneDrive برخی از رمزگذاری ها را ارائه می دهند - در واقع تقارن محتوای پرونده هایی که بارگذاری کرده اید. Unscrambling آنها نیاز به کلید رمزگذاری دارد. اکثر ارائه دهندگان ذخیره سازی ابری ، کلید رمزگذاری را به نمایندگی از کاربر نگه می دارند ، که وی را ملزم به اعتماد کورکورانه به این شرکت می کند. از دسترسی به پرونده های شما سوء استفاده نخواهید کرد ، کلید هکرها را از دست نخواهید داد ، یا این را به مقامات دولتی متوقف نمی کنید. علاوه بر این ، هر کسی که دسترسی فیزیکی به تلفن یا لپ تاپ شما داشته باشد می تواند به راحتی به پرونده هایی روی ابر دسترسی پیدا کند ، زیرا بیشتر این خدمات شما را به طور پیش فرض وارد سیستم می کنند..

چند شرکت پشتیبان ابری ، مانند iDrive ، به کاربر اجازه می دهند تا کلید خصوصی خود را ایجاد کند و داده ها را روی رایانه محلی خود رمزگذاری کند ، قبل از بارگذاری آن روی ابر. اما این معمولاً برای تهیه نسخه پشتیبان از ابر گران قیمت تر تجاری ، نه به طور متوسط ​​کاربر اختصاصی ، محفوظ است. iDrive در حال حاضر 75٪ تخفیف در برنامه 2TB خود دارد و این گزینه ای بسیار مناسب تر برای استفاده از هر کسی است.

اگر حفظ حریم خصوصی داده ها برای شما یک نگرانی جدی است ، اما شما مایل نیستید که از یک نسخه پشتیبان تهیه یا برنامه ذخیره سازی پرهزینه تر استفاده کنید ، ما یک راه حل جایگزین دریافت کرده ایم. چندین برنامه به شما امکان می دهد داده های خود را قبل از بارگذاری در ابر رمزگذاری کنید, اطمینان حاصل کنید که فقط شما می توانید پرونده های خود را رمزگشایی کنید. هر کسی می تواند این کار را انجام دهد ، اما این امر به ویژه به حسابداران ، وکلا ، پزشکان و سایر حرفه هایی که به استاندارد بالایی از حریم شخصی احتیاج دارند ، اختصاص داده شده است.

ما لیستی از چنین برنامه های رمزگذاری را برای بررسی شما گردآوری کرده ایم. یکی را پیدا کنید که متناسب با نیازهای شما باشد اما در خاطر داشته باشید, اگر کلید رمزگذاری خصوصی خود را گم کنید ، این داده ها برای همیشه از دست می رود.

n ابر رمزگذاری شده

آرم ابر رمزگذاری شده

nCryelled Cloud Google Drive ، Dropbox و سایر پوشه های ارائه دهنده ابر پشتیبانی شده شما را در پوشه nCryelled Cloud حرکت می دهد. این کار همه چیز را بطور پیش فرض رمزگذاری نمی کند. برای رمزگذاری و رمزگشایی آنها باید فایل های موجود در آن پوشه ها را راست کلیک کنید. یک نماد قفل آبی در کنار نماد پرونده یا پوشه نشان می دهد که آن خصوصی ساخته شده است و اکنون با استاندارد معمول AES 256 بیتی رمزگذاری شده است.

گذشته از رمزگذاری ، nCryelled Cloud ویژگی های اشتراک فایل و ویژگی های علامت گذاری به صورت خصوصی اضافه می کند. آب علامت گذاری مخصوصاً برای کسانی که می خواهند یک سند یا عکس به اشتراک بگذارند بسیار مفید است اما نمی خواهند آن را دزد دریایی کنند.

همچنین دارای پورتال ابری است که از هر مرورگری قابل دسترسی است و به شما امکان می دهد از یک مکان واحد به همه داده های ابری خود دسترسی پیدا کنید. این پورتال شامل سوابق مفصلی است که در مورد چه کسانی ، تاریخچه ویرایش ها و رمزگذاری به چه کسانی دسترسی داشته اند. حتی می توانید آن را تنظیم کنید تا در مورد رویدادهای خاص اعلانات برای شما ارسال شود.

nCryelled Cloud از تعداد زیادی از ارائه دهندگان ذخیره سازی ابر پشتیبانی می کند. در حال حاضر ، با Dropbox ، Google Drive ، Box و Egnyte سازگار است.

nCryelled Cloud به صورت رایگان در Windows ، Mac ، iOS و Android در دسترس است. ردیف های تجاری نیز با هزینه ماهانه در دسترس هستند.

رمزگذاری

رمزگذاری

تمرکز رمزگذاری بر ارسال و اشتراک فایلهای رمزگذاری شده است ، اما برای رمزگذاری محلی و ابر نیز کار می کند. به سادگی هر پرونده ای را روی پنجره برنامه بکشید ، رمز ورود را تنظیم کنید ، و یک رمز عبور اختیاری اضافه کنید که فقط شما و گیرنده می خواهید جواب آن را بدانید. این پرونده رمزگذاری شده و در رایانه شما ذخیره می شود و یا از طریق ایمیل ، Dropbox یا حتی یک USB USB ارسال می شود. رمزگذاری از رمزگذاری AES 256 بیتی استفاده می کند. هم فرستنده و هم گیرنده باید Encrypto را برای کار در اشتراک فایل نصب کنند.

رمزگذاری در ویندوز و Mac OSX به صورت رایگان در دسترس است.

Boxcryptor

جعبه کریپتور

Boxcryptor به شما امکان می دهد پوشه ای را در هر کجای رایانه خود ایجاد کنید و هر آنچه که در آن پوشه قرار دارد با استفاده از استاندارد AES 256 بیتی رمزگذاری می شود. برای مشاهده پرونده های آن پوشه ، برنامه Boxcryptor را اجرا کنید ، به پرونده مورد نظر بروید و رمز / کلید خود را وارد کنید. اگر از یک سرویس ذخیره سازی ابری مانند Google Drive یا Dropbox استفاده می کنید ، می توانید این پوشه را در داخل پوشه همگام سازی برنامه مربوطه قرار دهید.

محتوای پرونده پنهان است ، اما نام پرونده ها و پسوندها هنوز قابل مشاهده است.

نکته منفی رویکرد Boxcryptor - و در واقع بیشتر برنامه های موجود در این لیست - این است که پرونده ها را نمی توان پیش نمایش یا باز کرد ، مثلاً Google Docs. اگر می خواهید آنها را در رایانه یا تلفن هوشمند دیگری مشاهده کنید ، باید Boxcryptor را نصب کرده و فایل ها را بارگیری کنید تا آنها را به صورت محلی مشاهده کنید.

Boxcryptor به صورت رایگان در ویندوز ، مک ، اندروید ، iOS و ویندوز RT در دسترس است.

رمزنگاری

رمزنگاری

Cryptomator فایلها را در یک پوشه طاق رمزگذاری شده در جایی در رایانه شما ذخیره می کند. به این پرونده ها می توان به طور عادی از طریق یک هارد دیسک مجازی دسترسی پیدا کرد ، بنابراین هنگام کار با پرونده های خود ، مشابه یک درایو فلش USB ، هیچ تفاوتی نمی بینید. همه پرونده ها بصورت جداگانه رمزگذاری می شوند.

شما می توانید در هر کجای رایانه خود ، مانند پوشه Google Drive یا Dropbox خود ، طاق ها ایجاد کنید. سپس فقط فایل ها را درون طاق بکشید تا آنها را رمزگذاری کنید. قفل طاق نیاز به رمز عبور دارد. پرونده ها با AES رمزگذاری می شوند و رمزهای عبور با Scrypt محافظت می شوند.

Cryptomator یک برنامه رایگان و منبع باز برای ویندوز ، MacOS ، iOS و Android است. ثبت نام لازم نیست.

سوکاسا

سوکاسا

Sookasa با روشی بسیار مشابه با BoxCryptor کار می کند ، اما این محدود به Google Drive و Dropbox است. یک پوشه ویژه Sookasa در داخل پوشه همگام سازی Drive یا Dropbox شما ایجاد می شود و هر آنچه که در آن پوشه قرار دارد با استفاده از AES 256 بیتی رمزگذاری می شود. برای مشاهده پرونده ، باید با استفاده از برنامه Sookasa آن را به صورت محلی بارگیری و رمزگشایی کنید.

Sookasa به کاربران اجازه می دهد تا فایل ها و پوشه ها را با یک کلیک راست راست به اشتراک بگذارند. رمزعبور را تنظیم کنید ، مجوزها را در زمان واقعی مدیریت کنید ، و مدت زمان رمزگذاری را روی کلیدهای رمزگذاری تنظیم کنید. اشتراک گذاری از طریق لینک های امن در راه است.

Sookasa به صورت رایگان در ویندوز ، مک ، اندروید و iOS در دسترس است.

EncFSMP

EncFSMP احتمالاً مینیمالیستی ترین ابزار موجود در این لیست است. این برنامه از همان کد منبع باز همان BoxCryptor استفاده می کند و به روشی مشابه کار می کند. یک پوشه رمزگذاری شده را در هر مکانی در درایو محلی خود ایجاد کنید و هر چیزی که در آن پوشه قرار دهید به طور خودکار رمزگذاری می شود. می توانید برای این پوشه ها کلمه عبور ایجاد کرده ، ویرایش و صادر کنید.

EncFSMP قول می دهد هیچ گونه مزاحمت یا بارگیری دیگری نداشته باشد و کاملاً رایگان است. هیچ ویژگی اضافی برای اشتراک گذاری یا مدیریت پرونده وجود ندارد.

کاربران لینوکس خوشحال خواهند شد که بدانند EncFSMP با سیستمهای آنها و همچنین ویندوز و مک سازگار است. دستگاه های Android می توانند از طریق برنامه Cryptonite از EncFSMP استفاده کنند (به روز رسانی: Cryptonite دیگر در Google Play موجود نیست ، اما می توانید آن را از GitHub دریافت کنید), اما هیچ برنامه ای برای سیستم عامل iOS وجود ندارد.

عجیب

عجیب

Odrive ابزاری دسک تاپ و مبتنی بر وب است که به شما امکان می دهد همه حساب های ذخیره سازی ابری خود را به هم پیوند دهید. می توانید پوشه رمزگذاری شده را در هر مکانی که دوست دارید ، از جمله در فهرست های Google Drive یا Dropbox خود قرار دهید. هر پرونده ای که در این پوشه ها قرار دارد به صورت خودکار با هش SHA256 رمزگذاری می شود.

پرونده ها فقط در حافظه ابری رمزگذاری می شوند ، نه در رایانه محلی. این بدان معنی است که آنها از روی دیسک سخت شما محافظت نمی شوند.

Odrive همچنین دارای ویژگی های همگام سازی و اشتراک گذاری است که امکان استفاده از فایل های ابری مانند پرونده های محلی را دارند.

Odrive از سیاست رمزگذاری "دانش صفر" استفاده می کند ، به این معنی که شرکت رمزگذاری شما را نمی شناسد یا ذخیره نمی کند. فقط کاربر می تواند پرونده های خود را رمزگشایی کند.

ردیف رایگان Odrive در ویندوز ، مک و لینوکس موجود است.

همچنین مشاهده کنید: بهترین سرویس های VPN برای خصوصی نگه داشتن مرور وب از هکرها ، دولت ها و دیگر جاسوسی ها.

Cloudfogger (قطع)

بروزرسانی: Cloudfogger متوقف شده است.

Cloudfogger به شما امکان می دهد تا پوشه های موجود را انتخاب کنید تا رمزگذاری شوند نه اینکه مجبور به ایجاد موارد جدید شوید. این اغلب گزینه ای برتر برای کسانی است که پرونده های زیادی دارند که باید رمزگذاری شوند اما نمی خواهند آنها را جابجا کنند. همچنین اگر می خواهید همه موارد را در پوشه همگام سازی Dropbox یا Google Drive خود رمزگذاری کنید ، بسیار مفید است.

Cloudfogger قول می دهد شما می توانید مانند همیشه همیشه به پرونده های خود در سیستم محلی دسترسی پیدا کنید ، بدون نیاز به رمزگشایی دستی. دارای چندین ویژگی اشتراک گذاری ، از جمله ایمیل و USB است.

Cloudfogger به صورت رایگان در Windows ، Mac ، iOS و Android در دسترس است.

Viivo (قطع)

به روز رسانی: PKWARE ، شرکت مادر Viivo ، می گوید Viivo در تاریخ 1 ژوئن 2018 به کار خود پایان می دهد.

Viivo دو پوشه را روی رایانه شما ایجاد می کند. اولین مورد فقط یک پوشه به ظاهر عادی است که به صورت محلی ذخیره می شود. پوشه دوم از همه موارد موجود در پوشه اول کپی می کند و آن را رمزگذاری می کند. پوشه دوم پوشه ای است که می خواهید در ابر بارگذاری کنید. به عنوان مثال می توانید آن را در پوشه Dropbox یا Google Drive خود قرار دهید. این به شما امکان می دهد تا با استفاده از نسخه های غیر رمزنگاری شده محلی ، فایل ها را به راحتی مشاهده ، ایجاد و ویرایش کنید و نسخه های رمزگذاری شده آنلاین را به روز نگه دارید بدون نیاز به رمزگشایی فایل ها در هر زمان که به آنها نیاز دارید..

Viivo نیاز به ثبت نام از طریق برنامه دسک تاپ خود با استفاده از یک آدرس ایمیل معتبر دارد. از یک استاندارد رمزگذاری AES 256 بیتی استفاده می کند. Viivo همچنین فایلها را برای صرفه جویی در فضا و پهنای باند فشرده می کند.

Viivo به صورت رایگان در Windows ، Mac ، iOS و Android در دسترس است.

قبل از آپلود رمزگذاری کنید

هنگامی که داده ها را بر روی ابر - عکس ، اسناد ، اسرار تجاری ، اطلاعات نظامی و غیره بارگذاری می کنید - احتمالاً انتظار خاصی برای حفظ حریم خصوصی دارید. به سادگی ، افراد دیگر نمی توانند به چیزهای شما نگاه کنند ، حتی اگر در یک سرور ابر مشترک ذخیره شده باشد. متأسفانه اطمینان از این انتظار ساده دشوار است.

اگر می خواهید حریم خصوصی خود را به دست خودتان بگذارد ، قبل از بارگذاری در Google Drive ، OneDrive ، Dropbox یا Box ، پرونده های خود را با یکی از این برنامه ها رمزگذاری کنید..

"Baffling" توسط brett jordan تحت مجوز CC BY 2.0 مجاز است

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 12 = 16

Adblock
detector