بررسی IBackup

IBackup یک سرویس پشتیبان ابری است که در اصل با هدف مشاغل کوچک انجام می شود. این دقیقاً نیست و دقیقاً آن چیزی نیست که شما آن را غنی از ویژگی ها می نامید ، بلکه آن چیزی است که در زنگ ها و سوت های موجود در امنیت ، فضای ذخیره سازی و عملکرد سطح سازمانی وجود ندارد.

ویژگی ها ، فضا و قیمت گذاری

IBackup پنج سطح با قیمت ماهانه ، سالانه و دوسالانه ارائه می دهد. خدمات اصلی 10 گیگابایت فضای شما را با 9.95 دلار (6.40 GBP) در هر ماه ، 99.50 دلار (63.96 GBP) در هر سال یا 149.25 دلار (99.95 GBP) در هر دو سال فراهم می کند. از آنجا می توانید با هزینه های حداکثر 20 گیگابایتی ، 50 گیگابایتی ، 100 گیگابایتی یا 200 گیگابایتی تا 199.95 دلار در هر ماه ارتقاء دهید. در طول زمان نوشتن ، IBackup یک قیمت تبلیغاتی را ارائه می دهد که در آن مشتریان می توانند 50 برابر فضای بیشتری را با همان قیمت در هر لایه بدست آورند. این 500 گیگ در پایین ترین سطح و 10 ترابایت در بالاترین حد است. اگر قصد اشتراك در IBackup را دارید ، شایسته است منتظر بمانید كه این نوع تبلیغات دوباره به دور خود بپیوندد ، اگرچه این شرکت هنوز فاش نمی كند كه چه زمانی این تبلیغات انجام می شود یا اصلاً آنها دوباره اتفاق می افتند.

از طرف دیگر ، می توانید در صورت وقوع ارتقاء دیگری ، در یکی از برنامه های ارزان قیمت IBackup مشترک شوید و ارتقا دهید ، زیرا ارتقاء شما را برای قیمت تبلیغاتی واجد شرایط می کند. یک آزمایش 15 روزه رایگان با 50 گیگابایت فضا نیز موجود است ، اما به اطلاعات کارت اعتباری نیاز دارد ، بنابراین اگر تصمیم به ادامه خدمت ندارید ، حتماً آن را لغو کنید..

در کل ، IBackup کمی گران تر از حد متوسط ​​است ، اما به هیچ وجه اغراق آمیز نیست. هنگامی که فضای ذخیره اختصاص داده شده خود را خرج می کنید ، مشکل پیش می آید. IBackup 2 دلار (1.29 GBP) در هر 1 GB در ماه به دلیل استفاده بیش از حد شارژ می شود.

برنامه وب ibackup

بنابراین چه چیزی IBackup را برای مشاغل کوچک بسیار خوب می کند؟ یکی از مزیت های اصلی امکان ایجاد حساب های فرعی برای کارمندان برای تهیه نسخه پشتیبان از هارد دیسک های خود است. یک حساب فرعی شبیه به یک حساب IBackup معمولی است که می توانید با استفاده از فضای حساب خود ، برای همکاران ، ادارات تجاری یا مخاطبین شخصی خود ایجاد کنید. یک حساب فرعی می تواند از رایانه های شخصی ، مکینتاش و تلفن های هوشمند نسخه پشتیبان تهیه کند (البته تا زمانی که در محدوده ذخیره خود باقی بمانید). سرپرست برای هر زیر حساب می تواند فضا را اختصاص دهد ، فعالیت ها را نظارت کند و گزارش های پشتیبان را از یک داشبورد متمرکز مشاهده کند. 10 زیر حساب اول رایگان هستند و هر سال پس از آن 20 دلار (12.86 GBP) هزینه دارند.

IBackup مجموعه ای از سایر خدمات متناسب با نیازهای خاص را ارائه می دهد. پشتیبان گیری از سرور به شما امکان می دهد تا از MySQL ، Exchange Brick Level ، Oracle ، Hyper-V ، MS Exchange و MS SharePoint پشتیبان تهیه کنید ، همچنین از پشتیبان گیری حالت سیستم از مؤلفه های مهم مربوط به سیستم استفاده کنید. نسخه DataCenter یک راه حل پشتیبان مبتنی بر مرورگر برای سرورهای راه دور و محلی لینوکس است.

IBackup از پشتیبان گیری ترکیبی پشتیبانی می کند ، بنابراین می توانید همزمان از داده ها در ابر و درایو محلی ، داخلی یا خارجی از آنها نسخه پشتیبان تهیه کنید. در صورت نیاز به ترمیم ، اما زمان زیادی لازم است یا در غیر این صورت امکان بارگیری از ابر امکان پذیر نیست ، IBackup از طریق سرویس IBackup Express در طی هفت روز برای شما وسیله ذخیره فیزیکی ارسال می کند..

IBackup 10 نسخه آخر کلیه فایلهای اصلاح شده را در نسخه پشتیبان تهیه پیش فرض ذخیره می کند. به عنوان یک جایزه ، حتی می توانید علاوه بر پرونده های فردی ، 10 نسخه آخر کل پوشه ها را بازیابی کنید.

بقیه ویژگی های IBackup نسبتاً استاندارد هستند. از پرونده های کوچکتر (حداکثر 500 مگابایت) می توان بطور مداوم نسخه پشتیبان تهیه کرد ، اما پرونده های بزرگتر در نسخه پشتیبان تهیه شده معمولاً بارگذاری می شوند. این نسخه های پشتیبان را می توان تنظیم کرد که به صورت ساعتی یا روزانه روی دهد.

برای صرفه جویی در فضای خود در ابر ، IBackup می تواند "پاکسازی بایگانی" را انجام دهد که هر پرونده را از نسخه پشتیبان تهیه شده دیگر در رایانه اصلی حذف نمی کند. این امر باعث می شود داده های محلی با آنچه در نسخه پشتیبان تهیه می شود ، یک به یک مطابقت داشته باشد. می توانید درصد درصد پرونده ها را برای پاکسازی در نظر بگیرید و به صورت دوره ای آنها را برنامه ریزی کنید.

IBackup وقتی سرعت نسخه پشتیبان تهیه می شود ، در صدر است. این به لطف فشرده سازی و پشتیبان گیری های افزایشی است. شرکت عملکرد برتر "اغلب با 30 درصد یا بیشتر" از رقابت مطابق با "تست های داخلی" را تضمین می کند.

انواع خاصی از پرونده ها به طور پیش فرض هنگام بارگذاری ، سرعت بخشیدن به سرعت تهیه نسخه پشتیبان و صرفه جویی در فضای در ابر فشرده می شوند. نسخه پشتیبان تهیه افزایشی با بررسی زمان سنجی تمام پرونده ها در پوشه های منتخب خود و صرفاً به روز کردن بخش هایی از پرونده های تغییر یافته ، باند پهنای باند را ذخیره می کند و به جای پشتیبان گیری مجدد از کل پرونده ها.

چند مقاله دیگر در وب نام IBackup را برای پشتیبانی از رها کردن ایمیل ذکر می کنند ، که در آن کاربر ایمیلی را با ضمیمه ارسال می کند و آن پیوست به طور خودکار در ابر خود بارگذاری می شود. پس از کمی حفاری ، من در واقع یک سؤالات متداول از IBackup پیدا کردم که توضیح داد چگونه کار می کند ، اما به نظر می رسد این ویژگی دیگر پشتیبانی نمی شود (بیشتر در مورد این مشکل ناچیز در بخش خدمات به مشتری).

امنیت

خصوصیات امنیتی و امنیتی IBackup بهترین مواردی است که می توانید بخواهید منطقی از آن بخواهید و برای مشتریان سازمانی مناسب است. همه نقل و انتقالات از طریق SSL رمزگذاری می شوند ، همان استاندارد امنیتی که توسط موسسات مالی و سایت های مهم تجارت الکترونیکی استفاده می شود (هر زمان که از وب سایت HTTPS استفاده می کنید ، احتمالاً با SSL محافظت می شود).

وقتی داده های شما روی ابر قرار گرفت ، AES رمزگذاری شده 256 بیتی است ، به همان خوبی که برای تهیه نسخه پشتیبان تهیه می شود. IBackup به شما دو گزینه می دهد: از کلید رمزگذاری شرکت استفاده کنید یا خودتان را ایجاد کنید. اولی راحت تر است؛ نیازی به ذخیره یا حفظ کردن هر چیزی نیست. با این حال ، شما از همان کلید رمزگذاری مانند همه افراد دیگری که این گزینه را انتخاب می کنند ، استفاده خواهید کرد. اگر IBackup هک شود ، همه آسیب پذیر هستند.

گزینه دوم و مطمئن تر استفاده از کلید رمزنگاری خود است. این باعث می شود امنیت خودتان را کنترل کنید. حتی IBackup به خودی خود نمی تواند پرونده های شما را رمزگشایی کند زیرا کلید رمزنگاری خصوصی را روی سرورهای خود ذخیره نمی کند. با این حال محتاط باشید. پس از تنظیم یک کلید خصوصی ، هرگز قابل تغییر نیست. اگر آن را گم کنید ، نسخه پشتیبان شما برای همیشه از بین می رود. اگر کسی آن را سرقت کند ، IBackup مسئول نیست.

سرانجام ، شرکت مادر IBackup مستقر در کالیفرنیا ، Pro Softnet Corporation ، دارای سرورهای فیزیکی خاص خود است. اجناس مجازی یا فیزیکی را از ارائه دهندگان مانند Amazon یا Rackspace اجاره نمی دهد. این باعث می شود لایه ای از حریم خصوصی و امنیت به وجود بیاید ، و به دانش مکانی که اطلاعات شما در آن ذخیره می شود ، اشاره نکند. Pro Softnet ادعا می کند 30 پد فضای فضای سرور را کار کند. همچنین فضای ذخیره جغرافیایی اضافی را تضمین می کند ، به این معنی که کپی های داده های شما در چندین مکان فیزیکی ذخیره و امن می شوند.

رابط

رابط IBackup در تمام سیستم عامل ها - مرورگر ، برنامه تلفن همراه و مشتری دسک تاپ - پاک ، بدون مزخرف و سودمند است. قرار نیست جوایز طراحی برنده شود ، اما کار را تمام می کند. این سرویس برنامه هایی را در Windows ، Mac ، Linux ، iOS ، Android و وب ارائه می دهد.

برنامه دسک تاپ ibackup

پشتیبان گیری ، بازیابی ، برنامه زمانبندی ، تهیه نسخه پشتیبان محلی و تهیه نسخه پشتیبان از سرور ، مشتری دسک تاپ مجهز است. یک مرورگر فایل به شما امکان می دهد تا فایل ها و پوشه ها را برای تهیه نسخه پشتیبان یا بازیابی در بالا علامت گذاری کنید ، در حالی که در پایین ، اطلاعات و اطلاعات مربوط به نسخه مربوط به هر آنچه انتخاب شده است را فراهم می کند. نوار جستجو در بالا به شما امکان می دهد پرونده های مورد نظر خود را به سرعت پیدا کنید ، اما فقط می توانید با نام پرونده و ابرداده جستجو کنید ، نه به محتوای پرونده. نمادها پرونده یا پوشه ای هستند که هیچ نشانه گرافیکی دیگری در مورد آنچه ممکن است در آن وجود داشته باشد ندارند. هیچ ریز عکس برای عکس و فیلم و پیش نمایش اسناد متنی موجود نیست.

پس از نصب روی دسک تاپ ، پنجره هایی از منطقه اعلان که کاربر را برای به روزرسانی ایجاد کرده است ، کمی بیشتر از حد اتفاق می افتد. ایمیل هایی که به کاربر برای تهیه نسخه پشتیبان تهیه شده با موفقیت هشدار می دهند نیز می توانند تحریک کننده باشند اما خوشبختانه می توانند خاموش شوند.

برنامه تلفن همراه ibackup

برنامه تلفن همراه به طور مشابه استخوان های لخت است. صفحه بازشو چهار گزینه را به کاربر ارائه می دهد: پشتیبان گیری ، دسترسی و بازیابی ، میانبرها و تنظیمات. تهیه نسخه پشتیبان به شما امکان می دهد مخاطبین ، تقویم ها ، پیام کوتاه ها ، گزارش تماس ها ، برنامه ها و رسانه ها را روی ابر ذخیره کنید. بارگذاری خودکار دوربین به شما امکان می دهد از عکس ها و فیلم ها در هنگام گرفتن آنها ، نسخه پشتیبان تهیه کنید. بر خلاف سرویس دسک تاپ ، برنامه تلفن همراه به شما امکان می دهد تا عکس ها را با تصاویر کوچک یا به صورت گالری پیش نمایش کنید. مرور در پرونده ها در ساختار پرونده اصلی آنها می تواند دردناک باشد ، اما اضافه کردن میانبرها باعث می شود این روند کمتر از دردسر استفاده کند..

عملکردهای خاص تری از برنامه تلفن همراه باقی مانده است ، مانند بازیابی نسخه های قبلی پرونده ها و انجام پاک سازی های بایگانی. از آنجا که IBackup در درجه اول برای اهداف امنیتی و مرمت است ، از هیچ نوع هماهنگی در زمان واقعی پشتیبانی نمی کند..

IBackup برای تهیه نسخه پشتیبان از ایمیل می تواند با Microsoft Outlook یکپارچه شود ، اما سایر ادغام برنامه ها با وجود ارائه یک API برنامه نویس ، پراکنده هستند..

پیوندهای عمومی به پرونده ها را می توان از طریق ایمیل ، فیس بوک و توییتر به اشتراک گذاشت ، اما در نظر داشته باشید که این تنها کاربران را به سمت صفحه بارگیری و پیش نمایش سوق می دهد و بطور مستقیم رسانه ها را به شبکه های اجتماعی ارسال نمی کند..

پشتیبانی مشتری

IBackup طیف وسیعی از روش ها را برای برقراری ارتباط برقرار می کند. فروش و پشتیبانی فنی در داخل و خارج از ایالات متحده از طریق تلفن امکان پذیر است ، اما فقط بین ساعت 6 صبح و 6 بعد از ظهر است. زمان کالیفرنیا از طرف دیگر ، می توانید بلیط ارسال کنید یا با پشتیبانی مستقیم 24/7 IBackup تماس بگیرید.

من چت پشتیبانی پشتیبانی را آزمایش کردم و از شما خواسته شد تا در عرض چند ثانیه از باز کردن پنجره گپ ، نماینده بگیرم. متأسفانه ، فهمیدم که دانش او به شدت کمبود است. همانطور که در بالا ذکر شد ، من در مقالات دیگر خوانده بودم که IBackup از رها کردن ایمیل پشتیبانی می کند ، که در آن کاربر یک ایمیل با ضمیمه به IBackup ارسال می کند و آن پیوست در فضای ذخیره سازی وی بارگذاری می شود. این نماینده هیچ ایده ای نداشت که من درباره چه چیزی صحبت می کنم و اصرار داشت که سعی می کنم یک لینک عمومی ارسال کنم.

از طریق Google ، یک صفحه سؤال متداول در IBackup یافتم که توضیح می دهد چگونه می توانید ایمیل را رها کنید. هنگامی که من آن را با استفاده از مراحل پرسش و پاسخ آزمایش کردم ، نامه الکترونیکی تازه اعزام شد. به نظر می رسد IBackup ممکن است روزی از کاهش ایمیل پشتیبانی کند ، اما به هر حال اکنون کار نمی کند. وقتی پیوند سؤالات متداول را برای پشتیبانی ارسال کردم ، او فقط به نظر می رسید که آن را نادیده گرفته و دستورالعمل های بیشتری درباره نحوه ارسال یک لینک عمومی به من می دهد.

این مرا با IBackup به حالت اضطراب بعدی من می آورد. وب سایت پراکنده است و پیمایش آن گیج کننده است. من هنگام جستجوی اطلاعات با Google موفق تر از وب سایت خود این شرکت بودم. اطلاعات منسوخ شده در سایت IBackup توسط Google فعال و نمایه شده از طریق Google است ، و شکار برای کمک های قابل اعتماد را دشوار می کند.

لغو حذف IBackup ساده است و کمتر از پنج دقیقه طول می کشد. با این حال ، حتی پس از اجرای نصب ، IBackup حداقل یک فرایند سیستم را در حال اجرا می گذارد که حذف چند پرونده باقیمانده را دشوار می کند..

از iBackUp بازدید کنید

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 + 1 =

Adblock
detector