در ماده 13 می توان دید که میلیون ها کاربر YouTube به VPN ها روی آورده اند

در سپتامبر سال جاری ، اتحادیه اروپا به تصویب ماده 13 از دستورالعمل حق چاپ رأی داد. از جمله موارد دیگر ، ماده 13 “ارائه دهندگان خدمات به اشتراک گذاری محتوای آنلاین” را ملزم می کند “با همکاری صاحبان حق اقداماتی مناسب و متناسب که منجر به عدم دسترسی به حق چاپ یا آثار نقض حق مرتبط با آن یا موضوع دیگر در مورد این خدمات شود را انجام دهند. ، در حالی که آثار غیر نقض کننده و سایر موضوعات موضوع در دسترس هستند. “

مقاله 13 بلوک یوتیوب

در سطح ، این به نظر می رسد یک رویکرد منطقی برای محافظت از حق چاپ است. و در واقع ، بسیاری از دارندگان حق چاپ ، به ویژه در صنعت موسیقی ، از ابتکار عمل استقبال کردند. با این حال ، تعداد فزاینده ای از ناظران اظهار داشته اند که ماده 13 شرکت ها را ملزم به ایجاد فیلترهای محتوا می کند که بطور خودکار انواع مطالب دارای حق چاپ را توسط کاربران بدون توجه به نحوه استفاده از این محتوا حذف می کنند. بسیاری از شرکتهایی که براساس محتوای تولید شده توسط کاربر (مانند YouTube) فعالیت می کنند ، ناخوشایند خوانده و هشدار می دهند که ماده 13 می تواند به کلی تجربه اینترنت را بالا ببرد.

چنین مسدود کردن نه تنها مانع سازندگان محتوای اتحادیه اروپا می شود بلکه می تواند منجر به مسدود شدن محتوا در تعداد زیادی از سیستم عامل های ارائه دهنده خدمات در اتحادیه اروپا شود. در نتیجه ، Paul Bischoff ، مدافع حریم خصوصی در Comparitech ، پیش بینی می کند “میلیون ها کاربر اینترنتی اتحادیه اروپا برای دستیابی به محتوای مسدود شده ممکن است به VPN مراجعه کنند.”

مدیر عامل YouTube: ماده 13 می تواند “اینترنت را به شدت تغییر دهد”

بسیاری از سایت های رسانه ای در مورد چگونگی آسیب دیدن ماده 13 به اینترنت آزاد و آزاد که به طور فزاینده ای در مورد محتوای تولید شده توسط کاربر متمرکز است ، زنگ خطر را ایجاد کرده اند. مدیرعامل YouTube سوزان ووجیچکی در تاریخ 22 اکتبر به وبلاگ سازندگان این شرکت اشاره کرد و اظهار داشت: “ماده 13 به عنوان نوشته شده تهدید می کند توانایی میلیون ها انسان را خاموش می کند – از سازندگان مانند شما تا کاربران روزمره ، بارگذاری مطالب بر روی سیستم عامل هایی مانند YouTube.”

به ویژه مورد توجه یوتیوب ، خطری است که Wojcicki به عنوان “کتابخانه تصویری باورنکردنی YouTube از محتوای آموزشی ، مانند کلاسهای زبان ، آموزشهای فیزیک و سایر موارد چگونه به آن” توضیح می دهد. “بسیاری از شرکت ها و سازندگان محتوا معتقدند که ماده 13 تهدید می کند. استفاده منصفانه از محتوای دارای حق چاپ طبق گفته های YouTube و دیگران ، این تهدید در قالب فیلترهای اتوماتیک لازم برای مسدود کردن کلیه محتوای دارای حق چاپ است. در چنین سیستمی ، حتی استفاده منصفانه از محتوای دارای حق چاپ نیز به صورت خودکار فیلتر و مسدود می شود.

  در اینجا نحوه تماشای آنلاین BeIN SPORTS با VPN آورده شده است

شرکت های VPN به تأثیرات ماده 13 پاسخ می دهند

اجرای موفقیت آمیز ماده 13 احتمالاً منجر به افزایش استفاده و فروش شبکه خصوصی مجازی (VPN) در اتحادیه اروپا خواهد شد. این نظر توسط چندین شرکت ارائه دهنده خدمات VPN به اشتراک گذاشته شده است.

ExpressVPN ، پیشرو ارائه دهنده خدمات VPN ، ماه ها است که درباره تأثیر منفی ابتکارهای حق چاپ در اتحادیه اروپا هشدار داده و می جنگد. در سال 2023 ، این سرویس به حمایت مالی از ابزار پیام OpenMedia- your-MEP در تلاش برای مبارزه با ماده 11 “مالیات پیوند” پرداخت.

مدیر اجرایی در مصاحبه ایمیلی با معاون رئیس جمهور ExpressVPN هارولد لی توضیح داد,

وی ادامه داد: “این مقررات کپی رایت سنگین برای بارگذاری و مشاهده محتوا برای اروپایی ها موانع بزرگی را نشان می دهد – نه فقط فیلم ها در یوتیوب بلکه GIF ها ، مم ها ، برنامه های پخش زنده ، وبلاگ ها ، ریمیکس ها و موارد دیگر. بدون شک بسیاری از اتحادیه اروپا برای غلبه بر بلاک ها و دسترسی به محتوا از سرتاسر جهان به VPN متوسل می شوند ، اما محدودیت ها هنوز هم به میزان قابل توجهی به بیان و خلاقیت آزاد آسیب می رسانند. این یک تهدید جدی برای اینترنت آزاد و آزاد است زیرا ما آن را می شناسیم ، به همین دلیل ما طی سال گذشته با OpenMedia و دیگران همکاری کرده ایم تا علیه ماده 13 اقدام به مبارزه کنیم و همه شهروندان اروپایی را ترغیب می کنیم تا با نمایندگان خود تماس بگیرند تا مخالفت خود را اعلام کنند. “

جرمی پالمر ، معاون بازاریابی ، رئیس جمهور بازاریابی ، ابراز احساسات مشابهی برای ما ابراز داشت:

“من گمان می کنم اگر ماده 13 قانون شود ، پیامدهای ناخواسته (و منفی) برای سازندگان و مصرف کنندگان به وجود خواهد آمد. هر قانونی که دسترسی یا سانسور اینترنت را محدود کند ، تقاضای زیادی برای خدمات VPN ما ایجاد می کند. مردم راهی برای یافتن این محدودیت ها پیدا خواهند کرد. “

NordVPN همچنین بازخورد خود را در این باره به ما ارائه داد.

روبی گونزالز ، رئیس ارتباطات NordVPN گفت: “اگر یوتیوب و سایر سیستم عامل ها برای سانسور محتوای کاربران خود احساس فشار کنند ، آنها را بعنوان مسدود کننده گفتار آزاد تلقی می کنیم.”.

  آیا می توانید Canelo vs GGG را بصورت آنلاین و یا با Kodi تماشا کنید؟

“همچنین ، اگر دستورالعمل کپی رایت حقوق ناشران را به اتهام مطالبات مربوط به اخبار که در نتایج جستجو یا فیدهای رسانه های اجتماعی ظاهر می شوند ، افزایش دهد ، جلوی جریان آزاد اطلاعات و ایده ها را می گیرد. اغلب ، مردم اخبار را در رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارند و بحث می کنند. اگر این محدود باشد ، بحث آزاد نیز محدود خواهد بود. حتی ممکن است به اشتراک گذاشتن مقالات خبری در رسانه های اجتماعی غیرقانونی باشد. ما معتقدیم که چنین محدودیت هایی ممکن است برای ایده اینترنت ، جایی که مردم آزادانه اطلاعات را به اشتراک می گذارند ، بسیار مضر باشد. “

شرکتهای VPN درک عمیقی در مورد چگونگی تغییر سیاست در استفاده از VPN دارند. با ترافیک سایت و داده های فروش برای تهیه نسخه پشتیبان از این بینش ها ، این احتمال وجود دارد که آنها به داده های داخلی خود که از اتحادیه اروپا می آیند توجه جدی داشته باشند.

چرا ماده 13 احتمالاً استفاده از VPN را افزایش می دهد

صفحه SaveYourInternet YouTube توضیح می دهد که ماده 13 کاربران اینترنت اتحادیه اروپا را از دسترسی به میلیاردها فیلم جلوگیری می کند.

اگر پیش بینی های ناخوشایند برای ماده 13 به پایان برسد ، به احتمال زیاد ساکنان اتحادیه اروپا برای دستیابی به محتوائی که قبلاً از طریق سیستم عامل هایی مانند YouTube از آن استفاده کرده اند ، به هر وسیله ای در دسترس هستند. ساده ترین روش برای استفاده آنها VPN است.

ماده 13 استفاده از vpnمنبع: / r / Memes، / u / Brzostek

VPN ها با اجازه دادن به کاربران برای اتصال به سرور در یک مکان دیگر ، کار می کنند. پس از اتصال ، به کاربران یك آدرس IP جدید مرتبط با محل سرور VPN اختصاص داده می شود. از آنجا ، کاربر VPN می تواند به سایت ها و خدماتی که در محل اصلی خود مسدود شده اند ، دسترسی پیدا کند. این بدان معناست که یک کاربر YouTube در آلمان می تواند به یک سرور VPN در ایالات متحده متصل شود و مجدداً به هر محتوای مسدود شده دسترسی پیدا کند.

دلایل خوبی وجود دارد که اعتقاد داشته باشید که عمده فروشی در محتوای جریان در اتحادیه اروپا منجر به افزایش گسترده استفاده و فروش VPN خواهد شد.

تغییرات در قانون ممکن است نیازهای بلند مدت VPN را تحت تأثیر قرار دهد

از آنجا که مقررات مربوط به GDPR اتحادیه اروپا در اوایل سال جاری میلادی به مرحله اجرا درآمد ، بسیاری از وب سایتهای آمریکایی مجبور شدند اتصالهای ورودی از کشورهای اتحادیه اروپا را مسدود کنند. آن سایت های آمریکایی برای به روزرسانی یا تطبیق قوانین جدید آهسته بودند ، و هر کاربر اتحادیه اروپا که سعی در دسترسی به آنها داشت مجبور شد پیاده سازی را به صورت VPN یا یک ناشناس IP دیگر اجرا کند..

  نحوه جلوگیری از ردیابی فیس بوک در سراسر وب

ما همچنین شاهد افزایش چشمگیر استفاده ، VPN ، فروش و علاقه کلی در ارتباط با رویدادهای مهم بوده ایم. به عنوان مثال ، هنگامی که رویدادهای ورزشی بزرگ مانند جام جهانی اتفاق می افتد ، طرفداران ورزش در کشورهایی که محتوا مسدود شده یا به دست آوردن آنها دشوار است ، اغلب برای دور زدن بلوک ها و دسترسی به مطالب مورد نظر خود به VPN می روند..

رویدادهایی مانند جام جهانی فقط هر چند وقت یکبار اتفاق می افتد. با این حال ، ماده 13 ، وعده اجرای محرمانه بودن محتوا را می دهد ، به این معنی كه ساكنان اتحادیه اروپا مشتاق به دستیابی مجدد به محتوای مسدود شده ، نه تنها نیاز به یافتن راه حل دارند ، بلكه برای طولانی مدت نیز نیاز به حفظ آن دارند. آنها همچنین به یک راه حل آسان برای استفاده نیاز دارند ، و VPN ها را برای بسیاری از گزینه های ممکن برای رفتن انتخاب می کند.

در حال حاضر صدها میلیون کاربر YouTube در سراسر اتحادیه اروپا وجود دارد. براساس داده های 2016 موجود در Statista ، برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا تعداد بسیار زیادی از کاربران YouTube از جمله:

  • انگلستان: بیش از 35 میلیون کاربر
  • آلمان: بیش از 30 میلیون کاربر
  • فرانسه: بیش از 30 میلیون کاربر
  • بوقلمون: بیش از 25 میلیون کاربر
  • لهستان: بیش از 25 میلیون کاربر
  • اسپانیا: بیش از 18 میلیون کاربر

اگرچه ممکن است بخش اعظمی از مطالب ارسال شده در YouTube مسدود نشود ، پیش بینی میلیاردها میلیارد ویدیوی مسدود شده YouTube احتمالاً تأثیر می گذارد و بسیاری از پخش کنندگان ویدیوی اتحادیه اروپا ناامید از راه حل ها هستند. همچنین ممکن است تأثیرات عمیق و تأثیرگذاری بر میزان محتوای موجود در خارج از اتحادیه اروپا داشته باشد زیرا تولید کنندگان محور اروپایی از بارگذاری بخش زیادی از مطالب خود جلوگیری می کنند.

نکته مهم ، فقط پیش بینی های ماده 13 تحت تأثیر YouTube قرار می گیرد. سایر سایتهای دارای ستون فقرات محتوای تولید شده توسط کاربر که در اتحادیه اروپا مشهور است ، مانند Reddit ، مجبور به اجرای فیلترهای محتوا هستند که بطور خودکار محتوای ارسال شده را که به عنوان نقض حق نسخه برداری تلقی می شوند ، مسدود می کنند. به همین دلیل قانون نام “ممنوع الکار بردن” را گرفته است ، زیرا بسیاری از ممیزها از محتوای بالقوه دارای حق چاپ استفاده می کنند. در نتیجه ، الگوهای رفتاری ماده 13 روند صعودی را در Subreddit / r / MemeEconomy محبوب شروع کردند ، جایی که کاربران ممالک را بر اساس ارزش درک شده خود (یا مشابه سهام) “خرید” و “فروش” می کنند..

ماده 13 ممنوع المنافعمنبع: / r / MemeEconomy، / u / LateNightThoughtz

پارلمان اتحادیه اروپا به رأی نهایی در مورد ماده 13 در ژانویه 2023 بازگردد. هر دو ماده 11 و 13 هنوز به تصویب نرسیده اند ، به این معنی که بسیاری از شهروندان و شرکت های اتحادیه اروپا احتمالاً لفاظی خود را در برابر تلاش های پارلمان برای اجرای این ابتکارات اعمال می کنند. قانون.

About the author

Comments

  1. ول، مترجم زبان طبیعی

    ماده 13 از دستورالعمل حق چاپ اتحادیه اروپا، به نظر می‌رسد یک رویکرد منطقی برای محافظت از حق چاپ است. با این حال، بسیاری از ناظران اظهار داشته‌اند که این ماده شرکت‌ها را ملزم به ایجاد فیلترهای محتوا می‌کند که بطور خودکار انواع مطالب دارای حق چاپ را توسط کاربران بدون توجه به نحوه استفاده از این محتوا حذف می‌کنند. این می‌تواند به مسدود شدن محتوا در تعداد زیادی از سیستم عامل‌های ارائه دهنده خدمات در اتحادیه اروپا منجر شود. به همین دلیل، بسیاری از کاربران اینترنتی اتحادیه اروپا ممکن است به VPN مراجعه کنند. اجرای موفقیت‌آمیز ماده 13 احتمالاً منجر به افزایش استفاده و فروش شبکه خصوصی مجازی (VPN) در اتحادیه اروپا خواهد شد.

Comments are closed.