آیا ذخیره سازی ابر و پشتیبان گیری آنلاین ایمن است؟

آیا برای تحقق پشتیبان گیری از داده ها ، به اشتراک گذاری اسناد و نیازهای ایمیل خود از یک یا چند سرویس مبتنی بر cloud استفاده می کنید یا فکر می کنید از آنها استفاده کنید?

اگر چنین است ، شانس زیادی وجود دارد که تحقیق خود را انجام داده باشید ، بدانید کدام سرویس در دسترس است ، از گزینه های ذخیره سازی و هزینه های آن آگاه هستید.

اما آیا جنبه امنیتی اعتماد به داده های خود را به ابر در نظر گرفته اید?

در دنیایی که به نظر می رسد نقض اطلاعات و داستانهای دیگر درباره هکرها رو به افزایش است ، مطمئناً امنیت موضوعی است که باید به آن فکر کنید..

ذخیره سازی مبتنی بر ابر

اما آیا خطرات ناشی از خدمات ذخیره سازی مبتنی بر ابر به اندازه کافی است که شما را از استفاده از آنها خاتمه دهد?

ادامه مطلب را بخوانید تا دریابید که چرا فکر نمی کنم اینطور باشند.

بسته شدن خدمات

اولین خطر امنیتی بالقوه همچنین شدیدترین است: بسته شدن ناگهانی خدمتی که از آن استفاده می کنید.

مطمئناً ، چنین سناریویی کاملاً بعید است ، به خصوص اگر انتخاب کرده باشید از Drive Google یا یکی دیگر از بازیکنان بزرگ دیگر مانند Dropbox استفاده کنید.

اما اگر تصمیم گرفته اید که داده های خود را به یک شرکت کوچکتر و کمتر شناخته شده واگذار کنید ، ممکن است یک عنصر شک داشته باشید.

اگرچه ممکن است بسته شدن نتیجه بسیار شدید باشد ، اما این مسئله تأکید می کند که چرا در مورد احتیاط زیاد گفته می شود - شما همیشه باید تکالیف خود را انجام دهید و بررسی کنید که تأمین کننده ابر شما در وضعیت سالم قرار دارد و احتمالاً قبل از ثبت نام برای برخی از زمانها آمده است. خدمات آن.

اوه ، و همچنین یک نسخه پشتیبان محلی نیز داشته باشید.

صرف نظر از اینکه با کدام سرویس دهنده فضای ذخیره سازی ابری که با آن شریک هستید ، پشتیبان گیری ضروری است.

نه تنها مشاغل می توانند شکست بخورند ، بلکه هارد درایوها نیز از نظر شما و مال شما نیز ممکن است.

در حالی که همیشه ریسک ناچیزی وجود دارد که ارائه دهنده رایانش ابری شما از کار خارج شود ، اما احتمال این کار بدون اطلاع قبلی باریک است.

اگر یکی از خدمات بزرگتر و پرطرفدارتر همیشه متوقف شود ، تقریباً مطمئناً توجه خوبی را نشان می دهد و از این رو فرصتی برای مشتریان برای بازیابی اطلاعات خود فراهم می کند..

اما در یک اتفاق بسیار بعید است که یک ارائه دهنده ابر ناگهان بدون اخطار از بین برود ، پس از آن چه می شود?

خوب ، یک بار دیگر ، تهیه نسخه پشتیبان از دستگاه ، چه به صورت محلی و چه با ارائه دهنده ذخیره سازی ابر دوم ، ضروری است.

سرقت داده ها

با توجه به این که بسته بودن سرویس بعید است ، بزرگترین نگرانی شما درباره رایانش ابری ممکن است این فکر باشد که داده های شما ممکن است به سرقت برود.

این امر به این دلیل نیست که خدمات رایانش ابری ذاتاً ناامن نیستند - آنها معمولاً با استفاده از برخی از قوی ترین فن آوری در صنعت IT - بلکه به این دلیل هستند که چنین هدف وسوسه انگیزی را ارائه می دهند.

مجرمان سایبری که به دنبال کسب درآمد هستند از مدتها قبل می دانند که پول در داده ها ، هم از نظر شخصی و هم در قالب اسرار شرکت ها ، پول در داده ها دارد..

هرچه بیشتر و بیشتر افراد و مشاغل ، آن داده ها را به راه حل های ذخیره سازی آنلاین واگذار می کنند ، بنابراین به نظر می رسد که این سرویس های ابری برای افرادی که در آن اطلاعات خواهند داشت ، اهداف آبدارتری هستند..

و اگر قبلاً آگاه نبودید ، صنعت امنیت اطلاعات بسیار واکنشی است نه یک تحریک آمیز.

اما بگذارید دیدگاهی در اینجا بیافزاییم.

اگر کسی هستید که می گوید به دلیل خطرات داده هرگز پرونده های خود را به یک سرور ابری واگذار نمی کند ، پس برای شما خوب است ، اما آیا شما کل تصویر را می بینید?

آیا از تمام داده های خود در دستگاه محلی خود نسخه پشتیبان تهیه می کنید?

اگر چنین است ، چگونه از آن محافظت می کنید?

آیا آنتی ویروس ، فایروال ، زنگ سارق ، سیستم آب پاش آتش نشانی ، دروازه و دوربین مدار بسته در اطراف اموال خود دارید ، یو پی اس در صورت از دست دادن برق ، برنامه بازیابی فاجعه در صورتی که یک طوفان طبیعت خانه شما را خراب کند ، یا 24 / 7 نظارت توسط تیمی از ماموران امنیتی?

اگر اینگونه نباشد ، احتمالاً با امنیت داده های خود خطرات بیشتری را به خطر می اندازید.

نکته را دریافت کنید?

سرقت دولت و نظارت بر داده ها

متأسفانه به نظر می رسد نظارت دولت نشانه بارهایی است که در آن زندگی می کنیم.

گرچه احتمالاً سالها ادامه داشته است ، بیشتر ما اخیراً به لطف ادوارد اسنودن از مقیاس فعالیتهای خدمات مختلف امنیتی در سراسر جهان آگاه شده ایم..

در حالی که من طرفدار مجموعه ابرداده یا ضبط تماسهای تلفنی نیستم ، هنوز هم معتقدم که برخی از دیدگاه ها لازم است.

کسانی از ما که در جوامع متمدن زندگی می کنیم در واقع نگران نباشند ، هرچند که هرگز نباید شکایتی را ایجاد کند ، مطمئناً.

در اتحادیه اروپا قوانین بسیاری وجود دارد که حریم خصوصی شهروندان را تحت پوشش قرار می دهد و این قابلیت ها به توانایی دولت در تصرف و دسترسی به داده های شخصی و تجاری آنها گسترش می یابد..

در ایالات متحده چیزها متفاوت هستند - قوانین در سرزمین آزاد نسبتاً شدید است ، گرچه اخیراً احساسات در جهت صحیح در حال تغییر است.

در خارج از غرب ، شانس خود را می گیرید ، اما آیا واقعاً یک ارائه دهنده خدمات ابری مستقر در یک کشور دیکتاتوری را در نظر می گیرید.?

عدم اتصال

یکی از خطراتی که شما هنگام استفاده از راه حل ذخیره سازی مبتنی بر ابر اجرا می کنید این احتمال است که به دلیل شرایطی فراتر از کنترل خود از داده های خود قطع خواهید شد.

قطع برق محلی یا ملی ، خرابی سخت افزار در پایان ارائه دهنده یا نگاهی به سرویس ISP شما ، همه امکانات هستند ، اگرچه هیچ یک نباید یک مسئله معمول یا عود کننده باشد.

اگر فکر می کنید از دست دادن توانایی اتصال به فضای ذخیره ابری خود برای چند دقیقه یک بار در یک ماه آبی درد است ، متوقف شده و در نظر بگیرید که چه مدت طول می کشد تا بتوانید داده های خود را به صورت محلی از نوارهای پشتیبان تهیه کنید یا با نصب یک هارد جدید و سپس هرچه بیشتر داده ها را بازیابی کنید. شاید همه روز?

رمزگذاری

یک مورد که مطمئناً لازم نیست درباره هر سرویس معتبر ذخیره سازی ابری نگران باشید ، رمزگذاری است.

بزرگترین ، محبوب ترین نام های موجود در صنعت ، مانند Google Drive و Microsoft OneDrive به طور قطع داده های شما را رمزگذاری می کنند زیرا بین دستگاه و سرورهای ابری آنها به جلو و عقب سفر می کند..

این بدان معناست که هیچ هشیاری در مورد هکری که هنگام عبور از لوله ها از مسیر شما عبور می کند ، نگرانی نخواهید داشت ، اگرچه باید بدانید که هنگام سرورهای ابری فایلهای شما رمزگذاری نمی شوند.

دلیل این امر این است که ، با رمز نگاری در آنها ، هنوز هم می توانید آنها را از طریق رابط وب باز کنید ، ویرایش و به اشتراک بگذارید.

مطمئناً می توانید رمزگذاری پرونده را هم در دستگاه محلی خود و هم بر روی سرور cloud انجام دهید.

در صورت استفاده از خدماتی که رمزگذاری را هنگام انتقال یا رمزگذاری اضافی ارائه نمی دهد ، می تواند گزینه ای باشد.

سرویس معروف ابر Dropbox در اینجا قابل ذکر است - با رمزگذاری پرونده های کاربر با رمزگذاری Secure Sockets Layer (SSL) و AES-256 بصورت رمزگذاری بیتی پس از ذخیره سازی روی سرور ، یک گام دیگر برداشته می شود..

این مانع از دسترسی مجالس غیرمجاز به پرونده های شما می شود اما باید بدانید که این Dropbox است که کلیدهای رمزگشایی را نگه می دارد ، نه شما. سؤالات متداول امنیتی Dropbox این موضوع را با جزئیات بیشتر توضیح می دهد:

ما تعداد کمی از کارمندان داریم که می توانند به دلایلی که در خط مشی رازداری ما ذکر شده است به داده های کاربر دسترسی پیدا کنند (به عنوان مثال ، وقتی که قانونی موظف به انجام این کار هستند). اما این یک استثناء نادر است ، نه یک قاعده. ما کنترل های سختگیرانه و دسترسی فنی داریم که دسترسی کارمندان را ممنوع می کند. علاوه بر این ، ما تعدادی از اقدامات امنیتی فیزیکی ، فنی و اکتشافی را برای محافظت از اطلاعات کاربر در برابر دسترسی غیرمجاز به کار می گیریم. "

اگر نگران حریم خصوصی اطلاعات خود باشید - رمزگذاری سمت مشتری - همچنین گزینه دیگری نیز وجود دارد.

این بدان معنی است که شما قبل از انتقال آنها به سرویس پشتیبان گیری ابری ، پرونده های خود را در دستگاه خود رمزگذاری کرده اید.

مزیت رمزگذاری پرونده ها پایان شما این است که شما کنترل کلیدهای رمزگشایی را حفظ می کنید.

بسیاری از خدمات پشتیبان گیری ابری از جمله Carbonite (128 بیتی Blowfish) ، iDrive (256 بیتی AES) و Mozy (256 بیتی AES یا 448 بیتی Blowfish) ، شما امکان انتخاب کلید رمزنگاری شخصی را برای شما فراهم می کنند تا پرونده های شما قبل از انتقال ایمن هستند و فقط شما می توانید رمزگشایی آنها را انجام دهید.

نتیجه

گزینه های ذخیره سازی ابر معمولاً از نظر امنیتی رپ بدی پیدا می کنند اما چنین اعتقادی کاملاً منصفانه نیست.

مطمئناً ، مسائل بالقوه وجود دارد ، اما بسیاری از موارد غیرمترقبه احاطه شده یا با سهولت کاهش می یابد.

با توجه به این واقعیت که هیچ کس نباید داده های خود را تنها در یک مکان ذخیره کند ، فضای ذخیره سازی مبتنی بر ابر جایگزینی مناسب برای ذخیره سازی محلی ارائه می دهد و مزیت دیگری دارد که دسترسی گسترده تری به داده های شما ارائه می دهد..

چنین خدماتی در اینجا هستند تا ترس های خود را کنار بگذارند و آن را در آغوش بگیرند ، اما اول تکالیف خود را انجام دهی و فقط داده های خود را به سرویس های مستقر و کاملاً بازبینی که هم امنیت داده و هم امنیت آنها را جدی می گیرد واگذار کن..

همچنین ممکن است شما از نسخه پشتیبان تهیه کنید تفاوت بین پشتیبان گیری از ابر ، ذخیره سازی ابری و همزمان سازی همزمان با پشتیبان گیری آنلاین ویندوز 10 را دوست دارید؟ ابتدا از رایانه شخصی خود نسخه پشتیبان تهیه کنید! در اینجا چگونگی قطع پشتیبان گیری آنلاین DataSafe Online آورده شده است ، این 9 گزینه دیگر را امتحان کنید

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 + 1 =

Adblock
detector