بهترین موتورهای جستجوگر خصوصی که شما را در سال 2020 ردیابی نمی کنند

بهترین موتورهای جستجوگر خصوصی که شما را ردیابی نمی کنند (1)

آیا به دنبال بهترین موتورهای جستجوی خصوصی هستید که به حریم خصوصی شما احترام می گذارند و اطلاعات شما را ردیابی نمی کنند؟ ما همه چیزهایی را که باید بدانید فاش می کنیم.

Google تلاش می کند همه کارهایی را که به صورت آنلاین انجام می دهید ، از جمله کدام سایتهایی که بازدید می کنید ، با آنها ارتباط برقرار می کنید و چه محصولاتی را که علاقه مند به خرید شما هستند ، ردیابی کند. هنگامی که از خدمات Google — و بسیاری از خدمات وابسته استفاده می کنید ، که به نظر می رسد برخی از آنها هیچ ارتباطی با Google — اطلاعات مربوط به تعامل شما به صورت یک پروفایل کاربر جمع آوری و ذخیره می شوند.

ویژگی جستجوی Google تفاوتی ندارد. وقتی یک عبارت جستجو را وارد می کنید ، Google آن را با شناسه های شخصی مرتبط می کند و به بخشی از تاریخچه جستجوی شما و نمایه آنلاین تبدیل می شود.

اگرچه این امر می تواند به این دلیل مفید باشد که Google را قادر می سازد نتایج جستجوی مناسب تری را ارائه دهد ، اما برای بسیاری از کاربران اینگونه احساس می شود حمله به حریم خصوصی. این به ویژه در دنیای امروز که ما به دنبال موتورهای جستجو برای پاسخ به تقریبا همه سؤالات روزمره خود از جمله سؤالات حساس هستیم.

خوشبختانه ، اگر نگران Google ، Bing و سایر موتورهای جستجو باشید که شرایط جستجوی شما را ردیابی می کنند ، گزینه های دیگری دارید. بسیاری از سازمان ها نیاز به موتورهای جستجو را که بدون اطمینان از حفظ حریم خصوصی به نتایج قابل اعتماد ارائه می دهند ، تشخیص داده اند و به نسخه های باهوش تری رسیده اند.

در این پست ، ما بهترین موتورهای جستجو خصوصی را فاش می کنیم و با جزئیات بیشتری بحث می کنیم که چرا شما فکر می کنید Google را رها کنید.

چه چیزی را در بهترین موتورهای جستجو خصوصی جستجو کنید

پس از شروع جستجو ، متوجه می شوید که تعداد زیادی گزینه خصوصی برای موتور جستجوی Google وجود دارد. با این حال ، اینها همه با هم مطابقت ندارند. به عنوان مثال ، بعضی ها آنقدر که ادعا می کنند خصوصی نیستند و برخی دیگر تجربه کاربری ضعیفی را ارائه می دهند. لیست ما از بهترین موتورهای جستجو خصوصی بر اساس معیارهای زیر است:

 • حریم خصوصی شما را حفظ می کند (هیچ داده ای را ردیابی نمی کنید)
 • نتایج جستجوی مناسب را ارائه می دهد
 • دارای رابط کاربری آسان است
 • گزینه های تنظیمات را برای یک تجربه سفارشی ارائه می دهد

شایان ذکر است که برخی موتورهای جستجوگر خصوصی موتورهای جستجوگر واقعی هستند به این معنا که آنها در واقع وب سایت ها را می گردند تا اطلاعات مورد نیاز برای ارائه نتایج جستجو را جمع آوری کنند. اینها حریم خصوصی بیشتری ارائه می دهند زیرا با Google یا Bing در تعامل نیستند ، اما ممکن است بهترین نتیجه را نداشته باشند.

برخی دیگر ، اساساً "موتورهای دگرگونی" نامیده می شوند به عنوان واسطه بین کاربر و Google عمل کنید یا سایتهای دیگر ، آنها را قادر می سازد تجربه کلی بهتری ارائه دهند. برخی از این لیست هر دو را با هم مخلوط کرده و از خزنده های خود و همچنین نتیجه گرفتن از امثال گوگل و بینگ استفاده می کنند.

بهترین موتورهای جستجو خصوصی

در اینجا لیست ما از بهترین موتورهای جستجوگر خصوصی که می توانید به جای Google در سال 2019 استفاده کنید:

1. DuckDuckGo

DuckDuckGo بهترین موتور جستجوی خصوصی.

DuckDuckGo در بین علاقه مندان به حریم شخصی بسیار محبوب است و موتور جستجوی پیش فرض در مرورگر Tor است. این سرویس مستقر در ایالات متحده دارای خزنده مخصوص به خود (به نام DuckDuckBot) است ، اما همچنین اطلاعاتی را از بیش از 400 منبع دیگر به دست می آورد. اینها شامل بینگ ، سوگند (قبلاً یاهو) و ویکی پدیا است.

این موتور جستجو جستجوها را ذخیره می کند اما به یک کاربر متصل نیست:

ما همچنین جستجوها را ذخیره می کنیم ، اما مجدداً نه به روش شناسایی شخصی ، زیرا آدرس های IP یا رشته های عامل منحصر به فرد کاربر را ذخیره نمی کنیم. ما از داده های جستجوی تجمعی و غیر شخصی برای بهبود مواردی مانند اشتباهات غلط استفاده می کنیم.

DuckDuckGo تبلیغاتی را برای سایت های وابسته در نوار کناری سمت راست نمایش می دهد ، که کمی تهاجمی تر از Google است که تبلیغات را در صدر نتایج جستجو ارائه می دهد. این امر از طریق کمیسیون هایی از سایت هایی مانند آمازون و eBay سود بیشتری کسب می کند ، بنابراین ممکن است بخواهید که اگر در نتایج جستجو زیاد ظاهر می شوند محتاط باشید:

به همین ترتیب ، ما ممکن است یک کد وابسته را به برخی از سایت های تجارت الکترونیکی (به عنوان مثال آمازون) اضافه کنیم & eBay) که منجر به پرداخت کمیسیونهای کوچک هنگام خرید در آن سایتها به DuckDuckGo می شود.

این سرویس برای شرایط جستجوی آزمون ما ، از جمله جستجوی خدمات محلی ، نتایج مورد انتظار را به دست آورد. این سؤال را ایجاد می کند که چگونه DuckDuckGo مکان کاربر را می شناسد. همانطور که مدیر عامل DuckDuckGo ، گابریل وینبرگ در پاسخ Quora توضیح می دهد, موتور جستجو از آدرس IP شما استفاده می کند برای ارائه نتایج محلی حتی اگر آدرس IP شما را ذخیره نکند ، هنگام ارسال درخواست جستجوی شما قابل مشاهده است. در اصل ، برای شناسایی مکان تقریبی شما استفاده می شود و بلافاصله حذف می شود.

به طور کلی ، این بهترین موتور جستجوی خصوصی از نظر تجربه کاربر است ، به خصوص اگر به نتایج جستجوی محلی علاقه دارید. از طرف دیگر ، اگر شما ترجیح می دهید آدرس IP خود را به کار نبرید ، ممکن است با یکی از موتورهای جستجوگر دیگر در این لیست بهتر باشید.

رابط DuckDuckGo بسیار شبیه Google و سایر موتورهای جستجو محبوب است. می توانید کل وب را جستجو کنید ، یا جستجوی خود را در تصاویر ، فیلم ها ، اخبار ، نقشه ها ، معانی یا خرید اصلاح کنید. فیلترها شامل محتوای بزرگسالان و چارچوب زمانی نتایج هستند.

طیف وسیعی از تنظیمات برای کمک به شخصی سازی تجربه جستجوی شما موجود است. به عنوان مثال ، می توانید ویژگی هایی مانند پیمایش نامحدود و خودکار پیشنهاد را فعال کنید و پیوندها را برای باز کردن در یک برگه جدید تنظیم کنید.

بهترین تنظیمات موتورهای جستجو DuckDuckGo.

برخی از ظنها درباره مشروعیت ادعاهای حریم خصوصی DuckDuckGo مطرح شده است. این واقعیت ها به این واقعیت مربوط می شود که مدیرعامل شرکت سابق برای اجرای یک سایت نابسامانی شبکه های اجتماعی تحت عنوان نام های بانک اطلاعاتی (از نظر قانونی Opobox) استفاده می کند..

متعاقباً این شرکت با مبلغ چند میلیون دلاری به Classmates.com و تمام داده های کاربر باقیمانده فروخته شد. به نظر می رسد دخالت وینبرگ در بانک اطلاعات اسامی نشان دهنده مقادیر متناقضی است با آنهایی که مبتنی بر DuckDuckGo است ، از این رو سوء ظن ها.

گابریل به این نگرانی ها در موضوع reddit 2018 پرداخت که در آن از شیوه های حفظ حریم خصوصی شرکت سابق خود دفاع می کند و توضیح داد که اداره شرکت قبلی به وی کمک کرده است تا سیاست های حفظ حریم خصوصی را برای DuckDuckGo توسعه دهد..

من این ایده های حریم خصوصی را به DuckDuckGo بردم و در مورد جستجوی وب متوجه شدم حداقل مقدار اطلاعات مورد نیاز در واقع صفر است.

موضوع reddit DuckDuckGo.

DuckDuckGo از طریق مرورگر شما قابل دسترسی است ، اما همچنین برنامه هایی را برای iOS و Android و افزونه مرورگر Edge ارائه می دهد.

2. متاگر

بهترین موتور جستجوی خصوصی MetaGer.

MetaGer در آلمان مستقر است و توسط سازمان غیرانتفاعی SuMa-eV اداره می شود. این نتایج در چند زبان مختلف ارائه می شود: انگلیسی ، آلمانی و اسپانیایی. MetaGer دارای خزنده و نمایه ساز وب خود است ، اما در درجه اول موتور metasearch است و از 50 موتور جستجو از جمله یاهو و بینگ درخواست می کند. بیشترین نتایج برتر در طول آزمایش ما از بینگ حاصل شد.

نرم افزار موجود در این موتور جستجو منبع باز است به این معنی که هر کس می تواند کد خود را مشاهده و ممیزی کند. MetaGer یک سایت .onion دارد که از طریق شبکه Tor قابل دسترسی است.

گذشته از MetaGer ، SuMa-eV برنامه ای را در منطقه دیگری تحت تسلط گوگل دارد. سرویس نقشه و برنامه ریز مسیر آن (Maps.MetaGer.de) مکان کاربران را ثبت نمی کند یا نظارت نمی کند.

هنگام تصمیم گیری برای نمایش نتایج, MetaGer قصد دارد در خدمت انواع مختلف کاربران باشد. به همین ترتیب ، از تعداد کلیک های دریافت شده توسط یک صفحه وب به عنوان یک عامل رتبه بندی استفاده نمی کند. مدل تجاری شامل کمکهای مالی ، حق عضویت و تبلیغات غیر هدفمند در صفحات نتایج است.

آدرس IP شما به همراه یک زمان سنج حداکثر تا 96 ساعت (چهار روز) ذخیره می شود. دلیل این امر این است که MetaGer تعداد جستجوهای مربوط به آدرس IP را در مدت زمان مشخصی محدود می کند و برای پیگیری این موضوع به روشی نیاز دارد..

برای مؤلفه تبلیغاتی غیر هدفمند از مدل خود ، متاگر برخی از داده ها را جمع آوری می کند. این آدرسهای IP مختصر (که می توانند اطلاعات مکانی تقریبی را ارائه دهند) و جزئیات نماینده کاربر از جمله مرورگر و سیستم عامل جستجوی جستجو از طریق مرورگر و سیستم عامل را در اختیار تبلیغ کنندگان قرار می دهد.. هیچکدام از این اطلاعات نمی توانند یک کاربر را شناسایی کنند.

من موتورهای جستجو را با چندین اصطلاح آزمایش کردم و نتایج به جز یک عبارت جستجوی محلی که نتایج پراکنده داشت ، مرتبط بودند.

MetaGer با ایجاد گزینه ای برای باز کردن یک صفحه وب به صورت ناشناس ، یک لایه اضافی از حریم خصوصی اضافه می کند. به این ترتیب موتور جستجو به عنوان یک پروکسی عمل می کند و آدرس IP شما را از وب سایت مقصد خود مخفی می کند.

مرور ناشناس MetaGer.

رابط MetaGer به اندازه سایر افراد موجود در این لیست تصفیه نشده است ، اما با این وجود استفاده از آن آسان است. شما به اندازه برخی سیستم عامل های دیگر گزینه های جستجو ندارید ، اما می توانید کل وب یا فقط تصاویر یا خرید را جستجو کنید. گزینه های دیگر عبارتند از فیلتر بر اساس تاریخ یا زبان یا استفاده از جستجوی ایمن (برای فیلتر کردن محتوای بزرگسالان).

صفحه تنظیمات گزینه های اضافی زیادی به شما نمی دهد. این فقط فیلتر را به شما نشان می دهد و به شما امکان می دهد تصمیم بگیرید که از کدام موتورهای جستجو ، به عنوان مثال ، بینگ ، برای ارائه نتایج استفاده می شود.

بهترین تنظیمات موتورهای جستجوی خصوصی MetaGer.

یک افزونه MetaGer Firefox وجود دارد و می توانید MetaGer را به عنوان موتور جستجوی پیش فرض خود برای Chrome و Edge تنظیم کنید. کاربران Android می توانند یک برنامه بومی را بارگیری کنند.

3. Qwant

بهترین موتور جستجوی خصوصی Qwant.

Qwant در فرانسه مستقر است و در انتخاب بیش از ده زبان از جمله انگلیسی ، فرانسوی و ایتالیایی نتایج ارائه می دهد. این موتور جستجوگر شما یا دستگاه شما را ردیابی نمی کند و قول می دهد سابقه جستجوی شما را وارد نکند.

ما از هیچ دستگاه ردیابی استفاده نمی کنیم (پیکسل ، اثر انگشت ...). ما هیچ سابقه ای یا جستجوی شما را ذخیره نمی کنیم.

این یک موتور metasearch است که در درجه اول نتایج جستجوی بینگ را می گیرد و آنها را به کاربر تحویل می دهد. همچنین دارای قابلیت فهرست بندی خاص خود است.

الگوی سود این شرکت شامل معاملات وابسته با سایتهایی مانند eBay و Trip Advisor است ، بنابراین برای برخی از جستجوها ، ممکن است در نهایت این سایت ها با داشتن یک مزیت ناعادلانه از نظر ساخت آن در صدر صفحات نتایج قرار بگیرند..

بیشتر جستجوهای آزمایشی نتایج مورد انتظار را ارائه دادند ، اما نتایج جستجوی محلی معمولاً نامناسب بودند. Qwant دارای یک رابط منحصر به فرد و زیباییشناختی و شما را قادر می سازد در وب جستجو کنید یا نتایج خود را به اخبار ، تصاویر ، اجتماعی یا فیلم محدود کنید. به علاوه ، شما می توانید نتایج را بر اساس سن فیلتر کنید ("طراوت").

تنظیمات به شما امکان می دهد صفحه اصلی خود را شخصی سازی کنید ، از جمله گزینه هایی برای نمایش موضوعات گرایش ، اخبار و پست های اجتماعی و باز کردن پیوندها و فیلم ها در برگه های جدید.

Qwant تسویه حساب می کند.

Qwant محصولات دیگری با محصولات Google و سایر شرکتها از جمله Qwant Maps ، Qwant Music ، Qwant Boards (مشابه Pinterest) و Qwant Junior (برای بچه های 6 تا 13 ساله) در رقابت است..

برنامه های افزودنی Qwant برای Chrome و Firefox وجود دارد و برنامه های iOS و Android در دسترس هستند. اگر به موتور جستجوی سریعتر و سبک تری نیاز دارید ، برای مثال ، اگر از مرورگر وب قدیمی استفاده می کنید ، Qwant Lite به طور خاص برای این منظور طراحی شده است.

4- سارکس

بهترین موتور جستجوی خصوصی Searx.

Searx یک موتور metasearch است که منبع آزاد و در GitHub در دسترس است. این یک ابتکار غیر انتفاعی است ، بنابراین شما نمی توانید تبلیغات را در بالای صفحه نتایج جستجوی خود مشاهده کنید. اگرچه یک وب سایت اصلی Searx (searx.me) وجود دارد ، شما می توانید این موتور جستجو را در بسیاری از سایت های دیگر پیدا کنید ، زیرا این امکان وجود دارد که خودتان آن را اجرا کنید.

این گفته است ، اگر قصد دارید نمونه شخصی خود را برای استفاده شخصی اجرا کنید ، به خاطر داشته باشید که نمایش داده های جستجوی شما با سایر کاربران دیگر جمع نمی شود. این یعنی ناشناسی کمتری. همچنین توجه داشته باشید که اگر نمونه دیگری از سارکس را بجز نمونه رسمی استفاده می کنید ، هستید اعتماد به مدیر آن نمونه با داده های خود.

Searx یک گزینه پراکسی را فراهم می کند که به شما امکان می دهد با کلیک بر روی یک وب سایت ، همچنان به نقاب زدن هویت خود بپردازید. رابط اولیه و نسبتاً ساده است. نتایج جستجو مناسب بود ، اما موتور جستجو با Google و منابع دیگر مشكل دارد ، بنابراین برخی از شرایط خطاها را تحویل می دهد.

خطای سیرکس.

برای تنظیم تنظیمات اصلی جستجوی خود ، می توانید بر روی آن کلیک کنید تنظیمات پیشرفته درست زیر نوار جستجو. به عنوان مثال ، می توانید از بین گزینه های دیگر جستجو در وب یا فایل ها ، تصاویر یا اخبار را انتخاب کنید.

بسیاری از ویژگی های قابل تنظیم دیگر هنگام کلیک کردن وجود دارد اولویت ها در گوشه سمت راست بالا به عنوان مثال ، در عمومی می توانید رفتار موتور جستجو و چیدمان صفحات نتایج موتور جستجو را سفارشی کنید. و در پلاگین ها برگه ، گزینه هایی را برای فعال یا غیرفعال کردن برخی از افزودنیهای مانند بازنویسی HTTPS و اسکرول بی نهایت.

تنظیمات برگزیده Searx.

Searx یک برنامه اندرویدی و افزونه Firefox دارد.

5. صفحه شروع

بهترین موتور جستجوی خصوصی صفحه اول.

Startpage (که قبلاً IXquick خوانده می شد) یک موتور metasearch است که در هلند مستقر است. نتایج آن را از گوگل می گیرد و آنها را به کاربر تحویل می دهد. به همین ترتیب ، در اصل به عنوان یک پراکسی برای کاربران عمل می کند تا نتایج جستجوی Google را بدون ردیابی توسط شرکت مشاهده کنند. صفحه اولیه اخیراً بهترین موتور جستجوی موجود را به خود اختصاص داده است ، حتی Google را نیز ضرب و شتم می کند.

این سرویس هیچ یک از اطلاعات شما ، از جمله پرس و جوهای جستجوی شما را ردیابی نمی کند. نسخه کوتاه خط مشی رازداری آن آمده است:

Startpage.com اطلاعات شخصی شما را وارد نمی کند یا به اشتراک نمی گذارد. ما شما را ردیابی نمی کنیم. ما شما را نمایه نمی کنیم. عادت زنانه.

خط مشی رازداری صفحه شروع.

اگر می خواهید از موتور جستجو به عنوان پراکسی استفاده کنید تا به صورت ناشناس به سایت ها مراجعه کنید ، به سادگی کلیک کنید نمای ناشناس کنار نتیجه.

تجربه Startpage بسیار شبیه به Google است. رابط کاربری تقریباً یکسان است ، مگر با گزینه های کمتری. می توانید در وب جستجو کرده یا به جستجوی تصاویر یا فیلم ها بپردازید و سن نتایج را انتخاب کنید. همچنین می توانید با تنظیماتی شبیه به گزینه جستجوی پیشرفته Google ، یک جستجوی پیشرفته انجام دهید.

همانطور که انتظار می رود ، نتایج جستجو بیشتر از سایر نتایج این لیست با نتایج Google مطابقت دارد ، بنابراین اگر به دنبال نسخه خصوصی Google هستید ، این احتمالاً انتخاب کاملی است. استثنا ، نتایج جستجوی محلی بود. یک جستجوی محلی نتایج برخی از نتایج را ارائه داد در مجاورت مکان فعلی ما, اما به اندازه نتایج تحویل داده شده از DuckDuckGo نزدیک نیست.

این نشان می دهد که Startpage ممکن است از یک نسخه کوتاه از آدرس IP شما استفاده کند تا یک مکان بسیار تقریبی را بدست آورد و نتایج محلی مناسبی را ارائه دهد. با این حال ، این حدس و گمان است و توسط شرکت تأیید نشده است.

تنظیمات صفحه شروع شامل گزینه های زبان و ظاهر و ویژگی های جستجو مانند پیشنهادها ، نقشه ها و پاسخ های فوری ویکی پدیا است. همچنین چند تنظیمات حریم خصوصی و ایمنی وجود دارد که شامل فیلترهای خانوادگی ، بررسی صفحات برای بدافزارها و تنها اتصال به سرورهای خاص.

تنظیمات صفحه شروع.

Startpage برنامه هایی برای iOS و Android دارد و پسوند مرورگر برای Chrome و Firefox.

6. Swisscows

Swisscows بهترین موتور جستجوی خصوصی.

Swisscows در سوئیس مستقر است و به هشت زبان از جمله انگلیسی ، ایتالیایی و اسپانیایی در دسترس است. این شرکت با بینگ همکاری می کند ، بنابراین بیشتر نتایج جستجو از آن موتور جستجو است. با این حال ، Swisscows در راه ارائه نتایج با موتورهای جستجو تفاوت دارد. از فناوری معنایی برای تعیین مفیدترین نتایج برای کاربر استفاده می کند.

آی تی اطلاعات شخصی کاربر را ذخیره یا ردیابی نمی کند مانند آدرس IP یا جستجوی جستجو. این شرکت به این واقعیت افتخار می کند که همه سرورها در سوئیس واقع شده اند ، کشوری که به دلیل قوانین محرمانه حفظ حریم خصوصی شناخته شده است.

اگر به دنبال موتور جستجوی خصوصی برای استفاده خانواده خود هستید ، Swisscows می تواند مناسب باشد. هدف آن این است که با فیلتر کردن محتوای بزرگسالان مانند مستهجن و خشونت ، موتور جستجوگر کودک باشد.

بنر خانوادگی Swisscows.

این شرکت به کمکهای کاربران و مشاغل متکی است ، بنابراین شما نمی توانید تبلیغات را در میان نتایج جستجوی شما ظاهر کنید.

رابط کاربری مدرن و کاربر پسند است. گذشته از جستجوی وب ، می توانید به طور خاص به دنبال تصاویر ، فیلم ها یا موسیقی باشید. می توانید جستجوی خود را بر اساس کشور فیلتر کنید یا نتایج را بر اساس محبوبیت تا به امروز مرتب کنید.

Swisscows چند ابزار اضافی از جمله مترجمی را ارائه می دهد که بسیار شبیه Google Translate است. سپس ابزاری "Digest" وجود دارد که از شما دعوت می کند پرونده یا پیوند را رها کنید تا اطلاعاتی که در آن موجود است را بیابید. این در واقع یک نرم افزار پرداخت شده است اما می توانید آن را در رابط جستجوی Swisscows امتحان کنید.

جستجوی جستجوها معمولاً نتایج مورد انتظار را ارائه می دهند. لیست ها برای شرایط محلی اهمیتی نداشتند ، اما با استفاده از انتخاب منطقه ، آنها حداقل از کشور مناسب بودند.

بر خلاف سایر موتورهای جستجو در این لیست ، صفحه تنظیمات جداگانه ای برای کمک به شما برای سفارشی کردن تجربه شما وجود ندارد.

Google چه اطلاعاتی را ردیابی می کند و چرا?

Google ، Bing و سایر موتورهای جستجو محبوب ، نمایش داده شدگان جستجوی شما به همراه سایر اطلاعات را ضبط می کنند. در اینجا چه مواردی قابل ثبت است:

 • آدرس IP شما
 • موقعیت تو
 • شناسه های منحصر به فرد مرورگر ، برنامه و دستگاه
 • عبارات جستجو

وقتی به این فکر می کنید که روزانه چند بار یک اصطلاح جستجو را در Google وارد کنید ، می توان به راحتی این شرکت را پیدا کرد که بتواند نمایه ای را بسازد که به شدت منعکس کننده کارهایی است که روزانه انجام می دهید. به عنوان مثال ، ما تمایل به جستجو برای یک تن از موضوعات مربوط به زندگی شخصی خود داریم ، به عنوان مثال:

 • محصولات یا فروشگاههای انفرادی
 • خدمات خانگی مانند لوله کشی یا تمیز کردن ویندوز
 • بانک ها و سرمایه گذاری ها
 • مکان هایی برای غذا خوردن
 • فعالیت های آخر هفته
 • مقصد تعطیلات
 • مسیرها به خانه یا محل برگزاری یک دوست
 • موارد مربوط به بچه های ما (مانند مدارس و فعالیت ها)
 • مسائل پزشکی که ممکن است تجربه کنیم

… بعلاوه تعداد موارد مرتبط با شغل یا تجارت ما.

تمام این اطلاعات یک گلدان طلا برای تبلیغ کنندگان نشان می دهد. تبلیغات بر اساس فعالیت آنلاین ما بسیار مورد توجه ما قرار می گیرند ، زیرا این فعالیت ها اغلب منعکس کننده فعالیت آفلاین ما هستند. Google و تبلیغات شرکت های وابسته می توانند مشخصات بسیار دقیقی از نحوه زندگی و بازاریابی هر یک از ما را در این زمینه ایجاد کنند.

چرا Google مشکلی را ردیابی می کند?

ممکن است برخی از افراد برای ارائه تبلیغات در وب سایت ها ، در رسانه های اجتماعی و ایمیل هایی که بر اساس سلیقه شخصی خود تنظیم شده اند ، مفید باشند. در واقع ، این فرض اساسی است که گوگل و شرکت های مشابه آن ردیابی شدید آنلاین خود را توجیه می کنند. آنها معمولاً چیزی راجع به "بهتر خدمت به مشتریان" یا "ارائه تجربه ای بهتر برای کاربران ما" می گویند.

آنچه واقعاً اتفاق می افتد این است که شما یا حداقل داده های شما محصولی است که می توان به تبلیغ کنندگان یا اشخاص ثالث دیگر ، هر کسی که بالاترین پیشنهاد دهنده باشد ، فروخته می شود. بسیاری از کاربران این مزاحم مزاحم و حتی کاملاً وحشتناک را می یابند. گذشته از دانستن اینکه شخصی در حال گردآوری مجموعه ای از جزئیات در مورد شما است تا بتواند بفهمد بهترین فروش محصولات و خدمات به شما چگونه است ، پیامدهای دیگری از تبلیغات هدفمند وجود دارد. در اینجا فقط چند سناریوی ناراحت کننده ارائه شده است:

 • شما در حال تلاش برای نشان دادن یک همکار به یک وب سایت مرتبط با کار هستید اما در تبلیغات مربوط به سایت های دوست یابی پوشانده شده است.
 • شما در حال مرور حلقه های نامزدی بوده اید و تبلیغات مرتبط در همه دستگاه های خانگی شما نشان داده شده است و تعجب را برای سایر افراد مهم شما خراب می کنند..
 • وقتی در یک کافی شاپ مشغول کار هستید ، تبلیغات شرم آور مربوط به پزشکی در وب سایت ها ظاهر می شوند.

همچنین پیامدهای جدی تری در مواجهه با سابقه جستجوی شما از طریق تبلیغات هدفمند یا برخی وسایل دیگر وجود دارد. به عنوان مثال ، برخی از افراد ، مانند افراد در روابط سوءاستفاده یا زندگی در اجتماعات مظلوم ، می توانند در معرض آسیب جدی قرار بگیرند,.

این واقعیت که تمام این داده ها در جایی ذخیره می شوند ، آن را نیز برای هکرها هدف قرار می دهد. و فراموش نکنید که پتانسیل خطای انسانی که می تواند باعث شود اطلاعات به صورت سهواً در معرض فراموش نشوند ، فراموش نخواهیم کرد. به عنوان مثال ، در یک مورد 2006 ، AOL تاریخچه جستجوی بیش از 650،000 کاربر خود را برای عموم منتشر کرد. این پرونده سرانجام در سال 2013 با توافق نامه پرداخت AOL برای پرداخت 5 میلیون دلار حل و فصل شد ، اما این به این معنا نیست که بگوییم دیگر نمی تواند اتفاق بیفتد.

چگونه موتور جستجوی پیش فرض را در مرورگر خود تغییر دهید

اگر تصمیم به جابجایی به یکی از موتورهای جستجو فوق گرفتید ، بدون شک ، می خواهید همه چیز را تا حد امکان راحت کنید. اگر در حال حاضر موتور جستجوی پیش فرض خود را روی Google یا Bing تنظیم کرده اید ، تغییر آن معمولاً ساده است ، اگرچه این روند همیشه کاملاً آشکار نیست.

فقط مراحل زیر را برای مرورگر خود دنبال کنید:

گوگل کروم

در اینجا نحوه تغییر موتور جستجوی پیش فرض شما در Chrome آورده شده است:

 1. روی نماد منو سه نقطه در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید و را انتخاب کنید تنظیمات از کشویی.
 2. در تنظیمات صفحه ، به پایین بروید موتور جستجو.
 3. در کشویی کنار موتور جستجوی مورد استفاده در نوار آدرس, باید چندین گزینه از جمله Google ، Bing و Yahoo! تنها موتور جستجوی خصوصی موجود در لیست به طور پیش فرض DuckDuckGo است. اگر این موردی است که می خواهید از آن استفاده کنید ، پیش بروید و آن را از قسمت کشویی انتخاب کنید. این موتور جستجوی پیش فرض جدید شما خواهد بود. اگر می خواهید یک موتور جستجوی خصوصی متفاوت به عنوان پیش فرض خود اضافه کنید ، به مرحله بعدی بروید.

صفحه تنظیمات Chrome.

 1. روی فلش در سمت راست کلیک کنید موتورهای جستجو را مدیریت کنید.
 2. در موتورهای جستجو را مدیریت کنید صفحه را انتخاب کنید اضافه کردن.

Chrome صفحه موتورهای جستجو را مدیریت کنید.

 1. زمینه های موجود در موتور جستجو را ویرایش کنید صفحه در مثال زیر ، ما Startpage را اضافه می کنیم. برای موتور جستجو قسمت ، نام موتور جستجو را وارد کنید. در کلمه کلیدی قسمت ، میانبر متنی را که در نوار آدرس استفاده خواهید کرد وارد کنید. برای قسمت آخر ، آدرس جستجوی موتور را با "٪ s" به جای پرس و جو وارد کنید. برای به دست آوردن این URL ، کافی است یک عبارت جستجو را در موتور جستجو وارد کنید ، سپس عبارت جستجو را با "٪ s" جایگزین کنید (بدون علامت نقل قول).

صفحه موتور جستجو Chrome Edit.

 1. پس از پر کردن زمینه ها ، ضربه بزنید صرفه جویی.
 2. موتور جستجوی جدید اکنون باید یک گزینه زیر باشد موتورهای جستجو را مدیریت کنید. روی نماد سه نقطه در سمت راست موتور جستجو کلیک کنید و را انتخاب کنید پیش فرض کنید.

موزیلا فایرفاکس

در اینجا نحوه تغییر موتور جستجوی پیش فرض شما در Firefox آورده شده است:

 1. بر روی نماد همبرگر در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.
 2. انتخاب کنید گزینه ها > جستجو کردن.
 3. در کشویی که در زیر آن قرار دارد موتور جستجوی پیش فرض, باید چندین گزینه از جمله Google ، Bing ، eBay ، Twitter و Wikipedia را مشاهده کنید. مانند Chrome ، تنها موتور جستجوی خصوصی موجود در لیست ، DuckDuckGo است. اگر می خواهید از این یکی استفاده کنید ، می توانید آن را انتخاب کنید و انجام داده اید. اگر ترجیح می دهید از یک موتور جستجوی خصوصی متفاوت استفاده کنید ، به مرحله بعدی بروید.
 4. هنوز در جستجو کردن, به پایین بروید موتورهای جستجو با یک کلیک و انتخاب کنید موتورهای جستجو بیشتری پیدا کنید.

صفحه تنظیمات جستجوی Firefox.

 1. شما به صفحه افزودنیهای Firefox هدایت می شوید. در قسمت جستجو ، موتور جستجوی مورد نظر خود را وارد کنید ، به عنوان مثال ، Qwant.
 2. روی موتور جستجو در لیست نتایج کلیک کنید و در صفحه نتیجه ، را انتخاب کنید + به Firefox اضافه کنید.

صفحه افزودنیهای Firefox.

 1. پنجره ای را مشاهده می کنید که این افزودنی را تأیید می کند. انتخاب کنید اضافه کردن.
 2. یک پنجره دیگر باید ظاهر شود که از شما می خواهد موتور جستجو را به عنوان پیش فرض خود تنظیم کنید. کلیک آره.

پنجره تأیید افزودنی Firefox.

 1. در صورتی که این تأیید را از دست ندهید ، همیشه می توانید به آن برگردید گزینه ها > جستجو کردن. حالا ، زیر موتور جستجوی پیش فرض, باید موتور جستجوی تازه اضافه شده خود را به عنوان گزینه در منوی کشویی مشاهده کنید.

منوی کشویی موتور جستجوگر Firefox.

مایکروسافت لبه

در اینجا نحوه تغییر موتور جستجوی پیش فرض شما در Microsoft Edge آورده شده است:

 1. برای مثال به صفحه اصلی موتور جستجو بروید ، به عنوان مثال ، www.swisscows.com.
 2. بر روی نماد سه نقطه (اقدامات بیشتر) در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کرده و را انتخاب کنید تنظیمات > پیشرفته.
 3. زیر جستجوی نوار آدرس, انتخاب کنید ارائه دهنده جستجو را تغییر دهید.
 4. موتور جستجوی شما در اولین قدم به آن حرکت کردید باید در لیست با کلمه "کشف شده" در براکت های بعد از نام ظاهر شود. آن را انتخاب کنید و بزنید تنظیم به عنوان پیشفرض.

تنظیمات لبه.

iOS (Safari)

در اینجا نحوه تغییر موتور جستجوی پیش فرض شما در Safari آورده شده است:

 1. در Safari ، امکان افزودن موتورهای جستجوگر اضافی به گزینه های پیش فرض شما امکان پذیر نیست. DuckDuckGo یک گزینه داخلی است ، بنابراین اگر این موردی است که شما می خواهید ، پس شانس خواهید داشت. قابل اعتماد و متخصص تنظیمات > سافاری > موتور جستجو, و انتخاب کنید DuckDuckGo.

تنظیمات موتور جستجوی iOS.

 1. اگر اینطور نیست ، گزینه ای برای اضافه کردن موتور جستجوی مورد علاقه خود برای دسترسی سریع و آسان به صفحه اصلی خود وجود دارد. به صفحه اصلی موتور جستجوی مورد نظر خود بروید ، به عنوان مثال ، www.searx.me.
 2. دکمه اشتراک گذاری را انتخاب کنید ، به پایین بروید و را انتخاب کنید افزودن به صفحه اصلی. اکنون موتور جستجو روی صفحه اصلی شما قابل دسترسی خواهد بود ، بنابراین دفعه بعد که می خواهید جستجو کنید ، به جای وارد شدن به سافاری ، آن را ضربه بزنید.

iOS موتور جستجوگر جدید را اضافه می کند.

Android (Chrome)

در اینجا نحوه تغییر موتور جستجوی پیش فرض شما در Android آورده شده است:

 1. در Chrome ، به صفحه موتور جستجوی مورد نظر خود ، مثلاً MetaGer ، مراجعه کرده و یک جستجو را انجام دهید. توجه داشته باشید که اگر جستجو را انجام ندادید ، موتور جستجو در مرحله 4 از زیر در لیست ظاهر نمی شود.
 2. نماد منو سه نقطه را در گوشه سمت راست بالای صفحه انتخاب کرده و را انتخاب کنید تنظیمات.
 3. زیر مبانی, کلیک موتور جستجو.
 4. موتور جستجوی شما به آن حرکت کرده اید باید در اینجا گزینه ای باشد. آن را از لیست انتخاب کنید و اکنون پیش فرض شما خواهد بود.

موتور جستجو با اضافه کردن Android.

هنوز می خواهید از گوگل استفاده کنید؟ از VPN استفاده کنید

اگر واقعاً نمی خواهید با استفاده از موتور جستجوی Google تسلیم شوید ، حداقل باید در نظر داشته باشید که از یک VPN معتبر محافظت کنید. مختصر برای شبکه خصوصی مجازی ، یک VPN کلیه ترافیک وب شما را رمزگذاری می کند ، بنابراین برای اشخاص ثالث مانند ارائه دهنده خدمات اینترنت شما و هکرهای احتمالی قابل خواندن نیست. همچنین ترافیک شما را از طریق یک سرور VPN ثانویه تونل می کند و آدرس IP واقعی شما را با شماره مربوط به سرور VPN جایگزین می کند.

آن سرور می تواند در محلی شما باشد و آدرس IP با آن مکان مرتبط باشد. Google و هر سایت مقصد دیگر دیگر آدرس IP واقعی و موقعیت مکانی شما را نمی بینند ، اما در عوض آن را مشاهده می کنند که از VPN. ترکیب VPN با حالت ناشناس یا مرور خصوصی یک شرط بسیار ایمن برای جلوگیری از ردیابی Google شما است.

گفته می شود ، احتمال کمی وجود دارد که Google هنوز بتواند پروفایل کاربر را بر اساس شناسه های دیگر مانند مرورگر منحصر به فرد یا شناسه های دستگاه کامپایل کند. برخی از این موارد را می توان در تنظیمات مرورگر یا دستگاه شما مدیریت کرد ، اما برخی دیگر ، مانند شماره IMEI تلفن همراه ، نمی توانند. اگرچه Google کاربران را به استفاده از این شناسه ها آگاه می کند ، اما در مورد نحوه و زمان استفاده هر یک از آنها مبهم است. به این ترتیب ، بهترین نوع محافظت از شما این است که Google را اجتناب کنید ، حتی اگر VPN داشته باشید.

استفاده از یک VPN در کنار موتور جستجوی خصوصی نیز بد نیست. ما با برخی از موتورهای جستجو ظاهرا خصوصی روبرو شده ایم که برخی از خط مشی های مربوط به حریم خصوصی را زیر سوال می برند که نشان می دهد آدرس های IP ممکن است به نوعی مورد استفاده قرار گیرند با یک VPN ، موتور جستجوی خصوصی فقط آدرس IP VPN شما را خواهد دید ، بنابراین هیچ نگرانی وجود ندارد.

هنگام انتخاب یک VPN ، مطمئن شوید که یکی از آنها را با سابقه محافظت از حریم شخصی کاربران ، مانند ExpressVPN ، انتخاب کرده اید. ویژگی های کلیدی که باید به دنبال آن باشید ، یک سیاست واقعی عدم ورود به سیستم و محافظت در برابر نشت اطلاعات است.

همچنین مشاهده کنید:

 • سریعترین VPN
 • بهترین VPN برای Tor
 • بهترین VPN برای ویندوز 10
 • بهترین VPN برای مک

چگونه می توان سابقه جستجوی Google خود را حذف کرد

اگر تصمیم به تغییر موتور جستجوگر خصوصی گرفته یا استفاده از Google با VPN را ادامه دهید ، هنوز یک مشکل وجود دارد. Google و سایر موتورهای جستجو هنوز سابقه ای از همه داده های جمع آوری شده در مورد شما تا به امروز دارند.

می توانید با حذف فعالیت خود ، آن داده ها (بیشتر قسمتها) را حذف کنید. حتی وقتی Google اطلاعات شما را حذف کرده است ، هنوز هم برخی از اطلاعات را نگه می دارد. به عنوان مثال ، اگر سابقه جستجوی خود را حذف کنید ، عبارت جستجو دیگر ذخیره نمی شود ، اما این واقعیت که در آن زمان چیزی را جستجو کردید ، همچنان ثبت نخواهد شد. با این حال ، Google درباره چقدر حفظ اطلاعات مبهم است. این خط به ویژه مبهم است:

بعضی اوقات ما برای برآورده کردن نیازهای خاص تجاری یا الزامات قانونی ، اطلاعات خاصی را برای مدت زمان طولانی حفظ می کنیم.

خط مشی حذف Google.

با این وجود ، باید بتوانید بیشتر تاریخچه جستجوی خود را حذف کنید.

در اینجا نحوه حذف سابقه Google شما آورده شده است:

 1. به Google بروید فعالیت من صفحه و در فهرست سمت چپ نوار کناری ، را انتخاب کنید فعالیت را توسط.

صفحه فعالیت جستجوی Google Delet.

 1. در پنجره بدست آمده ، می توانید مدت زمانی را که می خواهید فعالیت را حذف کنید انتخاب کنید.

حذف پنجره فعالیت وب و برنامه.

 1. سپس باید حذف را تأیید کنید. انتخاب کنید حذف.

حذف پنجره تأیید را حذف کنید.

 1. و این اکنون باید صفحه تأیید را مشاهده کنید.

حذف صفحه تأیید کامل.

توجه داشته باشید که می توانید با مراجعه به صفحه ، فعالیت خود را از صفحه اصلی Google حذف کنید تنظیمات > داده های شما در جستجو, و پیمایش به پایین فعالیت جستجوی خود را حذف کنید بخش.

مشکل اینجاست که اگر از Google استفاده می کنید ، همچنان اطلاعات مربوط به شما را ذخیره می کند. بنابراین می خواهید فعالیت را برای آینده خاموش کنید. در فعالیت من صفحه ، چند جعبه مشاهده خواهید کرد که سمت چپ آنها مربوط به ردیابی فعالیت است. انتخاب کنید تغییر تنظیمات.

جعبه فعالیت.

در صفحه نتیجه ، حتماً هر دو کادر را بردارید. اولین مورد ، در صورت بررسی ، به Google اجازه می دهد تا شما را از طریق Chrome و سایتهایی که از خدمات Google استفاده می کنند ، ردیابی کند. دوم به شرکت اجازه می دهد تا ضبط های ورودی های صوتی و صوتی شما را برای خدمات گفتاری Google ذخیره کند. از همه مهمتر ، ضامن را در کنار خود بچرخانید وب & فعالیت برنامه به حالت خاموش (خاکستری).

صفحه فعالیت وب و برنامه.

بازگشت به دو جعبه روی فعالیت من اگر تصمیم دارید به هر دلیل به Google اجازه دهید فعالیت خود را ضبط کند ، می توانید از جعبه سمت راست استفاده کنید تا تصمیم بگیرید شرکت مدت زمان آن را برای مدت 18 ماه ، سه ماه یا تا زمانی که آن را حذف نکنید ، تصمیم بگیرید..

صفحه دوره حذف.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

22 + = 26

Adblock
detector