نحوه بازیابی عکس های از دست رفته در دستگاه iOS (iPhone ، iPad و غیره)

نحوه بازیابی عکس های گمشده در دستگاه iOS شما

اگر شما مانند 90٪ افرادی هستید که در عصر مدرن صاحب یک تلفن هوشمند هستند ، به احتمال زیاد بیشترین عکس را می گیرید ، در صورتی که تمام تصاویر خود را با استفاده از مینی کامپیوتر در جیب خود به جای یک علامت گذاری منظم یا شلیک یا DSLR.

از آنجا که کیفیت لنزها و سنسورهای موجود در تلفن های هوشمند و تبلت های ما با افزایش سال به سال با کیفیت بیشتری ادامه می یابد ، آنچه که زمانی یک موضوع جدید بود از آن زمان به عنوان روش اصلی برای گرفتن و صرفه جویی در خاطرات گرامی ترین شما تبدیل شده است. اما ، درست مانند هر دستگاه دیجیتالی ، ذخیره و ذخیره این عکس ها می تواند یک روند دشوار باشد و گاهی اوقات بدترین ترس از شکستن تلفن هوشمند می تواند منجر به از دست دادن صدها ، حتی هزاران تصویر به طور همزمان از iPhone یا iPad شما شود..

در راهنمای ما بخوانید تا همه چیزهایی را که باید در مورد بازیابی عکسهای از دست رفته از دستگاه iOS (iPhone یا iPad) خود بدانید در صورت بروز چنین اتفاقی برای شما کسب کنید!

آلبوم اخیراً حذف شده خود را بررسی کنید

رایج ترین روشی که اکثر افراد از طریق آیفون عکس می گیرند ، حذف آنها به طور تصادفی از طریق عکسخانه در تلفن است. خوشبختانه مهندسان اپل قبلاً به آن سناریو فکر کرده اند ، به همین دلیل آنها از یک روش ساده برای بازیابی سریع هر عکس حذف شده از طریق این روش استفاده کردند.

اگر به طور تصادفی یک عکس یا مجموعه عکس را مستقیماً از کتابخانه خود حذف کرده اید ، با باز کردن برنامه Photos از صفحه اصلی خود شروع کنید:

برنامه ios عکس

بعد ، گوشه سمت راست پایین صفحه را نگاه کنید و دکمه ای را برای آن مشاهده خواهید کرد آلبوم ها. روی این ضربه بزنید و به صفحهای منتقل می شوید که تمام آلبوم های موجود در دستگاه شما ذخیره شده است:

  بازیابی داده های ستاره ای بررسی حرفه ای ویندوز

به پایین بروید و آلبومی با عنوان خواهید دید اخیراً حذف شده است:

نحوه بازیابی عکس های از دست رفته در دستگاه iOS (iPhone ، iPad و غیره)

روی این ضربه بزنید و سابقه ای از همه عکس هایی که ظرف 30 روز گذشته حذف شده اند پیدا خواهید کرد. برای بازیابی یک عکس یا مجموعه عکس ، به سادگی ضربه بزنید انتخاب کنید در گوشه بالا سمت راست ، و سپس عکسهایی را که می خواهید بازیابی کنید انتخاب کنید. پس از انتخاب عکس ها ، به ضربه بزنید بازیابی در پایین سمت راست صفحه نمایش:

ios-اخیراً حذف شده-تصویر

هر عکس حذف شده از طریق عکسخانه مطابق اپل در آلبوم اخیراً حذف شده “تا 40 روز” در آلبوم شما باقی خواهد ماند ، هرچند که میانگین زمان ذخیره سازی تقریباً 30 روز است. شما می خواهید مطمئن شوید که عکسهای خارج از این آلبوم را در اسرع وقت بازیابی می کنید.

ios-بازیابی-تصویر-تصویر

حساب iCloud خود را بررسی کنید

گزینه دوم برای بازیابی عکس های از دست رفته در iOS این است که از طریق iCloud خود استفاده کنید تا ببینید آیا عکس هایی که به دنبال آن هستید توسط دستگاه شما بطور خودکار پشتیبان گرفته شده است. هنگامی که برای اولین بار iCloud را تنظیم می کنید ، به طور پیش فرض تنظیم شده است که هربار که دستگاه iOS شما شارژ می شود ، به طور خودکار از عکسهای خود نسخه پشتیبان تهیه کنید ، به یک شبکه WiFi بپیوندید و صفحه اصلی قفل شود.

این بدان معناست که مادامی که تلفن خود را به تازگی در خانه یا در نزدیکی کانون عمومی WiFi وصل کرده اید ، بسیار محتمل است که عکسهای شما قبلاً از حساب iCloud خود نسخه پشتیبان تهیه شده باشد بدون اینکه مجبور شوید انگشت خود را بلند کنید.

برای بررسی اینکه آیا عکسهای از دست رفته شما بطور خودکار پشتیبان گرفته شده اند ، به سادگی از یک مرورگر وب به حساب iCloud خود وارد شوید (تلفن همراه یا دسک تاپ دقیقاً یکسان است) و روی عکس بعد از بارگیری آیکون:

  بهترین نرم افزار رایگان بازیابی اطلاعات برای سال 2023

ios-icloud-photo-بازیابی

در اینجا لیست کاملی از تمام عکس هایی که از حساب شما تهیه شده است ، از جمله مواردی که ممکن است در اثر شکستن دستگاه یا از بین رفتن تصاویر به طور اتفاقی در محلی از بین رفته باشد ، مشاهده خواهید کرد..

نحوه بازیابی عکس های از دست رفته در دستگاه iOS (iPhone ، iPad و غیره)

هر چند آگاه باشید که برای حساب های رایگان ، اعضای iCloud به کل حافظه 5 گیگابایتی محدود می شوند. هنگامی که بیش از این حد بروید ، iCloud از همگام سازی هر عکس بر روی دستگاه شما با ابر متوقف می شود مگر اینکه شما برنامه ماهانه را با فضای بیشتری خریداری کنید ، یا اینکه هر عکس را که قبلاً در حساب کاربری ذخیره شده است حذف کنید تا جایی برای جابجایی تصاویر جدید ایجاد شود..

بازیابی عکس ها از طریق نسخه پشتیبان تهیه iTunes

اگر از فضای پشتیبان iCloud خود بیشتر استفاده کرده اید ، اما هنوز هم مرتباً از دستگاه iOS خود در یک لپ تاپ یا دسک تاپ با استفاده از iTunes پشتیبان تهیه کرده اید ، می توانید از طریق برنامه iTunes عکس ها را نیز بازیابی کنید.

برای انجام این کار ، به سادگی تلفن خود را به دستگاهی که از آن استفاده کرده اید برای همگام سازی منظم iTunes استفاده کنید ، و پس از وصل شدن ، گزینه ای با برچسب را مشاهده خواهید کرد عکس های همگام سازی:

عکس های همگام سازی itunes

اجازه دهید روند همگام سازی کامل شود ، و هر عکسی که از آخرین باری که تلفن های خود را با iTunes همگام سازی کرده اید از بین رفته باشد به طور خودکار به دستگاه بازگردانده می شود.

از نرم افزار بازیابی برای iOS استفاده کنید

اگر هیچ یک از روشهای ذکر شده در بالا گزینه قابل قبولی نیست (یا به دلیل اینکه گوشی به خود آسیب دیده است ، شما هرگز نسخه پشتیبان از iCloud را تنظیم نکردید ، یا از آخرین همگام سازی iTunes شما خیلی طولانی شده است) ، آخرین گزینه استفاده از ریکاوری شخص ثالث است نرم افزاری برای امتحان و نجات هر تصویری که از بین رفته باشد.

  جادوگر بازیابی اطلاعات EaseUS Wizard Pro Review 2023

روش بازیابی بسته به گزینه نرم افزاری که در نهایت با آن روبرو هستید متفاوت خواهد بود ، اما توصیه می کنیم جمع بندی سالانه ما از بهترین مشتری های نرم افزاری بازیابی برای سال 2023 را بررسی کنید تا یک تصویر کامل از آنچه برای دستگاه شما و نسخه خاص iOS در دسترس است را بررسی کنید..

نحوه جلوگیری از گم شدن عکس ها در iOS در آینده

برای جلوگیری از دوباره برطرف شدن این مشکل از این پس ، لیستی از توصیه ها در مورد چگونگی تضمین عدم وجود دوباره عکس در iOS بدون در نظر گرفتن وضعیت ، در اینجا آورده شده است:

  • به طور منظم از حساب iCloud خود نسخه پشتیبان تهیه کنید: اطمینان حاصل کنید که دستگاه iOS شما در هر بار وصل شدن از تلفن ، از هر عکس در iCloud پشتیبان تهیه کند. تا زمانی که در حد 5 گیگابایت باشید یا یک برنامه بزرگتر خریداری کرده اید ، این اطمینان حاصل می کند که تلفن شما مرتباً تمام عکس های ارزشمند شما را به ابر بارگیری می کند و بدون در نظر گرفتن هر گونه آسیبی که به دستگاه محلی شما وارد شود ، همچنان در دسترس خواهند بود.
  • استفاده از یک برنامه عکس شخص ثالث: گزینه دیگر استفاده از برنامه هایی مانند Google Photos است که می تواند در iOS تنظیم شود تا به طور خودکار بارگیری هر عکس که با استفاده از تلفن در لحظه ای که از آنها گرفته اید بارگیری شود. به این ترتیب حتی اگر از گراند کانیون عکاسی کنید و بعد از آن به طور تصادفی تلفن خود را درست از یک صخره رها کنید ، تا زمانی که تلفن شما در مسیر پایین سرویس قرار دارد ، احتمالاً بارگذاری قبل از منفجر شدن تلفن شما بر روی صخره های زیر پایان می یابد..

همچنین ممکن است دوست دارید نرم افزار بازیابی اطلاعات DATA چگونه بازیابی عکس های از دست رفته در دستگاه Android خود را بازیابی اطلاعات نرم افزار بهترین نرم افزار بازیابی رایگان داده ها برای نرم افزار بازیابی 2023 داده ها 10 از دست دادن داده ها و آمار بازیابی فاجعه

About the author

Comments

  1. این مقاله در مورد بازیابی عکس های از دست رفته از دستگاه iOS (iPhone یا iPad) صحبت می کند. با توجه به اینکه بیشتر افراد در عصر مدرن صاحب یک تلفن هوشمند هستند و بیشترین عکس را با استفاده از آن می گیرند، این مقاله به روش های مختلف بازیابی عکس ها از طریق آلبوم های حذف شده، حساب iCloud و نرم افزار بازیابی برای iOS اشاره می کند. همچنین، نحوه جلوگیری از گم شدن عکس ها در iOS در آینده نیز بررسی شده است. این مقاله برای افرادی که به دنبال راه حل هایی برای بازیابی عکس های از دست رفته هستند، بسیار مفید است.

Comments are closed.