2/3 از کاربران فیس بوک به کسی اختصاص نداده اند که هنگام فوت حساب خود را مدیریت کنند. باید؟

اگر درگذشت ، حساب فیسبوک شما چه خواهد شد؟ در سال 2015 ، فیس بوک به کاربران اجازه می دهد "مخاطب میراث" را اختصاص دهند ، افرادی که می توانند مشخصات Facebook شما را پس از مرگ مدیریت کنند.

اما با بررسی اخیر توسط Comparitech ، بیش از دو سوم از کاربران فیس بوک نمی توانند یک میراث قدیمی برقرار کنند. علاوه بر این ، 66 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که آنها نمی دانند ارتباط میراث فیس بوک چیست.

هنگامی که یک کاربر فیسبوک درگذشت ، مخاطبین میراث اختصاص یافته خود می توانند یک پست پین شده را بنویسند که در بالای نمایه متوفی قرار دارد ، به درخواست های دوستان پاسخ دهد ، مدیریت پست های ادای احترام ، حذف برچسب ها در پست های افراد دیگر ، تغییر عکس نمایه و درخواست آن را انجام دهد. حساب حذف می شود این از داشتن نام کاربری و رمزعبور شخصی جداست زیرا مخاطبین میراث نمی توانند وارد حساب کاربری شوند ، پیام های فرد متوفی را بخوانند ، دوستان را حذف کنند یا درخواست های دوست جدیدی را انجام دهند.

اگر هیچ کس به عنوان یک تماس با میراث اختصاص نیاورد ، هنوز می توانید از این حساب استفاده کنید و هیچ کس قادر به مراقبت از آن نخواهد بود. اعضای خانواده فوری تأیید شده می توانند درخواست حذف شوند ، اما این کار به زمان نیاز دارد. اگر هیچ کس یک کاربر را به عنوان فوتو به فیس بوک گزارش ندهد ، می تواند به طور نامحدود فعال شود.

براساس یک مطالعه دانشگاه آکسفورد ، از بیش از 2 میلیارد کاربر فیس بوک در سراسر جهان ، پیش بینی می شود 1.4 میلیارد نفر قبل از سال 2100 جان خود را از دست بدهند و مردگان از زندگی در فیس بوک تا سال 2070 پیشی بگیرند. و این حتی افراد جدیدی را که برای اولین بار به Facebook می پیوندند ، در نظر نمی گیرند. با آنها شامل فیس بوک می تواند 4.9 میلیارد عضو متوفی تا سال 2100 داشته باشد.

کلاهبرداران حسابهای بیکار فیس بوک را هدف قرار می دهند: مطالعه مورد

حساب های فیس بوک درگذشتگان می تواند برای هکرها و کلاهبرداران هدف باشد ، زیرا یکی از خانم های انگلستان راه سختی را پیدا کرده است. مادر (نام واقعی او نیست) سارا اسمیت پس از نبرد با سرطان در اوایل سال 2018 درگذشت. در حالی که اواخر همان سال در یک عروسی ، سارا شروع به دریافت پیام از خانواده خود کرد ، گفت که آنها با مادرش در فیس بوک تماس گرفته اند..

به زنگ سارا ، حساب فیس بوک مادرش کلون شده بود.

پروفایل کلون فیس بوک مرحوم

حساب های کلون شده نسخه های جعلی از حساب های قانونی Facebook هستند که برای جعل هویت استفاده می شوند. کلاهبرداران غالباً حسابهای غیرمترقبه مانند افراد متوفی را به دلیل هک کردن و کلون کردن هدف می گیرند زیرا مالک اصلی برای متوقف کردن یا گزارش آنها حضور ندارد..

شخصی که از حساب مادر سارا کلون کرده بود پیام های کلاهبرداری را از حساب کلون شده به دوستان و خانواده در فیس بوک ارسال می کرد. این کلاهبردار ادعا کرد ، از جمله موارد دیگر ، که دوستان فیس بوک می توانند از طریق برنامه غرامت کارگر فدرال پول دریافت کنند. این پیام ها باعث ناراحتی و سردرگمی در میان کسانی شد که می دانند مادر سارا درگذشته است ، در حالی که دیگران می توانستند برای این کلاهبرداری فرض کنند که فرض می شود این یک تماس قابل اعتماد است.

فیس بوک فیشینگ حساب را هک کرد

سرانجام ، سارا توانست حساب را حفظ کند و پیام های کلاهبرداری متوقف شود. ولی از آنجا که مادر سارا تماس با میراث خود را تنظیم نکرده بود ، این روند فوری نبود و به حساب کلون شده اجازه داده شد تا پیامهای کلاهبرداری را ادامه دهد برای یک مدتی.

پشتیبانی فیس بوک مفید نبود. این شرکت به سادگی او را هدایت کرد تا از صفحات چگونگی گزارش اکانت های هک شده و نحوه یادبود حساب های شخصی پشتیبانی کند ، اما چیزی در مورد نحوه برخورد با یک کلون از یک حساب یادبود وجود ندارد. در حقیقت ، فیس بوک یک مکانیسم گزارش گیری حساب جعلی دارد ، اما این هرگز به سارا ابلاغ نشده و تضمینی برای حذف حساب کاربری ندارد..

پشتیبانی حساب کاربری کلون شده

یک سال به جلو بروید ، تا اوایل سال 2019 ، هنگامی که دوستان به سارا هشدار می دهند که ، دوباره آنها از مادرش درخواست و پیام دوستان دریافت می کنند. یک حساب کلون شده دیگر یا احتمالاً به همین صورت.

این بار ، جعل کننده جعل مادر سارا پیام ها و پیوندهایی را ارسال كرد كه ادعا می كردند گیرندگان می توانند از طریق "صندوق دموكراسی ایالات متحده" پول دریافت كنند. "حتی اگر این حساب تازه بود و هیچ یك از دوستان متقابل نداشت ، بسیاری از افراد به سادگی درخواست دوست و پیام های دوستانه را پذیرفتند. فقط روی نام و تصویر پروفایل Comparitech نمی تواند تأیید کند که آیا کسی برای کلاهبرداری افتاده است یا خیر.

facebook حساب دوم کلون شده

مجدداً ، فیس بوک برای کم کردن حساب کاربری کند بود ، اگرچه پیام های کلاهبرداری سرانجام متوقف شد.

در صورت مرگ حساب فیس بوک خود را یادآوری کنید یا حذف کنید?

می توانید در صورت فوت خود در تنظیمات فیس بوک حذف کنید. با این حال ، در مورد پیامدهای احتمالی با دقت فکر کنید.

حذف ممکن است خصوصی ترین گزینه باشد ، اما در نظر بگیرید که ناپدید شدن از سایت می تواند دوستان شما را ناراحت کند. همچنین ، اگر نمایه شما حذف شده است ، در نتیجه هکرها و کلاهبرداران را آسان تر می کند تا بدون رقابت از حساب اصلی ، شما را جعل کنند. حساب های به یاد ماندنی از کاربردهای خود مانند اطلاع رسانی به دوستان و خانواده در مورد خدمات یادبود برخوردار است.

تصویر زیر نشان می دهد که چرا ممکن است ایده خوبی برای حفظ حضور پس از مرگ در فیس بوک باشد. این از مکالمه بین یک حساب کلون شده و بستگان فرد متوفی است. وجود دو حساب یکسان نسبت به این مسئله دلالت دارد که ممکن است این یک کلاهبرداری باشد.

حساب تکراری فیس بوک

می توان استدلال کرد که حساب های یادبود از این راه کلاهبرداران را از بین می برد ، اما وضعیت یادبود می تواند همان چیزی باشد که کلاهبردار را در وهله اول جلب کرد.

به یاد داشته باشید که یک حساب کاربری می تواند با تماس با میراث خود حذف شود ، بنابراین می توانید همیشه یک تماس با میراث را اختصاص دهید و به آنها بگویید که ابتدا آن را به یادگار بگذارند ، یک ابهام و اطلاعات مربوط به خدمات یادبود را ارسال کنید ، وقت بگذارید تا دوستان برای تسلیت بگویند و بعد از آن حساب را حذف کنید..

هرچه را انتخاب کنید ، چیزی را انتخاب کنید ، زیرا گزینه پیش فرض فیس بوک بدترین است. به طور پیش فرض ، هنگام گذشت حساب شما حذف نمی شود. بیایید بگوییم ، شما تماس با میراثی را تنظیم نکردید و دوستانتان شما را به عنوان متوفی گزارش می دهند. هنگامی که فیس بوک گذشت شما را تأیید کرد ، حساب شما یادبود خواهد شد ، اما هیچ کس قادر نخواهد بود از آن مراقبت کند. اعضای خانواده فوری می توانند درخواست حذف کنند ، اما این یک دردسر است. اگر به نتیجه نهایی برسد ، به هر حال ، پس از حل مشکلات خانواده و دوستان خود ، گزینه حذف حساب را انتخاب کنید. با این وجود دیگران نیاز دارند که شما را به عنوان فوتبالی در فیس بوک گزارش دهند ، اما این روند بسیار ساده تر و سریعتر است.

2/3 از افراد فاقد تماس با میراث در Facebook هستند: شکست نظرسنجی

دو سوم از کاربران فیسبوک که در این نظرسنجی سؤال شده اند ، گفتند که تماس با میراث ندارند و دو سوم نیز گفتند که آنها نمی دانند که چه میراثی است. این نظرسنجی که توسط OnePoll انجام شده است ، بزرگسالان آمریکایی و انگلستان را که طی سه ماه گذشته وارد فیس بوک شده اند ، زیر سؤال برد.

بیایید شماره ها را بر اساس سن ، جنسیت و کشور تقسیم کنیم:

  • بریتانیایی ها (21٪) کمتر از نیمی از آمریکایی ها (47٪) بودند که می دانند تماس با میراث چیست
  • مردان بیشتر از زنان (27٪) از تماس با میراث (45٪) برخوردار بودند..
  • بریتانیا نسبت به آمریکایی ها کمتر از تماس با میراث (10.4٪) کمتر بود (35.8٪).
  • مردان آمریکایی در مقایسه با زنان آمریکایی (27٪) ، مردان انگلیسی (11٪) و زنان انگلیس (9٪) بیشترین احتمال تماس با میراث را داشتند (45٪)..
  • به طور کلی افراد جوان بیشتر از افراد مسن به تماس با میراث اختصاص داده شده بودند

مردم نسبت به یادبود فیس بوک چه حسی دارند?

احساس کلی در مورد یادبود فیس بوک چیست?

ما از پاسخ دهندگان سؤال کردیم که اگر آنها درگذشت ، چه می خواهند در حساب های فیس بوک خود اتفاق بیفتد. 27٪ یادبود را انتخاب كردند و 34٪ گفتند كه دوست دارند حساب آنها حذف شود.

پیرترین پاسخ دهندگان ، در سن 55 سال و بالاتر ، محتمل ترین (44٪) برای حذف حذف بودند.

سرانجام ، ما از پاسخ دهندگان سؤال كردیم كه اگر یكی از اعضای خانواده یا یك دوست در فیس بوك را ببینند ، چه احساسی دارند:

حدود نیمی از پاسخ دهندگان احساسات منفی دارند: ناراحت کننده ، عصبانی یا غمگین. 14.5٪ اظهار داشتند که خوشحال هستند و 4/18٪ گفتند که بی تفاوت هستند.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 9

Adblock
detector